Moeder Bronchi letten YERSEKE Voor hef here Baby-huidje "D A QVnCDM POEDER-ZALF DADT UtKPl OLIE ZEEP WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT WAARDE Aar Ir wer 855 vol\ Ver E gad C. hij beg moi Zee spr Als onz stri get sel] zee vee kri. die gei mo dei wa de ga die ke: gn we vlc ve: sti Er na kv on 48 lec de dfc ds kt ro O: is h< a< m Vi g< a: di ki ei d: k li v V n fi d w t< b a A Neptunusnieuws. Vorige week zaterdag speelden de da mes tegen Hellas II. In de eerste aan val reeds opende Neptunus door F. v. d. Plasse de score door een mooie uit gewerkte aanval. Direct daarna maak ten de Hellasdames weer gelijk. Op nieuw nam Neptunus het heft in handen en gaf R. Mol de doelvrouwe van Hellas het nakijken. Daarna kwam een mo ment Hellas hard opzetten, maar stuitte elke keer op de verdediging, die als een muur sloot. De ruststand was 41 door nog 2 doelpunten van F. v. d. Plasse. Direct na de rust scoorde Hellas voor de laatste maal, hoe de drie dames uit het eerste team ook probeerden, I. La- cor, die in een uitstekende vorm ver keerde, gaf hen geen kans. Bij het eind signaal was de uitslag 62 door nog een doelpunt van R. Mol en F. v. d. Plasse. Voor a.s. zaterdag staat alleen de wedstrijd heren junioren Neptunus Olympus op het programma. Hiervan is de vorige keer verloren, dus geven we ook nu weer Olympus de beste kansen. Oliebollen-aktie. Zaterdag zullen de padvindsters van de „Zeesterren" groep weer een dag oliebollen gaan bakken. Twee jaar ge leden hebben ze dat ook gedaan. U kunt zich nog herinneren, hoe lekker die bollen waren De opbrengst was tóén voor het clubgebouw dat ze had den laten bouwen. Nu zal de opbrengst worden besteed voor de aankoop van kampeermateriaal. Degenen die kinde ren bij de padvinderij of de Zeeverken ners hebben, weten hoe gezellig zo'n kamp altijd is. Omdat de huur van ten ten meestal een gat in het kampgeld slaat, willen ze nu proberen om eigen tenten te gaan verdienen met de ver koop van de oliebollenl. Wilt u dan zo goed zijn een zak bollen te kopen als zaterdag de padvindsters bij u aanbel len? U kunt ze ook bestellen bij mevr. D. Lutijn-Schot, Vierstraat, tel. 449. We rekenen op uw aller medewerking! Radioreportage over oesters. In het V.P.R.O.-programma van vrij dag 12 januari a.s wordt tussen 20.20 en 20.50 uur over de zender Hilversum I een documentaire uitgezonden van dhr. Teeuw over de Zeeuwse oesters. Aan dit programma werken o.a. bur gemeester Willemsen, dhr. Pekaar en andere bekende dorpsgenoten uit het oesterbedrijf mee. Keurtumen. Naar wij vernemen is Mia van de Plasse opgenomen in het centrale keur- trainingskorps van het K.N.G.V. Dit pas opgerichte B-keurkorps moet wor den gezien als het reservekorps en het wordt gevormd door 15 veelbelovende jeugd turnsters uit Nederland, die door diverse omstandigheden, zoals blessures e.d. zich tijdens de finale landskampi oenschappen keurtumen niet in het A- korps hebben kunnen plaatsen of hand haven. De training vindt om de drie weken plaats in Utrecht, waar dan 5 uur achter elkaar wordt getraind. Oesterexport. De oesterexport uit geheel Zeeland bedroeg over de maand december 1961 als volgt: 1962 Holland 252.757 België 5.155.056 Frankrijk 3.277.750 jaar. Naast dank aan de burgerij voor de offerzin, in niet mindere mate dank aan de meisjes van de 3e klas, die spontaan hebben meegedaan en ondanks de toen heersende koude er op uit trokken voor dit bij uitstek zo goede doel, hulp aan de lijdende mensheid. Loop der bevolking over december. Verhuizingen binnen de gemeente: J. M. Zoeteweij geb. Hollestelle v. Van Tienhovenstr. 