YERSEKE WKMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT ia RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDB KAPELLE-B1EZEUNGE Een jubilaris. De heer M. Servaas, thans controleur bij de Visserijen op de Zeeuwse stromen zal 16 augustus a.s. de dag herdenken dat hij 40 jaar geleden in dienst trad als matroos. Na Terneuzen heeft hij nog dienst gedaan op de Ramses, een oude kanoneerboot, die jarenlang op de Yersekse Bank als wachtschip dienst deed. Na 30 jaren op verschillende sche pen als matroos en schipper te hebben gevaren, standplaats Zierikzee, kwam hij in 1952 bij de controleurs te Yer- seke in dienst. Het zal hem die dag niet aan belangstelling ontbreken. De postduiven. Door de postduivenvereniging „De Noordster" werd vorige week een wed vlucht gehouden voor jonge duiven van uit Venlo, afstand 147 km. Er werden om 11.45 uur 391 jonge duiven gelost, waarvan, de eerste binnen kwam om 14.16.34 uur met een snelheid van 972.09 m per minuut. De prijzen kwamen als volgt uit de klok. 1, 4, 35 G. Boone; 2, 12 M. Minnaard; 3, 6, 16, 37, 73 P. Lin- denberg; 5, 44 M. H. v. d. Plasse; 7, 58, 63, 68 Jac. van Stee; 8, 39, 52, 71 Chr. Everse; 9, 49, 51, 53, 59 J. J. van Oeveren; 10 Ph. C. van Os; 11, 41, 45, 85 J. A. v. d. Plasse; 13, 62, 75 W. A. Vette; 14, 29, 76, 83, 87, 88 H. J. van Es; 15 C. de Koeijer; 17, 19, 40, 57 E. Everse; 18 L. Kosten; 20, 69, 74 J. W. Murre; 21, 22, 26, 34, 67, 91 C. A. Elen- baas; 28/ 27, 42 Jac. v. d. Plasse; 24, 36, 66 M. v. d. Dorpel; 25, 61 Joh. van Stee; 28, 55, 70 A. Zoeteweij; 30, 31 J. Zoeteweij; 32, 79 J. J. Zuijdweg; 33, 47, 50, 80, 81, 84 E. Vermast; 38, 72 H. C. van Noorden; 43, 82 M. Mol; 46, 90 P. van Stee; 48 W. M. van Haver; 54 Th. Koster; 56, 64 H. E. Murre; 60 H. C. Glerum; 65 E. Th. Zoeteweij; 77, 89 C. F. Hout; 78, 86 Joh. Minnaard. Verder waren er nog 50 oude duiven in con cours, waarvan de uitslag was: 1, 2 P. van Stee; 3 Joh. van Stee; 4 E. Ver mast; 5 M. Pekaar Jzn,; 6 M. Min naard; 7 P. Lindenberg; 8 Ph. C. van Os; 9 J. J. Philipse; 10 Joh. van Es; 11, 12 L. Kosten; 13 C. Vermast. Teraardebestelling Joh. Steketee. Onder grote belangstelling werd vrij dag het stoffelijk overschot ter aarde bestgld van dhr. Joh. Steketee. De baar werd door leden van de harmonie „Mo zart", waarvan dhr. Steketee meer dan 26 jaar lid was, grafwaarts gedragen, gedekt met een groot aantal kransen en bloemstukken. Door dhr. J. Glerum werd het woord gevoerd namens de harmonie „Mozart" en de voetbalver eniging „Yerseke", terwijl Ds. D. de Jonge, Vrij Evang. predikant alhier, woorden van troost sprak tot de na bestaanden. Tot slot dankte dhr. Gle rum namens de familie voor de grote belangstelling en deelneming. Verbetering Kerkplein. Deze week is men begonnen met de werkzaamheden voor het verbreden van het Kerkplein voor het gemeentehuis. Het nieuwe pand van dhr. Filius, dat enige meters naar achteren werd ge bouwd, is nu zover klaar, dat men de straat en het trottoir opnieuw kan gaan leggen. Dit werk wordt in eigen be heer door het personeel van gemeente werken uitgevoerd. Loop der bevolking over juli 1960. Ingekomen personen: T. Lenger v. Harlingen n. De Meulemeesterstr. 17; C. G. van Hensbergen v. Breda n. Dam- str. 32; Wed. E. Kloosterman geb. Phi lipse v. Rilland-Bath n. Spruitstr. 