Burgerlijke Stand YERSEKE WEMELDINGE Rodenstockbril lIlLLEQtN KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDipxE WAARDE KAPELLB-BIEZELINGE Bij a.s. bezoek van Premier Ben Goerion: Collecte A.V.O. Onder verwijzing naar het artikel, opgenomen in ons vorig nummer, mo gen wij onze lezers nog even herinne ren aan de collecte voor de A.V.O. die vandaag in onze gemeente wordt ge houden. Geeft wat uw hart u ingeeft, is het devies. Reis Ouden van Dagen. Naar we vernemen heeft het comité dat de jaarlijkse rondrit voor de ouden van dagen organiseert besloten dit jaar de reis te maken op woensdag 20 juli a.s. en wel naar Zeeuws-Vlaanderen. Aangezien het steeds moeilijker wordt aantrekkelijke reizen uit te stippelen, die aan de te stellen eisen van afstand enz. voldoen, gaat men dit jaar eens een bezoek brengen aan het deel van Zeeland over de Westerschelde. Onge twijfeld zal dit voor zeer velen onbekend terrein zijn en kent men oude stadjes als Hulst, Sluis enz. alleen maar van horen zeggen. Ook de omgeving van Cadzand is zeer mooi, terwijl een tocht met de prachtige veerboot een genoegen is. In de komende week zullen de le den van het comité zich weer met hun lijsten op pad begeven in de hoop dat het de benodigde gelden weer bij elkaar zal krijgen. Als men weet dat het aan tal deelnemers elk jaar groter wordt, vorig jaar niet minder dan 268, zal men begrijpen dat er heel wat nodig is voor een dergelijk gezelschap. Wij wensen vanaf deze plaats allereerst het comité een succesvolle tocht. Schoolvoetbal. Door omstandigheden kon op Konin ginnedag niet gevoetbald worden door de Yersekse lagere scholen om de be kende beker, welke beschikbaar is ge steld door -boekhandel Van der Peijl. Deze wedstrijden zullen nu a.s. zater dag 18 juni worden gehouden en wel op het gemeentelijk sportterrein aan de Marijkelaan. Om 1.30 uur speelt de school Kakeldans tegen de Prinses Bea- trixschool II en een uurtje later de Herv. School I tegen de Prinses Bea- trixschool I. Excursie. Het personeel van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging G.A. maakte dezer dagen een excursie naar de E.N.C.K. te Vlaardingen. Na een leerzame rondlei ding door de fabriek werd een bezoek gebracht aan Rotterdam, alwaar hen een maaltijd werd aangeboden. Tevens werd een bezoek gebracht aan de Flo- riade en de Euromast. Voetbal. Wemeldinge II speelde zaterdag in de nederlaagwedstrijden tegen Nieuw- dorp H. Beide elftallen geven elkaar niets toe. De stand bleef dan ook ge lijk, n.l. 1—1. Wemeldinge I speelde tegen Nieuw dorp Hierin moest Wemeldinge zijn meerdere erkennen, alhoewel in het veld de elftallen aan elkaar waren ge waagd. In de allerlaatste minuut was de gelijkmaker bijna gescoord, maar de bal rolde in een langzaam tempo tegen de paaL Zo won Nieuwdorp deze wed strijd, die vooral in het laatste kwar tier een spannend verloop had. Thans is Nieuwdorp met deze 12 overwin ning de eerste gegadigde voor de be ker. Als Amemuiden a.s. zaterdag komt, zullen wellicht de bakens verzet worden. Geslaagd, dus gefeliciteerd. Onze dorpsgenoten dhrn. Henk van de Guchte en J. Schouwenaar slaagden te Kruiningen aan de landbouwschool. Dhr. Schouwenaar slaagde met lof en mocht namens de kring Oost Zuid-Beveland een boek in ontvangst nemen, omdat hij als tweede geëindigd is. Een mooie prestatie. Ontmoetingsdag. De Vrije Evang. Vrouwenbond bezocht dezer dagen de Vrije Evang. ontmoe tingsdag te Oosterbeek. Deze werd ge houden in de Geref. Vredebergkerk. Voor de middag hield Da. B. Buys een toespraak met als onderwerp „Berlijn". Haar thema was: „Draag het kruis de wereld in". Zij boeide alle aanwezigen met haar toespraak en behandelde haar werk, onder de aldaar vertoevende Ne derlanders en belichtte op leerzame wij ze het vluchtelingenprobleem. In de middagpauze werd onder leiding van een gids een wandeling gemaakt en een toer met stadsbussen gemaakt. Na de middag sprak mevr. Karelse uit Goes. Veilig Verkeer. Wemeldinge stond woensdag in het teken van Veilig Verkeer, 's Morgens trok de propagandawagen door het dorp terwijl 's middags een filmvoorstelling in het Ned. Herv. Jeugdgebouw werd gegeven, 's Avonds trok O.K.K. door de straten met de propagandawagen, het geen vooral bij dé jeugd een grote be langstelling trok. 's Avonds werd even eens in het Jeugdgebouw een film, ver toond over verkeersproblemen,; en een film over natuuropnamen in Europa. Schoolreis. De hoogste klassen van de o.l. school maakten woensdag een mooie reis naar Valkenburg. Moe maar tevreden keer den alle kinderen 's avonds huiswaarts. Raadsvergadering. In de dinsdagavond gehouden open bare vergadering der raad van Wemel dinge, die onder voorzitterschap stond van burgemeester C. N. F. van Sas waren bij kennisgeving afwezig dhrn. J. Hamelink (A.R.) en P. J. J. Dek ker (V.V.D.). De voorz. deelde mede, dat de bouw van de zes woningwet woningen spoedig zijn beslag zal krij gen. Het voorstel tot het verhuren van de woning Bierweg no. 39 aan dhr. J. Klap werd aangenomen, alsmede de wij ziging van het reglement voor ambte naren. Het voorstel tot deelneming in het aandelenkapitaal van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd aangeno men. Hfierna ging de raad in besloten zitting over. Na heropening van de j openbare vergadering werd in de plaats van mej. Jansen als vaste onderwijzeres aan de o.l. school met algemene stem men benoemd mej. C. M. Broer uit Goes, onder voorwaarde dat zij slaagt voor het vakonderwijs nuttige hand werken, ingaande 20 juni 1960. Het voorstel om gelden beschikbaar te stel len in verband met datum van vertrek voor mej. Roose werd aanvaard. Dhr. Burger (C.H.) informeerde naar het re viseren van het uurwerk in de ge meentetoren. De voorz. deelde mede dat dit in behandeling is. Dhr. De Jonge (P.v.d.A.) bracht aan de raad ter ken nis dat aan de zeedijk de distels welig tieren; gaarne zag hij hierin spoedige verandering. 10-jarig bestaan Bond van Plattelands vrouwen afd. Wemeldinge. De afd. Wemeldinge van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen vierde woensdagavond op een feestelijke wijze haar 10-jarig bestaan. De presidente, mej. J. D. Dekker, kon een zeer groot aantal leden welkom heten, waaronder de presidente en secretaresse van de afd. Zeeland. Door mevr. Beenhakker yverd daarna 10 jaar bondsgeschiedenis voorgebracht, waarna de avond werd gevuld met zang en opvoering van di verse schetsjes. Mede door de smaak vol versierde zaal en de goede stem ming waaronder de feestviering verliep, kan de afd. op een zeer geslaagde avond terugzien. Concert. Zaterdag zal de muziekvereniging O. K.K. bij gunstig weer een concert geven op de muziektent aan de Dorpsstraat. Aanvang 8 uur. Korfbal. De W.K.V.