Burgerlijke Stand 8 uur Restaurant voor vrouwen sik Rodenstockbril r uur yi 1[ood\vill ptrn f 'HntBCtN WATERSTANDEN, iylons !5 ster /eek is Schetsen van Lindedorp J. Kole - Yerseke - Tel. 372 TWEEDE BLAD 11 MEI 1962 WAARDE Opbrengst collecte. De collecte voor de Gezamenlijke Mi litaire Fondsen bracht 45,55 op. Raadsvergadering. De raad was donderdagavond 3 mei in vergadering bijeen. Onder de inge komen stukken was een brief van het Waterschap over een verbindingsweg WaardeKruiningen. Deze weg of fiets strook zal voorlopig nog niet worden aangelegd. De raad besloot voorlopig te wachten met een plan, tot de dijk verzwaring gereed zal zijn. Ter verdui delijking zij vermeld, dat dit betreft een van vroeger reeds bestaand paadje door de polder Kruiningen via de Kadijk en zeedijk Waarde. De gemeente zag dit m gaarne weer hersteld, maar dan voor fietsen om sneller de school te Krui ningen te bezoeken of boot veerhaven en de rijksweg te vermijden, vooral voor de jeugd. Een aanvraag om sub sidie van de voetbalvereniging Waarde werd afgewezen, daar de gemeente reeds het gehele onderhoud van het terrein voor haar rekening neemt. Uit het ex ploitatie-overzicht van de gem. reini- jJaq gingsdienst over 1961 blijkt dat dit voor Waarde bedraagt 1628,plus 595,50 voor hulp van een gemeentewerkman. Aan de gebr. Waterman werd een strook grond verkocht gelegen aan de Julianastraat ter breedte van 7 m, naast hun bestaand gebouw. Goedkeu gen ur. ring werd verleend voor aankoop van drie percelen grond gelegen tussen Wil- helminastraat en Julianastraat binnen het uitbreidingsplan en benodigd voor het aanleggen van een nieuwe straat en bouwgrond. Het betreft een over eenkomst met dhm. M. Zandijk, 1600 m2 beplant met appelbomen en bessenstrui- ken tegen 8,40 per m2, 2100 m2 van H. Bom, beplant met bessenstruiken, ft 5,75 per m2 en 2100 m2 bouwland van Gebr. Verbrugge k 2,06 per m2. Daar met dhr. P. Bom niet tot over eenstemming was te komen, gaf de raad als zijn mening te kennen een onteige- ningsprooedure aan te gaan. Aan dhr. J. Pols, Weelweg 10, werd een premie voor woningverbetering toegekend. We derom werd verlengd de ontruimings termijn van 4 onbewoonbaar verklaarde woningen bij het Parkzicht. In de rond vraag wees dhr. K. van Houte op de slechte toestand van de Julianastraat en wenste hierin spoedig verbetering en hiermee niet te wachten tot aansluiting van de nieuwe straat. B. en W. zegden toe de volgende vergadering met een uitgewerkt plan ter tafel te komen. Nummering kandidatenlijsten. Door het stembureau zijn de kandi datenlijsten voor de a.s. gemeenteraads verkiezing als volgt genummerd: 1. Lijst J. P. Goud; 2. Lijst A. S. Wisse; 3. Lijst Math, van Houte; 4. Lijst M. van Fraas- sen. Politieke aanduidingen komen op de lijsten niet voor deze keer, daar dit niet tijdig is aangevraagd. PREDIKBEURTEN Van 310 mei 1962 YERSEKE. Geboren: Annette Jacque line; dv. Philippus van Dalen en Louise Jeanne van der Zouw; Comelis, zv. Pie- ter de Leeuw en Pietemella van Vel- zen. Overleden: Comelis Nolet, 85 j.; Anna Maria Poleij, 74 j., wed. van Willem Cornelis van Oeveren; Anthonij Johan nes Dronkers, 19 j. Huw.aangifte: Kees Boudeling, 24 j. te Kruiningen en Maatje Maria Hoog- strate, 23 j. Van 2—9 mei 1962 WEMELDINGE. Huw.aangifte: Johan nes Pieter Staal, 20 j. te Delft en Ma ria Wisse, 22 j. Gehuwd: Marinus Cornelis Blok, 34 j. en Geertje van Stel, 30 j. Van 39 mei 1962 KRUININGEN. Geboren: Pieter, zv. Cornelis van Stee en Maria Blanken- burgh; Augustijn, zv. Jan Lokerse en Sara