Van der Peijl SOLEX Van der Peijl Fa. Gebrs. Guaak j PINGUÏN tweed wol Gesloten VAKANTIE GESLOTEN SheafferS 11 ieiiiium Burgerlijke Stand 'Ph&cLLic&Q.uhtjcin vruchten gebakjes 6. E. Meeuse Berrevoets Hollebrandse De laatste restanten tegen nog weer lagere prijzen schoolboeken schoolagenda's VAN IJSSELDIJK-SNOEP GESLOTEN evrouw een bijrijder Mieras Houtekamer Wegens vakantie is de kapperszaak GESLOTEN I REPARATIES KUNSTGEBITTEN Ruissen-Harthoorn Voor alle soorten onderwijs Brei nu een leuk SPORTVEST m of DIKKE TRUI met de bekende EEN NIEUWE Bakkerij Filius M. J. van den Berge Postmaster geen spreekuur K O R T E Cx O E F J E S J0Z. SLABBEKOORN 57.7 Goud 1 Goud (vrije lijst). Hij protesteerde dan ook fel dat Schore weer werd over geslagen, ondanks de toezegging bij een vorige verdeling. Ook bij andere raads leden ontmoette het voorstel bezwaar, zodat na een drukke bespreking beslo ten werd om in elke dorpskern 4 wo ningen te bouwen. Het argument van burgemeester H. G. van Suylekom om de woningen te Kapelle en Biezelinge te bouwen, omdat ze als industriewo ning waren gegeven en ze dus in de om geving van de fabriek dienen te staan, bestreed dhr. Goud. Ook de stelling dat in Schore geen liefhebberij zou zijn voor een leegstaand huis, verdedigde dhr. Goud. De burgemeester vroeg dhr. Goud de motivering van zijn standpunt niet te beschouwen als een achteruitstelling, want, zo zei hij, als het woningwetwo ningen waren geweest, hadden we deze, ondanks dat het inwonertal van Schore hard achteruitgaat, toegewezen. Ook de burgemeester zou liever zien, dat er met het oog op onderwijsmoeilijkheden door het steeds geringer wordende leer lingenaantal vooral bij het kleuteronder wijs, meer woningen te Schore gebouwd konden worden. Dhr. J. M. Zuidweg, die wel begrip had voor de moeilijkheid, dat de woningen uitsluitend voor de in dustrie waren gegeven, meende een op lossing te hebben door enkele woningen te ruilen met de thans in Kapelle in aanbouw zijnde woningen. Ook de ove rige raadsleden vonden dit een moge lijkheid om aan de wensen van Schore tegemoet te komen. Besloten werd na een uitvoerige bespreking om de wo ningen toch maar uit te smeren over de dorpskernen. Een tweede voorstel van B. en W., tot aanstelling van een gemeenteschilder, bleek ook veel be zwaar op te leveren. Nadat het in stem ming was gebracht, werd het met zes tegen vijf stemmen verworpen. Tegen stemden dhm. F. van Hoorn, J. Slab- bekoorn, L. de Koeyer, J. M. Zuidweg, C. Goud en A. de Schipper. Voor de ex ploitatie van de vuilnisauto zal een nieuwe gemeenschappelijke regeling worden aangegaan, omdat naast Kat- tendijke en Kloetinge nu ook 's-Graven- polder in de ophaaldienst betrokken zal worden. Ook voor de vrachtauto zal een nieuwe exploitatie worden opgezet. 's-Gravenpolder zal hierin geen deel ne men. Voor de aanleg van een stuk trot toir en verbetering van de bocht naar de Vroonlandseweg, zal van de Fa. L. Eversdijk Zn. een strook grond wor den gekocht. De voor de schaatssport gebezigde „Zwarte Weel" te Biezelinge zal voor tien jaar worden verpacht aan de ijsclub van die naam. Raadslid L. de Koeyer vroeg het artikel over het vis recht uit het contract te halen, omdat het toch nog nooit een cent voor de gemeente heeft opgebracht. Hij zou dit recht liever over willen doen aan de pachter. Dit voorstel kreeg geen bijval. Dhr. J. Slabbekoorn had meer bezwa ren tegen het schaatsen op zondag. Hij vroeg in het contract op te nemen, het schaatsen op zondag te verbieden. Ook dit voorstel kreeg geen ondersteuning. De woningwetwoningen aan de Van der Biltlaan, de no.'s 18 en 20 werden ver huurd aan het stafpersoneel van de Oostrom's Conservenfabriek. Tot ver tegenwoordiger der gemeente in het al gemeen bestuur van de centrale werk plaats „De Bevelanden" werd benoemd burgemeester H. G. van Suylekom. Ten slotte werd aan de hand van een platte grond het herziene