ZO BLIJVEN UW BOEKEN MOOI! boeklon Rodenstockbril VAN DER PEYL YERSEKE KRUININGEN WEMELDINGE HANSWEERT RILLAND-BATH Iedere Een bril van topklasse Een creatie vol gratie Kwaliteitsbrillen ryilllBCtN WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Concert „Apollo". Wij verwijzen belangstellenden naar de advertentie in dit nummer betref fende de muziekuitvoering, te geven door de orkestvereniging „Apollo" op vrijdag 23 maart a.s. in zaal Nolet. Hoe wel de wekelijkse repetities van dit or kest te Kruiningen worden gehouden, bestaat deze vereniging uit leden die over geheel Zeeland woonachtig zijn, zelfs enkelen komen "uit Brabant, zodat er sprake is van een inter-provinciaal orkest. De bezetting bestaat uit 6 eer ste violen, 4 tweede violen, 2 altviolen, 2 celli, 1 contrabas. Voorts grote fluit, 2 clarinetten, alt-saxofoon, trombone, trompet, fagot, piano en slagwerk. Dit is de eerste keer dat een orkest van dit formaat te Yerseke een concert komt geven en wij raden dan ook mu ziekliefhebbers aan dit te gaan beluis teren. Het programma is voor elk wat wils. Voor de pauze hoort u licht-klas- sieke muziek van Mozart, Haydn, Bizet e.a. Voor ieder nummer voor de pauze wordt door de dirigent, dhr. Adr. B. Holster, een toelichting gegeven. Het is dus ook een leerzame avond, waardoor het beluisteren der muziek een nog gro ter genoegen wordt. Na de pauze kan men het lichtere genre beluisteren, zo als een wals van Strausz, operettemu ziek en zang. Een genotvolle avond voor hen die van goede muziek houden. Ongetwijfeld zal er voor dit concert grote belangstelling zijn. moderne winkel, die een mooie uitstal ling van verfwaren heeft, was versierd met vele bloemstukken van zakenrela ties en vrienden. Vanaf deze plaats wen sen wij dhr. De Kraker goede zaken toe in zijn heropende winkel. NECCHI LELIA Gratis demonstratie en les bij: Kapall* Z.-B. Tal. 01102.223 Ducdalf geramd. Het was de harde oostelijke wind die het Duitse vaartuig „Helene" in aan raking bracht met een ducdalf. Door de botsing werd het anker van de „He lene" door de huidbeplating gedrukt en door het ontstane gat stroomde het wa ter de voorpiek binnen. Direkt werd een reddingskleed aangebracht en met eigen pompmateriaal kon men het wa ter lozen. De „Helene" werd gesleept door de sleepboot „En Avant 15". De ducdalf werd beschadigd. Collecte. De alhier gehouden reumacollecte heeft het mooie bedrag van 439,26 opgebracht. Voetbal. Wemeldinge I speelde afgelopen za terdag een competitiewedstrijd tegen Rilland I en nam revanche voor de op Rilland geleden nederlaa,g. Het eerste half uur van de wedstrijd waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Walrave van Rilland bracht het eerste doelpunt op zijn naam, nadat hij uit een mooie voorzet niet anders te doen had dan de bal in het verlaten doel te plaatsen. We meldinge sloeg 5 minuten later terug en maakte de stand gelijk, 11. Dit werd tevens de ruststand. Negen minuten na de rust was het De Jonge die Wemel dinge een voorsprong gaf. In. de 29e minuut was het Walrave die de par tijen weer op gelijke voet bracht. De strijd om de winnende goal werd in het voordeel van Wemeldinge beslist door dat De Bourgraaf met een keihard schot de Rillandse doelman voor een voldon gen feit stelde. Ook wonnen de beide junioren ploegen. Aanrijding met brug. Vrijdagmiddag reed bij het "passeren van de Bonzijbrug een A.M.Z.