(joHilwill Ife"?Dampo Gezondheid! oveRöenkinq In de salon Nederlandse corsetterie onder- en nachtkleding 26STE JAARGANG No. 29 16 DECEMBER 1960 B I N N E NVERI NGBED SCHUIMRUBBERBED J. Kole - Yerseke Tel. 372 J. A. WESTSTRATE - MIDDELBURG UITGEVERSMAATSCHAPPIJ „DE SCHELDEBODE" Verschijnt des vrijdags DRUK Fa. F. VAN DER PBYL KRUININGEN J. M. C. VAN DER PEYL - KRUININGEN Blijft uit de handen van het slipspook YERSEKE voor Baby en kennis voor Moeder, dit alles in een b a b y s e t bovenkleding. Het samenstellen van een onderkle- ding-garderobe is beslist geen luxe. Een strakke rok en een truitje vragen an dere foudations en onderkleding dan een wijde rok of avondjapon. Het is be slist de moeite waard aan zo'n garde robe te beginnen. De Nederlandse in dustrie voor corsetterie, onder- en nacht kleding maakt wat juist voor de Neder landse vrouw geschikt is. HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN REDACTEUR: ROUAANSE KAAI 21 - TELEF. 01180-2453 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 1,25 per kwartaal Franco per post 2,50 per halfjaar ADMINISTRATIE MARKT 19 - TELEF. 01130—881 GIRO 28425 Advertentieprijs 1-25 mm 3,verder 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief In te zenden vóór woensdag 12 uur Lingerie voor iedere figuur, passend bij de bovenkleding, wordt in vele variaties en van verschillende materialen door de Nederlandse fabrikanten van corsette rie, onder- en nachtkleding gemaakt. En goed en modieus gemaakt, aange past aan de Nederlandse vraag en smaak. Tweemaal per jaar in no vember en in mei tonen deze fabri kanten hun collecties op de DACOVA, de damesconfectie-vakbeurs, waar de taillisten uit het gehele land zich op de hoogte kunnen stellen van alles wat er in deze branche omgaat en zij kunnen u, mevrouw, dan weer inlichten. Teke nend is, dat deze artikelen getoond wor den op een vakbeurs voor damesboven- kleding, wat ons duidelijk maakt, dat men moet komen tot een logische opbouw van de garderobe. Een bepaalde japon kan de ene vrouw allure geven, terwijl een andere van deze japon een slordig niemandalletje kan maken. Heel vaak zal dit het ge volg zijn van onjuiste foundation (het Engelse woord, dat zowel het begrip corset als beha omvat). Zowel de cor- setten als de beha's zijn de laatste ja ren niet alleen veel doelmatiger, maar ook veel eleganter geworden, zodat zij niet behoeven onder te doen voor de steeds luxueuzer uitgevoerde lingerie. Een goed figuur is niet alleen estetisch belangrijk, maar zal de vrouw ook meer zelfvertrouwen geven en haar geestesgesteldheid verbeteren. Ook bij corsetten bestaat een juiste-maat-sys- teem, terwijl beha's vaak in 5 cup-groot ten verkrijgbaar zijn. Voor wat zwaar dere figuren zijn zeer goede gaines met of zonder baleinen, vaak met nylon voorpand, veelal in drie lengtes ver krijgbaar, terwijl ook met bepaalde ver houdingen tussen taille en heupen wordt rekening gehouden. Vele dames zijn het slachtoffer geworden van huis-aan-huis- verkoop van foundations en daarom wordt met klem aangeraden de founda tion-artikelen in een speciaalzaak of een speciale afdeling van een groot maga zijn te kopen, waar gepast kan worden en waar deskundige verkoopsters u kun nen raden. Natuurlijk zijn er altijd weer nieuw tjes onder de zon, bijvoorbeeld: een beha met elastische cups; één waar van de schouderbandjes en de band aan de onderzijde met schuimrubber zijn ge voerd, zodat geen striemen meer kun nen optreden. Er is speciale foundation voor de teenager, waarvoor het kanten slipje, met een aangebreide pas aan de bovenzijde, waaraan de jarretelles bevestigd zijn, bijzonder geschikt is. Ook de positiekorsetten worden steeds doelmatiger