Het ideale horloge Stowa Hermetic 'ijULtCBN WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH HU huidschoonheid c?zondheidis»puroi WAARDE KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELIN GE Schoorsteenbrand. Dezer dagen ontstond bij de fam. V. in de Oranjeboomstraat een schoor steenbrand. Het bleek echter niet nodig met de brandweer uit te rukken, daar spoedig een brandblusapparaat ter plaatse aanwezig was, waarmee men het vuur al spoedig onder de knie had. Tot wat materiële schade bleef deze brand beperkt. Overlijden oud-gemeenteontvanger. Donderdagnacht overleed nog vrij on verwachts dhr. H. Dekker in de leef tijd van 67 jaar. Dhr. Dekker, die van beroep fruitkweker was, is van 1922 1959 gemeenteontvanger geweest. Lan ge tijd is dhr. Dekker ook lid van de vrijwillige brandweer geweest, waarvan van hij thans erelid was. Voorts is hij kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente ge- weest, alsmede voorzitter van het Bur gerlijk Armbestuur. Zaterdagmiddag vond op de algemene begraafplaats de teraardebestelling plaats. Aan de open groeve werd het woord gevoerd door burgemeester C. N. F. van Sas, die de overledene schetste als een ambtenaar met stipte ambtsvervulling; iets wat wij, aldus spreker, nimmer zullen ver geten. Namens de familie sprak dhr. M. Dekker uit Breda. Als dragers fun geerden zes leden van de brandweer. Ds. K. W. Slik, Ned. Herv. pred., be sloot deze droeve plechtigheid met het „Onze Vader". Aanvaring. De „Vous XII" kwam met de „Vera Cruz" in de buitenhaven in botsing. Met een harde klap liep de Vera Cruz met de voorsteven op de Vous III. Hierbij ontstond in het laatstgenoemde vaar tuig een grote scheur in ruim 1. Bin nen enkele seconden stond dit schip vol water. Het bergingsvaartuig schoot te hulp en wist in samenwerking met de sleepboot „Helfra" het schip drijvende te houden, tot het voordek van de Vous III onder water verdween. Het leek of het schip toch zou zinken, daar het water naar het voorverblijf stroomde. Met al het beschikbare pompmateriaal bleef men echter het water de baas. Zware dekzeilen werden onder het schip doorgetrokken en al pompende was men 4 uur later de toestand meester. Het schip was met zout geladen. De Vera Cruz liep slechts lichte schade op. Voetbal. Het eerste elftal, dat naar Roda Boys trok, kwam zonder punten terug uit Brabant. Het was weer niet gelukt een puntje te behalen en met 41 werd van Roda Boys verloren, zodat Wemeldinge als een van de laatsten op de ranglijst blijft prijken. Wemeldinge II liet het tegen Kats eveneens lelijk zitten en had zowaar niets in te brengen. Een bijzon dere pluim verdient de doelman, die schier onmogelijke ballen van richting kon doen veranderen, anders waren dubbele cijfers niet denkbeeldig ge weest. Nu bleef het nog bij 27. Raadsvergadering. Vrijdagavond vergaderde de raad de zer gemeente. Allereerst werd in deze vergadering herdacht de oud-gemeente- ontvanger dhr. Dekker, die dezer dagen is overleden. De burgemeester memo reerde de levenswijze van dhr. Dekker als een voorbeeld voor ons allen; vele jaren heeft hij de gemeente gediend als ontvanger en als lid en secretaris van de vrijwillige brandweer. Staande werd door de aanwezigen enkele ogenblikken stilte betracht. Hierna sprak de burge meester op deze eerste vergadering een uitvoerige nieuwjaarsrede uit. Het aan tal inwoners is, aldus de burgemeester, iets verminderd. Op stapel staan thans 8 woningwetwoningen en 28 premie woningen. Dit zal een verdere terugloop wel tegenhouden. Vele objecten zien ons tegemoet, o.a. realisering dorpsplein, speelweide, rioleringswerkzaamheden, Internaat voor Schipperskinderen, Dorpshuis, etc. Aan het dorpshuis zal, aldus de voorzitter, geen medewerking worden verleend door de chr. vrouwen verenigingen. Dhr. P. J. J. Dekker sprak namens de raad aan het adres van de burgemeester. Spreker sprak de hoop uit