Twee flinke werkkrachten FA. ELEEUW-GELUK m Daarom voorkeur! Verkouden DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES YERSEKE Mosselzaad. De zaadbanken op de Zeeuwse Stro men, die 30 augustus opengegaan zijn, vallen niet mee. De eerste dag werd ge vist onder Scharendijke met ongeveer 40 boten. De vangst was zeer gering. Alleen veel kokhanen met een enkel mosselzaadje. De schepen zijn dan ook zeer vlug weggegaan. De openstelling was 14 dagen eerder dan gewoon. Aantal baden badhuis. In het badhuis aan de Bernhardstraat werden in de maand augustus door vol wassenen 743 en door kinderen 298 ba den geaomen, of in totaal 1041. „Zeeland Presenteert". Het comité „Zeeland Presenteert" verzocht ons nog mede te delen, dat buurtverenigingen met eventuele straat versiering rekening dienen te houden metl de optocht en hun versieringen ten minste 4 meter boven het wegdek moeten aanbrengen. Verder verzoekt het comité aan de burgerij die dag de vlag uit te steken om de ongetwijfeld vele bezoekers te tonen dat op 8 sep- temper de oester en de mossel in het middelpunt der belangstelling staat. Wij mogen onze lezers voor verdere bijzon derheden verwijzen naar het program ma, dat er als gewoonlijk weer keurig verzorgd uitziet. Het is te hopen, dat we op 8 september mooi weer zullen hebben. Yerseke kan dan voor de vijfde keer genieten van een prachtig feest, de feestelijke opening van het oester- en mosselseizoen, aan welke tak van nijverheid wij allen zo nauw zijn ver bonden. Vóel succes. „Zeeland Presenteert" op de Floriade. Naar we vernemen zal „Zeeland Pre senteert" op zaterdag 10 september een Zeeuwse manifestaie houden op de Flo riade in Rotterdam. Men zal hier een bont programma brengen van muziek, zang en volksdansen, met in het mid delpunt de Zeeuwse produkten oesters en mosselen. De organisatoren ver wachten een overweldigende belangstel ling, evenals vorig jaar in Amsterdam. Dat het comité kans heeft gezien deze manifestatie, in het hart van Rotter dam op het Floriadeterrein dat doof tienduizenden wordt bezocht te orga niseren, getuigt wel van de voort varendheid waarmede men de zaken ook dit jaar heeft aangepakt, met als enig doel de oesters en mosselen in het middelpunt der belangstelling te plaat sen. Autobotsing. Donderdagmorgen had op de Zand dijk een botsing plaats tussen 2 luxe auto's, n.l. van dhr. F. te Yerseke en dhr. v. K. te Sint-Jansteen. Er waren geen persoonlijke ongelukken, echter veel materiële schade. Wij kunnen nog plaatsen in vaste dienst Tevens gevraagd flinke brtB 20 cent per kilo pelloon plus f 1,-per dag rijwiel vergoeding. YERSEKE Volharding 50 jaar. Begunstigd door prachtig weer vier de de korfbalvereniging „Volharding" op zaterdag 27 augustus haar 50-jarig bestaan, 's Middags om 1 uur werd op het sportterrein gestart met seriewed strijden, die een zeer vlot verloop had den en waarbij de prijzen als volgt wer den verdeeld. Senioren: 1. Zeelandia; 2. Elto; 3. Volharding. Aspiranten: 1. Volharding: 2. Zeelandia; 3. Elto. Voor de aanVing van de wedstrijd Blauw witVolharding werd door Blauw-Wit aan de jubilerende vereniging een vaan tje aangeboden, terwijl de dames elk een boeket bloemen ontvingen. Dat dit alles ten zeerste op prijs werd gesteld, behoeft natuurlijk geen betoog. Om 4.30 uur betraden „Regenboog" uit Dordrecht en het Zeeuws Twaalftal het veld voor het spelen van een pro- pagandawedstrijd. Jammer genoeg over heersten de eerste verdedigingen van beide ploegen dusdanig en werd er zo slecht geschoten, dat