Rook er een extra YERSEKE WEMELDINGE bij hondeweer. NECCHI LELIA Gratis demonstratie en les bij ff ILLtOBN KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Onrustige Zenuwen? WAARDE Neptunusnieuws. Vorige week zaterdagavond bonden de dames de strijd aan tegen Olympus II. Dit bleek geen moeilijke opgaaf te zijn. Reeds nu 10 minuten had Neptunus de leiding met 50, daarna ging het wat rustiger tot aan de rust, die met 61 voordeel inging. Ook na de rust kwam er geen verandering in het spel- beeld. Na het eindsignaal was het niet minder dan 101. Opmerkelijk was hier wel dat mej. Fr. v. d. Plasse 8 maal de doelvrouwe van Olympus liet vissen. Later op de avond werd nog een wed strijd tegen Fortuna gespeeld, ook een kanshebber voor het kampioenschap. Reeds in de eerste minuut opende Fr. v. d. Plasse de score, 10. De dames van Fortuna gingen toen over in een zeer goed sluitende verdediging. Toch wisten ze voor de rust nog gelijk te maken. Na de rust was het zeer span nend voor beide teams. Van beide zij den zeer mooi uitgewerkte aanvallen, maar de doelvrouwen namen waardig hun plaatsen in. Mej. A. Stobbelaar vond toch nog een gaatje en schoot hard in; 21. Bij deze stand werd de wedstrijd uitgespeeld, wat een mooi re sultaat is voor de dames van Neptunus. Een groot aandeel in deze overwinning had wel mej. L. Minnaard, die een groot stuitblok in de verdediging was. A.s. zaterdag komen de Neptunus- dames uit tegen Sporto. Ook dit zal geen gemakkelijke opgaaf worden. We houden het op een overwinning voor Neptunus. Gevonden voorwerpen. Gevonden een tafelkleed, een porte- monnaie, een want, een leren hand schoen en een herenrijwiel. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Voetbal. In de wedstrijd die Wemeldinge I te gen Aalburg I speelde, startten beide ploegen in een hoog tempo en bleken aan elkaar gewaagd te zijn. Toch duur de het tot de 22e minuut eer het eerste doelpunt gescoord werd, dat echter af gekeurd werd. Aalburg was hiervan de maker, doch de bal was reeds buiten de lijn geweest. In de 41e minuut benutte Aalburg een penalty op de juiste wijze. Dit was tevens de ruststand. Direkt na de rust trok Wemeldinge sterk ten aanval maar moest toch wachten tot in de 35e minuut T. de Jonge gelijk maakte. Kort was echter de vreugde bij Wemeldinge, want in de 36e minuut scoorde Aalburg. Dit bleek later het winnende doelpunt te zijn. Wemeldinge had het laatste kwartier het spel ge heel in handen en door stug verdedigen wist Aalburg scoren te voorkomen. De sterkste ploeg won deze wedstrijd, die sportief en onder goede strakke leiding werd gespeeld. Zaterdag speelt Wemel dinge I thuis tegen Zwaluwse Boys. Aanvaring. Bij het manoeuvreren in de buiten haven ontstond vrijdagavond een aanva ring tussen het 361 ton metende ledige Belgische motorschip „Flora" met het 1434 ton metende Belgische motorschip „Aleca III". De Aleca III liep bij deze aanvaring enige schade op. De Flora, die voor de sloop op reis was, liep geen schade op. Muziekuitvoeroing O.K.K. bondêrdag-, vrijdag- en zaterdag avond gaf de muziekvereniging O.K.K. haar jaarlijkse uitvoering in het Ned. Herv. Jeugdgebouw. Er bestond voor deze uitvoering alle drie de avonden grote belangstelling. Dhr. J. Burger, voorzitter der vereniging, sprak een openingswoord, waarin hij memoreerde dat weer 88 donateurs aan de lijst wa ren toegevoegd. Dhr. D. Manneke, sinds kort directeur van het gezelschap, werd een bijzonder welkom toegeroepen in de gelederen van O.K.K. Allereerst trad op de jeugddrumband o.l.v. de tamboer- maitre dhr. M. J. Hoogesteger. Hierna