i PUROL in huis! WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE ixxxxxx^ooooooooooooooooooo WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Fruitteelt. Dezer dagen hield de studieclub voor de fruitteelt Wemeldinge een leerzame avond in het Ned. Herv. Jeugdgebouw. In deze bijeenkomst, die door vele fruit telers werd bijgewoond, was als spreker aanwezig' dhr. C. van den Berge uit Tholen, fruitteeltdeskundige van de Agro-Cherhie. Dhr. Van den Berge hield een lezing over de betekenis van de bladstand in verband met de produktie en Over nieuwe bestrijdingsmiddelen. Vertoond werd een nieuwe fruitteelt film. Vergadering Chr. Volksonderwijs. In de dezer dagen gehouden verga dering van het Chr. Volksonderwijs afd. Wemeldinge, die onder voorzitterschap van dhr. J. A. de Schipper werd ge houden, werden dhrn. C. de Schipper Cz. en D. Kerkhove, beiden periodiek aftredend, herkozen als bestuurslid. Tot lid van de kascommissie werd benoemd dhr. J. Dominicus. Het leerlingenaantal is momenteel 130. Door het hoofd der school, dhr. C. Philipse, werd een film strip vertoond getiteld ,,Het land van de Bijbel". Benoeming. Tot onderwijzer aan de Chr. School voor Volksonderwijs alhier is per 2 ja nuari benoemd dhr. A. van Harten uit Oude Mirdum (Fr.). Voetbal. Na vele weken rust wegens de slech te weersomstandigheden is zaterdag weer een vol programma afgewerkt. De Wemeldingse elftallen begonnen weer prima. Alle drie kwamen zij als overwinnaar van het veld. Het eerste elftal, dat tegen Colijnsplaatse Boys de strijd aanbond en met diverse invallers moest spelen, behaalde toch een mooie 31 overwinning. Wemeldinge II speel de thuis tegen een met negen man uit komend Rilland III. Wemeldinge won met 41. De junioren trokken ten strij de tegen Nieuwdorp. Daar liet echter de scheidsrechter verstek gaan, doch met beider goedvinden was het Th. J. Visser die de fluit hanteerde. De We meldingse junioren waren hier heer en meester op het veld en bijzonder ge vaarlijke aanvallen zag men niet van Nieuwdorp voor het Wemeldingse doel. De eindstand getuigt van de veld- en schietmeerderheid, n.l. 04. Zaterdag a.s. speelt Wemeldinge I thuis tegen Mevo. Een spannende wedstrijd, daar Mevo slechts één punt op de ranglijst verschilt met Wemeldinge I en om de overwinning zal gestreden moeten wor den. Kerstdienst. Zondagavond om 5 uur zal in de Ned. Herv. kerk een kerstwijdingsdienst worden gehouden. Ds. K. W. Slik zal de dienst leiden. Voorts zal medewer king worden verleend door de muziek vereniging O.K.K. en het Kerkkoor, bei de onder leiding van de dirigent dhr. A. v. d. Cingel. Nieuw orgel. Maandagavond is in de Geref. kerk alhier het nieuwe orgel in gebruik ge nomen. In deze bijzondere samenkomst met de gemeente en verdere genodigden van andere kerkgenootschappen werd door de plaatselijke predikant Ds. C. de Ruyter een inleidend woord gesproken, waarna dhr. Meyer uit Terneuzen het orggl bespeelde. Daaruit kwam duidelijk naar voren dat de orgelbouwer, dhr. Verweys uit Amsterdam, een orgel ge plaatst jieeft dat voor het kerkgebouw uitsteken^, geschikt is. De organist der Geref. kerk bespeelde hierna het orgel en liet de heldere en klankvolle tonen horen. Dankwoorden werden gesproken tot dhrn. Verweys en Meyer en de or ganist Flornsse. Ds. de Ruyter sprak hierna de hoop uit, dat dit orgel mede mag werken om in dit kerkgebouw de gemeentezang op goede wijze te begelei den. Met boei in haven. Het Belgische motortankschip ,,A1- lanci" heeft zondag een boei van de be tonning te Wemeldinge binnengebracht. Het 800 ton metende vaartuig, dat ge laden op weg was naar Antwerpen, is tijdens de duisternis over de boei WTV 2 bij Stavenisse gevaren, waarvan men aan boord