PUROL in huis I WEMELDIN GE KRUININGEN D AH PO HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE Postduivententoonstelling. Zaterdag hield de postduivenvereni ging ,,De Deltavliegers" een tentoon stelling in het Ned. Herv. Jeugdgebouw. Deze tentoonstelling, die geheel nieuw voor Wemeldinge was, werd een groot succes. Er waren diverse attracties aan verbonden, o.a. rad van avontuur, dat lustig draaide, Amerikaanse verloting, etc. Het resultaat was een bruto be drag van 1700,'s Avonds was dan ook de zaal vol met belangstellenden. Er werden 200 duiven ingezonden. De uitslag van de keuring was als volgt. Mooiste doffer: J. Feytel te Wemel dinge; mooiste duivin: Jac. van Stel te Rilland. Klasse I; oude doffers: 1. J. Feytel, Wemeldinge; 2. M. Minnaard, Yersekp; 3. J. H. C. Poley, Kapelle; 4. Gebr. Houtekamer, Wolf aartsdijk; 5. J. C. Nijsse, Kapelle; 6. P. Oudeman, We meldinge; 7. A. Schuurbiers, Bergen op Zoom; 8. A. Heynsdijk, Goes. Klasso.II, oude duivinnen: 1. Jac. van Stel, Rilland; 2. idem; 3 en 4. M. Min naard, Yerseke. Klasse III, jarige doffers: 1. Gebr. van Stel, Wemeldinge; 2. Gebr. Houte kamer, Wolf aartsdijk; 3. M. Pieterse, Wemeldinge; 4. C. Vermast, Yerseke; 5. P. Vuijk, Wemeldinge. Klasse IV, jarige duivinnen: 1. Gebr. van Stel, Wemeldinge; 2. Gebr. Houte kamer, Wolf aartsdijk; 3. idem. 4. Gebr. fp.n Stel, Wemeldinge. r Klasse V, jonge doffers: 1. M. Jere- miasse, Wemeldinge; 2. Jac. Ridderhof, Wemeldinge; 3. Idem; 4. Jac. van Stel, Rilland; 5. C. Vermast, Yerseke; 6. W. van Stel, Wemeldinge; 7. M. Pieterse, Wemeldinge; 8. M. Oudeman, Wemel dinge; 9. C. Hillebrand, Rilland; 10 en 11. Jac. Ridderhof, Wemeldinge; 12. M. J. Nelisse, Kattendijke; 13. A. Luteyn, Kapelle; 14. P. Tolhoek, Wemeldinge; 15. J. J. Feytel, Wemeldinge. Klasse VI, jonge duivinnen: 1. A. Heijnsdijk, Goes; 2. Jac. Ridderhof, We meldinge; 3. M. Otte, Kapelle; 4. Jac. Ridderhof, Wemeldinge; 5. Jac. van Stel, Rilland; 6. M. Visser, Wemeldin ge; 7. C. Vermast, Yerseke; 8. J. C. Nijsse, Kapelle; 9. M. Pieterse, Wemel dinge. 10. M. Jeremiasse, Wemeldinge; 11. A. Schuurbiers, Bergen op Zoom; 12. C. Hillebrand, Rilland; 13. P. D. de feoe, Kattendijke; 14. M. Jeremiasse, tVemeldinge. Raadsvergadering. In de vrijdagavond gehouden raads vergadering, die onder voorzitterschap stond van burgemeester C. N. F. van Sas, deelde de voorzitter mede dat in 1961 wederom een bevolkingsonderzoek op t.b.c. zal worden gehouden. Verder deelde de voorzitter mede dat er enke le sollicitaties zijn binnengekomen voor rmbtenaar ter secretarie. De kolentoe- lag die wordt verstrekt en als inko mensgrens had voor gehuwden een be drag van 2000,werd verhoogd tot een grens van 2100,Een perceeltje tuingrond aan de Zd. Achterweg werd verhmird aan dhr. A. Lamper. De wo ning Pr. Irenestraat werd verhuurd aan dhr. R. Schenkeman voor 8,65 per week. De termijn van ontruiming van de woning Kerkweg no. 15 werd ver lengd tot 28 maart 1961. De begroting 1961 van de afd. Wemeldinge van de vereniging Het Groene Kruis werd door de raad goedgekeurd met een tekort, dat geraamd is op 2.666,De ver ordening tot regeling van de bezoldi ging der ambtenaren in dienst der ge meente werd aanvaard. Een voorstel om aan dhr. Joh. Hamelink Jz. een perceel grond te verkopen voor de prijs van 5 gulden per m2 werd aangenomen. De begroting 