straatveger Terugverdienen Vlissingen - Muziekstad. Oh, wat heeft U een uitzoek I Geboortekaartjes Van der Hoeven Knuijt Heren Blousons spotgoedkoop maten 5-6-7 slechts 5,25. Steketee Scheldestraat 28, Vliss. Jongensblcusons in tricot voor weggeefprijzen vanaf 4 jaar 2,50 met 25 ct stijging tot 14 jaar. Steketee, Scheldestraat 28, Vliss. Dames pyama's, cloqué 'n pracht kwaliteit van 9,50 voor 7,50. Zo lang er voorraad is. Steketee, Scheldestraat 28, Vliss. Wij hebben nog een partij tweed rokken gekregen, alle maten, geen 6,50 maar slechts 4,50. Ste- ketee, Scheldestraat 28, Vliss. Blauwe Overalls, een zeer goede kwaliteit van 13,25 voor 10, Nog enkele dames sportpanta- lons van 11,65 voor 10, Steke tee, Scheldestraat 28, Vliss. Jongens blousons in Dobby stof, 4 jaar 3,25 met 25 ct stijging tot 14 jaar. Haast U, voor ze op zijn Steketee, Scheldestraat 28, Vliss. Te koop: i.g.s.z. zwarte hoge Engelse Kinderwagen. H. van Belle, Bouwen Ewoutstraat 52, Vliss. Dit is de oplossing I leder die zich onze super-snelle eenvoudig te bedienen ,ORlON' breimachines aanschaft, kan thuis gemakkelijk een zeer be hoorlijk inkomen verdienen. Wij geven gratis onderricht en wol engaranderen U afname tot het gehele bedrag van de aanschaffingswaarde van de ma chine, van de hierop door U ver vaardigde artikelen. Bovendien importeren wij de be kende „Turissa" naaimachine. Ook met dit wonder van Zwit serse vakmanschap zal het mo gelijk zijn uw inkomen aanmerke lijk te verhogen. Beide machines zijn leverbaar op gemakkelijke betalingsvoorwaar- waarden. Vraag alle inlichtingen bij M. P. ROOS' Machinehandel Prinsengracht 1117, Amsterdam C. Aanvragen worden In volg orde van binnenkomst behandeld Plakboeken voor Uw hobby, Dik- taatcahiers, Notitieboekjes enz. Boekhandel Van der Hoeven en Knuiji, Noordstraat 44, Vliss. Nog enkele lampen tegen speci ale prijs, zie etalage. Lampen buiten de opruiming 10 pCt kor ting (uitgezonderd Philips). Gebr. van de:« Berg, Bellamypark 6, Vliss. Stalen Eethoekstoelen, rug en zit ting bekleed met Suède. H. van Belle, Scheldestraat 50, Vliss. Te koop: 1-pers. kapok schudbed z.g.a.n. Schuitvaartgracht 107, Reparatie aan alle merken Naai machines. Rijksgediplomeerd. G. J. Wilbrink, Walstraat 30, Tel. 3694, Vliss. Grote prijsverlaging van prima Consumptie aardappelen. Uit voorraad te koop. Alles van pri ma kwaliteit en grof van stuk. Eerstelingen en Dore's 14 ct per kg, Bintjes 13 ct per kg, Climax 12 ct per kg, Drielingen 9 ct per kg, bij aardappelhandel A. Gide- onse, Zandweg 15, Ritthem. Een lekkere kermisborrel is een fles van de fijnste Samos, rekla- meprijs f 2,95. Fijne reklame Cognac f 6,15 per grote fles. Alléén bij Hildernisse, St. Jacobs straat 24, Vliss. Donderdag 14 juli was het een echt Westkappelse avond. Onder lei ding van dirigent Piet de Rooy speelde O.K.K. een uur muziek van goede kwaliteit. Daarna zong het Westkapelle's Dameskoor in Zeeuws kostuum. In de openlucht kwam deze zang niet tot haar recht. Vrijdag 15 juli hebben velen kennis gemaakt met de Judosport Een serie demonstraties met explikatie door de leider de heer Jans- sens uit Bergen- op Zoom, liet zien hoe de mens zich tegenover vechtersbazen kan te weer stellen. Een wedstrijd tussen Middelburg en Vlissingen werd door laatsgenoemde gewonnen. Het tweede programmapunt voor deze avond was de show-taptoe van twee Middelburgse verenigingen. Het blauw-grijs van het tam bour- en pijperkorps „Juliana" en het rood-zwart van het fanfare korps ONDA gaf bij de volle verlichting een mooi effekt. Het marcheren gaat hun goed af, echter het „gelijk richten" verdient zeker nog de volle aandacht. DE RECEPTIE. Op de gehouden receptie ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de Kon. Harmonie „Ons Genoegen", bracht voorzitter F. Naere- bout een ere-saluut aan het uitvoerend komité voor het vele werk voor deze feestweek verricht. Het Gemeentebestuur, de K.M.S., de Marine en de Amstel Brouwerij werden dank gebracht voor hun spontane medewerking. Ook aan dhr van der Mark, Commissaris van Politie, is veel dank verschuldigd voor het handhaven der orde. Op dit feest werden de heren J. en D. Valkier door de voorzitter het zilveren ere-insigne op de revers gespeld, ter gelegenheid van hun 25-jarig lidmaatschap. Burgemeester Mr. B. Kolff sprak namens het gemeentebestuur zijn gelukwens uit tegenover de jubilerende harmonie. Vlissingen kan trots zijn op dit korps, het heeft in de loop der jaren veel genoegen ver schaft aan de burgerij. De onderlinge vriendschap in het korps wordt