NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZUID-BE VELA ND Algemene vergadering Opruiming Vulpennen Vulpotloden 26STE JAARGANG No. 8 22 JULI 1960 UITGEVERSMAATSCHAPPIJ „DE SCHELDEBODE' J. M. C. VAN DER PEYL - KRUININGEN REPARATIES KUNSTGEBITTEN L. GRIMM VAN DER PEUL VAKANTIE van 18 t/m 23 juli Slagerij Krijger Y erseke KORTE GOLFJES Plaatselijk Nieuws en pijn weg- wrijven met DAMPO REDACTEUR: J. A. WESTSTRATE - MIDDELBURG ROUAANSE KAAI 21 - TELEF. 01180-2453 ADMINISTRATIE MARKT 19 - TELEF. 01130—381 GIRO 28425 TWEEDE BLAD VRIJDAG 15 JULI 1960 Inplaats van kaarten H. Methorst en A. W. v. d. "Weele hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats hebben D.V. za terdag 23 juli des mid dags om 2 uur in de kerk der Geref. Gem. te Chilliwack door de Wel- eerw. Heer Ds. M. Ro- meyn te Chilliwack 1485 Ross Road North Vancouver B.C. Canada Toek. adres: 480 Mountain Highway, North Vancouver B.C., Canada Het behaagde de Hee- re, heden, na een lang durig en smartelijk lij den, in de hope des eeuwigen levens, van onze zijde weg te ne men onze lieve moe der, behuwd- en grootmoeder Klazina Houtekamer wed. van Jacobus Weststrate in de gezegende ou derdom van ruim 89 jaar De diepbedroefde familie Den Haag: M. WESTSTRATE M. WESTSTRATE- VAN WIJK Souburg: M. JOBSE- WESTSTRATE P. W. JOB SE Wemeldinge: JAC. WESTSTRATE C. WESTSTRATE- BEEKE Middelburg: J. A. WESTSTRATE J. P. WESTSTRATE- JOBSE en kleinkinderen Souburg, 8 juli 1960 Kromwegesingel 44 Algemene kennisgeving Heden nam God tot zich, na een zacht en kalm geduldig gedra gen lijden, mijn lieve man Gerrit Schouwenburg echtgenoot van D. v. d. Werke j eerder gehuwd geweest met T. v. d. Werke in de ouderdom van 85 jaar D. Schouwenburg van de Werke Yerseke, 13 juli 1960 Van Tienhovenstraat 14 De begrafenis zal plaats vinden zaterdag 16 juli om 1 uur. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons 25-jarig huwelijk onder vonden, zeggen wij allen, die deze dag voor ons onvergetelijk hebben ge maakt, hartelijk dank D. KOSTER H. J. KOSTER VAN DER EECKT en pleegkinderen Yerseke, juli 1960 Julianastraat 26 Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen bij mijn 75 e geboortedag betuigen wij onze harte lijke dank. Wed. C. Schouwenaar- Sinke Wemeldinge, juli 1960 Sneller, beter en goedkoper! Lange Ville 9 Yerseke Voor uw deelneming, be toond bij het overlijden van onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, be huwdzuster en tante Maria de Jonge (geb. Ferdinandusse) betuigen wij onze har telijke dank Namens de familie, M. DE JONGE Kruiningen, juli 1960 Burg. Elenbaasstraat 27 Restanten Yerseke Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Wij gaan met 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Zeer voordelige aanbieding in schortjes van 3,75 en 3,95; leuke modellen. Ook hebben wij nog een klein partijtje mantelschorten aan zeer voordelige prijzen. Van IJsseldijk-Snoep. Lees- en studieboeken, ro mans, jeugdlectuur, atlassen enz. levert U: Boekhandel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Zomeropruiming! Bekijk el ke dag onze etalages, want iedere dag hebben wij nieu we koopjes! - Textielhan del Snoep-van Willigen. Prullebakken in diverse uit voeringen, carton, metaal, plastic en fiber. - Boek handel F. van der Peyl, tel. 381, Kruiningen. Zomeropruiming! Huishoud- goederen nu héél goedkoop! Profiteert nog van de laat ste restanten Elias bad- en keukendoeken, B-keus, pracht