de zinnige RAN G de vets/uipeiMfr 1/aa deeetsfe ta/uj. n, ruw of schraal 1 \i/ Burgerl»/he frtano Rodenstockbril tr 4 it, 'illlltOEN KRUININGEN Vergadering Bouwvakarbeiders. Op vrijdag 16 febr. j.l. hield de afd. Kruiningen van de Ned. Chr. Bond van werknemers in de hout- en bouwnij verheid haar jaarvergadering in „Ons Dorpshuis". Dat deze vergadering een feestelijk tintje had, bleek ook reeds uit de convocatie welke de leden had den ontvangen. In een goed bezochte vergadering mocht n.l. de voorzitter uit naam van het Chr. Nat. Vakverbond het gouden insigne met oorkonde uit reiken aan 2 van haar leden, dhm. Klap en Blaauwkamer, welke reeds 25 jaar lid zijn van het C.N.V. en tevens van de afdeling Kruiningen der N.C.B. De jaarverslagen gaven een gunstig over zicht van het afgelopen jaar, het bleek dat het ledental met 1 was gestegen, terwijl de afdelingskas een vrij behoor lijk saldo te zien gaf. De aftredende be stuursleden werden in hun funktie her kozen en in de volgende bespreking werd besloten dit jaar weer een reis te ondernemen. Schaakclub „De Zwarte Dame" kampioen. De schaakclub „De Zwarte Dame" speelde op 19 februari haar laatste wedstrijd in de competitie van klasse II der Zeeuwse Schaakbond tegen Vlis- singen IV. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: C. M. JansenJ. A. Smits 10; J. KarelseJ. Wijnen 10; W. KarelseA. Smit 10; W. Zuijd- wegJ. C. Koetsenruyter 10; J. W. HasmanA. de Ridder H. v. d. BergJ. den Engelsman B. Cok J. Inderwisch 10; J. van Oosten M. de Bruyne 1—0; W. A. Verbeek— n.o. 10; A. J. DekJ. Pattenier 10. Einduitslag 91 in het voordeel van „De Zwarte Dame", waardoor deze club kampioen werd van klasse II groep A van de Zeeuwse Schaakbond. De finale van deze competitie wordt nu: 1. De Zwarte Dame, 10 pnt.; 2. Goes II, 8 pnt.; 3. Middelburg III, 6 pnt.; 4. Vlis- singen III, 4 pnt.; 5. Vlissingen IV, 1 pnt.; 6. Middelburg IV, 1 pnt. „De Zwarte Dame" gaat nu promotiewed strijden spelen voor klasse I van de Zeeuwse Schaakbond. Ouderavond kleuterschool. De ouderavond van de openbare kleu terschool alhier stond in het teken van het veilig verkeer. Dhr. J. Borrie uit Goes hield een causerie over „Veilig verkeer, ook voor uw kind". Op een bij zonder interessante en leerzame wijze vertelde hij, dat het kind met het ver keer vertrouwd moet worden gemaakt inplaats van bang. Hij lichtte een en ander toe met dia's. Na de pauze kon den de ouders het werk van de kleuters bezichtigen en een praatje maken met de leidsters. Tot slot vertoonde de voor zitter van de oudervereniging, Dr. P. Allewijn, een groot aantal dia's van de school en de kleuters, terwijl men ook de kleuters nog kon beluisteren op een band. De bestuursverkiezingen hadden tot resultaat, dat Dr. Allewijn en mevr. C. Nieuwenhuijse-Vogelaar werden her kozen, en dat in de plaats van de niet meer herkiesbaar zijnde heer J. van Langevelde werd gekozen dhr. J. H. van de Repe. Overplaatsing en bevordering. De wachtmeester le klasse der Rijks politie W. A. Bruggemans alhier is per 1 april a.s. overgeplaatst naar Brui- nisse in de funktie van rayoncomman dant. Met ingang van dezelfde datum wordt dhr. Bruggemans bevorderd tot opperwachtmeester. Geslaagde feestavond. Door de buurtvereniging „De Nijver heid" werd vorige week donderdag in hotel „Korenbeurs" de jaarlijkse feest avond gehouden. Voorzitter Kakebeeke kon in zijn openingswoord zeer velen welkom heten, daar de zaal geheel be zet was. De boerenkapel blies er lustig op los en had al spoèdig de stemming er in, terwijl ook het optreden van het trio „C., C. A." weer zeer werd ge waardeerd. De hoofdschotel van de avond was de opvoering van de klucht in drie bedrijven „Het verliefde trio" door eigen krachten. Deze kweten zich zeer verdienstelijk van hun