YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH Vaardigheidsproeven V.Z.O.S. Ook zaterdag j.l. stonden weer een groot aantal turnsters en turners aan getreden in de gymnastiekzaal toen voorzitter Ossewaarde 's middags en 's avonds de tweede vaardigheidsproe- vendag na een vlotte toespraak en na het doen zingen van het Bondslied voor geopend verklaarde. Allereerst kwamen 's middags de turnsters-senioren aan de beurt en dat het deze afdeling bijzon der goed gaat was terdege merkbaar, want er heerste een prettige en aan gename sfeer en er werd zo serieus ge werkt en vooral goed afgewerkt, dat het haast vanzelfsprekend was dat allen met glans het begeerde diploma wisten te behalen, wat natuurlijk een bijzon dere felicitatie waard is aan het adres van deze dames, 's Avonds was het de beurt van de turnsters en turners en ook bij deze groepen bleek alras dat er een zeer intensieve voorbereiding van ruim 3 maanden aan vooraf was ge gaan en ook terdege benut om de oefenstof goed onder de knie te krij gen, daar de oefenstof met de daaraan verbonden internationale normen voor het beoordelen, nogal aan de zware kant is uitgevallen. Enkelen hadden nog wel met een mislukking te kampen, maar brachten het er bij de herkansing, die eenmaal per toestel wordt toege staan, dan zoveel beter af dat het voor niemand gevaar opleverde om niet te slagen, jan de Wee liet er bij de heren geen gras over groeien en behaalde we derom het hoogste aantal punten, on danks de concurrentie van Kievit en De Koeyer, terwijl ook de meer gerouti neerde turners Smit en Everse, die overigens in een zwaardere klasse uit kwamen, hem niet in puntentotaal be naderen konden, en hij zodoende de wis selbeker weer voor een jaar mee naar huis kon nemen. Bij de dames was het de tweede graads turnster Fia de Regt, die het hoogste aantal punten behaal de, alhoewel in haar klasse dicht op de hielen gezeten door Titsia van der Jagt en Adie Philipse, terwijl ook de eerste graad werkende turnsters Coby van der Jagt en Koos de Koeyer haar niet wis ten te benaderen, evenmin als de keur- klasse turnende Mia van de Plasse. Lies de Wee zat haar in de eerste graad dicht op de hielen, maar kon toch niet verhinderen dat Fia als jongste turn ster^ de wisselbeker voor een jaar mee naar huis nam. Ook 's avonds heerste er een prettige sfeer, terwijl het geheel een vlot verloop had. De leiding be rustte bij de direkteur dhr. Van Boven, die werd geassisteerd door mej. Wil- lemsen, terwijl mevr. Felius-Tolhoek en dhr. Beyer, beiden uit Vlissingen, zich voortreffelijk van hun taak kweten. De telcommissie werd weer gevormd door mej^ Van Boven en dhr. Van der Post. Totaal slaagden 37 dames en 9 heren en niemand werd afgewezen. Hier is de volledige uitslag: Turnsters 3e klasse B: 1. D. Danker- Bom, 44.2 pnt.; 2. M. L. Hovestadt, 44.0 pnt.; 3. G. I. Mol, 43.8 pnt.; 4. J. F. Tjarks, 43.7 pnt.; 5. J. Minnaard, 43.6 pnt. Turnsters 2e klasse: 1. S. E. de Regt, 46.5 pnt.; 2. T. A. van der Jagt, 46.1 pnt.; 3. A. M. Philipse, 46.0 pnt.; 4. A. C. W. Pieterse, 44.9 pnt.; 5. G. J. Pe- kaar, 44.6 pnt.; 6. A. S. Manneke, 44.6 pnt.j.7. J. D. Lindenberg, 44.5 pnt.; 8. K. Kf. de Koeyer, 44.5 pnt.; 9. M. M. Mol, 44.4 pnt.; 10. C. A. W. Pieterse, 44.0 pnt.; 11. M. H. de Rooy, 43.6 pnt.; 12. A. A. Hartoog, 43.4 pnt. Turnsters le klasse: 1. E. de Wee, 46.4 pnt.; 2. J. J. A. de Koeyer-v. d. Endt, 44.3 pnt.; 3. J. A. van der Jagt, 44.2npnt. T^-nsters keurklasse: 1. J. van de Plasje, 44.3 pnt. TiSmsters-sen. B 3044: 1. C. J. Zoe- tewéJ'-Bom, 31.1 pnt.; 