m ffiuiin YERSEKE WKMELDINGE NIEUWI Pontiac Hydraulic HANSWEERT KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE sten zonde met en zonder zon PIGMA-DERM KAPELLE'BIEZ ELIN GE FEUILLETON Het meisje uit de molenpolder Aantal baden badhuis. In de maand juni werden in het bad huis aan de Bemhardstraat 699 baden genomen door volwassenen en 208 door kinderen, in totaal 907. »v Dijkverzwaring. Het werk aan de dijk in Polen maakt goede vorderingen. Naar we vernemen wil het gemeentebestuur nu ook op kor te termijn een gedeelte van het blok huizen op de Dam afbreken, waardoor een betere toegangsweg tot Yerseke kan worden verkregen. Ook gaat men binnen afzienbare tijd beginnen aan de bouw van een aantal woningen in het nieuwe bouwplan Polen, zodat ook dit gedeelte van Yerseke er over een paar jaar totaal anders zal uitzien. De reis ouden van dagen. Het vertrek a.s. woensdag van de jaarlijkse tocht ouden van dagen is weer vastgesteld op 9 uur vanaf de Paardenmarkt. Aangezien men deze keer aan de afvaart van de veerboot is gebonefen, dient men wel op tijd te ver trekken. Via het veer Perkpolder gaat het op Hulst aan, waar men de koffie krijgt aangeboden. Van Hulst gaat de tocht via Axel, Sluiskil, Hoek en door de nieuwe Braakmanpolder naar IJzen- dijke, in welke plaats men het middag maal hoopt te gebruiken. Na IJzendijke volgt een bezoek aan het zo mooie plaatsje Sluis, waar de oudjes een uur tje vrij krijgen om dit unieke stadje te bezichtigen. Van Sluis volgt dan nog een tocht langs de kust tot men in Breskens Zeeuws-Vlaanderen gaat ver laten en in Vlissingen het avondeten gaat gebruiken. Tussen acht uur en half negen hoopt men dan weer veilig in Yerseke aan te komen via de Dam bij de Damse school, waar „Mozart" de stoet zal opwachten. Aangezien er elk jaar klachten kwamen van auto bezitters over de lange tocht, sommi gen stonden half de Postweg en moes ten dan in hun kleine versnelling naar de Paardenmarkt rijden, hetgeen niet bevorderlijk is voor de auto's, heeft men besloten de aankomst te verleg gen naar de school. Ook voor de mid dag kan men de rit rond de Dam niet maken in verband met de werkzaam heden aan de dijk bij Polen. Daarom gaat het nu via de Damstraat, bij dhr. Bustraan de dijk op en dan over de Varkensdijk, Havendijk richting Krui- ningen., «Het is te hopen dat het weer zal meewerken onze oudjes een onver getelijke dag te bezorgen in het zo mooie Zeeuws-Vlaanderen. Goede reis en wel thuis. avond iets geboden wordt. Onnodig te zeggen, dat Wemeldinge hierin niet achter wil blijven. Spontaan werd van diverse zijden medewerking toegezegd, zodat een programma van een uur sa mengesteld kon worden. Tevens kunnen wij dan kennismaken met het mooie werk dat door het Ned. Rode Kruis wordt gedaan. Maakt deze avond voor de zieken tot een onvergetelijke. Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in de maand juni ingelegd aan spaargelden tot een bedrag van 98 269,66 en terugbetaald 167.163,27. Het saldo aan het eind der maand be droeg 2.799.553,89. Er werden 7 nieu we boekjes uitgereikt. Reis Wewico. Woensdag j.l. maakten de gelukkige prijswinnaars van de Wewico aktie een reis door België. Via Oostburg trok men via Knocke naar de badplaats Blan- kenberge, waar de lunchpakketten wer den genuttigd. Brugge werd in de middaguren bezocht en via Gent ver trok men naar Hulst, waar het diner werd gebruikt. Na het diner werden de avonduren op gezellige wijze door gebracht in Hulst. Voldaan over deze reis en niet het minst over de bekwa me reisleiders, kwam het gezelschap te Wemeldinge aan. Kerkbouwaktie. De kerkbouwaktie, gevoerd door de Ned. Herv. Kerk, heeft te Wemeldinge opgebracht het mooie bedrag van 8998,20. Reis. De kinderen van de schippersschool alhier maakten dinsdag een mooie schoolreis naar Kaatsheuvel. Het ont spanningsoord „De Efteling" werd be zocht. