f598. Velo-Combi: gemaakt om U en... Uw wasgoed te verwennen Gebr. van den BERG TWEEDE BLAD donderdag 14 dec. '61 Kerstkaarten Kerstkaarsen Kerstklokken Kerstbeilen Kerstpapier Kersttopers Kerstlakens Kerstservetten Kerstlint Kersteiiketten enz. enz. enz. Boekhandel van der Koeven en Knuijt 6. J. WILBRINK Ruil uw oude wasmachine in voor fflOO.—I IVEL0 MIJ. N.V. RADIO FiiNSTRA Voor Tslevisie GEBR. v. d. BERG Verhuizingsbedrijf P I E R E N S Verhuizingen De Scheldebode Weer ontvangen onze bekende Dulco Be-Ha's In afie maten, ook extra grote. In vormvast hebben wij vele nieuwe modellen vanaf 2,95. Ook strapless (met schouderband). S. Hollebrandse Nieuwendijk 37, Vliss. Te koop: 80 tegels a 20 ct, spi- raal. Na 6 uur. Singel 324, Vliss. Te koop: 4 huiskamerstoelen, uit trektafel, vloerkleed, 3-pits petro leumstel en petroleumkachel. P. Kleijs, Wilhelminastraat 93, Vliss. Liefst zaterdag. Te koop: vette konijnen. Coosje Buskensiraat 57, Vliss. Slachtkonijnen en slachtkippen. Josiasse, Koopmansvoetpad, Tel. 2C46, Vliss Voor de a.s. Kerstdagen verko pen wij braad- en soepkippen, ganzen en konijnen, ook pankl. Zandweg, Ritthem, Tel. 0 1183- 412. Prima consumptie aardappelen Meerlanders en Furore 11 ct p. kg. Zandweg, Ritthem, Telefoon 0 1183-412 Breng sfeer in de Kerstdagen met Kerst grammofoonplaten van W. J. Lahr, ons adres is uitslui tend Oranjeplein 41, Oost- Souburg^ Te koop: in goede staat zijnde half Eng. kinderwagen (wit) en box met vloer. West-Souburgse- weg 1 (Keersluis) Vliss. GEEF HAAR MET KERSTMIS EEN De mooie radio- en televisie programma's met de Kerstdagen kunt U weer prachtig horen met onze nieuwe serie hoorappara* ten van de beste fabrikaten. Wacht niet langer, U heeft al zo /eel gemist I Gratis advies bij Dptiek Back, St. Jacobsstraat 27 Fel. 2336, Vliss. Goed nieuws voor slechthoren den I Met het Siemens hulpoor kunt U alles weer horen. Géén snoeren, geen kledinggeruis, practisch onzichtbaar. Desgewenst met luisterspoel of A.V.C. Prijs f 435, Vrijblijvend demonstra tie bij .Optiek Back, St. Jacobs straat 27, Tel. 2336, Vliss. De enige zaak in hoorapparaten in Vlissingen. Noordstraat 44, Tel. 2077, Vliss. Huismoeders een buitenkansje I Wij kunnen voor een erkende handelaar in aardappelen, groen ten en fruit, wegens overstelpen de drukte, bestellingen opnemen voor 1e klas zeer grote winter aardappelen. Deze zijn gepoe derd dus zeer lang houdbaar, geen schoten of rot. Verkrijg baar in baaltjes van 35 kg a 12 ct per kg zonder prijsverhoging thuisbezorgd. Prima geschikt .voor frites. Bestellingen Vine. van Goghlaan 5, Vliss. Te koop: Kaptein Mobylette met voorvering f 25, werkfiets f 5, Vine, van Goghlaan 5, Vliss. Slijterij ,,De Witte Ballons" Ca fé-Restaurant. Voor alle merken gedistilleerd, wijnen, bier en li monades. Bellamypark 7, Telef. 