doelpunten voor alsnog achterwege bleven. Als propa- gandawedstrijd viel dit treffen dan ook enigszins tegen. De rust ging in met een 10 voorsprong voor Regenboog, dat het beste spel te zien had gegeven, maar de mand slecht kon vinden. Na de rust een zelfde spelbeeld als ervoor en het duurde dan ook vrij lang eer Bert de Vries voor Zeejand gelijk wist te maken. De strijd om het winnende doelpunt werd in het voordeel van Re genboog beslist, hoewel de Zeeuwse aanval nog wel kansen kreeg, maar het niet verder wist te brengen dan een te recht afgekeurd doelpunt. Al met al een teleurstellende wedstrijd, vooral van Zeeuwse zijde, waarbij de publieke belangstelling ook te wensen overliet. Te zeven uur hield het bestuur van Volharding een receptie in de zaal van Nolet. Het was een prettige verrassing dat deze receptie zo druk werd be zocht. Felicitaties werden in ontvangst genomen van B. en W., van dhr. Van de Polder namens de K.N.K.B. en van dhr. Saaman namens de Z.K.B. Verder waren vertegenwoordigd de plaatselijke sportverenigingen, Regenboog, Swift, Tjoba, Elto en Vios alsmede Zeelandia. Bovendien waren verschillende oud leden gekomen, teneinde het bestuur van hun oude vereniging hun gelukwen sen aan te bieden. Vele felicitaties wa ren vergezeld van of reeds voorafge gaan door een bloemenhulde, terwijl oud-voorzitter dhr. Th. van den Berg een mooie receptie-album had aan geboden. Voorzitter De Vries van Swift deed zijn gelukwensen yergezeld gaan van een enveloppe met inhoud, hetgeen eveneens ten zeerste werd gewaardeerd. Burgemeester Willemsenherinnerde in een geïmproviseerde toespraak aan de tijd, dat hij zelf nog korfbalde. Van zeer groot belang achtte de burge meester het, dat jongens en meisjes ook in de sport samen trachten het gestel de doel te bereiken. Dhr. Van de Polder bood namens de K.N.K.B. een embleem aan, waarin het getal 50, dat bevestigd behoort te worden op de reeds eerder ontvangen bondswimpel. Volharding is pas de elfde korfbalvereniging in Ne derland, die kan bogen op een 50-jarig bestaan, zo deelde dhr. Van de Polder mee. Daarna voerde dhr. Saaman het woord namens de Z.K.B. Hij sprak zijn bewondering uit voor de moed, die het huidige bestuur van Volharding had getoond door op deze wijze het jubi leum te vieren en hoopte, dat Volhar ding, waarmee het altijd prettig sa menwerken was, nog lang deel zou mo gen uitmaken van de Z.K.B. Voorzitter Schipper van Regenboog bood een vaantje aan en nodigde Volharding uit deel te nemen aan de volgend jaar door Regenboog te organiseren seriewedstrij den. Voorzitter Van Stee van Volhar ding dankte voor de-belangstelling én de waarderende woorden alsmede voor de stoffelijke huldeblijken, 's Avonds werd er nog gezellig gedanst en aan het eind van de dag kon Volharding terugzien op een bijzonder geslaagde jubileumviering. WEMELDINGE KRUININÓEN Gemeenteraadsvergadering. Vrijdagavond zal de gemeenteraad van Wemeldinge om 8 uur in openbare vergadering bijeen komen. In deze ver gadering zal worden benoemd een ge meente-arbeider in tijdelijke dienst. Voorts zal het voorstel ter tafel komen tot aankoop van het huis met erf aan de Zd. Achterweg van mej. F. van Koeveringe. Benoemd zullen worden een lid van het algemeen bestuur van de Centrale Werkplaats „De Bevelanden" te Goes en leden der commissie van advies ingevolge de wooiiruimtewét 1947. Figuurleggen. Zaterdagmiddag werd alhier op het strand een wedstrijd gehouden in het figuurleggen in het zand, hetgeen voor de organisatoren, de> vereniging „We- wico", een groot succes is geworden. Niet minder dan 200 kinderen waren, begunstigd door het mooie weer, aan wezig. De jury, bestaande uit mej. Prins en dhm. Philipse en Steketee, kende na afloop aan de volgende deel nemers de prijzen toe, bestaande uit waardebonnen. Ie prijs Foort en Jan Verbrugge; 2. A. Snoep en P. Brouwer; 3. Marijke en Magda de Jonge; 4. Ger- da Vogelaar; 5. Johan de Groene; 6. Lony Schouwenaar en Margriet van Stel; 7. Coby Vleugel en Heieen Schou wenaar; 8. Lia Verschuure en Ada de Jonge. Waterskiën en havenconcert. Zaterdagavond werd door de vereni ging „Het Kanaal" een programma verzorgd, bestaande uit waterskiën en een concert. De bekende waterskiër Ferdy Meulenberg uit Kats gaf een pracht demonstratie waterskiën in de buitenhaven. Diverse proprammapunten werden uitgevoerd. Bijzonder viel op de prestatie van de 10-jarige Hans de Ja ger uit Wolfaartsdijk, een veelbelovend waterskiër, gezien de prestatie die hij hier ten toon spreide zoals bij het num mer pyramide. Hierna- gaf de harmo nievereniging „Scheldegalm" uit Hans- weert, na een mars door het dorp ge maakt te hebben, een concert op een boot voor de westgjuis, die omgeven door versierde boten een mooi geheel vormde. Jammer dat hier de regen de spelbreker was en velen naar huis ver dreef. Toch kan de vereniging „Het Kanaal" op een geslaagde avond terug zien. Niet opgelet. Zondagavond omstreeks 6.41/ uur is de 22-jarige J. R. uit IJzendijke met z'n bromfiets tegen de neergelaten slag boom van de VJakebrug opgereden. Deze aanrijding had kennelijk plaats als gevolg van onoplettendheid, want zowel het oranje knipperlicht als het rode stoplicht was in werking gesteld. Tengevolge van de botsing tegen de 15 cm dikke slagboom kwam hij te vallen. Op advies van Dr. J. C. Ai^nds uit Hansweert werd R. per aj^bulance- auto naar het ziekenhuis Oostwal te Goes vervoerd. Aanrijding tussen auto's. Te omstreeks kwart voor negen hgd zondagavond op de Rijksweg tussen Kruiningen en Krabbendijke een aanrij ding plaats tussen twee personenauto's, waarbij geen persoonlijke ongevallen plaats hadden, maar de auto's a,anzien- 1 lijk schade opliepen. Uit de 'richting Goes kwam dhr. De K. uit Bepchgm bij Antwerpen, die zich uit een 'file wilde losmaken, in botsing .met dhr. P. uit Wolphaartsdijk, die uit de richting Ber gen op Zoom kwam. De auto's ramden elkaar, waardoor zij beide aan de lin kerzijde vrij ernstige schade opliepen. Kleurig schouwspel. Zaterdag was .er alhier een kleurig schouwspel te genieten. Het meer dan 300 jaar oude Sint JOrïs-gilde uit Ges tel bij Eindhoven kwam in Kruiningen een „nummertje" vendelzwaaien weg geven ter ere T^an de zooh van hun voorzitter, die op die dag ;ifj' het hu welijk trad met een Hansweerts meisje. Het gilde kwam „in vol ornaat" aan getreden, voorafgegaan door het ruim 300 jaar oude vaandel, dat steeds te paard moet worden gereden, een en an der naar eeuwenoude traditie. Dit ven delzwaaien, dat in Zeeland vrijwel on bekend is, doch in Noord-Brabant en Limburg en ook in Gelderland en Over ijssel veel wordt beoefend, had te Krui ningen veel bekijks. liet geheel was dan ook een prachtig gezicht, mede door de fraaie kostuums en de grote kleurige vlaggen. Bovehdlën was het indrukwekkend door de „koningen", die getooid waren met oranje sjerpen en eeuwenoude schilden op borst en rug. IVOROL "tandpasta geeft behoud van een gaaf gebit Geslaagd. Dhr. D. J. van Nieuwenhuijzen, on derwijzer aan de ulo-school te Terneu- zen, vroeger onderwijzer