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderschoen. Inlich tingen ter secretarie. Aanrijdingen. Een dezer dagen ontstond er op de Oostelijke Kanaalweg nabij de Post- brug een aanrijding tussen een perso nenauto, bestuurd door dhr. G. A. J. uit Vlissingen en een brommer bestuurd door dhr. D. L. uit Wemeldinge. Bij deze aanrijding liep dhr. L. lichte ver wondingen op, terwijl auto en brommer beschadigd werden. Naar de schuld vraag wordt door de politie een onder zoek ingesteld. Op de hoek WilhelminastraatWes telijke Kanaalweg vond zaterdagmiddag een aanrijding plaats tussen een per sonenauto bestuurd door dhr. A. T. al hier en een brommer bestuurd door dhr. v. V. uit 's-Gravenhage. Dhr. v. V., een kikvorsduiker die juist van de zeedijk terug kwam, had zijn duik- uitrusting, waaronder een luchtfles met een druk van 120 atmosfeer, nog op zijn rug toen de botsing plaats vond. Bij de botsing sloeg v. V. van zijn brom mer enïwam over de auto heen op de grond. Hierbij bekwam hij enige ont vellingen, doch zijn brommer en duik- uitrusting liepen ernstige schade op. Ook hier stelde de politie een onder zoek in. Van het voetbalveld. In haar laatste nederlaagwedstrijd tegen Goes III kreeg Wemeldinge II de grootste nederlaag. Al direkt na de aftrap bleek dat Goes over de beste spelers beschikte. Met mooi samenspel en snelle aanvallen kwam iedere keer opnieuw het Wemelaingse doel in ge vaar. Toch miste de voorhoede van Goes een goede schutter. De ruststand was 02. Na de rust werd de score opgevoerd tot 25, zodat Goes III win naar van de beker werd. De beker van het eerste elftal werd gewonnen door Arnemuiden I. De „Henri Dunant" onze gast. Het Rode-Kruisschip „Henri Dunant" welke deze zomer al enkele malen de sluis is gepasseerd, zal met patiënten .«uit Zuid-Holland, woensdag 20 juli a.s. de gast van onze gemeente zijn. Het is gebruikelijk dat de patiënten in de 100 °/o waterdicht en condensvrij vanaf f 81,50 enigingen werden nog twee films ge toond: „De witte hengst" en „Geluk per stuk", waar hartelijk om gelachen werd. De vice-presidente van de Bond van Plattelandsvrouwen, mevr. Min- naard-Kole, bedankte namens allen voor de gezellige avond, waarna staande het Wilhelmus werd gezongen. Geslaagde oriënteringsrit. Zaterdag werd alhier een door de plaatselijke afdeling van de L.J.G. ge organiseerde feriënteringsrit gehouden voor auto's en motoren. De start was bij het Dorpshuis voor een route van 60 km door oostelijk Zuid-Beveland. De prijswinnaars van de automobilisten waren: 1. G. de Kater, Kamperland; 2. G. P. Blok, Kruiningen; 3. C. Hunders marck, Kapelle. Van de motorrijders: 1. J. Hage, Nisse; 2. I. Smit, Lewedorp; 3. H. van Koeveringe, Kruiningen. Bouwvakarbeiders maakten uitstapje. De leden van de bij het N.V.V. aan gesloten afd. Kruiningen-Hansweert van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond maakten vorige week zaterdag een uitstapje. Onder leiding van dhr. P. A. Kakebeeke werd met een tweetal bussen een trip gemaakt naar Nijmegen, Arnhem en omstreken. Het was een prachtige tocht die begunstigd werd door goed weer. Zeer voldaan over het genotene keerden allen dan ook weer huiswaarts. Ruime keuze bij Kapelle Z.