Louws. Gehuwd: Petrus Alphonsus van Cam- pen, 23 j. en Wilhelmina Magdalena Ma ria Poortvliet, 22 j. Over de maand april 1962 RILLAND-BATH. Geboren: Johannis Jan, zv. Jacobus de Schipper en Grietje de Wild; Leendert Willem, zv. Willem Bakelaar en Adriaantje van der Slik. lissen EL aat 11 door B. J. TEN WESEPE El 10) Goed, we gingen naar de bios. Welke film er draaide, weet ik niet meer, het is al zo lang geleden. Na afloop gingen we de stad in, dronken ergens wat en daarna liepen we naar een park. Op een bank kuste hij mij en ik vond het prettig. Hij was reuze aardig, helemaal niet handtastelijk of zo en dat waar deerde ik in hem. Het duurde niet lang, of hij was dol verliefd op me en ik op hem. We beleefden een zeldzaam fijne tijd. Hij verdiende goed als magazijn- knecht en ik had ook een paar centen gespaard, dus we besloten te trouwen. Vader en moeder maakten eerst wel wat bezwaar, want ik was nog vrij jong, ternauwernood twintig en we hadden nog maar enkele maanden verkering met elkaar. Zelf vonden we het beter om niet te lang te wachten, want we konden niet meer buiten elkaar. Goed, we trouwden. We hadden zeld zaam geluk met een huis, dat we door bemiddeling van de direktie, die veel voor zijn personeel deed dat moet gezegd worden kregen. Het was een mooi nieuwbouwhuisje, maar voor ons een paleis. We hadden het gezellig in gericht en we waanden ons in de zeven de hemel. Toen we drie maanden getrouwd wa ren, bleek er gezinsvermeerdering op komst te zijn. Gerrit was in de wolken en verwende me nog meer dan anders. Hij was zeldzaam lief en ik dacht, dat ik de gelukkigste vrouw ter wereld was. We waren net een jaar getrouwd, toen ons dochtertje geboren werd. Ik had een zware bevalling gehad en was erg zwak. Tot overmaat van ramp werd Dientje we hadden haar Geraldina genoemd - ook ziek. Ze hielden ons in het zie kenhuis en ze hebben alles gedaan, wat menselijkerwijs mogelijk was. Vier we ken was onze Dientje, toen ze stierf. Ik heb nooit geweten, wat ze eigenlijk mankeerde, doch ik stortte helemaal in een. Ik heb dagen tussen leven en dood gezweefd, maar eindelijk, na weken, be gon ik langzamerhand op te knappen. Pas zes maanden na de bevalling kwam. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Dhr. M. Allewrjn, Goes. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. L. v. d. Molen. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. kapiteins Ph. van Dalen. Wemeldlnge Ned. Herv. Keik 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. A. J. Mooij. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: 'Ds. J. G. Niewöhner. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. P. v. d. Made, Rotterdam 2.30 u.: Ds. D. Noordmans, Vlaardingen Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. A. van Zuylen, Rotterdam. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrfl Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Evang. van Faassen, Sliedrecht. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dqken. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 16 mei, 7.30 uur: Dr. Steen blok van Gouda. AME ik weer thuis. Maar ik moest nog veel rusten. Gerrit had niet veel aan me en er ontstond geleidelijk aan een verkil ling tussen ons. Hij was 's avonds vaak weg, dan zei hij, dat hij moest overwer ken, maar als ik maandelijks zijn loon zakje kreeg, merkte ik niets van uit betaalde overuren. Ik vroeg hem er naar, maar dan werd hij kwaad. Ik was in die dagen erg goed van vertrouwen, dus ik vroeg er verder niet naar. Nadat ik geleidelijk