-bus van de lijndienst Kruiningen-YersekeGoes tegen het schakelmechanisme van de brug. Dit schakelmechanisme werd evenals de bus beschadigd. De passa giers kregen een gratis overstapje" in een andere bus, waarna de reis werd vervolgd. Beroepen. Door de Ned. Herv. Gemeente alhier werd een beroep uitgebracht op Ds. B. Zoodsma uit Nieuwdorp. Motorschip voer op sluisdeur. Het motorschip „Java" voer bij het invaren vart de westsluis tegen de sluis deuren. De deuren werden licht besqha- digd. Na borgstelling aan de Rijkswa terstaat kon het vaartuig zijn reis voortzetten. Val met bromfiets. Dezer dagen slipte op de Hoek Nrd. AchterwegBierweg dhr. W. Z. alhier fhet zijn bromfiets. Door zijn val liep hij een hersenschudding op. Van onze adverteerders. Zaterdagmorgen werd de uitgebreide en gemoderniseerde verfwinkel van dhr. C. de Kraker heropend. De officiële opening werd verricht door burgemees ter C. N. F. van Sas door het ophalen van het gordijn. De burgemeester noem de de winkel een aanwinst voor Wemel dinge en toonde aan dat dhr. De Kra ker het niet cadeau heeft gekregen, maar door hard werken en alles aan te pakken dit resultaat heeft mogen be reiken. Dhr. De Kraker kwam als eva cué in 1944 uit Walcheren op Wemel dinge aan en vestigde zich in 1955 als schilder in onze gemeente met een eigen bedrijf. Verder werd het woord gevoerd door wethouder J. Veerhoek, aannemer j Huybregtse en dhr. De Kraker zelf. De i Vrouwengroepen bijeen. Dezer dagen hield de ring Zuid- en Noord-Beveland van Hervormde Vrou wengroepen haar ringdag onder leiding van mevr. M. C. Vrijland-Leenhouts uit Borssele in „Ons Dorpshuis" alhier. Be gonnen werd met een liturgie, waarna het woord werd gegeven aan dhr. L. J. van Leuzen uit Velsen, die sprak over het onderwerp „Het wonder van het le ven". Deze door zijn radiotoespraken bekende arts, ging nader in op het le ven van de tegenwoordige mens. De presidente dankte spreker voor zijn dui delijke uiteenzetting van dit onderwerp. In de middagvergadering werd de film „Fanfare" vertoond van Bert Haan stra. Na een woord van dank aan alle medewerkenden, sloot mevr. Vrijland- Leenhouts deze ringdag, die door circa 600 dames werd bijgewoond. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kruiningen zal vrijdag 16 maart a.s. bijeenkomen. Pun ten van behandeling zijn: Rekening keuringsdienst in de kring Kruiningen over 1961. Bevordering D. H: Volbeda, keurmeester tot keurmeester le klas te rekenen vanaf 1 januari 1962. Geldle ning, groot 400.000,—, aan te gaan met de Bank voor Ned. Gemeenten voor de financiering van de rioleringswerken te Hansweert en de aankoop van bouw grond. Verkoop perceel bouwterrein aan de Henry Dunantstraat aan het Bouwfonds Ned. Gemeenten te Goes voor de bouw van 2 woningen. Premie woningverbetering voor aanbrengen watercloset in woningen te Vlake en te Hansweert. Blijkens een voorgestelde begrotingswijziging over 1961 worden de kosten van schoolmeubelen en leer middelen, behorende tot de eerste in richting van de nieuwe uloschool ge raamd op 40.000,Een nieuwe ver ordening op de heffing van keurloon wordt voorgesteld in verband met en kele noodzakelijk gebleken wijzigingen, namelijk verhoging van het keurloon voor runderen van 7,op 9,ver hoging van het keurloon voor een her keuring; dit bedraagt thans 4 maal het normale keurloon en zal gebracht woe den op 75,Op de keuringsdienst behoort geen verlies te worden geleden. Het