bracht O.K.K. een 6-tal muzieknum mers ten gehore, die door de directeur op prettige wijze werden toegelicht. De hoofdschotel van deze uitvoeringen was het opvoeren van het toneelstuk „Vader Diekema", dit werd gebracht door de toneelvereniging „Heer Hendrik" uit 's-Heer Hendrikskinderen. Het was een klucht in drie bedrijven. In de pauze Werd de gebruikelijke verloting gehou den. Nu nog de kans. De gemeente-ontvanger deelt ons me de, dat er tot 24 februari 1962 gelegen heid bestaat zonder extra kosten het schoolgeld voor de kleuterschool over 1961 te betalen. Na deze datum zullen aanmaningen worden verzonden. Geslaagd en gefeliciteerd. Voor het diploma Ned. Handelscor respondentie slaagde dezer dagen onze dorpsgenote mej. C. A. Sonke. Het exa men werd te Goes afgenomen. Aanvaringen. De harde noordwester storm was oor zaak van een tweetal aanvaringen in de buitenhaven. Het Duitse motorschip „Greif" van 957 ton, dat geladen was met cokes, wilde in de buitenhaven me ren. Het schip kwam door de storm dwars voor het gemeerd liggende Bel gische motorschip „Partrice" te liggen en een aanvaring volgde hierdoor. Bei de schepen kregen schade. De Zweedse kustvaarder „Olympia" die in ballast voer, raakte bij het meren onklaar en sloeg rond op het anker. Het achter schip schoot bij deze ongewilde manoeu vre tegen het juist passerende Belgische motorschip „Rupelzoon I". De Deense kustvaarder „C. Herup" raakte bij het binnenvaren van de sluizen eveneens onklaar. Opening Coöp. Raiffeisenbank. Woensdagmiddag werd alhier in te genwoordigheid van het volledig bestuur en de raad van toezicllt het nieuwe bankgebouw van de Coöp. Raiffeisen bank geopend. Onder de talrijke geno digden, w.o. velen met hun dames, merkten wij op o.a. de weledelgestr. heer H. ter Klosté, dir. der Centrale LEXINGTON from America's Best Tobaccos WERELDMERK Raiffeisenbank te Utrecht, die de ope ning verrichtte, het dagelijks bestuur der gemeente Wemeldinge en de ge meentesecretaris, de architect dhr. J. A. de Bruijne, afgevaardigden van de ring Zuid- en Noord-Beveland van Coöp. Boerenleenbanken, kassiers en bestuurs leden van de boerenleenbanken uit om liggende plaatsen, de inspecteur van de Centr. Raiffeisenbank Mr. Oudkerk, de aannemer en de onderaannemers van het werk, enz. Daar het onmogelijk was het gehele verslag nog in het nummer van deze week te plaatsen, hopen wij in het volgende nummer op deze voor Wemeldinge zo belangrijke gebeurtenis uitvoerig terug te komen. Kapelle Z.-B. Tel. 01102-223 Telegram van medeleven. Naar aanleiding van de mijnramp, die Saarland en in het bijzonder Völklingen heeft getroffen, heeft de burgemeester van Kruiningen het volgende telegram verzonden: Das Haupt des Landesregierung des Saargebietes, Saarbrücken Die Bevölkerung von Kruiningen (Provinz Zeeland - Niederlande) be- zeugt Ihr herzliches und tiefes Mit- leben mit dem Unglück in der Minen von Völklingen. Unsere Gedanken gehen ganz beson- ders nach den Frauen und Kinder der Verunglückten. Die Bevölkerung der Saar war eine der ersten die spontan zu Hilfe kam in Februar 1953, wenn Kruiningen über- schwemmt wurde. Ihr ergebener Hochachtungsvoll, Der Btirgermeister von Kruiningen Vertaling: Aan het hoofd van de landsregering van Saarland te Saarbrücken De bevolking van Kruiningen betuigt haar hartelijk en diep medeleven met het ongeluk in de mijn van Völklingen. Onze gedachten gaan in het bijzonder naar de vrouwen en kinderen van de slachtoffers. De bevolking van Saarland was een der eerste die spontaan hulp aanboden in febrauri 1963, toen Kruiningen