VISITEKAARTEN Drukkerij Van der Hoeven Knuijt r G. J. WILBRINK J0 FIBBE f 13,95 JQ FIBSE f 2,25 J0 FIBBE f8,95 Feestelijk vlees SLAGERIJ A. MARKUSSE J het is nu de hoogste tijd Te koop: slachtklppen en ganzen ook panklaar. Zandweg 15, Ritt- hem, Tel. 0 1183-412. Te koop: D.M.F. bromfiets, koop je. G. Bronke, Molenstraat 67, Vliss. Na 6 uur. Voor scholen en kleuterscholen en clubs: goedkope kaarten en kleine blokjes om zelf kalender- tjes te maken. Voor enkele dub beltjes een heel jaar plezier. Wacht niet te lang, het kan nog. Boekhandel van der Hoeven en Knuijt, Noordstraat 44, Tel. 2077 Vliss. Wij ontvingen weer een grote partij prima aardappelen van de zware kiel, zeer bloemig 10 kg 1,20. Partij vaste spruiten 35 ct per kg. Moesgoudreinetten 4 p. 45 ct, grote rijpe goudreinetten 3 pnd 50 ct, stoofperen 4 pnd 35 ct, Golden Delicious 5 pond 1, Grote sortering sinaasappe len en mandarijnen aan de laag ste prijs. Paranoten, walnoten, hazelnoten, amandelen. Nog steeds on?e wijnreklame. Bij een fles zwarte Bessenwijn 2,25 een blik aardbeien gratis. Sper- ciebonen 69 ct, snijbonen 85 ct, appelmoes 49 ct, alles per liter blik. Aardbeien, frambozen, bra men 50 ct per blik. Ananas 2 bl. 1, 10 eieren 1,45. Groenten- en Fruitbedrijf Kesteloo Zoon Singel 119, Tel. 3489, Vliss. Te koop: snelbrommer, Miele wasmachine 220 V., rookstoel, 2 armstoelen, alles in pr. st. Koop je. Na 5 uur. Bilderdijklaan 5, VI. Juffrouw zoekt werk als hulp in de keuken, hotel, ziekenhuis of iets dergelijks. Brieven onder no. 2786, bur. De Scheldebode. Te koop: i.pr.s.z. teddy jack, lange broek en basketbalschoenen Ift. 10 jaar. Adres bureau De Scheldebode. Als U iets te vervoeren hebt, b. v. een naaimachine, kachel, meu bilair enz. bel dan 3077. Bestel dienst Crucq, Sottegemstraat 86, Vliss. Ook kunt U bij ons terecht voor verhuizingen en transporten door geheel Nederland, voor billijke prijzen. In- en verkoop van boeken. Quo Vadis, Coosje Buskenstraat, Vliss. Hè, wat gezellig zo'n Kerstdiner, daar moesten we toch eigenlijk een blijvende herinnering aan hebben. Daarom denkt U meteen aan „Foto van Wijk" omdat U dan weet, dat U verzekerd bent van een goede foto. Laat ook uw kinderen eens ongedwongen fo tograferen. Immers een mooier kerstgeschenk is er niet Foto-Re- portagebedrijf H. P. van Wijk, Groenewoud 58, Tel. 3375, VI. Te koop: goed onderhouden kin derwagen. Bonedijkestraat 193 Vliss. Te koop gevraagd: kindercommo de. Here. Segherslaan 132, Vliss. U hoort beter met oorstukje naar maat, onberispelijke pasvorm, vrij wel onzichtbaar, geen hinderlijke fluittonen, geen geluidsverlies, snelle levering en lage prijs. Hoorapparaten Back, St. Jacobs- straat 27, Tel. 2336, Vliss. De zaak met 25-jarige ervaring. Te koop: z.g.a.n. positiepakje, maat 38. Singel 324, Vliss. Te koop: i.g.s.z. kamer ameuble ment (old finish). Arbeidstraat 26 ±>en., Vliss. Te koop: wieg, extra groot f 25, box a.n. met kleed f 27,50. Bo- nedijkestraat 217, Tel. 2918, VI. Jonathans, Goudreinetten 2 kilo 45 ct, grote stoofperen 2 kilo 35 ct, Sinaasappels 14, 12 of 10 voor 1 gld. Grape fruit 5 voor 1 gld. Bananen 1,— per kilo, Amande len, noten, hazelnoten. Centrum, Kerkstraat 6, Vliss. Vakantiereizen Unieke vakantie reis naar Noorwegen (Andels- nes), per schip naar ski-sport in Paasvakantie. Het schip uw hotel. Prijs vanaf f 390, Passage- en Reisbureau Wm H. Muller Co. N.V., Boul. de Ruyter 14, Telef. 