OoMt steeds dit ene ding UI Z)e <pio.t& (k&ftcle. KAAS rDE ROOMPOT" Opkomende pijn Sanapirm Plaatselijk Nieuws YERSEKE „'t Heerlijk avondje" is voorbij En na al die zoetigheid jnBismaakt een heerlijk stukje des te beter! WEMELDINGE HANSWEERT LasF van zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletten RILLAND-BATH lil LIEG EN KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE FEUILLETON Voetbal. Ondanks de wel zeer slechte weers omstandigheden heeft Yerseke III de vastgestelde wedstrijd tegen A.Z.V.V. gespeeld. In een waar modderballet werd de naaste concurrent met 10 verslagen, zodat men nu wel heel vast op de eerste plaats is komen te staan. Verder werd het hele programma een week opgeschoven. Men zie voor pro gramma en advertentie ons vorig num mer. Korfbal. Vrijdag speelden beide achttallen van Volharding de eerste wedstrijden in de microcompetitie. De aspiranten verlo ren met 2*<-0 van Blauw-Wit B uit Kloetinge en speelden met 11 gelijk tegen W.K.V. uit Wemeldinge. De se nioren versloegen Luctor uit Terneuzen met 32, daarmee de 52 overwinning enkele weken geleden behaald in de veldcompetitie, bevestigend. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau aangegeven ge vonden voorwerpen: Een blauw grijze ceintuur van een regenmantel, een ge breide grijze kinderwant en een blauwe kinderportemonnaie. Dammen. De partijen gespeeld voor de onder linge competitie luiden deze week als volgt: s P. Hoogstrat©J. Louwerse 11; J. RidderhofR. Rijkse 02; J. GunterF. v. d. Boomgaard 20. Voor het persoonlijk kampioenschap van Zeeland vond zaterdag de finale plaats te Middelburg. De heren Ander son en Sinke, beiden uit Goes, hadden tot op heden evenveel punten, dus aan spanning zou het deze middag niet ont breken. Dhr. Anderson moest het op nemen tegen dhr. Louwerse. Anderson en Louwerse speelden remise, doch Sin ke wist zijn partij te winnen van De Smet en behaalde hiermee de titel. Dhr. Louwerse heeft uit de 8 gespeelde par tijen evenveel punten weten te bemach tigen en eindigde op de vijfde plaats van de ranglijst. Zo heeft hij wederom bewegen, dat hij zeer goed mee kan met dé topfiguren uit Zeeland. ff uit YERSEKE - PAARDENMARKT 1 Benoeming. Benoemd tot 6e onderwijzer aan de Chr. Ulo alhier dhr. P. Janse te Krui- ningen, ingaande 1 januari 1961. Oesterexport. Met de oesterexport gaat het tot he den goed. 't Is jammer dat de cijfers van november j.l. nog niet gepubliceerd zijn. Een ieder is dankbaar dat de vraag naar oesters zo goed is, al worden 4/0 en 5/0 minder gevraagd. We geloven evenwel, dat ook naar deze soorten in 't laatste der maand wel weer vraag zal kom^n. 't Is bovendien de vraag, of er nog enige wijzigingen aangebracht zul len worden in de kleinste soorten. De O.A.j^j heeft een schrijven ontvangen, dat enige veranderingen wil doen aan brengen. Naar we vernemen zal zeer spoedig daarover van gedachten worden gewisseld. De prijzen zijn zo krap ge steld, dat zowel zakken als verhogen niet zo gemakkelijk zal vallen. Er is evenwel nog kans, en een ieder weet wat er staat in Prediker 9 van de le vende hond en de dode leeuw. Import van gerookte oesters. In Elseviers Weekblad van 26-ll-'60 lazen wij het vogende: ,,Een blikje ge- rooktfe oesters, een verrukkelijk borrel hapje, kocht ik voor 1,30 in de Am sterdamse Bijenkorf". Zou dit afzetge bied van gerookte oesters, ook iets voor onze Zeeuwse oester kunnen zijn? i Wafelactie Padvinderij. Voor de padvinders is het een ere zaak, om, als er geld nodig is voor hun training, dit zelf te verdienen. Nu lijdt onze padvindersgroep aan een chronisch geldteköft en valt het niet mee om de middelen bijeen te brengen om hun be zittingen in behoorlijke staat te hou den. Om hun kas te versterken willen zij nu een partij echte Parijse wafels laten bakken, welke zij aan u aanbie den tegen de prijs van 25 per stuk, in zakken van 4 stuks 1 gulden per zak. Zaterdag 10 december komen zij bij u bestellingen opnemen, terwijl deze dan bezorgd worden op zaterdag 17 decem ber, terwijl er bij gunstig weer een kraampje op het Kerkplein zal staan waar ze verkocht zullen worden. Mo gen zij op u rekenen U hebt een heer lijke wafel bij de koffie en u steunt tevens ons padvinderswerk. (Zie ver der advertentie). Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand november werd aan de postinrichting Yerseke en res sort ingelegd 65.892,96 en terugbetaald 34.039,89. Raadsvergadering. Maandag 12 december komt de ge meenteraad in openbare vergadering bij een. Op de agenda staat o.a. de behan deling van de gemeentebegroting 1961, terwijl verder door het Burgerlijk Arm bestuur een verzoek is ingediend de raam van deze instelling te wijzigen in Instelling voor Maatschappelijke Zorg. E.H.B.O.-diploma. In ons bericht van vorige week be treffende de geslaagden voor het E.H. B.O.-diploma was niet vermeld de naam van mej. L. Zuijdwegt, die eveneens dit diploma heeft behaald. Loop der bevolking over november. Ingekomen personen: P. J. de Koe- ijer-Lindhout v. Hoedekenskerke n. Schuttershof 17; Ph. van Dalen en ge zin v. Veendam n. Dominicusstr. 3; A. S. J. van der Made v. Venlo n. Nieuwe Kerkstr. 18; C. C. van den Berge-de Jonge v. Kruiningen n. Lepelstr. 2; T. L. Nieuwenhuize-Matthijsse v. Katten- dijke n. Grintweg 16; K. de Koeijer- Wisse v. Wemeldinge n. Schoolstr. 3; A. C. van Meel v. Hontenisse n. Lange- ville 37. Verhuizingen binnen de gemeente: J. D. de Koeijer v. Stenge 36 n. Schutters hof 17J. Ridderhof v. Oude Boogaert 8 n. G. van Zoelenstr. 11; W. J. L. Ro- bër v. Emmastr. 31 n. Paardenmarkt 14; I. G. Robër-Mol v. Breeweg 44 n. Paardenmarkt 14; P. C. Filius en ge zin v. Damstr. 87 n. Kerkplein 4; T. H. van den Berg en gezin v. Lepelstr. 2 n. Schoolstr. 1; M. J. Tousain-van Dru- nick v. Van Klinkenbergstr. 12 n. Van Randwijckstr. 25; P. C. Pekaar en ge zin v. Van Tienhovenstr. 37 n. Van Klinkenbergstr. 12; R. Rijkse en gezin v. Stoofweg 7 n. P. van Meerdervoort- str. 22; D. Lindenberg en gezin v. P. van Meerdervoortstr. 22 n. Stoofstr. 7; D. H. Murre v. Sandeestr. 6 n. Kerk- hoekstr. 31; J. A. Vermeulen en gezin v. Irenestr. 3 n. Damstr. 17. Vertrokken personen: M. de Jonge- Boone v. Vijverdwarsstr. 5c n. Middel burg, Hoogstr. 13. Bezoek Sint-Nicolaas. Vorige week vrijdagavond bracht St.- Nicolaas een bezoek aan het tehuis voor bejaarden „Vredelust". Hij werd door de voorzitter van het bestuur, dhr. W. Dronkers, hartelijk welkom geheten, als mede het damescomité, dat elk jaar weer opnieuw dit bezoek voor de be woners weet mogelijk te maken. Alle bewoners kregen een geschenk aan geboden, terwijl Sint-Nicolaas met een 1 aantal van hen een gesprek voerde, waarbij bleek dat hij velen nog kende van vroeger, toen ze nog hun dagelijks werk deden. Dhr. L. Pekaar zorgde voor de muzikale omlijsting en vele liedjes uit de oude tijd werden gezon gen. Zaterdagmiddag zou de grijze Bis- i schop een tocht per open auto door het i dorp maken, vergezeld door de harmo- 1 nie Mozart". Tot veler teleurstelling, 1 niet in het minst van de Sint zelf, kon I deze tocht niet doorgaan in verband met het barre weer. Toch werden nog een aantal zieken bezocht en kregen al len die op het lijstje stonden 's avonds hun pakje nog thuisbezorgd. Jammer, l dat het dit jaar niet volgens het pro- gramma afgewerkt kon worden. Niet temin vernamen wij dat er weer zeer velen blij verrast waren met hun pakje of attentie en dat een woord van dank aan de organisatoren, in de eerste plaats