1 YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH HANSWEERT KRABBENDIJKE Geslaagd. Voor diploma typen slaagden in Bre da Nelly de Koeyer, Klazien de Koeyer en Corrie Hartog. Vijf jaar „Zeeland Presenteert". Begunstigd door fraai zomerweer werden vorige week donderdag de fees telijkheden gehouden ter gelegenheid van de opening van het oester- en mos selseizoen 1960-1961. Het was het eer ste lustrum van „Zeeland Presenteert" en de organisatoren kunnen terugzien op een uitnemend geslaagd feest. Reeds vroeg in de morgen kon men zien dat het druk zou worden die dag. Om half tien marcheerde een vrolijk spelend „Mozart" met de leerlingen van de la gere scholen naar de haven, waar de ballonnen werden opgelaten. De leer lingen van de kleuterscholen stonden reeds op de haven te wachten en ook nu weer bleek het hoe moeilijk het is om het sein te geven waarop men de ballonnen moet loslaten. Men wachtte nergens op en op een gegeven moment ging alles de lucht in, een prachtig ge zicht. Intussen kwamen de gasten ons dorp binnen en in het gemeentehuis werden door het gemeentebestuur en het comité „Zeeland Presenteert" de burgemeesters der provinciale hoofd steden en de delegaties in een kleder dracht uit hun provincie ontvangen. In tussen was in de Langeville het mu ziekkorps van de Mechelse politie aan gekomen en met een vrolijke mars pre senteerde dit korps zich aan het ge meentebestuur en het comité, terwijl de burgemeesters en delegaties toekeken. Voor de gasten werd vervolgens in de raadszaal van het gemeentehuis de be kende mosselfilm vertoond en riep bur gemeester Willemsen hen een hartelijk welkom toe in Yerseke. Om half twee vertrok de optocht, die hoewel niet zo groot als vorig jaar, op sommige pun ten beslist mooier was. Met de Mechel se politiekapel, het Thoolse „Concordia" en ons eigen „Mozart" trok de stoet door het dorp en trok een geweldige belangstelling. Na de optocht scheepte het publiek zich in om mee te varen met de traditionele vlootschouw. Een schitterend gezicht, waarvan vooral de gasten uit de elf provincies zeer heb ben genoten. Doch niet alleen zij, doch ieder die dit jaarlijks terugkerend schouwspel ziet komt onder de indruk van dit machtige gezicht, dat soms lijkt op een zeeslag uit de 17e eeuw. Na de vlootschouw volgde op het drijvende po dium op de haven de manifestatie „Ne derland Presenteert Zeeland Presen teert". Natuurlijk kunnen we ons al de spélen, van de afgelopen jaren niet meer geheel herinneren, doch dat dit keer deze manifestatie op een wel zeer hoog peil stond is zeker. De organisatoren hadden hoog gegrepen en hebben eer van hun durf en vele werk gehad. Na de intocht der delegaties, zowel uit de provincies als van de diverse vissers plaatsen, waarbij de „Parels der Oos- terschelde" wel zeer de aandacht trok ken, werden door de padvinders de elf provinciale vlaggen aan een lijn neer gelaten. Door dhr. Huijsse werd eerst het lied „Kent gij dit land" gezongen, gevolgd door „Hollands vlag" toen de Nederlandse driekleur hoog boven de provinciale vlaggen werd gehesen. De regisseur van deze manifestatie, die ook de leiding had tijdens de opvoering en de verbindende tekst uitsprak, dhr. J. Gleriütt, kwam plotseling in nood toen hij riièt in het bezit bleek te zijn van de oesters en mosselen die men de bur gemeester zou aanbieden. Gelukkig kwam er uit de verte een stem die hem geruststelde en niemand minder dan onze bekende Kaat Mossel ver scheen ten tonele. Een wagentje ge duwd door een klein boerinnetje, de zesjarige Cokkie de Regt en een schip pertje, de achtjarige Henk Korstanje, geflankeerd door nog eens twee „Pa rels" kwam de haven op, gevolgd door Kaat Mossel. Kaat