2171, Vliss. Te koop: nieuwe zig-zag naaima chine, tegen zeer verlaagde prijs Inlichtingen en te zien Steen- huisstraat 31, Vliss. Gemaakt in Zweden I VRIJE ARM MET AANSCHUIF- TAFEL. Ingeb. motor en verlich ting, klemvrije roterende grijper. Sterke motor, snelheid 1500 ste ken per minuut, ingebouwde vertrager voor speciaalwerk Licht als aluminium en sterk als ijzer. ZIG ZAG kompl. 570,— Wal straat 30, Tel. 3694, Vliss. Rumbonen, nougathopjes en kerstkransjes 150 gr 50 ct. Kat jes-, ronde- en zoute drop 35 ct per 100 gr. Hartjes en hoestta- bletten 25 ct per 100 gr. Centrum Kerkstraat 6, Vliss. Te koop: i.z.g.s.z. half Engelse kinderwagen (blauw-grijs) f 30,— paul Krugerstraat 3, Vliss. Prachtige moderne dekens 150 x 200 t 15,90. Grote sortering. Zolang de voorraad strekt. Wo ninginrichting H. van Belle, Schejdestraat 50, Vliss. Hulp in de huishouding gevr., inwonend, bij klein gezin in Vlis- singen. Brieven onder no. 2785, bureau De Scheldebode. Te koop: 3-gaats kachel. Dis- hoeksestraat 24, Koudekerke. Te koop: grote partij prima Meer- landers 13 ct per kg. Vlissingse- straat 24, Koudekerke. Scheepvaartkantoor te Vlissingen vraagt Boekhouder. Mulo-diploma vereist. Brieven onder no. 2787 bureau De Scheldebode. Te koop: haard (kolen), merk ,,Rola" i.z.g.s. Havendorp 508, Vliss. Te koop: hetelucht salonkachel (B.E.A. 3). Grenswegeling 3, Koudekerke. Pas ontvangen I Een grote sorte ring Bijbels, zeer voordelige prij zen. Boekhandel van der Hoeven en Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. Pas gearriveerd partij eethoek- stoelen, bekleed vanaf f 21,75. Ronde tafels 105 cm diam. vanaf 42 Woninginrichting H. v. Belle, Scheldestraat 50, Vliss. Goed nieuws voor slechthoren den I Siemens' hulpoor, praktisch onzichtbaar, geen snoeren, geen geruis. 5 jaar garantie. Hoorap paraten Back, St. Jacobsstraat 27 Tel. 2336, Vliss. De zaak met de 20-jarige ervaring. Te koop of te ruil, mijn T.V. toe stel, 43 cm beeld, alleen Goes, tegen een brommer (bijv. Beri- ni M21) of radio i.g.s. Paul Kru- gerstraat 188, Tel. 4018, Vliss. Regentijd is centrifugetijd. Tob niet langer, maar kom eens kijken bij Zeeuws Wikkelbedrijf (Gebr. Meur), Spuistraat 29, Tel. 3803 en 4265, Vliss. Te koop gevraagd alle soorten antiquiteiten. A. van Sabben, Meindert Hobbemalaan 36, Vliss. MET DE KERST OP REIS? verkoopt een prachtige sterke REISTAS met slot en in div. modetinten voor slechts U kunt uw oude meubelen in ruilen voor nieuwe. Hoe dat mo gelijk is Stuurt U even een briefkaartje naar A. van Sabben Meindert Hobbemalaan 36, Vliss. en wij komen even met U praten Nu kunt U het beieren der kerst klokken weer horen als nooit te voren. Grote sortering hoorappa raten in alle prijzen en uitvoerin gen. Hoorapparaten Back, St. Ja cobsstraat 27, Tel. 2336, Vliss. Hoorapparaten gratis op proef, ronder verplichting. De zaak m. 20-jarige ervaring. Beter zien en beter horen met onze nieuwste hoorbril. Onopval- len, geen snoeren, dus geen ge ruis. Hoorapparaten Back, St. Ja