Voor verse worst van edelklasse: Edelslager WIJFFELS JONGENS STAPPERS standaard 9S Q)jMl tfteding. SMITS al meer dan uitnemendheid Een mooie sortering badhanddoe ken en badlakens en de originele Jorzo theedoeken sneldrogers. Ook weer voorradig de Beko- form in de maten 40 t.m. 52. S. Hollebrandse, Nieuwendijk 37 Vliss. Wilt U uw meubelen of matras sen prima overtrokken of gere pareerd hebben Dan even naar Stoffeerderij Hillebrink, Nieuwe Vlissingseweg 161, Tel. 470, Souburg. Eerste soort consumptie aardap pelen bij iedere hoeveelheid 12 ct per kg, worden vanaf 50 kg franco thuis bezorgd. Zandweg 15, Ritthem, Tel. 1183-412. Te koop: prima draagbare radio, 4 buizen van f 100,— voor f 40,- vaste prijs. Scheldestraat 28 bov. Vliss. Prachtige zuiver wollen dames- vesten, nieuwe kleuren f 16,25. Zuiver wollen damestruitjes ook in de nieuwste kleuren f 14,90. Steketee, Scheldestraat 28, Vliss. Grof gebreide damesvesten met kraag, kleuren bleu, bruin en groen f 24,60. Heren pullovers met V-hals f 17,45. Steketee, Scheldestraat 28, Vliss. Halfwollen jaegerhemdjes voor dames, korte mouw maat 48 7,25, maat 46-48 zonder mouw 5,75, 5,95. Steketee, Scheldestraat 28, Vliss. Opgelet I Nu volvette kaas oud 1,65 of zwaar belegen 1,59 of middel belegen 1,49, of licht be legen 1,39 of jong 1,29, of Edam mer kaas lekker 1,29. Alles per pond met 10 zegels. Er is maar één Kaashuis Hollandia, Breestr. 14, t.o. Politiebureau, Vliss. Voordelig DAMES TWINSETS in lindegroen, maat 40-42 en 44, zuiver wol, van f 29,75 nu slechts f 19,75. FILIUS Scheldestraat 20-22 Vliss. Geen opruiming en geen markt rommel maar gegarandeerde bal pennen 3 voor 1 gulden. Zoekt U maar uit bij van der Hoeven Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. Te koop: mooie Beckers haard kachel en kinderstoel. Tussen 7 en 8 uur. Bloemenlaan 188, VI. Nette meisjes kunnen op verschil lende afdelingen geplaatst wor den bij Wasserij „Antoine" Van Dishoeckstraat 12-14 (naast St. Josephziekehuis) Vliss. Te koop: snelbrommer, merk „Union". Mevr. Hannewijk, Zeil- markt 12, Tel. 4065, Vliss. magaii/n.VHssingen Walstraat 37-39, Vlissingen Ero vulpennen met onbeperkte garantie. Er zijn wel duurdere, maar geen betere. Reeds voor f 3,95 een best pennetje. Zoekt U maar uit bij van der Hoeven en Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. Gevraagd tegen a.s. maandag een bezorger van krant en Radiogids voor stadsdeel Vlissingen. Ruime bijverdienste. Brieven of persoon lijke aanmelding: Edestraat 7, VI. HISTORISCH HOEKJE. Als Vlissingers spreken we altijd van de Oprit, al weten we natuurlijk ook, dat het de Coosje Buskenstraat is. Het is Indertijd een aardige gedachte geweest aan twee straten en een plein de namen te ver binden van de bekende schrijfsters Aagje Deken, Betje Wolff en Coosje Busken. Iets meer dan 200 Jaar geleden werd Coosje te Vlissingen geboren als een dochter van het Apothekersgezin Busken. Zij kreeg de voor namen van Jacoba Adriana. Tijdens haar kinderjaren werd reeds een bijzondere intilligentie opgemerkt. Zij was ook zeer vrolijk en leven dig. Rondom haar 10e jaar sprak men reeds van een wonderkind. Reeds op 13-jarige leeftijd deed zij eindexamen op de Latijnse