WIJ Schrijfmachines wiel of GESLOTEN Van Itoldijk-Snoep Schippersknecht J. ME IJ AARD BROMFIETSEN Net meisje Z0MERJAP0NNEN e Wij verhuren ADRI BAUER ;sr Van der Peijl, Tel. 532, Yerseke Nette leerling zijn weer thuis! ZILVEREN Ruissen-Harthoorn TE KOOP: KINDERWAGEN Wegens vakantie van 4 l/m 9 juli TE KOOP GEVRAAGD Filius-van Willigen Opgave van leerlingen Schrijfmachines en Telmachines Van der Peyl Yerseke NIEUWE LEERLINGEN Aanbieding in leuke CHEVROLET OPEL DAF nieuw, vanaf f 165.- GEVRAAGD voor de drukkerij F. van der Peyl Reis Ouden van dagen k:orte golfjes zodat de passagiers soms een hele tijd moesten wachten. Dit zal onder de aan dacht van de A.M.Z. worden gebracht, waarbij verzocht zal worden voor een goede dienstuitvoering zorg te dragen. Wethouder Mol stelt voor om in de ko mende maand weer met de raadsleden en hun echtgenoten op excursie te gaan. Na enige bespreking wordt be sloten om te vragen of op 20 of 27 juli het nieuwe provinciehuis te Middelburg bezichtigd kan worden. Hierna wordt de vergadering op de gebruikelijke wij ze gesloten. Verlichting wijzerplaten. Maandag is de verlichting van de 4 wijzerplaten aan de toren gereed geko men, wat een fraai gezicht geeft en zodat men nu ook in donker de juiste tijd kan aflezen. KAPELLE-B1EZÉL1NGE Voetbal. Zaterdagmiddag speelde het tweede elftal haar laatste competitiewedstrijd tegen Wissenkerke I op eigen terrein. De Kapelse reserve's, hoewel met en kele invallers uitkomend, sloten het sei zoen met winst af. Met 42 moest Wissenkerke de nederlaag incasseren. Overdracht Lamp der Broederschap. Op de centrale Franse militaire be graafplaats zijn zaterdagmiddag de ge vallenen van de laatste wereldoorlog herdacht. Tijdens deze plechtigheid werd tevens de Lamp der Broederschap over gedragen, die gedurende een jaar zal blijven branden in de nieuwe griffie te Middelburg}. Deze plechtigheid werd door talrijke burgerlijke en militiaire autoriteiten bijgewoond. Onder hen be vonden zich o.m. de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, de plaatsvervangende ambassadeurs van Engeland en Frank rijk en vertegenwoordigers van de We reld Veteranen Federatie, de Neder landse bond van oud-strijders en dra gers van het mobilisatiekruis, de Bond van Nederlandse militaire oorlogsslacht offers en de vereniging van oud-onder officieren van het K.N.I.L. „Madjoe". De Lamp der Broederschap, die al twee jaar in ons land heeft gebrand, werd door mevr. Zegers-Verhey uit Den Haag overgedragen aan mevr. Zegers-Thore- naar uit Wolf aartsdijk. Nadat de plaat selijke voorzitter van de bond van oud- strijders, dhr. B. Spuy, de betekenis van de herdenking had uiteengezet, voer den achtereenvolgens het woord Jhr. F. Beelaerts van Blokland als onder voorzitter van het comité van de Lamp der Broederschap, monseigneur ,7. F. M. de Sain als hoofdvlootaalmoezenier, Ds. J. W. Sepmeijer als plaatsvervangend hoofdvlootpredikant en overste F. L. Diekenhof, die een credo voorlas en overhandigde aan de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot. Ook de Commissaris hield tenslotte nog een toespraak. Hier na werden door 250 kinderen bloemen gelegd op de graven en werden door diverse autoriteiten een zevental kran sen gelegd aan de voet van het monu ment, waar leden van de Kon. Mare chaussee de erewacht hadden betrok ken. Zowel het Wilhelmus, „The Last Post" als koraalmuziek werden tijdens de plechtigheid ten gehore gebracht door de marinierskapel. Na de plechtige herdenking begaf het gezelschap zich naar het gemeentehuis, waar achtereen volgens nog het woord voerden bur gemeester H. G. van Suylekom, gen. majoor b.d. J. A. A. Sitsen als voorzit ter van de bond van oud-strijders en Mr. Dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke als consullid van de Wereld Veteranen Federatie. Rode Kruiscollecte. De te Kapelle-Biezelinge en Schore gehouden collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft opgebracht 1108,17. Dit betekent voor de afdeling, dat rond honderd gulden meer is ingezameld dan vorig jaar. Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „O.W.T.B." te Kapelle werd met 79 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit St. Denis. De uitslagen hiervan zijn: 1, 4, 5, 11 en 13 J. L. de Jager; 2, 12 en 19 B. Ridderhof; 3 P. I. Butler; 6 J. de Schipper; 7 A. A. van Driel; 8 Jac. Schrier; 9, 14 en 16 J. H. C. Poley; 10 en 17 M. Bruinooge; 15 en 18 C. Slabbekoorn. Kettingbotsing. Zondagavond omstreeks half acht heeft zich op de Rijksweg onder Schore nabij de Vlakebrug een botsing voor gedaan tussen een drietal personen auto's. Het ongeluk liep zeer goed af. Toen L. J. M. P. L. uit Bergen op Zoom, rijdende in de richting Kruinin- gen op een voor hem rijdende auto, be stuurd door L. v. K. uit Antwerpen botste, schoof de auto geheel naar het linker weggedeelte. Daar kwam L. weer in botsing met een uit tegenovergestel de richting naderende auto, bestuurd door I. S. uit Lewedorp. De auto's werden aanzienlijk beschadigd. Dokter Arends uit Hansweert verleende de eerste hulp. Niemand liep echter ge lukkig ernstige kwetsuren op. BURGERLIJKE STAND Van 2430 juni 1960 YERSEKE. Geboren: Annette Huberta, dv. Willem van Stee en Jacoba Annetje Slabbekoorn. PREDIKBEURTEN Terseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Dhr. Top, theol. kand. te We- meldinge. 2.30 uur: Ds. Reijenga. Bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrrje Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v. m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Kapiteine C. J. Bijl. Wemeldlnge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Westera. Krnlningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke. 2.30 uur: Ds. van Dullemen, Zoutelande. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop, Yerseke 2 uur: Leesdienst. Vr(je Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 u.: Ds. Penninga, Rotterdam Krabbendgke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. Schipper, Deventer. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Zaterdag 9 juli a.s. ho pen onze pleegouders D. Koster en H. J. Koster-van der Eeckt hun 25 jarig huwelijks feest te vieren Wij hopen dat zij nog lang gespaard mogen blijven voor ons W. M. BOSSELAAR H. F. BOSSELAAR- CASSIMANS DENISE I Goes, juli 1960 Receptie van 3-5 uur Julianastraat 26 te Yerseke God nam heden tot Zich onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, de heer Adriaan de Putter echtg. van L. van de Velde in de ouderdom van ruim 73 jaar Yerseke L. de Putter- Van de Velde Kamperland P. J. de Putter E. de Putter-Langebeeke J. P. de Putter L. de Putter-Bakker Yerseke J. A. Sinke-de Putter C. Sinke C. Padmos-de Putter J. D. Padmos en kleinkinderen Yerseke, 25 juni 1960 Langeville 55 De begrafenis heeft plaats gehad op dinsdag 28 juni te Yerseke Heden overleed ten huize „Avondlicht" zacht en kalm onze ge liefde zuster en tante Jannetje Komejan op de leeftijd van ruim 81 jaar Mede namens de familie Chr. KOMEJAN Kruiningen, 29 juni '60 Burg. Elenbaasstraat 8 De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 1 juli a.s. op de algemene begraafplaats te Kruiningen des middags om 12 uur De familie Steketee dankt de heer mevrouw Bou- man voor al hun liefelijke zorgen aan Leen Steketee bewezen Yerseke, juni 1960 Voor Uw naar Schuttershof 12 - Telef. 