en minder zwaar, zoals het model dat aan beide zijkanten kan wor den verwijd door middel van veters, die zich geheel naar de figuur kunnen rich ten en dat goede steun biedt op de juis te plaatsen. Ook in deze periode van haar leven kan de vrouw er gesoigneerd uitzien. Het is thans mogelijk te komen tot een gehele garderobe van onderkleding in dezelfde toets, foundation zowel als onder- en nachtkleding. Ook in onderkleding kan men spreken van modekleuren en voor het komend voorjaar zullen die, gezien de verwach- ALLE VRAGEN VOOR DEZE RUBRIEK UITSLUITEND TE ZENDEN AAN: REDACTIE „MET RAAD EN DAAD", ROUAANSE KAAI 21, MIDDELBURG met bysluiting van een postzegel van 12 cent voor doorzending van nw brief Radiobelasting. Mijn zoon en doch- j te augurk, ui en peterselie; een op de ter (ongehuwd) hebben ieder een radio, 'gewone wijze bereide kerriesaus; een waarvoor ik elk jaar 2 x 12,— heb saus van 2 fijngemaakte hard gekookte gestort. Is er nu een regeling gekomen eidooiers, 3 theelepels peterselie, 2 3 dat men voor één toestel slechts behoeft eetlepels mosterd, een lepel suiker en te betalen? De toestellen bevinden zich 4 lepels olie; een sauce béamaise. Bij in één huis Aldus BV dit vleesgerecht wordt wel stokbrood Voor een radiotoestel moet per en rode wijn geserveerd, jaar 12,luistergeld (vooruit) be- Huurder werkt niet mede. Ik ben taald worden. Dit gold voorheen voor eigenaar van een huis dat ik verhuurd elke radio-ontvanginrichting. Is er in heb aan een weduwe. Het dak van deze hetzelfde gezin nu een tweede toestel, woning lekt en al lang wil ik de repa- toebehorend aan een minderjarige, dan ïatie voorbereiden doch huurster laat mij is voortaan geen luisterbijdrage ver- niet binnen. Veertien dagen geleden schuldigd voor dit tweede toestel Landbouwtrekker, een landbouwtrekker langzaam- of snel verkeer? Heeft deze voorrang bij snel verkeer? Zo ja, in welke gevallen? Een landbouwtrekker is een motorrij tuig in de zin van de Wegenverkeers wet en zelfs indien bestemd voor ge zond ik haar een aangetekende brief met J V vraagt" is verzoek mÜ in de gelegenheid te stel- nf snel- len tot reparatie over te gaan. Ook drong ik aan op betaling van vier maan den achterstallige huur. Er kwam geen bevredigend antwoord. Wat kan ik hier aan doen? vraagt H.H. Het lijdt geen twijfel of de bewoon baarheid van uw woning gaat door bruik buiten de wegen (zie art. 18 (1) i t t- achterult Dit is te waar. W.V.R.) dient de andere weggebruiker de trekker als volwaardig motorvoer- deren op een bepaald bedrag, hetgeen u aan de rechter kunt overlaten. Wint u tuig te beschouwen, m.a.w. de „geldende mondeling advies in van voorrang" te verstaan: alle voorrangs- auereerst net münaellng aavies ln van regels, welke in het Wegenverkeersre glement zijn omschreven. Kamers. Wat verstaat men onder een gemeubileerde kamer, een gestof feerde kamer een zit- en of slaapka mer? vraagt J. H. Een gemeubileerde kamer is een ka mer, waar alles aanwezig is, dus tafel, stoelen, lamp, bergkast evt. bed enz. Een gestoffeerde kamer is voorzien van gordijnen en vloerbedekking. Een zit- (en) slaapkamer is een kamer, waar men woont en slaapt tegelijk, dus voorzien van stoffering, meubelen en slaapgelegenheid. Fondue. Kunt u mij het recept ver strekken van Fondue de Bourgignon. Vooral ben ik geïnteresseerd in de hier bij op mayonaise basis geserveerde sau sen. Aldus H. A. i de gemeentelijke dienst van bouw- en woningtoezicht en richt u daarna tot de kantonrechter met behulp van een deurwaarder. Als u dit op korte termijn doet, vordert u naast de ontruiming van het gehuurde wegens wanbetaling, de veroordeling van huurster tot betaling van een nader door rechter