aan de o.l. school alhier, behaalde dezer dagen de akte wiskunde l.o. Raadsvergadering. Dinsdagavond besloot dëUgemeente- raad van Kruiningen het nieuwbenoem de raadslid, in de yakature A. West- strate, dhr. C. SlabÜekoorn, toe te la ten. Dhr. Slabbekoorn behoort tot de Partij van de Arbeid. De straten in het nieuwe uitbreidingsplan in het Eindje de Rondte kregen een naam. Een der straten zal Blomstraat géiioemd wor den, de andere zal beschouwd worden als het verlengde van de Henry Du- hantstraat. Uit een begrotingswijziging bleek, dat de plannen voor een te ma ken zwembad 9.760,zullen kosten. De Ned. Heide Mij. heeft deze plannen gemaakt en heeft als architectkosten een nota tot bovengenoemd bedrag in gediend. De meeste raadsleden vonden dit nogal hoog. Het pand aan de Ach terstraat met ctó zich daarop bevinden de resten van een prepareerinrichting voor uien werd aangekocht, van dhr. A. Dek te Kruiningen voor de som van 10.000,Dhrn. J. Witte (vrije lijst), W. J. Pouwer (C.H.) en G. Willemse (S.G.P.) hielden zich liever aan een vroeger gedaan voors^J, dat tot een bedrag van 7.800,-liep, en stem den daarom tegen. Hansweert krijgt zijn reeds lang begeerde!; wachtlokaal- tje voor autobuspassagiet^'Bij de vroe gere kleuterschool is hiervoor een zeer geschikte plaats gevonden. De kosten zijn begroot op 2.100,De verorde ning op de heffing van reinigingsrech ten is opnieuw vastgesteld. Het bedrag per emmer blijft 8,- per jaar, het geen volgens de voorzitter, burgemees ter A. Schipper, een zeer billijk tarief is. Wel werd het als een bezwaar ge voeld, dat nieuw ingekomei^" inwoners, die b.v. in december van het jaar hier komen wonen, woor een vol half jaar moeten betalen. B. en W. zullen trach ten aan dit bezwaar tegemoet te komen. Aan de r.-k. school te Hansweert wer den gelden beschikbaar gesteld voor de invoering van het vak handenarbeid. Het onderwijs in dit vak zal worden gegeven in het leegstaande lokaal van de voormalige kleuterschool. Tot on derwijzeres aan i de openbare lagere school te Hansweert werd benoemd mej. L. W. Klaver te Overveen. Aan het begin van de vergaderingtverden door de voorzitter enkele woorden ge wijd aan de nagedachtenis van het over leden raadslid, dhr. A. Weststrate, waarna enkele ogenblikken stilte in acht werden genomen! Korfbal. Zaterdag nam Zeelandia deel aan de seriewedstrijden van Volharding te Yer seke. Zeelandia I wist in haar afdeling de eerste prijs te behalen en kon een beker mee naar huis nemen. Ook de Zeelandia-aspijrajnten (eindigden samen met de Volharding-aspiranten op de eerste plaats. Via strafworpen kwam Volharding op de eerste en Zeelandia op de tweede plaats. De uitslagen wa ren als volgt: ZeelandiaElto 10; VolhardingZeelandia 10; W.K.V. Zeelandia 02; ZeelandiaBlauw Wit 21. Aspiranten: EltoZeelandia 01; Blauw WitZeelandia 22; Zeelandia -W.K.V. 10; ZeelandiaVolharding 2—2. A.s. zaterdag begint de competitie weer te draaien. Zeelandia I krijgt W. K.V. uit Wemeldinge op bezoek en zal de puntjes wel thuis kunnen houden. De postduiven. Door de postduivenhoudersvereniging „De Vrijheidsduif" werd met 81 jonge duiven deelgenomen aan een vlucht van Orleans, afstand 422 km. De duiven werden om 6.10 uur gelost en de eerste werd geklokt om 11.16.51 uur en had een snelheid behaald van 1373.73 m per minuut. De uitslag was: 1, 3, 9 en 18 H. C. Poleij2, 4, 8, 10, 11 en 15 M. B. Blok; 5 A. Boone; 6, 14, 16 en 20 C. Buijze; 7 K. Tjarks; 12 J. J. Oele; 13 J. Oele Jzn.; 17 en 19 M. J. Kole. Vanuit Neufvilles, afstand 