niets had gemerkt. In de haven van Wemeldinge bleek bij het manoeuvreren dat er iets niet in orde was. Bij onderzoek bleek dat de boei met de ketting tussen de roeren klem zat. Pogingen om het obstakel te ver wijderen mislukten. Er moest een dui ker aan te pas komen. Het loodswezen heeft de boei weer naar haar plaats teruggebracht. Gevonden voorwerpen. Gevonden een want, een bos sleutels, een ^i&m, een paar kinderwantjes, een rijksdaalder, een leren handschoentje en een paar nylonkousen. Inlichtingen ter secretarie. gaan huilen. Hoe luidt, dunkt u, het oordeel van kerkgangers over de jeugd, die vuurwerk e.d. tot ontploffing brengt in de nabijheid van een kerk, waarin op dat tijdstip een kerkdienst wordt gehouden? Ik doe daarom een beroep op de jeugd zich in de toekomst van dergelijke wandaden te onthouden of deze hoogstens te beperken tot het tijd stip van de jaarwisseling. Besteedt uw zakcenten voor nuttiger doeleinden, jon gens! Mag ik op jullie medewerking rekenen, jongens Geef zelf het ant- woord, door te zwijgen met „knallen" en werk mede aan de „Vrede op aarde". De groepscommandant der rijkspolitie Raadsvergadering. In de openbare raadsvergadering van donderdag 15 december werden de ge meentewerklieden C. M. van Oeffelen te Hansweert en D. Paauwe en M. Pie- terse beiden te Kruiningen bevorderd tot chef-gemeentewerkman, zulks met ingang van 1 januari 1961. In het dorp Kruiningen zijn de werkzaamheden ge scheiden; dhr. Paauw.e is belast met de leiding van het onderhoud van straten en wegen, terwijl dhr. Pieterse de zorg voor het onderhoud van de plantsoenen en de begraafplaats is opgedragen. Ten behoeve van het verkeer over de Rijks weg, dat bestemd is voor de westzijde van Hansweert zal een tweetal voor- richtingsborden in de zuidelijke en noor delijke berm van de Rijksweg worden geplaatst, op enige afstand van het i punt waar de weg naar Hansweert van de Rijksweg afbuigt. Een dergelijk bord zal ook geplaatst worden aan de Zand dijk ter beveiliging van het kruispunt RijkswegZanddijk. Met de plaatsing van dit bord zal worden bereikt, dat het verkeer uit de richting Yerseke tij dig tevoren vindt aangegeven, dat het j voor de richtingen Kruiningen, Hulst j en Bergen op Zoom linksaf, en voor de I richtingen Goes, Middelburg en Vlis- 1 singen rechtsaf dient te slaan, zodat op het kruispunt zelf alle aandacht zal i kunnen worden geschonken aan het zich op de Rijksweg bevindende ver keer. Daar het bord goede diensten zal bewijzen aan het uit Yerseke komende I verkeer, neemt de gemeente Yerseke de helft van de kosten voor haar re- Aan ouders en jeugd te Kruiningen. Nu wé Kerstmis en Oud- en Nieuw jaar naderen, komt het mij gewenst voor, mij langs deze weg tot de ouders en hun kinderen te wenden, met een beroep op aller medewerking voor rus tige en gezegende dagen in dit oude jaar. Het blijkt, namelijk de gewoonte te zijn, zo rond die dagen in het bij zonder, de straten onveilig te maken met het laten exploderen van allerlei soort vuurwerk, carbid in bussen, enz. Het behoeft geen nadere uitleg, dat een en ander grote schade aan voorbijgan gers kan berokkenen, straten veront reinigt, enz., maar het wekt soms ook wel de indruk dat er oorlog gevoerd wordt in de straten, a la Algerije, La os, enz. De jeugd, die zich hiermede be zig houdt, kan zich misschien moeilijk voorsteliep, wat het voor de ouderen ondqr ons betékent, elk jaar opnieuw op deze wijze ook weer herinnerd te worden aan de oorlogsdagen van 1940 1945. Wgt een verdriet bezorgt dit de moeders van jonge kinderen niet, wan neer hun baby's door luide knallen wak ker schrikken en haast onbedaarlijk kening. Voor een verdere sanering van 1 de bebouwing van de Nieuwstraat te Kruiningen