dat al de genoemde aktivitei- ten verwezenlijkt mogen worden in nauwe samenwerking. Het bevolkings onderzoek op t.b.c. zal plaats vinden op 6 en 10 april in het gymnastieklokaal. Een verzoek van de gymnastiekvereni ging tot terugbetaling van vijf maan den huur van het gymnastieklokaal werd toegestaan. Met een voorstel tot het verlenen van een voorschot op de exploitatievergoeding voor 1962 voor de school voor chr. volksonderwijs met een totaal van 5754,48 en voor de school voor cljr. onderwijs aan schipperskinde ren met een bedrag van 3800,ging de raad akkoord. Een verzoek om sub sidie van de Ned. Astma Stichting werd afgewezen. Een voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over het jaar 1960 werd aanvaard. Aan geboden werden de rekening 1959 en 1860 van het Burgerlijk Armbestuur en de begroting 1961 en 1962 van het B.A. Voor de woning Kerkweg 5 werd de ontruimingstermijn verlengd met een jaar. Aan dhr. W. J. Wedekind werd eervol ontslag verleend als klokluider. Met dhr. J. M. Hoogesteger werd een ruilovereenkomst aangegaan voor een stukje grond aan de Nrd. Achterweg. Een krediet werd beschikbaar gesteld tot een bedrag van j 510,voor aan schaffing van een nieuwe luidinstalla- tie in het torentje op het gemeentehuis. Een voorstel tot het verlenen van een krediet van 62.000,voor verbete ring van "de Bonzijweg en een deel van de Chezeeweg werd aanvaard; dit werk omvat het leggen van een riolering, verbetering van de bestrating en dem pen van bestaande sloten. De rekening van het badhuis over 1961 werd goed gekeurd met een nadelig saldo van 2940,90; dit bedrag zal uit de gemeen tekas aan het Groene Kruis worden te rugbetaald. Betreffende de 8 woning wetwoningen werd als architekt dhr. Weertman genoemd. Deze woningen zullen verrijzen aan de Molenstraat hoek Pr. Beatrixstraat, in hetzelfde ty pe als aan de Chezeeweg, met grotere hoekwoningen. Het laatste punt was beplanting trottoirs. Dhr. J. A. de Schip-1 per gaf een uitvoerige uiteenzetting van de wandeltrottoirs. Over de beplan ting werd een uitvoerige discussie ge voerd door dhrn. J. A. de Schipper en A. P. Schouwenaar met de voorzitter. Het slot was dat ieder raadslid met een bepaalde opdracht naar huis ging: het bekijken van de beplanting. Dit zal dan in een volgende vergadering be sproken worden. Jaarvergadering N.C.L.B. Dezer dagen werd in het Ned. Herv. Jeugdgebouw door de Ned. Chr. Land- arbeidersbond afd. Wemeldinge haar jaarvergadering gehouden. De heer D. Kerkhove sprak een openingswoord en gaf hierna een gecombineerd verslag van secretaris en penningmeester. In de pauze werd een grote verloting ge houden, maar als hoofdschotel van de avond werd opgevoerd het toneelstuk „Drie jaren gingen voorbij", hetwelk door leden van de eigen afdeling op voortreffelijke wijze werd gedaan. Aan het slot van deze vergadering sprak Ds. J. G. Niewöhner, Vrij Evang. pred. een slotwoord. Gevonden voorwerpen. Gevonden 2 wanten, een handschoen, een vulpen en een oliespuit. Inlichtin gen ter gemeentesecretarie. Bedankt voor beroep. Ds. N. Kooreman uit Rhenen heeft voor zijn beroep naar de Ned. Herv. kerk alhier bedankt. die lichte averij opliep, kon later zijn orgelcommissie van de Ned. Herv. Kerk, woord. Burg.: Geeft geen antwoord. reis naar België voortzetetn. De Rijks politie te water heeft de zaak in on derzoek. Voetbal. Het eerste die het Rampenfonds adviseert, zag Weststrate: Ik ook niet. Burg: Dan zijn maar één oplossing: plaatsing van een wij uitgepraat. Verder worden de wo- nieuw orgel. Het oude orgel vertoonde namelijk veel gebreken als gevolg van zoutwaterschade. Namens de Orgelcom- elftal van Hansw. Boysmissie voerde dhr. J. Moll uit Vlissin- heeft zondag weer een waardevolle zege gen het woord, die er aan herinnerde, behaald. Met 20 werd de moeilijke dat het dhr. Van Berkel is geweest, die uitwedstrijd tegen Schoondijke gewon- (je