•.Behoud en schoonheid der tanden bruin yyuiBCBN PIGMA-DERM YERSEKE WEMELDINGE HANSWEERT Zonnebril en verrekijker KRABBENDIJKE KRUININGEN met en zonder zon Flacon 2.95 Grote flacon 7.50 RILLAND-BATH WAARDE KAPELLË-B1EZELINGE Rijkspostspaarbank. Aan het kantoor Yerseke en ressort werd gedurende de maand juni '60 aan spaargelden ingelegd tot een bedrag van 48.127,66, terwijl terugbetaald werd 33.630,81. Schoolsportdag. Door 9 scholen met in totaal 525 deelnemers en deelneemsters werd aan de schoolsportdag deelgenomen. In de morgenuren werden de eisen afgenomen voor het schooldiploma lichamelijke ge oefendheid. In de middaguren werd slagbal gespeeld, met de volgende uit slagen. Grote scholen; Chr. school Kruinin- gen, 9 pnt., Ie prijs (wisselbeker)O.l.s. Kruiningen, 7 pnt., 2e pr.; O.l.s. Yer seke, 6 pnt., 3e pr.; Herv. school Yer seke, 2 pnt., 4e pr. Chr. school Kruiningen II 10 pnt., Ie pr.; O.l.s. Yerseke II, 8 pnt., 2e pr.; Herv. school Yerseke II, 4 pnt., 3e pr.; O.l.s. Kruiningen II, 2 pnt., 4e pr. Kleine scholen: O.l.s. Wemeldinge, 14 pnt., Ie pr. (wisselbeker)Chr. school Rilland, 12 pnt., 2e pr.; O.l.s. Waarde,' 6 pnt., 3e pr.; Geref. school Yerseke, 4 pnt., 4e pr.; Chr. school Krabbendijke, 4 pnt., 2e pr. Eerste pannen te water. De eerste pannen zijn te water ge bracht. De meeste panneboeren hebben nog niet veel haast en wachten warmer weer, d.i. hoger temperatuur van het Scheldewater af. Dit kan de laatste da gen niet hoger komen dan 17 C. Be zien we de voorgaande jaren, dan blijkt wel dat ook later in de maand voor de broedval nog zeer gunstige kansen liggen. Benoeming. Mej. Ada de Koeyer, die vorige week slaagde voor het examen kleuterleid ster, is benoemd aan het ziekenhuis te Middelburg. De broedval. De vierde mededeling van Dr. Kor- ringa geeft ons de bevestiging van dat gene wat we elk uur zelf kunnen waar nemen. Het aanhoudende koele weer heeft de watertemperatuur in de Oos- terschelde doen dalen. De hoogwater- temperaturen zijn nog juist boven de 17 C, de laagwatertemperaturen be wegen zich rond de 16 C. Tengevolge van de lage temperaturen kunnen de vrij talrijk aanwezige jonge oesterlar ven zich niet ontwikkelen. Er zijn nog grote larven, maar het aantal rijpe larven neemt af. De vooruitzichten voor broedval zijn dan ook de eerstvolgende dagen ongunstig. Raadsvergadering.t Donderdagavond vergaderde de raad der gemeente Wemeldinge onder voor zitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. In de plaats van dhr. M. J. van Iwaarden zijn de volgénde benoe mingen met 1 juli van kracht: dhr. A. Boey tot klerk ter secretarie en dhr. A. Kerkhove tot schrijver in vaste dienst. Op de vraag van dhr. A. P. Schouw- naar (P.v.d.A.) betreffende verlichting kleedlokaal op het sportveld werd door de raad gunstig beslist. Het zal eerst door B. en W. nader worden bestudeerd, waarna de installatie op zeer korte ter mijn zal worden uitgevoerd, zo moge lijk vóór de sportdag op 16 juli. De raad ging akkoord met de wijziging, voorgesteld door het bestuur van het I.Z.A. B. en W. hebben aan de minis ter ontheffing gevraagd en verkregen om de uitgaande stukken onder dienst- post te verzenden. In afwachting van een eventuele aanschaffing van een frankeermachine zullen de stukken nor maal gefrankeerd worden. De raad ging vervolgens akkoord met de nieuwe bouwregeling. Het plan ter verbetering van de Daniëlstraat kwam ter tafel. De aan te leggen trottoirs zullen aan iedere zijde 3 