Dames Do. tyiote. iio-^cLe. Opkomende pijn Hou je mond gezond Burgerlijke Stand INGEZONDEN WEMELDIN GE KRUININGEN HANSWEERT FEUILLETON kouof griep, blustUsnel uit metde veelzijdig samengestelde RIÊLAND-BATH KRABBENDIJKE handen KOHLER ZIG-ZAG f 499,— Vergadering Plattelandsvrouwen. Woensdagavond werd door de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Wemel- dinge de najaarsvergadering gehouden, welke wegen^ ziekte van de presidente onder fending stond van mevr. Glerum- Stevense. Van de voorjaarsvergadering te Axel werd verslag uitgebracht door mevr. Lindenbergh-Tollenaar en als af gevaardigde naar de najaarsvergade ring te Goes werd benoemd mevrouw Smits-vqn Hove. Het winterprogramma werd besproken. O.a. zal een handwerk- cursus worden gegeven en een boeken- circulatie op touw worden gezet. Na de pauze werd door de N.V. ,,Nutricia" uit Zoetermeer een bedrijfsfilm ver toond, welke door de vice-presidente in haar dankwoord terecht als zeer in teressant en bijzonder mooi werd be stempeld. Er traden vier nieuwe leden tot de afdeling toe. Voetbal. Wemeldinge I bleef ook zaterdag op de goede weg voortgaan en won de wedstrijd in Hoek tegen het elftal van die naam met 23. Aan spanning heeft het niet ontbroken. De stand bleef ge ruime tijd gelijk en eerst in de laatste 10 minuten wist Wemeldinge uit een vrije schop een voorsprong te nemen. Hoewel Hoek alles op alles zette om een gelijk spel te behalen, gaf We meldinge geen krimp en wist tot het einde stand te houden. Zaterdag speelt het eerste elftal thuis tegen Temeu- zen, de club die evenals Wemeldinge nog ongeslagen is. Op eigen terrein spe lend, zitten er voor Wemeldinge winst kansen in zouden wij zeggen. Aan span ning zal het zeker niet ontbreken. De A-junioren wonnen eveneens en wel met grote cijfers, 110, van Nieuwdorp. Concert. Zaterdagavond 24 september hoopt de muziekvereniging O.K.K. om half acht een concert in de muziektent aan de Dorpsstraat te geven. Gevonden voorwerpen. Gevonden een gummi-jasje en een jasje. Inlichtingen ter secretarie. W- Geslaagd. Te" ^Iiddelburg slaagde dhr. P. Janse alhier "aan de Chr. Kweekschool voor de volledige bevoegdheid. Voetbal. Kruiningen III kon het zaterdag te gen Wolfaartsdijk II niet bolwerken. Ze kregen een 62 nederlaag te in- cassere^i. Ki'uiningen I en II deden het beter resp. tegen Volharding I en II. Het eerste elftal boekte een 42 over winning, terwijl de reserves Volharding II met een 51 nederlaag naar huis stuurde. Raadsvergadering. Woensdag; 28 september a.s. komt de gemeenteraad bijeen. De agenda ver meldt de volgende punten: Beëdiging van het nieuwe raadslid dhr. C. Slab- bekoorn. Benoeming hoofd van de open bare uloschool te Kruiningen. Op de voordacht is geplaatst dhr. H. Niet- feld, onderwijzer bij het ulo te Amers foort. Benoeming van een onderwijzer aan de o.l. school te Hansweert. Voor gedragen wordt dhr. J. Minnaard te Heinkenszand. Vaststelling van een ver ordening op de heffing van een riool- belastfrïg. De thans geldende verorde ning is goedgekeurd tot 1 januari 1961. De heffing blijft gehandhaafd op 14 van de belastbare opbrengst voor de gebouwde eigendommen. Schaken. De schaakclub „De Zwarte Dame" al hier ia haar onderlinge wintercompe titie' begonnen. Er wordt thans een dubbelrondige competitie met promotie- en degradatiewedstrijden in twee groe pen gespeeld. In groep A werd gespeeld: J. W. Has- manJ. van Oosten 10; J. Karelse W. Zuijdweg 10; P. H. HuissonW. A. Verbeek In groep B werd gespeeld: J. Wa verijnJ. Quakkelaar 01; W. Karel seL. Kooiman 01. „De Zwarte Dame" zal voor de a.s. wintercompetitie van de Z.S.B. uitko