2. T. C. Minaard- Bom, 31.0 pnt.; 3. T. Sinke-van Anrooy, 29.6 pnt.: 4. J. E. van Aast-van Stee, 29.5 pftet.; 5. P. Koster-Boogert, 29.3 pnt.;!6. J. J. Verschuure-Luyk, 29.3 pnt.; 7. J. van der Post-van Doorne, 29.0 pnt.; S. J. M. Burgs-Nolet, 28.8 pnt.; 9. M. J. Stobbelaar-Nolet, 28.8 pnt.; 10. J. Vermast-Smit, 28.8 pnt.; 11. J. de Waard-Louwerse, 28.6 pnt.; 12. M. C. van Boven, 28.3 pnt.; 13. J. Carels-Sin- ke, 28.3 pnt.; 14. M. J. Martijn-Schip- per, 28.2 pnt.; 15. S. Bol, 28.0 pnt.; 16. J. M. van Stee-de Bel, 27.9 pnt. Turners 3e klasse A: 1. W. P. A. Willemsen, 52.1 pnt.; 2. Ph. J. Jonk heer, 51.5 pnt. Turners-junioren: 1. W. L. de Koeyer, 51.9 pnt.; 2. J. M. Kievit, 51.3 pnt. Turners 2e klasse: 1. J. de Wee, 54.2 pnt.; 2. H. Paauwe, 51.2 pnt. Turners le klasse: 1. M. Smit, 53.7 pnt.; 2. L. Everse, 52.2 pnt. Turners-sen. B 3545: 1. H. W. van der Endt, 38.0 pnt. Gefeliciteerd! Voor het theoretische en praktische examen kan de Campschool te Amster dam is geslaagd voor het diploma cor- setière naej. Sien Hollestelle alhier. Zij is hiermëé erkend vakbekwaam te zijn inzake voorlichting en het passen der medische Campartikelen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zakmes, wollen das, rechter glacé herenhandschoen, kinder handschoen en een paar wollen hand schoenen. Terug fe bekomen ter ge meentesecretarie. Op hét politiebureau aangegeven ge vonden voorwerpen: Een glacé dames handschoen, een bruine portemonnaie met inhoud, een damesarmbandje, een bruin lederen motorhandschoen, een zwart lederen motorhandschoen, dubbe le zeildoeken fietstassen, een metalen koperen riem. Parkeerplaats voor de kerk. no De Geref. Gemeente heeft het par keerprobleem in de KerkhoeRstraat op zondag voor het kerkgebouw zelf we ten op te lossen. Door aankoop van een woning naast het kerkgebouw, welke woning kon worden gesloopt, heeft men nu aan de voorkant voor de kerk een ruim parkeerterrein kunnen maken, welk terrein bovendien nog gebruikt kan woeden als speelplaats voor de leerlingen van hun school. Een goede oplossing met een tweeledig doel, dat men kon bereiken met slechts één toch al geen beste woning meer aan zijn be stemming te onttrekken. Bezoek van Sint-Nicolaas. Naar we vernemen van de zijde van het damescomité, zal Sint-Nicolaas op zaterdag 3 december a.s. een bezoek brengen aan Yerseke. Hij zal 's mid dags te ongeveer 3 uur aankomen bij het monument in de Langeville, waar zoals gewoonlijk onze harmonie „Mo zart" hem weer wel zal opwachten. De route die men denkt te volgen, zullen wij in ons volgend nummer bekend maken. Ongetwijfeld zien weer velen uit naar dit zo mooie dorpsfeest, waar in het bijzonder de jeugd elk jaar weer van geniet. Nieuwe cafétaria. Wij hebben vernomen dat er in het pand aan de Kerkhoekstraat, waar voor heen de bakkerij van Filius was geves tigd, een cafétaria zal worden geopend. Ondanks de dreiging van het Delta plan zijn er toch nog middenstanders die wel wat in Yerseke zien. Een goed teken en we hopen dan ook, dat de ex ploitant een goede zaak zal krijgen. Wemeldinge ISpui I. Wemeldinge I zag in de zaterdag middag gespeelde voetbalwedstrijd kans het elftal van Spui een nederlaag toe te brengen en wel met overtuigende cijfers, n.l. 41. Al direct was Wemel dinge in de aanval en Sonke hielp zijn club aan een 10 voorsprong. Spui had echter zijn antwoord klaar en maakte de stand gelijk. Nog voor de rust gaf Houtekamer Wemeldinge weer de lei ding, 21. Na de rust waren het De Jonge en Schouwenaar die de zege voor Wemeldinge veilig stelden, 41. Raadsvergadering. Heden