Puin©8 diT^IKfe, Burgerlijke Stand Rodenstockbril BOEKBESPREKING YERSEKE WEMELDINGE S' KRUININGEN handen HAMEA-GELEILMilltl) RILLAND.BATH Iedere Een bril van topklasse Een creatie vol gratie Kwaliteitsbrillen TllLLEQZN KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE he pA&clildi&UhtM Korfbal. Volharding behaalde zaterdag j.l. de verwachte overwinning op Togo II. Met 5aL-Werden de Goesenaren verslagen. Zaterdag a.s. moet Volharding naar Terj^feuzen, waar zij van Luctor een vrij^ zekere nederlaag te slikken krijgt. Dammen. Vorige week speelde Yerseke I zijn tweede competitiewedstrijd in de hoofd-1 klasse tegen de kampioensploeg van vorig jaar, Vlissingen I. Dat hiervan werd verloren lag in de verwachting; hetUverd 146. Hier volgt de gedetail- leerae uitslag: 1. R. RijkseJ. Lere 11; 2. J. LouwerseW. Heydra 20; 3. P. van de VredeE. Schuitema 02; 4. J. ZuidwegC. van Rijswijk 20; 5. E. MinnaardJ. N. de Vroom 02; 6. E. j£mseP. Maas 02; 7. Fr. v. d. Boomgaard—j-J. de Smet 11; 8. J. de BelP; Goedbloed 02; 9. J., Gunter L. Góedbloed 0—2; 10. A. Ridderhof— D. Hellinga 02. Maandagavond aanvaardde Yerseke I de reis naar Souburg, om aldaar zijn derde wedstrijd te spelen. Hier ging de strijd gelijk op. Toen de tijd was ver streken, was de stand 88 met 2 af gebroken partijen. Het zal hoogst waar- schijmijk een gelijk spel worden. Ook hier de gedetailleerde uitslag: 1. J. van EenenaamR. Rijkse 02; 2. J. Schou tenJ. Louwerse afgebr.; 3. J. van DixhoornP. van de Vrede 02; 4. L. van ZoelenE. Minnaard 11; 5. F. GrevingaE. Janse 11; 6. J. A. Veen- straF. v. d. Boomgaard afgebr.; 7. J. SinkeP. Hoogstrate 20; 8. J. Bras- sarM. Huissoon 02; 9. L. Leijnse Gunter 20; 10. D. MeijerJ. de Bel 2—0. A.s. week luidt het programma: Ka pelle IYerseke I. Winkelweek. Naar wij vernemen krijgen we ook dit jaar weer een winkelweek, welke wordt georganiseerd door de vereniging „Han- delsbelangen". Zoals gewoonlijk zijn er wees prachtige prijzen te winnen en zal de lÈJersekse middenstand alles doen wat mogelijk is om hun zaken tijdens deze winkelweek in het middelpunt der be langstelling te plaatsen. Directeur der Coöp. Aan- en Verkoop vereniging jubileert. «s - Vandaag, vrijdag 18 november is het 25 jaar geleden dat de heer B. W. Alink, directeur van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging G.A. alhier zijn ar beid begon als directeur. Nog op zeer jqygdige leeftijd, n.l. 22 jaar begon hij de^e arbeid in een schuurtje ter plaat se. De directeur was toen met alle func ties belast, tot pakhuiswerk toe. Doch niet1 w.ng stond dhr. Alink alleen, spoe dig kwamen enkele personen hem ter hulp, omdat er reeds uitbreiding nodig waSi" Zo ging het gestadig door, uit breiding op uitbreiding. Zo moest ook aan kantoor- en loodsruimte gedacht worden. Aan de oostelijke kanaaloever werd het begin gemaakt. De toen ver handelde produkten bestonden hoofd zakelijk uit kunstmest en veevoeder en gezien de gunstige ligging aan het ka naal door Zuid-Beveland direct met succeës. In de oorlog was het onmoge lijk om tot grotere uitbreiding te ko men. Maar direct na de oorlog ging het dan ook met grote sprongen vooruit. De grote loodsen van dhr. Kostense werden aangekocht, een mooie moderne cantine verrees, een grote silo die van zeer verre afstand getuigt dat daar de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging werkt, een tweede silo moest ook bijgebouwd worden, want er werd nu de volle aan dacht aan de oogstprodukten besteed, waarvan het graan een der voornaam ste plaatsen inneemt en vele duizenden tonnen worden dan ook in de oogst- periode verwerkt. De bestrijdingsmid delen -ksyamen tot volle ontwikkeling, alsmeifè' de kolenverkoop. Ook de lucht- vaartbespuiting van de landbouwgewas sen was een onderdeel der werkzaam heden geworden. De vloeistofbrandstof fen, waarvan het grote depót in Goes is gevestigd, bereikte een grote om vang. Afgelopen zomer werden eveneens te Goes de veilingsgebouwen aange kocht. Zo is dan in deze 25 jaar een zaak ontstaan met aan het hoofd dhr. B. W. Alink, die met ongekende snel heid naar een grootse omzet is geraakt. Vandaag viert de vereniging dat jubi leum van haar directeur, een man die door,zijn eenvoud, vriendschap en groot zakelijk talent dit heeft opgebouwd en wij twijfelen er niet aan of op de re ceptie die vanmiddag van 3.30 tot 5.30 uur in de „Prins van Oranje" te Goes zal worden gehóuden, zullen velen de heer Alink geluk komen wensen met dit behgalde succes in zijn werk. Ook van deze plaats onze hartelijke gelukwen sen, jubilaris! O.K.K. vraagt leden. Voor de op te richten drumband van O.K.K., waarvoor de eerste repetitie a.s., «maandag aanvangt, bestaat grote belangstelling, hetgeen een verheugend verschijnsel mag worden geonemd. Het aantaL blazers van de vereniging is echter van dien aard, dat nog verschil lende instrumenten onbezet zijn geble ven, jaetgeen het bestuur aanleiding heeft gegeven middels een advertentie in dit blad, de jeugd van Wemeldinge te verzoeken als leerling toe te willen treden. Vanzelfsprekend zijn ook oud leden van O.K.K. van harte welkom. Gaarne willen wij deze actie ondersteu nen en een beroep doen op allen die O.K.K. een goed hart toedragen. Be stuur en dirigent zullen U gaarne no teren! Bijeenkomst Plattelandsvrouwen. De afd Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam dezer dagen bijeen. De presidente, mej. J. D. Dekker kon een groot aantal leden welkom he ten. Als spreekster trad ditmaal voor het voetlicht mej. Ossewaarde uit Goes, die op interessante wijze het onderwerp „Hoe ben ik een goede gast en gast vrouw" behandelde, waardoor de afde ling weer op een leerzame avond kan terugzien. Voetbal. In de zaterdag gespeelde voetbalwed strijd Wemeldinge IS.V.D. I kwam Wemeldinge als overwinnaar uit de strijd. De wedstrijd,' die geen enkel hoogtepunt vertoonde, werd door beide ploegen in een laag tempo gespeeld. Met een 20 voorsprong tvoor Wemeldinge ging de rust in. Na de rust wist S.V.D. uit een strafschop de achterstand te verkleinen tot 21, met welke stand tevens het einde kwam. Een iets ge flatteerde overwinning voor Wemeldin ge, daar een gelijk spel o.i. de verhou ding beter had weergegeven. Het twee de elftal won met grote cijfers van S. V.D. II, n.l. 215. De -A-junioren moes ten de beide puntjes op Hansweert ach terlaten. Zaterdag a.s. speelt het eerste elftal een thuiswedstrijd tegen Spui. Dat zal voor Wemeldinge wel een te zware opgave zijn, zodat de beide punten de Schelde wel over zullen gaan. Gouden bruidspaar. Zaterdag hield het gouden bruidspaar Walrave-Schipper een receptie in het zondagsschoolgebouw van de Vrije Evang. Gemeente. Het heeft het bruids paar aan belangstelling niet ontbroken. Temidden van