6; D. M. J. van der Endt v. Goes n. Ju- lianastr. 36; B. J. Meulenberg geb. Cle ment v. Kortgene n. Marijkelaan 74a; J. Corré v. Aagtekerke n. Langeville 19; M. E. Maas geb. Fortrei v. IJzen- dijke n. Breeweg 16; P. H. Schmidt en gezin v. Curagao n. Emmastr. 31; W. Bom v. Harlingen n. Irenestr. 29; M. P. Bal geb. De Jonge v. Goes n. Ten Houtenstr. 16. Verhuizingen binnen de gemeente: A. P. Sandee en gezin v. Margrietstr. 14 n. Bernhardstr. 20; S. Rijnhout en ge zin v. Damstr. 177 n. Margrietstr. ljf; A. Danker v. Dominicusstr. 34 n. San- deestr. 10; J. P. Bazen en gezin v. Damstr. 148 n. Damstr. 177; A. J. J. van de Plasse en gezin v. Ten Houten str. 21 n. Molenlaan 23; M. A. Meulen berg v. Julianastr. 24 n. Marijkelaan 74a; J. Maas v. Breeweg 58 n. Breeweg 16; C. van Iwaarden en gezin v. Van Randwijckstr. 39 n. Ten Houtenstr. 21; J. C. A. Polderman en gezin v. Marijke laan 62 n. Marijkelaan 62a; D. Nijssen en gezin v. Burenpolderweg 24 n. B. Sinkelaan 33; J. J. Nijssen en gezin v. B. Sinkelaan 33 n. Burenpolderweg 24. Vertrokken personen: J. W. A. van Eekelen v. Langeville 37 n. Dongen, Vaart 58; J. C. Krol v. Langeville 37 n. Dongen, Vaart 58; W. J. van der Endt en gezin v. Damstr. 66 n. Poor- tugaal, Makreelstr. 133; J. Spijk v. Wijngaardstr. 6 n. Gouda, Burg. Mar- tenssingel 103; A. van der Valk v. Kerk plein 6 n. Rilland-Bath, Scheldestr. D 10; A. J. Drjkwel en gezin v. Van Rand wijckstr. 25 n. Goes, Heernisseweg 15; C. S. Verbrugge en gezin v. Breeweg 16 n. Goes, Magdalenastr. 9; C. van de Velde g£b. De Wee v. Margrietstr. 26 n. Kapelle, Abdijstr. 3; T. A. Boonman geb. Leijs v. Oesterstr. 3 n. Goes, Ju lianastr. 27; A. Eversdijk en gezin v. Ten Houtenstr. 16 n. Goes, Nieuwstr. 19; F. van Loenhout en gezin v. Ma rijkelaan 62a n. Middelburg, Nieuwe Vlissingseweg 84. Eerste overwinning van Ko Toihoek. Het is Ko Toihoek in Boschkapelle na een uitstekende koers te hebben ge reden gelukt om daar zijn eerste over- viihning te behalen. Met Femand Boon man wist hij het hele veld renners te dubbelen. In de eindsprint zegevierde hij schitterend op Boonman, die om zijn scherpe eindsprint bekend staat. In Zandvoort werd Piet Rentmeester als 19e ex aequo geklasseerd. In het eindklassement voor het kampioenschap van Nederland is Piet als vijfde ge ëindigd: In Chaam kwam Piet ook aan de start. In deze bekende en populair ste wegwedstrijd van Nederland eindig de hij op de achtste plaats. Was er een premie voor de strijdlustigste renner geweest, dan had hij die zeker verdiend. Nu stak hij de klassementpremie op zak. Jubilaris. Dhr. M. Westdorp, machinist A in dienst van Rijkswaterstaat, heeft vrij dag zijn 40-jarig jubileum gevierd. Te vens nam hij afscheid in verband met het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. In 1922 kwam dhr. West dorp naar Wemeldinge bij de Rijks elektriciteitswerken, een onderdeel van Rijkswaterstaat. In 1926 werd hij belast met het toezicht bij de voltooiing van de oostsluis. In 1935 werd Wemeldinge zijn vaste standplaats. Al die jaren is hij belast geweest met het onderhoud, de exploitatie en het toezicht op het mechanisch en elektrisch deel van de sluizen en de bruggen, alsmede de ver lichting. De Hoofdingenieur van Rijks waterstaat, Ir. H. Wieringa en bureel chef G. A. A. van Erp waren bij dit afscheid aanwezig. De