Burgerlijke Stand fiEBftS. QI1AAK Groepsfoto K. EVERSE YERSEKE Fa. VERWIJS-JANSE Berrevoets Van IJsseldijk-Snoep autopeds driewielers KINDERKLEDING Van der Peyl Voor de nieuwe Philipsverlichting H.H. Exporteurs Van der Peijl Yerseke WAARDE K APELLE-BIEZELIN GE SCHORE PREDIKBEURTEN M. Lavooij en T. Lavooij-Witte Pieter Jacobus Jobsen De mossels en oes ters op „de Wagen van Schuttershof" werden beschik baar gesteld door Yliegerwedsfrijd japon, truitje of vest Zuiver wollen Van Wijk-dekens Aa-Be dekens Zaalbergdekens Halfwollen dekens reeds vanaf f 19,25 Snoep Van der Vliet J0Z. SLABBEK00RN SNOEP-VAN WILLIGEN Zoekt u een stoeltje „er bij" of een compleet bankstel J. Kole - Yerseke f 1,50 ZIE ETALAGE Enkele jongens en meisjes Jac. Dagevos-de Rooy KOR T E GOLFJES NAAR m Opening bejaardensocieteit. Op donderdag 22 september hoopt de burgemeester de officiële opening te verrichten van het gebouw Noordweg 13. Dit gebouw zal bestemd worden voor ontspanningszaal voor ouden van dagen en voor cultureel werk, o.a. le zingen e.d. Verder zal er gelegenheid bestaan om dit gebouw partikulier te huren voor bruiloften, vergaderingen, en dergelijke. Opbrengst collecte. De collecte ten bate van de kanker bestrijding heeft alhier opgebracht het bedrag van 56,40. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde voor het eerst in de competitie Waarde II te gen Krabbendijke III. Waarde boekte een overwinning met 10. Waarde I speelde tegen Krabbendijke II. Tien mi nuten voor het einde was de scheids rechter verplicht de wedstrijd te doen staken in verband met het onsportief spelen van een tweetal Krabbendijke- naren. Voetbal. In de tweede competitiewedstrijd moest zaterdagmiddag het eerste elftal tegen Wemeldinge een fikse nederlaag (91) incasseren. Kapelle bleek in deze ontmoeting onvoldoende stootkracht te bezitten om werkelijk gevaarlijk te zijn. Het tweede elftal, dat op eigen terrein de strijd aanbond tegen Wissenkerke I, deed het beter. Met 31 werden de Bevelandse voetballers overrompeld. Het A-juniorenelftal versloeg met niet min der dan 90 op eigen terrein de A- ploeg van Patrijzen. Voor zaterdag a.s. staat voor het eerste elftal een ont moeting op het programma tegen Spui. Het tweede gaat op bezoek bij V.C.K. Bekerwedstrijd. Zaterdagmiddag hield de hengelsport vereniging „De Kapelse Kanaalvissers" in het kanaal door Zuid-Beveland haar laatste bekerwedstrijd van dit seizoen. Aan de wedstrijd werd door 34 leden deelgenomen. De totale vangst bedroeg 3210 gram. Grote belangstelling voor internationaal hengelconcours. Aangemoedigd door het succes van vorig jaar zal ook dit seizoen de hen gelsportvereniging ,,De Kapelse Ka naalvissers" in het kanaal door Zuid- Beveland" een internationaal concours organiseren. Reeds nu is men al van een groot aantal deelnemers verzekerd. Vooral van Belgische zijde is er weer grote interesse voor het concours. Ook dit keer zullen er aan de wedstrijd prachtige prijzen worden verbonden, waarvan de uitreiking des avonds in hotel „De Zwaan" zal plaatsvinden. De wedstrijd zal worden gehouden op 1 ok tober a.s. Laatste concert in muziektent. De muziektent op het Kerkplein is gedoemd te verdwijnen. De tent ver keert in een dusdanige vervallen po sitie, dat afbraak noodzakelijk is. J.l. woensdagavond gaf het muziekgezel schap „Ons Genoegen" in deze tent haar afscheidsconcert, waarvoor een redelijke belangstelling bestond. I Orgelconcert. Het laatste van de serie orgelconcer ten, dat door Stichting Orgelcentrum dit seizoen in de hervormde kerk te Kapelle is gepland, zal worden gehou den op maandag 26 september a.s. Als organist zal dan optreden Jan Bonefaas. Het concert zal aanvangen om acht uur. Johan van Raayen. Geraniums: le pr. Rinus Mieras; 2e pr. Lenie Karelse; 3e pr. Corrie Zuydweg. Wedstrijddahlia's: le pr. P. D. Joos- se (zilveren wisselbeker)2e pr. (rose dahlia's) mevr. Kodde; 2e pr. (gele dahlia's) mevr. Van Koeveringe-Boone; 2e pr. (oranje dahlia's) mevr. Van Koe- veringe-Sinke. Bloemenmanden: le pr. P. D. Joosse; eerv. vermelding P. D, Joosse. Bloeiende kamerplanten: le pr. mevr. Traas-Mieras2e pr. mevr. De Vrieze- van Liere; 3e pr. mevr. Lepoeter- Nieuwdorp; 4e pr. mevr. De Vrieze-van Liere; 5e pr. mej. Nieuwenhuijse. Niet-bloeiende kamerplanten: le pr. mevr. Van Raayen-Mol; 2e pr. mevr. De Vlieger-de Jager; 3e pr. mevr. Rijn van Klink; 4e pr. mevr. Traas-Mieras; 5e pr. P. D. Joosse. Snijbloemen (dahlia's): le pr. mevr. De Vrieze-van Liere; le, 2e en 3e eerv. vermelding P. D. Joosse. I Snijbloemen (chrysanten): le pr. mevr. De Vrieze-van Liere; le eerv. vermelding mevr. De Vrieze-van Liere; 2e eerv. vermelding M. Leys. Kleine vaasjes: le pr. mevr. De Vlie ger-de Jager; 2e pr. mevr. Mieras- Brandt. Steekbakjes: le pr. mevr. Van Raa yen-Mol; 2e pr. mevr. Leys-Overbeeke; le en 2e eerv. vermelding P. D. Joosse; 3e eerv. vermelding mevr. Drever-van Hekke. Drijf schalen: le pr. P. D. Joosse; 2e pr. mevr. De Vrieze-van Liere; le en 2e eerv. vermelding P. D. Joosse. Zo ziet men, dat er te Schore een bloeiende gemeenschap is. Bloemententoonstelling. Op zaterdag 10 september is alhier voor de vijfde achtereenvolgende maal de jaarlijkse bloemententoonstelling ge houden, georganiseerd door de Jeugd werkcommissie van de Hervormde Ge meente van Schore en Vlake. Er wa ren meer dan 200 inzendingen. Door de jury werden de volgende prijzen en eervolle vermeldingen toegekend. Schoolplantjes. Coleus: le pr. Nettie Joose; 2e pr. Lenie de Vrieze; 3e pr. Willy Lepoeter. Begonia's: le pr. Piet Rottier; 2e pr. Cathrien Bierens; 3e pr. Van 815 september 1960 YERSEKE. Geboren: Jacomina Aga tha, dv. Louis van Es en Engelina Sin- ke. Overleden: Dina Folmer, 80 j., wed. van Andries van de Zande. Huw.aangifte: Pauwel Datema, 25 j. en Guurtje Bierenbroodspot, 29 j. te Wormerveer.. Van 114 september 1960 WEMELDINGE. Geboren: Janna Wil- lemina, dv. Pieter Philippus Hoekman en Wilhelmina van Akkeren; Pieter, zv. Thomas van Vossen en Johanna Theresia Hoogesteger; Johannis Alexan der, zv. Cornelis Kluijfhout en Willy Cornelia de Berg. Gehuwd: Hendrik Christiaanse, 20 j. te Yerseke en Johanna Dagevos, 19 j.; Leendert de Laater, 25 j. te Tholen en Maria Petronella Everse, 21 j. Overleden: Pieter Jacobus Jobsen, 95 j., wednr. van Adriana Leijs. Van 814 september 1960 KRUIN INGEN. Geboren: Tanja, dv. Marinus Abraham Adriaan Jan Speel man en Henrica Pietemella Noordhoek. Getrouwd: Herman Jacobus Bosse- laar, 24 j. en Clazina Jacoba Sara van Boven, 18 j. Over de maand augustus 1960 KRABBENDIJKE. Geboren: Lucia Ma- riska, dv. M. P. de Lange en M. J. Nieuwenhuijse; Lena Adriana, dv. J. Vos en A. M. Overbeeke; Marius Ja cobus, zv. J. van Weele en E. J. Boo gaard; Jannetje en Leuntje, dochters van M. Weststrate en S. van der Wek ken; Dingenus Machiel, zv. A. van de Vreede en J. C. Boone; Maria Lily, dv. M. Vos en F. van den Berge. Ondertrouwd: Adriaan Jacob van 't Leven, 26 j. en J. F. van Iwaarden, 25 j.; J. de Bel, 24 j. en L. M. J. Gel derblom, 21 j.; J. van Burg, 24 j. en J. C. Weststrate, 20 j. Gehuwd: A. A. Schriek, 22 j. en J. C. van Iwaarden, 20 j.; J. Mol, 24 j. en W. Jobse, 21 j.; A. A. de Koning, 38 j. en S. Poortvliet, 33 j.; A. J. van 't Leven, 26 j. en J. F. van Iwaarden, 25 j. Overleden: L. Smit, 65 j.; D. van Harn, echtgenote van P. Schrier, 69 j.; J. Blok, echtgenote van P. D. van Koe- veringe, 64 j. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr V.m. bed. H. Doop. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. NiewÓhner. q r* Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. D. Schneider, Biezelinge. 