alzo' versterkt, door samen muziek te maken, die de mens bevredigt. De gemeente komt hier met lege handen, maar gelukkig hebben we moreel en financiëel kunnen helpen. Wel hebben wij uw opzet gewaagd gevonden, maar ondanks het minder mooie weer, kan deze manifestatie toch als geslaagd worden beschouwd. Een stroom van afgevaardigden uit vele verenigingen en korporaties kwam het bestuur gelukwensen. Een groot aantal fraaie bloemstuk ken getuigde van vriendschap tegenover de harmonie. Meelevende dames van leden en ouders van leden uit het jeugdkorps boden een klarinet en enkele stellen tambourshandschoenen aan, waarvoor voorzitter Naerebout zeer hartelijk dankte. De traditionele enveloppen met inhoud werden vanzelf dankbaar aanvaard. Op waardige wijze is dit jubileum herdacht. Hier is komen vast te staan, dat de 70-jarige kerngezond is en momenteel is uitgegroeid tot een korps van meer dan 100 leden en adspiranten. TAPTOE 1960. Lang voor de aanvang zat het stadion zaterdagavond reeds vol. Geluk kig was het nu beter „houdbaar" als de overige dagen, de wind was geheel verdwenen en de temperatuur milder. Het is een schouwspel geweest, dat voor de eerste maal in Vlissingen heeft plaats gevonden. Dit is mogelijk gemaakt door het krachtige doorzettingsvermogen van bestuur en uitvoerend comité van „Ons Genoegen". De Taptoe was heel mooi. Vakmensen marcheerden in een tempo afgestemd op 120 per minuut en daar is geen speld tussen te krijgen. Alleen onze Belgische vrienden kwamen met een wat vlugger tempo. Nadat elk korps zich apart had gepresenteerd, speelde men teza men onder leiding van de drie dirigenten, stemmige muziek. Jammer dat het ceremoniëel tenue bij het korps Grenadiers en Ja gers achterwege moest blijven. Een fantastisch moment was zeker de eenzame trompetist boven op de R.H.B.S., die het gespeelde motief door een der korpsen, in echo herhaalde. Hierna ging de Belgische en Nederlandse driekleur in top en klonken de beide volksliederen, welke staande werden aangehoord. Burgemeester Kolff dankte de militairen voor hun aandeel in dit mu ziekfestijn. Op grootse wijze is dit 70-jarig bestaan herdacht. Ondanks het weer, schatten we het aantal bezoekers, dat getuige is geweest van dit zevendaagse muziekfeest op ongeveer 25.000. Voor de organisatoren zeker een genoegdoening, de vele maanden van voorbereiding zijn alzo beloond geworden. Bij de gemeentelijke reinigingsdienst te Vlissingen kan worden geplaatst een in de rang van arbeider (loongroep II). Salaris mi nimum bij 14-jarige leeftijd 83,28 en maximum bij 23-jarige leeftijd 327,69 per maand. Boven het salaris wordt een overgangstoelage van 3 pCt en een vakantietoelage van 4 pCt genoten. De kompensatie in verband met de huurverhoging per 1 april 1960 bedraagt voor gehuwden en voor hen die de 23-jarige leeftijd1 hebben bereikt 17,40 per maand. Minimum vakantieverlof 17 dienstdagen per jaar. Aanstelling in vaste dienst met een proeftijd van één jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan burgemeester en wethouders van Vlissingen (afde ling personeelszaken), stadhuis, Houtkade 12, bin nen 8 dagen na het verschijnen van dit blad. Jongens I De nieuwe Junior serie is verschenen I Twaalf spannende avontuurlijke, romantische woud lopers-, indianen-, piraten-, de tective-, ontdekkings- en stratos- feerverhalen. Komplete Jongens boeken voor 95 ct. Uitgave In sa menwerking met „De Nederland se Padvinders". Komt eens uit zoeken bij Boekhandel van der Hoeven Knuijt, Noordstraat 44. Te koop wegens vertrek i.p.s.z. Frisia haard, Keukenfornuis (licht blauw), Theetafel en Transforma tor (500 Volt), 5-Iichtpunts Hang lamp. Koudekerkseweg 76 ben., Vliss. Profiteert van onze koopjes. Wij ontvingen een grote partij prima bloemige aardappelen, zeer fijn van smaak 10 kg 1,70 afgehaald, bezorgd 1,80. Prima Vruchten jam per pot 75 ct. Grote pot Appelmoes 55 ct, Ananas per bl. 55 ct, aardbeien per blik 50 ct. Geweldige sortering verse groen ten aan spotprijzen. Grote fles Limonadesiroop 89 ct, grote fles prima Wijn 98 ct. Jachtbier per grote pul 40 ct. Van 31 juli tot 7 aug. is onze zaak wegens va kantie gesloten. Groenten- en Fruitbedrijf Kesteloo Zoon, Singel 119, Tel. 3489, Vliss. Te koop: Kinderwagen met bed- je in z.g.st. Paul Krugerstraat 142 Dat Is de lof die zovele dames hebban voor ons modellenboek van Komt U vooraf ook eens kijken, wij reserveren ze voor U, envelopjes en postzegels neemt U alvast mee. DRUKKERIJ „DE SCHELDEBODE" Noordstraat 44, Tel. 2077, Vliss.

Scheldebode | 1960 | | pagina 5