12 n. Oude Boogaert 13; J. Zoeteweij v. Breeweg 14 n. Oude Boogaert 13; B. A. Brurjnooge v. Mo lenpolderweg 1 n. Wilhelminastr. 11; A. Nieuwenhuize v. Bekhof 21 n. Em- mastr. 23; J. Maas en gezin v. Breeweg 16 n. Oude Boogaert 15; F. v. d. Boom gaard en gezin v. Schuttershof 14 n. Oude Boogaert 9; J. J. Jasperse en ge zin v. Bernhardstr. 4 n. Oude Boogaert 11; S. M. Paauwe en gezin v. Schotte 9 n. Irenestr. 26; A. M. Gijzel geb. Mie ras v. De Meulemeesterstr. 16 n. Vier- str. 12. Ingekomen personen: F. M. Prins v. Wemeldinge n. Damstr. 78; W. de Winter v. Rotterdam n. Oude Boogaert 16; H. H. Everse en gezin v. Vlaardin- gen v. Van Randwijckstr. 45; A. J. Huis- sen en gezin v. Krabbendijke n. Molen laan 38; C. H. Nieuwenhuize geb. Jopse v. Thole n. Emmastr. 23; I. J. de Wee v. Roosendaal n. Vierstr. 14; M. N. Ver- lare geb. De Broekert v. Oudelande n. Damstr. 87. Vertrokken personen: T. A. van der Jagt v. Molenpolder 2 n. Breda, Lan- gendijk 75; E. C. Hovestadt v. Oude Boogaert 27 n. Amsterdam, Gulden Winckelplantsoen 30; K. P. Sinke v. Ju- lianastr. 27 n. Rotterdam, Mathenesser- str. 104b; J. S. M. Mol geb. Slabbe- koorn v. Hartoogstr. 5 n. Colijnsplaat, Voorstr. 39; C. J. Weststrate geb. Bu- tijn v. Langeville 59 n. O. en W. Sou burg, Zuidbeekseweg 2; S. Adriaanse v. Van Randwijckstr. 17 n. Wemeldinge, Brouwerijweg 13W. J. B. J. Maas geb. Sinke v. Molenpolderweg 5a n. Krui- j ningen, Zandweg 28; M. van Hoeve geb. Simonse v. Kanaaldijk 2 n. Kruiningen, Reeweg 14; Egberta Oranje en dochter v. Julianastr. 30 n. Apeldoorn, Schu- bertlaan 8; M. F. Dronkers geb. Dron- kers v. Dominicusstr. 38 n. Nisse, Wil- ihelminastr. 7; J. Everse v. Emmastr. 4 n. Domburg, Zuidstr. 12; H. Paauwe v. Gr. v. Zoelenstr. 1 n. Harlingen, Voor str. 13a. W.-Duitsland 310.458 Engeland 134.800 Zwitserland 188.947 Diversen 52.360 1961 317.152 5.441.825 3.527.850 327.171 291.650 163.072 117.628 Totaal 9.372.128 10.186.348 Dit jaar 814.220 minder. Behalve Zwit serland, over de gehele linie minder. België valt mee, Frankrijk valt tegen, Engeland minder dan de helft! In to taal zijn nu weg goed 20.5 miljoen, 2 miljoen minder dan verleden jaar. We zullen dit seizoen de 33.5 miljoen van vorig jaar niet bereiken. Als er genoeg vraag was, zijn er dan oesters genoeg, vraagt de kweker-exporteur zich af. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderhandschoen, een herendas, een portemonnaie met inhoud, een paar handschoenen en een hand schoen. Terug te bekomen ter gemeente secretarie. Op het rijkspolitiebureau zijn de vol gende gevonden voorwerpen terug te bekomen: Een paar lichte handschoe nen, een zwart herenrijwiel, een mantel ceintuur, een blauwe mantel met witte knopen, een blauwe kinderhandschoen, een zwarte Parker vulpen, een over hemd, een grijs kindermutsje, een bank biljet, een groene vulpen, een grijze wollen want, een. plastic .konijntje, een herenzakhorloge, een zwarte portemoh- naie met inhoud, een Noorse wollen handschoen, een geel kinderwantje, een aantal zilverbonnen, een