-B. Tel. 01102-223 Plattelandsvrouwen op stap. De Bond van Plattelandsvrouwen afd. Kruiningen en omstreken maakte haar jaarlijks uitstapje. Men bezocht 's mor gens de „Victoria" fabriek te Dord recht. Na een hartelijke ontvangst met koffie en koekjes werd de fabriek be zichtigd. In de namiddag werd een be zoek gebracht aan de „Floriade" te Rotterdam, waarna de dames na een ge zellige dag opgewekt huiswaarts keer den. Marktaf zetting zangconcours. De commandant der politie alhier deelt ons mede, dat ter gelegenheid van het zangconcours op zaterdag 16 juli alle rijverkeer (twee- en meerwielig) op de Markt verboden zal zijn. Ook de toegangswegen tot de Markt zullen vanaf 10 uur v.m. worden afgesloten, t.w. de Hoofdstraat bij kruising Mei- damKorte Viele, de Brouwerijstraat bij aansluiting Slotstraat, de Burg. Elenbaasstraat bij de Burg. Vogelaar straat, de Snellemarkt bij D. Lokerse, het Oude Plein bij C. C. de Jonge. De politie heeft opdracht hierop streng toe te zien en bij overtreding verbaliserend op te treden. Geslaagd. Voor het kruideniersdiploma slaagde mevr. A. Heijboer-van Es alhier. Gezamenlijke bijeenkomst. Samen met de Herv. Vrouwenvereni ging van Kruiningen kwam de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Kruiningen en omstr. bijeen in „Ons Dorpshuis". De presidente van de Vrouwenvereniging, mevr. Blok-Wondergem, heette de vele aanwezigen hartelijk welkom, in 't bij zonder dhr. Klomp van „Nutricia" uit Zoetermeer. Dhr. Klomp hield een in leiding, waarna een bedrijfsfilm volgde. Na enkele mededelingen van beide .ver Vergadering kleinhandelaren. In café „De Harmonie" heeft de bond van kleinhandelaren in groenten, fruit en aardappelen een vergadering gehou den voor leden uit Oost-Zuid-Beveland, Kapelle en Biezelinge. Het nut van ge organiseerd zijn werd nog eens extra onderstreept. Aan de leden werd ge vraagd actief te worden en de mensen die nog geen lid zijn, maar wel de voor delen genieten van de georganiseerden, te overreden zich op te geven als lid. Tevens werd besloten een dagtocht te organiseren naar de Floriade in Rot terdam, voor de leden en hun dames. Hengelclub opgericht. Maandag 11 juli werd hier een hen gelclub opgericht welke de naam kreeg van „Pillik". Er werd begonnen met 13 leden en er werd een voorlopige se cretaris benoemd. Woensdag 20 juli is er een vergadering in café „De Har monie" van dhr. Brandenburg. Nieuwe leden kunnen zich opgeven op deze ver gadering en aan bovengenoemd adres. Woensdag wordt er een bestuur geko zen en er zal worden getracht om aan te sluiten bij de Ned. Hengelaarsbond. Van het groene laken. In het nederlaagtournooi, dat door „Onder Ons" uit Goes werd georgani seerd, heeft de biljartclub O.K.G. uit Hansweert de eerste prijs behaald. In Rilland in het tournooi van R.B.C. werd een tweede plaats bereikt. Een natuurvriend. Vorig jaar hadden we al gehoord dat een parlevinker, Peet Verscpuure, een groot natuurvriend was. Hij verzorgde toen een nest koekoeken. Nu presteert hij het om een merelnest te naderen, terwijl moeder merel zich rustig door hem over de kop laat strijken. Ook weet hij een nest met 5 graspiepertjes en een patrijzennest met 12 jongen. Er broe den veel vogels in de aanplant die op de sluizen is aangebracht, zodat Peet in de toekomst zijn hart op kan halen. Benoeming. Met ingang van 15 juli is dhr. L. Schipper alhier benoemd tot brugwach ter B aan de Postbrug. Schoolreisje. De leerlitigen der hoogste klassen van de openbare lagere school maakten vorige week een reisje per fiets naar de Wouwse Plantage, onder leiding van het personeel der school. Donderdagmorgen werd gestart en zaterdagmiddag keer den ze weer huiswaarts. In bos en op de hei hebben ze zich heerlijk vermaakt. Des nachts werd gelogeerd in de jeugd herberg „De Klavervelden". Allen wa ren zeer voldaan over deze trip. Geslaagd. De dames A. Lambrechtse en M. Dansen slaagden te Bergen op Zoom voor het diploma A van de Mulo, te vens middenstandsdiploma. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" nam deel aan een wedvlucht uit Orleans, afstand 423 km. Uitslag: 1 M. Sentse; 2 en 5 F. Hillebrand; 3 en 7 S. J. Prevo; 4 C. Coremans; 6 G. Zweers. Eveneens werd deelgenomen aan een wedvlucht uit Angouléme, af stand 705 km. Uitslag: 1 en 2 C. Core mans; 3 en 4 C. de Meester. Kampioenschap behaald. Onze dorpsgenote Mattie Riemens behaalde te Hengelo het Nederlandse kampioenschap discuswerpen in de B- klasse, met een worp van 34.34 meter. Een week geleden behaalde ze te Vlis singen het; Zeeuwse kampioenschap. Naast discuswerpen is Mattie druk aan het trainen in kogelstoten en speer werpen, waarvoor ze kortgeleden te Rotterdam zeer verdienstelijk werd ge klasseerd. Bouw Herv. kleuterschool. Woensdagmiddag werd de eerste spade in de grond gestoken voor de nieuw te bouwen Hervormde kleuter school, die verrijzen zal op de hoek van de Wilhelminastraat en Rietlandstraat. Deze gebeurtenis werd verricht door de jongste en oudste leerling der school, resp. Hans Bakker en Dickie van Gilst. Er was voor dit gebeuren een zeer grote belangstelling. Behalve het onderwijzend personeel met alle leer lingen der school was er een groot pu bliek aanwezig. De voorzitter, dhr. J. A. Boot, hield een toespraak, waarin hij uiting gaf aan de blijdschap die er be staat, dat het thans zover gekomen is dat een nieuwe en grotere school ge bouwd kan worden en sprak de hoop uit dat de school thans voor vele jaren groot genoeg mag zijn, want er is reeds enkele jaren veel plaatsruimte te kort geweest, zodat leerlingen moesten af gewezen worden. Spr. dankte in het bijzonder alle autoriteiten, die zo spon taan hun medewerking hebben verleend en hoopte dat in dezelfde geest mag voortgewerkt worden. Daarna begon nen de knapen met hun versierde spa den de eerste scheppen grond te ver zetten, wat hun nog niet gemakkelijk was, daar de grond ter plaatse nog al „zwaar" is. Ondertussen werd door alle aanwezige kleuters een lied gezongen, speciaal voor deze gelegenheid gefor meerd. De zang werd nog muzikaal be geleid door enkele trommels en bek kens. Na afloop sprak de voorzitter nog een dankwoord tot alle belangstel lenden, speciaal tot burgemeester J. C. W. Jobse, de gemeentesecretaris A. Hack, de architect Klap van Waarde en Ds. C. den Engelse als predikant. Daarna vertrokken de kinderen weer naar de school, waar ze een tractatie ontvingen. Geslaagd en gefeliciteerd. Deze week slaagden de volgende leer lingen van de Uloschool alhier: Mej. A. Lambrechtse en mej. G. Dansen te Ril land; A. Paardekoper te 's-Heer Hen drikskinderen; mej. M. Huissen, H. Hoekman, H. van Zweden, J. Kriekaard en J. Koster, allen te Krabbendijke en J. Janssen te Kruiningen. In totaal deden van deze school 16 leerlingen examen, waarvan 15 geslaagden. Eén leerling moest slechts afgewezen wor den, daar hij 1 punt tekort kwam. Zeer zeker een mooi resultaat. Reis ouden van dagen. De jaarlijkse reis van de ouden van dagen is voor dit jaar weer achter de rug. Uit de blijde