2.30 uur: Ds. C. Metselaar, Goes. Qeref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vr^je Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 u.: Ds. Penninga, Rotterdam Krabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge >(o Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. C. H. Metting van Rijn, vlootpred. te Vlissingen. 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Djjken. A.s. maandag 19 sept. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders hun 25-jarig huwelijks feest te herdenken Hun dankbare kin deren en kleinkind Kruiningen, sept. 1960 Voor de zeer vele blijken van belangstelling ons be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader betuigen wij onze harte lijke dank, inzonderheid aan Dr. Eckhard en Zr. Borns, voor de verpleging FAM. JOBSEN Wemeldinge sept. 1960 eorouw nog twee weken kunt u profiteren van onze grote Volledige Ploegstoffencollectie en Herman Hart Prints Sterk gereduceer de prijzen en nog 10 °/0 korting SPAR ZELFBEDIENING Telefoon 504 Herv. Jeugdraad. Yerseke. op 24 september a.s. Deelname gratis. Opgave vooraf aan: A. Lamper, Schuttershof 5 Modern, sportief en gekleed is een job uit onze Vetrix-Bleyle collectie f 49,75: f 59,75 en 79,75 HANSWEERT, TEL. 215 - YERSEKE, TEL. 525 VOOR en naar Schuttershof 1 2 Telefoon 639 - Yerseke IN DE BETERE KWALITEITEN EN TOCH NIET DUUR I Wij ontvangen geregeld nieuwe zendingen Komt U eens kijken U weet het: steeds het nieuwste en altijd iets aparts Alleenverkoop RAMO kinderkleding TEXTIELHANDEL Kom dan eerst eens kijken bij TELEFOON 372 vari1' Dl: Zeeland Presenteert op de Floriade Yerseke GEVRAAGD Goed loon Van Randwijckstraat 8 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,b\j vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra U loopt werkelijk voordeli ger met onze Elbeo nylons. Nu ook weer in naadloos verkrijgbaar, vanaf 2,90 tot 5,90. Denk aan de gratis kousen op onze kou- senkaart. - Van IJsseldijk- Snoep. 3<ÏT Sb: Ir Installatiebedrijf Noordzandstraat 40 Telefoon 226 Uit voorraad leveren wij reclame biljetten voor Oesters en Mosselen, in het Frans en Nederlands Bestel tijdig Uw emballagestempels Inkt en Tackers voorradig bij TELEFOON 532 Voor gas-, kolen- of olie haarden en kachels naar K. Everse, Damstraat 5, Yerseke. Een werkster gevraagd, één morgen per week. Br. aan Bureau „Yerseksche Courant" te Yerseke. Lederen kleding, Gelmok kwaliteit. Enorme sorte ring. Goedkope prijzen. St. Antoine, Roosendaal, tel. 4318 en 3516 Wij hebben altijd wel goe de gebruikte inruil naai machines, onder garantie. Pfaff Naaimachinehandel, Papegaaistraat 4, Goes. Op een effen pantalon staat een donker sportoverhemd van Terlenka bizonder leuk. Heerlijk dragen in het na jaar zijn ook de tricot over hemden van Spess en Bley- le. Kom eens een kijkje ne men, want u slaagt beslist beter van Van IJsseldijk- Snoep. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Etui's voor pennen, potlo den, passers enz. in moder ne plastic uitvoering, 95 ct. Van der Peijl, Yerseke. Mannen houden van war me shawls. Onze nieuwe collectie herenshawls zal al le mannenharten veroveren door de geweldige veelzij digheid en grote keuze bij Van IJsseldijk-Snoep. Zojuist ontvangen moderne zijden sjaals, import, on gelooflijk mooi en goedkoop, 2,10, 3,30 en 3,60. - Nout Sinke, Yerseke. Moderne foto-albums reeds vanaf 2,50. Groot boek formaat vanaf 5,25, met plastic band. Van der Peijl, Yerseke. Reclame aanbieding! 150 g roomfondant 49 ct. 150 g vruchtencaramels 39 ct. 100 g chocoladegolfjes 49 ct. - M. J. Hovestadt, Yerseke. Onze wintertruitjes en vesten zgn bijna alle bin nen. Wij bieden u een uit gebreid assortiment In de moderne donkere kleuren en dessins. Nergens hebt u zo'n ruime keus als bij Van IJsseldijk-Snoep. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We meldinge. Bijbels in oude en nieuwe vertaling, kerkboeken voor alle gezindten levert U: Boekhandel van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Rubber naamstempels, num mer- en prijsstempels, emaille- en plastic naam- en deurplaten levert U Boekhandel van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Voor het najaar ontvingen wij zeer leuke jongens truitjes in de dunnere kwa liteiten. Perfecte coupe en bizonder mooie kleuren en modellen. - Van IJsseldijk- Snoep. Boerinnen! De nieuwe plu che avonddoeken vanaf 67,50. Pluche halsnetjes, ook in zwart, alsook de zwart pluche netten vanaf 84,Rouw schortebont in nieuw patroon ontvan gen. A. C. Baay, B. Sinke- laan 15, Yerseke. Prijsverlaging van de ster ke zwarte Neveda sajet 4 drds. nu 1,80. Ook mooie fijne zw. sajet voor 1,80. Sterke sokkenwol m. nylon 2,30, in veel mooie kl. Nout Sinke, Yerseke. Schooletuis, schooltassen, driehoeken, linealen, gra denbogen, schriften, kortom alles voor de school bij: Boekhandel van der Peyl, Kruiningen, Tel. 381. Speciale aanbieding. Nieu we Orion super radiotoe stellen, met druktoetsen, 5 buizen, 2 golfgebieden, 6,3 volt gloeispanning, dus géén serievoeding. Leverbaar in lichte of donkere notenhou ten kast. Met volle garan tie. Van 225,tijdelijk voor 125,Te bezichti gen bij Ho-No, Vierstr. 20. C. de Nood, Beatrixstr. 15. Agentschap Maxwell N.V. Jasperse blijft altijd voor deliger! Deze week 200 g fondant 39 ct. 1 jampot pickel van 49 voor 37 ct. 1 jampot bijenhoning 89 ct. 1 blik mandarijnen 89 ct. 1 grote fles slaolie 98 ct. 1 pondspak Blooker cacao 1,95. 1 groot blik nasi 1,39. 2 p. pudding (koud) 49 ct. Limonade vanaf 85 ct. 2 pak lucifers 39 ct. Taai taai 250 g 39 ct. Rijst 35 ct. p. 500 g. Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 38 ct. Snij- worst 38 ct. Rookvlees 55 ct. Pork 35 ct. Cornedbeef 55 ct. Lever 55 ct. Lever kaas 42 ct. Ontbijtspek 37 ct. Both.worst 25 ct. p. 100 g. VV kaas 119 p. 500 g. Oude k. kaas 36 ct. Oude w. kaas 34 ct. Pan Pan 28 ct. p. 100 g. Fijne Edam mers en Lunchkaasjes. Pot ten Zwanenbergs Weener- worst van 1,25 nu 98 ct. Denk er aan voordat u een japon of 'n truitje koopt! Eerst een nieuwe BH van Lastina of Peter Pan. Daar voor naar Van IJsseldijk- Snoep. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Jasperse altijd voordeliger! Echte Betke choc. 52 ct. Rumbonen 38 ct. Agar 22 ct. Bonbons 52 ct. Nogat- blokjes 38 ct. Sinasstaafjes 38 ct. Alle soorten Verka de en Van Melle toffees. Echte boterkoekjes 69 ct. Kokos, frou en eikoekjes 59 ct. Heerlijke koekjes 49 ct. Pindakoekjes 58 ct. p. 250 g. Pakken speculaas 500 g 80 ct. Biskwie 32 ct. p. 250 g. Woll. kindertruitjes m. k. mw., slipovers, woll. jon genspakjes en woll. bretel broekjes voor kleuters. Zie de etalage. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Gevonden: Een plastic re genmantel. Tegen adv.kos- ten te bevr. Bureau Yer seksche Courant, Yerseke. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schreven. Kom bij ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Kruiningen, Tel. 381. Wilt u werkelijk eens een aparte onderjurk of jupon, loop dan eens bij ons bin nen. Wij brengen ook op dit gebied een heel bizondere collectie in nylon en satijn. Van IJsseldijk-Snoep. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen met afneembare bak. Te bezichtigen tot zaterdag. Mosselstraat 1, Yerseke. Het stookseizoen nadert! Wij zijn gesorteerd in de beste merken haarden voor kolen en oliestook. C. Paau- we, Kachelbedrijf, Yerseke. Stemm kousen en sokken hebt u bijna niet te stop pen. En... als ze krimpen krijgt u nieuwe. Ideaal voor transpirerende voeten. Van IJsseldijk-Snoep. De nieuwe Blue-Band, Ra- ma en Diana ontvangen. Ook in voorraad van an dere fabrieken Frieslands Prima, Gouden Munt en Al lerfijnste. Bij Jasperse.

Scheldebode | 1960 | | pagina 3