begroette op uit bundige wijze dhr. Glerum en was di rect bereid hem behulpzaam te zijn met het aanbieden der oesters en mosselen. Als eerste kreeg onze Commissaris der Koningin een vaatje aangeboden en vervolgens alle burgemeesters. Tegelij kertijd klonk vanaf het podium een ge- deeltè 'van het provinciale volkslied der betreffende provincie, om beurten ge declameerd door mej. Ans Ossewaar- de en'dhr. Han van der Have. Tot slot kwam Noord-Holland aan de beurt, doch dit was weer iets aparts. De Noord hollanders gaven zelf hun bijdrage in de vorm van een volksdansje, waarbij de Friezen niet achterbleven. Op de tonen van de mars „Zeeland Presen teert" maakte men daarna een ronde dansje. Burgemeester Kolfschoten van 's-Gravenhage sprak namens de burge meesters een woord van dank tot het gemeentebestuur en het comité dat hen deze prachtige dag had aangeboden. Hij was hierbij vergezeld door Cokkie en Henk, die vrijmoedig vanaf het podium al die drukte gadesloegen. „Concordia" speelde het Zeeuwse volkslied, waarna de Commissaris der Koningin als laat ste spreker de oester- en mosselkwekers een best seizoen toewenste en de hoop uitsprak dat men de mosselverwater- plaatsen in Zeeland zou mogen behou den. Hij spoorde verder de aanwezige Kamerleden aan in Den Haag te plei ten voor een nieuwe haven voor Yer seke, want men had nu zelf kunnen zien dat de haven van Yerseke te klein was. „Mozart" sloot de manifestatie af met ons volkslied, een manifestatie, die zo als wij reeds schreven op zeer hoog peil stond en dit eerste lustrum van „Zee land Presenteert" voor velen tot een onvergetelijke dag maakte. De meer dan vierhonderd genodigden werden hierna oesters en mosselen aangeboden in een grote ontvangsttent aan de Oudetoren- straat, Van zeven tot acht uur gaf „Compprdia" uit Tholen een concert in de muziektent op de Paardenmarkt, waarna om acht uur een cabaretpro gramma volgde op het sportterrein, dat door enige duizenden bezoekers werd bijgewoond. In het bijzonder het radio accordeonorkest onder leiding van dhr. Anthonisse uit Biervliet viel bij het publiek zeer in de smaak. Na het ca baretprogramma sloot de Mechelse po litiekapel het feest met een keurig uit gevoerde taptoe. Als slot een prachtig vuurwerk, dat weer velen tot de laat ste vuurpijl kon boeien en het vijfde feest van „Zeeland Presenteert" be hoorde weer tot het verleden. Het was een mooi feest, goed georganiseerd en zonder wanklanken verlopen, Yerseke en zijn bevolking waardig. Dat ook de middenstand hier van profiteert, zal ieder wel duidelijk zijn. Trouwens ook de straathandel maakt die dag goede zaken en niet te vergeten de draai molen en 't bekende treintje. Mogen we verder nog vermelden dat weer meer buurtverenigingen van hun activiteiten blijk gaven, zodat we kunnen zeggen dat „Zeeland Presenteert" zich een plaats heeft veroverd in het hart van de Yersekse burgerij. Een felicitatie voor het comité mogen we zeker niet vergeten. Gevonden voorwerpen. Gevonden een slipper, een ceintuur en een kindersokje (geel). Inlichtingen ter secretarie. Geitenkeuring. Op de provinciale keuring van geiten maakte de afdeling Wemeldinge een goede indruk en behaalde vele eerste prijzen. De uitslag was als volgt. Lam meren: la W. Sinke, lb W. A. Zuid- dijk, 2a J. Geelhoed. 1-jarige melkgei- ten: la J. Verhage, 2b J. Geelhoed, 3b W. Sinke. 2-jarige melkgeiten: 2b Nic. van Klink. 4-jarige melkgeiten: 2a W. Gijssel. 