P.K. Burgerlijke Stand „CALTEX" H, lok Zonen SESAM WERELDGESCHIEDENIS SAN FOR OVERALL I PREDIKBEURTEN advertenties Van der Peijl Yerseke Kruiningen J0Z. SLABBEK00RN MAXWEL N.V. H0-N0 Edelhaard-olie J. G. DEN TOONDER de beste, de sterkste, de mooiste. Groot nieuw Sesam-standaardwerk NIEUWE/GEÏLLUSTREERDE rl f S ï- 5 S nM-si s Hl Ni! i s g rj in 18 pocket-delen prijs per deel f 1,75 een rijk bezit voor het hele gezin BOEKHANDEL VAN DER PEYL KORTE GOLFJES Met bromfiets gevallen. In de bocht van de Schoorsezandweg te Schore is zondagmiddag dhr. J. v. d. M. uit Kapelle met zijn bromfiets zo ongelukkig komen te vallen, dat hij in bewusteloze toestand een nabijstaande woning moest worden binnengedragen. Dr. Nieuwenhuijse uit Kruiningen, die de eerste hulp verleende, liet het slachtoffer per ziekenauto overbrengen naar het ziekenhuis „Oostwal" te Goes. Dhr. M. heeft met zijn val, vermoede lijk tengevolge van slippen, een hersen schudding opgelopen. Beroep aanvaard. Ds. D. Schneider uit Biezelinge heeft bet op hem uitgebrachte beroep naar de Hervormde wijkgemeente Waubach- Nieuwenhagen-Schaesberg van de cen trale gemeente „Mijnstreek" aangeno men. Grote belangstelling internationaal hengelconcours. Groot was de belangstelling voor het internationale hengelconcours dat za terdagmiddag door de hengelsportver eniging ,,De Kapelse Kanaalvissers" werd gehouden. Niet minder dan 530 deelnemers uit alle windstreken van ons land en ook uit België waren naar Kapelle getogen. Ondanks de minder ideale weersomstandigheden bleef de stemming de gehele wedstrijd opper best. Met een vangst van twee grote palingen en een knorhaan, wist de 18-jarige Maarten Kinkgoud, zoon van de voorzitter van de Eerste Goese hen gelsportclub, zich als eerste te klas seren. Bij de prijsuitreiking, die des avonds in hotel „De Zwaan" door bur gemeester H. G. van Suylekom plaats had, mocht een gelukkige vader de prijs hiervoor twee bekers en een com pleet slaapkamerameublement in ontvangst nemen. De vangst was voor deze wedstrijd, die ook dit jaar bewezen heeft tot de voornaamste concoursen van de provincie gerekend te moeten worden, redelijk, getuige een totaal gewicht van 37 kilogram. De overige prijswinnaars waren: 2. A. Lepoeter, Schore, 630 pnt.; 3. R. Karelse, Schore, 630 pnt.; 4. A. Kwakernaat, Bergen op Zoom, 580 pnt.; 5. dhr. Peere, Wom- melgem (België), 555 pnt.; 6. M. Ze- gers, Axel, 500 pnt.; 7. M. Eversdijk, Kapelle, 500 pnt.; 8. A. J. Eckhardt, Yerseke, 485 pnt.; 9. G. de Pree, Scho re, 450 pnt.; 10. Mevr. van Gorssel, St. Maartensdijk, 450 pnt. Van 30 september6 oktober 1960 YEKSEKE. Geboren: Philippus Corne lls, zv. Cornells Marinus Jacob Dijkwel en Cornelia Helena Pikaar; Anthonie Johannes, zv. Johannes Rottier en Dirk je Cornelia Zoeteweij. Huw.aangifte: Adriaan de Jonge, 26 j. en Maria Adriana van Velzen, 23 j.; Adriaan Jacobus Kole, 23 j. en Maria Paulina van den Boomgaard, 20 j. Huw.afk.: Jacob Meulbroek, 34 j. en Hildegard Tanck, 36 j. te Wyk auf Föhr. Van 29 september5 oktober 1960 KRUININGEN. Geboren: Jacobus Jan, zv. Johannis Geerard den Toonder en Jacomina van Noorden. Huw.aang.Bal ten Adrianus Hendri- kus van Oijen, 25 j. te Budel en Tanne- ke van Hoeve, 19 j. Over de maand september 1960 RILLAND-BATH. Geboren: Irene, dv. Johannes Gijsbert van Hemert en Geer trui Hendrikse; Gustaaf Alexander, zv. Eddy IJssel de Schepper en Gilda Wil- fride Gemser; Anthonia, dv. Jacobus van Stel en Adriana Abramina Adri- aanse; Petrus Jacobus, zv. Adrianus Jo hannes Tempelaars en Cornelia Jacoba Meesters; Cornelis Izaak, zv. Izaak An thonie Boeije en Johanna Maria van der Graaf. Huw.aangifte: Jacobus Pieter Gerard Mieras, 25 j. te Yerseke en Dina Kant, 20 j.; Jacobus Willem Lobbezoo, 21 j. en Petronella Antonia Dimphena An- sems, 17 j. te Bergen op Zoom. Gehuwd: Leendert Staal, 53 j. te Krabbendijke en Cornelia