nadelig slot van de dienst 1961 be draagt 1746,36. Op de begroting van de dienst voor 1962 is een tekort ge raamd van 1091,49; het werkelijk te kort over 1962 zal vermoedelijk veel hoger zijn en kan in verband met sa larisherziening wel op 2000,gesteld worden. In de dekking van dit tekort voorziet de verhoging met 2,van het keurloon voor runderen. In 1961 werden in totaal 1217 runderen ge keurd; een hogere opbrengst aan keur loon zal dus worden verkregen van Voetbal. Wederom heeft het eerste elftal van Hansweertse Boys een overwinning be haald. Ditmaal moest „Walcheren I" uit Vlissingen er aan geloven. De eind stand was 50; de rust was met een 10 stand ingegaan. A.s. zondag moet de belangrijke uit wedstrijd tegen Aardenburg gespeeld worden. Deze ploeg heeft na een zwak begin de laatste wedstrijden gewonnen en ook koploper „Vogelwaarde" moest in Aardenburg zijn meerdere erkennen. Als de Boys echter goed aanpaaken, moet er een overwinning in zitten. Een kanarie-twist. De verkoop van een Hansweertse ka narie aan een Belgische koper, t.w. van dhr. J. S. uit Hansweert aan dhr. v. d. B. uit Antwerpen, is niet zonder meer rustig en zakelijk verlopen. Na een biertje gedronken te hebben, ontstond er een meningsverschil over het uitbe talen van de koopsom, dat zelfs zo hoog opliep, dat er rake klappen vielen, die in hoofdzaak neerkwamen op de zo be zorgde verloofde van de Belg, die tus senbeide wilde komen. Op een zeker moment belette S. de Belg weg te rij den, door de motorkap van de auto open te doen en zoveel mogelijk draden en leidingen los te trekken. De politie, die inmiddels was gealarmeerd, heeft de zaak in handen genomen. De ver loofde heeft het einde van deze „ver kooptransactie" niet meer meegemaakt. Reden: flauw gevallen. Sierlamp gestolen. Uit een Hansweerts cafetaria is zon dagavond een sierlamp gestolen. Het vermoeden van de eigenaar ging uit naar een matroos van het Ned. m.s. „Broedertrouw". Maandagmorgen heeft de Rijkspolitie te water te Wemeldinge inderdaad de sierlamp van boord ge haald. De matroos kon na een bekente nis te hebben afgelegd, de reis vervol gen. Voetbal. Zaterdag speelde Rillandia I tegen Wemeldinge. Wemeldinge won de match met 32. Rillandia II kreeg Kloetinge H op bezoek. Kloetinge nam de puntjes mee naar huis. Uitslag 23. Aanrijding. Maandag had er een aanrijding plaats op het rijwielpad langs de Hoofdweg. De bromfietsrijder G. R. uit Krabben- dijke, die over het rijwielpad reed, kwam bij het Paradijs in aanraking met de wielrijder J. v. B. uit Rilland, die daar op het rijwielpad wilde rijden, met het gevolg dat er een botsing ontstond. Brommer en fiets werden beschadigd, doch persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Uitvoering gymnastiekvereniging. Vrijdagavond werd in het dorpshuis „Luctor et Emergo" een uitvoering ge- f r.Ann T geven van de gymnastiekvereniging W. 2400,-. Volgens de vleeskeurmgswet I K onder leidlng van de direSkteUren rröOOMIO/iT OOM ul OMlrAl 1 vil w «-«■ OM lro„t„v. <itom mevr. Dees-Franje en dhr. F. Hoeks, geschiedt een herkeuring op kosten van ongelijk. De aanvrager moet beginnen het keurloon voor de herkeuring te storten. Wordt hij nu in het ongelijk gesteld, dan wordt volgens de bepalin gen van de verordening op de keurings dienst het keurloon terugbetaald na af trek van de kosten van herkeuring. In de praktijk is gebleken, dat het keur loon te laag is om de