5-jarige melkgeiten: la W. Gijs- sel. Voor de verenigingsgroep van 4 melkgeiten werd door Wemeldinge de beste prijs behaald, een la prijs. Korfbal. Nadat) W.K.V. tegen Zeelandia net naast een gelijk spel had gegrepen, moest het afgelopen zaterdag, onvolle dig in het veld komend, in Tjoba II weer z'n meerdere erkennen. De uitslag 102 was echter sterk geflatteerd voor Tjoba, want W.K.V. heeft vooral voor rust uitstekend partij gegeven, hetgeen uit de 20 ruststand voor Tjoba tot uitdrukking komt. Het combinatiespel was vaak van zeer behoorlijke kwali teit, maar het afronden van de aan- valsacties met doelpunten is nog steeds een zwak punt. Voor W.K.V. scoorden Paul en Joop Stomp. Voetbal. Wemeldinge I stuurde zaterdag Ka- pelle I met een grote nederlaag terug naar het kleedlokaal. In de eerste tien minuten van de wedstrijd waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, en werd er pracht voetbal getoond. Houtekamer gaf met - een keihard schot Wemeldinge de leiding. De score werd voor de rust gelijkmatig opgevoerd tot 50. Na de rust was het Kloosterman die een te- genpunt scoorde uit een toegekende pe nalty, maar hierna was het ook gebeurd met Kapelle en een behoorlijk schot werd niet meer gelost op doelman Van Oosten, die een gemakkelijke wedstrijd had. Paal en lat brachten toch nog uit komst voor Kapelle, maar steeds ster ker werd de druk op het doel. Houte kamer, De Beste en Schouwenaar scoor den 2 maal, De Jonge en Sonke een maal, met het rollerballetje van Vuyck werd het een eindstand van 91. We meldinge II behaalde eveneens een overwinning en wel tegen Kruiningen III. Het tweede elftal scoorde nu in beide gespeelde wedstrijden 2 maal 7 doelpunten, want de eindstand tegen Kruiningen was 47. De A-junioren togen naar Yerseke en wonnen de wed strijd met 12. De B-junioren verloren echter thuis met 09 en wel van Ril land, een nederlaag die sportief werd gedragen. Een tegenpunt was voor het harde werken van de kleinsten wel op zijn plaats geweest, maar de doelman van Rilland, die prima opgesteld stond, liet dit niet toe. Getroffen door schroef. Op de Schelde bij Wemeldinge kap seisde zondagmiddag een Belgisch race bootje. Eerst was men bezig geweest met waterskiën achter de racebootjes. In afwachting van de kentering van het tij, om bij stil water duikoefenin- gen te kunnen maken, waren twee bootjes de Schelde op getrokken met aan boord de mannen in kikvorsuitrus ting. Bij het spelevaren zijn de bootjes met een snelheid van 50 km per uur te dicht in eikaars nabijheid gekomen, waardoor een bootje kapseisde. De drie inzittenden vielen overboord; de 37- jarige Belg R. K. uit Antwerpen kwam onder het bootje terecht. Even later kwam hij zwaar gewond boven water. Direkt werd koers gezet naar de wal en dhr. K. naar de woning van Dr. A. J. Eckhardt vervoerd. Deze verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Daar wees het verdere onderzoek uit, dat de Belg behalve in het gelaat ook in de hals en aan de rug was geraakt door de sneldraaiende schroef. Schoolzwemmen. Op vrijdag 9 september werden de examens schoolzwemmen afgenomen na bij de Postbrug door dhr. S. J. Klom- pe, consulent lichamelijke opvoeding en mej. F. Prins, instructrice te Wemel dinge. Geslaagd zijn: Beatrixschool, Wemeldinge. Diploma A: W. de Oude, M. Hoogendoorn, G. van Gent, M. Schipper, K. v. d. Have, L. v. d. Boomgaard, D. Theunisse, M. Hoekstra, A. v. Weelden. Diploma B: Jan Hubers, M. Pik, Leo Pik, M. Hoek stra, F. ter Heide, D. Theunisse, H. Oomens, C. Vermaire. Chr. school, Wemeldinge. Diploma A: L. v. Stel, G. Vogelaar, J. Schouten, W. Burger, P. Schouwenaar, B. Lagen dijk, T. Westdorp. Diploma B: N. Schou wenaar, A. Versluys, S. de Vos, W. Burger, J. Adriaanse, G. Wisse en W. Daane. O.l.s. Wemeldinge. Diploma B: C. Leendertse, L. Onderdijk en M. Hooge- steger. Chr. school, Kapelle. Diploma A: A. Woudrigem, M. Hoogstrate, C. Nijssen en A. Schipper. Diploma