kwaliteit, voor prij zen ver beneden de waar de! - Textielhandel Snoep- van Willigen. Trainingsbroeken alleen nog voorradig in de grote re maten, nu voor de spot prijs van 2,90. - Van IJs- seldijk-Snoep. Uw documenten zijn veilig door een isolatie van as- best-cement in de All-Safe documentenkist. - Boek handel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Zomeropruiming! Onze op ruimingen staan bekend om de werkelijk buitengewone koopjes die wij U aanbie den. Geen waardeloze rom mel, maar onze bekende kwaliteitsartikelen aan sterk verlaagde prijzen. Profiteert er van! - Tex tielhandel Snoepvan Willi gen. Ook in betere japonnen hebben wij de prijzen zeer laag gesteld, zodat U voor weinig geld nu een leuke jurk hebt. - Van IJsseldijk- Snoep. Geldkistjes in diverse af metingen, winkelkassa's. Boekhandel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Heeft U de nieuwe Solex al gezien? Volautomatische werking. Nu nog heter en betrouwbaarder. Haast al tijd in voorraad bij: G. Schouwenaar, Op 't eind van 't dorp, Wemeldinge. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Bij „De Spar" diepvries kabeljauw zonder graat. - „De Spar", Lepelstraat. Zeer speciale aanbieding Peter Pan beha's v. 13,75 voor 5,90. Alleen in Cup B 34. Lastina beha's vanaf 1,95. Voorgevormde cups van 14,75 voor 6,95. Poplin cirkel van 12,50 voor 4,95. Verder hebben wij nog beha's welke iets vuil zijn met 25 korting. Van IJsseldijk-Snoep. Zomeropruiming! Alle da mesjaponnen en zomerrok ken ruimen wij nu héél goedkoop op! Hierbij zijn ook nog prachtige rokken, die als overgooier gedragen kunnen worden! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Camping 1960. - Doorlopen de kampeershow te Roosen daal op de Nieuwe Markt. Ook zondags geopend. - Sporthuis St. Antoine, Roo sendaal, telefoon (01650) 4318-3516. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Z. Achter weg 15, Tel. 215, Wemel dinge. Wij ruimen op! IJzersterke flats 5,95. Damespantof fels 2,95. Muilen 2,95 enz. Zie etalages. I. Hage, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Echte choc. Betke 52 ct. Bonbons van 65 voor 49 ct. Rumbonen 38 ct. Nogat- blokjes 38 ct. Sinasstaafjes 38 ct. Cognac batons 2 ons 65 ct. Edel choc. 36 ct. p. 100 g. Roomfondant 200 g 55 ct. Echte boterkoekjes 69 ct. Kokos, frou en ei- koekjes 59 ct. Pindakoek jes 58 ct. Heerlijke koekjes 49 ct. Biskwie 32 ct. per 250 g. Voor fijne vleeswaren naar „De Spar". Fijne schouder ham 150 g voor 59 ct. Ber liner worst 39 ct. Boter hamworst 200 g voor 45 ct. Alles met 10 korting. - „De Spar", Yerseke. Nog te koop verschillende soorten koolplanten. J. Dek ker, Dorpsstraat 23, We meldinge. Al is het zomer, het kan nog regenen. Bescherm U hiertegen met onze regen kleding. Ook v. de school jeugd hebben wij mooie pakjes. Ook hebben we uit voorraad Hevea of Vrede- stein laarzen. - G. Schou wenaar, Op 't eind van 't dorp. In onze opruiming hebben wij een partij prachtige wol, ons-kn. in div. kleuren 1,75. Ook zwart ongebleekt breikatoen 60 ct. p. kn. Verder zeer vele artikelen aan spotprijs. Zie etalage. Nout Sinke, Yerseke. Neem pockets mee op va kantie. Ruime sortering. - Boekhandel van der Peijl, Yerseke. Bij Jasperse altijd voordeli ger! Lonneker werkkleding. Overalls, blauwe broeken, werkoverhemden. Pracht overhemden, effen en ge ruit. Grote sortering da mes-, heren- en kinder- interlock. Ook heren- en kindersokken. Grote sor tering wol en sokkenwol. Mooie lakens, slopen, thee- en haddoeken. Wij hebben altijd wel goe de gebruikte inruil naai machines, onder garantie. Pfaff Naaimachinehandel, Papegaaistraat 4, Goes. Wij ruimen op alle soorten schoenen. Geen guldens, maar rijksdaalders korting! Loopt U eens binnen, wij hebben altijd wat voor U! I. Hage, Yerseke. Zomeropruiming! Jurkjes, pakjes, rokjes, blouses, bla zers, jasjes, nu voor fan tastisch lage prijzen! Nu kunt U uw kinderen voor héél weinig geld héél leuk kleden! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Bij Jasperse altijd voordeli ger. Soepballen p. blik 49 ct. Aardbeien per ltr.-blik 1,19. Prima rijst 35 ct. p. 500 g. Echte choc, hagel 65 cent. Hagelkorrels 39 cent. Vlokken 49 ct. p. 250 g. Soepgroente 2 blik 45 ct. Verpakte zuurtjes 200 g 49 ct. Limonade vanaf 85 ct. Tomatenpuree 2 blik 29 ct. Grote kandijkoek 49 ct. Zalm p. blik 98 ct. Grote cake 85 ct. In kindervestjes hebben wij een klein restantje voor halve prijs. Ook leuke meis jespakjes en jongenspakjes voor halve prijs. - Van IJs- seldijk-Snoep. Steeds je beste adres voor klompen en klompsokken, lies-, knie- en kaplaarzen, gymschoenen en pantoffels. Jasperse. Opruiming! 10 korting op alle courante goederen, bij A. C. Baay, Yerseke. In de opruiming hebben we reuzen koopjes! Vooral in damestassen, boodschaptas- sen en portemonnaies. Da mestassen al vanaf 95 cent. P. Huysse, Yerseke. Belichtingsmeter te koop met foto-elektrische cel. Lepelstraat 2, Yerseke. Opruiming van div. wollen dekens, iets vuil, gaan aan ongekend lage prijzen weg. Tevens goedkope prima 2- pers. graslinnen lakens voor 5,30, 1-pers. 4,30. Bijpassen de slopen 1,25. - Nout Sin- ke, Yerseke. Speciale prijzen! Kop en schotel le keus 0,65. Ge galvaniseerde werkemmer 2,50. - Coks Geschenken huis, Kruiningen. Een delicatesse zijn onze ijstaarten vanaf 1,50 tot 3,- „De Spar", Lepel straat, tel. 689, Yerseke. Franse, Duitse en Engelse pockets voorradig. - Van der Peijl, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 38 ct. Snij- worst 39 ct. Rookvlees 55 ct. Ontbijtspek 37 ct. Pa lingworst 42 ct. Gelard. le ver 55 ct. p. 100 g. VV kaas 500 g 1,19. Oude wit te 34 ct. Oude kom. 36 ct. Pan-Pan 29 ct. p. 100 g. Pot knakworst 98 ct. (8 stuks). Varkensvlees blik 200 g 65 ct. Gehakt, blik 200 g 54 ct. Smeerkaas 28 ct. p. stuk. 5 korting op alle boe- rinnenkleding, dus doet nu uw voordeel! - A. C. Baay, Yerseke. Vergeet op uw reis geen „Nefa", vanaf 61, 74 en 94 ct. Gordels smal 1,25, breed 1,65. Periode-slips in 3 maten, zeer praktisch, 1,95. Tricot- en badstof bandjes vanaf 39, 52, 60 ct. A. C. Baay, Yerseke. Zomeropruiming! Zakjes schuimplastic voor kussen vulling ,f 0,49. Prima on vermengde Javakapok per pondspak 2,29. Bedkus sens met kapok gevuld, pri ma tijk 5,98. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Weer ingeruild: 1 D.K.W. sport 1959, 5500 km gelo pen, z.g.a.n., met jaar garantie; 1 Superia 1959; 1 Germaan Sachs, zeer goed; 1 Magneet Sachs; 1 Sparta FD 50. - G. Schou wenaar, Wemeldinge, Tel. 394. Gordiaanse knoop nog niet ontward. De commissie heeft getracht de gor diaanse vakbekwaamheidsknoop te ont warren door het invoeren van A- en B- groepen. Voor A gelden speciale vesti gingseisen, voor B moet er een zekere vertrouwdheid met de levensmiddelen handel bestaan. Tenslotte kan er bij in voering van dit systeem nog een be perkt levensmiddelenbedrijf ontstaan, waar slechts