de vele familieleden werd dit feest gevierd. Aanvaring. Bij de monding van de buitenhaven ontstond vrijdag een botsing tussen drie vaartuigen, n.l. de Telegraaf 5, de Telegraaf 17 en het Franse motorschip „Corton". De Telegraaf 5, die de Tele graaf 17 op sleeptouw had, verliet de haven en voer de Oosterschelde op. Vanaf de Oosterschelde naderde het 890 ton metende en met ijzer geladen mo torschip „Corton". Deze probeerde te stoppen, maar door de sterke vloed- stroom werd ze dwars weggedrukt en kwam in aanvaring met de Telegraaf 5. Nadat hij deze geschampt had kwam hij ook in aanvaring met de Telegraaf 17. Dit vaartuig liep schade op aan bakboord. De „Corton" bleef zelf zonder schade. Nadat een onderzoek was in gesteld, zetten de vaartuigen hun reis voort. Na aanvaring gezonken. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur is juist buiten de haven het 127 ton me tend motorschip „Bema" na een aan varing met het 1000 ton metende mo torschip „Matterhom" gezonken. De „Bema" was geladen met cement en krijt. Nadat het schip in de midden- sluis geschut was en de Oosterschelde opvoer, liep eveneens uit de midden- sluis de „Matterhorn" en volgde de zelfde koers als de „Bema". De „Mat terhorn" liep de „Bema" snel in de schipper, dhr. Kik, zag het gevaar aan komen en riep zijn vrouw en 2%-jarig zoontje aan dek. Toen de „Matterhom" dichtbij was gekomen, vluchtten de op- varenden van de „Bema" naar het voor- i schip. Juist op tijd, want de voorsteven j van de „Matterhorn" liep met een da- I verende slag op het achterschip. De stuurhut, waarin zich net tevoren de drie opvarenden hadden bevonden, werd totaal versplinterd en de brokstukken vlogen overboord. Door de snelheid en de kracht waarmee de aanvaring plaats vond, werd de „Bema" weggedrukt en sloeg de „Matterhom", die nog steeds vaart had, midscheeps tot aan de bo venzijde van de luiken in de „Bema", waardoor dit vaartuig naar beneden werd gedrukt. De „Bema" begon toen te zinken. De drie opvarenden konden langs een laddertje, dat de stuurman van de „Matterhom" op het zinkende schip had geplaatst, veilig aan boord komen. Dhr. Kik heeft niets meer van boord kunnen redden; ook een bedrag I van ongeveer 1000 gulden is mee de diepte ingegaan. De schipper van de „Matterhorn", dhr. Gans, verklaarde de „Bema" in het geheel niet gezien te hebben en de aanvaring pas te hebben bemerkt door de schok. Zijn schip liep slechts lichte schade op en kon na een uitgebreid onderzoek door de rijkspoli tie te water zijn reis vervolgen. Postduivententoons telling. Door de postduivenhoudersvereniging „De Deltavliegers" zal op 26 november de uitslag van de grote verloting be- i kend gemaakt worden. Tevens zal er op de dan te houden tentoonstelling een Amerikaanse verloting gehouden wor den, terwijl ook het rad van avontuur aanwezig is. Dat er op het gebied van duiven veel te zien zal zijn, is buiten twijfel. Voor de duivenliefhebebrs zullen nog bonnen voor jonge duiven worden I verkocht van De Witte Molen, G. Du- sarduijn en M. C. Kemker. Dit zegt voor de duivenhouders al meer dan genoeg. Als keurmeester zal optreden dhr. G. Dusarduijn uit Groede. Het zal dan ook in het jeugdgeobuw wel een drukke en gezellige dag worden. Bij de oprichting traden reeds 17 leden (allemaal meisjes) toe. Meerdere kun nen zich nog aanmelden op de trai ningsavonden, welke donderdags van 7 tot 8 uur in het gymnastiekolkaal van de o.l.s. worden gehouden. Naar we vernemen bestaat er bij de vereniging het voornemen om in 1961 een handbal- tournooi in Kruiningen te organiseren. Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbankalhier werd in de maand oktober fngelegd 259.473,02 en terugbetaald tot een be drag van 161.461,98. Het saldo aan het eind van de maand bedroeg 7.666.623,30. Er werden 18 nieuwe boekjes uitgegeven. Gezellige middag voor bejaarden. Woensdag gaf de afd. Kruiningen van de N.C.V.B. een middag voor de be jaarden in het dorpshuis. Het geheel stond onder leiding van .de pijesidente mevr. C. Koolstra-Steketee, die de aan wezigen hartelijk welkom heette. Na een schriftoverdenking van mevrouw Koppejan trad een koortje op, dat door enkele dames -'was gevormd. Er werd ook veel sam&n gezongen, wat de ge zelligheid verhoogde. Voorts was er de clamatie en wat zeer in de smaak viel een „interview" van-het bestuur en enkele leden van de bejaardenver eniging door mevr. Waverijn-Hovestadt. In de pauze werden allen getracteerd op een kopje koffie, waarna enkele stukjes in Zeeuws dialect werden voor gedragen. Het slotwoord sprak mevr. Ligthart Schenk. Piet van Egmond. Op zaterdag 19 november a.s., des avonds om 8 uur zal een orgelbespeling in de Herv. kerk worden gegeven door de Amsterdamse organist Piet van Eg- mond. Wij prijzen ons gelukkig, deze in binnen- en buitenland vermaarde N.C. R.V.-organist in onze kerlofte laten spe len. Werken zullen uitgevoerd worden van o.a. Bach, Mendelssohn eA César Franck, met aan het slot een imiprovi- satie. Zij, die de orgelconcerten van Piet van Egmond door de radio beluis teren, kennen zijn sublieme wijze van improviseren. Wij raden u aan, deze avond beslist vrij te houden, daar u dan genieten kunt van het allerbeste wat op dit gebied kan worden geboden. Vergadering V.V.H. Dinsdag vergaderden de bestuurs leden van de provinciale afdelingen van de V.V.H. (Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in „Ons Dorpshuis" on der leiding van de presidente, mevrouw S. C. de Casembroot-Baronesse van der Feltz. Mej. W. J. H. Westers besprak de diverse aspecten, die de vrouwelijke vrijwillige hulpverlening telt en mej. B. C. J. Vroom sprak over „Individu ele zelfbescherming", waarvooiv door de V.V.H. een voorlichtingscurstts voor haar leden zal worden gegeven). In de namiddagbijeenkomst sprak mevr. E. van den Bosch-de Jongh, vertegenwoor digster van de V.V.H. bij Tïe N.O.V.I.B. over haar reis door Griekenland, m.n. Chrysoupoulus, dat evenals een gebied in de Soedan, hulp van de N.O.V.I.B. ontvangt. I terieur van de kerk. Tijdens de kerk diensten werd de zang de laatste tijd begeleid door een harmonium. De be- doeling is, om het nieuwe orgel op 23 november a.s. in een speciale kerkdienst aan de Vrije Evang. Gemeente over te dragen. Het beschikbaar stellen van dit orgel is voor elkaar gekomen door me dewerking van dhr. W. J. A. H. S. van Berkel, adviseur van het Nationaal Rampenfonds, de orgelcommissie van de Ned. Herv. Kerk en Ds. H. R. Tim merman, voorheen consulent van de Vrije Evang. Gemeente te Bath. Dhr. W. Hiilsmann, adviseur van de orgel bouwcommissie der Ned. Herv. Kerk, zal op de avond van de overdracht het orgel bespelen. m UAMPA.r ruw of schraal "+rmt Handbalvereniging. Enige tijd geleden werd alhier een