werd weer een woning door de gemeente aangekocht, n.l. het per ceel Nieuwstraat 34, eigenaar A. v. d. Berge. De raad benoemde twee onder wijzers aan de o.l. school te Kruinin gen, t.w. dhr. A. van Breemen, tijdelijk onderwijzer aan de ulo-school alhier en mej. E. P. Kloet, tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school te Burgh. In de ja ren 1945 tot 1950 was mej. Kloet ver bonden aan de o.l. school te Hans weert. Tot bestuursleden van de instel ling voor maatschappelijke zorg wer den wegens periodieke aftreding op 1 januari a.s. herkozen dhrn. R. F. M. Rammeloo te Hansweert en C. van den Berge te Kruiningen. Als lid van de commissie van toezicht op het sport terrein werd herkozen wethouder P. H. A. Polderman. Bij de rondvraag wees dhr. C. van Iwaarden (C.H.) op de slechte staat van onderhoud van de to renuurwerkverlichting. De voorzitter, burgemeester A. Schipper, deelde me de, dat de nodige bestellingen voor een grondige vernieuwing reeds zijn gedaan en hij hoopte, dat nog deze winter de verlichting definitief in orde zal zijn gemaakt. In deze laatste vergadering van het jaar dankte de voorzitter de leden van de raad voor de prettige sa menwerking. K erstwijdingssamenkomst. Dinsdagavond hield de Kerkeraad in samenwerking met de Herv. Vrouwen kring een kerstwrjdingssamenkomst voor de Hervormde gemeente, welke tevens bedoeld was als begroetingsavond voor de nieuwe predikant. Nadat door ouder ling Kievit enkele hartelijke woorden van welkom gesproken waren tot Ds. en mevr. Hoffman, werd een kerstlitur gie gehouden, waarop een kerststukje werd opgevoerd „Het bloemen vrouw tje". Na declamatie werd het kerstver haal verteld „En toch feest". Deze avond, waarin een tweetal pauze's ge houden werden, stond onder leiding van ouderling Kievit, die aan het eind van de avond alle medewerkenden hartelijk dankte. President-kerkvoogd Maas gaf nog een kort overzicht omtrent kerke lijke zaken, waarna Ds. Hoffman, ook namens zijn vrouw, enkele hartelijke woorden richtte tot de gemeente en de avond met dankzegging sloot. Reeds 's middags werd door de Herv. Vrouwenkring de bejaarden een gezel lige kerstmiddag aangeboden, waar het zelfde programma werd afgewerkt als 's avonds. Ook werd aan ruim 80 zie ken en bejaarden een kerstgroet ge schonken. Voetbal. Na een lange periode van gedwon gen rust wegens onbespeelbaarheid der terreinen, kwamen zowel Kruiningen I als II weer tussen de lijnen. De rust bleek vooral Kruiningen I goed te heb ben gedaan, want met niet minder dan 62 werd Terneuzen III terug over de Schelde gezonden. Het tweede elftal be haalde een 22 gelijk spel tegen Wal- j cheren II uit Vlissingen. Benoeming onderwijzeres. Mej. E. P. Kloet te Dreischor, die i benoemd werd als onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, doch haar i benoeming nog niet aannam, is thans ook benoemd te Kerkwerve. De ge meenteraad aldaar kwam hiervoor in een spoedeisende vergadering bijeen. Naar wij vernemen heeft mej. Kloet de benoeming te Kerkwerve aangenomen. Kerstsamenkomst Plattelandsvrouwen. Woensdagmiddag kwamen de Platte landsvrouwen afd. Kruiningen en om streken bijeen in „Ons Dorpshuis" al hier om hun kerstmiddag te vieren. In een stemmig versierde zaal waren vele leden aanwezig. De voordrachtkunste nares mevr. D. Piets-Metselaar uit Gouda was gekomen om deze middag te verzorgen. Na een inleiding van de presidente, gevolgd door samenzang, las mevr. Baarens-van Aalst het kerst evangelie voor. Hierna kreeg mevr. Piets het woord, die o.a. voordroeg een kerstverhaal getiteld „Het ijs breekt" van M. E. Capelle en „Kerstdageraad" van Viola. De presidente dankte namens alle aanwezigen mevr. Piets voor haar sublieme voordracht. Ook