2475, Vliss. Bestellingen werden gratis thuisbezorgd. Te koop gevraagd: alle meubi lair, ledikanten, spiralen, grote en kleine kasten, ronde tafels enz. Ook zolder- en kelderop ruimingen. Gabriëlse, Tel. 3513, Vlissingsesingel 34, Middelburg. Te koop: witte half Eng. kinder wagen f 60, 2-pers. opklapbed met 3-delige matras en matras- dek. Adres bureau De Scheldeb. BOKS-GALA TE VLISSINGEN. De promotor van de Vlissingse Boksclub D.O.S. de heer H. Nieuw- poort, heeft een berg werk moeten verzetten om het zo ver te krij gen, dat er een boksmatch alhier kon plaats hebben, waar een keur van goede krachten zouden strijden. In het Vlissingse Concertgebouw, het centrum van vermakelijkheden, was zaterdagavond 9 dec. een behoorlijk aantal liefhebbers van de bokssport aanwezig, om het aangekondigde festijn mee te maken. Als men dan rustig een en ander aanziet en de diverse op- en aan merkingen vanuit de zaal beluistert, dan is het toch nog altijd zo, dat ds beste stuurlui aan de wal staan. Daarom moest scheidsrechter C. Knol het publiek verzoeken deze uitingen van medeleven achterwege te laten. Er waren enkele pittige partijen, waarbij de leden van D.O.S. geen gek figuur-'sloegen, maar de training was bij de Brabanders en Rotter dammers van hoger gehalte. Na de pauze had scheidsrechter Benny Bril de leiding in de ring, hij deed dit, evenals zijn voorganger, met strenge hand. Voor de winnaars waren er bekers, geschonken door de plaatselijke middenstand en enige Bierbrouwerijen. Aan het eind der match, v/erden twee leden van D.O.S. voor het voetlicht gehaald t.w. de heren Jasperse en van de Hove, welke laatste de stijlprijs in ontvangst kon nemen voor de mooiste partij en tevens als de beste bokser van de avond. Een mooi succes voor D.O.S. Vanaf De eerste volautomatische huishoud naaimachine ter Y/ereld. Vrije arm, ingebouwde motor en licht, lichtmetaal, stalen koffer. Te leveren als zig-zag automatic en supermatic. Vraagt demonstratie cok aan huis. Wetstraat 30, Vliss. Telefoon 3694 Wegens beëindiging betrekking V.W, de Luxe 1960 te koop. 470G0 km gelopen. Tel. 0 1186- 2Cc, Zoulelande. Profiteert reeds nu van onze Kerstreclame. Wij geven weer een fles van de beste Samos v. f 2,95. Alléén bij Hiidernisse, St. Jacobsstraat 24, Vliss. Dames I Wij maken U er op at tent dat van 18 dec. 1961 t.m. 2 januari 1962 geen knoopsgaten worden gemaakt en ook niet aan genomen. Singer Mij. N.V. Aagje Dekenstraat 7, Vliss. Koopje in prima staat zijnde v. Werven kinderwagen en een In- ventum straalkacheltje. Paul Kru- gerstraat 183, Vliss. Sluit al uw verzekeringen bij het Asurrantiekantoor H. J. Ooms, Gravestraat 49, Tel. 0 1184-3892 Vliss. Zomercruises per Holland Ame rika Lijn met het s.s. „Rotter dam" en het s.s. „Statendam". Prijzen vanaf f 282,50 per vol wassene. Vraagt vrijblijvend in lichtingen bij Wm H. Muller Cc. N.V., Tel. 2171, Boul. de Ruyter 14, Vliss. Boekt tijdig I JUBILEUM-AANBOD Hef zal U bekend zijn, dal Velo de oudste wasmachinefabriek van Ne derland is. Dit jaar vieren wij ons 60- jaria bestaan. Dat gaat niet onopge merkt voorbij. Ook U viert met ons feest. Bij aankoop van de nieuwste Velo-Combi geven wij U f 100.