fliirgerli/ke I ROBUFRAL 0>eze Week rn&MË J. van Puiten h blok YERSEKE II R0BUR I Het Roode Kruis LANDBOUWERS! HUIS YERSEKE n PA55END GORDUN Gebrsv Quaak Groeit het U boven het hoofd? B-PLUS Drog. Fa 0. Koster STRUIKROZEN EN HEESTERS SLABBEK00RN P. RUISSEN Voor de amateur Joz. Slabbekoorn cl aar vergadering KORTE GOLFJES M-E-E-S-T-E-R-L-IJ-K BOOGERT diend, omdat de thuisclub de kansen i beter wist te benutten. Met de rust hadden Slabbekoom en Kousemaker hun ploeg een 20 voorsprong gegeven. Na de rust was het nogmaals Slabbe- koorn die doelman Knol het nakijken gaf. Het tweede elftal, dat te gast was bij Kloetinge III, stuurde het op een puntenverdeling aan. Beide ploegen wis ten de roos niet te vinden. Lezing voor C.H. Kiesverenigingen. „Zeeland in beweging" was het on derwerp dat het lid van Ged. Staten van Zeeland, dhr. C. Philipse, uit 's-H. Arendskerke woensdagavond inleidde op een bijeenkomst die was belegd door de C.H. kiesverenigingen van Kapelle en Biezelinge. De belangstelling was niet bijzonder groot. Zowel het openings- als het slotwoord werden gesproken door de voorzitter van de Kapelse kiesver eniging, dhr. L. van Wel. Ontwikkelingsdag klein fruitteelt. In het veilingsgebouw te Kapelle werd vrijdagmiddag een drukbezochte ontwikkelingsdag gehouden van klein- fruittelers. Nadat dhr. J. Burger Fzn. uit Wemeldinge als voorzitter van het organisatiecomité een openingswoord had gesproken, trad als eerste spreker op dhr. M. J. Noordhoek, hoofdassistent A van het rijkstuinbouwconulentschap te Goes met als onderwerp „Financie ringsmogelijkheden in de tuinbouw". De tweede spreker was dhr. G. van Op stelten van het centraal bureau van de tuinbouwveilingen in ons land, die zijn gehoor bepaalde bij „De betekenis van de E.E.G.". Deze lezing, die met grote aandacht werd gevolgd, werd gevolgd door „De concurrentiepositie van de Nederlandse kleinfruitteelt" Hierover sprak Dr. W. H. Kemmers, eveneens van het centraal bureau van de tuin bouwveilingen in Nederland. Des mor gens was er een tentoonstelling van tuinbouwmaterialen en machines. Ook hiervoor was de belangstelling groot. V. Njjssen secretaris van de /elllngvereniging. Dhr. A. Nijssen Hzn. is secretaris ge worden van de veilingsvereniging „Ka- pelle-Biezelinge en Omgeving". Hij neemt de plaats in van dhr. Joh. Schip per, die om leeftijdsredenen meende te moeten bedanken. Dhr. Nijssen werd tij dens de zaterdagmiddag gehouden alge mene vergadering gekozen. Dhr. Schip per, die in deze vergadering zijn funk- tie neerlegde, is 24 jaar bestuurslid van de veiling geweest en ook al die tijd nam hij het secretariaat waar. Veiling Kapelle heeft grote litbreidingsplannen. De veilingsvereniging „Kapelle-Bie- zelinge en Omgeving" heeft voor het komende jaar omvangrijke bouw- en uitbreidingsplannen, die zaterdagmiddag in diverse voorstellen tijdens de in de kantine gehouden algemene vergadering werden ontvouwd, gaven blijk, dat er in het werkterrein van deze veiling de uitbreiding van de fruitteelt nog lang niet tot haar climax is gekomen en dat de vereniging met haar gehele accomo- datie alweer uit haar jas begint te groeien. Met de plannen waarin vervat zijn aankoop van bouwterrein, uitbrei ding van koelruimte, de bouw van een fustloods en vergroting van de neer- zetruimte, zal een investering gemoeid zijn van driekwart miljoen gulden. Voor zitter P. J. J. Dekker uit Wemeldinge noemde deze uitbreiding noodzakelijk in verband met de steeds stijgende aan voer en de daarmede gepaard gaande uitbreiding van het fustpark. In deze vergadering was ook te horen, dat met de omzet het record van het boekjaar 1957-'58 van 11,3 miljoen zal worden gebroken. Want hoewel 't boekjaar pas per 31 maart sluit, heeft de omzet per heden al