men tegen Goes II, Vlissingen III, Mid delburg III en Middelburg IV. Schade door botsing. Dinsdagavond omstreeks 8 uur had in de Schoolstraat alhier een botsing plaats tussen een stilstaande personen wagen en een achteruitrijdende bestel wagen. De bestelwagen werd bestuurd door W. P. uit Kruiningen, die ten gevolge van de regen en een beslagen achterruit onvoldoende zicht had om achteruit te kunnen rijden. De stil staande personenwagen van dhr. T. uit Kapelle stond geparkeerd onder een straatlantaarn. Beide wagens liepen nogal wat schade op. Auto's tegen elkaar. Woensdagvond omstreeks 5 uur had een botsing plaats tuèsen twee perso nenwagens op het kruispunt Rijksweg Veerweg alhier. Beide wagens kwamen van de provinciale boot en wilden de Rijksweg oprijden in de richting Goes. De eerste wagen, bestuurd door E. P. G. T. uit Venlo, moest stoppen om het verkeer over de Rijksweg voorrang te verlenen. De bestuurder van de tweede auto, J. M. C. uit Alkmaar, lette even niet op en reed pardoes op zijn voor ganger. Aan beide auto's ontstond ge ringe schade. Examens machineschrijven. Voor het onlangs te Breda gehouden examen voor het praktijkdiploma ma chineschrijven slaagden dé volgende personen: De dames C. J. Bauer, P. M. van Dijke C. C. H. Boone en J. C. Wondergem en dhm. A. Openneer en J. J. Dek te Kruiningen; mej. M. J. Almekinders en dhrn. C. J. Lobbezoo, J. C. Lobbezoo en G. A. Zoeteweij te Rilland-Bath; de dames W. J. Blok en M. A. van Weele te Waarde; de dames C. M. de Hartoog, K. S. G. de Koeijer, N. de Koeijer en J. Simonse te Yerseke; de dames I. van Ihgen, A. Opentlëer, M. C. Otte, E. E. M. de Poorter, M. J. de Poorter en M. Schippers te Hans- weert; mej. J. M. de Pree en dhr. J. P. de Keijzer te Schore; dhr. A. Versprille te Krabbendijke. Allen werden opgeleid door dhr. K. Koetsdijk, staatsgediplo- meerd leraar machineschrijven. WIE King kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende gevoel dat elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur product en ga de dag tegemoet -jaaet frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere Onvrijwillig bad. Toen enige jongelui kort na midder nacht terugkeerden van het fruitcorso te Goes, hoorden zij toen zij langs de zeedijk reden zwakke hulpkreten. Na wat licht te hebben gemaakt, zagen zij onze dorpsgenoot, def[75-jarige W. v. P. in de baggersloot liggen. Ook hij had, zij het dan iets te uitbundig, het fruit corso bezocht en op de terugweg de bocht in de weg niet kunnen vinden en was in de sloot terecht gekomen. Zijn bromfiets lag nog op de kant. Met be hulp van passerende jongelui werd de man uitl de modder gehaald. Hierbij kwamen heel wat kostuums onder de modder. Dhr. v. P. Werd op zijn brom fiets geplaatst, maar bleek niet in staat te zijn zelfstandig naar huis te rug te keren. Met vereende krachten brachten de enigszins riekende jongelui de ontoonbare grijsaard naar huis. Voor dhr. v. P. is het gelukkig, dat de jonge redders hem gehoord hebben. Een woord van hulde voor onze jonge dorpsgeno ten is hier des te meer op zijn plaats. Duivensport. De postduivenvereniging „De Blauwe Doffer" alhier nam onlangs deel aan een wedvlucht van Neufvilles. De eer ste duif werd om 9.23.43 uur geklokt. De uitslag was: 1 en 2 E. Mollet; 3 H. Vermue. Ook werd deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Parkestone. Hier werd de eerste duif geklokt om 11.17.16 uur. De uitslag was: 1 J. P. Theenaart; 2 A. de Leeuw; 3 A. de Klerk; 4 I. San ders. Voetbal. Het afgelopen weekeinde was minder gunstig voor de voetbalvereniging fïans- door HENK VAN HEESWIJK 3) Misschien mag ik me