taak en de lachsalvo's en het daverende applaus bewezen wel, dat het gebodene zeer op prijs werd gesteld. Rest nog te vermel den dat door de buurtgenoten meer dan honderd prijzen voor de verloting bij1- een waren gebracht. In de pauzes wer den broodjes en koffie aangeboden en ook de hartige hapjes vonden gretig aftrek. Tot in de kleine uurtjes bleef men verder gezellig bijeen onder leiding van „De Crescendo Boys". HANSWEERT gadering kon zich hier in grote trek ken goed mee verenigen, alhoewel ze enkele beslissingen aangaande Hans- weert wel eens vlugger beslist hadden willen zien. Verder kwam ter sprake het al of niet voeren van reklame voor de televisie. De vergadering was daar niet enthousiast over. Er werd besloten het hoofdbestuur van de K.V.P. hiervan in kennis te stellen. Wielrennen. Zaterdag werd door het wielercomité de wielerwedstrijd gehouden voor leden van de R.C. „Middelkamp" in het kader van de trainingsritten. Er kwamen on geveer 30 wielrenners aan de start. Hiervan moesten de aspiranten ca. 18 km en de nieuwelingen en amateurs ca. 36 km rijden. De uitslag was bij de as piranten: 1. W. de Feber, Sluiskil, 33 min. en 22 sec.; 2. en 3. H. Mol, Lewe- dorp en J. Mesu, Amemuiden in de zelfde tijd als de winnaar. Nieuwelin gen: 1. D. Kosten, Kapelle, 1 uur, 2 min., 30 sec.; J. Veerman uit Oudelan- de eindigde hier als tweede op 16 sec. achter de winnaar en H. van Koeverin- ge uit Schore als 3e op 27 sec. Ama teurs: 1. Th. v. Poucke, Koewacht, 1 uur, 2 min., 30 sec.; 2. M. Hoogerland, Kapelle; 3. Jac. Tolhoek, Yerseke; 4. F. Boonman, 's-Heerenhoek; 5. J. Moerdijk, Lewedorp, alle in dezelfde tijd als de winnaar. Hand geklemd. Verleden week heeft dhr. P. v. B., werkzaam op een schip van de Fa. N., zijn hand geklemd. Met zwaar gekneus de vingers moest dhr. B. naar het zie kenhuis te Goes worden vervoerd. Na behandeling aldaar kon hij naar zijn woonplaats terugkeren. Korfbal. In de microkorfbalcompetitie hebben de junioren van de korfbalvereniging „Zeelandia" onverwachts met 10 van Animo verloren. Anker gevist. Na veel moeite is het de bemanning van het bergingsvaartuig „Inktvis" uit Hansweert gelukt, het klipanker van het Ned. sleepschip „Engelenberg" bo ven water te halen. Het sleepschip had het anker enige tijd geleden verloren in de monding van de buitenhaven. Enkele vorige pogingen om het anker boven te krijgen waren mislukt. Brutale streek. Het gebeurde maandagmiddag dat een radiohandelaar alhier een klant in zijn zaak kreeg, die kenbaar maakte dat Jiij een radio wilde kopen. De zoon van dhr. O., eigenaar van de radio- handel, toonde de „klant" enkele ra dio's en ging enkele folders halen om hem deze te laten zien. Bij zijn terug komst bemerkte dhr. O. dat de klant was verdwenen en eveneens, wat pas enige tijd later bleek, een radiotoestel. Het is nog niet bekend of dit toestel door genoemde bezoeker is meegenomen maar er rust wel een sterke verdenking op hem. auto's die achter de vrachtwagen re den, konden ook nog tijdig afremmen. Een derde wagen gelukte het niet tij dig tot stilstand te komen en reed op zijn voorganger, waardoor beide auto's werden beschadigd. De bestuurders kwamen uit St. Willibrord en bekwa men geen letsel. Aanrijding. Maandagavond half acht had op de Hoofdweg bij het café ,,'t Wapen van Rilland" een aanrijding plaats tussen een luxe auto van de Rillander P. A. C. van Hoek en een scooter, bestuurd door de gymnastiekleraar F. Hoeks uit Hal steren. De bestuurder van de auto, die rechts van de straat stond geparkeerd, wilde wegrijden. Doordat vóór hem ook een auto stond, moest hij nog al flink links uithalen. Op 't zelfde ogenblik kwam de scooter aanrijden en kwam in botsing met de auto. De scooter werd flink beschadigd. De berijder kwam er zonder letsel af. De rijkspolitie onder zoekt de schuldvraag. Nieuw orgel in gebruik. Vrijdag 23 februari zal in de kerk van de Geref. Gemeente een nieuw or gel in gebruik worden genomen. Het is een zevenstemmig orgel en gebouwd door W. van Leeuwen in Leiderdorp. Het orgel zal bespeeld worden door dhr. W. Hülsman, organist aan de St.