Zeeuwse collecte engelse truien J. Kole - Yerseke „DE ROOMPOT" Ingezonden stukken HOLLEMAN KORTE GOLFJES Hoeveel is uw gezondheid u waard? Voor Veilige Voeding naar „De Roompot' V.V.V. - Voor Veilige Voeding Modehuis „MARLY" wedstrijd damesturnen Nederland-België, die ter gelegenheid van het vijftig ja rig bestaan van de plaatselijke gymnas tiekvereniging „Olympia" in het vei lingsgebouw werd gehouden. Evenals vorig jaar in Oostende, toonden ook nu de Nederlandse dames zich de sterkste, want met 187,55 punten tegen 178,35 punten won het Nederlands Olympisch team. Niet minder dan 1200 enthousias te bewonderaars hadden zich een plaats je veroverd op de opgeslagen tribune. Vanzelfsprekend ging de grootste be langstelling uit naar de verrichtingen van de Zeeuwse gymnaste Nel Fritz. Een derde plaats wist deze goed in vorm zijnde turnster te bemachtigen. Het gebeuren had dan ook de aandacht van de Nederlandse Televisiestichting. In de uitzending „Sport in beeld" van zondagavond werden er enkele minuten aan deze landenontmoeting gewijd. SCHORE Oriënt» rings rit. Zaterdag 24 september j.l. werd de jaarlijkse oriënteringsrit per fiets, de zogenaamde „bekerrit" gehouden, ge organiseerd door de Jeugdwerkcommis- j sie van de Hervormde Gemeente van Schore en Vlake. Het grote aantal deel nemers, de prachtig utigezette tocht en het mooie weer, maakten ook dit jaar van deze wedstrijd een succes. De zilveren beker, die al twee jaar in het bezit was van Kees in 't Anker, werd ditmaal gewonnen door Henk van Raaijen; 2e prijs Leen Rottier; 3e pr. mej. Adrie Stevensee; 4e pr. Piet Hey- stek; 5e pr. Kees in 't Anker; 6e pr. mej. Janny van Koeveringe; 7e pr. Janny de Pree. (Buiten verantwoording der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Zeer tegen mijn zin ben ik genood zaakt te reageren op de in uw vorig nummer opgenomen rijmelarij van de heer J. W. Polderman. In dit kant noch wal rakende ge schrijf gaat het uiteindelijk om de dag waarop de feestelijkheden van Zeeland Presenteert worden gehouden en waar de heer Polderman het niet mee eens is. Het is velen bekend, ook de heer Polderman, dat al lang wordt getracht aan de bezwaren van hen die in de mos- selschonerijen werkzaam zijn tegemoet te komen door het feest in het vervolg te houden op vrijdag. Door omstandig heden, die ik niet nader kan noemen, kon dit dit jaar nog niet doorgaan, doch voor de toekomst zal men dit zeker in ernstige overweging nemen. Dat dit niet eerder kon ligt heus niet aan het comité of aan de „Bazen" hier van, doch aan velerlei omstandigheden die zowel met de oester- als de mossel sector te maken hebben en blijkbaar het begrip van dhr. Polderman te bo ven gaan, doch waar het comité maar rekening mee heeft te houden. Meent niet dat door het feest op vrijdag te houden, het voor iedereen gunstig is. Wanneer is bijv. een chauffeur die de mosselen moet vervoeren wel eens thuis? Denkt de heer Polderman in dit geval niet alleen aan zichzelf en kan de rest hetgene doen todarvan hij an deren beschuldigt? Mocht de heer Pol derman kans zien iets te organiseren, waarbij het nu voor iedereen precies naar genoegen is, dan wil ik dit gaar ne van hem leren. Overigens is in Ne derland niemand yerplicht te werken en kan hij evenals bijv. een bouwvak arbeider of wie dan ook een snipper dag nemen, met behoud van soldij. Ook de heer Polderman