jubilaris werd de gebruikelijke gratificatie van veer tig jaar trouwe dienst overhandigd, ter wijl van de andere personeelsleden een cadeau werd overgedragen. Het heeft Westdorp deze dag niet aan belang stelling ontbroken. Rijkspostspaarbank. Aan het Rijkspostkantoor alhier werd in de maand juli aan spaargelden ge stort 27.137,51 en werd terugbetaald tot een bedrag van 26.499,27. In deze maand werden vijf nieuwe boekjes uit gereikt. Afscheid. De onderwijzer van de Prinses Bea- trixschool, dhr. E. M. Top, heeft af scheid genomen van collega's, leerlin gen en bestuur. Vele vriendelijke woor den werden tot de scheidende leraar gesproken namens het bestuur door dhr. J. Florusse en de hoofdonderwijzer dhr. J. v. d. Berge. Namens de ouders der leerlingen sprak mevr. Pik-Florusse. Dhr. Top werd zondag j.l. te Vriezen- veen in het ambt van predikant beves tigd en zal daarna als hoogleraar naar Beiroet (Libanon) vertrekken. Zo is een bekend persoon uit ons dorp vertrok ken, die als onderwijzer hier bekend stond en nu als professor aan een uni versiteit staat. Vele uren van studie zijn hieraan voorafgegaan na de school uren. Des te mooier is het behaalde re sultaat. Diverse cadeaus werden bij het afscheid overhandigd, welke hoofdzake lijk uit boekwerken bestonden. Geslaagd en gefelictieerd. Aan de Zeevaartschool te Vlissingen slaagde onze dorpsgenoot dhr. H. Bout dezer dagen voor stuurmansleerling. Onze dorpsgenoot dhr. P. A. Meyaard slaagde dezer dagen aan de Z.T.I. te Goes voor het diploma waterbouwkun dig opzichter. Dhr. Meyaard was de beste der geslaagden. Bejaarden op reis. Donderdag vertrokken de bejaarden uit Wemeldinge voor hun jaarlijkse reis. De tocht ging ditmaal via Ber gen op Zoom naar Schouwen en Duive- land. In Oosterland werd de koffie ge bruikt. Daarna ging de reis via Zierik zee en Brouwershaven naar de westhoek van Schouwen, waar men zich aan een duinbeklimming waagde. Op de thuis reis werd in Bergen op Zoom de tocht onderbroken voor het gebruik van een maaltijd. Voldaan keerde men daarop huiswaarts, waar aan het begin van de gemeente het muziekgezelschap O.K.K. hen met vrolijke tonen ontving en de stoet naar de Dorpsstraat bracht, waar ze ontbonden werd. Het jaarlijkse ron dedansje ontbrak niet, hetgeen een waardig sluitstuk van de reis betekende Aanvaring. Zaterdagmiddag deed zich in de bui tenhaven een aanvaring voor tussen 3 schepen, n.l. de „Anco", de „Sancta Ma ria" en de „Moslia". Deze drie schepen naderden Wemeldinge en moesten dus in volgorde binnenvaren. Door een mis verstand voeren echter de „Sancta Ma ria" en de „Moslia" gelijktijdig de ha ven binnen. Hierdoor ontstond een aan varing, waarop beide schepen met hun voorschip vast kwamen te zitten, ter wijl het achterschip de havenmonding inzwenkte, waar juist de „Anco" bin nenkwam. Het gevolg was dat beide schepen de „Anco" raakten, waardoor de scheepswand werd ontzet. De „Sanc ta Maria" en de „Moslia" liepen geen noemenswaardige schade op en konden dan ook hun reis voortzetten. Postduivenvluchten. De postduivenvereniging „De Delta vliegers" alhier nam deel aan de Vol gende vluchten. Corbeil met oude duiven. Uitslag: 1 en 6 Jac. Ridderhof; 2 en 4 G. Felius; 3 en 5 Gebr. van Stel; 7 A. van Iren. Pont St. Maxence, oude duiven. Uit slag: 1 M. Pieterse; 2 M. Jeremiasse; 