uitbreidingsplan in onderdelen besproken. In een volgende vergadering van de raad zal dit ter goedkeuring worden voorgelegd. Dit nieuwe plan voorziet in diverse bebou wingsvoorschriften, uitbreiding van de begraafplaats in de Kitskinderseweg en van het veilingsterrein indien de vei ling zulks wenselijk acht, doortrekking van de Vroonlandsestraat naar de Oost straat met bebouwingsvoorschriften en uitbreiding van industrieterrein tegen over de bestaande conservenfabriek te Biezelinge. Bij de rondvraag werd door dhr. J. M. Zuidweg een eventuele veld- verlichting voor training op het sport terrein ter sprake gebracht. De voor zitter vond dit niet nodig zolang de verenigingen die gebruik van het ter rein maken, daar niet om vragen. Voetbal. Zaterdagmiddag speelden de junioren elftallen te Kloetinge een tweetal vriendschappelijke wedstrijden tegen de club van die naam. De B-junioren moesten in Kloetinge hun meerdere er kennen en verloren met 21. De A- junioren wonnen met niet minder dan 10—1. Diefstal van fruit en tuinbouwmachines In de nacht van maandag op dinsdag is in twee schuurtjes langs de Rijks weg onder Kapelle ingebroken. In de schuurtjes hadden twee fruitkwekers, dhrn. A. de J. en J. M. B. fruit" staan de, alsmede een rugnevelaar en een tuinbouwfrees. Zowel het fruit en en kele kisten bonen, alsmede de machines werden door de onbevoegden meegeno men. Alleen al de vervangingswaarde van dè machines kan gesteld worden op 3000,De diefstal moet in de nacht zijn gebeurd, want dhr. B. was des morgens al vroeg in zijn boomgaard toen hij de diefstal bemerkte. De sloten van de schuurtjes waren ontzet. De politie is met het gebeurde in kennis gesteld en een onderzoek werd in gesteld. Weer een wielerronde. Dit jaar zal te Kapelle weer een wielerronde worden verreden en wel op zaterdag 27 augustus voor amateurs en nieuwelingen. Men verwacht een deel name van honderd renners. Het par cours zal hetzelfde zijn van enkele ja ren geleden. Van 27 juli4 augustus 1960 YERSEKE. Geboren: Arie Leendert, zv. Jacob de Kramer en Pietemella Dinge- manse. Huw.afk.: Johannes Kloet, 53 j. te Rilland-Bath en Anna van Oost, 55 j. te Rilland-Bath, onlangs te Yerseke. Van 27 juli—3 augustus 1960 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Octavus Petrus Cornelis van der Maas, 23 j. te Wolphaartsdijk en Dingena Ja- comina van Oosten, 21 j. Gehuwd: Pieter Brand, 28 j. en Jan netje Elizabeth Johanna Antje Hoog lander, 22 j. Van 27 juli4 augustus 1960 KRUININGEN. Geboren: Helena Re- gian Alexandra, dv. Johannes Alphon- sius van Immerseel en Cornelia Regina van Aeffelen; Maria Jacoba, dv. Adri- aan Lavooij en Willemina Moelker. Ondertrouwd: Hendrik Joost van Nieuwenhuizen, 25 j. en Adriana He lena Neeltje Boone, 19 j. Overleden: Maria Willeboer, 80 j., wed. van Hubregt van der Hart. Over de maand juli 1960 RILLAND-BATH. Geboorten: M. Blee- ker-ten Have, d.; M. Hoogendoorn-Blok, d.; J. Kamerling-Hoogstraate, z.; A. Bakelaar-van der Slik, z.; M. Kempees- van der Meule, z.H. D. Vermeule-Kant, d.; A. G. Visser-Tiets, z.; E. G. J. Reis- ner-Teunissen, z.; S. Vogelaar-Leen- dertse, z.; R. M. Duijsters-Tanis, z. Overleden: E. Traas, 83 j., wed. van M. Weststrate; L. Jóosse, 64 j., wed. van G. Krijgsman. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Loon, Loos duinen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. L. v. d. Molen. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v. m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Kapiteine C. J. Bijl. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. de Bruin uit Werkendam. >ii Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booij, Yerseke Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Dhr. N. de Zwart. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. P. Heiner te Ter Aar. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr Bed. Heilig Avondmaal Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Vicaris R. Hengstman- ger, Haarlem. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Enter, Enschedé. Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Eerw. heer J. Bezemer, vi- karis te Waalwijk. 2.30 uur: Ds. J. Wisse, Bergen op Zoom Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. i1 Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Bed. en dankz. H. Avondmaal. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dgken. Voor de zeer vele en innige deelneming en me deleven in het voor mij zo groot verlies van mijn lieve Man Gerrit Schouwenburg zeg ik allen hartelijk dank D. SCHOUWENBURG VAN DE WERKE Yerseke, augustus 1960 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan kinderen, familie, buren en vrienden, voor de vriendschap ons betoond bij ons 25-jarig huwelijks feest. Ph. C. van Os-Pikaar Yerseke, augustus 1960 Mosselstraat 3 Mede namens mijn kin deren betuig ik U mijn hartelijke dank voor de belangstelling en deelne ming, ons betoond tijdens de ziekte en na het over lijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader de heer Adriaan de Putter L. de Putter-van de Velde Yerseke, augustus 1960 Langeville 55 Voor Uw gebakjes in de zomer hehben wij steeds een ruime sortering voorradig BANKETBAKKERIJ Telefoon 504 Terstond gevraagd op de melkauto Chezeeweg 23 - Wemeldinge vanaf 8 t/m 13 aug. KRUININGEN Bestel nu uw m ts 1 ■tSHBBnHMHffiBSII Yerseke Sneller, beter en goedkoper! L. GRIMM Lange Ville 9 Yerseke Wandborden Vaasjes Bonbonschalen Lepelrekjes Sigarettenkokers Asbakken Ballpoints met afbeelding of opschrift Wemeldinge Ruime keuze. Lage prijzen Geschenkenhuis WEMELDINGE Ze zijn dan zeker op tijd Ryam, Schermer, A.N.S. Lyceum-agenda's voorradig Woordenboeken, Atlassen, Cahiers, Dictaats, Inkt, Verfdozen, Kleurkrijt enz. YERSEKE - KRUININGEN Alleenverkoop ADVERTEREN DOET VERKOPEN 1 Wegens vakantie van 8 tot 13 augustus Schoenhandel en Pedicure Kerkplein 10 - Yerseke Wij gaan met van 8 t/m 20 augustus Collega 's nemen waar Kerkplein 2 - Yerseke Ja, bekijkt U hem maar eens goed, die nieuwe Accountants-Kantoor Markt 13 - Kruiningen Wegens vakantie van 5 t/m 13 augustus Wéér zo n wondervan echt SHEAFFER-vernuft en SHEAFFER distinctie O met de gouden manchet-pen V met het ééndruk vulsysteem met de extra stevige clip Een pen van topklasse voor fl 39.50 Telefoon 532 Yerseke Tandarts Yerseke Jx- gehele maand augustus 's zaterdagsmiddags 's zaterdagsochtends enkel van 8 - 9 uur Rest van de week de gewone spreekuren Nooit kocht u zo goedkoop sokjes of sportkousen! Vele restanten aan spotprijzen. Spotkoopjes in herensokken en nylons. - Textielhandel Snoep-van Willigen. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Te koop: Twee koppels Goudfazanten op kleur. Julianastraat 19, Yerseke. Nu een Brabantia strijktafel voor 29,50. Verkrijgbaar bij K. Everse, Damstraat 5, Yerseke. Zes kop en schotels met decor voor 3,90. K. Ever- se, Damstraat 5, Yerseke. Nooit kocht u zo goedkoop een kinderjasje! Profiteer er van! Vele voor halve prijs'. Textielhandel Snoep- van Willigen. Schuttershof 12 Telefoon 639 - Yerseke Wegens vakantie van 6 tot 17 augustus Machinefabriek en Rep. bedriji Leuke doosjes zakdoekjes voor dames en kinderen v.a. 97 ct. Doos herenzakdoeken v.a. 1,50. Mooie losse zak doekjes v.a. 22 ct. Heren zakdoeken v.a. 27 ct. Grote rode zakdoeken 85 ct. Nout Sinke, Yerseke. Te koop: Zo goed als nieu we kinderbox met vloer en kinderstoel. E. Janse, Nieuwe Kerkstraat 28, Yer seke. Jasperse blijft voordeliger! Bij aankoop van 1 pak kof fie 1 ons herenflikken voor 25 ct. 2 pak lucifers 39 ct. Literblik nasi 1,39. 200 g verpakt zuur 49 ct. 200 g ges. toffee's 45 ct. Slaolie grote fles 98 ct. Limonade vanaf 85 ct. Echte choc.