kosten van een herkeuring er op te verhalen. Dit is wel mogelijk wanneer het keurloon, zo als thans wordt voorgesteld, op 75, wordt gebracht. Gezellige avond. Door de v.v. „Kruiningen" werd vo- waarvoor een flirike belangstelling be stond. De voorzitter, dhr. C. van Gor- sel, sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen. Namens B. en W. van Ril- land-Bath was aanwezig wethouder Frangoys. Dhr. Ossewaarde van Yer seke was aanwezig ajs voqrzitter van de Zeeuws-Brabantse Turnkring. De voorzitter merkte nog op dat de Ril landse jongelui riog wel wat meer be langstelling mochten tonen voor deze sport, door zich aan te melden als lid. Vooral de z.g. oudere jeugd is maar schaars vertegenwoordigd. Het pro gramma werd netjes uitgevoerd en was rige week vrijdag een gezellige avond wel een bewijs dat de leiding in goede 0 Vi o »-i rir-i io nrzaViöcil of rroun c_ hoopt ook op een vruchtbare samen werking tussen raad en college van B. en W. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een brief van kolenhande laar B. Meeuwsen, waarin deze er bij de leden van de raad op aandringt, dat er op wordt toegezien, dat dé van ge meentewege af te geven kolenbonnen slechts worden aangenomen door plaat selijke handelaren. Een uitgebreide dis cussie ontstaat over de vraag, wie nu eigenlijk als plaatselijke handelaren die nen te worden aangemerkt. De conclu sie is tenslotte, dat alleen plaatselijke leveranciers kolen mogen leveren tegen de van gemeentewege af te geven bon nen, zoals trouwens op de bonnen ver meld staat. Staande de vergadering wordt door B. en W. nog voorgesteld om voor reconstructie van de Valcke- nisseweg vanaf de Hoofdweg tot aan de begraafplaats een krediet beschik baar te stellen van 48.000,De raad gaat z.h.st. hiermee akkoord. Dit doet hij ook t.a.v. een voorstel tot het vo teren van een krediet van 25.000, voor de aanleg van een natriumverlich- ting langs de Hoofdweg (kom Rilland tot Rijksweg). Aan de besturen van de bijzondere lagere- en kleuterscholen worden vervolgens voorschotten toege kend op de gebruikelijke jaarlijkse ver goedingen. Besloten wordt voorts om aan het bestuur van de school aan de Julianastraat ingevolge art. 72 der l.o.- wet 1920, medewerking te verlenen voor de stichting van een school. Deze me dewerking zal bestaan uit het overne men van de bestaande school en het overdragen hiervan, na enige noodza kelijke verbouwingen, aan het school bestuur. Het voorstel van B. en W. tot het instellen van een gemeentevlag wordt z.h.st. aangenomen. Een krediet van 4000,wordt vervolgens beschik baar gesteld voor de aansluiting van enige percelen op het elektrische net. In een besloten zitting wordt vervol gens beraadslaagd over de aanstelling van twee schilders. Bij de stemming, die na heropening wordt gehouden, blij ken te zijn benoemd dhrn. J. L. C. Wil- leboordse te Oost-Souburg en J. Kruys- se te Rilland-Bath. Tot schoonmaakster der openbare school en gymnastieklo kaal wordt benoemd mevr. J. F. van Caam-In de Weij te Rilland-Bath, in de plaats van mevr. A. J. Heijboer-Nagel- kerke, aan wie eervol ontslag wordt verleend. KAPELLE (Z.-B.) TELEFOON (01102) 223 georganiseerd in hotel „Korenbeurs" handen is. Het geheel werd afgewis- voor leden en donateurs. Nadat de voor-jseld met eldge korte schepjes. In de zitter. dhr, Chr. van Paasschen de vele 1 Pau?