vrijdagavond komt de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis. Op de agen da staan o.a. de volgende punten: Aan bieding begroting 1961 en een voorstel tot goedkeuring van de begroting 1961 voor het badhuis. Het tekort is geraamd op 2.666,01. Een voorstel tot verkoop van een perceel grond achter het post kantoor aan dhr. J. Hamelink. Opbrengst collecte. De Klaprooscollecte heeft alhier op gebracht een bedrag van 11,87. Vergadering Volksonderwijs. Dezer dagen vergaderde de afdeling Wemeldinge van het Volksonderwijs onder voorzitterschap van dhr. C. P. Phemambucq. Uit het verslag bleek, dat de laatste tqd een geringe leden winst geboekt kon worden. De penning meester sloot zijn boeken af met een voordelig saldo. Bij de bestuursverkie zing werden in de plaats van dhm. De Bourgraaf en Beenhakker gekozen de heren P. Ruissaard en C. Steketee. Jubilaris C.Z.A.V. Vele autoriteiten uit de coöperatieve wereld en de Zeeuwse land- en tuin bouw hebben vrijdag de directeur, dhr. B. W. Alink, hulde gebracht voor de wijze waarop hij gedurende een kwart eeuw de coöperatie heeft gediend. Het was de voorzitter, dhr. P. J. J. Dek ker, die namens het bestuur de jubi laris een televisietoestel mocht aanbie den. Mevrouw Alink overhandigde hij een boeket bloemen. Mr. J. Hendrikse, directeur van het Centraal Bureau te Rotterdam, noemde dhr. Alink een man die zich met hart en ziel aan de zaak van de coöperatie heeft gewijd. Hij bood dhr. Alink, die een enthousiast ama teurfotograaf is, een vergrotingsappa raat aan. Namens de vereniging van directeuren sprak dhr. A. Nederhof. Bur gemeester C. N. F. van Sas achtte het een voorrecht, dat dhr. Alink een bur ger is van Wemeldinge en belichtte wat de coöperatie voor Wemeldinge bete kent. Als blijk van waardering bood de burgemeester de jubilaris een projectie apparaat aan voor dia's. Verder werd het woord nog gevoerd door dhr. C. F. van der Werff te Rilland-Bath namens het dagelijks bestuur van de Z.L.M. Mej. F. Hoogesteger sprak namens het personeel van de coöperatie. Het was tenslotte de jubilaris die het laatst op de drukbezochte receptie het woord voerde en dit deed met dankwoorden aan sprekers en verdere aanwezigen, 's Avonds werd voor en door het per soneel een revue opgevoerd die door mevr. Huisman-Griep geschreven was. De titel der revue was „Terugblik op kwart eeuw". Deze werd op bijzonder fraaie wijze uitgevoerd. Conferentie. In het kerkgebouw van de Vrije Evang. Gemeente worden in de komen de week van Dankdag enkele dagen ge wijd aan evangelisatie-arbeid. (Zie ad vertentie.) Het hoofdthema van deze bijeenkomsten is: „Een open oog en een open hart voor de zegen Gods". Als sprekers zullen tot ons overkomen Ds. A. J. Buurman uit Den Haag, Ds. W. de Goede uit Oude Bildtzijl en Ds. D. de Jonge uit Yerseke. Het te behande len onderwerp past zeer zeker in de week waarin wij de Dankdag houden, en naar wij hopen, zullen zeer velen ge hoor geven aan de uitnodiging deze sa menkomsten te bezoeken, opdat wij sa men gezegend mogen worden. Ter op luistering werken het zangkoor en nog enkele zangers mede. Publieke verkoping. In de woensdag gehouden publieke verkoping in het Ned. Herv. Jeugdge- bouw alhier werden de volgende panden door notaris J. C. Kram te Kapelle ten verzoeke van de erven wijlen dhr. W. F. Gnirrep verkocht: 1. Het huis aan de Nrd. Achterweg no. 7. Hoogste in schrijver dhr. Jac. Dagevos voor 5500 gulden; koper werd dhr. P. Wabeke uit Amsterdam voor 5525,2. De schuur aan de Nrd. Achterweg. Hoogste in schrijver dhr. J. Hamelink Jz. voor 1525,koper werd dezelfde persoon. 