paar blauwe wanten, een zwart damesrijwiel, twee groene kinderwarften, een paar grijze kinderwanten, een paar gele kinderwan ten, een blauwe kinderwant, een zilve ren halskettinkje en een groene lede ren want. Loop der bevolking over 1961 Aantal inw. per 31 dec. 1960 Geboren Vestiging Overleden M. 2509 44 44 V. Tot. 2454 4963 28 59 72 103 2597 2541 5138 25 18 43 2572 2523 5095 81 87 168 2490 2436 4927 Vertrokken Aantal inwoners per 31 december 1961 Een vermindering dus van 36 inwoners. Er werden 41 huwelijken voltrokken en 1 echtscheiding ingeschreven. Aktie kankerbestrijding. De aktie voor de kankerbestrijding die in de kerstweek in onze gemeente werd gehouden door de leerlingen van de 3e klas van de chr. Uloschool is een groot succes geworden. De bruto-opbrengst bedroeg 987,53, meer nog dan vorig Roode Kruis film. Vrijdagavond zal er in het Jeugdge- bouw een film van het Ned. Roode Kruis worden vertoond getiteld „Ma dame Curie". In het voorprogramma zal vertoond worden de documentaire „S. O.S. Kongo", 's Middags is er een spe ciale kindervoorstelling getiteld „Het p.vontuur van de toverknikker". Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in de maand december 1961 aan spaargelden gestort tot een bedrag van 124.571,06 en terugbetaald tot een be drag van 86.939,74. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 3.607.415,42. Er werden in december 12 ineuwe boek jes uitgereikt. Bevestiging ambtsdragers. Zondag werden in de Ned. Herv. kerk alhier als ouderling en diaken bevestigd dhrn. S. C. Rijlaarsdam, W. Nieuwdorp, C. P. Hamelink en J. Oudeman. Tevens werd in deze dienst afscheid genomen van de aftredenden die 12 jaren zitting in de Kerkeraad hadden n.l. dhrn. J. Veerhoek, P. Bolle, H. J. Meyaard en als scriba dhr. J. Vleugel. Afscheid Ds. C. de Ruyter. In de Geref. kerk heeft Ds. de Ruy ter zondag afscheid genomen van zijn gemeente, in verband met zijn vertrek naar Rotterdam-Feyenoord. Ds. de Ruy ter sprak naar leiding van het dertig ste vers van Joh. 3, „Hij moet groeien, ik moet minder owrden". Dhr. C. W. Bras, ouderling der Geref. kerk, sprak namens de Kerkeraad woorden van dank tot de scheidende predikant, die zeven jaar in Wemeldinge heeft ge staan, waarna de gemeente de predi kant toezong Gezang 46 2. Hierna sprak namens de deputaten voor het werk onder de schippers. Ds. A. Ver schoor uit Vlissingen. Ds. J. van der Leek uit Kapelle sprak namens de clas sis Goes. Ds. K. W. Slik voerde het woord namens de Hervormde Kerk al hier. Burgemeester C. N. F. van Sas sprak namens het gemeentebestuur. Tot slot sprak Ds. de Ruyter woorden van dank. De dienst werd besloten met het zingen van Gezang 47 4. Bij het ver laten der kerk drukten Ds. en mevr. De Ruyter alle aanwezigen de hand. Loop der bevolking. Het zielental van de gemeente We meldinge nam in het afgelopen jaar af met 10. Op 1 januari 1961 bedroeg het aantal ingezetenen 2537 (1312 mannen en 1225 vrouwen) vermeerdering door geboorte met 45 (17 m. en 28 vr.) en door vestiging m$t 73 (33 m. en 40 !vr.); vermindering door overlijden met 27 (12 m. en 15 vr.) en door vertrek met 101 (50 m. en 51 vr.). Op 1 janu ari 1962 bedroeg het aantal ingezetenen 2527 (1300 m. en 1227 vr.). Er werden 10 huwelijken voltrokken en geen echt scheidingen werden ingeschreven. Ouderavond. Dezer dagen hield de zondagsschool „De Goede Herder" haar jaarlijkse ouderavond in het jeugdgebouw onder leiding van dhr. A. Dominicus. Dhr. W. P. Weststrate gaf een overzicht van de financiële positie, die sinds vorig jaar op een andere wijze was georganiseerd. Dit leverde een meerdere opbrengst op van 100 Hierna volgde het afscheid Benoeming. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. F. J. Burger, hoofdcommies ter secretarie van 's-Heer Arendskerke, is benoemd tot hoofdcommies tevens waarnemend se cretaris-ontvanger van de gemeente Oost- en West-Souburg, van de kinderen die de zondagsschool verlaten. Zij kregen als afscheidscadeau een bijbeltje in zakformaat of een kin derbijbel. Ds. K. W. Slik hield een cau serie over „Recreatie", waarna dhr. A. P. Gijssel een overzicht gaf van het werk der zondagsschool in het afgelo pen jaar. 10 x 10 succes op Wemeldinge. Evenals in de meeste plaatsen van ons land is ook in Wemeldinge de aktie 10 x 10 gestart. Zondag j.l. waren 54 leden van de jongensclubs „Samuel" en „Jonathan" in het C.J.V.-gebouw pre sent, waar de film „Het leven der Fel lah's" vertoond werd. Deze film liet op treffende wijze zien hoe deze boeren uit Midden-Afrika landbouw beoefenen, voedsel bereiden ete. De voorzitter deel de na de film, die voor zichzelf preekt, nog enkele cijfers over de nood van deze mensen mede. Om 6 uur werd een soortgelijke bijeenkomst gehouden voor de meisjesclubs en de C.J.V. Op maan dag werd deze avond nogmaals her haald voor de leden van de overige ver enigingen. De Wemeldingse jeugd rea geerde hierop met het kopen van 151 kaarten, die tezamen over 10 weken zullen opbrengen 694, Demonstratie brandblusapparaten. Op dinsdag 16 j&nuari zal de com mandant van de bedrijfsbrandweer van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissin gen, dhr. C. van Oyen, een demonstra tie geven betreffende het gebruik van brandblusapparaten in huis en bedrijf. De demonstratie is van belang voor het personeel van politie, brandweer en Bescherming Bevolking...en voor perso nen die werkzaam zijn in gebouwen, waarin snelblussers aanwezig zijn of eigenlijk aanwezig zouden moeten zijn. De bijeenkomst wordt gehouden in het jeugdgebouw; zij begint 's avonds om half acht. Alle belangstellenden zijn har telijk welkom. Premies voor woningverbetering. Blijkens een in dit nummer opgeno men advertentie stelt het gemeente bestuur weer de gelegenheid open tot het aanvragen van premies voor wo ningverbetering en -splitsing en voor w.c.-verbetering. Zij, die van plan zijn in het pas begonnen jaar hun woning op te knappen, kunnen dit meedelen ter secretarie tot en met 31 januari a.s. Na deze datum zal worden onderzocht of de betreffende woningen zodanig kun nen worden verbeterd, dat zij voor pre mie in aanmerking komen. Indien dit het geval is en ook op de gemeente begroting voldoende geld aanwezig is, kunnen de definitieve plannen worden ingediend. Gevonden voorwerpen. Gevonden een gouden oorbel, een want en een sjaal. Inlichtingen ter ge meentesecretarie. Het bevolkingscijfer der gemeente, dat per 1 januari j.l. is gestegen met 30 inwoners, wordt door het vertrek der Ambonnezen ongunstig beïnvloed. De vermeerdering van het aantal eigen In woners kan daarom gevoeglijk gesteld worden op 46. Directeurs wisseling. Maandagavond