School nadat zij privélessen had genomen bij rector van Cruysselbergen, o.a. Grieks en Latijn. Nog een paar jaar zette zij haar studies op het klas sieke terrein voort. Bekend werd haar vlot schrijven van Latijnse brieven. Bovendien was zij ook voor jonge mannen een aantrekkelijk meisje. Toen zij 23 jaar was had zij al drie aanzoeken van de hand gewezen. Zelfs de zoon van de medicus Gallandat liet ze „een blauwtje lopen". Toch kreeg ze met een liefdesaffaire te maken. Dit drukte haar zwaar en ze besloot raad en daad te vragen bij Betje Wolff op het buiten verblijf Lommerslust bij Beverwijk, Betje immers kon van ondervinding meepraten. Veel heb ik te verduren gehad - schreef ze eens - van de „lage, zotte, liegende, roddelende en babbelzieke menigte." Betje adviseerde studeren, een goede vriendin zoeken en voldoende rust nemen. Daar ze niet veel op had met Coosje's vader gaf ze ook nog de raad ga vroeg naar bed en slik kina van uw vader (de apoth ekerCoosje knapte toch weer op. Hartelijke banden bleven er bestaan met de dames Wolff en Deken. In 1789 trouwde zij met de Waalse predikant Samuel Theodore Huet. Uit het huwelijk werden 6 kinderen geboren. Toen in 1801 de dames Wolff en Deken voor de laatste maal hun dierbaar Vlissingen kwamen bezoeken, gingen hun voetstappen aller eerst naar het gezin Huet-Busken. Vermeld zij tenslotte, dat de Apothekerszaak van de heer Busken ge vestigd was op de Oude Haven werd later Bierkaai genoemd en weer later Bellamypark. Het pand Bellamypark 34 was eens het win kel- en woonhuis. Op de plaats waar thans de Industrie- en Huis houdschool in het Groenewoud staat, stond in de 18e eeuw een klei nere schoolgebouw, de Latijnse School. SPEURDER. Wij verhuren bruidsjaponnen, wasmachines, centrifuges, porse lein, glaswerk, klapstoelen, kin derled., kinderstoelen, boxen, wandelwagentjes, bedden, plakta- fels enz. Worden gebracht en gehaald. Verhuurbedrijf O. Sools- ma, Vincent van Goghlaan 41, Tel. 4270, Vliss. Om de jeugd zoet te houden. Kleur- en tekenblok f 1,50, Jeugd- kleurblok f 0,95, prikblok f 1,35, dwerg-kleurblok met 4 kleurstif- ten f 1,95. Zoek maar uit bij van der Hoeven Knuijt, Noordstr. 44, Vliss. Voordelig Sterke wollen SPEEL- TRUIEN in donkergroen en don kerrood, lange mouw, 4 jaar, v.a. f 3,95. In 3 maten voorradig. FILIUS Scheldestraat 20-22 Vliss. Autoverhuur zonder chauffeur. Nieuwe 6-pers. Slmca's, Opeis, V.W.-'s, Daf-'s en V.W. bus. Vraagt ons speciaal contracttarief Autoverhuurbedrijf de Muljnck, Paul Krugerstraat 188 Tel. 0 1184 4018, Vliss. Te koop: z.g.a.n. haard Brandaris Na 6 uur. Gravestraat 34, Vliss. Voor uw rookartikelen slaagt U altijd bij Sigarenmagazijn Jo Mal- go, Hobeinstraat 24, Vliss. Te koop: traploper, gangloper, boekenkastje, 1 gasfornuis, cocos matten. Mevr. Matslnger, Bad- huisstraat 95 I, Vliss. Na 2 uur. Cahiers, boekhoudschriften, woordenboeken enz. Boekhandel Fa. van der Peijl, Kanaalstraat 45, Souburg. Te koop: 2 spiraal ledikanten, 1- pers. f 30, (Aga) radiator pe troleumkachel f 20, 12 inmaak glazen samen f 3, Jan Ver- meerlaan 22, Vliss. Te koop: twee 1-pers. spiralen, houten ledikant samen f 15, Oprit 98, Vliss. Dames denkt U er om, vrijdag en zaterdag geven