over stroomd werd. Hoogachtend Uw toegenegene De burgemeester van Kruiningen Propaganda-fees tavond. De afd. Kruiningen van Volksonder wijs hield dezer dagen een goed ge slaagde propaganda-faestavond in hotel „Korenbeurs" Er konden 10 nieuwe le den worden ingeschreven. De voorzit ter, dhr. J. W. Hasman, sprak voor een goed gevulde zaal een welkomstwoord. Dhr. S. F. Alberts, secretaris van de federatie Zeeland van Volksonderwijs belichtte in zijn propagandarede o.a. de doelstellingen van V.O., en hoe de ver eniging, welke ruim 150.000 leden telt, organisatorisch is opgebouwd. Spreker vestigde ook de aandacht op de toog- dag in Oostburg op 24 maart a.s. De toneelgroep van de afdeling Wemeldin ge van Volksonderwijs onder regie van dhr. A. J. Dagevos speelde op bekwa me wijze het blijspel „Deining om de Dorpsdokter". Orgelbespeling voor de radio. Vrijdagmiddag om 2 uur vindt over de zender Hilversum II een uitzending plaats van een orgelbespeling in de Herv. kerk alhier door de bekende Mid delburgse organist Jan Rijn. Uitvoering Kunstkring. Voor de Kunstkring oost Zuid-Beve land speelde zaterdag in het dorpshuis het „Reizend Volkstheater" uit België. Opgevoerd werd het spannende stuk „Tabitha". Het werd een zeer geslaag de avond met een behoorlijk bezette zaal. Niets dan lof voor de Belgische toneelspelers, die stuk voor stuk prima spel vertoonden. Ongewoon verschijnsel. Een felle lichtflits, onmiddellijk ge volgd door een harde knal deed de be woners van Kruiningen woensdag he vig opschrikken. Het was een onweers verschijnsel, dat zich merkwaardig ge noeg tijdens een zware sneeuwbui voor deed. De bliksem was in de beveiliging van de toren geslagen, echter zonder schade aan te richten. Het onweer schijnt zich alleen boven Kruiningen te hebben ontwikkeld, want in de omge ving werden geen verschijnselen waar genomen. Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd over de maand januari gestort tot een bedrag van 357.427,07, uitbe taald werd 163.052,28, meer ontvangen 194.374,28. Het saldo aan het eind van de maand bedroeg 9.255.420,73. Er werden 14 nieuwe boekjes uitgereikt. Goede morgen. Dat de familie Oele niet op de alle daagse manier wakker is geworden, is zo goed als zeker. In alle vroegte, ver leden week donderdag, reed een vracht auto van de fa. De B. uit Zwijndrecht tegen een hoek van de smederij, met als gevolg dat er een behoorlijke ra vage werd aangericht. Ook de auto liep aan de rechter voorkant flinke schade op. Volgens de chauffeur van de auto, welke groente voor de fa. P. geladen had, moest hij voor een fietser uitwij ken. Honden-succes. Zondag hield de kynologenclub „Zee land" in de Prins van Oranje te Goes wederom een clubmatch. Hierbij waren weer meerdere honden van Hansweert- se eigenaars, die in de prijzen vielen. Bij de teven behaalde de hond „Ada van Barbestein", eigenaar dhr. T. Baak, een derde prijs. Van dezelfde „baas" be haalde de hond „Toyke van 't Twent- hoes" bij de skye terriers eveneens prijs. De Duitse herder „Myraah" van dhr. H. Griep behaalde wederom de eerste prijs. De Schotse herder „Taneedze" van dhr. G. Schrier behaalde een derde prijs. Voetbal. Hansweertse Boys I heeft zondag j.l. weer een overwinning geboekt, nu in de uitwedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke I, de ploeg welke tot op heden nog maar 1 punt heeft. Dat er 6 doelpunten gemaakt zopden worden, zou men in de eerste helft niet gezegd hebben. De Boys voorhoede kon door veel te door zichtig en traag spel niets uitrichten. Na de rust ging men uit een ander vaatje tappen en met