nam de Chr. Gem. Zangvereniging „Jubilate Deo" afscheid van haar directeur, dhr. J. M. C. van der Peyl, welke meende zijn taak te moeten overdragen aan een jongere kracht. De in zijn plaats benoemde di recteur, dhr. I. Ruissen van Wemel dinge, was ook aanwezig ter kennisma king met de koorleden. De voorzitter, dhr. G. Salverda, dankte dhr. Van der Peyl voor al wat hij in 17 jaren voor de vereniging heeft gedaan. Ook enige der leden getuigden (in dichtmaat) van hun spijt over het heengaan van hun directeur en boden hem uit naam van de vereniging een mooie reisnecessaire aan. Dhr. Van der Peyl dankte voor de vele goede woorden, voor het mooie cadeau, voor de prettige samenwerking en bovenal voor de vriendschap die hij in deze kring had ondervonden. Moge „Jubilate Deo" onder haar nieuwe di recteur groeien en bloeien. Uitvoering W.S.V. „Kruiningen". De wandelsportverenigipg „Kruinin gen" opende haar jubileumjaar zater dag met een tweetal ontspanningspro gramma's voor haar leden en belang stellenden in het Dorpshuis. Des mid dags werd een jeugdcabaret gegeven door de muziek- en ontspanningsvereni ging „De Hi-moor-Rockers" uit Ossen- drecht. Vooral de „Zingende zusjes" (4 en 8 jaar) hadden veel succes met hun liedjes Banjo Boy en Hello Mary Lou. Een wedstrijd in gezelschapsspelletjes leverde overwinningen op voor J. Stroo- snijder, H. van de Pas, P. Bouwman en W. Openeer. Deze „kampioenen" zullen pp 27 januari a.s. in Hoogerheide aan treden tegen 2 kampioenen uit Ossen- 'drecht en 2 uit Hoogerheide. Des avonds werd door de toneelafdeling van de C.J. M.V. te Hansweert opgevoerd het to neelstuk „Melodie uit het verleden". Het was jammer, dat dit stuk, dat een prima vertolking kreeg, niet meer toe schouwers 'had. De zaal was slechts matig bezet. Een collecte, die na afloop werd gehouden ten bate van de NOVIB, bracht 14,22 op. Loop der bevolking. De gemeente Kruiningen telt onder zijn bevolking nog steeds ongeveer 170 Ambonnezen. Zodra voor hen woningen gereed zijn, zullen ook zij naar elders vertrekken. Waarschijnlijk is dit nog dit jaar het geval. In 1961 verlieten en kele Ambon, gezinnen deze gemeente en kwamen ook nog enkele personen in. VOORLICHTINGSAVOND MENGMESTSTOFFEN TE KRUININGEN De periode, die aan het begin van de voorjaarswerkzaamheden voorafgaat, leent zich bij uitstek voor het verrich ten van voorbereidende werkzaamheden. Hiertoe behoort ook het zogenaamde „bureauwerk", dat voornamelijk bestaat uit het opmaken van bouw- en be mestingsplan. Dit gaat meestal gepaard met veel cijferwerk, een onderdeel van de bedrijfsvoering, dat menige boer en tuinder nogal eens hoofdbrekens kost. Het zal U niet ontgaan zijn, dat de laatste jaren ten aanzien van de be mesting een ontwikkeling naar meng- meststoffen gaande is. Het tekort aan arbeidskrachten in land en tuinbouw brengt vele boeren en tuinders er toe zich op de mogelijkheden van mengmeststoffen te beraden. Om tot een zo rendabel mogelijk ge bruik van mengmeststoffen te komen dient de aanstaande gebruiker een juis te keus te maken uit een gevarieerd sortiment. De samenstellingen dienen te zijn aangepast aan de eisen van de grond en aan de specifieke behoeften van elk gewas. Dit „bureauwerk" de term is boven reeds genoemd levert in de praktijk nogal eens moeilijkheden op. De producent