1961 werd aangeboden. Deze zal in de volgende vergadering behan deld worden. Aan de Handelsavond school te Goes werd een bijdrage ver leend van 15,per leerling. Een ver zoek om subsidieverhoging voor de bi bliotheek werd tot de volgende ver- g^gring aangehouden op voorstel van dhn J. A. de Schipper (A.R.) omdat geen 'cijfers waren ingezonden. Eén cent per inwoner werd verstrekt aan het Streekziekenhuis te Goes als voorschot voor de te maken onkosten. Dhr. Joh. Hamelink (A.R.) vroeg om inlichtingen betreffende de moeilijkheden die gerezen waren over de grensscheiding aan de Nr<j|Achterweg met de aannemer Jac. Hcfogesteger. Hamelink zegde toe zijn volle yiedewerking te willen verlenen aan de aannemer en de gemeente. Dhr. A. P. Schouwenaar (P.v.d.A.) infor meerde naar de besprekingen betreffen de het Ned. Herv. Jeugdgeobuw. Deze hebben echter nog niet plaats gehad en zullen zo spoedig mogelijk plaats vin den, aldus de voorzitter. Dhr. Schouwe naar voerde echter aan, dat het veel te •Jing duurt eer het contact plaats vindt en spoorde dan ook aan tot spoedige maatregelen. Mylpaal. Bij de Coöperatieve Boerenleenbank werd deze week een mijlpaal bereikt in haar 50-jarig bestaan. In 1945 werd het eerste^ miljoen overschreden, in 1956 het tweede en thans is de drie miljoen overschreden. Dit gebeurde door dhr. Ch. Strauh uit Kattendijke. Een ver rassing, dïe bestond uit het bijschrijven van honderd gulden, werd gedaan in het bankgebouw door de kassier dhr. J. Hamelink in het bijzijn van de voor zitter, dhr. M. C. Lindenbergh. Sloep sloeg om. Zaterdagavond vereerden zes" opvaren den van het Nederlandse kustvaartuig „Janbrons", dat gemeerd lag in de bui tenhaven, Wemeldinge met een bezoek. Op zichzelf niets bijzonders. Toen men in de late uren weer met de sloep de terugreis aanvaardde, blijkbaar zwaar der dan de heenreis, kapseisde de sloep en ode zes mannen verdwenen in het om deze tijd van het jaar niet al te warme water. Met reddingsboeien en een touwladder die van de „Janbrons" te hulp kwamen, wist men toch alle drenkelingen aan boord te krijgen. Aanvaring. Zaterdag ontstond in de buitenhaven een aanvaring tussen het 555 ton me tende Belgische motortankschip „Odil- la" en de motorsleepboot „Beto" met het aanhangende sleepschip „Torrain". Met grote kracht liep de „Odilla" met het voorschip op de steven van de „Be to". Een breuk van 2 meter was het resultaat bij de „Odilla". De „Beto" en de „Torrain" liepen eveneens behoor lijke schade op. De verzekeringsmaat schappij heeft op de „Beto" beslag ge legd. Uit de koers geraakt. De sleepboot „Jeny" met het 1600 ton metende sleepschip „Regina III" strandde dezer dagen op de Vondelin genplaats ter hoogte van Wemeldinge. Vanuit Dordrecht kwam de sleepboot „Hendrik" te hulp, maar men kon we gens zijn grote diepgang de gestrandde schepen niet bereiken. De „Regina" kwam de andere dag al vlot, doch de sleepboot bleef nog vast zitten tot het volgende getij. Beide schepen werden bij hoog water over de plaat gezet. As sistentie werd daarbij verleend door de „Groenland". Hoog bezoek. Uit Spanje vernamen wij dat zater dagmiddag om 1 uur hoog bezoek ver wacht kan worden van Sint-Nicolaas. Deze zal dan weer zoals vorige jaren de buitenhaven van Wemeldinge binnen stomen met zijn knecht en aan de di verse scholen een bezoek brengen. O. K.K. zal