mooie aanvallen werd het spel veel verrassender.. Door de nederlaag van Hoofdplaat zijn de Boys nu opgerukt naar de derde plaats. Het tweede elftal is het wederom niet gelukt een punt te veroveren. Van Vol harding '32 werd in Ovezande met 31 verloren. De ruststand was hier 20. Dat de jeugd van de Boys ook wat van voetballen weet blijkt wel uit de stand welke beide junioren-elftallen in de compètitie innemen. A I staat met 9 punten uit 7 wedstrijden tweede achter Yerseke, dat 12 punten uit 7 wedstrij den heeft. Hansw. Boys B I staat aan de kop met 16 punten uit 10 wedstrij den, gevolgd door Yerseke B I met 8 punten uit 6 wedstrijden. hem kwam een personenauto in dezelf de richting, bestuurd door J. L. R. M. uit Vlissingen. Deze reed tegen de auto van K. en veroorzaakte zodoende flinke schade aan beide auto's. De inzittenden werden niet gekwetst, zodat het met flinke materiële schade afliep. Jaarvergadering Weegbrug. Vorige week hield de weegbrug „Sta tion Rilland" haar jaarvergadering on der leiding van de voorzitter dhr. L. J. Bruijnzeel. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden dhm. L. J. Bruijnzeel en Joh. Blok bij acclamatie herkozen. In de vakature van wijlen dhr. Jac. Verlare werd gekozen dhr. J. G. Verlare. Er was over 1961 een batig galdo van 112,85. Er werd gewogen voor aandeelhouders 11.433.929 kg en voor particulieren 8.840.687 kg, totaal 20.274.616 kg. De weger, dhr. P. van Roosmalen, die dit werk 45 jaar heeft verricht, heeft bedankt. Het bestuur werd gemachtigd naar een nieuwe we ger uit te zien. 25-jarig ambtsjubileum. De afgelopen week was het 25 jaar geleden dat de Herv. predikant Ds. J. van Leeuwen voor het eerst als predi kant dienst deed. Als predikant begon Ds. van Leeuwen zijn werkzaamheden in de Groningse plaats Oude-Pekela in de kerk der Lutherse gemeente. Ds. van Leeuwen vierde in alle stilte zijn jubi- leum. Raadsvergadering. Zaterdagmorgen kwam de gemeente raad in openbare zitting bijeenNa opening door de voorzitter werd de kor te agenda vlot afgewerkt. Het voor naamste punt was de beschikbaarstel ling van gelden voor een verhoogd be drag voor het bouwen van een bejaar dentehuis. Nu dit gebouw-op palen ge heid moet worden, komen de bouwkos ten hoger. Door meer bedden te plaat sen zullen de verpleegkosten niet stij gen. Spoedig zal worden overgegaan tot onderhandse aanbesteding van dit ge bouw bij Kortewegs Bouw Mij. te Bre da. Dhr. Weststrate (vrije lijst) meende (zoals ook voorheen al) dat het teveel geld gaat kosten. Hierover ontspon zich een discussie. Dhr. Engelse (C.H.) vroeg of hij dan geen bejaardentehuis wilde hebben op Krabbendijke. Dhr. West strate reageerde hier niet erg op. Ook de voorzitter mengde zich hier nog in. Maar spoedig werd de discussie geslo- tén met een hamertik. De door de heer Weststrate gewenste stemming le verde een 61 stemmenverhouding vóór op. De andere voorstellen van B. en W. waren meest hamerstukken. Zo werd o.a. goedkeuring verleend aan de wijziging reinigingsrechten. De stich ting Zeeland voor Cultureel en Maat schappelijk werk krijgt voortaan 8 in- plaats van 5 cent per inwoner. De u.l.o., l.o. en kweekschoolstichting op Geref. grondslag werd vergoeding verleend voor aanschaf van nieuw materiaal. Benoeming ouderling. Dhr. J. Oosterlee heeft zijn benoeming als ouderling in de Herv. Kerk aange nomen. Dit ter vervulling van de va kature J. van Baren. Begin van brand. Bij dhr. L. Jacobusse ontstond een begin van brand bij de installatie van een butagasleiding. Mede doordat vlug kon worden ingegrepen, kon erger wor den voorkomen en hoefde de brandweer niet uit te rukken. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde Krabbendij ke I een wedstrijd tegen Sprang I. Al hoewel Sprang een sterkere ploeg is, moesten de gasten met een gelijk spel tevreden zijn. De ruststand was 10 voor Sprang. Maar Van Oosten wist hierna de gelijkmaker te scoren. Zonder verdere doelpunten werd het einde be reikt. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag te Slee wijk. Hoewel het begin voor Rillandia niet best was (na 2 minuten hadden de tegenstanders reeds een doelpunt) kwam het einde toch nog met een 21 over winning. Rillandia II speelde op eigen veld tegen Kats. Met een gelijk spel (11) werd de match beëindigd. Rillan dia III bond te Kruiningen de strijd aan tegen het derde elftal aldaar en be haalde de overwinning met 60. Intrede Ds. G. Blok. Ds. G. Blok zal zondagmiddag 18 fe bruari om 3 uur afscheid nemen van de Ned. Herv. Gemeente van Muntendam en de week daarop, zondagmidadg 25 februari om 5 uur, na vooraf 's morgens om 10 uur te zijn bevestigd door Ds. A. Th. Rothfusz uit Vlissingen, intrede doen als predikant van de Hervormde Gemeente van Rilland-Bath. Ds. Blok werd op 13 september 1920 te Katwijk aan Zee geboren en bezocht de christe lijke H.B.S. te LeideiJ. Na een middel bare chemische opleiding was hij enige jaren als analist werkzaam bij de Rub berstichting te Delft en in 1946 deed hij staatsexamen A. Daarna studeerde hij aan de Rijksuniversiteit te Leiden, waar hij op 10 juli 1951 zijn kandidaatsexa men theologie aflegde. Aanrijding. Zaterdagmiddag had op de Rijksweg in de Hogerwaardpolder een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Op de plaats waar het ongeluk gebeurde, stond een veeauto stil aan de kant van de weg. Een personenauto, die kwam aanrijden in de richting Bergen op Zoom en bestuurd werd door R. K. uit Goes, vond het te gewaagd om te passeren en stopte achter de veewagen. Achter Mijnhqrdt's Zenuwtabletten i Gezellige middag. Door de Ned. Herv. Vrouwenvereni ging werd vorige week een gezellige middag aangeboden aan de bejaarden alhier. De leiding berustte bij de presi dente, mevr. Waterman-Oudesluis. De middag werd geopend door Ds. G. E. Huizing. Door verschillende leden wer den bijdragen geleverd in de vorm van schetsen en toneelspel. Jong en oud was op een moment aanwezig. Na de pauze trad op de schooljeugd, die een spel opvoerde „De vrolijke schoenmaker", wat door de oudjes zeer op prijs werd gesteld. Het was een waar succes en hier kan men zien wat kinderen onder bekwame leiding kunnen presteren. Raadslid overleden. Vrijdag is in het ziekenhuis te Goes overleden dhr. C. Kole op 69-jarige leef tijd. Dhr. Kole was reeds een aantal jaren lid van de gemeenteraad voor de C.H.U. Reeds eerder was hij ook ouder ling in de Ned. Herv. Kerk, waarvoor hij enkele jaren geleden had bedankt. Maandag is het stoffelijk overschot ter aarde besteld, waar mede aanwezig wa ren B. en W. der gemeente. In ver band met het zware stormweer werd in het sterfhuis door burgemeester A. Lokker de overledene herdacht voor wat hij voor de gemeente heeft gedaan. De dienst werd geleid door Ds. G. E. Hui zing. Voetbal. Waarde II kreeg zaterdag A.Z.V.V. op bezoek. In de eerste helft was Waar de zeker in de minderheid. Ondanks hun hard werken kwam de rust met 42 in het voordeel van A.Z.V.V. Men had het gevoel na de rust dat dit zo niet kon, want een nederlaag is niet nodig gezien het spel. Waarde kwam dan ook zeer goed opzetten en wist nog 2 maal te scoren, zodat een gelijk spel hun

Scheldebode | 1962 | | pagina 2