Orgelcommissie attent maakte op schoonhouden van gemeentegebouwen nen. Doordat koploper Vogelwaarde de slechte kwaliteit van het orgel in en scholen werd aangenomen met de ningen van dhr. Weststrate (raadslid) aan de Dorpsstraat onteigend, daar de eigenaar niet voor de prijs van 11.260,- wilde verkopen. Een voorstel van B. en W. om een arbeider in vaste dienst bij de gemeente aan te stellen voor het verloor, is de spanning en de kans op deze kerk. Verder werd het woord ge- Vergadering Chr. Besturenbond. De afd. Krabbendijke van de Chr. Be sturenbond hield woensdag een familie bijeenkomst in „Ons Dorpshuis" alhier. Na opening door de voorzitter, dhr. Boucherie, werd een toespraak gehou den door dhr. Braspenning, hoofdbe stuurslid van de Chr. Bedrijfsgroepen centrale. De toneelclub „Oostdijk" voer de op het toneelstuk „Spel met een droom", dat zeer goed werd vertolkt en de aandacht van de talrijke aanwezi gen van begin tot eind gespannen hield. Door de Chr. Zangvereniging „Jubilate Deo" werden enige liederen gezongen. Dhr. Van den Boomgaard, propagan dist voor „Draagt Elkanders Lasten", sprak een propagandawoord voor deze instelling. Na samenzang werd de bij eenkomst door dhr. Boucherie met dankgebed besloten. Voetbal. Kruiningen III speelde een thuis wedstrijd tegen Wolphaartsdijk II en verloor met 30. Nu ze deze week te gen Kloetinge III in het strijdperk tre den, moet het o.i. mogelijk zijn weer j 'n paar winstpuntjes te behalen. Krui- ningen II was te gast bij Robur II en moest de eer aan de gastheren laten I met 2—0. Het eerste elftal speelde thuis tegen Middelburgse Boys. Krui ningen I ontving bezoek van Middel- 1 burgse Boys. Zeven minuten in de twee de helft moest deze wedstrijd door de scheidsrechter gestaakt worden. Krui ningen stond toen reeds met 70 voor en dit was voor de Middelburgers blijk baar genoeg, want diverse spelers ver lieten het veld. Daar er toen niet vol doende spelers overbleven, moest de scheidsrechter bovengenoemde beslis sing nemen. de titel weer toegenomen. De rust ging in met dubbel blanke stand. Kort voor het einde scoorden de Boys tweemaal door Bram Wesdorp en Karei Westdijk. Deze week speelt het eerste tegen Sluis kil. Als deze wedstrijd weer in winst wordt omgezet, kan de tweede plaats bezet worden, daar de koplopers tegen elkaar moeten spelen. Vergadering. Onder voorzitterschap van de dis trictsbestuurder van de Handels-, Kan toor- en Winkelbediendenbond werd in „Kaj Munk" een vergadering gehouden. De Hansweertse leden van de H.K.W., die momenteel bij de afdeling Goes zijn aangesloten, hadden de wens te kennen gegeven een eigen afdeling te formeren onder een eigen bestuur. Op deze ver gadering werd na enig overleg besloten om in Hansweert een correspondent schap te stichten, als inleiding voor een t.z.t. te stichten eigen afdeling. Als correspondent zal dhr. A. J. A. van Ey- keren optreden. Het ledental bedraagt thans 13, en om een eigen afdeling te kunnen vormen zal er getracht moeten worden om dit op te voeren tot 20 5 25. Men wil trachten om het begeerde aantal leden voor 1 mei 1962 bij elkaar te krijgen. Feestavond. De plaatselijke afdeling van de K.A. B. hield verleden week een feestverga- dering in zaal „Zeelandia". De verga dering werd geopend door voorzitter Z. J. Jansen en daarna voerde de districts bestuurder dhr. Weber het woord. Na voerd door burgemeester J. C. W. Job se, die zei verheugd te zijn, dat een kerk in zjjn gemeente wederom met een fraai orgel is verrijkt. De organist van kosten, de St.