deze hoge gast een welkom brengen en onder de blijde klanken door de straten van Wemeldinge begeleiden. Ook zal de „Wewico" zijn medewerking weer verlenen. N.C.V.B. vergadering. Onder leiding van mevr. Philipse- Aarnoutse hield de afd. Wemeldinge van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar jaarvergadering in het gebouw aan de Nrd. Achterweg. Besloten werd dat de kerstvergadering op 22 december zal worden gehouden. Vergadering Plattelandsvrouwen. Dezer dagen werd in een bijeenkomst van de afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen door mej. Van Dalen uit Scherpenisse een causerie ge houden over het schikken van droog bloemen en onder haar leiding werd door de aanwezigen overgegaan tot het vervaardigen van sierbakjes en stukjes. Een aantal van deze bloemstukjes werd verloot. In de pauze volgde een praatje met traktatie van een koek- en be schuitfabriek. Het was voor alle aan wezigen een leerzame avond. Gevonden voorwerpen. Gevonden een armbandje, een Zeeuws zilveren knoopje, een rode want, een ceintuur, een sjaal en bosje sleutels en een zwarte handschoen. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Aanvaring. In de buitenhaven alhier voeren dins dagavond het Nederlandse met auto's geladen sleepschip „Vitalis" en het Zwitserse motorschip „Expres 22" ge laden met stukgoed tegen elkaar. Met de voorsteven liep de „Vitalis" op het achterschip van de „Expres 22". Beide schepen liepen averij op. Naar de schuld vraag is een onderzoek ingesteld. Benoeming. Dhr. P. J. J. Dekker alhier is bij ko ninklijk besluit van 10 november be noemd tot voorzitter van de Grondka mer. Dhr. Dekker was voorheen plaats vervangend voorzitter. Gemeente-avond. Woensdagavond werd de gemeente avond gehouden van de Ned. Herv. Kerk alhier onder leiding van Ds. K. W. Slik. De hoofdschotel van deze avond was de film „Het teken van de Valk". De film belichtte de toestand in Afrika. Bij brand- en snijwonden. Pifatijke kloven, Ruwe handen en Schrale huid. Raadsvergadering. De gemeentebegroting voor 1961 van Kruiningen werd donderdagavond door de gemeenteraad vastgesteld. Zonder zich terzake te hebben uitgesproken, wenste dhr. J. Witte (vrije lijst) ge acht te worden tegen de begroting te hebben gestemd. Dhr. Witte verklaarde in zijn voorbeschouwingen geen kritiek op de begroting te hebben, doch wel enkele korte opmerkingen te willen plaatsen. Met betrekking tot de invoe ring van de vrije zaterdag voor het gemeentepersoneel verzocht hij B. en W. een onderzoek te willen instellen. Voorts wees hij op de slechte staat van onderhoud van de Hansweertse straat weg en op het grote nadelige slot van de Landbouwhuishoudschool. Ook het onderhoud van de plantsoenen zag hij voor 1961 graag verbeterd. Hij vroeg zich verder af of de tijd niet gekomen is de presentiegelden van de leden van de raad, die reeds in 1955 zijn vast gesteld op 10 gulden per vergadering, te verhogen tot 15 gulden. Gezien de grote verantwoordelijkheid van de raads leden en de kosten, die toch ook dit lidmaatschap meebrengen, achtte hij deze verhoging alleszins billijk. Dhr. C. van Iwaarden (C.H.) was het, met deze laatste opmerking eens. Dhr. J. van Bgllegooijen (P.v.d.A.) merkte op, dat ofschoon de begroting nu wel formeel sluitend is, hij daarin toch enkele be langrijke kapitaalsuitgaven heeft