dan het actieve damescomité, zeker op zijn plaats is. Aantal baden badhuis. In de maand november werden in het badhuis aan de Bernhardstraat in totaal 1264 baden genomen en wel 832 door volwassenen en 432 door kinderen. Rijkspostspaarbank. Op het rijkspostkantoor alhier werd in de maand november aan spaargelden ingelegd tot een bedrag van 28.143,72 en terugbetaald tot een bedrag van 17.116,84. In dezelfde periode werden 2 nieuwe boekjes uitgereikt. si iji Sint-Nicolaas op bezoek. Zaterdagmiddag arriveerde 'Sint-Ni colaas per R.P. 18 en meerde af voor de westsluis. Daar stonden opgesteld de muziekvereniging O.K.K. en de ge hele kleuterschool in schoolverband. Per auto en met begeleiding van O.K. K. werd een rondgang door het dorp gemaakt. Hierna bezocïlt de Sint de diverse scholen en trakteerde daar alle kinderen. Jammer, dat. het slechte weer danig spelbreker was aan deze feest dag voor de jeugd. ■h Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in de maand november aan spaar gelden gestort., tot een bedrag van 89.029,37 en terugbetaald 71.871,61. Het saldo aan het eind der maand be droeg 3.001.225,40. Er werden 6 nieu we boekjes uitgereikt. Aanvaringen. In de buitenhaven ontstond een aan varing tussen de Belgische motorsche pen „Allegro" en „Almama". Op het moment dat de Allegro de haven ver liet, kwam van de Schelde de Almama binnenvaren. Beide schepen voeren met kracht tegen elkaar. De Allegro liep drie scheuren in de beplating op. De Almama liep eveneens schade op. Een tweede aanvaring had plaats tussen het tankschip „Taling" en de sleepschepen „Sibila" en „Credo" met de sleepboot „Idiaal". De sl^ppboot kon de „Taling" net nog ontwijken, maar de sleepschepen niet meer. Béide kre gen schade aan het voorschip. ib£ helpen U er overheen Scheepvaartbeweging. In de maand november passeerden er door het kanaal van Zuid-Beveland 6925 schepen welke een inhoud hadden van 13565.745 ton. Van de schepen waren 4844 schepen van 2591.708 ton geladen en 2081 schepen van 974.037 ton waren l ledig. Daarvan waren 4380 geladen mo- torschepen van 2000.398 ton en 1317 ledige van 723.966 tón en 454 geladen sleepschepen van 587.455 ton en 189 le dige van 227.375 ton. Verdêr passeer den er 524 sleepboten en 41 coasters van welke laatste er 10 geladen waren en 31 ledig. Tot de rijnvaart behoorden er 808 geladen motorschepen van 478.592 ton en 90 ledige van 78.924 ton en 200 geladen sleepschepen van 263.169 ton en 5 ledige van 5912 ton naar Bel gië en 622 geladen motorschepen van 397.165 ton en 40 ledige van 24,007 ton en 106 geladen sleepschepen van 143.987 ton en 3 ledige van 3992 ton van Bel gië. Er passeerden 2550 geladen motor schepen van 1180.227 ton en 360 ledige van 184.054 ton en 276 geladen sleep schepen van 375.127 ton en 42 ledige van 31.370 ton naar België en 1830 ge laden motorschepen van 820.171 ton en 957 ledige van 539.912 ton en 178 ge laden sleepschepen van 212.328 ton en 147 ledige van 196.005 ton van België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4211 Nederlandse, 1862 Bel gische, 288 Duitse, 291 Franse, 245 Zwitserse, 6 Luxemburgse, 10 Engelse, 10 Oostenrijkse, 1 Noors en 1 Spaans. Bij vergelijking zien we dat er in de maand november 304 schepen van 92.909 ton minder gepasseerd zijn als in de maand oktober. Passage supertanker. Inwoners van Hansweert die woens dag rond het middaguur toevallig aan de Westerschelde-oever verbleven, zul len een niet alledaags schip hebben zien passeren op weg naar Antwerpen. Het betrof hier de zo veel besproken Bel gische supertanker „Esso Liège,", die het dan eindelijk aandurfde om de Wes- terschelde te bevaren. De 47.500 brt grote tanker, die een lading ruwe olie van Libanon naar Antwerpen