handbalvereniging opgericht, welke de naam kreeg van „Sporto". Deze ver eniging gaat al spoedig een grote ac tiviteit ontplooien, want met 2 teams (een senioren- en een junioren dames team) gaat ze deelnemep aan de com petitie, die 26 novembefa.s. aanvangt. Voetbal. Rillandia I trok zaterdag j.l. naar Raamsdonkveer om de strijd aan te binden tegen Good Luck. De Rillanders waren niet opgewassen tegen de Bra banders. De uitslag was 42 ten gun ste van Good Luck. Rilland III speelde tegen Kruiningen III en won met 73. 9 Botsing tijdens inhalen. Vorige week woensdag had een bot sing plaats op de Valckenisseweg tij dens een inhaalmanoeuvre. Een bestel auto van de firma H. uit Bergen op Zoom, bestuurd door G. T. Jij N. uit Halsteren, wilde een tractor passeren, waarachter een spitmachine, bestuurd door A. v. d. B. uit Hansweert. Bij het passeren van de spitmachine raakte de ze de bestelwagen en scheurde de caros- serie daarvan open, zodat deze zwaar beschadigd werd. Persoonlijk#' ongeluk ken kwamen niet voor. l0' Auto's op elkaar. Op de Rijksweg is vrijdagmiddag een vrachtwagen met een personenauto in botsing gekomen. De botsing ontstond, toen W. V. uit Goes met zijn vracht wagen een stilstaande auto inhaalde. Op hetzelfde ogenblik naderde een per sonenauto, bestuurd door M. A. J. B. uit Breda. Een botsing was niet meer te voorkomen. De vrachtwagen werd licht, de personenauto zwaar bescha digd. Met materiële schade liep het af. Tamme zwanen. De jachtopziener M. Eversdijk be merkte in een put in de Fredericapol- der een viertal tamme zwanen. De die ren zijn waarschijnlijk ergens uit een vijver weggevlogen. Zij zijn zeer dicht te benaderen. Van het groene laken,, De biljartclub R.B.C. speelde in „Het wapfn van Rilland" een. vriendschap pelijke wedstrijd tegen de biljartclub Thalia" uit Hansweert. De Hansweert- se club won met 400 caramboles tegert Rilland 379. De uitslag was: P. Schou- wenaar 112, J. Nankoly 83, L. de Vis ser 10, P. Verschuuren 43, A. Quakke- laar 37, P. den Boer 43 ,A. Wiegman 34 en F. Impens 38 (Hansweert). Jac. Traas 48, J. Meesters 43, ÏL de Wilde 69, JL. Lobbezoo 48, P. Meesters 31, J. v. d; Linde 30, A. Moerman en J. Meesters 32 (Rilland). Nieuw kerkorgel. De Vrije Evang. Gemeente te Bath heeft deze week een nieuw kerkorgel gekregen. Het is gebouwd in Loga (Duitsland) en is een gift van het Na tionaal Rampenfonds. Het is een vijf- sterns automatisch orgel met 270 pijpen. Het houtwerk is aangepast aan het in- Kapelle (Z.-B.) T.l. 0 1102-223 Voetbal. Zaterdag speelde het eerste elftal een uitstekende wedstrijd tegen de kopploeg in de competitie. Er werd zo door de Krabbendijkenareij gespeeld, dat ze ver diend wonnen van Dinteloord I met 4—3. Vergadering N.F.O. De afdeling Krabbendijke van de Ned. Fruittelers Organisatie hield voor de eerste maal dit seizoen haar ver gadering in t» izaal Verburg. Deze avond was als spreker uitgenodigd dhr. Torenaar, chef van „Zeelands proef tuin", om te spreken over de nieuwe rassen, toegelicht met kleurendia's. In het bestuur werden gekozen dhrn. J. C. Vogelaar en A. van Zweden (Ril land). Herkozen werhen dhrn. A. van Bremen en H. van Hoeveringe. N.C.L.B. vergaderde. De Chr. Landarbeidersbond vergader de voor de laatste maal onder leiding van dhr. J. Kriekaard, daar deze we gens hoge leeftijd bedankte als voor zitter. Dhr. Den