te bepalen bedrag voor elke dag dat de huurster nalatig is in de medewerking tot de op u rustende verplichting tot noodzake lijke herstelling. Dode vogels. Waar blijven dode vogels? Nooit zie ik een dode vogel liggen. Aldus mevr. V. K. De voornaamste oorzaak dat we zo zelden een dood dier vinden, is een klein diertje, dat voornamelijk 's nachts werkt Het is de necrophorus of doodgraver. Deze naam verklaart voldoende. Deze kevertjes kunnen de geur van een dood VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Slippende voertuigen een echt win ters gevaar veroorzaken vaag vrese lijke ongevallen. Wie éénmaal in een slip terecht is gekomen en de achterwielen onder zich heeft voelen wegdraaien zon der dat hij daar iets tegen kon doen, zal bij gladde wegen (ijzel, nachtvorst, sneeuw, een regenbui, natte bladeren enz.) zeker zijn snelheid reduceren. Het Verbond voor Veilig Verkeer raadt u met klem aan: calculeer slipgevaar in uw manier van rijden! Hierbij laten wij het gevraagde recept dier op grote afstand ruiken. Het dier volgen: Het bijzondere van dit gerecht tje wringt zich op z'n rug tussen het schuilt in de garnituur, de verschillen- dode dier en de aarde in. Met zijn zeer de gerechtjes die by het vlees opge- stevige poten drukt de doodgraver op diend worden. Voor een fondue wordt zijn rug liggend, uit alle macht tegen zeer mager mals vlees zoals ossehaas het dode lichaam en het is ongelooflijk, of biefstuk in dobbelsteentjes gesneden, wat een kracht hij zo kan ontwikkelen, van peper en zout voorzien en rauw op Het lichaam van het dode dier begint tafel gezet. Daar wordt het vlees in te bewegen. Steeds verder wringt het een ruime hoeveelheid hete olie vlug doodgravertje. Glijdend op z'n gebogen, gebakken, zodat het wel bruin, maar gepolijste rug houdt hij met zijn sterke niet gaar wordt. De baktijd kan men poten het dode dier omhoog. Met een enigzins variëren, naarmate men heel machtige fietsende beweging van alle rauw of weinig rauw vlees wenst. Na zes poten duwt de doodgraver het Oesterverzending. Over de maand november 1960 was de oesterverzending als volgt, met ter vergelijking de cijfers over 1959: 1960 1959 Nederland 200.627 199.166 België 2.434.380 2.291.930 Engeland 246.050 194.700 Frankrijk 1.531.900 812.335 Duitsland 263.810 208.800 Zwitserland 118.200 118.200 Diversen 43.532 34.720 Totaal 4.838.499 3.854.721 Dus bijna een miljoen meer, dat is ruim 25 Samen weer ruim 12% miljoen. Wel reden tot dankbaarheid. het bakken wordt het vlees door een sausje gewenteld of door andere smaak- gevende „toevoegsels", zoals zeer fijn gehakte uitjes, picalily, sandwichspread, augurkjes, olijven, fijngemaakt hard lichaam naar een zachte plek in de aarde. Telkens als het lichaam neervalt, rent de doodgraver te voorschijn (nu met zijn rug naar boven) en kijkt wat hij tot stand heeft gebracht. Hij werkt WATERGETIJDEN WEMELDINGE Van 1824 december 1960 Zondag 18 december: Nieuwe Maan gekookt ei, worcestershiresaus. Men ser- j zonder rusten de gehele nacht door. Er veert bij het vlees 2 of 3 sausjes en 4 is een goed kans, dat er een helper komt 5 vastere toevoegsels. Deze worden in opdagen. Nog een kleine gedaante valt aparte schaaltjes opgediend. Voorbeel- naast het dier. Een vrouwtjesdoodgra- den van sausjes zijn: mayonaise; may-ver is aangekomen. Wanneer het man- onaise vermengd met tomatenpuree netje duwt, rent het wijfje naar de an- naar smaak; mayonaise vermengd met dere kant en trekt. Wanneer het man- zeer fijn gesneden peterselie en kervel netje op z'n rug ligt en het kadaver, of bieslook naar smaak; mayonaise met steunend op z'n poten, vooruitfietst, is fijngemaakt hardgekookt ei, een gehak- j het