vervoer de en eigendom van de Esso Marine Belgium is, is de eerste supertanker die de Westerschelde heeft bevaren. Biljarten. De uitslag van de biljartwedstrijd voor de competitie van de biljartbond „De Bevelanden*', tussen O.K.G. uit Hansweert en Luctor (Heinkenszand) luidt als volgt: J. AartsenA. v. d. Dorpel 11; S. de PoorterM. Ver meulen 02; H. dé BoerA. Koster 02; L. SmetH. Traas 20; A. Bran denburgJ. Kalle 02; C. Zuidweg B. Vermeulen 20; R. MastM. Raas 20; C. VermeulenC. Bal 20. O.K. G. won deze wedstrijd dus met 97. Onvrijwillig bad. Zondagmorgen kwam de Hansweert- se parlevinker De P. op een onverwach te manier met het (koude) water in I aanraking. Dhr. De P., die op het mts. I „Marinus" verbleef, werd door een plotselinge windvlaag over boord ge worpen. Gelukkig kon hij zwemmen en mede door de hulp van anderen kon dhr. De P. snel op het droge worden geholpen. Sint-Nicolaas op bezoek. Vrijdagmiddag werd er voor de jeugd door de Hansweertse Middenstandsver enigingen een voorstelling gegeven, waarbij de kinderen van een poppen theater konden genieten en van een goochelaar. Ook de Sint bracht een be zoek, waarbij hij voor de kinderen een aardige verrassing meegebracht had. Ook zaterdagmiddag zou de Sint een bezoek aan Hansweert brengen en zou dan opgewacht worden door de Kon. Harmonie „Scheldegalm", maar door het slechte weer kon de Goedheiligman zijn voorgenomen bezoek niet ten uit voer brengen. Maandag heeft de Sint een bezoek gebracht aan de o.l.s. en de kleuterschool. Wateroverlast. Wederom heeft het water enkele be woners, wonende aan de Korte Geer, veel last en enige schade bezorgd. En kele maanden geleden, bij de zware regenval, heeft zich dit euvel eveneens reeds voorgedaan. Zondag heeft men met behulp van pompen het water, wat de riolering niet kon verwerken, enigs zins weggepompt. Schadevaringen. De zuidwesterstorm, die dit weekend over ons land woedde, maakte het ook enkele kapiteins lastig van schepen die te Hansweert waren. Enkele kleine schadevaringen bleven dan ook niet uit. Zo bracht het Zwitserse m.s. „Carl Geldner" enige schade aan het Neder landse m.s. „Bertha" dat in het kanaal lag. De van Antwerpen komende Franse motor „Massenet" werd bij het uitva ren van de sluis door de wind weg gedrukt en voer zodoende tegen de schepen „Jacobus" en „Ingona". De schade bij beide schepen was gering. Voetbalnieuws. Wegens de slechte weersomstandig heden zijn de voetbalwedstrijden deze zondag niet doorgegaan. De K.N.V.B. heeft zodoende het gehele programma verschoven. Als we tot dusver de resultaten van de junioren bekijken, zien we dat ze het heel goed doen. Hansw. Boys A I staat op de tweede plaats in groep A V, met hetzelfde puntental als de kop loper, Wemeldinge A I. Hansw. Boys B I staat in groep B 6 stevig aan de kop, met op de tweede plaats Rillan- dia B I. Goed zo, jongens! Anker verloren. 't Franse m.s. „Moulin a Vent" heeft dinsdagmorgen wegens nog onbekende oorzaak zijn anker verloren. Een ber gingsbedrijf uit Rotterdam heeft het zware anker, dat in de grote sluis was verloren, met behulp van een kikvors man snel opgevist. Zeldzaamheid. Bij het rooien van mangels op de boerderij van mevr. Boonman werd een exemplaar naar boven gebracht, dat het respectabele gewicht had van veertien kg en zes ons, wat wel een zeldzaam geval is. Diamanten bruiloft. Het echtpaar Bolier-Plansoen, wonen de in de Burg. van Gorselstraat, vier de dinsdag 6 december zijn diamanten bruiloft. De belangstelling voor dti zeldzaam jubileum was zeer groot. De j buurtbewoners zorgden voor een fruit mand en een geschenk. Behalve de fa milieleden kwamen velen hun geluk wensen aanbieden. Beide oudjes genie ten nog een goede gezondheid en men kan het tweetal