-Joriskerk te Amersfoort, de heer W. Hülsmann, bespeelde daarna het orgel. Voetbal. Zaterdag speelde Rillandia II tegen Nieuwdorp II. De Rillanders wonnen de match met 62. Rillandia III speelde tegen 's-Heer Hendrikskinderen en be haalde de winst met 43. Vergadering Plattelandsvrouwen. De afd. Rilland van de Bond van stem van dhr. Weststrate tegen. Hij meent dat deze man is te beklagen wanneer hij in dienst is. Hij krijgt het veel te druk. Gaat veel te veel geld Toch zorgde Weststrate nog voor een vrolijke noot, omdat hij zich versprak met een schoolnaam. Hij sprak namelijk over een christelijk historische school inplaats van Ned. Herv. school. Hierna hadden nog enkele begrotings wijzigingen plaats, waarna de voorzit ter de vergadering sloot. Jaarvergadering N.C.L.B. De Ned. Chr. Landarbeidersbond hield haar jaarvergadering in de vergader zaal van de Geref. kerk. De voorzitter, dhr. J. Schouten, opende de vergadering Plattelandsvrouwen hield onder leiding met gebed en schriftlezing. De jaar van de presidente mevr. Kamps-Visser i verslagen van secretaris en penning- haar voorjaarsvergadering in het dorps huis „Luctor et Emergo". Evenals de presidente deelde de secretaresse, mevr. Glas mede, dat 1961 een goed vereni gingsjaar is geweest. Het aantal leden is thans gestegen tot 75. De penning- meesteresse, mevr. Francke-Hirdes, kon melding maken van een batig saldo. Mevr. Kamps-Visser vertelde over haar reis naar Tsjecho-Slowakije, toegelicht met dia's. Intrede Ds. G. Blok. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. kerk als nieuwe predikant bevestigd Ds. G. Blok, gekomen van Muntendam. De bevestiging geschiedde door zijn vriend, Ds. A. Th. Rothfusz uit Vlis- singen. Als tekst had de bevestiger ge kozen Matth. 24 14. Na de bevestiging werd de nieuwe leraar toegezongen Ps. 134 3. Des avonds deed Ds. G. Blok voor land- en tuinbouw 100% Waterdicht en condensvrij geheel edel-staal kast Ruime keuze bij: Kap.II. Z.-B. T.l. 01102-223 Aanrijding. Donderdagmiddag heeft alhier een aanrijding plaats gehad tussen een be stelauto van de firma Le Clercq en een autobus van de Mij. „Zeeland". De be stelauto, welke uit de Nieuwe Kerk straat kwam, verleende geen voorrang aan de bus. Bij de aanrijding werd een inzittende van de bestelwagen licht ge wond. Beide voertuigen liepen lichte schade op. Aanvaring. Verleden week zijn in de monding van de buitenhaven alhier het Ned. motor schip „Bituma I" en het Belgische mo torschip „Adma" met elkaar in aan varing gekomen. De Adma ramde de Bituma I midscheeps met als gevolg grote averij bij het tankschip. De Bitu ma I maakte snel water en werd om zinken te voorkomen op de slikken aan de grond gezet. Later is het schip naar een scheepswerf te Hemikoem gesleept om te worden gerepareerd. De Adma, deze spreker volgde het feestelijke ge deelte van de avond, dat werd verzorgd zÜn intrede. Des morgens was het kerk- door het cabaretgezelschap „Klavervijf" gebouw flink bezet, maar 's avonds was uit Roosendaal. Hun programma viel bij- de belangstelling extra groot. Velen uit zonder in de smaak van de aanwezi- zijn oude gemeente waren aanwezig, be- gen, die bovendien enkele consumpties nevens zeer velen uit Katwijk aan Zee, kregen aangeboden. De avond werd be- de geboorteplaats van Ds. Blok. Verder i I Ttrn *irtv» /\v» r\ /v v\ nri/Xilrn >-\ t r\s-* nif sloten met een gezellig bal met muziek van „The Crescendo Boys" uit Ossen- drecht. Korfbal. De aspiranten van de korfbalvereni ging „Zeelandia" hebben zaterdag met 10 verloren van de jeugd van „Olym- pia". De wedstrijd werd gehouden in de veilinghal te Goes. Gecompliceerde aanvaring. Zaterdagmiddag is er in de buiten haven alhier een gecompliceerde aan varing geweest. De Franse sleepboot „Bourguignon" met het Franse sleep- schip „Auguste Detoeuf", beide van de rederij C.N.F.R. uit Straatsburg, voer bij het invaren van de grote sluis op een gemeerd liggend Duits sleepschip, W.T. A.G. 120. Dit werd aan bakboordzijde geramd, waardoor er een flinke scheur ontstond. De Franse sleepboot liep geen schade op. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Uitvoering. Zaterdag gaf de gymnastiekvereni ging „Sportlust" een uitvoering in de zaal „Zeelandia". De voorzitter, dhr. J. Boon, hield een korte toespraak waarin hij de aanwezigen welkom heette en hun tevens opwekte om zich als lid of donateur op te geven van deze vereni ging, die thans ruim 140 leden telt doch slechts 7 donateurs. Voor de pauze werden oefeningen gebracht door ver schillende groepen, waarvan de jonge ren werkten onder leiding van dhr. Boon en mevr. Verhage-Potter en de ouderen Onder leiding van dhr. Welle- man. Allen toonden dat het deze nog jonge vereniging is gelukt om haar le den op gymnastiekgebied op een goed peil te brengen. Vooral de rytmische oefeningen gebracht op moderne mu ziek, vielen in de smaak b\j het pu bliek. Het laatste nummer, waarin de damesgroep optrad als matrozen, moest op verzoek van de aanwezigen herhaald worden. In de pauze werd de film ver toond „Geen angst voor wilde dieren". Orgel in gebruik genomen. Vrijdagavond werd in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente het nieuwe or gel, geschonken door het Nationaal Rampenfonds, officieel in gebruik ge nomen. Dit is het vijfde orgel, dat na de ramp in één der Rillandse kerken is geplaatst. De overdracht geschiedde tijdens een bijzondere dienst, waarin de heer G. van Velzen uit Krabbendijke voorging. De overdracht van het fraaie zevenstemmige orgel, dat 28.000, heeft gekost, geschiedde door de advi seur van het Rampenfonds, dhr. W. J. A. H. van Berkel. Deze memoreerde nog dat hij 9 jaar geleden voor het eerst in contact kwam met de kerkeraad der Geref. Gemeente. Het resultaat was dat een klein bedrag voor rampschade werd uitgekeerd. In 1956 kreeg de Geref. Ge meente een bijdrage van 20.000,voor herstelkosten van het kerkgebouw, la ter gevolgd door een bedrag van 25.000 gulden, aldus spr. De ingebruikneming van het orgel wilde hij beschouwen als waren er verschillende predikanten uit de ring O. Zuid-Beveland en de classis Goes. Voorts afgevaardigden van de zusterkerken alhier, alsmede de pater Gardiaan van het klooster der paters Capucijnen en het dagelijks bestuur der gemeente. Als tekst had Ds. Blok ge kozen Hebr. 12 14. Na de prediking richtte Ds. Blok zich tot verschillende personen en collega's. Allereerst tot burgemeester Jobse, de afgevaardigden van de ring en classis en de zusterker ken, tot de pater-overste van het Capu cijnen klooster, tot het college van kerk voogden en notabelen, de koster en or ganist, gemeente en Kerkeraad, de be vestiger Ds. Rothfusz en de consulent Ds. van Leeuwen te Krabbendijke. Hier na werd de nieuwe predikant toegespro ken door burgemeester Jobse namens de burgerlijke gemeente, dhr. J. C. Meu- lenberg namens de Geref. Kerk en Vrij Evang. Kerk te Bath. Namens de ring O. Zd.-Beveland sprak Ds. Jebbink te Kapelle, namens de classis Goes Ds. Mooij uit Schore. Namens de Herv. Ge meente te Muntendam sprak dhr. Muur man. Als oud-predikant sprak Ds. den Engelse uit Pernis. Namens de r.-k. pa rochie alhier sprak de pater-overste. Ouderling J. v. d. Boomgaard sprak namens de Kerkeraad en tenslotte Ds. van Leeuwen als consulent, waarna het bekende lied Psalm 134 3 Ds. Blok werd toegezongen. Bromfietser tegen bus. Dinsdagmorgen half acht kwam de 18-jarige bromfietser R. D. alhier toen hij naar zijn werk reed op de hoek HoofdwegValckenisseweg in botsing met een autobus, bestuurd door de Ril- lander1 J. van S., waardoor D. op meester toonden aan dat het ledental wat achteruit was gegaan, mede door afvloeiing van arbeiders uit de agrari sche sector, terwijl de penningmeester een vrolijk geluid deed horen. Als spre ker was deze avond aanwezig een ver tegenwoordiger van de Bond, dhr. Van Wensen, die sprak over het onderwerp „Spelers en toeschouwers". Verder werd de avond gevuld met voordracht, proza en een sjoelwedstrijd, waarvoor diverse prijzen waren. Aan het eind werd de nieuwe c.a.o. voor de land- en tuinbouw nog besproken. Hierna sloot dhr. Van Wensen met dankgebed. Bedankt voor beroep. Ds. A. Vergunst, predikant