wij weer een fles van de beste Samos voor f 2,95. Alléén bij Hildernisse, St. Jacobsstraat 24, Vliss. Te koop: 2-pers. blank eikehou ten ledikant met spiraal. Kasteel- straat 84 ben., Vliss. Phllishave, het scheerapparaat voor de moderne man, koopt 9 natuurlijk bq de specialisten Gebr. Meur, Zeeuws Wlkkelbe- drljf, Spulstraat 29, Tel. 3803 m 4265, Vliss. Voor iedere winkelier een tel machine met controlestrook, ook in huurkoop, reeds voor f5,— per week. Kantoormachlnehandel Lljnbach, Walstraat 117, Vliss. Tel. 3307. Verkoop, verhuur en reparatie van schrljf-telmachlnes en kassa's. Overhemden reparaties, nieuw boord, manchetten enz. Aarnoad- se, p.a. H. P. v. d. Hoek, Stenea Beer 11. Vliss. Telefoon 4560. Dames, opgelet I Depo voor het galvaniseren van uw wasketel, teilen, emmers en andere flzer- werken is i J. M. Lameljn, Cl IJver straat 58. Tel. 3343, Vliss. Beleefd aanbevelend, J. Meeuwse, Mid delburg^ Vraagt vrQblQvend prijsopgaaf voor schilder-, behang- en wlt- werk. A. J. van Bloppoel, Noord- straat 63, Vliss. Advertenties voor Souburg kun nen ook worden opgegeven aan de bezorger voor West-Souburg of aan Boekhandel Huson, Fa. van der Peijl, Kanaalstraat. Kijk er» koop nu nog een voor delige fiets in de Rijwiel Centrale Gazelle, Juncker en Raleigh. Koudekerkseweg 45-47, Vliss. Schildert 's winters binnen. Maak nu reeds een afspraak. Belangr|- ke korting. A. J. van Bloppoel, Noordstraat 63, Vliss. Te koop: z.g.a.n. kinderwagen merk Mutsaerts, kleur blauw. Wilhelminastraat 5, Vliss. Te koop: z.g.a.n. voetbalschoe nen met rubberzooi, maat 38, merk Santos-Ungary f 7, Nieuwendijk 33, Vliss. Voordelig: DAMESVESTEN, di verse restanten .reeds vanaf 9,95 - f 14,95 enr. FILIUS Scheldestraat 20-22 Vliss. Ontvangen: 12% ton 1e soort Fins hardboard, maten van 183 t.m. 427 x 122 cm en 170 x 244 cm. Door grote aankoop extra voordelige verkoopsprijs. Ontvangen i mooi partijtje 1e sH Fins hardboard deurpanelen. Voordelig Ingekocht dos voorde* lig verkocht. Ontvangen: beperkt partijtje 1a soort Zweeds tegelboard In S kleuren, schitterend voor keakeOf badkamer etc. tegen ongeloof waardig prQzen. Ontvangen: pracht partijtje schoor steenmantel-steengoed in twee kleuren rood en geef, fantastlscü om te zien. Tegen extra voorde* llge prQs. Eenvoudig te bevesti gen, W| hebben nog een grote voor raad nieuw en gebralkt hoat. Kom! O eens zien. AJ het board, schoorsteenmantel* en hout te bekomen bty do leve rancier van het publiek i 6far< Hoornlck Zn., Westpoortstraal 10, Tel. 2573 (hals), Paardenstr. 6, Tel. 3540 (magazgn), Vliss. Te koop: kleine haard en wasbok Ambr. Bosschaertstraat 13 b, VI, Voor (Feest) Vergaderingen, Bruiloften etc. naar het Ariëns- gebouw, Beursstraat 3. Grote en kleine zalen. Billijke tarieven. Tel. 3669, Vliss. Puzzelt U graag Denksport Ju nior 12 ct, Kleine Denksport 22 ct, Sphinx Puzzelblad 23 ct, Denk sport 26 ct, Denksport Vacantie- bundel 75 ct. Regen of geen re gen, puzzelen maar. Zoekt U maar uit bij van der Hoeven en Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. De nieuwste Philips stofzuigers in 4 uitvoeringen koopt U natuurlijk bij de specialisten Gebr. Meur, Zeeuws Wikkelbedrijf, Spuistraat 29, Vliss., Tel. 3803 en 4265. Kijk, Keur en Kies waarde voor uw geld. Neem een Empo, een Eroba, een Ede Iman of 'n Rudge fiets. A. Jansens Zn., Coosje Buskenstraat 146, Vliss. Maak een afspraak voor uw haarknippen. Geen wachten meer G. Spul], Hogeweg 120 (hoek Bloemenlaan) Parfumerie „Co- rans', Telef. 