ge mist. Hij concludeerde daaruit, dat de begroting dus in feite niet sluitend is. Het speet hem dan ook, dat voor de riolering te Hansweert en voor een al gehele bestrating van de Hansweertse- straatweg geen posten konden worden geraamd. Wethouder E. A. E. M. Suij (K.V.P.) achtte het raadzaam met het oog op de nieuwe wet op de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten toch zoveel mogelijk kapitaalswerken te doen uitvoeren. Hij was van mening, dat deze wet voor de gemeente Krui ningen wel eens ongunstig kon uitval len. Bij de artikelsgewijze behandeling ontstond een langdurig debat tussen dhr. Witte en de voorzitter, burgemees ter A. Schipper, over de salarissen van het personeel van gemeentewerken. De heer Witte vond de onlangs geplaatste advertentie waarin sollicitanten werden gevraagd voor een gemeentewerkman, misleidend. Toch was daarin °0tudelijk gesteld, dat alle toeslagen in HëÊ bruto salaris waren begrepen. Dhr. J. Griep (V.V.D.) bracht het subsidiebeleid ter sprake. Voor het eerst wordt thans een subsidie toegekend van 200,aan de mandolinevereniging „Excelsior" te Kruiningen.Deze vereniging bestaat chans bijna 20 jaar en heeft daarmede zijn bestaansrecht bewezen. Alvorens de toekenning van een subsidie te over wegen aan de sinds enige tijd bestaan de accordeonvereniging „Polyhymnia" te Hansweert wilden B. en W. de ont wikkeling dezer vereniging nog eens af wachten. Een verzoek om subsidie van de wandelsportvereniging „Kruiningen" werd voor kennisgeving aangenomen. Wellicht kant hierop in de loop van '61 nog worden teruggekomen. De gemeen terekening over 1959 werd voorlopig vastgesteld. Ook de goedkeuring van de begroting van de instelling voor maatschappelijke zorg voor 1961 lever de geen commentaar op. Tot onderwij zer aan de openbare uloschool te Krui ningen werd met algemene stemmen be noemd dhr. L. van Herk, onderwijzer aan de openbare lagere school te Wes- terlee, gemeente Scheemda. De voor gestelde belangrijke kapitaalsuitgaven werden door de - raad vlot aanvaard. Zonder één enkele op- of aanmerking gingen ze onder de hamer door. Sinterklaas op bezoek. De buurtvereniging „De "Nijverheid" hield voor de kinderen uit de buurt een Sint-Nicolaasmiddag in heitel „Koren beurs". Sint-Nicolaas en Zwarte Piet werden door de voorzitter, dhr. P. A. Kakebeeke, verwelkomd. Nadat de kin deren enkele liedjes hadden gezongen, reikte de goede bisschop met een toe passelijk woord aan alle kinderen een cadeautje uit. Ook des avonds verscheen de hoge gast met zijn knecht op Kruiningen en wel op het bal van de voetbalvereni ging. Om ongeveer half tien „voer" het tweetal per boot de dansvloer op. Dit „varen" was mogelijk gemaakt door vernuftige voorbereidende werkzaamhe den van enkele leden van de club. Dat door dit bezoek de stemming bijzonder werd bevorderd, behoeft wel geen be toog. Geslaagde postduivententoonstelling. Zaterdag organiseerde de P.V. „De Vrijheidsduif" haar jaarlijkse postdui vententoonstelling. Ook nu bestond er vooral van de zijde van de .dyivenlief- hebbers grote belangstelling voor deze tentoonstelling. Het aantel deelnemers was goed te noemen, ofschoon ook el ders tentoonstellingen werden gehou den. In totaal waren 304 duiven in gezonden. De duiven werden in 8 klas sen gekeurd. De keurmeesters, dhrn. J. Peters uit Steenbergen en J. J. Aar- nouts uit Etten waren vol lof over de kwaliteit van deingezonden duiven. Ten slotte wezen zij als kampioenen van de tentoonstelling aan een doffer van dhr. F. Hillebrand te Rilland uit klasse I (oude doffers) en een duivin van dhr. C. Coremans te Rilland uit klasse VI (jonge duivinnen). De orga- inserende vereniging verkocht 's avonds een kweekkoppel, dat door Z.K.H. Prins Bernhard was geschonkpp. Voor ingezonden zestallen gingen de prijzen naar: 1. J. C. Nijsse,.