even voorstel len: Groeneweg, fabrikant. In het klein dan altijd". „Ik vind het heel vriendelijkvan u, mijnheer G-roeneweg, maar het zal toch niet gaan, hoewel ik bijna voor de ver leiding zou bezwijken". En toen ze de teleurstelling op zijn gezicht zag, voegde ze er hartelijk aan toé": „Misschien eens een andere keer". „Daar reken ik dan vast op", ant woordde dè klant vrolijk. „Laat ik met een ook die trilogie betalen, dan kom ik het boek in de loop van de week wel eens halen". „We kunnen het ook bij u thuis la ten bezorgen", bood de jonge vrouw f aan. „Dat is misschien gemakkelijker voor u'k „Gemakkelijker wel", zei hij, haar lachend aankijkend, „maar voor mij niet zo aardig. Als ik dat boek een volgende maal meeneem, heb ik nog eens ge legenheid u te ontmoeten". De jonge vrouw bloosde. Wat terug houdend antwoordde ze: „Zoals u wenst mijnheer". Groeneweg voelde de verkilling en spontaan haalde hij een kaartje uit zijn portefeuille, hetwelk hij voor haar op de toonbank legde. „Hier hebt u mijn naam en adres, juf frouw. U zult mij een genoegen doen als u mij een berichtje wilt zenden, in dien u nieuwe uitgaven hebt, die me mogelijk kunnen interesseren. Ik koop namelijk graag goede boeken. Dat is waarschijnlijk mijn enige zwak". „We zullen u graag op de hoogte hou den, mijnheer Groeneweg". De stem klonk nu weer iets toeschie telijker. >a „Mag ik u dan verder een prettige middag toewensen?" „Dat mag u", antwoordde de klant terwijl hij met het boek in zijn hand gereed stond om te vertrekken, „op voor waarde, dat u te zijtler tijd eens mijn uitnodiging zult aannemen". En zonder het antwoord af te wachten, misschien uit een soort vrees, dat dit min of meer afwijzend zou zijn, opende hij de deur en ging de warme straat weertse Boys. Het eerste elftal verloor een goed gespe(£lfle en sportieve wed strijd tegen Walcifërên I. Walcheren was duidelijk beter. Alhoewel de Boys goed partij gaven, moesten zij met een 31 nederlaag naar huis terug. De Boys II speelde tegen Vlissingen III welke ont moeting zij met 10 verloren. Beide wedstrijden golden woor de competitie. Koker 50 tabl. 90 ct. - 25 tabl. 60 ct. Kerknieuws. èr Vrijdagavond vond de verkiezing plaats van twee notabelen der Ned. Herv. Kerk. Gekozen ''werden dhrn. M. J. Waterman en C. M. van de Griek. Voetbal. De voetballers van Rilland I trokken zaterdag naar Sprang. Ze keerden te rug met een verlies van 41. Rilland II speelde te Yerseke tegen het derde elftal aldaar. Ook deze club moest een verlies incasseren, n.l. 53. Rilland III speelde op eigen terrein tegen De Be ren II. De gasten keerden huiswaarts met een winst van 52. Aanrijding. Op de rijksweg bij de spoorwegover gang vond maandagmiddag een auto ongeluk plaats, wat afgezien van de materiële schade, nog goed afliep. Een Franse personenauto uit Bourges moest stoppen voor de gesloten overweg. Hier achter kwam dhr. J. E. uit IJzendoom met een vrachtwagen aangereden. Deze bemerkte te laat het stoppen van de Franse auto en reed er bovenop. De personenauto werd zwaar beschadigd, maar beide chauffeurs kwameni er zon der letsel af. Nieuwe fabriek te Krabbendijke. In de voormalige zouterij in ae Doel- straat gaan de gebroeders Weststrate een nieuw bedrijf stichten onder de naam Fritura Chipps. In dit bedrijf zal men de z.g. koüd» patat frites in zak jes gaan fabriceren. Uiteraard trok het deze week reeds veel belangstelling, toen de machines uit Amerika arriveer den. Daar het een volautomatisch be drijf wordt moesten vele en zware kis ten gelost worde#. Dit gebeurde door een kraanwagen van de A.M.Z. Naar we vernemen hoopt men begin oktober met