zal toch wel va kantiegeld krijgen yoó'r snipperdagen en als ik goed ben ingelicht heeft men hem zelfs extra betaald om op 8 sep tember te werken. Hebben bijv. politie mensen, bakkers, winkeliers en rioem maar op die dag niet moeten werken? Natuurlijk moet men trachten het zo te regelen dat zoveel mogelijk de wer kers in de bedrijven vrij hebben en het feest kunnen bijwonen, maar is dit al leen te bereiken door het op een andere dag te houden Dan komt alleen de zondag in aanmerking en ik kan niet aannemen dat de heer Polderman dan in Yerseke feest wil houden. Trouwens, dan zelfs zijn er nog die voor de scho- nerijen moeten vissen. Tot zover de zakelijke kant van de rijmelarij. Wat de heer Polderman ver der meent ten beste te moeten geven is eigenlijk te onzinnig om op in te gaan, ware het niet dat er nog z.g. wel denkende mensen zijn die hier nog ver maak in vinden en iemand als de heer Polderman opjutten en voor hun kar retje spannen om af te breken wat an deren trachten op te bouwen. Kritiek is altijd goed, doch mensen die op aller lei gebied hun best trachten te doen voor de gemeenschap op een dergelijke manier beledigen, getuigt van weinig moraal en fatsoen. Voor zover mij be kend ben ik de heer Polderman nog nimmer tegengekomen in enige orga nisatie ten dienste der gemeenschap in Yerseke of omgéving en heb ik hem be halve grove syoorden en kletskoek wei nig verstandigs horen zeggen. Zodra hij in opbouwende zin wil mee werken aan iets, op welke manier dan ook, mag hij weer schrijven. Overigens ben ik evenals de heer Polderman helemaal niet kwaad en ook niet geweekt. Met dank voor de plaatsing. B. J. KORSTANJE Secr. comité Zeeland Presenteert bieden. Verder is 20 van de plaatse lijke netto opbrengst voor plaatselijke doeleinden bestemd. BURGERLIJKE STAND In de week van 39 oktober wordt de Zeeuwse collecte, een collecte van en voor de Zeeuwen, gehouden. De op brengst is dit jaar bestemd om band recorders voor blinden aan te schaf fen, waardoor de blinden per band recorder een boek of weekblad kunnen beluistefèfi, en om aan huisvrouwen die geestelijk of lichamelijk vermoeid zijn door huiselijke omstandigheden, bij voorbeeld Verpleging van een chroni sche zieke, een week vakantie aan te Van 2229 september 1960 YERSEKE. Geboren: Neeltje, dv. Pie- ter de Looff en Maria Dekker; Jacob, zv. Leen Pieter van de Velde en Elisa beth Janna Mol. Gehuwd: Pauwel Datema, 25 j. en Guurtje Bierenbroodspot, 29 j. te Wor- merveer. Van 2128 september 1960 WEMELDINGE. Geboren: Jan Come- lis, zv. Adriaan Anthonius Klap en Leuntje Cornelia Meijaard; Aly, dv. Arie Groendijk en Martje Nienhuis. Van 2228 september 1960 KRUININGEN. Geboren: Marinus Ja cobus, zv. Iman Jacob Bustraan en Ja- coba Antonia Marina de Visser. Gehuwd: Jan Willem Kanaar, 26 j. te Alblasserdam en Nelly Betsy Witte, 23 j. Overleden: Maria Catharina Scheers, 81 j., echtgenote van Petrus Jacobus d' Hont. PREDIKBEURTEN Erabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. E. P. J. Jebbink en Vicaris J. Bezemer (bev. en intrede in de bed. van het vicariaat). 2.30 uur Ds. E. P. J. Jebbink, N.m. bed. H. Doop Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Krninlngen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. den Engelse, Rilland. 2.30 uur: Ds. Metselaar, Goes. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 28 sept. 7.30 uur: Ds. Malan. Hansweert J911 Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. V.m. medewerking Kerkkoor uit Krabbendijke. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. is Wemeldlnge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter;uri Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. M. J. Visser, Rotterdam. Jeugddienst. 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref Kerk 11 10 en 2.30 uur^ Ds! Ph Stoffef Openb. belijdenis en voorber. H.A. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrye Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Servaas, Brussel. Biezelinge Ned. Hèrv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Voorbereiding H. Avondmaal. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Op maandag 3 okt. j hoopt onze lieve moe- i der, behuwd-, groot- j en overgrootmoeder j Jannetje Dagevos- de Schipper haar 80e geboortedag I te herdenken. Dat ze nog lang ge- j spaard mag blijven is I de wens van haar j dankbare kinderen, be- j huwd-, klein- en ach- terkleinkinderen i Gelegenheid tot feliciteren i j van 4.30 tot 5.30 uur in de Evang. Zondagsschool Wemeldinge Hoge weg 15 DEZE WEEK 250 gram Roombotermoppen van f 1,05 voor 85 cent A.S. ZATERDAG 5 Tompoucen van f 1,voor 75 cent en volop banket en malse bolussen. Als kruidenier t 3 blik Makreel in tom. saus van f 1,35 voor 59 cent 100 gram Mentholbrokken 15 cent 100 gram Hoestbrokken 15 cent Samen 200 gram voor 30 cent DE ZAAK MET DE MEESTE REKLAME Hartelijk dank voor de belangstelling die we op maandag 19 sept. j.l. on dervonden FAM. M. LAVOOY Kruiningen, sept. 1960 Onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij mijn 85e verjaardag ondervonden BETJE MIERAS Yerseke, september 1960 Van Randwijckstraat 45 Beter stencllwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West- strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Prullebakken in diverse uit voeringen, carton, metaal, plastic en fiber. - Boek handel F. van der Peyl, tel. 381, Kruiningen. Wij hebben voor de schippers de echte 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,b(j vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Dinsdag 4 oktober geslo ten wegens beursbezoek te Utrecht. - A. Luteijn, We meldinge. Jasperse blijft voordeliger! 1 pot rozenbotteljam Hero 95 ct. Edeljam le soort van 93 voor 79 ct. Grote ont bijtkoek 43 ct. Echte Gro ninger koek van 105 voor 89 ct. 1 groot blik nasi voor 139 ct. Grote pot wor teltjes van 69 voor 54 ct. 2 pakjes Van Nelle Assam- thee voor 155 ct. Soep groente 2 bus 45 ct. Maca roni p. pak 20 ct. Vermi celli 250 g 19 ct. Zoudt u dit in geld uit kunnen drukken? Nee hè? Daarom: L** Ons devies is steeds! De hoogste kwaliteit voor de laagst mogelijke prijs. Dus waar voor uw geld. Daarom weigeren wij pertinent, u minderwaardige zogenaamd goedkopere voe dingsmiddelen aan te bieden. Kaas: gewonnen uit t.b.c.