aan weer opgeknapt was en me in huis verveelde, ging ik tijdens de sinterklaas- en kerstdrukte weer naar het warenhuis om te helpen. Ik verdien de er zodoende een aardige cent bij, wat welkom was in mijn huishouden, want Gerrit had steeds meer voor zichzelf nodig. In het warenhuis hoorde ik de eerste geruchten, dat Gerrit het met een ander hield. Ik geloofde er natuur lijk niets van. Zoiets deed mijn man niet. Dat was natuurlijk kwaadsprekerij van jaloerse meiden. Ik haalde er dus mijn schouders over op. In het warenhuis zag ik Gerrit dagelijks en hij was al tijd vriendelijk en voorkomend, als hij onze afdeling kwam bijvullen. Maar de geruchten hielden aan en ik werd on gerust. Op een middag in januari ik was weer thuis kwam vader me opzoe ken. Hij vertelde, wat hij gehoord had' en dat was niet veel fraais. Gerrit hield het al enige tijd met een cheffin. Des avonds vroeg ik mijn man de waarheid en hij gaf het, tot mijn ontstellende ver bazing, meteen toe. Hij sprak zelfs van echtscheiding, maar ik weigerde en was hevig verontwaardigd. Sinds die dag verwaarloosde hij me geheel. Nu ik toch alles wist, was er geen enkele reden meer om zijn verhouding te verbergen. Hij bleef soms dagen en nachten ach tereen weg en als hij thuis was, drong hij steeds meer aan op scheiding. Ik bleef hardnekkig weigeren, want ik hield ondanks alles van hem een hoopte, dat het een bevlieging van hem zou zijn, en dat hij te eniger tijd nog wel eens terug zou komen. Ik zou hem dan beslist ver geven hebben en wilde een nieuw leven beginnen. Daarop had ik al mijn hoop gebaseerd. In die dagen emigreerden mijn ouders, mijn broers en zusters. Ik wilde niet mee, hoewel Gerrit er op aandrong. Ik zei tegen hem, dat ik wel wilde emi greren, als hij ook mee ging, maar hij dacht er niet aan. Dus mijn familie ging naar Australië en ik bleef alleen achter, eenzamer dan ooit. Omdat Gerrit af en toe zogenaamd vergat mij huishoudgeld te geven, be sloot ik maar weer een baan te zoeken. Ik werd winkeljuffrouw in een schoe nenzaak, waar ik nu nog ben. Zodoen de had ik zelf weer een inkomen en was ik niet langer van Gerrit afhanke lijk. Hij kwam steeds minder thuis en op het laatst helemaal niet meer. Die cheffin scheen wel een paar centen te hebben, want ik hoorde, dat ze een auto gekocht hadden en dat ze in de week einden vaak gingen toeren. Ik had des ondanks alle hoop nog niet opgegeven en ik hield mijn huis schoon en zorgde, dat alles altijd even keurig was. Als Gerrit terug kwam en hij beloofde geen gekke dingen meer te doen, dan zou ik hem weer aanvaard hebben. Ik hield nog altijd van hem. Zo'n idioot was ik nu eenmaal. En toen gebeurde dat verschrikkelij ke ongeluk. Dat is nu twee jaar gele den. Ze waren uit geweest en hadden waarschijnlijk het een en ander gedron ken. Op de terugweg naar de stad zijn ze op een onbewaakte overweg door een trein gegrepen en waren op slag dood. En het gekke was, dat ik er geen traan over vergoten heb. Ik schrok ontzettend, toen men het mij zondagsavonds laat kwam vertellen en ik heb hem nog moeten identificeren, maar het heeft me helemaal niets gedaan. Ik kon niet meer huilen en ik heb zijn dood gevoeld als een bevrijding. (Wordt vervolgd) e) a die er )LE ken adres n 1 Itr 423 door HENK ZWEEDIJK X Het was een onschuldig hazardspel, waarbij de hoogste worp bepaalde wie de winnaar was van de gezamenlijke in zet der spelenden, die hun winst weer om moesten zetten in de waren door Jan en Antje ten verkoop aangeboden. Jan zag glurend toe dat de hande lingen op rechtschapen