wijfje razend druk bezig bij de kop HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 3.13 3.32 8.45 9.08 Maandag 3.57 4.23 9.36 9.54 Dinsdag 4.48 5.11 10.18 10.41 Woensdag 5.33 5.59 11.08 11.29 Donderdag 6.21 6.46 12.02 Vrijdag 7.09 7.38 0.19 12.55 Zaterdag 7.56 8.28 1.11 1.51 Te Yerseke 5 minuten later Te Hansweert 30 minuten vroeger met twijgjes en steentjes uit de weg te ruimen. Zij graven en graven, steeds dieper komt het cadaver in de grond te liggen. Vanuit de grafkamer graven zij een tunnel en daar legt het wijfje haar eitjes. De voorbereidingen voor de volgende generatie van doodgravers zijn klaar. Terwijl zij het uitkomen van de eieren afwachten, voeden zij zich met het lichaam van het dode dier. Wanneer dan de gele maden uitgekomen zijn, zor gen zij voor hun voeding. Daarmee gaan zij door tot de jongen enige malen ver veld zijn en op 'tpunt staan zich te ver poppen om daarna uit te groeien tot volwassen doodgravers. De ouders gra ven een gang uit hun stinkende graf tombe, komen in de buitenwereld en trekken weg. Dit is de geschiedenis, die achter het verdwijnen van veel dode dierenlichamen schuilt. Ik hef mijn ogen naar de ber gen, van waar mijn hulpe ko men zal. Mijn hulp is van de Here, die hemel en aarde ge maakt heeft. Psalm 121 1, 2. Die ganse 121ste Psalm is zo onuit sprekelijk schoon! Hij draagt met recht de naam van „lied der optochten". In beurtzang met reien geeft hij de blijde verwachting, de veilige gerustheid, het vaste vertrouwen weder, dat de reizi gers vervulde bij het reizen naar de hei lige Stad. Wij zijn ook, als Israël weleer, rei zigers naar een heilige Stad. Alleen maar ligt ons Jerusalem Daarboven en is daarom ook eeuwig, gelijk Gods goe- dertierendheid en trouw dat is. Hebben wij nu reeds van de pelgrims naar Je- rusalem geleerd, de ogen op te heffen naar de eeuwige bergen? De bergen, van waar hulp en troost en moed en kracht tot ons afdalen, als wij in waar heid biddend omhoog zien? Hebben wy het reeds verstaan door hen, dat het niet veilig is voort te reizen zonder God en zonder Bewaarder? Weten wij het reeds, dat gevaren ons bedreigen van alle kan ten? Gevaren vooral voor onze ziel, waarvoor de Hemelse Bewaarder alleen ons beschermen kan? Onderzoeken wij ons zelf ernstig on der Gods oog of wy die wetenschap al hebben verkregen: dat wij zonder Hem niets vermogen. Dan alleen zal ook in ons reislied de toon der blijdschap niet gemist worden, als van degenen die vei lig gaan. Wij mogen alles Hem vertrouwen, Wiens hand nooit is verkort, Die ons Zijn hulpe doet aanschouwen, Als Hij gebeden wordt! (Uit een dagboek) tingen voor de kleuren der bovenkle ding, pistache (groen) en mimosa (geel) worden, naas nattuurlijk wit, zwart, bleu en andere kleuren. De ontwikkeling van kunstvezels heeft onze lingerie het lu xueuze aanzien gegeven en het zijn werkelijke creaties van enkalon, draion, orlon enz. enz. die wij overal in de win kels zien, maar daarnaast zullen wij ook de batist weer terug zien en de Brode rie Anglaise. Sparkle tricot is een nieuwe enkalon, die sprankelend van uiterlijk is. De baby-doll handhaaft zich in de nachtkleding, naast klassieke modellen van nachthemden en pyama's, terwijl de harem-doll (met pantalon) opgang gaat maken. Ook in de nachtkleding zien wij de broderie, die toch wel heel erg fyntjes staat. Natuurlijk is er on der- en nachtkleding in verschillende pryzen. Bij de dure en duurdere kwali teiten kunnen wij zeer zeker spreken van haute „lingerie" couture. Men per mitteert zich hier extra fraaie kant, ex clusieve modellen, voeringen van con trasterende kleuren en een zeer duide lijke aansluiting op de mode van de

Scheldebode | 1960 | | pagina 1