een dank woord kregen de helpsters van deze l middag te horen en de pianiste mevr. De Jonge-van der Peyl, die altijd zo bereidwillig is om te begeleiden op de piano. Met het zingen van het bekende j lied „Ere zij God" werd deze mooie kerstmiddag besloten. Jaarvergadering buurtvereniging. De buurtvereniging „De Nijverheid" j kwam woensdag in jaarvergadering bij een in hotel „Korenbeurs", onder voor- zitterschap van dhr. P. A. Kakebeeke. De jaarverslagen van de secretaris, dhr. 1A. Sinke en de penningmeester, dhr. J. van den Berge, getuigden van een ge zond verenigingsleven. De periodiek af- 1 tredende bestuursleden dhrn. P. A, Ka- I kebeeke en C. van Nieuwenhuijzen wer- 1 den bij acclamatie herkozen. De Organi satie van de in februari te houden feest avond werd in handen gesteld van dhrn. Van Iwaarden, Goedegebuure, Sinke en Buijze. Met de beste wensen voor de komende feestdagen sloot de voorzitter de vergadering. Wie heeft dat gedaan? Tijdens een vorige week in het dorps huis gehouden bazaar sneuvelde een grote spiegelruit aan de ingang van het gebouw. Oorzaak en eventuele dader zijn onbekend. Verzekering dekt de schade. Bomen geplant. Langs heel de Hansweertse straatweg heeft de afdeling plantsoenen van de dienst gemeentewerken deze week bo men geplant, terwijl het de bedoeling is dat mettertijd daar tussen struiken komen. Ongetwijfeld zal het aanzien van deze kale weg over enkele jaren hierdoor zeer zijn verbeterd. Ook de afdeling onderhoudswerken heeft aan de Hansweertse straatweg veel te doen. Het herstel van de ver zakking aan het Olmenboompje, dat geschiedt in samenwerking met het wa terschap, is "een omvangrijk werk, dat echter goede vorderingen maakt. Vaststelling grenzen. Landmeters van het kadaster zijn be gonnen met het vaststellen van de de finitieve grenzen in het zg. culturele centrum van ons dorp. De daarin ge legen percelen, zoals het dorpshuis, de Geref. kerk en de landbouwhuishoud- school, die nog steeds geen kadastraal nummer hebben, zullen nu wel spoedig geregistreerd worden. Kerstmiddag. De leerlingen van de landbouwhuis- houdschool en die van de ulo houden op vrijdag 23 december samen een kerstmiddag in de Hervormde kerk. Er wordt veel gedeclameerd en veel ge zongen. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. Uitvoering. Vrijdagavond hield de accordeonver eniging „Polyhymnia" haar eerste grote uitvoering in de zaal Zeelandia. De avond werd geopend door de voorzitter, dhr. C. Giljam, die de hoop uitsprak, dat de eerste uitvoering van „Poly hymnia" een succes zou worden, daar de vereniging nog in de kinderschoenen staat. Het eerste gedeelte van de avond bestond uit een tiental muziekstukjes, welke onder leiding van mevr. W. J. Beenakker-Koning met veel succes werden uitgevoerd. Het toneelstuk dat opgevoerd werd heette „Stormeiland", een drama in 3 bedrijven van Bob Ber- lina. Het stuk werd op een aangrijpen de en realistische wijze ten tonele ge bracht. De spelers mochten dan ook als dank een warm applaus iri ontvangst nemen. Tenslotte werd door de voor zitter aan mevr. Beenakker een boeket bloemen aangeboden, als dank voor het vele en goede werk, wat ze voor de vereniging gedaan heeft. Ongewone transporten. Dezer dagen zijn er enkele schepen door de Hansweertse sluizen geschut, die gezien hun soort en grootte wel als „ongewoon" aangemerkt kunnen wor den. Ten eerste passeerde verleden week woensdag een zeesleepboot, de „Adrien Letzer", komende van Ant werpen, die aan zijn laatste reis bezig was, om die te eindigen bij de sloper te Nieuw-Lekkerland. De sleepboot, die 360 ton groot is, had een diepgang van 4% meter. Zodoende moest hij tot de avonduren wachten met schutten, daar er 's middags niet