tegels bevatten. De raad ging akkoord met het plan, zodat dit ter goedkeuring zal worden gezonden aan Ged. Staten. De verwarming in de o.l. school zal vernieuwd moeten wor den. Om dit uit te voeren met olie kachels, zullen de kosten 4500,be dragen. Hiermee ging de raad akkoord. Dhr. C. Burger (C.H.) vroeg naar de stenen die aan de spoorbaan liggen. Dit is, aldus de voorzitter, in behandeling en in rechtspraak. Dhr. J. A. Schipper (A.R.) zal indien nodig advies verstrek ken betreffende het bespuiten van de bomen der gemeente. Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank alhier werd in de maand juni aan spaargelden in gelegd tot een bedrag van 17.879,63 en terugbetaald 22.813,44. Er werden in dezelfde période 3 nieuwe boekjes uit gereikt. Reis christelijke school. De hoogste klassen van de school voor Christelijk Volksonderwijs alhier maakten dezer dagen een reis naar Den Haag en Scheveningen. Voldaan over deze reis keerden 's avonds de kinderen huiswaarts. Ringrijderij. De ringrijderijvereniging „Ons Ge noegen" alhier hield zaterdag j.l. haar jaarlijkse ringrijderij aan de Dorps straat. Er werden deze middag veel rin gen gestoken, terwijl de publieke be langstelling voor dit traditionele spel zeer groot was. De wisselbeker werd dit jaar gewonnen door dhr. C. de Vlieger, die het presteerde om 16 maal de ring te steken. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1 met 16 ringen C. de Vlieger; 2 met 14 ringen C. van Oosten; 3 met 12 ringen W. van Stel; 4 P. Feytel; 5 A. op 'tHof; 6 J. Schou- wenaar; 7 P. Gijssel; 8 A. Moelker; 9 C. Hamelink; 10 P. Houtekamer; 11 J. Mieras; 12 A. Schouwenaar; 13 G. Mie ras; 14 J. Hoogesteger; 15 D. de Jon ge. Dé pollepel werd gewonnen door W. van Stel. De medaille, beschikbaar ge steld door de Aan- en Verkoopvereni ging alhier, werd gewonnen door C. van Oosten, 's Avonds werd er onder een enorme belangstelling op een zeer bij zonder uitgevoerde fiets tobbetje ge stoken, hetgeen onder luid gelach werd uitgevoerd. O.K.K. zorgde voor het mu zikale gedeelte. Bij het stoeltje rijden te paard kwam als winnaar dhr. P. Feytel, tweede werd dhr. A. Schouwe naar. Het geheel vormde een zeer ge slaagde middag. Postduivenvluchten. De postduivenvereniging „De Delta vliegers" nam deel aan een tweetal vluchten. De uitslag van St. Denis was: 1, 3 en 8 M. Nelisse; 2 Jac. Ridderhof; 4, 7 en 10 Gebr. van Stel; 5 P. de Boe; 6 M. Jeremiasse; 9 W. van Stel. De uitslag van Pont St. Maxence was: 1, 3 en 5 M. Pieterse; 2 en 4 M. Jeremi asse; 6 en 8 Gebr. van Stel; 7 A. van Iren. Voetbal. De nederlaagwedstrijd van het eerste elftal tegen de Luwa uit Woensdrecht werd door Wemeldinge gewonnen met 76, hetgeen een mooie prestatie is. Er werd door Sonke 4 maal gescoord, 2 maal door Schouwenaar en 1 maal door Houtekamer. Wemeldinge II speel de zaterdag tegen 's-Heer Hendrikskin deren I. Wemeldinge won ook deze wedstrijd, met 54. Een wedstrijd om spoedig te vergeten, want werkelijk tot voetbal is het in deze wedstrijd niet gekomen. Zaterdag speelt men tegen Goes II en dat zal wel meer spanning geven. Sportfeest. De sportcommissie heeft voor zater dag 16 juli een grote sportmiddag ge organiseerd, die muzikaal opgeluisterd zal worden door O.K.K. Er staat op het programma een voetbalwedstrijd tussen het Zeeuwse zondagelftal én het Zeeuw se zaterdagelftal, verder een korfbal wedstrijd tussen W.K.V. ên Roosen daal. 