het bedrag van 11.468.063,22 bereikt. Van 22 februari1 maart 1962 YERSEKE. Geboren: Elias Hendrik, zv. Hendrik Jan Lamper en Dina Anna van Iwaarden. Gehuwd: Pieter Hub recht Ossewaar- de, 25 j. te Wolphaartsdijk en Cornelia Maria van Boven, 25 j.; Jan Hendrik Hulsbosch, 30 j. te Dordrecht en Pie- ternella Cornelia Levina van der Endt, 25 j.; Willem Oranje, 27 j. te Apel doorn en Forra Cathalina Pikaar, 20 j.' Huwelijksafkondiging: Franciscus An- thonius Tjarks, 20 j. en Jannetje Meul- meester, 19 j. te Arnemuiden. Van 2128 februari 1962 WEMELDINGE. Geboren: Marinus, zv. Marinus Bal en Helena Hout; Hubrecht, zv. Jasper Bom en Pieternella Jacoba van den Bos. Gehuwd: Dirk Hendrik Rubé, 23 j. te Vlissingen en Elizabeth Johanna Flo- russe, 23 j. Overleden: Hendrik Dekker, 67 j., echtgen. van Poulina Helena Kosten; Maria van de Velde, 91 j., wed. van Ma rinus Oudeman. Van 2228 februari 1962 KRUININGEN. Geboren: Frans Wou ter, zv. Wilhelmus Visscher en Maria Jansen; Agatha, dv. Cornells Paauwe en Suzanna Davidse. Gehuwd: Marinus van der Weele, 25 j. en Adriana van Burg, 18 j. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Bouwknegt uit Den Haag. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. C. Amesz, Heinkenszand. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk ,10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Hans weer t Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. v. d. Kerk, Go- rinchem. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 7 maart 7.30 uur: Ds. Hagen uit Middelburg. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. Dekker, Bilthoven Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. C. Vreugdenhil. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Op zaterdag 10 mrt hoopt D.V. onze lieve Opa, dhr j j JAN HAMELINK j zijn 80e verjaardag te vieren Namens klein- en achterkleinkinderen (gelegenheid tot feliciteren van 3-5 uur in het gebouw van de Evang. Zondagsschool Voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij mijn 80e ver jaardag ontvangen, betuig ik langs deze weg mijn hartelijke dank A. PREVO-HOOGVLIET Kruiningen, maart 1962 Burgm. Elenbaasstraat Voor Uw deelneming, bij het overlijden van onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, zwager en oom, de heer Marinus de Jonge Wednr. van M. Ferdinandusie betuigen wij onze harte lijke dank Namens de familie, N. S. BOIDIN-DE jONGE Oostburg, februari 1962 Markt 7 Bij ons vertrek naar Colijnsplaat, groeten wij alle vrienden en beken den zeer hartelijk. Tevens zeggen wij hierbij alle lid maatschappen op fam. H. Dek-Nieuwenhuize Huize Rustoord Colijnsplaat Notaris C. Kram te Kapelle is voornemens om op vrijdag 16 maart a.s. des namiddags 2 uur, in Hotel Nolet a d. Le pelstraat t.v.v. de Heer C. de Koeyer publiek te verkopen HET WOONHUIS met erf aan de Mos selstraat 15, groot 1 a. 22 ca. Beh. toest. B en W op gebruik te aanvaarden na ontruiming uiterlijk 15 april a.s. Te bezichtigen: zaterdag 10 mrt a.s. van 2 tot 5 uur Kruiningen Rilland Dan is het verstandig, gebruik te maken van Robufral B-plus dra gees, want: maakt U waar monlir N.V. PHILIPS-DUPHAR, AMSTERDAM VERKRIJGBAAR BIJ: BlocmiiUrij Tel. 528, Yerseke Adverteert ia dit blad 1 1 ontvangt U bij elke baddoek gratis een washandje nylons met garantie f 1.45 Telefoon 356 die zijn Rijwiel zelf wit maken, hebben wij alle onderdelen In voorraad Yerseke - Telef. 