^Kapelle; 2. F. Hillebrand, Rilland; 3,xqE. Ver mast, Yerseke. - De uitslag was als volgt1(wegens plaatsgebrek bekort) Klasse I, oude doffers: 1. F. Hille brand, Rilland; 2. M. Sentse, Rilland; 3. J. van Iwaarden, Kruiningen; 4. J. C. Nijsse, Kapelle; 5. E. Vermast, Yer seke; 6. Joh. Meijer, Hansweert. Klasse II, oude duivinnen: 1. F. Hil lebrand, Rilland; 2. Steenpoorte-Buijze, Kruiningen; 3. A. Boone, Kruiningen; 4. J. de Schipper, Kapelle; 5. C. Core mans, Rilland; 6. P. van Sabben, Mid delburg. Klasse III, jarige doffers: 1. M. C. Lamper, Yerseke; 2. F. Hillebrand, Ril land; 3. Chr. Meyer, Kruiningen; 4. L. de Voogd, Middelburg; 5. Chr. Meijer, Kruiningen; 6. J. de Schipper, Kapelle; 7. M. Stroosnijder, Kruiningen. Klasse IV, jarige duivinnen: 1. J. C. Nijsse, Kapelle; 2. E. Vermast, Yerse ke; 3. M. Sentse, Rilland; 4..M. C. Lam per, Yerseke; 5. K. Tjarks, Yerseke; 6. C. van Oosten, Krabbendijke. Klasse V, jonge doffers: 1,-J. C. Nijs se, Kapelle; 2. A. Boone, Kruiningen; 3. Joh. Meijer .Hansweert; 4. Chr. Meij er, Kruiningen; 5. J. Stroosnijder, Krui ningen; 6. M. Brqinooge, Kapelle. Klasse VI, jonge duivinnen: 1. C. Co remans, Rilland; 2. J. Stroosnijder, Krui ningen; 3. C. van Paasschen, Kruinin gen; 4. M. Blok, Kruiningen; 5. Joh. Meijer, Hansweert; 6. C. van Paasschen, Kruiningen. Klasse VII, late jonge doffers: 1. P. Kakebeeke, Kruiningen. Klasse VIII, late jonge duivinnen: 1. P. Kakebeeke, Kruiningen. Kerknieuws. Tot ambtsdrager in de Geref. Kerk alhier werden gekozen dhrn. C. van den Berge tot ouderling en M. Kole tot diaken. Mondolinevereniging Voor 'de radio. De mandolinevereniging „Excelsior" alhier, directeur dhr. Leijs, zal don derdag 8 december a.s. optreden voor de radio. Op uitnodiging van de AVRO komt het gezelschap met 35 leden van 5.30 tot 6 uur voor de microfoon van deze omroep. Het uit te zenden pro gramma wordt op 7 december opgeno men in het Dorpshuis. De vereniging, die vorig jaar kampioen werd op het nationaal concours van mandolinever enigingen in Nederland, met een bijzon der hoog aantal punten, geniet in-wijde omtrek een grote bekendheid dopd haar uitvoeringen, die ieder jaar in verschei dene plaatsen in Zeeland worden ge houden. In de bijna 20 jaar van haar bestaan was directeur B. Leijs de stu wende kracht van de momenteel 70 le den tellende vereniging. Vergadering A.B.V.A. De afdeling Zuid-Beveland-Oost van de Algemene Bond van Ambtenaren vergaderde in de „Korenbeurs" onder voorzitterschap van dhr. A. M. West- veer. In deze vergadering werd in ver band met het overlijden van dhr. A. Weststrate tot voorzitter gekozen de huidige secretaris, dhr. J. Maartense. In zijn plaats werd het bestuurslid, dhr. C. de Jonge, tot secretaris gekozen. Als nieuw lid trad tot het bestuur toe dhr. G. van der Linden te Yerseke. De dis trictsbestuurder, dhr. A. van