Hollander, afgevaar digde van het C.N.V., leidde het on derwerp in over arbeidstijdverkorting in de land- en tuinbouw. Spreker wees er op, dat ook in deze sector de vrije za terdag ingevoerd dient te worden, om niet met andere bedrijven (fabrieken) achter te raken. Voor de nieuwe c.a.o., die in mei in werking treedt, wordt dan ook een voorstel gedaan om 10 vrije zaterdagen per jaar te geven, en zo alvast een begin te maken voor de algemene vrije zaterdag. Aan het einde der vergadering werd dhr. J. Schouten als voorzitter gekozen. dekerkenaren wonnen verdiend met 7— 1. De B-junioren, die op bezoek gingen naar Heinkenszand, verloren met 41, Fietsers botsten op scooter. Maandagmorgen omstreeks zeven uur kwamen op het kruispunt Rijksweg— Eversdijkseweg te Biezelinge twee fiet sers, t.w. dhrn. W. O. en C. L. uit Ka pelle in botsing met een scooter, be reden door J. A. v. d. P. uit Nieuw- Beijerland, die vanuit de richting Goes kwam aangereden. Persoonlijke on gelukken deden er zich niet voor. Zo wel de fietsen als de scooter werden beschadigd. Vergadering Geref. Mannenvereniging. Onder voorzitterschap van dhr. J. A. van Neuren hield de Geref. Mannen- vereniging „Paulus" te Kapelle-Bieze- linge haar jaarvergadering. Na afdoe ning van de huishoudelijke zaken bracht dhr. A. C. Clement zijn jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat het ledental op 18 stabiel genoemd mag worden. Het jaar verslag van de penningmeester, dhr. L. Florijp, maakte melding van een batig slot. Op deze vergadering hield Ds. C. de Ruijter uit Wemeldinge een lezing over het onderwerp „Het werk onder de schippers", waarover na afloop een uitgebreide discussie volgde. CORRESPONDENTIE ABONNEES TE WAARDE Op anonieme brieven kunnen we niet ingaan. Maak uw naam bekend en we zullen de zaak onderzoeken. RED. Voetbal. Na een week gedwongen rust was het weer zaterdag zeer gunstig en kon den beide wedstrijden doorgang vinden. Waarde I speelde tegen Oostkapelle en kon zijn eerste overwinning boeken in dit seizoen en wel met 63. Deze over winning zal misschien weer nieuwe moed geven. Waarde II ging op bezoek bij De Beren II en boekte ook weer winst door met 5-1 te winnen. Lezing voor N.F.O. „Actuele vraagstukken in de fruit teelt" was het onderwerp dat de rijks- j tuinbouwconsulent voor Zeeland en West Noord-Brdbant, Ir. J. J. van Hen- nik vrijdag inleidde, tijdens een in het verenigingsgebouw „Obadja" te Kapelle gehouden bijeenkomst van de afdeling Kapelle en omstreken van de Neder landse Fruittelers Organisatie en de vereniging van oud-leerlingen van tuin- bouwwintercursussen. De leiding van deze slechts matig bezochte vergade ring was in handen van dhr. P. van der Have, die aan het begin het overlijden herdacht van wijlen dhr. Chr. Nieuwen- huize, die ruim tien jaar bestuurslid is geweest van de N.F.O. Beroepen. De Hervormde Gemeente te Biezelin ge heeft in verband met het vertrek van haar predikant, Ds. D. Schneider, een toezegging van beroep uitgebracht op Ds. Mr. Q. Roveirs uit Warns (Fr.). Om de damtitel. Door de leden-van de damclub wer den de afgelopen» week slechts drie partijen gespeeld om het persoonlijk damkampioenschap. De uitslagen hier van zijn; J. J. GansemanA. v. d. Schraaf 11; H. A. v. d. VrieC. v. d. Vliet 20; Chr. KorstanjeC. Sul- sters 11. Oliebollengeur. it/rijdag hing er over Kapelle de ge hele dag