wyze verliepen en tevens op de afname der goederen en de toename van het geldkistje. Het ging uiteindelijk om de oortjes en zij wisten toen al drommels goed, dat zakendoen geen weldadigheid is. In het dorp liepen enkele meisjes te leuren met fruit en gekookte krukels (alikruiken), een zeeslak, voor een cent per kopje en een speld toe, die diende om de kurketrekkerige glibberigheid uit het huisje te pulken. Dit was, lezers, in het kort een beeld van het exterieur van de Lindedorper Kruiningse-kermis. Niet denderend, niet opwindend, maar zonder twijfel bar ge zellig. De avond was voor de ouderen en de rijpere jeugd. Naar verluid van een oud gezegde is de afstand van de kermis naar de kroeg slechts één schrede. Menigeen in ons dorp kon óók geen voldoende weerstand bieden aan de nei ging tot deze gemakkelijke en lichtzin nige stap. De herbergen en haar exploitanten stonden in goed aanzien bij de Linde dorpers. Het waren nette burgerlieden en in hun beroep voorzagen zq in een dorpsbehoefte. Zij wisten door goede leiding aan hun zaken te geven, uit spattingen te beteugelen, zodat geen boos gerucht over hen kon worden uit gestrooid. Natuurlijk gebeurde het wel dat een der gasten door wat al te diep in het glaasje te kijken, boven zijn theewater kwam en hierdoor soms de rust en vrede verstoorde, doch men nam dat niet zo erg kwalijk, zij toch hielpen, als het niet al te veel de spuigaten uit liep, de stemming verhogen. Het was tenslotte maar één keer per jaar ker misavond en dan kon het wel even lij den. Vergeet ook niet, dat Rijnhout, on ze veldwachter, er ook nog was en met zijn trawanten wist hij, met dè gemoe delijkheid hem eigen, zijn mannetje, zo nodig met de sterke arm der wet ach ter zich, in goede orde te leiden of de ordeverstoorders te brengen, daar waar deze thuis hoorden. Het bezoek in de middag, dat matig genoemd kon worden, groeide in de avond tot een volte en drukte, die en kele der meest gewilde herbergen deed uitpuilen van dans- en dranklustigen. Het was dan een herrie als in de ark van Noach. Bier- en jenevergeuren vermengden zich met de walmen van petroleumlam pen, der zware sigaren en de zweet- 31 UVII vu 'V iedere dans riep de helper van de speel man: „oud zilver", wat inhield dat men de tol voor de dans met een bedrag van drie centen diende te betalen. Achter het buffet werden de glazen gevuld, er vóór geledigd enmen was niet zui nig deze dag! Het geheel had doorgaans een rustig en gemoedelijk verloop. De zotte spron gen en malle capriolen van foxtrott, stepp, swing, twist en meer andere uit de binnenlanden van donker Afrika ge- importeerde neger- en apendansen wa- SCHUIMRUBBERBED m«t rtrittrkt* middensector fobrtakMi Zav*nb«rf«n ALLE VRAGEN VOOR DEZE RUBRIEK UITSLUITEND TE ZENDEN AAN: REDACTIE „MET RAAD EN DAAD", ROUAANSE KAAI 21, MIDDELBURG met bijsluiting van een postzegel van 12 cent voor doorzending van uvv brief Wij willen u met onze adviezen zo goed mogelijk van dienst z\jn en geven zo mogelijk advies op elke vraag. Wij kunnen echter geen aansprakelijkheid aanvaarden voor elders verkregen inlichtingen of gegevens RED. A.V.O. Wat betekent A.V.O. en wat doet ze, vraagt J. L. D. A.V.O. betekent: Arbeid voor onvol- waardigen. Dit werk gaat uit van de Nederlandse vereniging Arbeid voor on- volwaardigen (sociale zorg voor licha melijk en geestelijk minder validen, teneinde de maatschappelijke zelfstan digheid van hen te bevorderen en te vergroten. De organisatie werkt met subsidie.) Lid hoeft men niet te zijn. Hulp wordt geboden in de