'nPUCH RIJWIELEN RIJMEN VAN TIJMEN Voor de balie: Grote Oliebollenverkoop Balans-Opruiming 13 januari FA. HOLLESTELLE ZN. HEFTRUCK-CHAUFFEUR Sensationele verkoop aan liquidatie prijzen I. Hage - Yerseke Schetsen van Lindedorp J. VAM PUTTEN C. MEIJER N.V. - KRUININGEN JOZ. SLABBEKOORN KOHLER nu f 445 Nieuwe bromfiets nodig? Koop het beste van het beste: 't zijn de prijzen die de doorslag geven voor iedere beurs hebben wij DE BESTE MERKEN in voorraad KAPELLE-BIEZELINGE Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspo litie werden de volgende gevonden voor werpen aangegeven: Een wollen hand schoen, een gebreid kinderwantje, een truitje, een brillenglas, een portemon- naie met inhoud, een bagageriem, een wollen handschoen, een Engelse op vouwbare meterstok, een combinatie tang en een kinderportemonnaie met inhoud. Voor het verkrijgen van inlich tingen wende men zich tot het groeps bureau. „Ziekenzorg" kreeg nieuwe voorzitter. De vereniging „Ziekenzorg" te Bieze- linge, die in de afgelopen maand een buitengewone ledenvergadering hield in verband met het aftreden van het ge hele bestuur, heeft een nieuwe voorzit ter gekregen. Deze funktie zal worden waargenomen door dhr. Chr. Smalle- gange. Dhr. L. de Koeyer, die tot voor heen het voorzitterschap waarnam, zal vanaf heden als vice-voorzitter funge ren. Secretaris en penningmeester zjjn weer geworden dhrn. J. M. Fraanje en Joh. van Liere. Als commissarissen heb ben verder nog zitting dhrn. M. Sinke, B. Sonke en M. C. Gijzel. Laatstgenoem de werd gekozen in de vakature van dhr. P. J. Kloosterman, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld. Bevolkingsonderzoek. peze maand zal er in de gemeente Kapelle weer een bevolkingsonderzoek op t.b.c. worden gehouden. Het onder zoek geldt voor personen boven de 14 jaar. Voor het dorp Kapelle zal dat plaatsvinden op dinsdag 16 en woens dag 17 januari in het wijkgebouw; voor Biezelinge op vrijdag 19 januari in het gymnastieklokaal van de hervormde school en voor Schore op dinsdag 23 januari in het verenigingsgebouw. Lezing aardbeienteelt. De glastuinders uit Kapelle-Biezelin- ge en omgeving die onlangs een studie groep hebben opgericht, hielden vrijdag middag in de kantine van de veiling te Kapelle een bijeenkomst, waar de vraag stukken werden besproken over de aardbeienteelt onder glas. Als spreker trad op dhr. A. Schalk, hoofdassistent A bij de rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst te Kesteren. Onder het gehoor bevond zich ook burgemeester H. G. van Suy- lekom. Op het gesprokene volgde een vruchtbare bespreking. Fietsenaktie. De fietsenaktie van de Kamiac-win- keliers te Kapelle-Biezelinge is afge sloten. In totaal heeft de aktie zes we ken geduurd, waarbij er elke week een fiets cadeau werd gedaan aan degene die de juiste cijfercombinatie op een verstrekt formulier wist in te vullen. De winnaars van de twee laatste fiet sen waren mevr. L. J. Eversdijk-van Kleunen en dhr. F. C. v. d. Vliet, beiden uit Kapelle. Judo-examen. Aan de sportschool Felix Janssens te Goes slaagde voor de gele band judo Ad Kuzee uit Kapelle. De graduatie as pirant oranje band werd voorts behaald door J. van Willegen uit Kapelle. Persoonlijk damkampioenschap. Ook de afgelopen week werden er voor het persoonlijk damkampioenschap door de leden van de damclub „Kapelle" weer enkele partijen gespeeld. De uit slagen zijn: C. BlankenburghG. J. Le- poeter 20; C. v. d. VlietJ. J. Gan seman 02; Chr. KorstanjeJ. de Neef 2—0. die hij in zijn onschuld had doorgeknipt, had namelijk de delicate taak om de hele boel in evenwicht te houden. Toen buurman „knip" zei, zei de antenne „floep" en daarmee was de ramp vol tooid. Daar men niet straffeloos andermans antennes tot oud ijzer mag verwerken, heeft de rechter de verzekeringsagent een tientje boete opgelegd. De man is al enigszins door de schrik gestraft, rede neerde hij klaarblijkelijk. De eigenaar van de antenne had wel de eigenaar van de woning toestemming gevraagd voor het plaatsen van het bouwsel op het dak. De rechter was van mening dat in een dergelijk