B: A. Schip per, F. Duynhouwer, L. Goedegebure, T. Gijssel, H. Fasgee, N. Bierens en A. van Willegen. O.l.s. Kapelle. Diploma A: J. Groen- leer, A. Brand, H. Dommisse, R. v. Ma- ris, R. Nijsse, S. Heerspink, K. Ridder hof, W. Antonisse en J. Glas. Üiploma B: J. Glas. U.L.O. Kruiningen. Diploma A: C. Swenne. Diploma B: K. Quakkelaar, H. Vreeke, B. Hoogesteger en N. de Koe yer. L.H.S., Kruiningen. Diploma A: H. Geelhoed, E. Fossen, R. de Jager, J. Wisse, M. Schrier, C. van Ham, G. de Bokx, T. Schrier, G. de Leeuw, A. Pie per, H. Wisse, S. Gijssel, E. Hoek. Chr. school, Hansweert. Diploma A: M. v. d. Pas. U.L.O. Goes. Diploma B: N. Dom misse. Gezakt 12. »v opwekkend, verkwikkend. King pepermunt, een dagelijkse sti mulans wanneer uw lichaam vraagt om energie. U merkt het direct: na het gebruik van King pepermunt Het „Rijdend Bijbelhuis" komt. Door het Nederlandsch Bijbelgenoot schap wordt nu reeds gedurende enige jaren een tournee gemaakt door ons land met twee „Rijdende Bijbfjhuizen", tot bijbelwinkels omgebouwde auto's. In deze bijbelwinkels is een g&pte ver scheidenheid van bijbeluitgaven te be zichtigen en eventueel te kopen. Van 19 t/m 21 september a.s. komt één der „Rijdende Bijbelhuizen" te Kruiningen en Schore. Het ligt in de bedoeling om in de morgen- en middaguren een rond rit door de gemeente te maken. Des avonds van 7 tot 8 uur is het „Rij dend Bijbelhuis" voor ieder te bezichti gen. De standplaatsen zijn dan: Maan dag- en dinsdagavond Markt, Kruinin gen; woensdagavond Herv. ker, Schore. Streekvergadering N.C.V.B. Woensdagavond hield de N.C.V.B. een streekvergadering in de Geref. kerk al hier, waaraan ruim 400 vrouwen deel namen. De presidente van de afdeling Kruiningen begroette in haar openings woord de zusterverenigingen van Ka pelle, Wemeldinge, Rilland-Bath, Yer seke, Krabbendijke en Oostdijk en wek te de leden op om na de vakantie het winterseizoen weer met frisse moed te beginnen. Als spreker trad op Dr. C. Gilhuis uit 's-Gravenhage, met als on derwerp: „Omgang met elkander". Ter afwisseling werd gedeclameerd en ga ven koortjes enkele liederen t^en beste. Het was een bijzonder geslaagde avond, waarvan allen zeef voldaan huiswaarts keerden. Wandelsport. Onder de ruim 20.000 deelnemers aan de Airborne wandeltochten te Ooster beek, die zaterdag 10 september j.l. ge houden werden, bevonden zich ook een 50-tal wandelaars van de W.S.V. „Krui ningen", n.l. 2 groepen voor de 10 km tocht, 1 groep voor de 15 km tocht en 1 groep voor de 25 km tocht. Allen volbrachten hun tocht. Als bijzónder heid kan nog worden vermeld, dat het lid van de oudercommissie van de W. S.V. „Kruiningen", dhr. A. C. Stroo- snijder, zich spontaan als groepsleider meldde voor de 15 km tocht. Ook hij mocht het genoegen smaken na het vol brengen van de tocht een medaille en groepsplaquette te ontvangen. Aanrijding. Vrijdagavond omstreeks half zes is het 6-jarig zoontje van dhr. M. van Burg aangereden door een tractor met aanhangwagen. Met een flinke hoofd en beenwonde en een hersenschudding werd het knaapje naar huis vervoerd, nadat Dr. P. Allewijn de wonden had gehecht. Het ventje kwam op zijn fiets je de Henry Dunantstraat uitgereden en wilde het Eindje de Rondte inrijden. Op deze hoek kwam juist de tractor met aanhangwagen van de Fa. Suij aangereden. Het ventje reed met vaart tegen het achterwiel van de aanhang wagen op. Orgelconcert. Woensdagavond werd in de Herv. kerk een concert gegeven door de be kende Rotterdamse organist Piet van den Kerkhoff, met medewerking van de hoboïst Philipp Fey uit Vlissingen. De ze beide musici vertolkten op sublieme wijze een met zorg samengesteld pro gramma. De zeer weij>ig;e bezoekers