Aalst, hield een inleiding over het vraagstuk der arbeidstijdverkorting ofwel de in voering van de vijfdaagse werkweek. Vooral voor de continu-bedrijven van de overheid blijken hierin nog al wat moeilijkheden te bestaan. Hij voorzag echter, dat de invoering van de vijf daagse werkweek niettemin ook voor de overheidsambtenaren vrij spoedig zijn beslag zal krijgen. ym ig en pijn weg- h4L UP wrijven met Feestavond „Volksonderwijs". Dinsdagavond werd in zaal „Zeelan- dia" alhier een gezellige avond gegeven onder auspiciën van de afd. Volksonder wijs alhier. Dhr. Boon opende als voor zitter de avond. Het grootste gedeelte van de avond werd verzorgd door het bekende Bonelly-kwartet. De stemming kwam er al gauw in en hun goed ver zorgde muziek viel bijzonder in de smaak. De algemeen secretaris, dhr. J. van Thuyl uit Amsterdam, hield een kleine causerie met als onderwerp: „Openbaar onderwijs". In de pauze werd een verloting gehouden met een groot aantal prijzen. De avond werd besloten met een zeer gezellig bal. Bezoek Sint-Nicolaas. De Kon. Harmonie „Scheldegalm" zal zaterdagmiddag Sint-Nicolaas afhalen, die met een boot bij de kleine sluis zal aankomen. Voorafgegaan door het mu ziekgezelschap zal de Sint met zijn zwarte Pieten een rijtoer door het dorp maken en nog enkele bezoeken afleg gen. Voetbalnieuws. Zondag ging zowel de wedstrijd van het eerste elftal tegen Schoondijke als die van het tweede tegen Terneuzen II wegens het slechte weer niet door. A.s. zondag belooft het weer een in teressante dag te worden. Het eerste elftal moet tegen de Noormannen uit Westkapelle. Deze club behoort tot de middelmoot, zodat de Boys bij een over winning hun positie in de kopgroep kunnen verstevigen. Het tweede elftal moet tegen Biervliet II spelen, waarbij het toch wel mogelijk moet zijn, een winstpuntje te veroveren. Feestavond. De r.-k. zangvereniging „St. Cecilia" hield zondagavond weer haar jaarlijkse feestavond. De zangvereniging, die naar verluidt een tekort aan jonge krachten heeft, hield de feestavond in zaal „Tha lia". Orgel overgedragen. In een speciale kerkdienst is donder dagavond het nieuwe kerkorgel van de Vrij Evangelische Gemeente te Bath overgedragen aan de Kerkeraad. Het nieuwe orgel is een gift van het Na tionaal Rampenfonds, omdat het oude tijdens de stormramp van februari '53 door het hoge water geheel werd ver nield. Vanaf die tijd werden de diensten begeleid met een harmonium. Het kerk gebouw was overvol met belangstellen den. Als voorganger trad op Ds. Tim merman te Amsterdam, voorheen con sulent der gemeente Bath. Hij sprak een kort woord, naar aanleiding van Psalm 63: „Gij zijt mij een hulp ge weest, doch in de schaduw van uw vleugelen zal ik zingen". De adviseur van het Nationaal Rampenfonds, dhr. W. J. A. H. van Berkel, zei verheugd te zijn, een nieuw orgel aan de gemeente Bath te kunnen overdragen. Met enkele toepasselijke woorden vond de over dracht aan de Kerkeraad plaats. Dhr. W. Hülsman, adviseur van de orgel commissie der Ned. Herv. Kerk, gaf een technische uiteenzetting van het orgel, waarna hij dit in deze dienst bespeelde. Burgemeester J. C. W. Jobse bood na mens het gemeentebestuur zijn geluk wensen aan. Ouderling C. Duvekot uit Goes sprak namens de Vrij Evangeli sche Kerken in Goes en Wemeldinge en namens de Bond van Vrij Evang. Ge