cobsstraat 27, Tel. 2336, Vliss. De zaak met 20-jarige ervaring. Voor (Feest) Vergaderingen, Bruiloften etc. naar het Ariëns- gebouw, Beursstraat 3. Grote en kleine zalen. Billijke tarieven. Tel. 3669, Vliss H.H. Kippehouders I Wij leveren jonge hennen vanaf eind Januari Ka-Ve-Co, Wlmaus, Australorps x Hamps-Rood. A. Gideonse, Schroeweg 8, Middelburg. Philips huishoudelijke apparaten koopt U natuurlijk bij de specia listen Gebr. Meur, Zeeuws Wik kelbedrijf, Spuistraat 29, Telefoon 3803 en 4265, Vliss. Levenslang I Een blijvend ge schenk. Bioplex artikelen. Allerlei voorwerpen versierd met in plas tic gegoten schelpjes, zeepaard jes, visjes enz. o.a. brievenstand- aard, briefopener, sigarettenbox, press-paper, thermomoeter, zand loper enz. Uniek voor Vlissingen. Ziet etalage en vraagt binnen naar de prijs. Boekhandel van der Hoeven Knuijt, Noordstr. 44. WAARDEBON Alleen tegen inlevering van deze bon koopt U bij een nuttig kerstgeschenk n.l. PRACHTIGIE TOILET HANGER, in diverse dessins voor slechts S. Krol, Noordstraat 24, Tel. 2368 Vliss. Begrafenis Ondernemer. Maak tijdig uw plannen voor uw vakantie in het voorjaar. Alle in lichtingen vrijblijvend bij het Reis bureau N.V. John P. Best Co. Boul. de Ruyter 38, Tel. 2257, VI. Agenten van verschillende grote reis-organisaties. Folders gratis op aanvraag. Taxibel even Gebr. de Boe ver, Tel. 4090 en 4203, Singel 255 - Oude Markt 25, Vliss. Weet U nog van Mina Bakgraag? Zij gebruikte altijd cakevormpjes die wij nu nog verkopen voor 95 ct per 100 stuks. Neem 'n doos je voor de feestdagen in huls. Boekhandel van der Hoeven en Knuijt Noordstraat 44, Vliss laxibel even Gebr. de Boe- ver, Tel. 4090 en 4203, Singel 255 - Oude Markt 25, Vliss. Voor alle inwoners van Vliss. en speciaal voor hen die zich hier nog maar kort hebben ge vestigd, is nog steeds het adres voor Sigaren, Tabak en Sigaret ten Sigarenmagazijn Jo Malgo, Hobeinstraat 24, Vliss. Philishave, het scheerapparaat voor de moderne man, koopt U natuurlijk bij de specialisten Gebr. Meur, Zeeuws Wikkelbe drijf, Spuistraat 29, Tel. 3803 en 4265, Vliss. Te huur tegen wintertarief vanaf f 7,— per dag, 6 cent per km. nieuwe 6-pers. Simca's Opeis 1960. Volkswagens 1960, DAF's 1960. Vraagt ons speciaal kon- trakt-tarief. Auto-verhuurbedrijf de Muijnck, Paul Krugerstraat 188, Tel. 0 1184-4018, Vliss. Hebt U iets op te ruimen In Lompen en metalen, kachels, accu's, papier enz. J. Houg, Ber- lagestraat 41, Vliss. Emigranten en toeristen naar Verenigde Staten, Canada, Afri ka, Australië en Nieuw Zeeland, wij verzorgen uw passage per schip of vliegtuig. Voor New Vork speciale, zeer lage vlieg- tarieven. Passagebureau N.V. John P. Best Co., Boulev. de Ruyter 38, Tel. 2257, Vliss. OH. agenten Holl. Amerika Lijn, Oranje Lijn enz. Voor geboortekaartjes, verlo vingskaartjes en huwelijkskaar- ten moet U eens komen kijken naar onze grote sortering I Na tuurlijk van der Hoeven en Knuijt Noordstraat 44, Vliss. Fietsen- en scooters-stalling in boxen. Tussen Singel en Paul Krugerstr. Paul Krugerstraat 188 Tel. 4018, Vliss. Overhemden reparaties, nieuw boord, manchetten enz. Aarnoud- se, p.a. H. P. v. d. Hoek, Steenen Beer 11, Vliss. Wat heeft toch een