- Joriskerk in Amersfoort. Het orgel is een geschenk van het Nationaal Ram penfonds. Het Rampenfonds heeft deze kerk destijds ook geholpen aan het her stellen van de rampschade door een nieuwe voorgevel in de kerk te plaatsen en de entree te moderniseren. vragen Hamea-Gelei.Tube 95ch RILLAND-BATH Bond Ouden van Dagen. Verleden week vergaderde de Bond van Ouden van Dagen van Hansweert voor de verkiezing van een nieuwe voorzitter. Deze plaats werd eerder in genomen door dhr. M. van Vliet, die echter zijn funktie in de Bond neerlegde wegens zijn vertrek naar een andere woonplaats. In zijn plaats werd geko zen dhr. M. Keyser. Bestuursvergadering K.A.B. Verleden week vond een bestuursver gadering van da K.A.B. afd. Hansweert plaats in het dorpshuis Kaj Munck. In de plaats van het aftredend bestuurslid dhr. A. Martens werd dhr. P. de Blok gekozen. Op deze vergadering werd te vens besloten op 23 febr. a.s. een feest- vergadering te organiseren voor K.A.B.- leden. Op deze avond zal het gezelschap „Klaver vjjf" uit Roosendaal het amu sementsprogramma verzorgen. Vergadering K.V.P. Zondag kwam de afd. Hansweert van de K.V.P. bijeen voor de verkiezing van kandidaten voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Als kandidaten wer den o.a. aangewezen: 1. E. A. Suy uit Kruiningen; 2. Z. J. Jansen uit Hans weert; 3. mevr. I. Rijk-Begheyn uit Kruiningen. Verder werd het beleid van de gemeenteraad over de afgelopen ja ren onder de lctupe genomen. De ver Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur dhr. R. J. Kakebeeke alhier. Te Goes slaagde voor de aantekening' kraamverpleging Zuster J. B. de Goffau alhier. In de sloot. Donderdagmorgen raakte de Rotter damse vertegenwoordiger G. H. v. d. B. op het kruispunt Rijksweg-Valckenisse- weg met zijn auto in de sloot. De be stuurder moest uitwijken voor een ge parkeerde caravan. Bij deze manoeuvre sloeg de auto over de kop en kwam in de sloot terecht. De bestuurder was op weg naar Goes voor het houden van een lezing. Door omstanders werd hij uit zijn benarde positie bevrijd. Hij be kwam geen letsel. De zwaar beschadig de auto is later door een kraanwagen naar Goes gesleept. Uitvoering C.J.V. De leden van het Christelijk Jongeren Verbond gaven zaterdag in het dorps huis „Luctor et Emergo" een geslaag de uitvoering onder leiding van de voor zitter dhr. J. P. Walrave. Enkele meis jes van de club voerden enige schetsjes op. Vervolgens werd een toneelstuk op geveerd getiteld „Waarom zweeg je zo lang?" Dit stuk in drie bedrijven werd zeer correct uitgevoerd. De voorzitter liad de afgevaardigden van verschillen de zusterverenigingen welkom geheten. De jeugdouderling dhr. M. v. ,d. Marei dankte na afloop allen die meegewerkt hadden om deze avond te doen slagen en memoreerde het vele werk, dat no dig is geweest om alles goed te doen verlopen. Spr. sprak nog een opwek kingswoord tot de jongeren om lid te worden van het Verbond en sloot de avond met dankzegging. Auto's in botsing. Zaterdagmiddag kwamen twee auto's op de Rijksw.eg met elkaar in botsing. Doordat een hond de weg overstak, I moest een vrachtwagen remmen. Twee WAARDE Raadsvergadering. Woensdag 14 februari kwam de raad in openbare zitting bijeen. Bij de in gekomen stukken was o.a. een brief van Ged. Staten, waarin wordt mee gedeeld dat het plan tot verbetering van de Hoofdstraat binnenkort ter goed keuring zal worden toegezonden aan de gemeente. Van het Ministerie van