genoeg water stond om in de sluis te komen. De dag daar op werd het Nederlandse m.s. „Gobo" hier geschut met een lading piekijzer van Vlaardingen naar Gent. De „Gobo", een oud Amerikaans landingsvaartuig, zal met zijn breedte van 15.25 meter wel een van de breedste binnenschepen zijn, die de 16 meter brede „grote sluis" ooit gepasseerd zijn. De „Gobo" werd gesleept door de sleepboot „Spanje". Kerstfeestviering. Zaterdagavond 24 december zal er een kerstdienst gehouden worden in de Ned. Herv. kerk, welke om 20.00 uur zal beginnen. Aan de kerstavond zal de gemengde zangvereniging „Zuider- stemmen" zijn medewerking verlenen, met het zingen van een kerstcantate. Voetbal. Zondag ondernam het eerste elftal van Hansw. Boys de reis naar Sluiskil om tegen het elftal van die naam te spelen. Op een modderig en moeilijk te bespelen terrein werd de wedstrijd ge speeld en na het eerste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter bleek al gauw, dat Sluiskil zijn huid zo duur mogelijk zou verkopen. Na een gelijk- opgaand eerste kwartier, wisten de Boys door een doelpunt van linksbuiten I J. de Poorter de leiding te nemen, wel- I ke stand ook de ruststand werd. Na de thee lanceerden de Boys enkele gevaar lijke aanvallen, waaruit een kopbal van de plotseling naar voren duikende mid- voor K. Westdijk, succes opleverde (02). Nu kregén de Boys het hard te verduren en mede door de snelle j rechtsbuiten van Sluiskil werd de stand al gauw gelijk en enige tijd nadien na men de gastheren zelfs de leiding. Toch gelukte het de Boys 5 minuten voor het einde de stand gelijk te brengen door een doelpunt van P. Verschuuren. Het tweede elftal van de Boys ging op bezoek naar Luctor II, welke wedstrijd door Luctor met 50 werd gewonnen. Ruststand 10. Tweede kerstdag wordt er vanwege de vele afgelaste wedstrijden ook ge voetbald. Het eerste gaat dan naar Schoondijke op bezoek, waarvan, willen de Boys hun positie in de kopgroep handhaven, ze met twee winstpunten moeten terugkeren. Omhooggevaren. Zaterdagavond is het Nederlandse m.s. „Stormvogel", dat geladen was met zand voor België, op de Westhaven- dijk, de z.g. „punt" omhoog gevaren. Enige sleepboten probeeiden het schip er af te trekken, maar dit gelukte niet. Eerst laat op de avond, bij hogere wa terstand, kwam het schip zonder schade van enige betekenis, vlot. Kerstwijdingsavond N.C.V.B. Woensdagavond hield de afd. Rilland- Bath van de N.C.V.B. een kerstwijdings avond. Na de opening door de presi dente, mevr. Koole-den Hollander, volg de de kerstliturgie. Tijdens de pauze werd gecollecteerd voor het Dr. Al- branda v. d. Nagelfonds. Vervolgens werd het kerstspel opgevoerd „En toch schijnt het licht in Bethlehem". De medewerkenden kweten zich zeer goed van hun taak, zodat de vele belangstel lenden zeer genoten. De vice-presidente mevr. Verschuure sloot de avond met dankgebed. Botsing op Rijksweg. Vrijdagavond ongeveer 6 uur had op de Rijksweg ter hoogte van de Valcke- nisseweg een autobotsing plaats, waar bij een vrachtauto, een personenauto en een landbouwwagen werden beschadigd. De botsing ontstond toen J. G. uit Vlis singen met zijn vrachtauto moest af remmen voor een vóór hem rijdende personenauto. De vrachtwagen slipte tijdens deze rembeweging en kwam j dwars over de Weg te staan, zodat hij met de achterzijde een landbouwwagen beschadigde. Dhr. J. G. T. uit Werken dam, die met zijn personenauto uit de richting Goes naderde, kwam terecht tegen de vrachtwagen, waarbij hij enige keren rondtolde èh enige meters ver der tot stilstand kwam. De personen auto werd zwaar beschadigd. De andere vervoermiddelen kwamen er wat beter af. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, hoewel de chauffeur uit de per sonenauto met veel moeite uit de wa gen moest gehaald worden. Van tet groene laken. De biljartclub R.B.C. speelde vorige week in ,,'t Wapen van Rilland" een wedstrijd tegen „Onda" uit Krabben- dijke. Onda won deze wedstrijd met 268 punten, tegen R.B.C. 230 punten. De 1 gedetailleerde uitslag was: A. v. Hoek 27, J. Polderman 28, M. v. d. Klooster 127, A. Hoogerheide 27, D. Hibma 21, j K. Overbeeke 29, L. van Caan 39, J. Lagendijk 51, Jr Kraker 25, Jac. Cle ment 18, C. Meesters 31, C. van Lan- gevelde 54, J. Traas 29, J. Lobbezoo 33, C. Duivenvoorde 31, J. Lobbezoo 28. Er was een grote belangstelling. Voetbal. Zaterdag speelde het eerste elftal van Rillandia tegen Smerdiek. De Rillan- ders wonnen déze match met 20. Ril landia II speelde tegen De Beren. Bei de clubs scoorden 3 maal, zodat met een gelijk spel het einde kwam. Rillan dia III kwam uit tegen Wemeldinge II. De Rillanders verloren deze ontmoe ting. De eindstand was 41 in het voordeel van Wemeldinge. Klopjacht. Deze week werd er een klopjacht gehouden in de Frederica- en Zimmer- manpolder. Er werden 164 hazen, 14 konijnen, 4 fazanten, 3 eenden en 3 snippen neergelegd. Beëdiging gemeentesecretaris. In een openbare raadsvergadering op donderdag 22 december, des avonds om 7 uur, zal de nieuwbenoemde gemeente secretaris, dhr. B. G. Munnik, hoofd commies ter gemeentesecretarie, chef van de afdeling financiën, onderwijs en personeelszaken, tevens plv. secretaris der gemeente Wieringen, worden be ëdigd. :"s g H.H. ADVERTEERDERS EN X CORRESPONDENTEN X X Het volgende nummer van ons x X blad zal een dag later uitkomen, X dus op vrijdagavond resp. zater- 5 dagmorgen Voetbal. Zaterdag werd enkel door het tweede elftal uit Krabbendijke gespeeld. Zij moesten naar Oostkapelle, maar deze reis leverde hun enkel maar verlies op. Eindstand 32. Vergadering N.C.L.B. De Chr. Landarbeidersbond vergader de de afgelopen week in de zaal der Geref. kerk. De Brabantse hoofd bestuurder van Wensen kwam deze avond spreken over het zin hebben van het lid wezen en adviseerde om trouw de vergaderingen te bezoeken. De or ganisatie heeft zijn bestaansrecht niet enkel gekregen door loonsverhoging e.d. te bepleiten. We mogen ons ook wel eens bezinnen, dat we een christelijke organisatie zijn, aldus dhr. Van Wen sen uit Moerdijk. Kerstavond. De Ned. Herv. Kerk en de Geref. Kerk houden samen een kerstdienst a.s. zaterdagavond in de Geref. kerk al- 5 hier. Beide predikanten houden een meditatie, terwijl er verder zang, de- i clamatie en samenzang is. Uitvoering. Donderdag- en zaterdagavond werd in zaal „Het Wapen van Waarde" de jaarlijkse uitvoering gegeven door de muziekvereniging „Vooruit", waarvoor beide avonden een zeer goede belang stelling bestond. Eerst werden een aan tal muzieknummers uitgevoerd onder leiding van haar directeur dhr. D. Man neke, die vooraf aan het publiek een zeer duidelijke toelichting gaf over het uit te voeren werk, wat het beluisteren zeer bevorderde. Door de eigen toneel club werd een toneelspel voor het voet licht gebracht, „Een schip vaart uit", in drie bedrijven. Drie uur lang wisten de spelers het publiek in spanning te houden. Allen speelden hun rol met volle overgave en een woord van hul de en dank voor hun prestatie is zeker op zijn plaats. Voetbal. Zaterdag kon de v.v. Waarde zeker tevreden zijn. Zowel Waarde I als II stonden beide voor een zware wedstrijd, de koploper V.C.K. voor Waarde I en koploper Wolfaartsdijk voor Waarde II. Beide elftallen wisten een gelijk spel af te dwingen. Waarde II nestelde zich op de tweede plaats van de ranglijst in haar afdeling. De uitslagen waren: V.C.K. IWaarde I 44; Waarde II Wolfaartsdijk II 11. Voetbal. Na een rustpauze van enkele weken is de voetbal zaterdag weer aan het rollen gebracht. Het tweede elftal trad binnen de lijnen voor een ontmoeting met Borssele I. Met een 32 nederlaag moesten de bezoekers huiswaarts ke ien. Het A-juniorenteam, dat te gast was bij Zierikzee, wist het voorbeeld van hun grotere broertjes niet te vol gen. Het verloor met 52. E.H.B.O.