meenten. Dhr. Dronkers sprak namens de zusterkerk te Yerseke, Ds. C. den Engelse voerde het woord namens de Protestantse Kerken in Rilland-Bath, Ds. de Jonge te Yerseke liet zich horen namens de Vrij Evang. Kerk aldaar. Ds. Niewöhner, Vrij Evang. pred. te Wemeldinge, slqot de zeer goed ge slaagde bijeenkomst met dankgebed. Feestvergadering Chr. Besturenbond. Vrijdagavond werd in het dorpshuis Luctor et Emergo een feestvergadering gehouden voor de leden en huisgenoten van de Chr. Besturenbond afd. Krab bendijke. Er werd een revue opgevoerd getiteld: „Hij heeft de hele wereld in zijn hand". De muziekclub „Erato" zorgde voor de muzikale medewerking. De districtsbestuurder dhr. H. Been hakker uit Middelburg sloot de samen komst met dankgebed. Afd. Vrouwenbond opgericht. Vorige week werd in het Hervormd Centrum een vergadering belegd met het doel het oprichten van een afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Aan wezig waren hier enkele bestuursleden van de afd. Krabbendijke; mevr. Hom burg uit Vlissingen, presidente van de afd. Zeeland en de hoofdpropagandiste mevr. Van Elven. Nadat mevr. Hom burg een welkomstwoord had gespro ken, werd door mevr. Van Elven een uiteenzetting gegeven van het werk van deze vereniging. Een 20-tal dames gaven zich op als lid, waaruit het be stuur werd gekozen: mevr. Mol-deFey- ter, presidente, mevr. Blaauwkamer- Stevense, vice-presidente, mevr. Koe man-Tramper, secretaresse en mevr. Kamerling-Baay, penningmeesteresse. Uitvoering. De jaarlijkse uitvoering van de mu ziekvereniging „Vooruit" is vastgesteld op donderdag 15 en zaterdag 17 decem ber. Door de eigen toneelgroep zal op gevoerd owrden: „Een schip vaart uit". Voetbal. Zaterdagmiddag moest het eerste elf tal van Kapelle bij zeer ongunstige weersomstandigheden de reis naar Ter- neuzen aanvaarden voor het spelen van een competitiewedstrijd tegen Tern. Boys. Kapelle, dat in deze wedstrijd met vier invallers uit moest komen, kon het op de duur niet bolwerken tegen het sterker spelende Terneuzense elftal. Het verloor de wedstrijd met 81. Feestavond oud-strijders. Groot was de belangstelling dit jaar weer voor de jaarlijkse feestavond van de afd. Kapelle-Biezelinge van de Ned. bond van oud-strijders en dragers van het mobilisatiekruis. Hotel „De Zwaan" waar de feestavond werd gehouden, was dan ook tot de laatste plaats bezet. Na een openingswoord door de voorzitter, dhr. B. Spuij, die onder meer welkom heette generaal-majoor b.d. J. A. A. Sitzen uit Breda (bondsvoorzitter), werd een ogenblik stilte betracht ter nagedachtenis aan de gesneuvelden uit de laatste wereldoorlog. Hierna trad voor het voetlicht het toneelgezelschap „Kunstvrienden" uit Goes met de klucht in drie bedrijven „De rare familie". In de pauze werd een verloting gehouden. Aan het eind van het toneelstuk moch ten de spelers een warm applaus in ont vangst nemen. Tenslotte bleef men nog enkele uurtjes bijeen voor het maken van een dansje op muziek van het dansorkest „The Orpheans" uit Goes. Raadsvergadering. Bij de behandeling van de gemeente begroting 1961 heeft burgemeester H. G. van Suylekom in de dinsdagmorgen gehouden openbare raadsvergadering verklaard, dat ondanks het tekort op de géwone dienst van 53.449,33, de fi nanciële positie van de gemeente ge zond blijft. Na aftrek van dit tekort van de batige saldi