twee groepen uit de B- lijst worden verkocht. De artikel-groe pen zijn dus op verschillende lijsten ge bracht. Voor A gelden zwaardere eisen dan voor B en er is met het beperkte levensmiddelenbedrijf een vestiging mo gelijk door alleen te voldoen aan be paalde eisen voor kredietwaardigheid en handelskennis. Het voorstel van de commissie zal nooit de oplossing van het probleem brengen. De indeling in artikel-groepen schept verwarring. Het is niet over zichtelijk en niet hanteerbaar. Geen za kenman zal er waardering voor kunnen vinden. Een lijst met groepen kan ook nooit uitputtend zijn en dan ontstaat er weer eindeloze verwarring en juris prudentie over hetgeen wel en hetgeen niet tot een bepaalde lijst behoort. Het voorstel verzandt in een ambtelijke muggezifterij, die zoveel controle vraagt, dat de wet van Parkinson tenslotte voor de ontwikkeling van de bureau cratie nog zou worden gezien als het kinderwetje van Van Houten in de so ciale wetgeving. Met voeten getreden. In het verlengde van het commissie voorstel voor de levensmiddelenhandel zou men Iets dergelijks kunnen produ ceren voor een andere groep branches. Het gehele vestigingsprobleem zou on oplosbaar vastlopen in een gemis aan lailK ae opgencriue vaKsuiiuien voor ue detailhandel in het nieuwe bestel zullen krijgen. Het zal niet mogelijk zijn al het bestaande te handhaven. De middenstand moet zelf inzien dat zij thans is ingekapseld in een aantal eisen voor vakbekwaamheid, die een voorspoedige ontwikkeling van onze winkelstand in de weg staan. Richten wij in dit verband onze blik naar de komende generatie van winkeliers, die helaas te gering in aantal is, dan is het duidelijk dat het de hoogste tijd wordt om de bakens te gaan verzetten. De nu ontworpen regeling voor veran dering zal geen praktisch zakenman kunnen bevredigen. (Nadruk verboden) Drs. MIERLO VAN DE VERENIGING VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING IN Z.- en N.-BEVELAND Onder leiding van de voorzitter, de heer Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, hield de Vereniging v. Ziekenhuisverpleging op Z.- en N.-Beveland zaterdagmiddag in het Schuttershof te Goes haar jaarlijkse algemene vergadering. De secretaris-penningmeester, de heer A. de Lange, deelde in zijn jaarverslag mee, dat het aantal A-verzekerden in 1959 verminderde met 596, dat het aan tal B-verzekerden vermeerderde met 18, dat het aantal C-verzekerden steeg met 464, dat van de poliklinisch verzeker den met 287 en dat van de aanvullend verzekerden met 198. Het aantal A-leden bedraagt per 1 januari 1960 12.861, dat van de B-leden 1942, dat van de C-leden 9633, dat van de poliklinisch verzekerden 1078 en dat Rijdende tentoonstelling van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten Waar huizen in aanbouw zijn, daar is publiek om er naar te kijken. Het zal wel mee door de nog steeds heersende woningnood komen dat alles wat met de woningbouw te maken heeft zo'n grote belangstelling ondervindt, maar ook afgezien daarvan is die be langstelling wel begrijpelijk. De men sen mógen nu eenmaal graag wat zién. Ook de bouw van eigen woningen is een onderwerp dat veel belangstelling geniet. Is er op dit gebied wat te zien, dan is succes, althans bekijks, ver zekerd. Deze wetenschap heeft het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten de inter gemeentelijke instelling ter bevordering van het eigen-woningbezit ertoe ge bracht, de propaganda