-vrije melk Vleeswaren: alleen de betere kwaliteit U zult het beamen EN NU: Onze weekaanbieding 500 g Bel. Komijn (pan) 139 cent 250 g 72 cent Gelderse ham, 150 g 69 cent Voofr uw reumatiek een Infraphil lamp vanaf 29,75. Hovestadt De Jonge. Te koop: Kinderwagen, z. g.a.n., zwart/geel. - Hoofd straat 44, Kruiningen. Wilt u geen last meer heb ben van krimpende wollen sokken, koop dan eens een keer Stemm sokken. Voor heren, jongens en meisjes een zeer grote collectie in de moderne najaarstinten. Van IJsseldijk-Snoep. A.s. maandagavond 7 uur begint de Binnenvaart- avondschool in de o.l. school te Yerseke. De verkoop van een gewel dige partij 2e keus artike len vindt a.s. woensdag en donderdag 5 en 6 oktober plaats in de garage v. Jac. Bauer, ingang Korteviele. Coks Geschenkenhuis, Krui ningen. Op woensdag verkoop van de volgende 2e keus artike len: Kop en schotels, bloem- potteh, thee- en koffiepot ten, glaswerk en diverse plastic artikelen. Op don derdag alle emaille artike len, diepe en dessertborden, plantschalen, losse- en nes ten schalen, enz. enz. Coks Geschenkenhuis, Kruiningen Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We meldinge. Werkster gevraagd, één dag per week of 1 dag per 14 dagen. - Adres: Van Randwyckstraat 34, Yerse ke. Geboortekaarten. Nieuw! Naar tekeningen van An ton Pieck. - Drukkerij van der Peyl, Kruiningen. Koraalzemen! De beste die er zijn, weer in alle maten voorradig. Prijzen vanaf 3,25. Gratis spaarzegels! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Zo was ons devies 25 jaar geleden toen wij onze zaak openden -91 (110 Nu reeds brengen wij voor de herfst en winter Modellen door vooraanstaande modehuizen gelanceerd Kortemeestraat Opening 7 september a.s. 1935 Beter confectie - Lager prijzen steeds is dit devies voor ons hetzelfde gebleven, er wachten u op onze verfraaide afdelingen de nieuwste modellen voor de komende winter 1169 KORTEMEESTRAAT j Neveda Sirenewol is een klasse apart, pracht wol, krimpvrij, was- en motecht, breit prima uit. Wij heb ben ze in vele kleuren in voorraad 2,95. - Nout Sinke, Yerseke. Kookhaard te koop. - Juli- anastraat 34, Yerseke. Lederen kleding, Gelmok kwaliteit. Enorme sorte ring. Goedkope prijzen. St. Antoine, Roosendaal, tel. 4318 en 3516 Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaal 21. Schryf- en tekenbehoeften, kantoorbenodigdheden heb ben wij in een uitgebreide sortering voorradig. Boek handel F. van der Peyl, tel. 381, Kruiningen. Neem nu het kouder wordt zo'n gezellige grof gebreide pullover of trui. We hebben een reuze sortering in alle prijzen. J. P. Pleine, Kerk plein 3, Yerseke. Met de koude een elektri sche kachel. Vele modellen in straal en hètelucht voor radig. - Hovestadt De Jonge. Het wordt nu tijd om een warme wollen sjaal te ko pen. Zoekt u iets bijzonders loop dan eens bij ons bin nen. U slaagt beslist beter bij: Van IJsseldijk-Snoep. Ontvangen: Stalencollectie van de nieuwste moderne mantel- en japonstoffen voor a.s. winter. Worden u gaarne voorgelegd. Bijpass, mantel- en japonknopen alsook de plabkare tussen- voering kan worden bij geleverd. - A. C. Baay, Yer seke. Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 38 ct. Snij- worst 38 ct. Rookvlees 55 ct. Leverkaas 42 ct. Lever 55 ct. Gehakt 35 ct. Pork 35 ct. Ontbijtspek 37 ct. p. 100 g. VV kaas 64 ct. Pan- Pan 68 ct. p. 250 g. Oude witte kaas 34 ct. Oude kom. kaas 36 ct. p. 100 g. Ruim gesorteerd in Edammers en lunchkaasjes. 