van voorgaande jaren, blijft deze post nog altijd een overschot aangeven van 70.000,We zijn wel aan het interen, aldus de bur gemeester, maar wanneer de nieuwe regeling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeente doorgang zal vinden, zal het budget verlicht worden met een hogere uitkering van 88.000 gulden. Ofschoon het in de bedoeling ligt dat dit bedrag in 15 jaar zal wor den uitgekeerd, ligt het by B. en W. in het voornemen, in verband met de rioleringswerken, de uitkering te vra gen over een tijdsduur van twee of drie jaar. Voordat tot behandeling van de begroting werd overgegaan stond de voorzitter uitvoerig stil bij het cijfer materiaal van de kapitaaldienst. Het saldo der nog niet afgeschreven kapi taalsuitgaven bedraagt 3.748.954,32. De financiering hiervan vindt plaats door leningschuld, eigen kapitaal en di verse waarborgsommen tot een totaal van 3.694.387,07, zodat de kapitaal behoefte een bedraag beloopt van 54.567,25, dat ruimschoots gedekt is. De totale rentepost wordt voor 1961 geraamd op 157.680,66. Na aftrek van 88.284,14 uit investeringen, blijft er aan rente over de diverse hoofden om te slaan over 69.396,52 hetwelk neer komt op een rentevoet van 3,964 pro cent. Nadat dhr. A. de Neef als rap porteur verslag had uitgebracht, werd overgegaan tot behandeling. Op de vraag van dhr. L. de Koeyer (C.H.) naar de toestand van de brandweer, deelde de voorzitter mede, dat de auto is afgekeurd, hoewel dit zowel door de gemeente als door de ploeg niet te be grijpen is. Op het ogenblik leeft echter de gedachte om meer te komen tot streekbrandweren, zodat B. en W. me nen met het aanschaffen van een nieu we auto te moeten wachten. Ten aan zien van de raming van 3000,voor premie voor woningsplitsing en woning verbetering, merkte de voorzitter op, dat er langzamerhand een verzadiging valt te constateren. Er komen praktisch geen aanvragen meer los. Een uitvoe rige toelichting gaf de voorzitter ook op de post openbare werken, waarmede voor onderhoud en aanschaffing mate rialen een totaalpost gemoeid is van 42.282,—. Raadslid J. Slabbekoorn (S.G.P.) pleitte voor verbetering van dé Dijkwelseweg als aanvoersweg naar de veiling en vroeg om een nadere toe lichting op de verlichtingspost van 1000,— voor het sportgebouw. De be groting, evenals die van het woning bedrijf werd goedgekeurd, met de aan tekening van raadslid Slabbekoorn dat hij geacht wenste tegen te hebben ge stemd tegen posten als subsidie muziek enz. Vervolgens werd de begroting van de burgerlijke instelling voor maat schappelijke zorg behandeld, die sluit met een subsidiepost uit de gemeente kas van 11.700,Vorig jaar bedroeg het tekort 8600,Ook deze begroting werd zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Nadat deze begrotingen behan deld waren heeft burgemeester H. G. van Suylekom medegedeeld, dat er nog steeds grote belangstelling is voor par ticuliere woningbouw in de gemeente. De laatste weken zijn er nu 21 ver gunningen afgekomen. Er zijn echter weer 10 aanvragen ingediend. Met de nog 14 lopende aanvragen staan er weer 24 bouwers op de wachtlijst. De raad besloot tot onderwijzeres aan de open bare lagere school te Schore met in gang van 1 januari te benoemen mevr. Hamerpacht-Kosten uti Kruiningen. De heren J. van Koeveringe en H. Zuidweg

Scheldebode | 1960 | | pagina 2