2030. Voor een korrelde en piëteitvolle begrafenisverzorging !s het adresi Begrafenisonderneming „De Voorzorg", Padweg 20, Oost- ea West-Souburg. Jongens en meisjes, 3 fijne bal pennen voor op school voor één gulden, met garantie. Zoek maar uit bij van der Hoeven Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. Voor direct gevraagd: flinke jon gen, voor bakkerij- en bezorg- werkzaamheden. Goed loon. Fa. Speckens, Walstraat 135, Vliss. Voor snijbloemen en kamerplan ten moet U bij van der Lee zijn. Koopmansvoetpad 2, Tel. 2710, Vliss. Billijke prijzen. Wij geven de hoogste prijs voor slachtkippen. H. L. de Pauw, Kleinhandel in geslacht pluimvee Havendorp 512, Vliss. Alles voor school en kantoor. Boekhandel van der Hoeven Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. H.H. Kippenhouders I W|j leveren jonge hennen van prima kwaliteit van verschillende rassen. A. Gl- deonse, Schroeweg 8, Mlddelb. Voor uw verhuizingen groot of klein, meet U bij de fa. Jonge- pler en Lultwleler zijn. Nleuwsfr, 30, Tel. 2794, Vliss. De nieuwste filmsterren zijn thans binnen. Zoekt U eens uit bij Boekhandel van der Hoeven Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. Voor scholieren hebben wij weer de Briljant zakwoordenboekjes. Frans, Duits, Engels en omgekeerd 6000 woorden voor 85 ct. Boek handel van der Hoeven Knuijt Noordstraat 44, Vliss. J. M. Groen, Begrafenisonder nemer, Wielingenlaan 1 A, Vliss. Telefoon 2772. Heeft U iets op te ruimen In lom pen, metalen, kachels, accu's, pa pier enz. J. W. Houg, Noordstraat 58 b., Vliss. Voordelig: BOUCLÉ MEISJES- PULLOVERS met 3/ mouw, di verse keuren, restantprijs vanaf f 5,95 plus stijging. FILIUS Scheldestraat 20-22 Vliss. ïn zwart en bruin MAAT 27 28/31 32/35 36/40 6V2/12 9.75 11.25 12.50 13.75 15.95 SCHOENHANDEL Kanaalstraat 47, Tel. 258, Souburg Nieuwe fiets Voordeliger ver voermiddel is er niet. Nog voor delig in prijs ook 1 In de Rijwiel Centrale, Koudekerkseweg 45-47, Vliss houdt boeken nieuw en waardevol. Nu alle schoolboeken en de grote BOS atlas geplastificeerd voor 8,50. Boeklon ver vangt het ouderwetse kaften. Boeklon is een glasheldere zelf klevende plastic. Vuilafstotend en afwasbaar. Blijft jarert goed. Houdt de boeken nieuw en de verkoopwaarde van schoolboe ken hoog. De kosten komen er dubbel en dwars uit. Komt U eens kijken bij BOEKHANDEL VAN DER HOEVEN KNUIJT, Noordstraat 44, Tel. 2077, Vliss. Franco toezending. Nu iederen een schrijfmachine, reeds vanaf f 198, met tas f 20,— extra. Ook In huurkoop voor f3,— per week. Lljnbach, Walstraat 117, Vliss., Tel. 3307, Verhuur- en reparatie-Inrichting. Regentijd Is centrlfugetljd. Tob niet langer, maar kom eens kijken bq Zeeuws Wikkelbedrijf (Gebr, Meur), Spulstraat 29, Tel. 3803 en 4265, Vliss. Verhuur van goed verzorgde gelegenheidskleding:. Speclaal- Herenkleding van Llere, Lange Delft 88, Middelburg. Boxen te huur. De Muljnck, Paul Krugerstraat 