van deze mengmeststof fen, de Algos N.V. te Utrecht, wil U hierin gaarne de helpende hand reiken. Zij heeft besloten in oostelijk Zuid- Beveland een Voorlichtingsavond te moeten organiseren. Deze avond, wel ke gehouden wordt onder auspiciën van de N.V. Zeeuwsehe Voeder- en Kunst mesthandel te Middelburg, heeft plaats op dinsdag 16 januari a.s. in het Dorps huis te Kruiningen, aanvang half acht. Aan deze voorlichtingsavond zal wor den medegewerkt door een „forum", waarin zijn opgenomen enkele streek- deskundigen en bemestingsspecialisten van de Algos N.V. De organisatoren van deze bijeenkomst kunnen U een leerzame en aangename avond in het vooruitzicht stellen. Zij rekenen op uw aller opkomst. Het belooft een belangrijke avond te worden. (Adv.) Scheepvaartbeweging. In de maand december passeerden er door het kanaal van Zuid-Beveland 6036 schepen welke een gezamenlijke inhoud hadden van 3.182.766 ton. Van deze schepen waren er 4.228 geladen met een gezamenlijke tonnenmaat van 2.361.267 ton en 1.808 ledig met een gezamenlijke töftïienmaat'van 821.499 ton. Daarvan waren 3.882 geladen motorschepen van 1.932.851 ton en 1.142 ledige motor schepen van 614.351 ton en 334 geladen sleepschepen van totaal 423.744 ton en 159 ledige totaal 191.891 ton. Verder passeerden er 486 sleepboten en 33 coasters, waarvan er 12 geladen en 21 ledig waren. Tot de rijnvaart behoorden er 822 geladen motorschepen met een totaal van 517.487 ton en 85 ledige met een totaal van 71.688 ton en 162 gela den sleepschepen met een totaal van 230.242 ton en 5 ledige van totaal 8.177 ton naar België en 618 geladen motor schepen van totaal 381.646 ton en 36 ledige met een totaal van 21.839 ton en 62 geladen sleepschepen van totaal 87.534 ton van België. Naar België pas seerden 2183 geladen motorschepen van totaal 1.130.428 ton en 296 ledige van totaal 148.715 ton en 205 geladen sleep schepen van totaal 276.720 ton en 33 ledige van totaal 25.829 ton, 25 coas ters en 239 sleepboten. Van België pas seerden 1.699 geladen motorschepen van totaal 802.423 ton en 846 ledige van to taal 465.636 ton, 129 geladen sleepsche pen van tótaal 147.024 ton en 126 le dige van totaal 166.062 ton, 8 coasters en 247 sleepboten. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 3413 Ne derlandse, 1872 Belgische, 318 Duitse, 201 Franse, 214 Zwitserse, 12 Luxem burgse, 2 Oostenrijkse, 3 Engelse en 1 Deens. Korfbal. Zaterdag hebben ook enkele twaalf tallen van de korfbalvereniging „Zee- landia" voor het eerst in dit seizoen deelgenomen aan de micro-korfbalwed strijden, welke in de veilinghal te Goes wekelijks worden gehouden. Het eerste had het moeilijk tegen Togo I uit Goes en het moest tenslotte na een spannen de wedstrijd met 20 het onderspit del ven. Bij de junioren deed de jeugd van „Zeelandia" het heel wat beter. Zij moesten aantreden tegen Swift II" uit Middelburg. In een spannende wed strijd, waarvan velen genoten, wisten de onzen met 10 te zegevieren. De aspiranten speelden tenslotte gelijk te gen W.K.V. (0—0). Ontspanningsavond. Verleden week werd in de zaal „Zee landia" weer de jaarlijkse ontspannings avond gehouden voor de ouden van da gen. Het grootste deel van deze avond werd verzorgd door de C.J.V. met het toneelstuk „Melodie uit het verleden". In de pauze werd er een verloting