3, 4 en 7 G. Felius; 5 Jac. Ridderhof; 6 Gebr. van Stel. St. D.enis, oude duiven. Uitslag: 1, 2 en 3 W. van Stel; 4 A. van Iren. St. Ghislain, jonge duiven. Uitslag: 1, 14, 15 en 19 W. van Stel; 2 en 4 Jac. Ridderhof; 3 en 20 M. Neilsse; 5, 6, 12, 17 en 18 G. Felius; 7, 8, 9, 10 en 11 P. de Boe; 13 M. Jeremiasse; 16 en 23 Gebr. van Stel; 21 N. van Veen; 22 C. Lamper; 24 M. Pieterse. Neufvilles, jonge duiven. Uitslag: 1, 4, 5 en 18 P. de Boe; 2, 3, 6, 7 en 12 G. Felius; 8 en 17 W. Hundersmarck; 9, 13 en 14 M. Nelisse; 10 en 11 Jac. Ridderhof; 15 M. Jeremiasse; 16 M. Pieterse; 19 en 20 A. van Iren; 21 W. van Stel. Boerenleenbank. Aan de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in de maand juli aan spaargelden ingelegd tot een bedrag van 105.908,37 en er werd terugbetaald tot een bedrag van 58.262,70. In diezelfde periode werden 9 nieuwe boekjes uitgereikt. Het saldo aan het eind der maand was 2.847.199,56. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zwart katje. Inlichtin gen ter secretarie. Teraardebestelling A. Weststrate. Donderdagmiddag werd op de alge mene begraafplaats alhier het stoffelijk overschot van dhr. A. Weststrate ter aarde besteld. De begrafenis werd ge leid door Ds. G. E. Huizing te Waarde. Aan de groeve sprak burgemeester A. Schipper, die de overledene herdacht als raadslid en als voorzitter van de plaatselijke afdeling van ;het Groene Kruis. Verder spraken dhr. C. Hoek, districtsbestuurder van het N.V.V. te Goes namens het N.V.V. en de A.B.V.A., een vertegenwoordiger van de Raad van commissarissen en de directie van „Coöp. Nederland", dhr. J. van Balle- gooijen namens het afdelingsbestuur van de P.v.d.A. en als vriend, een ver tegenwoordiger van de rijksbelasting dienst te Goes en dhr. Ph. HfiVerhoek te Goes, als zwager van de overledene namens de familie. Ten slotte dankte de schoonzoon, dhr. L. W. Provoost, voor de laatste eer aan de overledene be wezen. Ondanks de aanhoudende drui lerige regen was er op de begraafplaats grote belangstelling. Het merendeel van de raadsleden was aanwezig, alsmede bestuursleden van diverse plaatselijke verenigingen. Bromfietser aangereden. Dinsdagmiddag kwam op het kruis punt bij hotel „De Uitkijk" alhier een auto in botsing met een Cbromfietser, waardoor deze vrij ernstige verwondin gen opliep. De auto, bestuurd door dhr. L. Wielemaker alhier, kwam uit de richting Bergen op Zoom en wilde de Burg. Elenbaasstraat inrijden. Doordat op de nabijgelegen halte een bus ge parkeerd stond, was het uitzicht voor dhr. W. enigszins beperkt, zodat hij dhr. Versprille, die per bromfiets uit de richting Goes naderde, niet had zien aankomen. Het gevolg was, dat de bromfietser werd geschept en hevig bloedend werd opgenomen. Nadat dok ter Nieuwenhuijse hem de eerste hulp had verleend, kon hij echter naar zijn woning te Krabbendijke worden ver voerd. Examens Machinesehrijven. Op het te Bergen op Zoom gehouden examen slaagden voor het praktijkdiplo ma machinesehrijven in de Engelse taal dhr. C. H. Slabbekoorn, Hansweert; mej. N. J. Dellebeke en dhr. M. G. Zoe- tewey te Kruiningen; mej. F. M. Meijer te Rilland. Voor het praktijkdiploma machine- schrijven slaagden mej. J. Leijs, mej. T. van Boven, mej. J. J. Krijnsen, dhr. J. Paauwe en mej. S. H. Penne, allen te Kruiningen; de dames