geval de huurder, die hinder ondervond, gevraagd had moeten worden. WILLY H. HEITLING (Nadruk verboden) het meestal van inleiding tot toenade ring der geslachten gekomen en kunnen zij zich overgeven aan de zoete dromen en de onschuldige ontspanning der lief de. De voor het dorp weinig in getal zijn de herbergen trekken, zo tegen de avond, hen, die een offer aan Bachus menen te moeten plengen en zij die on der muziek en dans, deze christelijke feestdagen menen te moeten besluiten. Over de vermaken welke men zocht en vond in de drankhuizen, hoop ik in een der volgende schetsen uitvoerig te schrijven. (Wordt vervolgd) IN EEN KNIP EN EEN FLOEP Onlangs kwam een televisiemast in al zijn stakerige majesteit van een dak omlaag zeilen. De geschrokken buurt bewoners, aanvankelijk in de veronder stelling dat de maanmannetjes iets te rug wilden doen voor de surprises die zij van de aarde toegestuurd krijgen, snelden toe. Toen bleek dat buurman een tuidraad had doorgeknipt. Deze knippende buurman, een overi gens respectabel verzekeringsagent, ver scheen nu voor de politierechter. Hij was als het ware de bovenbuurman, die van het televisietoestel niet anders te zien kreeg dan het draadje, dat onverschil lig voor zijn slaapkamerraam heen en weer bungelde. Dit gebungel had hem reeds geruime tijd verdroten. Nochtans nam hij geen maatregelen, tot zijn dochtertje een been brak. Het gebroken kind moest geruime tijd herstellen in de slaapkamer met bunge lende uitzicht. De verzekeringsagent be sloot een installatie te bouwen waar door het haar mogelijk was voor het open raam te vertoeven, ook als de barre zon van de zomer scheen. Hoewel in zijn beroep gespeend van elk tech nisch inzicht, bedacht hij een bouwsel, dat voor het venster kon worden aan gebracht. Voor dit venster evenwel bun gelde het treiterende televisiedraadje. Buurman bezag de spandraad met een zo deskundig mogelijk oog. Hij kwam na lang redeneren tot de conclusie dat het geen kwaad kon die draad enkele centimeters verderop vast te maken. Na alles nog eens gecontroleerd en met zjjn vrouw overlegd te hebben nam hij de spijkerbak en nijptang, legde zijn siga ret op de vensterbank, en knipte de draad door. De gevolgen waren verbluffend. Nog voor buurman zijn sigaret van de ven sterbank had kunnen nemen, en terwijl hij in de spijkerbak nog zocht naar mid delen om de spandraad opnieuw te be vestigen werd zijn oog getroffen door het wonderlijk schouwspel van een te levisie-antenne, die langs het slaapka merraam omlaag daalde. Geschrokken keek hij naar butien. Hij kon nog net zien hoe het metalen symbool van onze hoogconjunctuur op de grond in enkele seconden veranderde in een waardeloze door HENK ZWEEDIJK III Als eerste in de reeks hoogtijdagen van het jaar, komt het feest van Pa sen de drukke werkzaamheden en de eenvormigheid der dagen onderbreken. Het zijn beide dagen van stille fees telijkheid. Op de voorafgaande zaterdag hebben de huismoeders hun best gedaan om op de twee volgende dagen met een goed gedekte tafel, het gezin in een goede paasstemming te brengen. Eieren en krentenbrood zijn de hoofdgangen van de maaltijden. Ja, op deze dagen, die toch eigenlijk een zuiver geestelijk karakter dragen en door de Kerk vanaf de jongste chris telijke tijden ingesteld, om de zielen te voeden met het Brood des Levens, is toch niet in de laatste plaats gedacht aan de begeerten van tong en maag. Bij de inzet van de zondag prijkt op de ochtenddis de schaal met de ovaal- witte lekkernij van het gepluimde vee en het malse wittebrood. Het krenten brood werd voor de avondmaaltijd be waard. Na bevrediging van smaak en eetlust, volgt een dank, van harte voor nooddruft en voor overvloed of de dank voor deze liefdegaven als een welge meend en waardig of als een niet te verwerpen vormelijk besluit. Hierna trekken de meesten ter ker ke, om daar in de morgendienst, met vrome aandacht en stille wijding, de opstanding des Heren te verkondigen en te gedenken. Ook in de middag is er kerkdienst. Het was toen nog gewoonte om des zondags twee keer naar de kerk te gaan. Da