voor het eigen huis te gaan voeren door middel van een rijdende tentoonstelling. Wat men het publiek kan laten zien, dringt be ter door dan de inhoud van uitvoerige geschriften en betogen! De tentoonstelling „De veilige weg naar het eigen huis" léAt dan ook van alles zien (hoewel er natuurlijk ook drukwerken te krijgen zijn voor hen die serieus belangstellend zijn, terwijl zij die het naadje van de kous willen we ten, alle gewenste mondelinge inlich tingen kunnen krijgen). Veel foto's zijn er te bewonderen van woningen zoals die voor B.G.-deelnemers zijn gebouwd. Van de plannen die het Bouwfonds zelf (niet verplichtend) voor zijn deelnemers beschikbaar stelt, de z.g. B.G.-woningtypen, zijn tekeningen te bezichtigen en een enkele maquette. Vele materialen en onderdelen die (voorgeschreven door middel van het B.G.-standaardbestek) in de met B.G.- medewerking gebouwde woningen voor- Witte vlekken op teakhout. Nieuw teakhout meubilair vertoont witte vlek ken. Hoe kunnen we dit dekken? Het behoort dof te zijn, aldus J. v. L. De witte vlekken, die op uw teak houten meubelen zijn ontstaan, zijn waarschijnlijk watervlekken door mor sen e.d. Men kan deze vlekken weer vrijwel onzichtbaar maken door het hout ter plaatse in te wrijven met een lapje waarop een paar druppels sla olie of heter olijfolie. Met een schone doek nawrijven. Voor dit doel en ook voor het regelmatig onderhoud wordt een speciale „teakolie" in de handel gebracht. Wil men b.v. het tafelblad goed reinigen, dan eerst afwassen met warm water, zonder zeep of afwas- miadel. Na grondig afdrogen met ge noemde olie inwrijven en tenslotte na- wrijven met een schone doek. De zwarte teddybeer. Hoe krijg ik een zwart geworden teddybeer weer schoon, aldus A. J. v. M.-v. d. B. Dit kunt u doen met een papje van meel, vermengd met tetra. Na de be handeling goed uitkloppen. Anti-slip cursus. Tot wie moet ik mij wenden om het adres te weten te komen van de anti-slip cursus, aldus vraagt A. A. U kunt u wenden tot de Kon. Ned. Automobielclub, Sophialaan 4 te Den Haag, of tot de Nederl. Slipschool van de coureur R. Slotemaker te Zand- voort. Selvera's. Hoe is de naam „Sel- vera's" verkregen en hoe luidt het cor respondentie-adres, aldus A. v. d. V. De naam is een samenvoeging van Sel(ma) en Vera. Het correspondentie adres luidt: Cornelis van Vollenhoven- straat 182 te Amsterdam. De naam YERSEKE Piet Rentmeester uitgenodigd om deel te nemen aan wereldkampioenschappen. In Temse (B.) eindigde Piet Rent meester op de elfde plaats. In deze koers had Piet de pech dat de beide renners met wie hij een voorsprong had genomen, door lekke banden terug vielen. Alleen kon hij het zodoende niet redden tegen het peleton, met o.a. winnaar Rik van Looy. In Mortsel (B.) eindigde Piet ex aequo op de tiende plaats. Het is thans officieel dat Piet zal deelnemen aan de wereldkampioen schappen voor beroepsrenners op de weg te Leipzig. Ko Tolhoek behaalde afgelopen we ken uitstekende resultaten. Hij eindig de in België op een derde, vierde en een zesde plaats. WATERGETIJDEN WEMELDINGE Van 24—30 juli 1960 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Te Yerseke 5 Te Hansweert HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. 4.12 4.30 9.47 10.08 4.52 5.06 10.21 10.42 5.27 5.42 10.54 11.16 6.03 6.14 11.30 11.51 6.35 6.45 12.01 7.13 7.23 0.25 12.38 7.51 8.01 1.04 1.19 minuten later 30 minuten vroeger

Scheldebode | 1960 | | pagina 1