3. Het huis aan de Brouwerijweg no. 3. Hoogste inschrijver dhr. W. Tilroe voor 4000,koper dezelfde voor 5025,4. Het huis aan de Brouwe rijweg no. 10. Hoogste inschrijver dhr. A. Vleugel v. 4255,koper dhr. M. Vleugel v. 4525,-. 5. Huis aan de Pr. Julianastraat no. 43. Hoogste inschrij ver dhr. C. J. Hout voor 5500,—; ko per dhr. A. v. d. Cingel voor 5575, 6. Het huis aan de Pr. Bernhardstraat no. 3. Hoogste inschrijvers dhrn. C. J. Hout en Jac. Dagevos voor 5600, koper dhr. Buitendijk voor 6025, 7. Het huis aan de Nrd. Achterweg no. 49. Hoogste inschrijver dhr. A. de Groe ne voor 3000,koper dhr. Joh. Nous- sen voor 3525,8. Het huis aan de Nrd. Achterweg no. 9. Hoogste inschrij ver dhr. A. Hollestelle voor 3033, koper werd dhr. C. Westveer voor 3175,9. Het huis aan de Nrd. Ach terweg no. 11. Hoogste inschrijver dhr. A. Klap voor 3200,-; koopster mej. Daane voor 3475,10. Het huis aan de Nrd. Achterweg no. 13. Hoogste in schrijver en koper dhr. A. Hollestelle voor 3499, Vergadering Plattelandsvrouwen. De bond van Plattelandsvrouwen afd. Kruiningen en omstreken hield in „Ons Dorpshuis" haar maandelijkse bijeen komst onder leiding van de presidente, mevr. Sonke-Klos. Dhr. Barendrecht van de N.V. „Onder Ons", De Krim (O.) verzorgde het verdere gedeelte van de middag. Na zijn praatje over Crack- free edelstijfsel werden er enkele films vertoond. De presidénte dankte na af loop dhif Barendrecht voor de gezelli ge en leerzame middag. Postduivententoons telling. Zaterdag a.s. wordt er door de P.V. „De Vrijheidsduif" een tentoonstelling georganiseerd in de grote zaal van het dorpshuis. Dat hiervoor veel belang stelling bestaat, blijkt wel uit het feit dat meer dan 300 duiven werden in geschreven. Zoals gebruikelijk zullen weer enkele attracties aanwezig zijn, terwijl des avonds de trekking van de grote verloting plaats vindt. Bonnen voor jonge duiven zullen verkocht wor den, o.a. van „De Witte Molen", terwijl tevens een kweekkoppel, beschikbaar gesteld door Z.K.H. Prins Bemhard, aan de man zal worden gebracht. Alles bij elkaar een reden om aan te nemen, dat het zaterdag in „Ons Dorpshuis" een gezellige drukte zal geven. Sint-Nicolaasfeest. Door het als steeds ijverige bestuur van de buurtvereniging „De Nijver heid" wordt voor de kinderenuit de buurt zaterdag 26 nov. een gezellige middag georganiseerd in hotel „Koren beurs". De kinderen zien er al met spanning naar uit, want Sint-Nicolaas en zijn knecht zullen zelf aanwezig zijn. Voetbal. Het voor het afgelopen weekeinde vastgestelde voetbalprogramma is voor het grootste deel in het water geval len. Van de hogere elftallen kwam al leen Kruiningen III in het veld tegen Waarde II. De wedstrijd, die onder zeer slechte weersomstandigheden werd ge speeld, eindigde met dezelfde stand waarmee begonnen werd, 00. Jaarvergadering Vrouwenkring. Dinsdag hield de Herv. Vrouwenkring „Wees een Zegen" haar 26ste jaarver gadering. Deze avond, die onder leiding stond van haar presidente, mevr. Blok- Wondergem, werd geopend met een ge zellige koffiemaaltijd in intieme kring. Later op de avond, toen»alle genodig den aanwezig waren, sprak de presi dente een kort welkomstwoord, waarna Ds. Mooij uit Schore sprak over zijn reis naar Israel en het gesprokene met prachtige dia's verduidelijkte. Gezien werd de oude en de nieuwe staat Is rael, de oude gebouwen en de vele op gravingen daar ter plaatse, maar ook de nieuwe cultuur en techniek. De prachtige en tegelijk soms zo schrille natuur en de