onkerkelijkheid had in die dagen niet zulke schrikbarend grote af metingen aangenomen als in de tijd waarin wij thans leven. Men kon toen de mensen nog gemakkelijk aanwijzen die de kerk voorbij liepen of er geheel aan vervreemd waren en die meenden by brood alleen te kunnen leven. Rustig, vredig en voldaan, versmelt de avond van deze eerste feestdag, in de tot mijmeren en overdenken stem mende avond, om te verzinken in de rust schenkende nacht. De volgende dag weer rustdag! Zulk een dag in het vooruitzicht, geeft de burger moed! De paaszondag kenmerkte zich door een min of meer geestelijke spanning door de plechtig strenge viering in de Godshuizen, gepaard met de rust en ge zelligheid binnenshuis. Maar paasmaandag heeft een heel ander verloop. Was het de reaktie op de strenge ingetogenheid van de vorige feestdag, dat vele der jongelingen en jongedochters en ook wel ouderen, zich overgaven aan meer wereldse geneug ten. of was het de lust om na de zware en vaak eentonige arbeid, eens flink uit de band te springen? Wellicht da beide oorzaken er wel aanleiding toe hebben gegeven. De ouderen vullen de dag door be zoeken te ontvangen of deze af te leg gen. Koffie, thee en babbelaarspot doen dan goede diensten. Een zee van vocht wordt op deze dag in de grage kelen gegoten. Er wordt druk gepraat, ge moedelijkheid en vriendschap ervaren, gekweekt of vernieuwd. Men maakt wandelingen door de velden, bespreekt de stand der gewassen of kuiert door het dorp, en over de wegen en dijken. De mannen dampen zware sigaren of trekken aan hun neuswarmertjes of kauwen zware pruimtabak, links en rechts sproeiend het bruine sap. De jeugd zoekt en vindt andere ge noegens. Genoegens, die een ander ken- en oogmerk dragen dan die, waarmede de ouderen zich bezig houden. Voorheen gaven diezelfde ouderen met evenveel geestdrift zich daar aan over als de jonge mensen en... zij z\jn dat nog lang niet vergeten! Want, geloof maar gerust, als z(j daar zo statig en qwasi gewichtig, die mannen en vrouwen met hun kroost, langs de wege nkuieren, of als ze langs de gordijnen door de ramen gluren, dat hun gedachten, gepaard met een warm binnenpretje, teruggaan naar die goe de oude tijd, van hun jeugd. Maar alles heeft zijn bestemde tijd! En de jonge mensen, die plukken de dag! Zij gaan ook uit wandelen en zweven over de dorpsstraat, de dijken en, de achterwegen of zitten aan de slootkan ten. Het oog der jeugd is vol tinteling door levensvreugd en levensdurf. Gang en beweeg uit zich in drieste schuch terheid, in levensdrift en gezonde bru taliteit, die hun bloed met snelle slagen doet kloppen. De sexen zoeken en vinden elkaar met het raffinement der puberteit, op het juiste moment. De jongens in gedurfde houding en vriendelijk gebaar; de frisse boeren meisjes glimlachend met heimelijk ogen- gelonk. Samen spelen zij de inleiding van het oude, nooit verveelde spel een spel zo oud als de wereld zelve het wonderzoete spel der min. Als de avond dan zijn tere sluiers hoop verfomfaaide stangetjes. De draad, over de aarde gaat spannen, ja, dan is DITJES EN DATJES U kunt bar goedkoop nu bellen. Mens grijp naar de telefoon. Even Tante Griet verrassen, Vlug gebeld naar Ome Toon. Een gesprek na zeven uur, Is heus heden niet zo duur. Voor twee derde van de prijs, Belt u nu naar Ome Gijs, Naar uw dochter en uw zoon. Hulde aan de telefoon! Dat is service eerste klas En... het komt ons wel van pas. Er is een woord Vol betoverende kracht. 't Heeft 't hoofd van zovelen, Op hol reeds gebracht. 