eerste plaats door passend werk voor de minder va lide te zoeken. U kunt zich wenden tot de heer J. J. Wetselaar, Segeerstraat 44, Middelburg. Dit is voor u het dichtst bijzijnde adres. Bruiloft. Wie betaalt de kosten van de bruiloft, vraagt J. B. d. W. Van oudsher betaalt de vader van de bruid de kosten van het huwelijksfeest, w.o. burgerlijke stand, kerkelijke plech tigheid, vervoer, déjeuner of diner en receptie. Tegenwoordig is het echter al gemene regel dat men niet het gezin van de bruid voor al deze kosten laat opdraaien en daarom wordt vaak tussen de beide vaders een regeling getroffen. Onweer. Is het gevaarlijk om tij dens het onweer in een auto te blijven zitten? vraagt S. I. Het is juist ongevaarlijk bij onweer in een auto plaats te nemen of door te rijden, omdat de metalen omhulling van de auto, indien deze door de bliksem getroffen wordt, de inzittenden be schermt. De elektrische lading vloeit via de natte banden wel af naar aarde (bij onweer regent het in de regel, zo dat banden en weg dan wel geleidend staan en om u m aat proces te ver tegenwoordigen. Alleen op deze manier bereikt u, dat de rechter u nog tot drie jaar na de verkoop van het huis laat wonen. In die tussentijd kunt u sparen en naar een andere woning uitzien. De nieuwe eigenaar is bij uw vertrek niet verplicht vergoeding te geven van de verhuiskosten. Veiligheidshalve kunt u zich beter zo spoedig mogelijk als wo ningzoekende laten inschrijven. Huurverhoging. Ik wil graag weten of het juist is, dat ik huurverhoging moet betalen omdat enige verbeteringen in mijn huurhuis zijn aangebracht op last van bouw- en woningtoezicht, zoals vochtvrij maken van een kastmuur en brandvrij maken van de gang; mijn toe stemming werd niet gevraagd voor de ze verbeteringen, schrijft E. I. Als het betreft een kwestie van on derhoud en dat menen wij te mogen afleiden uit het bezoek van bouw- en woningtoezicht dan had de verhuur der uw toestemming niet nodig voor de aangebrachte veranderingen. U behoeft echter niet zonder meer akkoord te gaan met de voorgestelde huurverho ging. Deze huurprijs is slechts bindend als zij is vastgesteld door de huuradvies commissie, die de nieuwe huur bepaalt in vergelijking met overeenkomstige woningen. Wendt u zich dus zonodig tot deze instantie. ouaeren net goede voorbeeld te geven. Het Verbond durft echter nog méér te vragen aan de ouderen, namelijk meer begrip voor onze bromfietsende jeugd. Zonder de excessen te willen goedpraten, mag toch wel gezegd wor den dat een belangrijk deel van de fel- kleurige smaak en alles wat daarmee annex is de z.g. „schijnvolwassenheid" tot oorzaak heeft. Men zou eigenlijk, in plaats van bars op te treden, de jeugd moeten leren inzien dat zij met deze schijnvolwassenheid eigenlijk haar ön- volwassenheid demonstreert. Wij oude ren weten heus wel dat de jongeren goed met hun vehikels weten te manoeuvre ren, dat ze vaak in het verkeer behen diger zijn dan wij. Waarom dit dan niet beleden, daar eerlijk voor uitkomen Een dergelijke schouderklop helpt doorgaans meer dan een boze uitval tegen „die..." zijn). Op fiets en bromfiets zit men door het ontbreken van de omhullende carosserie niet veilig, doch het is zeer de vraag of de bliksem door zo'n enkel voertuigje zal worden aangetrokken. Indien er hogere objecten in de nabijheid zijn (bomen, hoge gebouwen enz.) zal de ontlading zich hierop richten. Dit houdt ook in, dat het gevaarlijk is voor mensen om juist bij hoge objecten, b.v. onder bomen te gaan schuilen. Wie op een stille open weg door