de fabrikage te beginnen. Zaterdagvoetbal. Ook de tweede wedstrijd in de com petitie kon voor Krabbendijke geen winstpunten opleveren. Al hadden zij het voordeel op eigen veld te spelen, zij moesten Good-Luck de eer geven en niet met twijfelachtige cijfers. Uitslag 1—4. >- Dat er maar heel weinig volwassenen met een gaaf gebit rondlopen en er zelfs ook onder 'de allerjongste kleu ters in ons land zoveel tandbederf voor komt, is een betreurenswaardig feit. Niet alleen, omdat tandbederf econo misch gezien een enorme schadepost is of omdat een aangetast gebit geen erg mooi gezicht isy-maar omdat een mens, wil hij werkelijk gezond zijn, beslist ook met een gezond gebit moet op groeien. Tandbederf is dus wel degelijk een ziekte, een „beschavingsziefctè". Dat wil zeggen, dat we de oorzaak ervan voor een groot deel moeten ^zqeken in onze over-gecultiveerde leefwijze en wellicht voornamelijk in onze j,onnatuur lijke" voeding. Bovendien kauwt de mo derne westerse mens nauwelijks meer, althans minder dan de'miens, die in primitieve omstandighed'éH1 leeft. De es kimo scheurt het rauwe vléés met zijn tanden los van bot of graat. De tand arts verdient aan hem geen droge bo terham. Tot zo'n voeding en zo'n wijze van eten kunnen we ons moeilijk aangetrok ken voelen, maar wij kunnen onze tan den toch wel wat méér dan nu gebeurt gebruiken voor het doel, waarvoor we ze gekregen hebben, namelijk om ons voedsel te klieven, te snijden en te ma len. Rauwe groente, rauw, hard fruit,- bruin brood houden het gebit gezond; zij zetten onze tanden en kiezen aan het werk, masseren het tandvlees, be vorderen de bloemsomloop in ons gebit en houden het schoon. Schoonmaken hebben onze tanden en kiezen namelijk hard nodig. Want wij zijn ook al tengevolge van onze voedingsgewoonten gewend dingen te eten, die aan ons gebit vastkleven, waardoor de inwerking van bacteriën op het tandglazuur gemakkelijker veel kwaad kan berokkenen. Onze witte bo terhammen zijn nog niet de ergste boosdoeners; overvoeding met suiker en klevende zoetigheden is veel en veel gevaarlijker. Goed kauwen, goed tandenpoetsen en niet of weinig snoepen zijn dus punten van belang voor tons allen, jong en oud. Maar het allerbelangrijkst zijn ze voor de jongsten onder ons, die nog een leven lang met hun gebit moeten doen. Bij de geboorte hebben deze kinderen al een bepaalde tandaanleg meegekre gen, waaraan hun moeder door haar voeding een positieve of negatieve bij drage heeft geleverd. Hierop moet wor den voortgebouwd in de jongste kinder jaren, waarin ook de blijvende tanden en kiezen in aanleg gevormd worden. En dat is niettqflleen een zaak van zorg van buitenaf (kauwen, tandenpoetsen, niet of weinig snoepen), maar ook van binnenuit. Het is een zaak van een goede voeding, rijk aan eiwitten, be paalde vitamines en mineralen (o.a. vi tamine D en C, calcium) en enkele an dere voedingsstoffen, die ons voedsel verschaft. Een goede voeding moet, ook wat het gebit betreft, zijn werk doen bij het héél jonge kind. Daarom moeten kinderen al vroeg weten, wat ze moeten doen om een goe de kans te hebben hun hele leven lang gezonde, mooie tanden te houden, n.l.: 1. goed eten niet snoepen; 2. goed kauwen; 3. goed schoonmaken. Deze drie punten worden stuk voor stuk behandeld in een liedje dat Benny Vreden componeerde en dat „Hou je mond gezond" heet. Het liedje, ten ge hore gebracht door een paar kinderen onder leiding van de componist, is op genomen op een grammofoonplaatje, dat in een kleurig geïllustreerd boekje is gestoken. De prijs van het boekje plaatje is één gulden. Het is geschikt voor kinderen tot ongeveer 11 jaar