-examens. In het wijkgebouw te Kapelle wer den de afgelopen week van twintig personen E.H.B.O.-examens afgenomen. Als examinator trad op Dr. C. Griep uit Goes. Twee personen werden af gewezen. De namen der geslaagden zijn: de heren J. Bek, A. Eversdijk, A. P. Kielman, W. J. Paauwe, Joh. Schipper, J. Steenepoorte, C. de Waard, J. F. Schot en T. Viergever, alsmede de da mes A. C. Dekker, A. W. Gelok, T. Lepoeter-Boes, M. A. Mol, N. M. van Oosten, N. J. Platschorre, J. van Stee, J. M. de Waard-van Weele en J. M. Westveer-Sebregts. Contactavond O.L.S. In het schoolgebouw hield de open bare lagere school haar jaarlijkse con tactavond. Naast vele ouders, begroette het schoolhoofd, dhr. C. L. Duininck, ook dhr. Zuiderveld, administrateur van de stichting de Nederlandse school radio. Deze hield vervolgens een cau serie over de betekenis van de school- radiolessen met fragmenten daarvan op de band. Na de pauze, waarin een ver versing werd aangeboden, was er voor de ouders gelegenheid het werk der kinderen te bezichtigen en met de leer krachten van gedachten te wisselen. Vergadering landbouwvereniging. De landbouwvereniging „Algemeen Belang" te Biezelinge hield in café restaurant „De Caisson" haar algeme ne vergadering, onder voorzitterschap van dhr. P. Scheele-Blok. Blijkens de mededeling van de secretaris, dhr. K. Dees, steeg het ledental met 4 tot 91. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. Scheele-Blok, J. Goud en K. Dees herkozen. Tot afgevaardigden naai de Z.L.M.-vergaderingen werden geko zen dhrn. P. Gijzel en K. Dees. De ad ministrateur, dhr. Joh. Landman, gaf een overzicht van de activiteiten. De afname-omzet bedroeg het afgelopen jaar 100.000,Het jaar kon worden afgesloten met een batig saldo. Ten slotte hield de technisch ambtenaar van de Plantenziektenkundige Dienst, dhr. J. Hertgers, een lezing over het on derwerp „Ziekten in land- en tuin bouw", waarop een geanimeerde ge- dachtenwisseling volgde. Raadsvergadering. De gemeenteraad te Kapelle heeft in haar donderdagavond gehouden verga dering in principe besloten om aan een vijftal particuliere woningbouwgegadig- den een zekerheidsstelling te verlenen voor de financiering van een woning in de particuliere bouwsector. Deze ze kerheidsstelling strekt tot 90 van de netto stichtingskosten. Voor de overige 10 zullen de bouwers zelf moeten zorgen. In zijn toelichting zei burge meester H. G. van Suylekom, dat het alleen maar gaat om een principe besluit, omdat het bemiddelend orgaan de financiering zal plaats vinden door de Nutsspaarbank uit Vlissingen, tegen een rentetype van 4% procent eerst haar fiat op de aanvrage zal moeten geven. De burgemeester was voorts van gedachten, dat er nog een zestal bouwers van deze regeling tot bevordering van het eigen woningbezit waarvan het rijk 50 van de ga rantie over zal nemen -gebruik zullen willen maken, die dan echter in een volgende vergadering aan de orde ge steld zullen worden. Door de voorzitter werd voorts medegedeeld, dat er in middels 23 premies zijn afgekomen. Groot is echter nog de behoefte, want inmiddels zijn er weer al 20 aanvragen voor particuliere bouw ingediend. De deelneming door het rijk tot 50 in de garantie vond de voorzitter een fi nanciële ontlasting voor de gemeente. Door de voorzitter werd vóórts nog medegedeeld, dat de drukprqef op de

Scheldebode | 1960 | | pagina 2