geweldige sortering in KOFFERS I Pracht koHers reeds voor Te koop: een Bekkers haard i.g.s. Jan Steenlaan 9, Vliss. Te koop: i.g.s.z. 2-pits Butagas- komfoor met reserve lege Esso- fles f 40,— en gasoventje f 5, Vrouwestraat 11 ben., Vliss. Gevraagd: meisje voor halve of hele dagen of werkster voor en kele morgens per week. Mevr. Huysman, Badhuisstraat 42, VI. Met de feestdagen ongestoord radio- en televisiegenot voor slechthorenden door gebruik making van onze ringspoel en ringleiding. Vraagt vrijblijvend demonstratie. Hoorapparaten Back, St. Jacobsstraat 27, Tel. 2336, Vliss. De zaak met 20-ja- rige ervaring. Te koop: prima 4-pits Gasstel. Jan v. d. Capellelaan 12, VIiss. Te koop: z.g.a.n. groene lederen damesjas maat 50. Kanaalstraat 93 Vliss. (K.N.M.I.-gebouw) Te koop: kinderwagen, nieuw, even gebruikt met bedje f 90, Hogeweg 62-64, Vliss. Gevraagd: werkster voor een halve dag per week. Rembrandt- laan 5, Vliss. Gevraagd: meisje voor hele da gen. Mevr. Brouwer, Van Woel- derenlaan 8, Vliss. Slachten van hazen, konijnen en gevogelte. J, Jacobs, Willem v. d. Veldelaan 58, Vliss. U kunt uw oude meubelen in ruilen voor nieuwe. Hoe dat mo gelijk is Stuurt U even een briefkaartje naar A. van Sabben, Meindert Hobbemalaan 36, Vliss. en wij komen even met U praten Te koop: a.n. Koelstra kinder wagen ItaJ. model, bruidsjapon. Na 6 uur. Gravestraat 6 a I, VI. Siganrenrokers I De kwaliteit van ons merk „Formidabel" 20 ct per stuk, is een groot sukses. Koopt en probeert U ze ook eens Alleen verkrijgbaar bij Jo Malgo, Hobeinstraat 24, Vliss. WERELDTELEVISIE. Met hun pogingen om een reusachtige ballonsatelliet te lancer- ren, streven de Amerikanen, evenals met hun weersatellieten, een militair doel na, dat tevens een groot nut voor vredelievende doel einden kar hebben. Met behulp van de eerste ballonsatelliet moet een televisiebrug over de oceaan geslagen worden de ballon zal dienen als een spiegel, die de uitgezonden beelden opvangt en naar e"n ander punt >-an de aarde terugkaatst. Op deze wijze zullen Euro peanen Amerikaanse uitzendingen kunnen ontvangen en omgekeerd. Als de eerste proet'nemigen slagen, zal een keten van dergelijke sa tellieten rond de aarde worden gebracht. Later zal hun taak worden overgenomen door bemande ruimtestations, bemand door technici d: il steden ter wereld via het beeldscherm met elkaar kunnen verbinden. SCHOENVETERGORDELS. Het nieuwste speelgoed van de Amerikaanse teenagers zijn schoen vetergordels, die ook wel spoedig in de Oude Wereld mode zullen worden. De anderhalf meter lange schoenveters zijn van leer en van verschillende kleur. Aan elk eind bevindt zich een doorboorde munt. Men gebruikt daarvoor Italiaanse lires, Engelse pennies, Oostenrijkse groschen en Duitse pfenningen, omdat Amerikaanse centen verboden zijn. Vier tot acht schoenveters in kontrasterende kleuren worden idoor jongens en meisjes zo om het middel geslagen, dat de munten bij elkaar hangen en tijdens het lopen vrolijk rinkelen. DOKTERS DIENST Dokter M. J. A. BH, Singel 88, TeL 3619. 26 DECEMBER (2e Kerstdag) Dokter L P. Boono, Badhuisstraat 30. Tel. 2950. APOTHEKERSDIENST Apotheek Mevr. J. H. Tan-Meijer, Singel 60, Tel. 2052. 