- te rug voor Uw oude wasmachine of centrifuge. Dit aanbod is vanzelf sprekend slechts tijdelijk. Deze kans mag U niet missen Iapart naar 29 landen. MINDER SLIJTAGE Velo machines zijn het resultaat van 60 iaren ervaring. Langza merhand zijn zij zó volmaakt geworden, dat Uw dure was goed er de minst mogelijke slij tage in ondervindt. Btj de Velo- Combi is dit ideaal nog dichter benaderd, omdat het wringen vervalt. Wanneer U dan OMO kiest als wasmiddel, zult U met vreugde het resultaat zien! Een heldere, frisse, witte was dank zij die prachtige samenwerking tussen Velo-Combi en OMO. En over het fantastische gemak van deze werkwijze zult U zich elke wasdag weer verheugen. Alle Velo-modelien zijn verkrijgbaar bij: WALSTRAAT 53 - VLISSINGEN TELEFOON 2362 SCHELDESTRAAT 17 VLiSSlNGEB TELEFOON 2965 oooaaaoQGQOQ i wasmachinefabriek I met 60 jaar I ervaring i.I ST. NICOLAASVIERING SPEELTUINVER. „HET FORT" St. Nicolaas had zijn vertrek naar Spanje enige dagen uitgesteld, om zaterdagmiddag 9 december nog aanwezig te kunnen zijn op het kin derfeest van de Speeltuinvereniging „Het Fort". In de grote zaal van „Britannia" wachtten vele kinderen op de komst van de Goedheilig man. De kelen kwamen los toen de Sint met zijn gevolg verscheen. Plaats genomen op het grote toneel, kwam het grote beek voor de dag en menig meisje en jongen werd geroepen om te horen wat St. Nicolaas over hun gedrag te vertellen had. Op gulle wijze werden de kinderen getracteerd op warme chocomel en versnaperingen. Onder deze jeugd bevond zich een aantal vluch- telingetjes uit Oost-Duitsland, die niet vergeten werden. Ook zij deel den mee in de vreugde en de tractaties, die door de firma Grool wa ren aangeboden. In het voorprogramma zorgden de Fake-Stars, onder leiding van Frits Koster voor een leuke ontspanning. Muzikale clowns, goochelen, poppekast en meerdere vrolijkheden vielen zeer in de smaak. Ook de Zingende Zusjes Francke lieten zich horen. Een gestaagd feest, waaraan het bestuur en meerdere dames veel werk hebben gehad. WAT OPVALT 't Kan een mens gebeuren, dat hij of zij in de na-nacht wakker wordt. Als men dan in de omgeving woont van de St. Jacobstoren en het wijsje van half uur begint te spelen, dan even de klokslagen meetellen. Hè, lekker, nog maar half zes, dus nog evenAls echter later blijkt dat de halfuur-slag steeds een slag achter is, maar het aangeven van de uren in orde, dan valt dit wel even tegen dinges Ie koop: i.p.s.z. vloerkleed 2x3 mtr f 50, gangloper lengte bVz mtr f 10, Erres radio-platen- wisselaar-comb. f 175, J. Bam- bach, Simon de Vliegerlaan 41, Vliss. Moet het huiswerk onder toezicht gemaakt en hebt U zelf geen tijd Vroegere onderwijzeres helpt daarbij voor f 1,50 p. uur. Adres bureau De Scheldebode. ^1 Bellamypark 6 f Voor al uw Feestdranken Slijte rij „De Witte Ballons" Café- Restaurant, J. H. I. Kusse, Bella mypark 7, Tel. 2475, Vliss. Be stellingen worden gratis thuis bezorgd. Te koop: bcxer met stamboom. Mevr. van Meeteren, Berlagestr. 7, Tel. 3634. Kantoormachinehandel Lijnbach, Badhuisstraat 77, Tel. 3307, Vlis singen. H.H. winkeliers, bespaart tijd en geld met een telmachine of kassa, met controlestrook v.a. f 375, ook in huurkoop. Vraagt vrijblijvend offerte. Te koop: compleet aquarium 50 x50x150. Te bevr. 's avonds na 7,30 uur. Valkier, Kogelparkstr. 