639 Schuttershof 1 2-1 3 Zondag 2.30 Terrein Hoge Weg InUvertn voetbalpools do eerst volgende 3 weken op donderdag De leden der Chr. Wijkverpleging te Yerseke, worden hierbij uitgenodigd ter op a.s. dinsdag 6 maart 's avonds 7.45 uur in het Herv. Verenigingsge bouw aan de Dreef C AGENDA: 4 Opening, notulen, verslag penning meester, bestuursverkiezing enz. Hierna zal zuster Noordhoek een en ander vertellen over haar werk. Laat dooreen FLINKE OPKOMST blijken dat we belangstelling en waardering hebben voor haar werk in onze gemeente. Ook de dames zijn hartelijk welkom I Tot dinsdag 6 maart dus I HET BESTUUR 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,b(j vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk Wt woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Doe het zelf! U kunt vele guldens verdienen door zelf te schilderen, maar dan met verf van het Hobbyhuls. Wij zijn enorm gesorteerd, speciaal voor doe-het-zelf- schilders in grondverf, grondlak, lakverven, stop verf, plamuur, kwasten en schildersgereedschappen. U slaagt altijd het beste in Het Hobbyhuis, Frans Wa verijn, Damstraat 2, Telef. 481 - 219, Woonhuis Lange- ville 29. Koopt nu een zeem voor de a.s. schoonmaak nog te gen de oude prijs 4,75, 5,25, 6,25; met naadje 2,80 en 3,75. - Drog. Gez. Harthoorn. Nieuwe dessins Zwitsers kastpapier, afwasbaar met heet water. 5 m 1,95. Boekhandel van der Feijl, Yerseke. Meisjes- en jongensschoe nen met Wood-Milne ga rantiezolen! Aan fantastisch lage prijs! 23-25 5,50, 26- 28 6,95, 29-32 7,95, 33-35 8,95. - I. Hage, Yerseke. Doe het zelf!1 Wij zijn ge opend iedere werkdag van 8 tot 6 uur. Ook zaterdags van 8 tot 12 en van 1.30 tot 5 uur. - „Het Hobby huis" Frans Waverijn, Dam straat 2, Yerseke, Tel. 481 - 219, Woonhuis Lange- ville 29. Kom kijken naar de sensationele RAP '62 Een fantastische bromfiets voor 2 personen met vitale, turbo-gekoelde motor, onwrikbaar stalen frame, perfecte geluiddemping, sublieme vering, stoere, sportieve ver schijning, keuze uit 3 mod. in fraaie kleurencombinaties SOLEX SERVICE STATION TELEFOON 545, YERSEKE De gemeente Yerseke telt ruim 500 leden van het Ned. Roode Kruis. Volgende week zal de inwoners van Yerseke per circulaire gelegen heid geboden worden dit ledental uit te breiden. Zij, die reeds lid zijn, kunnen desgewenst hun contributie verhogen, maar willen speciaal zij, die niet lid zijn, zich aan de hand van de circu laire nog eens verdiepen in het vele, mooie en onbaatzuchtige werk van het Roode Kruis, en willen werkende kinderen overwegen dat per ge zin best meerdere gezinsleden lid van het Roode Kruis mogen zijn. Ik hoop dat vele Yersenaren besluiten zullen de antwoordkaart in te vullen. Aarzel dus niet, maar doe het. En wilt U dan ook nog zo goed zijn de antwoordkaart ten postkantore of bij ondergetekende in de brieven bus te stoppen. Het Roode Kruis, en vele zieken en invaliden, zullen U dankbaar zijn. Namens het bestuur van de afd. Zuid-Beveland-Oost, A. W. Ampt, Damstraat 103 Lederen kleding. Suède da mes- en herenjasjes, ook en lang. Gelmok kwaliteit. Voordeliger bjj St. Antoine, Roosendaal, Tel. (01650) 4318 en 3516. Heden vrijdag en zaterdag Ruithemden in flanel 5,98 en 7,98. - J. de Neef, We meldinge. Te koop: 10.000 kg ge perst weidehooi. W. J. Bie- rens, Zandweg 6, Schorer Tel. (01102) 439 Uw huis altijd fris met een Air-O-Matic spuitbus. Een druk op de knop neemt elk onprettig geurtje onmiddel lijk weg en geeft een pret tige frisse geur. Tijdelijk 75 cent voordeliger. - Drog. Fa. O. Koster. Zoekt u een enoyclopaedie, een kookboek of een boek over bloemen, tuinieren of vogels, zie dan onze etala ge'. - Boekhandel van der Feijl, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. FabUm plakplastic geeft kleur en fleur aan uw in terieur. 46 cm breed 2,25 p. meter. Boekhandel v. d. Peijl, Yerseke. Deze week 1 nest emaille schalen, 4-delig, v. slechts 4,25 bij H. Gjjssel, Oran- jeboomstr. 3, Wemeldinge. Herenschoenen in de nieuw ste modellen reeds voor 15,95(in de maten 40 tot 46. Bij Hage meer en be tere kwaliteit schoenen voor minder geld! I. Hage, Yerseke. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Het adres voor een werke lijk goede en goedkope ny lon kous. Drie sterren ny lons vanaf 1,98. Duet ny lons alle soorten 1,75. J. de Neef, Daniëlstr. 12a, Wemeldinge. Naai nu zelf een japon met onze prachtige Zwitserse Stoffels stoffen. U bent dan klaar als het straks mooi weer wordt. - Van IJssel- dijk-Snoep. Te koop: Eiken schrijf bureau. Koopje! Fa. D. Pie- terse, Wemeldinge. Elbeo kousen dragen is voordeliger lopen. Probeer ze eens en u bent als velen een vaste klant van Elbeo nylons. Denk aan de gratis kousen op de kousenkaart. Van ÏJsseldijk-Snoep. Deze week op alle zeem lappen 5 oesterzegels extra. Fa. Everse, Damstraat 5, Yerseke. Te koop: Kinderwagen, en gels model, grijs/wit. Pom- pe van Meerdervoortstraat 14, Yerseke. Wij zaaien al uw produkten o.a. uien op 25 en 33 cm met een speciale machine Hoofdstraat 18, Kruiningen, Na 20 uur (01105) 295 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiinii Kies Uw eigen interieur in onze grote meubeltoonkamers, elk model kunnen wij leveren, in elke prijs klasse volop keus. En wat belang rijk iswij zorgen voor alles. Leggen Uw vloerbedekkingen, ma ken Uw lopers pasklaar, zorgen voor Uw gordijnen. En U heeft de keus uit mooiste woningtextiel en vloerbedekkingen passend bij al-Uw meubelen. r Breng daarom eens een bezoek aan onze toonzalen, U mag vrij rondlopen, kwaliteiten bekijken enz. Niets verplicht U tot kopen. Illlllll en zonen UONINOINRICHTERS SINDS 1690 KAPELLE - BIEZELINGE Wilt u mooie fijne sokken breien, neem dan Neveda Sockywol, 2,75 p. kn. in de nieuwste kleuren voorradig, ook in zwart. Prima zwar te Neveda sajet 1,70. Nout Sinke, Yerseke. U kunt oude pols- en zak horloges bij ons inruilen Wij leveren uurwerken on der volle garantie. M. Wes dorp, Gr. v. Zoelenstraat 12, Yerseke. Waarom zou u meer beta len, wij hebben mooie fijne naadloze nylons m. ladder stop in voet en been, nu 1,69. Sterke crêpe mousse herenanklets 1,40. Tima an klets 1,98. Alle in moderne kleuren. - Nout Sinke. Weer voorradig nieuwe zou te vis, los uit 'tvat. Mooi blank en zonder graten. Ook nog mooie blanke stok vis voorradig. - A. Luteyn, Tel. 208, Wemeldinge. Voorjaarsoverhemden voor heren en jongens in prach tige kwaliteiten en kleuren Koop nu de keuze nog groot is, en alle maten nog voor radig zijn. - Van IJsseldijk- Snoep. Wilt u een regenjas die niet iedereen draagt, loopt u dan eens bij ons binnen, wij hebben de bijzonder mooie Delmod-jassen. Prachtige poplin in aparte kleuren Voor iets aparts naar Van IJsseldijk-Snoep. Zeer mooie voorjaarstrui tjes en vesten ontvingen wij uit italië en Parijs. Klassieke twin-sets in prachtige tinten. Koop al uw tricot in de speciaalzaak hij Van IJsseldijk-Snoep. Doe het zelf! Geef uw pla fonds en muren met de schoonmaak zelf 'n kwastje. Onze muurverven zijn van prima kwaliteit en kosten slechts enkele centen. Ook hebben wij een speciale muurverf voor over be staande kalkmuren zoals in bedsteden en zolderrhuren. U slaagt het beste in het Hobbyhuis Frans Waverijn, Damstraat 2, Yerseke, Tel. 481 - 219, Woonhuis Lan- geville 29. •Vrije tijd? Bijverdienste? Wilt u uw vrije tijd nuttig besteden Komt u graag met mensen in contact? Wij zoeken medewerkers/sters, die met vragenlijsten in hun/haar plaats interviews willen houden. Als regel ge schiedt dit in de avond uren. Minimum leeftijd 24 jaar. Brieven aan: Neder lands Instituut voor de Pu blieke Opinie, Barentszplein 7, Amsterdam. Zet links boven op de envelop letter AI. 1 Net meisje wil 2 3 dagen per week behulpzaam zijn in huishouding, liefst in Kruiningen of Yerseke. Br. onder no. 9-1, Bureau Yer- seksche Courant, Yerseke.

Scheldebode | 1962 | | pagina 3