een zware oliebollen-bakgeur. plaatselijke afdeling van het Ned. Roode Kruis hield namelijk haar tra ditioneel geworden olliebollen-verkoop- actie. Niet minder dan 12.000 bollen rolden er die dag de pannen uit en werden ook aan de man gebracht. Het resultaat van deze verkoopactie zal ge voegd worden bij het inzamelings resultaat van dit jaar. Voetbal. Het gaat de voetbalvereniging „Ka pelle" dit competitieseizoen bepaald niet voor de wind. Zaterdagmiddag moest het eerste elftal weer een nederlaag in casseren en wel tegen Mevo in Zierik- zee met 63. Het tweede elftal bracht ,et er ook r^iet^best af. Het speelde op gen terrein,stegen V.C.K. II. De Kou- Tahiti Nui, door Bengt Da- nielsson. Een vlotvaart over de oceaan. Uitgave Gebr. Zo mer Keuning. Prijs 9,90. Dit boek geeft een beschrijving van de „Tahiti Nui", het vlot waarmee een Franse expeditie op stoutmoedige wijze de Stille Oceaan overstak van Tihiti naar Zuid-Amerika en vandaar weer terug naar Polynesië. De zesenzestigjarige leider Eric de Bisschop en zijn jonge metgezellen maakten een tweemaal zo lange tocht als de mannen van de vermaarde Kon- Tiki expeditie en moesten zeer grote moeilijkheden en gevaren trotseren. Het doel van de vermetele vlotvaart van vele duizenden zeemijlen was het be wijs te leveren voor Erik de Bisschops theorie, dat Polynesische zeevaarders in voorhistorische tijden dezelfde tocht met hetzelfde type vlot vele malen hadden ondernomen, gebruik makend van de zelfde equatoraalstromen en passaat winden. Bijzonder boeiend is het boek als het na een reeks opwindende avonturen de tragische gebeurtenissen beschrijft die culmineerden in het verlies van een mensenleven juist op het ogenblik dat de redding nabij was. Dank zij zijn er varing als bemanningslid van het Kon- Tiki vlot is Bent Danielsson in staat geweest deze expeditie te beschrijven met grote nauwkeurigheid en een le vendigheid, die de lezer in spanning houdt tot de laatste bladzijde. Dit boek oogstte in Skandinavië en enorm suc ces en werd inmiddels reeds in negen talen uitgegeven. Reeds verkrijgbaar bij Van der Peijl, Yerseke en Kruiningen. ét Van 1017 november 1960 YERSEKE. Geboren: Catharina Elisa beth, dv. Antheunis Bakker en Jozina Elisabeth de Leeuw. Overleden: Neeltje Eversdijk, 77 j., echtgen. van Pieter Nieuwenhuize. Huw.aangifteJelto Berth Drenth, 22 j. te Kruiningen en Neeltje Maria Lena Bom, 27 j.; Dingenis Hubregt Murre, 22 j. en Maria Theuntje de Back, 21 j. Huw.afk.: Jozias de Koeijer, 26 j. en Krina Wisse, 25 j. te Wemeldinge. Van 1016 november 1960 KRUININGEN. Geboren: Leonardus Petrus, zv. Cornelis Hendricus Kalle en Lucia Louisa Huisman. Gehuwd: Hendrik Verhage, 25 j. te Goes en Catharina Petronella Maria Malgo, 25 j.; Jacobus Jan van den Berg, 32 j. te Yerseke en Christina Cornelia de Jonge, 22 j. Overleden: Johannus Augustinus Mod- de, 73 j„ echtgenoot van Petronella Ma ria Cornelia Moerings. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. P. Veldhuysen, Westbroek. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Timmerman uit Amsterdam. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v. m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Kapiteine C. J. Bijl. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gèm. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J.i van Dijken.

Scheldebode | 1960 | | pagina 2