188, Tel. 4018, Vliss Als U iets te vervoeren hebt, b. v. een naaimachine, kachel, meu bilair enz. bel dan 3077. Bestel dienst Crucq, Sottegemstraat 86, Vliss. Ook kunt U bij ons terecht voor verhuizingen en transporten door geheel Nederland, voor billijke prijzen. Voor de Jongens en de meisjes hebben wij steeds aardige pock ets en beeldverhalen. De nieuwe Classics van Kaptein Rob en Kick Wilstra de laatst versche nen nummers. De complete Kluitman Jeugdserie. Zoekt U maar uit bij Boekhandel van cfer Hoeven Knuijt, Noordstraat 44 Vliss. Een aardig kinderboekje is ~en goedkoop cadeautje. Te koop: crème kinderwagen m. bijbehorende wandelwagen (koop- je). De Deckerestraat 11, Soub. Stempels kunt U bij ons bestellen Fa. van der Peijl, Kanaalstraat 45 Souburg, Te koop: nieuwe stofzuiger, 1-p. opklapbed en haardkachel. Kas teelstraat 35, Vliss. Te koop: electr. wasmachine, houten kuip, handwringer. Juliana straat 6, Souburg. Te koop: grote haard met glazen deuren. Tooroplaan 39, Vliss. MEDISCHE DIENST. Dokter L. P. Boon*, Badhuisstraat 30, Tel. 2950. APOTHEKERSDIENST Apotheek J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22, Tel. 2066 DIENST VERLOSKUNDIGEN Mej. A. H. Stolk, Van Dishoeckstraat 199, Tel. 3838. ZONDER COMMENTAAR. dat inmaakpompjes niet geschikt zijn voor het conserveren van vlees en de meeste groenten voor het inmaken van vruchten en zure groenten zoals rabarber en postelein kunnen zij even tueel wel dienst doen. dat een ruim gebruik van suiker als broodbelegging schadelijk is voor het gebit, vooral van kleuters en oudere kinderen. Dit geldt zowel voor witte als voor bruine (ook ruwe) suiker. dat vooral In deze tijd van het jaar in het groenterijk veel frisse gezonde broodbeleggingen to vinden zijn radijs, komkommer, tomaat, worteltjes. dat het kweken van tomaten In ons land nog geen 60 jaar oud is en dat bananen hier vóór het begin van deze eeuw onbekend waren. dat aardappelen 's zomers ongeveer 5 maal zoveel vitamine G bevatten als in het voorjaar en 's zomers daardoor tot onze beste vitamine C-bronnen behoren. dat een koelkast niet beter maar juist slecht koelt wanneer er een dikke laag ijs om het vrieslichaam is gevormd het Is nodig om de kast geregeld te ontdooien voordat zich veel rijp heeft afgezet. Verzamelaars, onze collectie lu cifersmerken is weer af. Wacht niet tot de mooiste er weer uit zijn. Iedere maand de nieuwste voorradig. Boekhandel van der Hoeven Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. Te koop: valhelm en leren mo torhandschoenen (koopje) J. Geel hoed, Glacisstraat 88, Vliss. „Denti" voor reparaties kunstge bitten, terstond gereed (donder dags gesloten). Nieuwstraat 102 boven Herenzaak Bischoff, Vliss. Tel. 0 1184-4533. Gevraagd te Vlissingen: een net dagmeisje. Brieven onder no. 2890, bur. De Scheldebode. Gevraagd te Vlissingen: een meisje voor dag en nacht, liefst boven 18 jaar. Brieven onder no. 2891, bur. De Scheldebode. Te koop: strandhuisje, geheel ge- meub. splaapplaats voor 5 pers. Brieven onder no. 2889, bureau De Scheldebode. Te huur: ruime benedenwoning, Schuitvaartgracht 31. Te bevr.: Singel 136 bov., Vliss. Het Reizend Reisbureau I Voor al uw reizen, per boot, trein, vliegtuig