M. C. Giljam en N. Paauwe en dhr. Hans Bilius, al len te Hansweert; dhr. JJ. M. West strate te Rilland. Door auto gegrepen. Woensdagavond werd dhr. J. A. A. van de Pas bij het oversteken van de Rijksweg door een auto gegrepen: ten gevolge waarvan hij ernstig werd ge wond. Dhr. Van de Pas, die n§^r Ril land-Bath was geweest, keerde pen fiets huiswaarts. Te omstreeks half-^twaalf was hij bij het kruispunt aan de Veer- weg en wilde daar de Rijksweg .over steken. Hierbij heeft hij zich Waar schijnlijk vergist in de afstand van een eveneens uit Rilland-Bath naderende volkswagen, die hem niet meer kon ont wijken. De fiets van v. d. P. werd bij het voorwiel geraakt en -vrijwel totaal vernield. Het slachtoffer liep een ge broken bovenarm en een hevig bloeden de wond aan het hoofd op. De auto, bestuurd door dhr. A. J. Dagevos uit Wemeldinge, werd licht beschadigd. Schooljeugd uit voetballen. Zaterdagmorgen vertrokken elf jeug dige voetballers uit Hansweert met hun supporters naat- Krimpen a/d Lek. Dit maal was het geen junioren-elftal, maar een elftal van de o.l. school. Met hun hoofdonderwijzer, dhr. Boon, en oud onderwijzer aan de o.l. school uit Krim pen a/d Lek, werd de reis per bus ge maakt. Het was een leuk dagje voor de voetballers in de dop. Jammer was het resultaat van de wedstrijd minder mooi. De Hansweertse schooljeugd ver loor n.l. met 63. Mail- ze hebben één troost: Ze kunnen op TC september re vanche nemen, want dan komen hun „collega's" uit Krimpen a/d Lek hier voetballen. Nu maar trainen! Haastige spoed Maandagavond ging er iets mis met het schutten van schepen door de mid- densluis alhier. Bij het opendraaien bleek n.l. dat de drie schepen, die voor de sluisdeur lagen te wachten, klem kwamen. Het warén de „Trio", „Jadi 3" en de m.sl. „Suzanna". De kapitein van de „Trio" dacht er wel het eerst uit te kunnen varen, wat de kapitein van de „Jadi 3" eveneens dacht. Na dat er een ankerlier aan te pas was ge komen, kwamen de schepen vrij. Motorschade. Woensdagavond is het Nederlandse motorschip „Leentje", kapitein Van IJzerlooy, met zware motorschade de haven alhier binnengelopen. Het schip, dat geladen was met ijzer voor Duits land, moest in de loop van de volgende dag met de sleepboot„En ^^ant 5" naar Zwijndrecht worden gesleept. id 'i' at i Met pensioen. Met ingang van 1 augustus hééft de hulpsluismeester dhr. F. Nieuwenhuize, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, de dienst der Rijkswaterstaat verlaten. Slotvergadering wielercomité. Het wielercomité Hansweert heeft deze week haar slotvergadering gehou den. De opkomst van de zijde der hel pers was gering, daarentegen .was het bestuur vrijwel voltallig. Het wieler comité kan evenals vorig jaar op een geslaagde ronde terugzien, ook wat de financiële kant betreft, daar er een ba tig saldo was. Laten we hopen dat het comité volgend jaar in de gelegenheid wordt gesteld eens een amateurkoers te organiseren. Schip naar de sloop. Het Panamese s.s. „South Deal" van 2200 brt, dat dé laatste tijd vanuit Hongkong werd geëxploiteerd, is voor de sloop verkocht. Voor de oudere le zers komt deze naam misschien bekend voor. Het schip werd n.l. in 1920 op de werf Zeeland alhier gebouwd. Deze werf, die reeds voor de eerste wereld oorlog kleine zeescheepjes en binnen schepen bouwde, ging