hebben intens genoten van een op zeer hoog cultureel peil staande manifesta tie. Bloemententoonstelling. Zaterdag 24 september a.s. houdt de floraliavereniging alhier een bloemen tentoonstelling in het Dorpshuis. Zowel van de leden als van niet-leden wordt een groot aantal inzendingen verwacht. niet| alleen van potbloemen eq plan ten, maar ook van snijbloemen. Voor de verschillende rubrieken zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Ook aan de inzendingen van door schoolkinderen ge kweekte planten zal de nodige aan dacht worden besteed. Diverse attrac ties zullen de bezoekers een grote mate van afwisseling bieden, o.a. enkele fla mingo's, de vertoning van een film en een stand van de fotoclub. Wedvluchten. Door de P.V. „De Vrijheidsuif" alhier werd met 14 jonge duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Chateauroux, afstand 544 km. De uitslag hiervan was: 1 en 3 J. Oele Jzn.; 2 M. J. Kole; 4 M. B. Blok. Vanuit St. Ghislain, afst. 112 km, waren 47 duiven in concours. Snelheid eerste duif 1262.88 m per minuut. De uitslag was hier: 1 en 3 J. Oele Jzn.; 2 M. B. Blok; 4 M. Poleij; 5, 6, 7 en 8 K. Tjarks; 9 en 11 H. C. Poleij; 10 A. I. Neve; 12 H. M. Dek. Met 25 duiven werd deelgenomen aan de laatste vlucht van dit seizoen van uit Parkestone (Engeland), afst. 200 km. De prijzen kwamen als volgt uit de klok: 1 M. B. Blok; 2. J. Oele Jzn.; 3 P. A. Kakebeeke; 4 A. I. Neve; 5 A. Boone; 6 J. van Iwaaraen. Voetbal. Vorige week zaterdag speelde Krui ningen III voor de competitie tegen Wemeldinge II. Ze kregen een gevoelige 47 nederlaag te incasseren. Het eer ste elftal was op bezoek bij Patrijzen II en won met 52, terwijl Kruiningen II Patrijzen II een 71 nederlaag toe bracht. Opening dorpshuis. Vorige week woensdagmiddag werd het nieuwe dorpshuis „Luctor et Emer- go" officieel geopend in tegenwoordig heid van ruim 200 genodigden. Sir Ed win Mac Car thy, ambassadeur van Australië, heeft deze plechtigheid ver richt. De Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casem- broot, was hierbij aanwezig. Het dorps huis is verrezen, mede dank zij een be langrijke geschenkzending uit Austra lië. Na de ramp in 1953, werd uit dit werelddeel tien duizend gulden ter be schikking gesteld, waarvan Rilland- Bath een deel werd toegewezen. Bur gemeester J. C. W. Jobse sprak in het Engels de ambassadeur en zijn echt genote toe, en herinnerde er daarbij aan dat het voor Rillland niet de eerste keer was dat het dorp overstroomd werd. In 1530 en 1773 was dit eveneens het geval. „Het is thans een feestelijke en historische dag voor de gemeente", aldus de burgemeester. Na een verlan gen van verschillende jaren, is het ein delijk zover, dat we ons dorpshuis heb ben, waarbij veel dank verschuldigd is aan de Australiërs, alsmede alle ande ren die financiële steun hebben ge geven. De rijksgoedkeuring werd in september 1959 ontvangen en thans, een jaar later, is het gebouw gereed. De burgemeester wees er nog op, dat in verband met de gebeurtenissen in 1953, de naam van „Luctor et Emer- go" wel zeer toepasselijk is. De Austra lische ambassadeur zei, dat het hem opgevallen was, dat Rilland zich reeds zo goed van de ramp had hersteld. Na dat hrj in 't kort de verschillen tussen het werelddeel Australië en het kleine Nederland had opgesomd, verklaarde hij 't dorpshuis voor geopend en sprak de hoop uit, dat het nieuwe dorpshuis, dat gedeeltelijk gerealiseerd is dank zij Australische geschenkzendingen, een monument van vriendschap zou zijn tussen het Nederlandse en Australische volk, waarna hij burgemeester Job'se de sleutels van het dorpshuis overhandig de. Een meter hoge oorkonde getuigt van deze