Bin nenlandse Zaken is een schrijven in gekomen betreffende de 4 salaris verhoging voor rijksambtenaren. Over het le kwartaal 1962 zal een uitkering ineens worden verstrekt als voorschot. Dit wordt ook van toepassing verklaard op het gemeentepersoneel. Van Ged. St. is een schrijven binnengekomen dat voor de autovergoeding voor de burgemees ter een voorschot kan worden uitge keerd van 60,per maand, ingaan de 1 januari 1961. Deze voorschot-uit kering vindt plaats omdat de definitie ve regeling nog niet to stand is geko men. Een verzoek om subsidie te willen verlenen aan de vereniging „Het Groe ne Kruis" te Waarde, wordt voorlopig aangehouden, totdat in de loop van het jaar een beter overzicht over de finan ciën zal kunnen worden verkregen. Voor de verbouwing van het oude scholen complex tot cultureel centrum zijn twee mogelijkheden aanwezig, te weten: le. dit scholencomplex over te dragen aan een stichting, die dan kan gaan ver bouwen en het nieuwe gebouw als ver enigingsgebouw zal gaan beheren. Hier in zal door het Ministerie van Maat schappelijk Werk een subsidie worden verleend in de verbouwingskosten. 2e. Dit scholencomplex met geld der ge- 3 4t T KRABBENDIJKE Vergadering zondagsschool. De Herv. zondagsschool hield haar jaarvergadering, tevens ouderavond in de consistorie der Herv. kerk. Nadat door de voorzitter, dhr. J. Koster de vergadering was geopend, werden de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester behandeld,. In de vakature J. Griep werd als bestuurslid en tevens leider gekozen dhr. M. Maliepaard. Ver der werd door dhr. De Ridder verteld over zijn reiservaringen, welke gepaard ging met het vertonen van kleurendia's over Zeeland, België en de Rivièra. Vergadering N.F.O. De Ned. Fruittelers Organisatie hield in samenwerking met Veiling en Z.L. M. een vergadering in zaal Verburg. Als spreker trad deze avond op Dr. Kemmers, verbonden aan het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen. Voor een volle zaal vertelde Dr. Kemmers over zijn indrukken van een reis naar Rusland. Dit werd toegelicht door het vertonen van een film. Na afloop ont stond er een discussie, daar er gelegen heid was tot het stellen van vragen. N.C.V.B. Onder leiding van mevr. Mol-de Fey- ter vergaderde vorige week de afdeling Waarde van de N.C.V.B. Als spreker trad deze avond op dhr. Van Arkel uit Middelburg, die een uiteenzetting gaf over de inrichting Kinderzorg. Zijn be toog werd met grote aandacht aange hoord. meente te verbouwen tot cultureel cen trum. Hiervoor kan dan jaarlijks een bijdrage van 5000,worden ontvan gen in de exploitatiekosten. B. en W. stellen voor het tweede plan uit te voe ren. Na enige bespreking wordt beslo ten, overeenkomstig het voorstel van B. en W. het oude scholencomplex met geld der gemeente te verbouwen tot cultureel centrum, waarbij dan tevens gelegenheid zal zijn voor het beoefenen van gymnastiekonderwijs door de beide scholen. Bij de rondvraag vraagt dhr. M. Waterman of het mogelijk is, om in de toekomst te voorkomen, dat de bo men bij storm gesnoeid worden, zoals nu door het polderbestuur is gedaan. De rijweg kwam hierdoor vol met do rens te liggen. Dit heeft lekke banden voor voertuigen tot gevolg gehad. Dhr. C. van Houte vraagt wanneer de Fa. Duynhouwer het pad achter de 6 wo ningwetwoningen verder af zal werken. De voorz. antwoordt dat het wachten is op beter weer, in verband met het pro cédé wat hiervoor gebruikt zal worden. KAPELLE-BIEZELINGB Voetbal. De enige wedstrijd die Kaeplle zater dagmiddag kreeg te spelen was die van het eerste elftal tegen Wolfaartsdijk. Kapelle dat voor de rust met de wind mee speelde, nam in deze periode een 30 voorsprong. Na de rust doelpunt ten beide elftallen nog tweemaal, zodat het einde kwam met een 52 