der Ger. Gemeente te Rotterdam, bedankte voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de Ger. Gemeente alhier. Serenade. Dinsdagavond bracht de muziekver eniging „Vooruit" een welkomstserena de aan haar lid dhr. L. Koeman, die te rugkeerde uit militaire dienst na een verblijf van ruim een jaar in de West. In verband met de strenge koude werd geconcerteerd in de huiskamer, waar de muzikanten rijkelijk werden onthaald en waar vrolijke muziek klonk. Gezellige avond. Vrijdagavond werd door het bestuur "der afd. Waarde van de Z.L.M. aan haar leden met hun dames een gezelli ge avond aangeboden. Na een openings woord door de voorzitter, dhr. C. Mol, werden door dhr. Sinke uit Goes enkele films vertoond over landbouw en ex cursies. Door dhr. C. van Leeuwen, hoofdonderwijzer aan de o.l. school, werd een lezing gehouden over een va kantietrip naar Joego-Slavië, toegelicht met dia's door dhr. Pieper. Een en an der was een zeer interessante en ge slaagde avond. Vergadering Groene Kruis. Maandagavond vergaderde de vereni ging Het Groene Kruis onder voorzit terschap van dhr. M. Waterman. De rekening over 1961 gaf een batig sal do te zien van 427,23. De begroting 1962 gaf een geheel ander beeld, wat het bestuur grote zorgen biedt. De be groting geeft een tekort aan van 669,56, ondanks dat de contributie voor 1962 met een gulden is verhoogd en gebracht op 8,per gezin per jaar. Mocht een hogere subsidie van de gemeente uitblijven, dan zal het bestuur d, grond terecht K.W Dr. Kamps, dl, j»'SSi spoedig ter plaatse was, constateerde een dubbele beenbreuk en een zware hersenschudding. De arts liet het slacht offer per ziekenauto vervoeren anar het Alg. Gasthuis te Bergen op Zoom. De toestand van het slachtoffer was ern stig. De brommer werd zwaar, de bus licht beschadigd. Raadsvergadering. De raad der gemeente Krabbendijke kwam dinsdagavond in openbare zit ting bijeen. In een tijdsduur van 20 mi nuten werd de gehele agenda afge werkt. Het voorschot van 4 salaris verhoging voor'het in aanmerking ko mende gemeentepersoneel was een ha merstuk, evenals de voorschotten der vergoeding voor diverse 3cholen. De scholen krijgen voorschotten als volgt: Kleuterschool 8413,50, Herv. school 4466,40, School met de bijbel 2922.92, School Julianastraat 9147,52 en Ulo school 7559,94. De riolering en be strating van de Kerkhoekstraat be draagt 6.000,— en wordt onderhands gegund aan de Fa. Duynhouwer. Dhr. Weststrate stemde tegen. Een woorden schermutseling ontstond tussen West strate (Vrije L\jst) en de burgemeester over de vraag van de te leggen buizen. Weststrate vroeg: Zijn dit ronde of ovale buizen? Burg.: Waarom vraagt een sluitstuk van het rampherstel. Delu dat? Weststrate: Neen, eerst ant- de dag moeten komen. Deze verhoogde uitkering staat in verband met de nieu we rijksregeling voor salarissen wijk verpleegsters. De enkele leden die op de vergadering aanwezig waren, had den om die reden gaarne een hogere contributie gezien dan deze. De beide geneesheren die gebruik maken van het gebouw voor spreekuur, hadden hun huur ongevraagd met 50,per jaar verhoogd. Dhr. M. Waterman werd her benoemd tot bestuurslid voor de ver eniging, alsmede ook voor de wijkver pleging en t.b.c.-bestrijding. De voor zitter werd door de secretaris, dhr. J. J. Pieper, gelukgewenst wegens zjjn 25- jarig bestuurslidmaatschap en voorzit terschap. Hjj bood de aanwezigen een consumptie aan, wat dankbaar werd aanvaard. Voetbal. Waarde II speelde een uitwedstrijd tegen Spui II. Waarde behaalde beide punten, door met 52 te zegevieren. Zaterdag spelen beide elftallen thuis. Waarde I tegen Rilland II, Waarde II tegen Temeuzen. Voetbal. Op overtuigende wijze nam Kapelle zaterdagmiddag revanche van de eerder in Hoek geleden nederlaag. Met 30 bleef het de baas over de Zeeuws-Vla mingen. Deze uitslag is ten volle ver-

Scheldebode | 1962 | | pagina 2