't Maakt Vader boosaardig, En Moeder nerveus. Zo half januari, Dan is er weer keus. Dan is 't een gedraai, Een gedrang, een geloop. En dat door één woordje, Het luidt: UITVERKOOP! TE VROEG GEJUICHT IJs en weder dienend, 't Stond er toch zo echt! Maar er kwam tenslotte Weinig van terecht. Heel veel desillusies Door het stijgend kwik. Pas gevormde paartjes Hadden weinig schik. Neem het ze eens kwalijk. Het is heel niet wijs, Om te gaan door 't leven Over één nacht ijs. Maar enfin, contacten Werden er gelegd. Daarvan zal ook later Nog wel meer gezegd. Jammer, Koning Winter Blies de kraaienmars. En dat zat er velen Nogal aardig dwars. Als een Phoenix rijst hij Straks misschien uit d' as, 't Geen voor velen wel een Schoon vooruitzicht was. IJs en weder dienend, Gaan we volgend keer Alles van december Flink herhalen weer. Mopperaars en klagers Daaraan geen gebrek. Heus, we komen allen Wel aan onze trek. TIJMEN BURGERLIJKE STAND Van 411 januari 1962 YERSEKE. Geboren: Jacobus, zv. Pie- ter de Koeijer en Pietemella Maatje Oele; Huibregt Pieter, zv. Joseph Heijt en Johanna Catharina Haccou. Overleden: Maria Pekaar, 73 j„ wed. van Leunis de Landmeter. Gehuwd: Christiaan Marinus van Hekke, 21 j. en Cornelia Pieternella de Wee, 18 j. Huw.afk.: Mathijs Westtsrate, 25 j. te Rilland-Bath en Francina Helena Staal, 20 j. Van 310 januari 1962 WEMELDINGE. Geboren: Jan Jacobus Adriaan August, zv. Adriaan Wagenaar en Klazina Catharina Weststrate. Overleden: Tannetje Kodde, 81 j., wed. van Krijn van Willegen; Maatje Karelse, 92 j., wed. van Johannes Pol derman. Van 410 januari 1962 KRUININGEN. Geboren: Maria Paulina Laurina, dv. Anton Eijke en Maria Paulian Verhoeven; Arie Maarten, zv. Nicolaas Gerrit IJff en Flora Elizabeth Hoogendoorn; Pieter Anske, zv. Fol- kert Zeldenrust en Pieternella Jacomi- na Paauwe. Overleden: Hijpolijtus Alphonsius Suij, 86 j„ wednr. van Pieternella Maria van Hootegem. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Retjenga. Bed. en dankz. H. Avondm. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 8 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. kapiteins Ph. van Dalen. ZIC-ZAG A. J. v. WILLEGEN Gzn. - Tri. 2U MmM LI. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. S. Pontier te Honselerdijk. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. J. Moorj, Schore. 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest, Hansweert. Bediening H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 en 2.30 u.: Kands. J. v. Eyk, Emmen Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10.15 en 2.30 u.: Kand. Pönjes, Utrecht. Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Viering H.A. en dankzegging Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. op 13 jan. a.s., in de garage van J. Lutijn aan de Oude Torenstraat De opbrengst Is voor de aankoop van kampeermateriaal Padvlnsters „Zeesterrengroep" - Yerseke vanaf f. 655.— Solex Service-Station Telefoon (01131) 545 Yerseke E/O Coupons jaeger flanel, 5 meter 9,99 Coupons wit flanel, 5 meter 8,24 Coupons gekleurd en gebloemd flanel, 2J/£ meter ƒ3,14 en ƒ4,49 Grote partij wol 1,60 en 1,95 per knot Beste Treffer slopen 1,69 Beste Treffer lakens 180/240 6,64 Flanellen lakens 175/230 6,25 Damesschorten vanaf 2,95 Boerinnpschorten, beste kwaliteit 5,64 Mooie damespyama's, alle maten, zeer goedkoop Dames- en herenvesten met 25 en 50 korting Voor de boerinnen Pluche avonddoeken en netten 10 korting Grote partij damesdirectoirs, onderjurken en jupons bijna voor halve prijzen Heren geruite- en effen overhemden 5,89 en 6,75 Alle werkmansgoederen zoals manchester jassen, vesten en broeken, blauwe broeken en overalls 10 korting Bedden en wollen en gestikte dekens 10 korting Verder alle overgordijnen, Terlenka gordijnen, karpetten en andere artikelen 10 korting Behalve Nur Die dameskousen en vloerzeil Zie etalages Alles a contant Wegens uitbreiding gevraagd De voorkeur wordt gegeven aan een actieve jongeman, die in het bezit is van een rijbewijs B/D Telefoon (01130) 251 GEMEENTE WEMELDINGE Zij, die in aanmerking willen komen voor een premie voor WONINGVERBETERING EN -SLITSING OF VOOR W.C. -VERBETERING kunnen dit opgeven ter secretarie tot en met 31 januari 1962. Na deze datum zal worden beslist voor welke woningen een premie kan worden toegekend. Rijwielen Bromfietsen Landb. mach. - Benzine Schuttershof 12-13 Tel. 639 Yerseke TELEFOON 594 Y E R SE K E van onzt gahela schoenen-voorraad KOMT ONZE ETALAGES ZIEN II Wij smijten alle schoenen voor een krats de deur uitl Uitfluitend contant Noord-Brabantfche Schoenwinkel ADVERTEERT IN DIT BLAD 11

Scheldebode | 1962 | | pagina 3