en bus, kunt U te allen tijde boeken bij onze passagewa gen, in geheel Zeeland tot uw dienst. Passage- en Reisbureau Wm H. Muller Co. N.V., Boul. de Ruyter 14, Tel. 2171, Vliss. Te koop: z.g.a.n. 2-pits gasstel met dekplaat, 1 -pits petroleum stel en petroleumkachel. Mein- dert Hobbemalaan 70, Vliss. Te koop: jonge Boxer, 7 weken oud (reu). Palingstraat 6 ben., VI. Tot veler tevredenheid, nieuwe boorden en textielreparatie. Depot Bonedijkestraat 254, Vliss. Pracht salontafels, 110 x 55 cm, teakhout, blank eiken, met onder blad slechts f 39,50. Woningin richting H. van Belle, Scheldestr. 50, Vliss. Te koop: Philips bandrecorder met 4 bandjes en een omvormer. Pres. Rooseveltlaan 208, Vliss. Woningruil: aangeb. 4-kamerflat P. Krugerstraat. Gevr. eengezins woning op goede stand. Brieven onder no. 2894, bureau De Schel debode. Gevraagd: flink meisje of werk- Na 8 uur aanmelden, ster voor 2 morgens per week. Mevr. Engelsman, Boulevard Evertsen 20, Vliss. Te koop: scooter i.p.st. Brieven onder no. 2895, bur. De Schel- debode. Alles voor de school. Zoekt U maar uit bij van der Hoeven en Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. Matting, heel sterk en kleurecht, slechts f 2,95 per mtr, 90 cm br. Woninginrichting H. van Belle, Scheldestraat 50, Vliss. Te koop: Brandaris kolenhaard z.g.a.n. De Genestetlaan 12, VI, Te koop aangeboden: radiokast, 2 dames wintermantels maat 42- 44. Nic. Beetslaan 7, Vliss. Te koop: z.g.a.n. Sp. gitaar met foedraal en vlugschriftlessen f 45 Adres bureau De Scheldebode. Is U een liefhebber van Dickens' boeken Wij hebben de hele serie In pocket. Zoekt U eens uit bij Boekhandel van der Hoe ven Knuijt, Noordstraat 44. Te koop gevraagd: meisjesfiets Ift. 5 Jaar. Platteeuw, Padweg 92 Oost-Souburg. Te koop: moderne winterjas, 3 x gedr., 2 kostuums, bakkersjassen maat 46 a.n., schilderij op linnen 50 x 90 koopje, Jongensjas, 14 j. Jacob van Campenstraat 13 (Fort) Vliss. Te koop: kinderwagen (van Delft) met dekentje. Simon de Vlieger- laan 53, Vliss. Te koop: opklapbed met 3-delige matras, blmbam klok, divankleed. Breewaterstraat 43, Vliss. Gevraagd: nette werkster voor 1 morgen per week. Singel 46, VI. Te koop: z.g.a.n. kinderwagen (van Werven). Na 6 uur. Pau! Krugerstraat 183, Vliss. Te koop: wieg. Pres. Roosevelt- laan 66, Vliss. Ouders van emigranten I Door grote tariefsverlaging kunt U thans een retoerreis naar Austra lië maken voor slechts f 2000,— p.p. Alle Inlichtingen en boeking bij Wm H. Muller Co. N.V. Boul. de Ruyter 14, Tel. 2171, Vliss. Wij bezoeken U vrijblijvend en zonder extra kosten in geheel Zeeland. Pracht slaapkamerkleedjes in di verse tinten f 3,50. Woninginrich ting H. var» Belle, Scheldestraat 50, Vliss. Liefhebbers van schepen-kaarten wij ontvingen een grote partij nieuwe schepen-kaarten o.a. tan kers. Zoekt U eens uit bij Boek handel van der Hoeven Knuijt Noordstraat 44, Vliss. Te koop: kinderwagen. Brieven onder no. 2896, bur. De Schelde bode Pak mee I 8 kladschriften (prima papier) voor één gulden. Boekh. van der Hoeven Knuijt, Noord- straat 44, Vliss. Te koop aangeboden: hulshoud- kachel en hoge Engelse kinder wagen. Bilderdijklaan 22, Vliss.

Scheldebode | 1961 | | pagina 3