het onweer wordt overvallen, doet er goed aan op enige afstand van fiets of bromfiets in een greppel te gaan liggen. Het ont steken van de verlichting in huis heeft geen enkele betekenis. Vorstweer. Ons frappeert de bloem- vorming op de ruiten der broeibakken bij vorstweer. Ze zijn te vergelijken met de bloemen op de kamerruiten, maar ze zijn grootser, met takvorming, zeer fraai. Is er iets bekend over dit ver schijnsel van kristalvorming en waarom is deze buiten grootser van vorm dan op de kamerruiten? schrijft mevr. N. A. De fijne bloemvorming bij vorstweer op vensterruiten is het gevolg van kris tallisatie van vochtdeeltjes uit de lucht van koude, onverwarmde kamers, op droog glas. De grootse effecten met fraaie tak- en stamvorming (met name die in de broeikassen) ontstaan op de ramen van enigszins warme vochtige ruimten. De ramen van deze ruimten zijn bedekt met een waterfilm van va riërende dikte. In deze waterfilm vor men zich op grillige wijze ijskristalletjes die de wonderlijkste vormen aannemen, herinnerend aan kastelen, tropische bossen, bomen, varens, koraalstructuren, Heilgymnastiek. Waar kan men het beste de cursus volgen voor heil gymnastiek en massage? Hoelang duurt deze en welke toekomstmogelijkheden heeft men? informeert T. R. De cursus heilgymnastiek en massa ge heeft een duur van drie jaar. Toe gelaten worden personen met het mulo diploma, 3-jarige H.B.S. of personen met een hogere opleiding (M.M.S., 5- jarige H.B.S. of gymnasium). De kos ten eraan verbonden bedragen 300, lesgeld per jaar en 250,voor aanschaf studieboeken. De toekomst mogelijkheden voor personen die deze cursus volgen, zijn groot: Men kan een eigen praktijk beginnen of in zieken huizen een aanstelling als heilgym- nast(e) of masseur (masseuse) verwer ven. Ook kan men gaan werken in re validatiecentra, poliocentra, etc. U kunt déze cursus volgen o.a. in Den Bosch, Nijmegen, Utrecht, Den Haag, Rotter dam. Het centraal adres voor verdere inlichtingen is: Burhema, v. Hogendorp- straat 2, Amersfoort. Ambtenaar. Behoren het persoheel van het gemeentelijk slachthuis, de ge meentelijke plantsoendienst en gemeen telijke reinigingsdienst tot de wettelijke ambtenaren? schrijft A. C. 't Gemeentepersoneel van een slacht huis heeft de status van ambtenaar. Uiteraard werken op een abattoir ook nog andere mensen; zoals personeel in dienst van de grossiers die het vlees van het abattoir betrekken. Het perso neel van de gemeentereinigingsdienst behoort tot de ambtenaren. Het perso neel van de plantsoenendienst ook, met die te werk gesteld worden door de Ge meentelijke Sociale werken en die men handarbeiders noemt. El Cid. Kunt u mij, naar aanlei ding van de film „El Cid", die ik fan tastisch vond, iets meer vertellen over de hoofdrolvertolker Charlton Hesten? Charlton Hesten was aanvankelijk student in de dramaturgie en speelde kleine rollen op Broadway. Hij is ge boren te Evanston op 4 oktober 1924. Hij speelde o.a. in de films: The Grea test Show on Earth; The Savage; Ruby Gentry; Pony Express; Naked Jungle; Ten Commandments; Ben-Hur en El Cid. Iedere Een bril van topklasse Een creatie vol gratie Kwaliteitsbrillen KAPELLE (Z.-B TELEFOON (01102) 223 WEMELDINGE Van 2026 mei 1962 Zaterdag 26 mei: Laatste Kwartier HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 4.21 4.47 9.58 10.07 Maandag 4.56 5.22 10.29 10.41 Dinsdag 5.35 5.57 11.00 11.17 Woensdag 6.11 6.37 11.38 Donderdag 6.47 7.11 0.01 12.19 Vrijdag 7.27 7.50 0.44 1.03 Zaterdag 8.19 8.43 1.32 1.57

Scheldebode | 1962 | | pagina 3