11, Vliss. Te koop: dames sportfiets (Lo comotief) f 35, step op lucht banden f 7,50, radio f 15, Noordstraat 58 b., Vliss. Te koop wegens inruil Pfaff KL 130 zig-zag electrisch met koffer en lamp. Kohier zig-zag naaimachine en Sigma met salon kast, koopje. Pfaff Naaimachine handel, Nieuwendijk 29, Tel. 0 1184-3729, Vliss. Weer ontvangen een rjeuwe sortering kanten kleedjes van klein tot groot, vierkant, rond en ovaal, in verschillende prijzen. S. Hollebrandse, Nieuwendijk 37 Vliss. Als U Iets te vervoeren hebt, fc. v een naaimachine, kachel, meu bilair enz. bel dan 3077. Bestel dienst Crucq, Sottegemstraat 86, Vliss. Ook kunt U bfj ons terecht voor verhuizingen en transported door geheel Nederland, voor billijke prijzen. Kijk, Keur en Kies een Tiger haard of kachel Niet duur, voor delig In het stoken en ze zfjn een der sterksten onder de ster ken. A. Jansens Zoon, Coosje Buskenstraat 146-148, Tel. 2137, Vliss. Philishave, het scheerapparaat voor de moderne man, koopt natuurlijk bij de specialisten Gebr. Meur, Zeeuws Wikkelbe- drljf, Spuistraat 29, Tel. 3803 en 4265, Vliss. Heerlijke bloemige witte aard appelen 10 kg 1,40. Fijne Htu- we aardappelen 10 kg 1,60. Neem voor de feestdagen een blik of pot groenten in huis. Sperciebonen 69 ct, appelmoes 65 ct, doperwten 68 ct, fijne snijbonen 92 ct, pruimen 89 ct, abrikozen 1,29, aardbeien 1,25, alles per literblik. Kersen z. p. frambozen, aardbeien, bramen per blikje 50 ct. Neemt proef met onze prima landwijn slechts 1,50 per fles. Zeer fijne vruchten wijn per fles 0,98, zalm 95 ct p. blik, witte perziken 1,05 per bl. Heineken's en Amstel bieren. Marokkaanse mandarijnen z.p. 10 voor 1, 10 grote eieren 1,30. Groenten- en Fruitbedirijf Kesteloo Zoon, Singel 119, Tel. 3489, Vliss. Te koop aangeboden wegens verhuizing T.V. antenne Holland- België. Leeghwaterstraat 29, VI. Het juiste adres voor een goed verzorgde leesportefeuille is en blijft „Het Nederlands Leesmu seum". Mevr. G L. Knuist-Vos, Bcnedijkestraat 211, Telef. 2140, Vliss. Te koop gevraagd: i.g.s.z. Mus- quito fiets zonder motor. Brieven onder no. 2960, bureau De Schel debcde. BeilfiMYPaRK 6 TC1.26SO VUSS'NCCN Nu voor iedereen een schrijfma chine. Remington schrijfmachine reeds vanaf t 198,— met tas f 20,— extra. Ook in huurkoop voor f 3,— per week. Kantoor machinehandel Lijnbach, Bad- hu:sstraat 77, Tel. 3307, Vliss. Reparatie kunstgebitten in 1 uur, dus vlugger l „Denti" is waar borg voor verzorgd werk, dus goedkoper I 20 krt gouden tand in kunstgebit, slechts f 17,50. Elke dag (donderdags na 18 uur) Nieuwstraat 102, Vliss. (flat boven Bischoff) Tel. 4533. Auto's te huur. Opel Records '61 6-pers. Simca Arianus '61, Volks wagens en Mercedes 190 D '61. Autoverhuurbedrijf de Muijnck, Paul Krugerstraat 188, Tel. 0 1184-4018, Vliss. Te koop: 2 kinderledikantjes met bedje (koopje). Jan Vermeerlaan 9, Vliss. Spuistraat 9, Tel. 2612 Vlissingen in binnen- en buitenland. ZILVEREN JUBILEUM IN „BETHESDA" 25-jarig jubileum J. VAN SPLUNDER. 30 november j.l. was er weer feest in „Bethesda". De heer J. van Splunder, technisch beambte, mocht hetfeit herdenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst van het Chr. Streekziekenhuis „Bethesda" trad. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit werd er een samenkomst be legd in de eetzaal van het huis. De vice-voorzitter Ds. A. Verschoor heette de jubilaris en zijn vrouw en kinderen welkom. Spreker memoreerde, hoe de heer van Splunder in 1936 op 15-jarige leeftijd als boodschappenjongen in dienst kwam en hij verder opklom tot chauffeur van de ziekenauto en het bracht tot portier. Na 1950 kwam er verandering in zijn loopbaan, hij ging studeren in electro-techniek en behaalde hiervoor zijn diploma's. Thans is hij een volleerd technisch man, die op alle voorkomende moeilijkheden raad weet. De jubilaris werd een enveloppe met inhoud aangeboden, terwijl zijn vrouw in de bloemetjes werd gezet. Hierna sprak de heer J. J. van der Meulen namens het bestuur van het personeels-pensioenfonds, waarvan de jubilaris bestuurslid is, deze bood hem een bakje met planten aan. Zr. Blok, adj.-directrice, memoreerde de oorlogsjaren, toen van Splun der kippen hield op de kraamafdeling en haar op zijn rug naar het bootje bracht toen „Bethesda" onder water stond. Zr. de Vos, hoofd Rheuma-afdeling, vertolkte de dankbaarheid van het verplegend personeel, dat nimmer tevergeefs een beroep op de jubilaris doet. Namens het personeel sprak de administrateur de heer W. de Jong, woorden van dank en waardering en bood ook een enveloppe aan' om zelf een geschenk te kunnen kopen. Tenslotte sprak de heer van Splunder woorden van dank en hoopte, dat het hem gegeven zou zijn nogmaals een ronde van 25 jaar te mo gen maken. Hierna sloot Ds. Verschoor de bijeenkomst en bleven de aanwezigen nog enige tijd gezellig bijeen. GESLAAGD. Voor de Federatie voor de Stenografie „Groote" en Machineschrij- ven slaagden te Rotterdam voor Machineschrijven A en B Dory Nierynck voor B Geesie den Duik. Leerlingen va.n W. G. M. Rijkse-Verheyen, Vlissingen. LAMMERENBURG. Men deelt ons mede, dat in het gebouw Speeltuin V.C.B., maandag 18 december es. des avonds om 8 uur, enige mooie kleurenfilms worden vertoond o.a. Australië, Krugerpark en op Cultuurgebied. HISTORISCH HOEKJE. In de maand november was het 100 jaar geleden, dat de Vlissingse bevolking enerzijds met vreugde, anderzijds met engst en vreze het eerste gaslicht aanschouwde. Toen dan ook de eerste gaslantaarns werden ontstoken was c!;t een werkelijke openbaring. Vóór 1697 was er in de straten helemaal ge enverlichting. Diefstallen, aanrandingen enz. brachten de noodzaak enige straten en kaaien te verlichten; in 1697 werden ongeveer 100 olielantaarns geplaatst; 12 mennen werden aangenomen om bij het invallen van de duisternis de lampen aan te steken. Rondom middernacht werd een aantal lantaarns „geblust", anderen in de vroege morgen. In een paar straten en vooral langs de kaaien bleven de lantaarns ook des nachts verlicht. Maar dit alles bracht veel kosten met zich mee voor de stadskas en daarom werd er een belasting „lantaarngeld" ingevoerd. Schepen in de havens, voorzien ven een reezeil moesten ook betalen. In 1840 kwamen er betere olielantaarns naar Amsterdams model. Kcrt na de opening van de gasfabriek werden in de straten van Vlis singen totaal 208 lantaarns geplaatst. Des avonds om 11 uur werden er 126 geblustde overige 82 des morgens vroeg. speurder;

Scheldebode | 1961 | | pagina 1