- hagel 65 ct. Hagelkorrels 39 ct. Choc.vlokken 49 ct. Vermicelli 19 ct. per 250 g. Blikken haring in tomaat 65 ct. Groot blik makreel 62 ct. Bijbels in oude en nieuwe vertaling, kerkboeken voor alle gezindten levert U: Boekhandel van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Met onze Elbeo kousen loopt U werkelijk voordeli ger. Draag daarom een goe de merkkous, draag alleen Elbeo. - Alleenverkoop Van IJsseldijk-Snoep. Te koop: Jonge Vlaamse Reuzen, 2 mnd. oud, 2, p. stuk. Langeville 27, Yerseke. Kaas - Kaas! Extra lage prijs voor pittige komijne kaas, y2 kilo voor 98 ct. A. Luteijn, Wemeldinge. Demonstratie kampeerten- ten, zeer voordelig te koop. Te zien, Camping Show, Nieuwe Markt te Roosen daal. 's Avonds en zondags geopend. Sporthuis St. An- toine, Roosendaal, Telef. 01650-4318 en 3516. Maak uw vakantie gezellig met een leuk handwerkje Grote soit. kleedjes, kus sens, tafellakens e.d. Bor- duurwol en D.M.C. zij. Gez. Harthoorn, Yerseke. Te koop: Huisorgel met mooie kast. - Klaproosplein 33, Bergen op Zoom. Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 38 ct. Rook vlees 55 ct. Snijworst 39 ct. Ontbijtspek 37 ct. Lever 55 ct. Both.worst 25 ct. per 100 g. V.V. kaas 500 g 1,19. Oude k. kaas 36 ct. Oude w. kaas 34 ct. Belegen Pan- Pan 28 ct. p. 100 g. Knak- .worst p. pot 8 stuks 98 ct. Edammers 1 kg 2,19. Lunchkaasjes V2 kg 1,19. Varkensvlees, blik 200 g 65 ct. Speciale aanbieding heren jacks van Sturka. Van 32,50 voor 25,90. - Van IJssel- dijk-Snoep. Zaterdag is het de laatste dag van de zomeroprui- ming! Er zijn nog vele koopjes! Profiteer er van'. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Restanten B.H.'s en kor setten voor prijzen ver be neden de waarde. Als uw maat er nog hij is, hebt u een spotkoopje! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Hebt U transpirerende voe ten, dus last van krimpende sokken, probeer dan eens een keer de Stemm sok. Wij garanderen U, als ze krim pen krijgt U nieuwe. Nu reeds voorradig in nieuwe herfsttinten, ook voor kin deren. - Alleenverkoop: Van IJsseldijk-Snoep. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Koopje van de week! Zo lang de voorraad strekt. Herenpyamajassen van pri ma gestreept flanel, alle maten. Ongekend laag in prijs, slechts 5,55. - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Schrijf- en tekenbehoeften, kantoorbenodigdheden heb ben wij in een uitgebreide sortering voorradig. Boek handel F. van der Peyl, tel. 381, Kruiningen. Simplicity knippatronen. U kent ze toch wel? Uit de „Margriet". Vanaf heden in voorraad bij Jo de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. Sterk, mooi en goedkoop zijn onze nieuwe crêpe mous kindersokjes, effen en gewerkt, v.a. 1,03. Speciale jongens crêpe mous sokjes v.a. 1,40. Mooie jaeger sok jes, fantasie gebreid, v.a. 1,35. - Nout Sinke, Yerseke Wjj hebben altijd wel goe de gebruikte inruil naai machines, onder garantie. Pfaff Naaimachinehandel, Papegaaistraat 4, Goes. Jasperse altijd voordeliger! Choc. Betke 52 ct. Rumbo nen 38 ct. Sinasstaafjes 38 ct. Bonbons van 65 voor 52 ct. Nogatblokjes 38 ct. Agar 22 ct. p. 100 g. Roomfon- dant 200 g 55 ct. Cognac- batons 200 g 65 ct. Echte bot.koekjes 69 et. Kokos, frou en eikoekjes 59 ct. Bruin speculaas 39 ct. Bis- kwie 32 ct. p. 250 g. Ook alle soorten verpakte koek jes. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Kruiningen, Tel. 381. Modem, sportief en gekleed bent U in een tricot over hemd van Bleyle of Spess. Rijk in kleuren en dessins. Van IJsseldijk-Snoep. Voor uw handels- en fa miliedrukwerk kunt U te recht in ons modern inge richt bedrijf. - Fa. F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, Wemel dinge. Wilt U een goede gaine of beha, koop dan een Peter Pan of Lastina. Een bekend en goed merk is ook een garantie voor goede kwali teit. Loop eens bij ons bin nen, wij geven U gaarne ge wenste inlichtingen. - Al leenverkoop Van IJsseldijk- Snoep. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg.

Scheldebode | 1960 | | pagina 3