nog dagelijks op hun toertje door het dorp zien wandelen. Geslaagd. Te Breda slaagden voor het examen machineschrijven dhrn. J. Lobbezoo Az., C. Lobbezoo Jz., M. Weststrate Mz. en G. A. Zoeteweij (met lof). Lading in de sloot. Zaterdag raakte een vrachtauto van Krijgers transportbedrijf in de Tweede weg tijdens het uitwijken in de berm van de weg, met het gevolg dat de la ding (suikerbieten) van de auto schoof en in de sloot terecht kwam. Opbrengst collecte. De Zeeuwse collecte 1960 heeft in deze gemeente 447,opgebracht. kou of griep, blust U snel uit met de veelzijdig samengestelde mijnhardt Koker 50 tabl. 90 ct. 25 tabl. 60 ct. Kapalle Z.-B. Tel. 01102-223 H.D.Z. en DUKAATRINGEN in iedere gewenste breedte Opbrengst Kinderzorgeollecte. De gehouden collecte voor de stich ting „Kinderzorg" is in Krabbendijke een groot succes geworden. Naast de 270,weid er in natura opgehaald o.a. 20 kisten fruit, 350 kg aardappe len, 4 zakken groente, 2 fietsen, 15 kg vet en 65 pakjes met kleren. Verkiezing notabel. Bij de gehouden stemming voor no tabelen werd dhr. J. Schouten herko zen en in de vakature J. Veerhoek ge kozen dhr. M. Sonke. Vergadering Vrouwenbond. Voor de Ned. Chr. Vrouwenbond, die in de afgelopen week vergaderde, kwam als spreker dhr. Kolk uit Middelburg, directeur van de stichting „Kinder zorg" een lezing houden over „Kinder bescherming in Nederland". Bij de vele leden kon weer een nieuw lid worden ingeschreven. Op 20 december zal de kerstvergadering worden gehouden. Sint-Nicolaas op school. Maandagmiddag bracht Sint-Nicolaas met zijn knecht een bezoek aan de kleuterschool en de o.l.s., waarbij hij welkom werd geheten door het hoofd, dhr. Van Leeuwen en met zang van de kinderen. Alle kinderen ontvingen een fraai cadeautje en versnaperingen. Ook vele ouders gaven van hun belangstel ling blijk. Het was weer een gezellige middag voor allen. Voetbal. Onder buitengewoon slechte weers omstandigheden heeft het reserve-elftal van Kapelle zaterdagmiddag de strijd aan moeten binden tegen het tweede elftal van de v.v. „Krabbendijke". Prak tisch de gehele wedstrijd moest in de regen worden afgewerkt. De wedstrijd door HENK VAN HEESWIJK 9) Jc „Jawel, mijnheer", antwoordde de chef, die er zwijgend bij gestaan had. „We zullen de kisten weer dichtspijke ren en retourneren". „Een goed standpunt, Gerard", sprak ze toen ze terugliepen naar het kan toor. „Geen rommel". „D&t moet ik wel, meisje, want de concurrentie is tamelijk groot tegen woordig. En onze lampen staan geluk kig uitstekend bekend. Zo, en nu gaan we ergens een kopje thee drinken. Het schemerlampje zal ik vanmiddag even bij je laten thuisbrengen. Je hoeft het dus niet mee te nemen. Wacht even hier,-;-,dan zal ik een andere jas aan trekken". Eeii kwartier later zaten ze bij De Boer op het Leidseplein op het terras. „Wafmeer zal de volgende avond zijn, Joke?" vroeg hij. „Deze week in geen geval, beste jon gen, want ik zit met de halfjaarlijkse balans en aangezien ik geen regiment ondergeschikten heb zo,als jij, moet ik het zelf doen. We zullen het dus voor lopig moeten houden op volgende week". „We zouden ook de gulden midden weg kunnen- nemen", opperde hij olijk. Ze begreep hem niet. „De gulden middenweg? Hoe bedoel je? Des middags? Dat gaat helemaal niet. Ik ben er vanmiddag uitgebroken, maar eigenlijk, kon het niet". „Niet een avond en ook niet een mid dag, maar een hele dag. Waarom zou den we de komende zondag niet eens samen uit kunnen gaan Bijvoorbeeld eens naar de Veluwse bossen Of naar het Gooi of naar zee?" „Ik houd niet van de zee. Maar een hele dag, daaraan heb ik niet gedacht". Het denkbeeld lokte haar aan. Groe- neweg zag, dat hij terrein won. Van deze gelegenheid moest hij terstond