's Avonds zal de gymnastiekver eniging W.I.K. optreden, waarna een grote taptoe zal worden gegeven aan de Kanaalweg door O.K.K. en „Eupho- nia" uit Goes, beide onder leiding van de dirigent dhr. A. v. d. Cingel. On getwijfeld zal voor de sport alsmede de taptoe een grote belangstelling bestaan. Reis ouden van dagen. Deze week vergaderde het comité rij toer bejaarden. Er werd besloten om dit jaar 'n tocht te maken naar Schou- wen-Duiveland en wel op 28 juli. Een huis-aan-huis-collecte zal worden ge houden van 1117 juli. Aan de collec tanten kan opgave worden gedaan door hen die de reis mee willen maken, zo zij de leeftijd hebben bereikt van 65 jaar. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zwembroek, een bos dik touw, een padvindersmes, een wit kinderportemonnaietje, een reservewiel met band van een scooter, een schrijf- bloc en een centimeter. Inlichtingen ter secretarie. 40-jarig dienstjubileum. Hoofdopziener M. S. van Hekke van het bestuur der Visserijen op de Zeeuw se stromen vierde maandag in intieme kring zijn 40-jarig dienstjubileum. Dhr. van Hekke werd op 14 mei 1899 gebo ren in Yerseke. In 1920 trad hij in dienst bij de Visserijpolitie als matroos 3e klas met als standplaats Hansweert. In 1921 werd zijn standplaats St. Phi- lipsland, om die in 1925 weer te wis selen voor Tholen. In 1946 kwam hij te Zierikzee. In die tussentijd had dhr. Van Hekke de rang van schipper be reikt, in 1954 zelfs tot hoofdopziener. In 1957 kwam dhr. Van Hekke naar Wemeldinge, vanwaar hij de zeven vaar- tuigen van de Visserijpolitie dirigeert. 1 En doordat hij vele plaatsen in Zeeland als standplaats heeft gehad, kan men spreken van een man die de Zeeuwse stromen op z'n duimpje kent. Maandag heeft het de jubilaris aan belangstel ling niet ontbroken. Velen, waaronder de voorzitter van het Bestuur der Vis serijen, Ir. J. D. Dorst, kwamen hem gelukwensen. Ir. Dorst schetste in het I kort de loopbaan van de jubilerende hoofdopziener. Velen die met dhr. Van Hekke dagelijks in aanraking komen, weten hoe hij gewaardeerd wordt in zijn werk. Korfbal. Op verrassende wijze is W.K.V. er in geslaagd het sterke Vitesse naar een 42 nederlaag te spelen. Een volkomen verdiende overwinning, die bereikt werd door goed spel. Na enig verkennen over en weer was het Joop Stomp die met een snelle doorloopbal scoorde en enige minuten later wist dezelfde speler uit een strafworp de stand op 20 te brengen. Ook na de rust behield W.K.V. het beste van het spel en nadat door pech en slecht schieten enkele mooie kansen ongebruikt voorbij waren ge gaan, scoorde Jan Tissink met een machtig afstandsschot, 30. Kort daar op liep Vitesse in tot 31, maar Theo Stomp scoorde bijzonder fraai uit een doorloopbal, na goed samenspel met Jaap Stomp, 41. Wel liep Vitesse nog in tot 42, maar verder kwamen ze niet meer. Morgenmiddag komt Volhar- j ding op bezoek. Wanneer W.K.V. vol- j ledig uitkomt, behoort een gelijk spel j niet tot de onmogelijkheden. I De 3 lagere scholen alhier bekampten elkaar in een door W.K.V. georgani seerd korfbaltournooi. Er werd soms heel aardig gespeeld en de ploegen tel den verschillende goede spelers en speel ster. De openbare school kwam als win naar uit de strijd. Uitslagen: Schip- persschoolChr. school 02; Openbare schoolChr. school 30; Schippers- schoolOpenb. school 0—2. Voor het diploma Handelsavondschool slaagde dhr. J. H. A. van Burgeler. Voor het diploma huishoudkundige voor inrichtingen slaagde aan de Rot terdamse Huishoudschool mej. J. M. J. Dek. De postduiven. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" al hier werd met 38 oude duiven deelge nomen aan een wedvlucht vanuit Cor- beil, afstand 336 km. De uitslag hier van was: 1, 6 en 8 K. Tjarks; 2, 3 en 7 J. van Iwaarden; 4 A. Neve; 5 P. Kakebeeke; 9 en 10 A. Steenpoorte. mee, dat in september a.s. een streek- vergadering zal worden gehouden te Kruiningen en dat er druk gewerkt wordt voor de nieuwe Herv. kleuter school. Er is een grote animo om hand werken te maken voor dit doel. Er zijn dan ook al verscheidene mooie hand werkstukjes gereed. Scholieren op reis. De leerlingen der r.-k. school maak ten donderdag onder leiding van het personeel per bus een reis naar Den Haag en Scheveningen. In Rotterdam werd een rondvaart gemaakt. Zeer vol- ten om tot aankoop over te gaan van een perceel boomgaard van de fam. Vo gelaar voor de som van 43.560, Deze grond wordt bestemd voor wo ningbouw en een eventueel te bouwen bejaardentehuis. Dhr. Weststrate is te gen deze aankoop van grond. De rede nen zijn dat hij gehoord heeft dat an deren (stichting bejaardenzorg) in woorden waren voor een veel lagere prijs. Hij zegt dat dit niet minder dan 20.000,scheelt. De burgemeester trekt dit in twijfel. Bij de stemming bleek, dat Weststrate alleen deze me ning was toegedaan. Met één stem te- Scheepvaart. Gedurende de maand juni passeerden door het kanaal door Zuid-Beveland de volgende schepen. Opvaart: 2.849 gela den schepen met een inhoud van 1.484.442 ton en 820 ledige met een in houd van 341.783 ton. Afvaart: 2,191 geladen schepen met een inhoud van 1.179.303 ton en 1.496 ledige met een tonnage van 653.134 ton. Tot de rijn vaart behoorden de volgende schepen. Opvaart: 1.016 geladen schepen met een inhoud van 707.554 ton en 163 ledige met een inhoud van 153.872 ton. Af vaart: 889 geladen schepen met een inhoud van 703.790 ton en 46 ledige met een inhoud van 23.235 ton. In na tionaliteiten waren de schepen verdeeld in 4.312 Nederlandse, 2.135 Belgische, 295 Duitse, 290 Franse, 294 Zwitserse, 21 Luxemburgse, 8 Oostenrijkse en 1 Zweeds. Dat werd zeer gewaardeerd. Woensdagavond hebben enkele ver enigingen aan de patiënten van het Rode Kruis motorschip Henry Dunant" enige ontspanning gebracht. Zo bracht een volksdansgroep uit Kruiningen en kele volksdansen onder leiding van dhr. Van 't Hof, onderwijzer aan de Ulo. De Bond van Plattelandsvrouwen afd. Kruiningen en omstreken en de Chr. Vrouwenbond brachten aan de patiënten fruit, wat aangeboden werd door vrou wen in Zeeuwse klederdracht. Tenslotte bracht de harmonie „Scheldegalm" nog enkele muzieknummers ten gehore. Een en ander viel bij de patiënten zeer goed in de smaak. Geslaagd. Geslaagd aan het Goese Lyceum voor 't diploma Gymnasium A, Lonie Franje. Reis ouden van dagen. Dinsdag 5 juli hebben de ouden van dagen hun jaarlijkse dagje uit gehad. Hoewel het weer zich niet van de beste kant liet zien, wisten de oudjes er toch nog wat van te maken, zodat ze on danks het slechte weer een gezellige en tevens een interessante dag hebben ge had. De reis ging eerst naar Woens drecht naar het vliegveld, waar een kopje koffie werd gedronken. Daarna naar Zundert, waar men zich aan de koffietafel schaarde en waar men ten slotte nog bijna verdwaalde. Daarna ging men naar Bergen op Zoom, van waar de terugreis werd aanvaard. In eigen dorp werden de oudjes opgewacht door de harmonie „Scheldegalm" die op het dorpsplein nog enkele nummertjes ten gehore