in 1918 ook over op grotere tonnage. Zoals men weet, wordt er tegenwoordig alleen maar re- paratiewerk verricht. Het schip heeft eerst geruime tijd onder de naam „Lom- bardia" gevaren. Natte overtocht. Een achttal Belgische „zeescouts" heeft deze week in hun kleine sloepen een avontuur beleefd, waarover ze thuis nog het een en ander kunnen navertel len. Toen ze van Antwerpen met de sloepen „Odusseus" en „Dolfijn" op weg naar Hansweert waren, kreeg de Dol fijn van een juist passerende zeeboot een paar fikse golven binnen, zodat alle alle goederen drijfnat werden. Bij aan komst te Hansweert hebben ze de rest van de dag besteed aan het drogen van hun bezittingen. Omhoog gevaren. Zondagmorgen is er op de West- havendam een z.g. Amerikaans lan dingsvaartuig, de „Enrema 8", omhoog gevaren. Het schip werd met nog twee schepen gesleept door de sleepboot „Graca". De schepen waren op weg van Luik naar Amsterdam. Nadat de motorsleepboten „Graca" en „Scaldis" vastgemaakt hadden, kwam het schip reeds spoedig in ruimer water. Mooie geste. Drie Hansweertse families zorgen er deze zomer voor, dat drie vluchtelin- getjes dit jaar een onvergetelijke va kantie hebben. De families hebben zich bereid verklaard de kinderen 6 weken te laten genieten van de voor hen vreemde omgeving en nemen alle kos ten voor hun rekening. Laat dit een voorbeeld voor ons zijn. Schipper vermist. De oud-Hansweértenaar en in Ant werpen woonachtige schipper P. J. Cor nells wordt sinds zondag vermist. Zon dagavond keerde hij niet aan boord te rug van zijn schip „Rijn-Schelde 12". Vermoed wordt dat hij bij het aan boord gaan te water is geraakt en verdron ken. Scheepvaartbeweging. In de maand juli passeerden er door het kanaal van Zuid-Beveland 7618 schepen, welke een totale inhoud had den van 3.769.818 ton. Van deze sche pen waren 5.090 schepen van 2.681.401 ton geladen en 2.528 van 1.088.417 ton waren ledig. Hiervan waren o.a. 4.620 geladen motorschepen van 2.093.879 ton en 1.616 ledige van 830.780 ton en 466 geladen sleepschepen van 585.193 ton en 213 ledige van 238.259 ton. Verder passeerden er 666 sleepboten en 27 coasters, van welke laatste er 4 geladen en 23 ledig waren. Tot de rijnvaart be hoorden er 829 geladen motorschepen van 459.400 ton en 143 ledige van 149.558 ton en 182 geladen sleepschepen van 241.766 ton en 20 ledige van 25.150 ton naar België en 677 geladen motor schepen van 487.353 ton en 43 ledige van 21.352 ton en 149 geladen sleep schepen van 152.891 ton en 1 ledige van 1.028 ton van België. Er passeer den 2.740 geladen motorschepen van 1.198.791 ton en 452 ledige van 293.941 ton en 265 geladen sleepschepen van 345.408 ton en 82 ledige van 73.614 ton naar België en 1.880 geladen motor schepen van 895.088 ton en 1.164 ledige van 536.839 ton en 201 geladen sleep schepen van 239.785 ton en 131 ledige van 164.645 ton van België. In natio naliteiten waren de schepen verdeeld in 4599 Nederlandse, 2050 Belgische, 367 Duitse, 268 Franse, 293 Zwitserse, 23 Luxemburgse, 3 Engelse, 14 Oosten rijkse en 1 Pools. Er passeerden 262 schepen meer in de maand juli dan in de maand junk? Over de kop geslagen. Een kipauto, geladen met 5 ton ko len, sloeg vorige week op de Rijksweg over de kop, waardoor de gehele vracht aan de dijk van de Scheldedam in het water terecht