Lobbezoo, 59 j.; Christiaan Marinus van Koeverin- ge, 27 j. te Waarde en Dina Elisabeth Saman, 23 j. KRABBENDIJKE. Geboren: Helena Maria, dv. B. Wagenaar en A. Oomen. Ondertrouwd: P. Jansens, 24 j. en A. Benou, 18 j.; J. Adriaanse, 24 j. en D. Berman, 23 j.; A. van Damme, 24 j. en T. Luteijn, 24 j. Gehuwd: J. van Burg, 24 j. en J. C. Weststrate, 20 j.; J. de Bel, 24 j. en L. M. J. Gelderblom, 21 j.; J. Adriaan se, 24 j. en D. Berman, 23 j.; P. Jan sens, 24 j. en A. Benou, 18 j. Overleden: J. Vergouwe, 83 j., echt genoot van A. Wagenaar; F. Smits, 80 j., echtgenoot van P. Nieuwenhuyse. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga Voorbereiding H. Avondmaal 7 uur: Ds.P. Kloosterman, Rotterdam- Charlois, Jeugddienst. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Viering H. Av. en nabetrachting. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v. m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Kapiteine C. J. Bijl. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Voorbereiding H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. V.m. voorbereiding H. Avondmaal N.m. bed. H. Doop. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. N.m. bed. H. Doop Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Bed. H. Avondmaal Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 12 oktober, 7.30 uur: Ds. H. Rijksen uit Gouda. Vrjje Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Servaas, Gent (B.) Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 6 uur: Ds. K. W. Slik, Wemeldinge. Jeugddienst. Geref, Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. v. d. Vlugt, Terneuzen. 2.30 uur: Ds. K. W. Slik, Wemeldinge. Viering H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Bed. en dankz. H. Avondmaal Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. Kleisen. Lederen kleding, Gelmok kwaliteit. Enorme sorte ring. Goedkope prijzen. St. Antoine, Roosendaal, tel. 4318 en 3516 Wij belasten ons met het plaatsen van Uw in andere bladen, zonder prijsverhoging Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Voor U, mevrouw! Uw man in een altijd wit, welgesne- den en blijvend perfect shirt èn Toplin niet-strijken op z'n best. Dat is El-Mior. Voor Yerseke alleen bij J. P. Pieune, Kerkplein 3. K.L.M. werkkleding. P. Paauwe, Yerseke. Vraagt steeds „Scheepjes" wol voor ieder breiwerk; zeer voordelig en sterk, in nieuwe kleuren ontvangen, met gratis breipatroon. Zie de etalage. - A. C. Baay, Yerseke. Zojuist ontvangen prima donkerblauwe gemoltoneer- de trainingsbroeken, mo dern model met spilt je. Ide aal voor de school. Heerlijk warm en héél goedkoop! - Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Grote sortering dames molières in de nieuwste kleuren. Ook in flats de nieuwste snitten in zwart en bruin. Zie etalages. I. Hage, Yerseke, Noord- Brabantse Schoenwinkel. Prima warme jaeger sport- kousjes m. nylon, sterk en goedkoop, v.a. 1,45. Warme jaegersokjes v.a. 1,35. Wol len h.truien m. kol in grijs en blauw v.a. 18,40. - Nout Slnke, Yerseke. Wenst U een warme en moderne pullover, vest of trui, dan naar P. Paauwe, Yerseke. Zojuist ontvangen de nieuw ste herfst/winter catalogus 1960 van Still patronen. Komt U eens kijken? - Fa. J. de Jonge Zoon, Tex tielhandel, Kruiningen. Bijbels in oude en nieuwe vertaling, kerkboeken voor alle gezindten levert U: Boekhandel van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Sportpullovers, fijn en grof gebreid in de nieuwste kleu ren voorradig. J. P. Pieu ne, Kerkplein 3, Yerseke. In baby- en kleuterkleding hebben wij een pracht win tercollectie. Zeer bijzonder mooie babyjasjes, geheel met wattinevoering in zach te pasteltinten. - Van IJs- seldijk-Snoep. Rechtstreekse fabrieksaan- bieding in de mooiste kwa liteit ster-kokoslopers, alle breedte. - P. Paauwe, Paar denmarkt, Yerseke. Voor de schoonmaak: Gor dijnkant in wit en crème in sm. en br., keukenval, keu kenvitrage, gekleurd- en keukenbont, kat. kleedjes en gebord. overhanddoeken v.af 2,58, panlappen v.af 27 ct., „Jorso" en badstof keukendoeken v.af 1,29 enz., washandjes en bad doeken een ruime keuze. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Nooit was onze collectie wollen dekens zo mooi als dit seizoen! Geheel nieuwe kleuren en dessins. Kies, nu de keuze bijzonder groot is. Ook in kinderdekens voor wieg en ledikantje hebben wij een geweldige sortering. In fijne wagenplaids steeds het nieuwste. - Textielhan del Snoep-van Willigen. Aanbieding molton dekens in de maat 190 x 220 cm. Zeer voordelig voor onder leggers, dikke kwaliteit. Nu slechts voor 6,90. - Van IJsseldijk-Snoep. Heren- en jongensschoenen in de nieuwe bronsgroene kleur. Groene herenmolières Italiaans model vanaf 19,95. I. Hage, Yerseke. Vloerbedekking en vitrage worden door ons vakkundig verzorgd en niet duur. Paauwe, Paardenmarkt. Voor een mooie overjas, re genjas of kostuum naar: Paauwe, Yerseke. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Kruiningen, Tel. 381. In wollen sjaals ook mo hair zijn we ruim gesor teerd. - J. P. Pieune, Kerk plein 3, Yerseke. Wij ontvingen iets geheel nieuws voor dames en meis jes pyama's. Prachtig san- tolina flanel. Witte onder grond met fraai getinte mo tiefjes. Textielhandel Snoep-van Willigen. In wollen vesten, met en zonder mouwen, hebben we een prachtige sortering. J. P. Pieune, Kerkplein 3. Alleenverkoop voor de nieu we Cellox kapokmatras voor warm en gezond sla pen. - P. Paauwe. Koopje van de week. Prach tige flanellen damesblouses, fijne moderne ruitjes, no- iron, mouw, slechts 8,95. Spotgoedkoop! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Rubber naamstempels, num mer- en prijsstempels, emaille- en plastic naam- en deurplaten levert U Boekhandel van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Het wordt kouder! Kruip nu onder flanellen lakens! Speciale reclameprijs 150 x 230 5,95; 180 x 230 6,95. Beperkte voorraad. - Firma J. de Jonge Zoon, Tex tielhandel, Tel. 372, Krui ningen. Jongens- en meisjescoats in de moderne kleuren, met teddyvoering. - P. Paauwe, Yerseke. Damespantoffels in de nieuwste modellen en kleu ren. Damesmuiltjes in suède en leer. Herenpantoffels in verschillende soorten. Gro te keuze. Komt onze etala ges zien. I. Hage, Yerseke. Noord-Brabantse Schoen winkel. Zag U reeds onze nylon reiszakken? Iets heel bij zonders, makkelijk te was sen en heerlijk warm. Ook in Teddy reiszakken heb ben wij een mooie sorte ring. Zie onze speciaal eta lage. - Van IJsseldijk-Snoep Voor al uw woninginrich ting slaagt U beter bij Paauwe op de Paarden markt. De nieuwste 2-delige over all, broek met los jack. Al leenverkoop: P. Paauwe. Hiermede geven wij kennis, dat tot onze droefheid, nog zeer plotseling is ontslapen onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zus ter en tante Huberdina Saartje van Nieuwenhuijze wed. van M. v. d. Have in de ouderdom van ruim 90 jaar J. M. VAN DER HAVE C. J. VAN DER HAVE G. VAN DER HAVE- VAN DAM Klein- en achterklein kinderen Terneuzen, 2 okt. '60 Lange Kerkstraat 88 De teraardebestelling heeft plaats gehad op woensdag 5 oktober j.l. op de algemene begraaf plaats te Yerseke Hiermede betuig ik op nieuw mijn oprechte dank aan mijn geliefde moeder, familie en vrienden. Tevens dank ik alle in woners van Yerseke, die blijk gaven van hun vriendschap tijdens mijn verblijf in Yerseke God bless you all Wed. M. van Peenen 4 oktober 1960 s.s. „Statendam" van 5200 Watt in voorraad bij Schuttershof 1 2 Telefoon 639 - Yerseke Voor uw RADIO EN T.V. naar agentichap SUPER RADIO'S in noten houten kast met druktoetsen voor I 125,— Te bezichtigen bij: VIERSTRAAT 20 Voor Uw oliehaardkachel: vaten en drums steeds in voorraad Julianastraat 20b Yerseke Telefoon 664 Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. P.K. artikelen zijn ver krijgbaar bij Kruiningen Telefoon 435 Kapelle - Telefoon 200 is s v o C f 2 v 55 U 'ft Si 5 boeiend, geschreven omvangrijk rijk geïllustreerd De uitgevers van de vermaarde Sesam Encyclopedie kondigen de ver schijning aan van een groots nieuw Sesam-standaardwerkSesam nieuwe/ geïllustreerde Wereldgeschiedenis. U moet vandaag of morgen beslist eens het proefexemplaar van het eerste deel bij ons in de zaak komen bekijken. Het is ongelooflijk wat hier voor zo'n lage prijs geboden wordt. allesomvattend Niet alleen de staatkundige maav ook de culturele aspecten krijgen de volle aandacht in deze Wereld geschiedenis compleet De gehele geschiedenis van de mensheid, tot en met de tweede wereldoorlog, wordt behandeld U leest elk deel als een roman De 18 delen bevatten totaal meer dan 4000 bladzijden 1000 foto's, honderden tekeningen en op het omslag van elk deel een kleurenreproduktie praktisch ingericht In de registers in deel 18 vindt u alle historische namen en gebeurtenissen met verwijzing naar de blad zijden waarop ze behandeld worden. Sesam nieuwe/ geïllustreerde Wereldgeschiedenis is dus tevens een handig naslagwerk Elke twee maanden, te beginnen met oktober, verschijnen er twee delen tegelijk. Wanneer u nu, vóór de verschijning, intekent hebt u het voordeel dat u elke twee maanden maar 3,50 hoeft te betalen, zodat u haast ongemerkt het complete werk in uw bezit krijgt. Laat deze unieke gelegenheid u niet voorbijgaan Teken NU bij ons in op Sesam nieuwe/geïllustreerde Wereldgeschiedenis Kruiningen - Telefoon 381 Yerseke - Telefoon 532 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Onze prachtige collectie kinderjasjes munt uit door prima kwaliteiten, nieuw ste kleuren en modellen, perfecte coupe en pasvorm en zeer billijke prijzen. On ze collectie blijft interes sant omdat wij steeds nieu we zendingen ontvangen! Zie etalage! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Damclub Yerseke. Wij ope nen het seizoen met een sneldamwedstrijd, waar ook niet-leden mee kunnen spe len op donderdag 13 okt. a.s. in de Damse school. Aanvang 7.45 uur. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We meldinge. Mooie wevenit damesjum pers m. kraagje en m. in div. moderne tinten, kleurecht en krimpvrij, sl. 5,95. Hoe bestaat het! Nout Sinke, Yerseke. Herfstmode 1960. Rok- en japonstoffen, ook dralon. Grote keuze in voordelige coupons. - J. de Jonge Zoon, Textielhandel, Telef. 372, Kruiningen. Te koop: Schuur, 5 bij 3. t 150 gulden. Koopje. P. Duin- kerke, Margrietstraat 28, Yerseke. Op 10 oktober a.s. wordt de sociëteit te Wemeldinge geopend voor de bejaar den. - Het Bestuur. Jongens- en meisjes win- Verloren: Zwart jongens fietsje met nikkelen lamp. Tegen beloningterug te be-1 en "goedkope genre in zeer zorgen bij Rinus Goeman, mooie effen najaarskleuren Paardenmarkt 1, Yerseke. j en ruitdessins. - Van IJs- seldijk-Snoep. Boerinnen'. Doe nu uw keu ze in de versehill. avond doeken, zwart pluche net ten en halsnetjes, óók in zwart, 11,95. Daagse doe ken en beuken ontvangen, slechts 4,85. Zijden en stoff. doeken en beuken aan voordelige prijzen. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yer seke. Te koop: Transportfiets m. nieuwe banden 35,2 jongensfietsjes 25,per stuk; 1 bascule 25,2 duo's voor bromfiets 5, per stuk. - P. Duinkerke, Margrietstraat 28, Yerseke. Goedkope en sterke jon gensschoenen met profiel rubberzooi. Lage prijzen. No. 27 9,75, 28/31 11,25, 32/35 12,50, 36/40 13,75. I. Hage, Yerseke. Weer ontvangen de nieuw ste heren- en jongenssok ken in de moderne tinten. P. Paauwe, Yerseke. In de All-Safe documenten- kist zijn uw waardepapie ren beschermd tegen brand en waterschade. - Boekhan del van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen.

Scheldebode | 1960 | | pagina 3