® we^d een verloting gehouden, aanwezigen (de zaal was geheel bezet) had verwelkomd, voerde de toneelgroep van de gymnastiekvereniging „Sparta" uit Krabbendijke het blijspel in drie be drijven „Welkom binnen" op. In de pau ze werd een verloting gehouden met vele prijzen, terwijl na afloop „De Cres cendo Boys" voor de dansmuziek zorg den. Over het geheel genomen een ge slaagde avond. J Buurtavond. De buurtvereniging „De Kroon" hield dinsdag haar jaarlijkse feestavond in hotel „Korenbeurs". Bij ontstentenis van de voorzitter berustte de leiding voor deze avond bij dhr. J. A. Kakebeeke, die de vele opgekomen buurtgenoten welkom heette. Door het cabaretgezel schap Schelkens uit Ossendrecht werd op beschaafde wijze een rijk gevarieerd programma gebracht van muziek, sket ches en conference, dat de aanwezigen de gehele avond op prettige wijze bezig hield. Ter afwisseling werden consump ties aangeboden en in de pauze werd een verloting gehouden. Tot in de klei ne uurtjes bleef men nog gezellig bij een, bijgestaan door de band van het gezelschap „The Rytm Stars". Cursus machineschrijven. Gaarne vestigen wij de aandacht van onze lezers op de in dit nummer voor- doTdhr. Koetsdijk'te gefen cursus ma* beter. Reden w*s chineschrijven. We behoeven er zeker r i^^T^vT KS I gunstige huisvesting kregen. Tevens kon in dat iaar een aanvang worden schrijven eigen te maken. En het grote- J b aantal geslaagden bewijst dat de cur sussen van dhr. Koetsdijk ten volle aan hun doel beantwoorden. Gemeente-avond. Woensdagavond werd in het Dorps waarbij velen een mooie prijs wonnen. Aan het eind werden door de voorzitter bloemen aangeboden aan de leidsters van de meisjes- en damesafdeling. Be sloten werd met een gezellig bal, waar voor een flinke deelname was. Vergadering kleuterschool. Vrijdag werd de algemene ledenver gadering gehoudén van de Ned. Herv. Kleuterschool „De Rietvink" in het Her vormd Jeugdgebouw, onder voorzitter schap van dhr. J. A. Boot. Het leerlin genaantal is momenteel zo l groot, dat een tijdelijke 4e leerkracht is aange steld. Dhrn. Van Driel en Van Gelder brachten verslag uit over de controle der boeken. Bij de bestuursverkiezing werd gekozen in de plaats van cthr. L. Nagelkerke, die niet meer in aanmer king wenste te kómen, dhr. L. v. Driel. Daarna werd nog een film vertoond ge titeld „Er dreigt gevaar". De opkomst was zeer matig. Raadsvergadering. Maandag 12 maart j.l. kwam de raad voltallig bijeen. In zijn openingswoord op deze eerste vergadering in 1962, stond de voorzitter even stil bij hetgeen in 1961 kon worden gedaan. Wat de woningbouw betrof was dit helaas niet veel; zowel in de particulier- als in de woningwetsector was de toestand vrij hopeloos. Hopenlijk gaat het dit jaar Voetbal. Waarde I speelde zaterdag tegen Kloetinge III een competitiewedstrijd. In de eerste helft wist Kloetinge de lei ding te nemen, maar voor de rust kwa men de partijen weer op gelijke voet, 11. Na de thee is Waarde wel verhit te werk gegaan, want niet minder dan acht maal wist Waarde te scoren, en was de eindstand 91, wat wel vol doende was. Ringzondag. Door de C.J.M.V. en <ie C.J.V.F. werd zondag een ringdag gehouden alhier. Een 50-tal jongeren uit de ring Oost Zuid-Beveland kwamen hier bijeen in het Hervormd Centrum. Om 10 uur werd de kerkdienst meegemaakt in de Herv. kerk, waarin voorging Ds. G. E. Huizing. Na de dienst werd de koffie aangeboden, waarbij ook aanwezig wa ren de predikant, Kerkeraad en Kerk