en kan besteld worden bij het Voorlich tingsbureau voor de Voeding, Konin ginnegracht 42, Den Haag, Telefoon 070-180024, Giro 363081. KRITISCH BEKEKEN Als Zeeland weer moet presenteren, Houd voortaan rekening, gij heren. De Bazen van het Comité Doen zelf toch graag aan feesten mee. Veel moesten op deez' dag toch werken, U zelf kon hiervan toch niets merken. U kweekt daardoor tot veler spijt Zeer veel geroddel en wat nijd. U had het druk, maar was toch vrq, Ook met behoud van uw soldij. En vrijdags nog na al die jool Om 10 uur 's morgens maar naar school. Het schoolverzuim dat is zeer slecht, Als het gebeurt, dan voor 't Gerecht. Het kan niet anders o, wat dwaas, Vertel dat maar aan Sinterklaas. U kletst maar steeds met pers en blaan Maar wat heeft er nu van ingestaan? Maar na zo'n dag van drukte en praten Des vrijdags lekker uitgeslapen. En zaterdag met nieuwe moed Nog eens een feestdag blij begroet. Des middags lekker met uw gade Eens kijken op de „Floriade". Nog niet genoeg van het plezier, Een dansje in de kanonier. U sprak ook nog van meer versieren, O, vrind, laat mij toch niet zo gieren. Kom voortaan dan ons werk verzachten En val voor ons in wat enkele nachten. Zorg ook voor ons voor 'n dag vermaak Dan was het een fidele zaak. Maar hier geldt weer het eigen „ikke", De rest die kan voor mijn part st U geeft zelf toe hier moet het zijn, Want anders mis ik het festijn. Een ander dorp zit niet te zeuren, De hamer klaar, hier zal 't gebeuren, Want als het op een ander gaat, Mis ik de aankomst van mijn lieve Kaat. Dit schrijven is niet kwaad bedoeld, Maar als je 't leest, of je 't maar voelt. Zelf ben ik nietig, soms wat klein En bruist nog veel meer door mijn brein. Hier stop ik maar, maar wilt U meer, Ben steeds paraat voor volgend keer. Geloof me gerust, ik ben niet [meer kwaad, De groeten die zich steeds noemt 'Jaap'. J. W. POLDERMAN Irenestraat 18 Van 1522 september 1960 YERSEKE. Gehuwd: Abraham Ver doorn, 26 j. te Rozenburg en Jacoba Louwerse, 25 j.; Jacob Lokerse, 28 j. te Wolphaartsdijk en Dirkje Cornelia de Koeijer, 25 j. Huw.afk.: Jacobus Pieter Gerard Mieras, 25 j. en Dina Kant, 20 j. te Rilland-Bath; Jan Albert Vette, 32 j. en Dina Hartog, 24 j. te Kapelle; Jan Adriaanse, 24 j. en Dina Berman, 23 j. te Krabbendijke. Van 14—21 september 1960 WEMELDINGE. Geboren: Jan Pieter, zv. Jan Pieter Schoonaard en Martina Olivier. Van 1521 september 1960 KRUININGEN. Geboren: Abraham Jan, zv. Jan Abraham van Stee en Pieter- nella Levina de Bel. Gehuwd: Anthonie van 'tWestende, 27 j. en Louise Maria Mathilde Mahu, 22 j.; Paulus Hendrik Louisse, 23 j. en Elsa Juliana Fassaert, 20 j. li li I li li I ruw of schraal HAM E A-GELEI U^5a] Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. van Leeuwen, Krabben dijke. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. P. Homburg, Vlis singen. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v. m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Kapiteine C. J. Bijl. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy, Yerseke Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 6 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Medewerking Zangkoor. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Metting van Rijn, Breda. 2.30 uur: Ds. Jebbink, Kapelle. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 28 sept. 7.30 uur: Ds. Malan. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Bouwknegt uit Den Haag. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Praas, Cadzand. Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. C. den Engelse, Rilland, 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. Bronsgeest, Hansweert. 