bracht. Uitstapje o.l. school. De laagste klassen van de o.l. school hebben hun jaarlijks uitstapje gemaakt naar Cadzand, waar ze hebben genoten van het spelen op het strand. Vandaar gingen ze naar Aardenburg, waar ze een speeltuin bezochten. De beide hoogste klassen hebben, on- der leiding van mevr. Verhage en het hoofd der school dhr. J. Boon, een drie daags uitstapje gemaakt naar „Zonne wende" in St. Michielsgestel. De 3e, 4e en 5e klas hebben in twee bussen Rotterdam bezocht, waar o.m. een rondvaart van 2% uur door de ha vens werd gemaakt, de speeltuin Plas wijk en de „cineac" met een bezoek ver eerd werden. Motorschip aan de ketting. Het Belgische motorschip „Maria" is alhier aan de ketting gelegd. Enige maanden geleden verkeerde de „Maria" in ernstige moeilijkheden op de Ooster- schelde tijdens stormachtig weer. Ze kon evenwel door een andere schipper in veiligheid worden gebracht, maar de regeling van het bergingsloon liet zó lang op zich wachten, dat de bergers hebben besloten het schip aan de ket ting te leggen. Arrestaties. Door de rijkspolitie te water zijn al hier de Nederlandse schipper G. V. K. en zijn matroos F. B. van het Belgische motorschip „Oostenwind" gearresteerd. Ze worden verdacht van diefstal van ijzer uit de lading. Ze zijn voor verhoor naar Dordrecht overgebracht, waar ze inmiddels hebben bekend. Uit Antwer pen is een nieuwe bemanning gekomen om het vaartuig naar Antwerpen te brengen. daan keerde de jeugd 's avonds weer terug. De leerlingen der laagste klassen van de openbare school maakten dezelfde dag een busreis naar het bosbad te Hoeven, waar zeer veel genoten werd, o.a. roeien en baden. Ook mochten ze nog in een vliegtuig neuzen. Een en ander viel zeer in de smaak bij de jeugd. Duivensport. De postduivenhoudersvereniging nam deel aan een wedvlucht vanuit St. De- nis. Uitslag: 1 P. Hillebrand; 2 S. J. Prevo; 3 M. Sentse; 4 J. Polderman; 5 en 6 G. Zweers; 7 F. Hillebrand; 8 A. van Overmaire. Kampioen van mid- fondduiven: J. P. Polderman, M. Sentse en F. Hillebrand. Kerknieuws. Beroepen bij de Geref. Gemeente al hier Kand. H. Ligtenberg te Rijssen. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde onze dorpsgenoot dhr. M. C. de Koster voor het propaedeutisch examen. Geslaagd voor het mulo-examen A en middenstandsdiploma M. Krijnsen. Toelatingsexamen. Tot de eerste klasse van het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes werden toegelaten P. Koole, L. Moerman, A. Verschuure en R. van Vreeswijk alhier. maken uw vakantie rijker U slaagt naar volle tevredenheid bij Kapel Ie Z.-B. Tel. 01102-223 Geslaagd, dus gefeliciteerd! Mej. G. M. J. Damen, leidster aan de openbare kleuterschool alhier, behaalde dezer dagen aan de Chr. Kweekschool te Middelburg het diploma voor hoofd leidster. Dhr. A. Jansen Cz. behaalde dezer dagen het einddiploma van de Hogere en Middelbare Bosbouw- en Cultuur technische School der Ned. Heide Mij. te Arnhem. Vergadering N.C.V.B. Donderdagavond hield de N.C.V.B. haar laatste vergadering in dit seizoen, onder leiding van mevr. Koole-den Hol lander. Ds. Westland uit St. Annaland sprak over het onderwerp „De taak van de vrouw in het Koninkrijk Gods". De spreker werd met grote aandacht beluisterd, waarna nog een bespreking volgde over deze causerie. De presi dente dankte de spreker hartelijk voor zijn leerzaam betoog. Zij deelde nog Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde dhr. B. Busch voor pro