overwin ning voor Kapalle. „Ziekenzorg" vergaderde. Onder voorzitterschap van dhr. Chr. Smallegange hield de vereniging „Zie kenzorg" te Biezelinge in de hervorm de school haar jaarvergadering. Finan cieel, aldus de penningmeester, dhr. J. van Liere, gaat het de vereniging goed. Het jaar kon afgesloten worden met een batig saldo van 125,Namens de materialencommissie brachten dhrn. B. Sonke en M. C. Gijzel verslag uit. Besloten werd weer wat nieuwe mate rialen aan te kopen. Aan de vereniging voor wijkverpleging zal een subsidie ge geven worden van 100,Tot leden van de kascontrolecommissie werden be noemd dhrn. C. Lansen en J. Meulpol- der. Het verlangen bestaat ook om een eigen materialenhuisje te bouwen. De mogelijkheden zullen door het bestuur bekeken worden. Vergadering Chr. Nat. School. De chr. nat. school hield onder voor zitterschap van dhr. J. Balkenende haar algemene vergadering. In zijn openings woord zei deze, dat de school de laat ste jaren sterk is uitgebreid. Er zal dan ook een nieuw leslokaal op de school gebouwd moeten worden, echter zoda nig, dat een verdere uitbreiding moge lijk is. De financiële positie van de school is gunstig. Namens de kascon trolecommissie bracht dhr. J. Groenleer verslag uit. Als nieuw lid van deze com missie werd gekozen dhr. P. Sulsters. Bij de bestuursverkiezing werden dhm. J. Balkenende, J. Walhout en Joh. de Jager herkozen. Het hoofd der school, dhr. L. de Jager kon mededelen, dat er momenteel 247 leerlingen de school be zoeken, ofwel 20 meer dan vorig jaar. Feestavond van beambtenbond. De leden van de afdelingen van Ka pelle en oost Zuid-Beveland van de Ned. Chr. Beambtenbond hielden in de zaal Obadja een familieavond. De ope ning werd verricht door dhr. P. Oele, waarna de hoofdbestuurder dhr. A. Nie- mantsverdriet een toespraak hield. Het verdere van de avond droeg een vrolijk karakter. Het gezelschap „Romantiek en Ritme" uit 's-Gravenpolder bracht een repertoire, bestaande uit muziek, zang en schets. De jongste van hét ge zelschap, de 9-jarige Ditje Ivensen, mocht na afloop als representante van het gezelschap een bloemetje in ont vangst nemen. De voorzitter van de af deling oost Zuid-Beveland, dhr. C. Bou- cherie uit Krabbendijke sprak een dank woord en eindigde de avond met gebed. Feestavond N.C.L.B. De afd. Biezelinge van de Ned. Chr. Landarbeidersbond te Biezelinge hield in de consistorie der Hervormde kerk haar jaarlijkse feestavond. De leiding berustte bij dhr. Chr. Goeree. Er werd een hersengymnastiekwedstrijd gehou den en een spraakwaterval. Na de pau ze met traktatie voerde de C.J.M.V.- groep van Kapelle het toneelspel op „Nachtoperatie". De. regie was in han den van dhr. Joh. Leendertse. Het stuk werd verdienstelijk ten tonele gebracht. Van 1422 februari 1962 YERSEKE. Geboren: Maria Jannetje, dv. Esdra Hendrik Cornelis van de Plasse en Paulina Willemina Neve. Van 1421 februari 1962 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Jurie Hendrik Klopmeijer, 25 j. en Fransina Esther Lea Schouwenaar, 21 j. Gehuwd: Marinus Jacobus Hoogeste- gep, 22 j. en Abramina Adriana Adri- aanse, 21 j. Overleden: Cornelis Vervenne, 75 j.; Jan van Aalst, 77 j., wednr. van Cor nelia Rejack. Van 1521 februari 1962 KRUININGEN. Geboren: Abraham Leendert, zv. Abraham Weststrate en Maatja 'Jannetje Dagevos; Adriaan Christiaan, zv. Jan Geerard Labeur en Francina Elena Meijer. Overleden: Cornelia Sinke, 64 j., echt genote van Abraham Kievit. Huwelijksaangiften: Cornelis Marie Salet, 22 j. te Wamel en Catharina Kruijf, 19 j.; Theodorus Franciscus Voet, 24 j. te Hontenisse en Paulina Maria van der Borgt, 24 j. Iedere Een bril van topklasse Een creatie vol gratie Kwaliteitsbrillen KAPELLE (Z.-B.) TELEFOON (01102) 223

Scheldebode | 1962 | | pagina 2