levensgewoonten van het volk Israel. Deze lezing, die ruim 2 uur duurde, werd met grote aandacht gevolgd. Op het eind van de avond dankte de presidente Ds. Mooij namens alle aanwezigen voor deze zo interes sante en tegelijk leerzame avond. Diploma-uitreiking. In een enigszins feestelijke bijeen komst in de „Korenbeurs" alhier reikte burgemeester A. Schipper de diploma's uit aan de geslaagde leerlingen van een cursus in machineschrijven, die werd gegeven door dhr. K. Koetsdijk, hoofd van een school te Oudenbosch en gedi plomeerd leraar stenografie en machine- schrijven. Burgemeester Schipper weesl op het grote belang van voldoende vaardigheid in het typen en dankte de heer Koetsdijk voor de vele moeite, die hij zich getroost om deze cursussen hier te houden, voor een groot gedeelte aan leerlingen van de ulo-school en de land- bouwhuishoudschool. Dhr. Koetsdijk bracht, behalve aan de burgemeester, dank aan het gewezen hoofd van de ulo-school, dhr. I. Stel, voor de grote medewerking die hij altijd van hem heeft ondervonden. Er bestaat grote vraag naar typistes, aldus spr. In zijn woonplaats worden zijn leerlingen bijna allen reeds geplaatst, terwijl ze nog de cursus volgen. Vooral steno-typistes zijn schaars. Tenslotte dankte mej. E. E. M, de Poorter onder aanbieding van een geschenk namens al de cursisten dhr. Koetsdijk voor de prettige lessen. Aan de volgende personen werd een diploma uitgereikt. Praktijkdiploma machineschrijven aan Adriana Openeer, Maria C. Giljam, Ivonne van Ingen, Marja C. Otte, Neel- tje J. Paauwe, Maria Schippers en Hans Bilius, allen te Hansweert; Jozi- na M. Almekinders te Rilland-Bath; Maria A. van Weele en Wilhelmina J. Blok te Waarde; Jannetje M. de Pree en Sjaak de Keijzer te Schore; Cornelia M. Hartoog, Nellie de Koeijer en Kla- zina S. G. de Koeijer te Yerseke; Cor nelia Boone, Tanny van Boven, Ko Dek, Janna J. Krijnsen, Jan Paauwe, Sara H. Penne, Mineke Wondergem en Con- ny Bauer, allen te Kruiningen. Het praktijkdiploma machineschrijven Engels werd uitgereikt aan: Cornells Slabbekoorn te Hansweert; Marinus G. Zoeteweij en Neeltje J. Dellebeke te Kruiningen; Francina M. Meijer te Ril land-Bath. Voorts ontvingen nog een praktijk diploma machineschrijven de dames M. J. de Poorter en E. E. M. de Poorter te Hansweert en N. Dijke en J. Leijs te Kruiningen. Orgelconcert. Zaterdagavond gaf de bekende orga nist Piet van Egmond een concert op het orgel in de Herv. kerk alhier. Wat deze grootmeester onder de organisten uit een orgel weet te halen, grenst aan het wonderbaarlijke. Een weelde van klanken stortte zich op de 200 aan wezigen. Uitgevoerd werden werken o.a. van Buxtehude, Bach, Franck, Men delssohn, gevolgd door een improvisatie waarin de organist zich ten volle uit leefde. Het was een avond van hoog muzikaal genot. Opbrengst collecte. De Klaprooscollecte heeft alhier op gebracht 213,61. Schaken. „De Zwarte Dame" alhier speelde een verrassend goede wedstrijd in de 2e klasse van de Zeeuwse Schaakbond te gen Middelburg lila. De Kruiningers wonnen met royale cijfers: 7%2%. De gedetailleerde uitslagen waren: J. Ka- relseH. Vermeule 10; J. W. Has- manP. Verhage 01; B. CokH. J. Matena W. ZuijdwegJ. Hiet- brink 1—0; J. van OostenJ. Goed- bloed 10; J. QuakkelaarT. Klaver W. KarelseP. de Rijke 1—0; J. WaverijnC. A. v. d. Koorde V2 V2W. A. VerbeekC. M. v. d. Kuijl 10; A. J. DekMevr. Holster-Dinge- manse 10. Voor de onderlinge competitie wer den de volgende partijen gespeeld. Groep AaB. CokJ. van Oosten 10; P. A. HuissonJ. Karelse 10; J. van OostenJ. Karelse 