100 km, waren 51 duiven in concours. Deze wer den om 8.50 uur gelost en de eerste arriveerde om 10.10.42, snelheid 1237.67 m. p. minuut. Uitslag: 1 H. C. Poleij; 2, 3, 4, 6 en 7 K. Tjarks; 5 en 11 G. de Bruine; 8 J. van Iwaarden; 9 A. Kole; 10 C. Buijze; 12 J. Oele Jzn.; 13 M. B. Blok. HANSWEERT Strubbelingen voor de sluis. „Margerite, kom maar vooruit!" klonk het maandagavond 29 augustus door de luidsprekers van de kleine sluis alhier. Terwijl de „Margerite" zich klaar maakte om als laatste schip de sluis binnen te varen, schoot plotseling de motorspits „.Caroline" hem voorbij en zette zijn neus in de opening van de sluis. De schipper van de „Caroli ne" voelde zich achteruitgezet, omdat nij voor de „Margerite" de haven was komen binnenlopen. De matroos van de „Margerite'' zette meteen een draad vast op de „Caroline", zodat laatst genoemde niet verder varen kon. De schipper van dê „Caroline" wond zich hierover zó op, dat hij een voorhamer greep teneinde de meerdraad te ver wijderen. Bij de eerste slag gleed de hamer hem uit de hand en viel over boord. De assistent-sluismeester kwam tussenbeide en besliste dat de „Caroli ne" inderdaad aan de beurt was. De „Margerite" gooide los en kon regel recht in de middensluis varen, in de plaats van de „Caroline"! Toen echter het sluispersoneel van de kleine sluis de deur wilde dichtdraaien, bleek deze onklaar te zijn geraakt. Een duiker verscheen en daalde af om even later met de hamer van de „Caroline" weer omhoog te komen. Na ruim drie kwar tier vertraging kon de „Caroline", een procesverbaal wegens het veroorzaken van een opstopping rijker, zijn reis voortzetten. In Wemeldinge aangeko men was hij precies op tijd om te zien hoe de „Margerite" de haven van We meldinge verliet, op weg naar Rotter dam! Voetbal. Dit weekend speelden de Hansw. Boys I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Kruiningen Inln een matige wed strijd, waarin het Klasseverschil duide lijk naar voren kwam, kregen de Boys een voorsprong tot 8—0. In de laatste minuut wist Kruiningens midvoor de eer te redden, 81. Het tweede elftal verloor zijn vriendschappelijke wedstrijd tegen Kruiningen II met 32. RILLAND-BATH Opening dorpshuis. De opening van het nieuwe dorpshuis „Luctor et Emergo", die op woensdag middag 7 september a.s. zal plaats vin den, zal des avonds gevolgd worden door een openingsprogramma, waaraan o.a. medewerking verleend wordt door de muziekvereniging „Rillandia", de muziekclub „Erato", de toneelgroep van de Alg. Ontspanningsvereniging, de to neelgroep van de oranjevereniging „Ju liana" en de gymnastiekvereniging „Willen Is Kunnen". Tot slot een sa menspraak getiteld „Kees en Koeba". Na afloop van dit programma volgt een bal met medewerking van de „Vic- toriaband" uit Bergen op Zoom. Ten einde alle inwoners van Rilland-Bath de gelegenheid te geven deze openings avond bij te wonen, zal hetzelfde pro- a L 'J F T DOELTREFFEND gramma worden herhaald op vrijdag 9 september a.s. Ronde van Rilland. Zaterdagmiddag werd onder enorme belangstelling en begunstigd door prachtig weer de ronde van Rilland verreden. Er kwamen 60 renners aan de start, die 40 ronden moesten afleg gen, totaal 60 km. De uitslag was: 1. P. Veraart, Wouwsche Plantage; 2. Van Koeveringe, Schore; 3. Van Eekelen, Nispen; 4. Van Achtmaal, Wouw; 5. Verhage, Ossendrecht; 6. De Bruijne, Roosendaal; 7. Wondergem, Krabben dijke; 8. Overbosch, Ossendrecht; 9. Bo den, Wouw; 10. Ketelaar, Putte. De eerstaankomende Rillanders, P. de Kos ter en