2 pak smeer kaas voor slechts 50 ct. Weener worstjes p. pot 8 stuks van 125 voor 98 ct. Mooie donkerblauwe heren truien m. dubb. col, 100 krimpvrije wol, sl. 18,40. Grijze wollen h.truien fan tasie gebreid 20,50. Mooie wollen jongenstruitjes, div. kl. v.a. 5,95. - Nout Sinke, Yerseke. Waarom slaagt u bij ons zo prettig voor alle kinder kleding? Omdat bij ons de prijzen altijd meevallen en omdat wij steeds het nieuw ste brengen en altijd iets aparts! Ook voor baby's! Gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Extra aanbieding lange kin derpantalons. Dessins die er beslist uit moeten, voor de bijzonder lage prijs van af 5,90. - Van IJsseldijk- Snoep. Jasperse blijft voordeliger! Echte Betke choc. 52 ct. Bonbons van 65 voor 52 ct. Sinasstaafjes 38 ct. Nogat- blokjes 38 ct. Rumbonen 38 ct. IJscups 45 ct. Agar 22 ct. p. 100 g. 200 g fondant thans 39 ct. Echte boter koekjes 69 ct. Eier, kokos en frou 59 ct. Bruin spe- kulaas 39 ct. Biskwie 32 ct. p. 250 g. Grote cake 85 ct. Ook alle soorten ver pakte koekjes. Geldkistjes in diverse af metingen, winkelkassa's. Boekhandel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Wij ontvingen weer prach tige turnpakjes in voor geschreven model en kleur. Prima pasvorm. Alle ma ten, ook in B-keus, dus ex tra voordelig! Tóch nog gratis spaarzegels! - Tex;- tielhandel Snoep-van Willi gen. Een El-Mior of Cojo over hemd is veel meer waard dan het kost. Komt u eens keuze maken, we hebben een prachtige sortering. - J. P. Pleune, Kerkpléin 3. Te koop een 2-pers. divan- bed of ter ruiling voor 1- pers. - Voorhoute 34, Krui ningen. Wat is het heerlijk nu reeds zo'n mooie wollen of zijden sjaal te hebben. We hebben zo'n mooie sortering en prij zen die beslist meevallen. J. P. Pleune, Kerkplein 3. Droog uw was mét'ëèn cen trifuge van Hbvestadt De Jonge. Ruime sortering. Exclusieve damestruitjes en vesten van bekende bui tenlandse huizen in de al lernieuwste gemeleerde na jaarstinten. U koopt toch ook in de zaak met de grootste sortering? - Van IJsseldijk-Snoep. Jasperse altijd voordeliger! Klompen en klompsokken, lies-, knie- en kaplaarzen en alle soorten pantoffels aan lage prijzen. Schitterende zuiver wollen Van Wjjk dekens. Dopr mi- tin blijvend motecht. Nooit waren kleuren en dessins zó mooi als dit seizoen! Iedere deken in docis ver pakt, met gratis plastic zak om 's zomers stofvrij op te bergen! Gratis spaarzegels! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Zeer bijzonder mooie baby jasjes hebben wij in leuke streep- en ruitdessins. Apart en niet duur! Ook in teddy en nylon reiszakken heb ben wij iets bijzonders. Van IJsseldijk-Snoep. Jasperse blijft voordeliger! Lonneker werkkleding, man chester heren- en jongens- broeken. Effen en geruite overhemden. Tima en Sesa ondergoed. Pracht pyama- flanel, effen én bedrukt. Op alle nachthemden en pyama's 10 korting. Gro te sortering wol. Zware flanellen herenhemden. Mooie nylons, sportkousen en sokken. Wij ontvingen van één der vooraanstaande fabrieken een pracht collectie zuiver wollen dekens aan zeer po pulaire prijzen! Buitenge woon mooie dessins en kleu ren. Pracht dekens, vele guldens goedkoper dan u had gedacht! Gratis spaar zegels - Textielhandel Snoep-van Willigen. Als u zelf breit, doe het dan met onze nieuwe sport- wol van Neveda en Pin- quin. Zeer bijzonder mooie najaarskleuren. - Van IJs seldijk-Snoep. Denkt u aan onze specjale aanbiedingen in flanellen lakens Prima kwaliteiten en héél goedkoop! Ook nu nog een prachtig washand je geheel gratis bij aankoop van 3 stuks theedoeken 1,49. Mooie, sterke spel- drogers in een extra igrote maat! Zolang de voorraad strekt! - Textielhandel Snoep-van Willigen.

Scheldebode | 1960 | | pagina 3