10. Groep B: J. QuakkelaarH. V. d. Berg 01; J. WaverijnL. Kooiman 10; H. v. d. BergA. J. Dek 01; L. KooimanW. Karelse 01; J. Quak kelaarJ. Waverijn 1-0. Wandelsport. De wandelsport heeft het seizoen be ëindigd. Ook dit jaar vormden de Sint- Nicolaastochten te Breda de afsluiting van een druk wandelseizoen. De W.S.V. „Kruiningen" verscheen aan de start met 51 deelnemers voor deze door de W.S.V. „Steeds Voorwaarts" georgani seerde tochten. Ondanks het slechte weer het regende voortdurend konden allen de tocht volbrengen en de medaille zowel als de speculaaspop in ontvangst nemen. Eervolle benoeming. Tot cantor-organist van de Ned. Herv. Kerk te Bergen op Zoom werd benoemd dhr. D. Manneke alhier. Instuif. De instuif is ook weer begonnen. Op zaterdagavonden kunnen de jongelui, ouder dan 14 jaar, daar weer heen. Het wordt evenals voorgaande jaren in Kaj Munck gehouden. Naar de instuifcom- missie ons mededeelt is er geen be zwaar dat ouders en andere belangstel lenden zo nu en dan eens een kijkje komen nemen. Nieuws van „Scheldegalm". Naar verluidt hoopt de toneelafdeling van de Kon. Harmonie „Scheldegalm" begin volgend jaar weer haar jaarlijkse uitvoelring te geven. Ditmaal zal de klucht opgevoerd worden: „In de groe ne Kakatoe", van R. Feenstra. Tevens is het de bedoeling dat het onlangs ge heel vernieuwde instrumentarium met een officieel tintje „in gebruik geno men" zal worden. Roerschade. Vrijdagavond is het Zwitserse m.s. „Georg Geldner", dat op weg was met een lading gasolie van Antwerpen naar Basel, met roerschade Hansweert bin nengelopen. Nadat het nog naar We meldinge doorgevaren was, werd het later in de week naar Dordrecht ge sleept. Geval van kolendampvergiftiging. In de nacht van dinsdag op woens dag in de afgelopen week is onze dorps genoot dhr. J. M. Lobé het slachtoffer geworden van kolendampvergiftiging. Samen met nog een arbeider, beiden werkzaam bjj een aannemersmij. uit Rhenen, verbleef dhr. Lobé in éen woon wagen staande te Geersdijk, waar ze de nacht in doorbrengen, 's Morgens bemerkte men dat de beide werklieden nog niet wakker waren. In de woonwa gen troffen ze daarna de bewusteloze arbeiders aan. De mede-arbeider was al overleden, toen een ijlings ontboden arts verscheen. Naar verluidt gaat de toestand van dhr. Lobé, die in een zie kenhuis te Goes verblijft, vooruit. Uitvoering. De Hansweertse afdeling van het Christelijk Jongeren Verbond: „Nieuw Leven" heeft zaterdagavond weer haar traditionele uitvoering gegeven in de zaal „Zeelandia". Verheugend voor de spelers kon haar voorzitter, dhr. R. Wesdorp, talrijke aanwezigen verwelko men, onder wie Ds. J. Bronsgeest Jr., Dr. J. C. Arends e.a. De mandolinever eniging „Tremola" uit Schore, onder leiding van dhr. L. Zoetewey verleende haar medewerking. Hierna voerde men het toneelstuk „Levensschaduwen" van Joh. van Eekelen op. Het ernstige stuk, dat veel van de spelers (sters) vergde, werd met veel overgave gespeeld. De spelers werden tenslotte door Dr. Arends toegesproken. Spr. liet zijn ge lukwensen voor de geslaagde opvoering gepaard gaan met een bloemetje voor de dames en een rokertje voor de he ren. V oetbalnieuws. Door het zeer slechte weer is er dit weekeinde niet gevoetbald. Het eerste elftal gaat zondag a.s. op bezoek naar Schoondijke. Hoewel deze club niet in de kopgroep zetelt, zal het toch oppas sen geblazen zijn. Het tweede zal alle zeilen bij moeten zetten om een puntje te bemachtigen in de uitwedstrijd te gen Terneuzen II. Omhoog gevaren. Maandagmorgen is bij het binnen varen van de