kwam. De bestuurder van de auto, J. F. W. E. uit Sas van Gent, wilde om een botsing te voorkomen, krachtig remmen. De remmen weiger den echter, waarna de bestuurder snel naar rechts uithaalde met het gevolg dat de auto van L. C. uit Koudekerke werd geraakt. De meerijder van de vrachtwagen, V. de T. uit Aardenburg, werd licht gewond. De vrachtwagen werd na de buiteling door een passeren de auto weer op de weg gesleept. Bei de wagens werden beschadigd. Uitslag puzzelrit. Bij de vorige week gehouden puzzel- rit voor de jeugd werd M. v. d. Boom gaard no. 1, die daarvoor een vliegtocht mag meemaken met een sportvliegtuig boven de provincie Zeeland. Vaardigheidsproeven afgelegd. Vorige week werden onder toezicht van de technische commissie van de Zeeuws-Brabantse Turnkring vaardig heidsproeven afgelegd door de leden van de gymnastiekvereniging „W.I.K." De jury bestond uit mej. C. Franje en dhr. C. van Weele uit Krabbendijke. De uit slag was: Meisjes B: E. Hoek, 53.9 pnt.; N. Hoek, 53.4 pnt.; P. Frangoys, 50.6 pnt.; N. v. d. Boomgaard, 49.8 pnt.; B. Weststrate, 49.7 pnt.; E. Weststrate, 50.4 pnt. Jongens A: P. Hoogesteger, 57.5 pnt.; J. v. d. Griek, 56.5 pnt.; J. Poort, 55.7 pnt.; P. Hillebrand, 52.5 pnt. Jongens B: A. Blok, 60.2 pnt. Dames 3e graad: A. Midavaine, 54.2 pnt.; A. Baas, 52.6 pnt.; G. Sentse, 50 pnt. Meesters-Sebregts, 49.9 pnt.; W. v. d. Boomgaard, 49.8 pnt.; C. Rompa, 48 pnt. Heren 3e graad: P. v. d. Berge, 51.9 pnt. Heren 2e graad: B. van Gorsel, 57.7 pnt.; J. Verwey, 53.7 pnt. Bij de hieraan verbonden onderlinge wedstrijden werden de prijzen behaald door: Meisje: 1. E. Hoek; 2. N. Hoek; 3. R. Frangoys. Jongens: 1. A. Blok; 2. P. Hoogesteger; 3. J. v. d. Griek. Dames: 1. Midavaine; 2. A. Baes; 3, G. Sentse. De voorzitter, dhr. C. van Gorsel, dankte na afloop de jury voor hun werk en wekte de leden op om hun volle medewerking te verlenen bij het organi- seren van het internationaal gymna- stiek-, volksdans- en balletfeest op woensdag 3 augustus. „Rillandia" gaf concert. De muziekvereniging „Rillandia" bracht vorige week woensdag een be zoek aan de Stationsbuurt, waar zoals gewoonlijk enige muzieknummers wer den uitgevoerd. De buurtbewoners ga ven door een goede opkomst blijk, dat ze dit zeer op prijs stelden. Op de te rugweg werd nog een serenade ge bracht aan het echtpaar J. Ots-Jansen, dat zijn 45-jarig huwelijk vierde. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het voorlopig diploma scheepswerktuigkun- de (met lof) P. Lobbezoo alhier. Te Middelburg behaalde M. Weststra te het middenstandsdiploma. Dhr. C. van Gooi te Bath slaagde voor het landelijk examen voor het leer lingstelsel van de Stichting „Vakoplei ding Bouwbedrijf". Kerknieuws. Dhr. Jac. Schipper is gekozen als di aken der Ned. Herv. Kerk, in de va- kature van W. van Zweden. „Rillandia" bracht serenade. Maandagavond bracht het muziek gezelschap „Rillandia" een serenade bjj het echtpaar J. C. Baas-de Waard, die hun zilveren bruiloft vierden, waar voor een enorme belangstelling was. De voorzitter feliciteerde het echtpaar en bood mevr. Baas bloemen aan. De brui degom reikte de voorzitter een envelop pe met inhoud over. Namens de buurt „De Bathpolder" bood dhr. E. Dekkin- ga een prachtige schemerlamp aan. Bedankt voor beroep. De beroepen kandidaat H. Ligtenberg