paedeutisch examen civiel ingenieur. Lijk aangespoeld. Het lijk van de Thoolse schipper, de 64-jarige C. Kegge, is op de schorren onder Krabbendijke aangespoeld. Een week tevoren was deze man van een baggerschip overboord geslagen. Door de rijkspolitie werd het slachtoffer ge borgen op de begraafplaats te Krab bendijke. Inmiddels is het lijk vrij gegeven en in Tholen ter aarde besteld. Toelatingsexamens. Aan het Goese Lyceum werden na examen toegelaten L. van Langevelde en A. Hoekman. Aan het Chr. Lyceum te Goes werd W. Cnossen toegelaten. Voor het eindexamen aan het laatst genoemde Lyceum slaagde dhr. L. Hoekman. Schoolreis. De school der Geref. Gemeente maak te met haar oudere leerlingen een reis naar Nijmegen en omgeving. Een ge noeglijke dag was het voor deze kna pen. Vooral de speeltuin viel best in de smaak. Zo goed was het bevallen, dat maandag de jongere leerlingen ook op reis gingen. Hun doel van de reis was Roosendaal, waarvan ook zij 's avonds voldaan huiswaarts keerden. Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam donderdag in openbare zitting bijeen. Afwezig met kennisgeving was G. van Velzen. Aan het bouwfonds Ned. Gemeenten werd borgstelling verleend voor J. Molendijk en A. Kaan voor het bouwen van een woning. Verder werden vergoedingen vastgesteld voor het 5-jarige tijdvak van 1953 tot 1957 voor lagere- en ulo scholen. De aanschaf van een tweede projectie-apparaat voor het vertonen van films ten behoeve van de school der Geref. Gemeente lokte enige dis cussie uit tussen Weststrate (vrije lijst), Van Harn (A.R.) en Zanddijk (S.G.P.). Dhr. Weststrate meende dat 1 appa raat reeds voldoende is. Van Ham en Zanddijk waren juist het tegenover gestelde van gedachten. Weststrate stemde tegen. Na deze discussie vond er een andere schermutseling plaats. B. en W. zijn van mening dat het zaal tje in de Noordweg ook wel verhuurd kan worden aan particulieren, en niet enkel voor bejaardensoos te gebruiken. Dhrn. Engelse (C.H.), Marcusse (P.v. d.A.) en Weststrate zien hierin concur rentie voor de caféhouders, die ook za len verhuren. Van Ham denkt dat dit wel meevalt en Zanddijk meent dat vooral bij grote begrafenissen dit een ideaal zaaltje is. De burgemeester zegt dat ook de caféhouders kunnen huren en gebmiken, zodat het dan een ver lengstuk voor hun zaak wordt. Hierna gaan onder hamerslag enige grote be dragen de deur uit, o.a. aankoop van de woningen van J. van Baren en J. Benou om de scherpe hoek Noordweg Dorpsstraat af te ronden. Besloten wordt deze voor resp. 13.629,en 24.645,te kopen. Ook wordt beslo gen werd het voorstel aangenomen. De bebouwingsvoorschriften voor de Oost- dijk worden herzien en door allen goed gekeurd. Na een kleine discussie over de rioleringsbelasting, welke met 5,— per pand zal verhoogd worden, besluit de raad vervolgens om een persleiding naar de Westerschelde te leggen en een gedeelte van de Dorpsstraat en de J. W. Frisostraat opnieuw te rioleren. De kosten hiervoor worden geraamd op 400.000,Verder zal dan ook de ver lichting in de J. W. Frisostraat ver nieuwd worden. Daar is een bedrag van 3900,mee gemoeid. Na nog enkele kleinere zaken behandeld te hebben, wordt deze „dure" raadsvergadering ge sloten. Mulo-examens. Naar we van het „Persbureau We reldgebeuren" vernemen, een uitgave over het Mulo wel en wee, zijn de vol gende leerlingen geslaagd voor hun Mu lo A examens: A. Meloen, M. van Oos- ten, Lourens, Lobbezoo, C. Krijger, W. Kriekaard (Oostdijk) en M. Krijnsen (Rilland). Met uitzondering van M. v. I Oosten allen met de aantekening mid denstandsdiploma. Ouden van dagen op reis. Donderdag maakten de ouden van dagen de hun aangeboden jaarlijkse j reis. Met particuliere auto's werd een trip gemaakt door westelijk Brabant, met een bezoek aan het natuurbad „De Warande". Allen waren over het ge- bodene zeer tevreden, wat bleek uit een toespraak door burgemeester Lokker bij aankomst en door oudste meerijder dhr. C. Goud, die allen dank bracht die aan het welslagen meegewerkt hebben. E.H.B.O.-examen. Dinsdagavond werd door een 5-tal dames en 1 heer een E.H.B.O.-examen afgelegd, wat afgenomen werd door Dr. Wouda uit Kloetinge. De geslaagden zijn: mevr. Zandee-de Jonge, mevr. Bo gaard-Geluk, mevr. Joossen-Klooster- man, mej. L. Weststrate, mej. L. bjj de Vate en voor het Jeugd Rode Kruis Leen Molhoek. Voetbal. Donderdagavond speelde Waarde I een vriendschappelijke wedstrijd tegen een club uit Schofe. Waarde won met 53 deze wedstrijd. Aanrijding. Op de kruising Zuidhoeksewegeling— Dijkwelseweg had dinsdagmorgen dhr. A. M. H. uit Kapelle, die met een twee wielig motorvoertuig een wagentje met i fruit vervoerde een botsing met een uit de richting 's-Gravenpolder naderende autobus van de A.M.Z., bestuurd door J. op 't H. uit Wemeldinge. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Beide voertuigen werden beschadigd. De politie stelt naar de oorzaak een j onderzoek in. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijks politie te Kapelle zijn inlichtingen te bekomen over de aldaar als gevonden i voorwerpen aangegeven goederen. Dit zijn een rubberlaars, een portemonnaie met inhoud, een tuinschaar en twee zilveren guldens. Botsing door in bocht te passeren. Toen vrijdag de bestuurder van een bestelwagen, dhr. W. A. B. uit Den j Haag in de Vierwegen in een bocht een i in dezelfde richting rijdende vrachtauto bestuurd door A. v. A. uit St. Gillis Waes (België) wilde passeren, kwam hij tot de ontdekking, dat dit zeer ge vaarlijk is. Hij veroorzaakte namelijk een botsing en hoewel er geen persoon lijke ongelukken mee gemoeid waren, liepen beide voertuigen toch materiële schade op. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „Oost West, Thuis Best" te Kapelle nam met 46 duiven deel aan een wedvlucht van uit Pont St. Maxence. Winnaars wer den: 1 P. I. Butler; 2 en 7 J. H. C. Po- i ley; 3, 8 en 11 B .Ridderhof; 4 J. de Schipper; 5, 6 en 10 J. L. de Jager; 9 A. A. van Driel. Eveneens nam deze vereniging deel j aan een vlucht vanuit Chateauroux. Winnaar hiervan werden: 1 J. C. Nijs- se; 2 Jac. Schrier; 3 J. L. de Jager. Dodelijk ongeluk. Nabij het station Kapelle-Biezelinge is vrijdagavond omstreeks kwart over j zes het zesjarige meisje A. J. Rottier uit Biezelinge door de sneltrein naar Vlissingen gegrepen. Het meisje, dat j zwaar gewond werd, overleed op weg naar het ziekenhuis te Goes. Het kind stond met haar vader nabij de veiling j te wachten om fruit te lossen. Het kind dat zich even moest verwijderen kroop hierbij onder de afrastering door en kwam terecht tussen het perron en de j rails. Op hetzelfde ogenblik naderde met grote snelheid de sneltrein. De bestuur der van de trein heeft nog getracht de trein tijdig tot stilstand te brengen,i hetwelk hem niet gelukte. Het kind werd gegrepen en vele meters mee gesleurd. Zwaar gewond werd het een woning binnengedragen. Op weg naar

Scheldebode | 1960 | | pagina 2