26 DECEMBER (2e Kerstdag) Apotheek Mevr. J. H. Tan-Meijer, Singel 60, Tel. 2052. DIENST VERLOSKUNDIGEN Mej. A. H. Stolk, Van Dishoeckstraat 199, Tel. 3838. 26 DECEMBER (2e Kerstdag) Mej. A. H. Stolk, Van Dishoeckstraat 199, Tel. 3838. FIJNE CHAMPIGNONSOEP. Een van onze lezers vraagt om het recept, wanneer mijn vrouw het recept leest in deze rubriek zal ze het zeker klaar maken. Ik ben namelijk dol op deze heerlijke soep, maar mijn vrouw weet niet precies meer hoe ze te bereiden. Wel lezer, hier volgt het zeer begeerde recept. De benodigdheden zijn 200 gr champignons, 10 gr boter, driekwart liter bouillon, 25 gr boter, 25 gr bloem, iets citroensap, 1 lepel witte Bordeauxwijn, 2 lepels room en een halve eidooier. De champignons schoonmaken, halveren of in vieren snijden en smo ren in 10 gr boter (5 min.). De bouillon toevoegen, hierin de cham pignons gaarkoken (10 min.), Van de bouillon met de boter en de bloem een gebonden soep maken. De soep afmaken met het citroen sap, de wijn, de room en de halve eidooier, die voorzichtig met de hete soep aangemengd is. De champignons als vulsel In de soep geven. WEERBARSTIG AFRIKA. Reeds 600 Jaar voor onze tijdrekenng ging In opdracht van koning Necho van Egypte een flottielje schippers uit Phoenicië op een ont dekkingstocht, waarmede drie jaren waren gemoeid en waarbij om geheel Afrika werd gevaren. In het tijdperk van Napoleon Bonaparte was men echter, wat de ont dekking van het binnenland van Afrika betreft, nog niet erg opge schoten. Nergens was men dieper dan 600 kilometer het binnenland ingedrongen. In de Kaapzone was slechts een kustzoom van 350 km enigszins bekend. De zeer late ontsluiting van de Afrikaanse binnenlanden is voor een deel te wijten aan het feit, dat sinds de ontdekking van de zeeweg naar Indië en van Amerika de schatten van deze gebieden allen ont dekkingsreizigers en avonturiers meer lokten. EEN WARM NESTJE. De „Deutsche Presse Agentur" berichtte dezer dagen uit Australië, dat een schapefokker te Sydney op de rug van een schaap een nest met drie jonge spreeuwen had ontdekt. Het nest was vast in de wol verankerd en werd ontdekt toen het schaap geschoren moest worden. Waarmee ook de vogels blijken te weten, dat wol lekker warm is. MAG IK EVEN UW HOOFD LENEN? Professor P. B. Medawar, direkteur van het Britse Nationale Instituut voor Medisch Onderzoek heeft in een lezing, ter gelegenheid van het 300-jarige bestaan van de Royal Society in Londen gezegd, dat het zelfs mogelijk zal zijn om hoofden op chirurgische wijze te transplan teren. Professor Medawar zei dat het reeds chirurgisch mogelijk is, om, door middel van enting, een nier te transplanteren. Men weet ook, dat het technisch mogelijk is om het hart of de lever te trans planteren. Het moet zelfs mogelijk zijn om 'n hoofd te transplanteren hoewel dit een zaak van geen enkel praktisch belang is, aldus Profes sor Medawar. voor een Feestelijke Kerstmaaltijd. Voor de hoofdschotel van uw Kerstmaaltijd onze heerlijk gekruide RUNDER-, VARKENS- en KALFSROLLADE. Wilt U iets anders, neem dan zo'n botermals stukje ROSBIEF of VARKENSFRICANDEAU. SCHELDESTRAAT 71 - VLISSINGEN NOORDSTRAAT 44 - TELEFOON 2077 - VLISSINGEN

Scheldebode | 1960 | | pagina 3