te Rijssen heeft zijn beroep naar de kerk der Geref. Gemeente alhier niet aangenomen. Auto-ongeval. Vrijdagmorgen botsten twee zware vrachtwagens me\ aanhanger op de op rit van de Rijksweg ter hoogte van de havendijk tegen elkaar. Doordat een Belgische bus half; de oprit stopte, moest de vrachtauto met aanhangwa gen van D. Speksnijder uit Zwammer- dam een uitwijkmanoeuvre maken. Uit tegenovergestelde richting naderde juist dhr. Weststrate uit Vlissingen, ook met een vrachtwagen met aanhanger. Een botsing was toen onvermijdelijk. Ge lukkig bleef de schade bij het materi aal beperkt. Binnen 10 minuten waren niet minder dan 7 politiemannen op de plaats van het ongeval. Spoedig was toen de verkeersstagnatie op de drukke verkeersweg opgelost. Muziekfeest ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van „Vooruit". Op zaterdag 20 augustus zal muziek en tromgeroffel niet van de lucht zijn, want niet minder dan 9 korpsen zullen aan het festival ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de fanfare vereniging „Vooruit" deelnemen. Veel Waardenaars hebben goede herinnerin gen aan hun vereniging. Bij festiviteiten en gedenkdagen was het „Vooruit", dat op de bres stond. Het heeft ook vele goede prestaties geleverd op diverse concoursen. Men haalde eerste en twee de prijzen, zelfs in de afdeling uitmun tendheid. Oorlog en ramp hebben de vereniging niet gespaard, maar telkens wist zij weer op te staan, mede door verschillende oude leden, die de vereni ging in stand bleven houden. Ook op solistenconcoursen wisten de leden goe de prestaties te leveren. Vermeld mag worden het oudste lid, de bas-blazer M. Wondergem, die in de hoogste ere- afdeling eerste prijzen behaalde. Onge veer 45 jaar heeft dhr. P. Krijnsen de dirigeerstok gehanteerd, geheel belange loos. Helaas ziet hij zich nu genood zaakt het stokje er bij neer te leggen, daar hij, hoe vitaal nog, meent de lei ding na 20 augustus aan jongere krachten over te moeten dragen. „Voor uit" zonder directeur Krijnsen is niet denkbaar. Men zal hier aan moeten wennen. Veel dank is „Vooruit" aan hem schuldig en ze zien hem node gaan. Dat de burgerij van Waarde meeleeft met de vereniging, blijkt wel. Die dag zullen de leden voor het eerst in uni form verschijnen. Het nodige geld is ge heel vrijwillig bij elkaar gebracht en veel oud-Waardenaars hebben hun steentje bijgedragen. Voorts is ook voor het 60-jarig bestaan ruim 500,door de burgerij bijeengebracht. Dé<wolgende verenigingen zullen die dag luister bij zetten: „Concordia" uit Krabbendijke, „Rillandia" uit Rilland, „E.M.M." uit Kruiningen, „Mozart" uit Yerseke, „Con Amore" uit Hoedekenskerke, „Con Afe- ciono uit Kwadendamme, „Excelsior" uit Kloetinge en de Abcouder Harmo nie uit Abcoude, die het slotconcert geeft met een taptoe. Een en ander be looft in Waarde een groot festijn te worden. Raadsvergadering. Over de plaats van de 12 woning wetwoningen die de gemeente Kapelle heeft toegewezen gekregen ten behoeve van de Oostrom's Conservenfabriek, is ïn de vrijdag gehouden raadsvergade ring uitvoerig gediscussieerd. Het voor stel van B. en W. was er 4 aan de Ab dijstraat, 2 aan het Waardekenshoek- plein en 6 aan de Verlengde Dreef te plaatsen. Dit bleek echter niet de in stemming te hebben van raadslid C.

Scheldebode | 1960 | | pagina 2