voogdij. In de middaguren werd in het centrum een spel gehouden en werden door dhr. Sinke uit Souburg onderwer pen behandeld. Door dhr. v. d. Marei werd een causerie gehouden met dia's over een reis naar Indonesië. Na de koffietafel werd een dagsluiting ge houden. Allen waren zeer voldaan, over deze geslaagde en gezellige dag, waar de afdeling Waarde als gastvrouw op trad. gemaakt met de aanleg van een rijwiel pad. De plannen zgn er op gericht om dit jaar het verzorgingspeil van de ge meente verder op te voeren. Zo zal aan de orde komen de verlichting van de Hoofdweg en de verbetering van de huis een gemeente-avond gehouden van Valckenisseweg. Hoewel het nog wel de Herv. Gemeente. Ds. Hoffman open de de avond met gebed, en besprak en kele zaken van huishoudelijke aard. Daarna voerde de toneelg.roep „Contact" uit Souburg het toneelspel in 4 bedrij ven „Schaduw en zon" op. Dit stuk werd op zeer verdienstelijke wijze ge speeld en Ds. Hoffman mocht dan ook a^n het eind vqjn de avond spelers en speelsters een. „tot weerzien" toeroepen. even zal duren voordat de definitieve plannen ter tafel kunnen komen, we zijn, aldus de voorzitter, ijverig bezig de gedachte aan de bouw van een be jaardentehuis verder te ontwikkelen. Spr. sprak tenslotte de hoop uit, dat de goede samenwerking tussen raad en B. en W. ook in 1962 bestendigd mag blij ven. Dhr. Rijk dankte de voorzitter na mens de raad voor diens woorden en Voetbal. Opnieuw heeft Kapelle I zaterdag middag een overwinning behaald. Met 31 moest A.Z.V.V. II het onderspit delven in een strijd, waarin Kapelle de boventoon voerde. Beide elftallen kre gen in deze ontmoeting een penalty te nemen. Voor Kapelle was het Kousema ker die feilloos het vonnis voltrok, maar de Axelse ploeg moest toestaan, dat doelman Beenakker die in uit stekende vorm verkeerde de straf schop keerde. Bazaar. Tèn bate van de aktie „10 maal 10" werd vrijdag en zaterdag in de neerzet- hal van de veiling te Kapelle een ba- zaar gehouden. Vooral des zaterdags was het een drukte van belang. Enkele nieuwe attrakties trokken daarbij voor al de aandacht, terwijl ook het „Rad van Avontuur" bij het publiek nog populair bleek te zijn. Hoewel het netto-bedrag nog niet bekend is, kan toch wel aan genomen worden, dat er een flinke duit voor de aktie over zal blijven. Wereldvrouwengebedsdienst. In de Ned. Herv. kerk te Kapelle werd vrijdagavond een goed bezochte bijeenkomst gehouden in het kader van de Vrouwenwereldgebedsweek. De dienst had een liturgisch karakter. Kaftdsfegmdering. De lust om in Kapelle woningen te bouwen strekt zich niet meer alleen uit tot de mensen die er reeds woonachtig zijn of die zich economisch met de ge meente verbonden achten, ook van bui ten komt er belangstelling opzetten. De omvang is zelfs van dien aard, dat de gemeente overweegt, om voorwaarden tot vestiging te gaan stellen. Dit was te horen tijdens de dinsdagmiddag ge houden raadsvergadering, toen burge meester H. G. van Suijlekom bij het voorstel om 10 woningwetwoningen te bouwen, een overzicht gaf van wat er aan aanvragen momenteel loopt. Zo deelde de burgemeester mede, dat de N.V. „Inter Scaldis", die 24 woningen voor eigen rekening wil bouwen, deze inmiddels verkocht heeft aan de Appa raten- en Ketelfabriek te Goes. Verder is er een aanvrage ontvangen van het architectenbureau De Leeuw uit Breda om 40 tot 50 woningen te mogen bqu- wen, terwijl ook een