ge houden. Weer hebben dit jaar de be jaarden uit Hansweert en Schore een plezierige avond mogen meemaken. Aktie 10 x 10. Evenals op vele andere plaatsen zijn nu ook op Hansweert mensen bezig met de voorbereiding om een aktie te on dernemen: de anti-hongeraktie 10 x 10 genaamd. Vorige week werd het be stuur uit het aktiecomité Hansweert- Kruiningen gekozen. De volgende per sonen maken er deel van uit: M. H. Stevense, voorzitter; mej. G. Clarijs, secretaresse; mej. T. Wesdorp, penning- meesteresse en bestuursleden mej. Dij ken en dhrn. Janse en Mol. Volgens de besluiten op deze vergadering is men op 8 januari reeds begonnen met het huis aan huis bezorgen van een circu laire. Hierin is het doel van deze aktie nader omschreven en tevens wordt de bevolking van beide plaatsen aangemoe digd deze sympatieke aktie zoveel mo gelijk te steunen. Eén dezer dagen zul len eveneens de „spaarkaarten 10 x 10" huis aan huis worden aangeboden. Ver der wordt er contact opgenomen met alle verenigingen en zullen er film avonden worden gehouden in Kruinin gen en Hansweert om deze aktie zoveel mogelijk te doen slagen. Jubileumuitvoering. A.s. vrijdagavond zal de Kon. Harmo nie „Scheldegalm" weer haar jaarlijkse uitvoering geven. Dat het ditmaal een feestelijke uitvoering zal worden, kan men al uit het opschrift opmaken. In derdaad is het voor de honderdste maal dat de toneelgroep van „Scheldegalm" een uitvoering geeft. Honderd maal een uitvoering organiseren in het ruim 75- jarig bestaan is werkelijk geen kleinig heid. Nadat „Scheldegalm" enkele mu ziekstukken ten gehore zal brengen wordt het toneelstuk ,,'n Huis vol her rie" opgevoerd. Het is te hopen voor de bezoekers dat het in werkelijkheid geen herrie zal zijn (wat tegenwoordig meer malen voorkomt), maar dat men onge stoord van het gebodene kan genieten. Hoestdrank in tabletvorm.95ct RILLAND-BATH Filmavond Roode Kruis. In het dorpshuis „Luctor et Emergo" werd vanwege het Nederlandsche Roo de Kruis de interessante film vertoond van Madame Curie. In het voorpro gramma was te zien de Roode Kruis documentaire „S.O.S. Kongo". Voor de jeugd was er 's middags de speciale kinderfilm „Het avontuur van de tover knikker". Geslaagd. Onze dorpsgenoot dhr. P. Koster, thans marechaussee te Vlissingen, slaag de te Rotterdam voor het politiediplo- ma A.A. Kerknieuws. In de vakature van dhr. P. Buize, die heeft bedankt voor ouderling der Geref. Kerk is thans gekozen dhr. H. Ver- schuure. Dhr. D. Midavaine, die gekozen is als notabel der Ned. Herv. Gemeente, heeft voor deze benoeming bedankt. Loop der bevolking. De bevolking van Waarde verminder de in 1961 met 5 personen. Op 31 de cember 1960 bedroeg het aantal 1026 (499 mannen en 527 vrouwen)het ver meerderde met 28 geboorten (15 m. en 13 vr.); er stierven in 1961 7 personen (4 m. en 3 vr.); er vestigden zich 12 personen (5 m. en 7 vr.) en er vertrok ken er 38 (16 m. en 22 vr.). Op 31 de cember 1961 bedroeg het inwonertal dus 1021 (499 m. en 522 vr.). Er werden 9 huwelijken gesloten, terwijl 1 echtschei ding werd ingeschreven. Film Roode Kruis. Zaterdagavond zal in zaal Koeman de Roode Kruisfilm worden vertoond. Het bezoeken van deze film is zeker de moei te waard en u steunt het Roode Kruis werk. 's Middags is er een film voor de kinderen.

Scheldebode | 1962 | | pagina 2