buitenhaven het Belgi sche sleepschip „Fluviale 9", met steen kolen op weg van België naar Duits land en gesleept door de sleepboot „Pé- fra", op de westhavendijk gelopen. Dit was te wijten aan een verkeerde ma noeuvre. Met behulp van de ijlings toe geschoten sleepboot „Ideaal" duurde het niet lang of de „Fluviale 9" was weer vlot, zodat de reeds wachtende schepen, die zich de vaarroute versperd zagen, ae haven konden verlaten. Ingebruikneming kerkorgel. Het nieuwe kerkorgel van de Vrije Evang. Gemeente te Bath zal in een speciale kerkdienst op donderdag 24 november des avonds om half acht in gebruik worden genomen. Als voorgan ger zal optreden Ds. Timmerman uit Amsterdam, voorheen te Yerseke. Het orgel zal in deze dienst worden bespeeld door dhr. W. Hulsman, adviseur van de orgelbouwcommissie der Ned. Herv. Kerk. Postduivententoons telling. Zaterdag werd in de zaal van café Van Hoek een postduivententoonstelling gehouden, waarvoor een flinke belang stelling was. Deze tentoonstelling was georganiseerd door de postduivenhou- dersvereniging „De Luchtpost" alhier. Er waren 329 duiven ingezonden. De keuring geschiedde door dhrn. J. Slag boom uit Zierikzee en A. de Regt uit Roosendaal. De uitslag was: Klasse I, oude doffers: 1. P. Schrij ver, Goes; 2. C. Coremans, Rilland; 3. M. Sentse, Rilland; 4. G. Zweers, Ril land; 5. J. de Kruis, Brielle; 6. A. van Eysden, Brielle. Klasse II, oude duivinnen: 1. M. Sentse; 2. S. Prevo, 3. C. Coremans, 4. M. Sentse, allen te Rilland; 5. M. Bruinooge, Kapelle; 6. J. Polderman, Rilland. Klasse III, jarige doffers: 1. F. Hil- lebrand, Rilland; 2. W. van Stel, We meldinge; 3. C. Vermast, Yerseke; 4. Jac. van Stel, Rilland; 5. P. Schrijver, Goes; 6. C. Coremans, Rilland. Klasse IV: jarige duivinnen: 1. L. Kooyman, Krabbendijke; 2. Gebr. van Stel, Wemeldinge; 3. M. Minnaard, Krabbendijke; 4. M. Sentse, Rilland; 5. Gebr. Scheemakers, Antwerpen; 6. G. Zweers, Rilland. Klasse V: jonge doffers: 1. Gebr. Ca- pello, Goes; 2. Jac. van Stel, Rilland; 3. J. Ridderhof, Yerseke; 4. J. de Jon ge, Oostdijk; 5. P. Schrijver, Goes. Alle eerste geklasseerde duiven ont vingen een beker voor de beste doffer of duivin. Concert. Vrijdagavond werd in het dorpshuis Luctor et Emergo een concert gegeven uitgaande van de Algemene Ontspan ningsvereniging. Voor deze avond waren aanwezig dhr. J. Otten en mevr. C. Griep-Knipscheer, beiden uit Amster dam, die resp. piano en viool bespeel den. De muziekliefhebbers hebben veel kunnen genieten van het prachtige spel. Gezellige kindermiddag. De Oranjevereniging „Juliana" bood zaterdagmiddag ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan de jeugd een aangename middag aan in het dorps huis. Voor hen werd een kinderrevue vertoond, getiteld „Met de jeugd in sprookjesland". Van deze gelegenheid werd een druk gebruik gemaakt. De kinderen hebben zich kostelijk geamu seerd. Vergadering Plattelandsvrouwen. De afd. Rilland-Bath van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen kwam vorige week in vergadering bij een onder leiding van de presidente, mevr. Kakebeeke-Inckel. Als spreker was deze avond aanwezig mevr. Sta pelen uit Steenwijk, die het onderwerp „Omgang met mensen" behandelde. De presidente dankte na afloop de spreek ster hartelijk voor haar interessante uiteenzetting. Jubileumavond Oranjevereniging. Dinsdagavond hield de oranjevereni ging „Juliana" voor haar leden een ju bileumavond ter ere van haar 25-jarig bestaan in het dorpshuis „Luctor .,pt Emergo", onder leiding van de voor-

Scheldebode | 1960 | | pagina 2