thuiskomst konden we wel afleiden dat allen een mooie en goed geslaagde dag gehad hebben. Voor al het bezichtigen van het vliegveld viel goed in de smaak. Enkele oudjes kunnen zelfs zeggen dat ze in een vliegmachine gezeten hebben. Alleen jammer dat de stoet van auto's in Brussel uit elkaar geraakte, wat enig geharrewar gaf. Maar er is nu eenmaal geen medaille of die heeft zijn keer zijde. Zangavond. Op donderdag 21 juli wordt er in de Herv. kerk een zangavond gehouden, waaraan niet minder dan vijf koren hun medewerking verlenen. Dit zijn het Herv. Kerkkoor van Krabbendijke en koren uit Kruiningen, Rilland, Kapelle en Wemeldinge. Jeugdclub op stap. De jongensclub „Emanuël" maakte haar jaarlijkse reis in de afgelopen week. Na eerst in Grave te zijn ge stopt, werd op Apeldoorn aangekoerst, waar een speeltuin werd bezocht. Via Amersfoort en Utrecht werd naar Rot terdam gereden, waar in de avonduren de Floriade met een bezoek werd ver eerd. Ondanks het slechte weer keerden allen voldaan huiswaarts. Raadsvergadering. Vrijdagavond kwam de raad in open bare vergadering bijeen. Met kennis geving waren afwezig dhm. C. Goud en C. Kole. Op zijn verzoek werd aan dhr. I. D' Hond, hoofd van de openbare lagere school, eervol ontslag verleend per 1 oktober, in verband met zijn be. noeming tot leraar aan de ambachts school te Goes. Toegepast werd de in terim-regeling ziektekosten ambtenaren 1960 overeenkomstig de rijksregeling. Opnieuw werd aangewezen tot lid van het algemeen bestuur van de centrale werkplaats De Bevelanden, burgemees ter A. Lokker. De wijziging van de be groting 1960 vond goedkeuring, in ver band met het plaatsen van een licht mast op het kruispunt Luchtenburg— Rijksweg, alsmede voor inwendige her stelling en verbetering van het ge meentehuis, waarbij door verschillende leden de opmerking werd gemaakt, dat zij liever een algehele vernieuwing za gen. Dit was door de voorz. voorgelegd bij G.S., maar hiervoor is geen goed keuring te verkrijgen. Het te verwerken bedrag zal rond de 15.000,belopen, Een hogere uitkering uit het gemeente fonds zal worden aangevraagd bij de Minister van Binnenlandse Zaken voor het verbreden van de Groene Kruis straat en verbeteren van de School straat en aankoop nieuwe brandspuit en trekker-manschappenwagen. Over de aan te schaffen manschappenwagen waren de meningen verdeeld en zal nog nader bekeken worden welk model, daar de volkswagen te klein wordt geacht. Ten behoeve van het verkeersonderwijs op de scholen werd besloten een mag netisch verkeersbord aan te schaffen, Aangenomen werd een voorstel van B, en W. om aan Ged. Staten van Zeeland te verzoeken de Hoofdstraat met de gelden uit het tertiare wegenfonds te willen reconstrueren. Over het wel of niet aanbrengen van een gesloten weg dek werden door de gemeente-opzichter dhr. De Jonge de voor- en nadelen uit eengezet. Besloten werd hierover nog nader te discuseren met bevoegde in stanties. Aanvaard werd een bedrag van 505,57 als aandeel van de bur gerij in de kosten van de verlichting torenuurwerk, met dank aan commissie en burgerij. De toewijzing van twee wo ningwetwoningen werd aangehouden, Ook de rondvraag werd wegens het late uur aangehouden. Opbrengst collecte. Voor de Stichting chr. blindenhulp „De Fakkels bijeen" werd 49,47 ge collecteerd. Voetbal. Zaterdagmiddag brachten de junioren van de voetbalvereniging „Kapelle' een bezoek aan de junioren van de vereni ging Good Luck uit Raamsdonk. Alle drie de elftallen moesten daar een ne derlaag incasseren. Zo verloren de A- junioren met 04 en de beide B-team met resp. 03 en 13. Nog voordat de nieuwe competitie begint, zullen de benjamins uit Raamsdonk een tegen bezoek brengen. Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" werd met 46 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Corbeil, afstand 337 km. Snel heid eerste duif 991,74 m per minuut, laatste duif 858,40 m per minuut. De uitslag hiervan is: 1, 4 en 8 B. Rid derhof; 2, 5, 9 en 10 J. L. de Jager; 3 en 6 P. I. Butler; 7 Jac. Schrier; 11 J. de Schipper. Examen. Voor het te Middelburg gehouden examen hoofdakte kleuteronderwijzeres slaagde mej. J. M. van Willigen te Ka pelle. Beker-hengelwedstrijd. Zaterdagmiddag hield de hengel sportvereniging „H.V.K.K." te Kapelle haar derde bekerwedstrijd van dit sei zoen in het kanaal door Zuid-Beveland. Aan de wedstrijd namen 46 leden deel. De vangst was deze middag bepaald slecht te noemen, want gezamenlp bracht men niet meer dan 650 gram vis op het droge. Bij de senioren gin gen de prijzen naar: 1. J. P. Lepoeter, 135 g; 2. C. Coomans, 110 g; 3. W. Kusters, 85 g; 4 mevr. Lepoeter-van Paassen, 70 g; 5 W. Oele, 50 g; 6. M. Eversdijk, 30 g; 7 P. Schijf, 30 g. Bij de juniorenwerden winnaars: 1. E. Pie- tersen, 70 g; 2 Joh. Pietersen, 40 g; 3. Jaap Schipper, 30 g. De leiding na deze derde wedstrijd blijft in handen van dhr. L. C. Oele met een gevangen ge wicht van 325 g. Zuidhollandse roman door HENK VAN HEESWIJK 45) Na die ongelukkige avond "in juli was er tussen de beide echtgenoten gaande weg een grotere verwijdering ontstaan. Geen van tweeën had willen buigen en beiden bleven koppig. Men leefde als twee vreemden naast elkaar voort. Hu- go ging 's avonds veel weg, waarheen wist ze niet. De jongeman stapte dan op z'n fiets en zwierf door de omtrek, ging ergens een glas bier drinken en keerde dan in donker weer terug. Een enkele maal had de jonge vrouw een poging tot verzoening gedaan, maar deze stuitte af op de koele teruggetrok kenheid van Hugo en ze had ten slotte de pogingen opgegeven, in haar lot be rustend. De onenigheid tussen het echtpaar Kastelein niet onopgemerkt geble ven in de buurt. De gezellen op de drukkerij' 'hadden het gemerkt, de bu ren eveneens. En het gerucht was de Molenpolder doorgegaan, dat de chef en z'n jonge vrouw niet best met elkaar overweg konden. Wat zei de volks mond? Het zou wel aan de prinses lig gen. Op de Beldam was ze immers ook altijd zo'n trots schepsel geweest! Het was niet te verwonderen. Her gerucht was ook doorgedrongen tot de woning van de oude Vermeulen. En Thijs, die zo af en toe eens thuis kwam hij werkte in een andere hoek van de provincie en scheen, naar zijn verzorgd uiterlijk te oordelen, goed te verdienen kwam hef? eveneens te weten. Dat werd zijn ongeluk. Op een avond in het begin van augus tus reed Hugo als naar gewoonte weer weg op zijn fiets. Waarschijnlijk wist Thijs van zijn avondlijke fietstochten, want Hugo was nog geen tien minuten weg, of Thijs kwam het erf oprijden en belde aan. Heieen, die in de keuken be zig was, had hem niet zien aankomen en liep naar de voordeur, die ze open de. Verbaasd stond ze te kijken, toen ze zag, wie haar bezoeker was. „Zo, Leentje", begroette, hij vrien delijk, „ik kom je eens opzoeken, als je het goed vindt. Nee, kijk me maar niet zo lelijk aan, ik heb niets kwaads in de zin. Ik ben ook wat verstandiger geworden en dat pak slaag, dat ik ver leden jaar van je man heb gehad, ver diende ik werkelijk. Ik ben een ander mens erdoor geworden. Maar