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. A. J. V. WILLEGEN Gin. - Td. 113 - Kapelle U weer op. Snel keek hij naar de etalage ruit, waarop hij las: Voprhéen P. Ha gen. Hij haalde zijn schoudèrs op en liep naar de tramhalte. Nu wist hij nog niet veel. Tien tegen een, dat het meis je anders heette. In de winkel streek cle jonge vrouw de haren van het hoofd weg en nam toen nieuwsgierig hftt-< kaartje op. Ze las: G. Groeneweg, fabrikant. Kantoor en fabriek: Tweede Constantijn Huij- gensstraat 182184. Dromerig staarde ze toen naar buiten en zag hem in de tram stappen. Ook hij keek nog eens naar de boekwinkel. Toen reed de tram weg. Ze zuchtte terwijl ze nogmaals naar het kaartje keek. „Een aardige jongen", fluisterde ze zacht. De bediende gaf ze order 'de trilogie in te pakken en klaar te leggen met het adres van de heer Groeneweg er op. Voor de aankondiging van de nieuwe uitgaven zou ze zelf zorgen. En het eigenaardige was, dat de jon ge vrouw, die dagelijks met jonge en met oude mannen sprak,j,klanten, die min of meer geregeld haar winkel be zochten, steeds moest denken aan de jonge fabrikaijtmdie haar uitgenodigd had mee te gaan zwemmen. Ook Groeneweg moest gedurig aan de jonge vrouw denken. Dromerig zat hij een paar uur later op het terras aan het IJ, met een koel glas bier voor zich. Een paai--bladzijden had hij in het nieuwe boek gelezen maar het lag wer kelijk niet aan de jonge schrijver, die met het werk debuteerde, dat hij zijn aandacht niet bij de bedrukte bladzij den kon houden. Steeds weer zag hij in gedachten de jonge vrouw voor zich. Hij, de verstok te vrijgezel, die tot nu toe imuum was gebleven voor vrouwelijk schoon. TeL kens weer trachtte hij zijn aandacht bij het boek te bepalen, maar het hielp niets. „Een volgende keer misschien..." Ja, dat had ze gezegd. Och wat ver beeldde hij zich eigenlijk! Zo'n jonge vrouw kreeg natuurlijk dagelijks in haar winkel complimentjes te horen van di verse mannen. Daaraan raakte ze na tuurlijk gewend. Zou ze hem wel au serieux genomen hebben? Getrouwd of verloofd was ze waarschijnlijk niet, want aan haar slanke vingers had hij geen andere ring gezien dan een kleine zil veren met een steen. Nogmaals trachtte hij zich te ver diepen in het boek, maar toen hij weer enkele bladzijden gelezen had, wist hij nauwelijks waar het boek over ging en zuchtend sloot hij het en legde het voor zich neer. Wat mankeerde hem eigen lijk? Tenslotte riep hij de ober, betaalde en ging weer met de pont over naar de stad. Met lijn 1 ging hij nog even naar zijn kantoor om de avondpost door te kijken. Bij de boekwinkel stapte hij uit, maar de winkel was reeds ge; sloten en van de jonge vrouw zag hij niets meer. Een intermezzo, dacht hjj neerslachtig, het is al weer voorbij' Ships pass in the night... Twee dageh hield hij het uit. Toen kon hij zich niet langer weerhouden. Het was een regenachtige middag en .toen hij om half zes z'n kantoor ver liet besloot hij de gekochte trilogie te gaan halen. Met een kloppend hart opende hij de winkeldeur. Zacht hoorde hij de zoemer overgaan. In de winkel stond nog een klant, waarmee de jonge vrouw bezig was. Ze keek even op, toen ze hem bin nen zag komen. Een vluchtig rood over- toog haar even, maar ze knikte hem vriendelijk toe en toen de bediende uit het kantoortje achter de winkel van daan kwam om Groeneweg te helpen, zei ze: „Willem, wil jij mijnheer ver der helpen?" Meteen kwam ze naar hem toe. „U komt de trilogie halen?" vroeg ze vriendelijk5 (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1960 | | pagina 2