M. van de Marei, ontvingen ook nog een prijs. Tijdens de ronde deed zich nog een ongeval voor. Eén der renners kwam in botsing met een stil staande auto. Zijn fiets werd deerlijk gehavend. Ernstig ongeval. Donderdagmorgen is de 36-jarige Ril- lander J. van Rijsbergen, die als tim merman-metselaar in dienst is van de Landbouw Mij. De Bathpolders, terwijl hij met zijn collega stond te praten en een stap achterwaarts deed, in een be tonnen kelder gevallen. Met een zware schedelbasisfractuur werd hij opgeno men. Dr. Noome van Krabbendijke liet de patient naar het St. Elisabeths- ziekenhuis te Tilburg vervoeren. Daar zijn toestand zeer ernstig was, werden hem de sacramenten der stervenden toe gediend. Benoeming. Tot rector van het rectoriaat Rilland- Bath is benoemd pater Revocatus Ver- stijnen o.f.m. cap. Oudste inwoonster jarig. De oudste ingezetene dezer gemeen- et, mevr. wed. M. Lambrechtse-Walra- ven, herdacht op 31 augustus haar 95e geboortedag. De belangstelling die zij die dag ondervond was enorm groot. De vrouw was tot vóór enkele weken nog zeer vitaal, is toen ziek geworden maar is weer aan de beterende hand. Vergadering voetbalvereniging. De leden van de voetbalvereniging „Rillandia" kwamen maandagavond in een buitengewone vergadering bijeen in de zaal van café Van Hoek. In de ver gadering van 19 juli j.l. was er enig verschil ontstaan. Er is toen een com missie benoemd, die zou trachten een en ander weer in orde te brengen en de mogelijkheid te schenken een nieuw bestuur te vormen. Deze vergadering was hiertoe belegd. Het resultaat was dat gekozen werd als voorzitter dhr. H. Klein, als secretaris dhr. J. Riemens, als penningmeester dhr. S. B. Klapf* en als commissarissen dhrn. J. C. Oost- dijk, A. Moerman, P. v. d. Griek en B. Meeuwsen. Duivensport. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" nam 27 augustus j.l. deel aan de wedvlucht uit Tilburg, afstand 66.5 km. De uitslag was als volgt: 1 en 9 A. van Iwaarden; 2. A. van Over- maire; 3, 4, 6 en 7 Jac. van Stel; 5 en 8 S. J. Prevo. Ook aan de wedvlucht vanuit Par- kestone (Engeland) werd deelgenomen. Uitslag: 1. C. de Meester; 2. J. Alme- kinders. Autobotsing. Vrijdagmiddag had op de Rijksweg bij de Tweedeweg een autobotsing plaats. De bestuurder van een bestel auto met aanhangwagentje, dhr. D. A. v. D. uit Deventer, wou een voor hem rijdende personenauto, die inhield voor een auto die uit de Tweedeweg kwam, passeren. De bestuurder van de bestel auto week uit en kwam in de berm te recht, maar de aanhangwagen sloeg tegen de naderende auto uit de Tweede weg. Beide wagens liepen flinke scha de op. KRABBENDIJKE Nieuw gebouw bij veiling K.E.O. In het afmijnlokaal der veiling vond vorige week de aanbesteding plaats voor het bouwen van een nieuwe fust- loods. Er werd als volgt ingeschreven: L. Butijn Zn. 137.200,M. Benou 136.550,—; W. v. Doorn 135.500,—1 A. J. V. WILLEGEN Gin. - Tel. 213 - Kapdle U Bim en Bam en de zieke slang. Slippie Slang ligt hier te huilen; wat het is, hij weet het niet, maar hij kan zich niet bewegen, zoals je op het plaatje ziet. „Slippie, jij moet naar de dokter, want je bent er slecht aan toe", zo zegt Bim, magr d'arme SJAPPie, vraagt met tranend oog slechts: „Hoe?" „Een idee", zegt Bim, „de koffer! daar zitten die hengsels aan; maken we die vast aan Slippie, nou, dan zal het heus wel gaan!" Elk der beertjes neemt een handvat, d'arme Slippie is en de dokter, met staat al voor z'n niet zwaar, het drankje, woning klaar! o

Scheldebode | 1960 | | pagina 2