ik wil je toch even spreken, als het kan. Het hoeft niet lang te duren; ik heb name lijk een belangrijke boodschap." Even stond Heieen in tweestrijd. Mocht ze hem wel binnenlaten Als Hugo thuiskwam, wat dan? Maar Hu- go ging al weken zijn eigen weg en be kommerde zich in het geheel niet om zijn vrouw en zij zat 's avonds steeds al leen. Ze wilde ook wel eens aanspraak hebben en daarom trad ze een paar passen achteruit, hem beduidende, dat hij kon binnenkomen. Thijs veegde zorgvuldig z'n voeten, hing z'n pet aan de kapstok en liep het keurige gangetje in, haar achterna naar de achterkamer. „Ga zitten", nodigde ze uit, niet koel, maar ook niet bijster vriendelijk. Thijs nam plaats en stak een sigaret op. „Kijk eens, Leentje, ehHeieen wilde ik zeggen. Tenminste, als je het goed vindt, dat ik je nog bij je voor naam noem." Heieen wuifde met haar hand in de lucht en hij vervolgde, wat meer op z'n gemak: „Ik wil eerlijk bekennen, dat ik me niet altijd correct tegenover je ge dragen heb, toen je nog op de Beldam diende. Maar ja, we hebben allemaal on ze fouten. En ik heb er veel spijt van, dat ik je toen bij de spoordijk heb las tig gevallen. Daarvoor wil ik je in de allereerste plaats mijn verontschuldigin gen aanbieden. En zoals ik je al gezegd heb, dat pak slaag, dat ik toen van je man kreeg, was verdiend, eerlijk ver diend. Het heeft me opgeknapt. Ik ben er helemaal anders door geworden." Hij wachtte even en keek door z'n oogharen naar de jonge vrouw om te zien, hoe ze zijn woorden zou opnemen. Heieen voelde zich onbehaaglijk. Ze haalde haar schouders op en antwoord de: „Och, dat ben ik al lang vergeten. Praat er niet meer over. Da's in orde". „Maar daarvoor alleen ben ik niet gekomen", zo vervolgde de jongeman sluw. „Kijk eens, in de Molenpolder wa ren we allemaal blp, toen we hoorden, dat je met de nieuwe chef van de Phoe nix ging trouwen. Je kreeg het daar door beter als op de Beldam. Maar nu horen we jammer genoeg, dat jullie niet best met elkaar overweg kunnen Heieen rees overeind. „Hoe komen jullie aan die onzin?" riep ze uit, terwijl ze haar wenkbrau wen fronste; „wie strooit dergelijke praatjes rond?" Thijs wuifde met zijn hand. „Laten we elkaar niet voor de gek houden, Heieen, de hele polder weet het immers. In zo'n kleine negorij als hier blijft zoiets toch niet verborgen. We weten het allemaal, dat je man vóór de eerste mei getrouwd moest zijn, daar anders dat mooie baantje van chef zijn neus voorbijging. En hij kende jou toen pas ook door mijn toedoen dus wat lag er meer voor de hand, dan dat hij jou trouwde? Nou, dat gebeurde: nu heeft hij z'n baantje, dat hij zo graag wilde hebben, maar de liefde zat blijk baar niet erg diep, want jou verwaar loost hij nu enkele weken. Nee, vertel me maar niets: ik weet er alles van. Hij zwerft iedere avond hier in de streek en zit dan met de boeren in de café's te drinken en te kaarten. Als je mij niet gelooft, moet je het maar eens aan anderen vragen. Vraag het je vroe gere vriendin Geertje Trader maar eens. Die is hem zondagavond nog tegen gekomen op de dijk. Toen had-ie meer op, dan goed voor hem was." Heieen ontstelde bjj deze woorden. Nu herinnerde ze zich nog, dat Hugo die zondagavond bijzonder laat was thuisgekomen en op de trap wat ge stommeld had. Dat kwam natuurlijk, doordat hij wat onvast op de benen had gestaan. En de volgende morgen had hjj zich verslapen, wat nog nooit ge beurd was. Zo erg was het dus nu al geworden. (Wordt vervolgd.)

Scheldebode | 1960 | | pagina 2