639 YERSEKE Gevraagd Noordzanditraai 8 Yerseke Ringen, Oorbellen, Hangers, met Delftsblauw steen Kettinkjes, fijn en grof Broches, Oorbellen, Manchetknopen in Zeeuwse knoop Lepeltjes met Delfsblauw klompje en molentje WEMELD1NGE D.V. vrijdag 5 aug. a.s. Reis: Rotterdam, Den Haag, Amsterdam Bezoek: Van Nelle, Scheepvaarthuis „Amstel" e.d. Opgave: Bij Bas Holle- stelle en K. Stevense Allen zeer hartelijk welkom Meester De Nood Een lichte grijze geheel ultneembaar Gr. van Zoalenstr. 15, Yerseke YERSEKE een paar gebruikte in goede staat Waaronder een Solex K. de Visser Yerseke Rijwielhandel Telefoon 545 voor huishouding en winkel Yerseke voor het le leerjaar van het nieuwe schooljaar aan de O.L.S. „Prinses Beatrix" te Yerseke kan geschieden bij het hoofd der school Oude Boogaert 39. Daar door de minister dispensatie is verleend voor het 7e en 8e leerjaar (V.G.L.O.-klas) kunnen ook de leerlingen die na het 6e leerjaar geen verder voortgezet onderwijs aan een andere school wensen te volgen, opgenomen worden in het 7e leerjaar Nog enige prima gebruikte Telefoon 532 Gelegenheid tot het aangeven van in de Openbare Kleuterschool te Kruiningen op maandag 4 juli a.s. 's middags om 3.30-4.30 uur De kinderen moeten voor 1 oktober de leef tijd van 4 jaar hebben bereikt Trouwboekje meebrengen a.u.b. De hoofdleidster H. M. BAVECO voor slechts f 14,90 Zolang de voorraad strekt 0 u p X u 0 C 0 u p X u 0 9f' 1U» «Jb^ri TAXIBEDRIJF Station Kruiningen-Yerseke - Tel. 01130-441 Markt 17-19 - KRUININGEN - Tel. 381 Inwoners van Yerseke van 65 jaar en ouder, die de reis naar Zeeuws Vlaanderen op woensdag 20 juli a.s. wensen mee te maken, kunnen zich aanmelden tot uiterlijk zaterdag 9 juli a.s. bij ooderstaande comitéleden. J. Glerum, Oude Boogaert 39 D. van Boven, Irenestiaat 20 C. C. F. Courtin, Beatrixstraat 17 I. P. L. Manneke, Kerkhoekstraat 25 P. Huijsse, Noordzandstraat 2 C. W. Poortvliet, Vierstraat 2 B. J. Korstanje, Bernhardstraat 16 J. Castel, Kerkplein 12 H. A. Ossewaarde, Marijkelaan 28 C. R. Kanaar, Burenpoiderweg 12 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Te koop een in zeer goede staat zijnde kinderwagen. - Van Tienhovenstraat 34, Yerseke. Pracht kwaliteit zoute vis, los uit 't vat, 1,35 per pond. Ook in potten te le veren. - A. Luteyn, Tel. 208, Wemeldinge. Camping 1960. - Doorlopen de kampeershow te Roosen daal op de Nieuwe Markt. Ook zondags geopend. - Sporthuis St. Antoine, Roo sendaal, telefoon (01650) 4318-3516. Te koop: Orgel, goed on derhouden. - Klaproosplein 33, Bergen op Zoom. Voor u met vakantie gaat kunt u nog vlug zelf een leuke japon maken. Ook hierin hebben wij nog zeer mooie coupons, gegaran deerd één stuks van elk. Werkelijk een klasse apart. Probeer ook onze patronen eens, een goed patroon is half genaaid. - Van IJssel dijk-Snoep. Voordelige aanbieding in badstof en tricot blouses vanaf 1,82 en woll. truitjes m. k. mouw. Zie de eta lage! - A. C. Baay, Yerseke Ook in strandkleding heb ben wij zeer aparte dingen. Zag u reeds de leuke Pon cho's van Sturka met bij passende pantalons Voor groot en klein slaagt u hierin zeker bij Van IJssel- dijk-Snoep. Te koop: Kaptein Mobylet te i.g.st. en een kinderzitje voor fiets. Spruitstraat 21, Yerseke. De notaris J. J. v. Dijke te Kruiningen zal t.v.v. de heer J. H. J. Poley te Kruiningen bij inschrij ving verkopen: Het huis met schuur tje en erf te Krui ningen, Slotstraat 2, groot 1 are 19 ca Te aanvaarden bij de be taling der kooppenningen behoudens toestemming van B. en W. van Krui ningen. Biljetten in te leveren voor of op 9 juli 1960 ten kantore van de nota ris alwaar nadere inlich tingen zijn te verkrijgen; Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Profiteerde u al van de spotgoedkope aanbiedingen in Elias bad- en keuken doeken? B-keus. Alleen de allerbeste kwaliteiten. Keu kenbaddoeken van 2,75 voor I,98. Pracht baddoeken van 4,95 voor 3,70. Badlakens van 9,50 voor 7,70, van II,95 voor 9,45, enz. enz. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Voor de kille avonden kunt u een vest niet missen, ga daarvoor naar een speciaal zaak en laat onze collectie eens tonen. Ook hierin steeds het nieuwste en mo dernste. - Van IJsseldijk- Snoep. Uw documenten zijn veilig door een isolatie van as- best-cement in de All-Safe documentenkist. - Boek handel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Verse vis iedere dinsdag. Rog op bestelling. Alle da gen zoute vis. - Bas v. d. Plasse, Wijngaardstraat 5, Yerseke. De „Elzet" wieggarnituren zijn mooi, sterk en goed koop. Met kant en tussen- zet v.a. 3,15, geborduurde v.a. 3,60. Voor ledikantjes v.a. 5,Moderne wollen wiegdekentjes 4,85. - Nout Sinke, Yerseke. Tricotbest nylons, zo sterk, zo mooi, zo goedkoop! Pracht nylons voor 1,98. Alleenverkoop: Textielhan del Snoep-van Willigen. Ontvangen: 1- en 2-pers. wit molton dekens in vier maten. Teddy luiers en on derleggers. Molton wieg- en led.dekentjes aan voordeli ge prijzen. - A. C. Baay, Yerseke. Gaat u met vakantie, ver geet dan geen korte broek mee te nemen. Voor vader, moeder, zoon en dochter slaagt u hierin het beste bij Van IJsseldijk-Snoep. Honda korsetten, voor elk figuur. Ideaal in het dra gen, door de speciale balei nen die niet steken of knel len kunnen! Alleenverkoop Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Leuke kinderbadpakjes in 3 kl. v.a. 3,97. Sterke zwem broekjes in 2 kl. v.a. 90 ct., voor heren 1,50. Prach tige wollen h.zwembr. v.a. 5,75. Zie etalage. - Nout Sinke, Yerseke. Moltondekens in alle ma ten. Deze week bijzonder goedkoop! Ook spotgoedko pe aanbiedingen in wit da mast Elias tafellinnen, ook in extra grote maten. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Wij hebben nog leuke cou pons voor zomerrokken, en beslist niet duur, reeds van af 5,75 een complete zo merrok. - Van IJsseldijk- Snoep. Prullebakken in diverse uit voeringen, carton, metaal, plastic en fiber. - Boek handel F. van der Peyl, tel. 381, Kruiningen. Gestreepte tricot Tino shirts van Jansen en Tila- nus, kleur- en wasecht. Een ideale dracht voor school en vakantie. Deze week ex tra goedkoop! - Textielhan del Snoep-van Willigen. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Een zomertruitje kunt u zowel op een rok als onder een pakje dragen. Het staat gekleed en u bent er mo dern mee. Zag u reeds het allernieuwste mercerisé, ideaal in de was en beslist niet strijken. Kom ook hier voor eens kijken naar Van IJsseldijk-Snoep. Voor uw handels- en fa miliedrukwerk kunt U te recht in ons modern inge richt bedrijf. - Fa. F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Maak gebruik van onze re clameaanbieding in schort jes, reeds vanaf 3,90 een leulje duster. Zolang de voorraad strekt. - Van IJs seldijk-Snoep. Wij hebben altijd wel goe de gebruikte inruil naai machines, onder garantie. Pfaff Naaimachinehandel, Papegaaistraat 4, Goes. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schreven. Kom bij ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Kruiningen, Tel. 381. Met onze Elbeo kousen loopt U werkelijk voordeli ger. Nu ook voorradig in de allernieuwste tinten, brons en toast. - Van IJs seldijk-Snoep. Lees- en studieboeken, ro mans, jeugdlectuur, atlassen enz. levert U: Boekhandel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen.

Scheldebode | 1960 | | pagina 3