overdracht. De muziekvereni ging „Rillandia" had bij de grens van het dorp de ambassadeur opgewacht, in gezelschap van een zestal in Zeeuwse kleding gestoken ruiters, waarna het Zeeuwse volkslied werd gespeeld. Bij de aankomst aan het dorpshuis, werd de ambassadeur verwelkomd door burge meester Jobse en de voltallige gemeen teraad. Aan mevr. Mac Carthy en mevr. De Casembroot-Baronesse van der Feltz werden bloemen gepresenteerd. Na de toespraak van de ambassadeur werd het woord gevoerd door Jhr. Mr. de Casembroot. De Commissaris deed nog de verheugende mededeling, dat binnen twee jaar het rijwielpad langs de Hoofdweg naar de Rijksweg zal wor den aangelegd. Spr. hoopte dat Rilland- Bath een druk gebruik zal maken van het fraaie gebouw. Verschillende per sonen kwamen daarna op het podium om hun gelukwehsen aan te beiden. Als eerste spreekster trad op mevr. Kakebeeke-Inckel namens de Platte landsvrouwen en bood een bloemenbak aan. Ir. W. Kakebeeke sprak namens de Bathpolders en presenteerde een bil jart. Dhr. J. A. Boot sprak namens verschillende Rillandse verenigingen en bood een automatische klok aan. Wet houder J. Hille sprak namens de ge meente Zaandam. Dhr. J. Goeree na mens het Groene Kruis, dhr. H. Roe- lands namens de biljartvereniging, Ir. D. J. van der Have uit Kapelle voerde het woord namens de Fredericapolder, de Zimmermanpolder en het Selectie- bedrijf uit Kapelle en bood een vleugel aan. Burgemeester Willemsen uit Yer seke sprak namens de collega's uit de buurtgemeenten, dhr. H. Klein namens de voetbalvereniging en dhr. J. van Houte namens de vereniging „Klein Grondbezit". Dhr. W. C. van der Werff aanvaardde het gebouw namens de Stichting. De vele genodigden werden door jonge dames in Zeeuwse kleding, diverse consumpties aangeboden. Waardig begin in het dorpshuis. Op de avond van de officiële opening van het dorpshuis „Luctor et Emergo" is er een gevarieerd programma afge werkt. Het gebouw was geheel bezet met belangstellenden. Achtereenvolgens werd het programma uitgevoerd door de muziekvereniging „Rillandia" onder leiding van dhr. J. J. Rijnberg, de to neelgroep van de alg. ontspanningsver eniging, de gymnastiekvereniging W.I. K., de muziekclub „Erato" onder lei ding van dhr. A. Blok en de toneelclub van de oranjevereniging „Juliana" Met een gezellig bal werd deze avond be sloten. Het bestuur van het dorpshuis kan terugzien op een waardig „begin". Wegens de enorme belangstelling, werd hetzelfde programma herhaald op vrij dag 9 en dinsdag 13 september. Wedvlucht. Zaterdag 10 september j.l. nam de postduivenhoudersvereniging „De Lucht post" deel aan eén wedvlucht uit Sit- tard, afstand 127 km. Uitslag: 1 A. van Iwaarden; 2 en 4 S. J. Prevo; 3, 5, 6 en 7 Jac. van Stel. Baas boven baas. Uit Hansweert meldt men ons dat op het land van dhr. W. J. Pouwer twee kolossale suikerbieten werden ge dolven, t.w. een van 4 en een van 5 kg. Vergadering voetbalvereniging. Op de onlangs gehouden ledenverga dering van de voetbalvereniging Hans- weertse Boys is een nieuw bestuur uit de bus gekomen. Dhr. N. van Ingen is voorzitter, dhr. J. Kayser secretaris, dhr. C. van de Borgt verzorgt de pen ningen, terwijl als commissarissen zijn aangewezen dhm. P. Eeman, C. van den Berge, A. van der Borgt en M. H. Stevense. De geestelijke vader van het eerste elftal wordt dhr. M. H. Ste vense, die dus de leiding en samen stelling op zich zal nemen. Voor het tweede elftal is de zorg op de schou ders van dhr. A. van der Borgt ge legd. Opbrengst collecte. De collecte die alhier voor de kan kerbestrijding werd gehouden, heeft een bedrag van 163,47 opgebracht. Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie alhier zijn in het tijdvak van 1 juli t/m 31 augustus de navolgende goederen als gevonden voor werpen aangegeven, waarvan tot op he den de rechtmatige eigenaar niet be- ked is: Een ketting met hangertje met geslepen steentjes, een plastic witte bal, twee opvouwbare zonnebrilglazen in een doosje, merk „Suncomfort", een sleutelring met sleutels. Omtrent bo vengenoemde gevonden voorwerpen kan men inlichtingen bekomen bij de rayon commandant der Rijkspolitie te Hans- weert (tel. 01130—575). Verhoging sluisplateau. Bij de verhoging van het sluisplateau in het kader van het Deltaplan moesten zowel de gebouwen van de vroegere elektrische centrale als van de mare chaussee voor het zandgeweld wijken. De werktuigkundige dienst is al sinds enkele jaren ondergebracht aan de Ka- naalweg, maar de marechaussee ging op visite bij de douane. Deze visite zal binnenkort afgelopen zijn, aangezien op het sluisplateau tegenover de nieu we wacht een stenen barak is verrezen waar de militaire ambtenaren binnen kort hun intrede zullen doen. Scheepvaart. Gedurende de maand augustus 1» paseerden door het kanaal door Zuli- Beveland de volgende schepen. Opvaart: 3.076 geladen schepen met een inhoud van 1.594.069 ton en 784 ledige met een inhoud van 298.522 ton. Afvaart: 2.027 geladen schepen met een tonnage van 1.023.293 ton en 1.744 ledige met een inhoud van 745.670 ton. Tot de rijnvaart behoorden de volgende sche pen. Opvaart: 975 geladen schepen met een inhoud van 651.274 ton en 121 le dige met 124.339 ton inhoud. Afvaart: 732 geladen schepen met een inhoud van 563.529 ton en 76 ledige met een inhoud van 36.412 ton. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4.796 Ne derlandse, 2.043 Belgische, 269 Duitse, 254 Franse, 230 Zwitserse, 22 Luxem burgse, 6 Engelse en 11 Oostenrijkse. Schitterende prestatie. Op een onlangs gehouden muziekfeest te Knocke (België) haalde onze harmo nie „Scheldegalm" de uitermate eer volle vierde plaats weg. Hulde aan on ze koene dorpsgenoten. Voetbal. Hansweert had het afgelopen week end een druk bezet voetbalprogramma, waarvan de competitiewedstrijd Hansw. Boys IAardenburg I het belangrijk ste treffen was. De Boys gingen goed van start. In een redelijk goede wed strijd wisten zij de overwinning in de wacht te slepen. De eindstand 83 gaf duidelijk de krachtsverhouding weer. Zaterdag speelde het juniorenelftal te gen de Kruiningse junioren voor de competitie. De Boys wonnen met 100. De openbare lagere school kreeg bezoek van de Prinses Ireneschool uit Krimpen aan de Lek. De Hansweertenaren dach ten een sportieve revanche te nemen op hun in augustus tegen deze school geleden nederlaag, doch ook nu moes ten zij met een nederlaag (21) naar de kleedkamer gaan. Een elftal uit Krimpen speelde diezelfde middag tegen een samengesteld juniorenelftal van de Boys. Deze wedstrijd werd met 64 door de Boys gewonnen. V oetbaluitslagen. Het eerste elftal van de v.v. Krab bendijke speelde zaterdag haar eerste wedstrijd in de nieuwe competitie. Deze viel niet direct gunstig uit voor Krab bendijke. Zij moesten in The Gunners uit Breda hun meerdere erkennen. Niet dat de tegenstanders sterker waren, maar pech achtervolgde de Krabbendjj- kenaren in Brabant. De eindstand was 42. Het tweede elftal bracht er niet veel beter af. Zij verloren van Waarde met 01. Ongeluk dait goed afliep. Tijdens verbouwingswerkzaamheden aan de voormalige zouterij reed een auto van dhr. Weststrate een eindje achteruit. Het zoontje van dhr. M. Vis ser liep er tegenaan. Wonderwel liep dit ongeval af, want na doktershulp te hebben ingeroepen kon het jongetje met hoofdpijn, maar overigens gejond naar huis terugkeren.

Scheldebode | 1960 | | pagina 2