ander bureau al contact heeft opgenomen. „Als gemeen te zullen we dan ook paal en perk moe ten gaan stellen", zo betoogde de bur gemeester, „willen we nog niet meer kostbare grond, waarop we noodge dwongen een aanval moeten doen voor eigen uitbreiding, verliezen". Burge meester Van Suylekom zei hieruit te mogen concluderen, dat de gemeente voor vestiging zeer in trek is, maar dat het gemeentebestuur toch op zal moe ten passen geen „woongemeente" te gaan worden. Temeer daar er toch al gebrek is aan kostbare cultuurgrond, zou het lukraak toestaan van de aan vragen betekenen, dat we de kip zou den gaan slachten, die de eieren moet leggen. Hoewel hij de raad adviseerde zich hierover niet direct druk te ma ken, achtte hij het toch wel raadzaam, zich op dit punt te bezinnen. De bur gemeester zei voorts een dergelijke ont wikkeling zoals met de N.V. „Inter Scaldis" een half jaar geleden niet te hebben kunnen overzien. Raadslid F. v. Hoorn (V.V.D.) zei, dat het toch zeker niet in de bedoeling moet liggen om goede cultuurgronden op te gaan offe ren voor industriële doeleinden van bui tenaf en wees er op, dat in de toekomst toch wel bekeken dient te worden, wie er komt. De burgemeester schaarde zich achter deze opmerking door te zeggen, dat er dan verkoopvoorwaarden gesteld zullen moeten worden. Wethouder B. de Jager (C.H.) was van gedachte, dat de gemeente op haar qui vive moet zijn en de uiterste accuratesse en waak zaamheid zal moeten tonen om een her haling van wat zich nu heeft voorge daan te kunnen voorkomen. Burgemees ter Van Suylekom zei echter voor de toekomst niet bang te zijn overrompeld te worden, maar het voortaan inciden teel te moeten bekijken. Het voorstel om de 10 woningwetwoningen te bou wen werd z.h.st. aangenomen, waarbij B. en W. machtiging werd verleend ze onderhands aan te besteden. Twee dub bele woningen zullen er gebouwd wor den aan de Ceresstraat te Kapelle, twee blokjes van twee aan de nieuw aan te leggen straat ten westen van de Waar- dekenstsraat te Biezelinge en één blok van twee aan de Schoorse Zandweg te Schore op het terrein waar onlangs drie krotwoningen zijn gesloopt. Voor de laatste twee woningen zal het noodza kelijk zijn om 134 m2 grond aan te ko pen van dhr. L. Verdurmen te Schore, waarmede de raad instemde. Deze grond zal gekocht worden tegen de prijs van 5,de m2. Omdqt er verder in Scho re geen enkel stuk bouwgrond voor handen is, besloot de raad voorts om van dhr. L. Verdurmen de gerooide boomgaard aan de Schoorse Zandweg, groot 2120 m2 aan te kopen voor de som van 10.600,Hierop zullen dan acht woningen gebouwd kunnen wor den. De raad verleende ook haar goed keuring aan het voorstel om de woning Vlaakse Zandweg 3 te Schore onbe woonbaar tfè verklaren. Teneinde het trottoir in de Ooststraat ite Kapelle te kunnen doortrekken zullen een twaalf stukjes grond aangekocht worden voor de prijs van 5,de m2. Hiermede zal met inbegrip van verplaatsing erfschei- ding en meterputten van waterleiding Studieboeken, naslagwerken en andere veel gebruikte boeken beschermt U nu voorgoed met BOEKLON, de door zichtige, zelfklevende plastic. Gemakklelijk aan te brengen, scheurvast en afwasbaar. Verkrijgbaar bij de kantoorboekhandel in rolletjes van 100 x 24 cm. f 1.45 en 100 x 32 cm. f 1.95. Ook leverbaar in andere lengten en breedten. zelfklever eplastic beschermt blijvend oekelo BOEKHANDEL

Scheldebode | 1962 | | pagina 2