ge bruik maken. „Nou, laat ik dan eens een plannetje ontwerpen. We stappen zondagmorgen bijtijds op de trein, sporen naar Apel doorn en nemen de fietsen mee. Dan gaan we een tochtje maken over de Veluwe, gaan ergens iij een landelijk hotelletje eten en boemelen verder naar verkiezing over de hei en door de bos sen tot we des avonds weer ergens in de buurt van een station komen en daar stappen we dan weer op de trein voor de terugtocht. Wel, hoe lijkt je dat?" Ze kreeg er idee in. Waarom zou ze ook niet eens een dag gaan genieten? Ze was immers altijd in de warme, stof fige stad bij haar boeken en paperassen. Vooruit, ze mam het aan. „Top", gaf ze lachend toer, „Een reu ze plan. We gaan er een prettige dag van maken. Ik zal zorgen voor een lunchpakket". (iv. Verrukt over haar enthousiasme bla derde hij al in zijn spoorboekje. „Er gaat om kwart voor negen een sneltrein naar Apeldoorn. Die nemen we. Ik kom je om acht uur met de fiets halen. Is dat goed?" „Best. En hoe laat kunnen we dan weer thuis zijn?" „Dat weet ik nog niet", antwoordde hij. „Maar ik zal je vóór middernacht op een fatsoenlijke manier weer veilig en wel aan de Overtoom aflevéréri". „En nu ga ik weer naar huis, want ik ben eigenlijk al veel te lang weg gebleven". „Ik breng je weg". „Nee, dat doe je niet, Gerard. Het is klaarlichte dag en ik kan best alleen mijn huis vinden". En toen ze zijn ge zicht zag betrekken, voegde ze er zacht aan toe: „Zondag héb je me immers de gehele dag, grotë jongen". Hij drukte dankbaar haar kleine hand en liep met haat- naar de tramhalte. Van een taxi wilde zij niet weten. Voor de stadsschouwburg namen ze afscheid. De dagen, die hen nog van de zon dag scheidden, duurden Groeneweg een eeuwigheid. Maar hij had nogal bijzon der veel te doen en moest ook nog een dag ojj^ reis om een nieuwe klant te bezoeken, die hem wilde spreken over een grote order. Zodoende had hij vol- doendejbezigheid en zondagmorgens was hij, tot stomme verbazing van zijn huis houdster, reeds om 5 uur uit bed, om dat hij anders op die dag meestal tot een uur of negen bleef liggen. Om zes uur had hij al ontbeten en zijn fiets na gezien. Nog anderhalf uur ruim wach ten. Wat kropen die wijzers toch lang zaam verder. Tenslotte ging hij in een hoekje bij het raam zitten en bladerde in een bun del gedichten, die hij de vorige dag ont vangen had van Jo en voor de zoveel ste maal las hij, wat zij op het titelblad had geschreven: Kleine geschenken on derhouden de vriendschap: Aan mijn vriend Gerard Groeneweg Jo Hagen. Ook dat had ze dus niet vergeten. Om kwart voor negen stoomden ze het Centraal Station uit. Ze hadden be slag gelegd op een coupé tweede klas. Het was niet bijzonder druk in de trein en tot Amersfoort zouden ze zeker on gestoord blijven. „Wil je wel geloven, dat ik me op deze dag verheugd heb als een school jongen, die een dagje uitgaat?" vroeg hij. „Zeker", antwoordde ze, zich gemak kelijk nestelend in het hoekplaatsje, „ik kan 'tme levendig voorstellen. Ik zelf had ook dat idee. Weet je, ik ben in jaren niet uitgeweest. De laatste twee jaren voor zijn dood was vader veel ziek en had hij een bijzondere verzor ging nodig. Daardoor kon ik vrijwel geen dag van huis gaan. En toen hij gestorven was, bleef je vanzelfsprekend thuis. Ik ben in meer dan 4 jaar de stad niet uit geweest. En dan is een uitje een openbaring. De drukke stad maakt je soms zo nerveus". „Ja, mij ook. En daarom vlieg ik er af en toe wel eens een dag uit. Maar nu kunnen we toch wel eens meer sa men ergens heengaan, nietwaar?" „Misschien", antwoordde ze, raadsel achtig glimlachend. „Het zal er maar van afhangen, hoe me deze dag be valt". „Ken je de Veluwe?" (Wordt vervolgd.)

Scheldebode | 1960 | | pagina 2