-aspiranten wisten tegen Zeelandia een 31 overwinning te be halen. Al snel bleek, dat ze veel ster ker waren dan hun jongere tegenstan ders. Maar door pech wisten ze in de eerste helft niet te scoren. Integendeel, vlak voor rust nam Zeelandia met 10 de leiding. Na de rust wist W.K.V. echter met doelpunten van T. Meyaard, P. Hout en N. de Mul de overwinning te behalen. De senioren deden het minder goed. Met een gehavende ploeg moesten zij in Terneuzen aantreden tegen Luctor I, hetgeen duidelijk z'n stempel op het spel zette. Vrij spoedig nam Luctor een 30 voorsprong. Maar met een prach- tig schot van grote afstand verkleinde Jan Tissing de score, 3—1. Hierna bleek de veel grotere schotvaardigheid van Luctor de doorslag te geven en nog voor rust liepen ze uit tot 81. Na de thee hield W.K.V. de stand in even wicht en gaf uitstekend partij. Het was weer Jan Tissing die met een schitte rend ver schot het mooiste doelpunt van de wedstrijd scoorde, 82. Luctor liep weer uit tot 112 eer Joop Stomp met een doorloopbal kon scoren, 113, waar mee tevens het einde kwam. Een ver diende maar geflatteerde zege voor Luctor, want met iets minder pech en wat meer geluk had de score beslist een dragelijker aanzien voor W.K.V. ge had. rj- Gevonden voorwerpen. Gevonden een balpen (zwart). Inlich tingen ter gemeentesecretarie. Iedere Een bril van topklasse Een creatie vol gratie Kwaliteitsbrillen Kapelle (Z.-B.) Tel. 0 1102-223 De Herv. vrouwen op reis. Dinsdag ondernam de Herv. Vrouwen kring, „Wees een zegen" haar jaarlijkse reis, ditmaal naar Zuid-Limburg. De reis ging eerst naar Sittard, waar een gids zich bij het gezelschap voegde en die het gezelschap op allerlei interres- sante dingen opmerkzaam maakte en hen naar Woubach bracht. Door de Herv. Vrouwenkring daar ter plaatse werd hun een lunch aangeboden. Na deze hartelijke ontvangst en na een korte uiteenzetting omtrent het mijn werkersleven, boven- en ondergronds, werd onder leiding van de gids een mooie rondrit gemaakt, waardoor men de schitterende natuur in deze omge ving kon bewonderen. O.a. werden be zocht Valkenburg, het drielandenpunt, de uitkijktoren beklommen, Vaals en de begraafplaats der gevallen Amerikanen „Margraten". De terugtocht werd ook weer gemaakt via Sittard, waar men afscheid van de gids nam en de maal tijd gebruikte. In Eindhoven werd de reis nog even onderbroken. Ruim half twaalf arriveerde men weer alhier. Na dat de presidente, mevr. Blok-Wonder- gem, nog een woord van dank gespro ken had aan alle aanwezigen voor hun spontane medewerking en in het bijzon der tot de chauffeur, werd deze dag besloten met een lied, God ter eer, Die hen deze dag geschonken had, waarna ieder zeer voldaan huiswaarts keerde. De postduiven. Met 59 oude duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" alhier deel genomen aan een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, afstand 259 km. De duiven werden gelost om 10.30 uur en de eerste arriveerde om 13.21.39 uur en had een snelheid bereikt van 1509.43 m per minuut. De uitslag was: 1, 4, 8 en 10 J. van Iwaarden; 2 J. J. Oele; 3 en 7 K. Tjarks; 5 en 9 H. Dek; 6 en 12 A. Neve; 11 M. Blok; 13 Steenpoorte- Buijze; 14 C. C. van Paasschen; 15 M. Eckhardt. Goed gedaan, familie Zwaan! Vader en moeder Zwaan hebben eer van hun werk. Een vijftal jonge zwaan tjes kwam dezer dagen uit het ei, na dat het zwanenpaar gedurende ruim 5 weken beurtelings de wacht op het nest betrokken had. Onder het wakend oog van vader zwaan werden de „dot jes dons" door moeder te water gelaten in de brandvijver voor de Boerenleen bank, waar het zwanenpaar, vlak aan de straat, hun nest had gebouwd. Brandweer behaalde eerste prijs. Aan de regionale brandweerwedstrij den, die vorige week zaterdag te Hein- kenszand werden gehouden, werd door het Kruiningse korps met succes deel genomen. Onder bevelvoering van dhr. P. Leijs werd een eerste prijs in de wacht gesleept met 126 punten. Daar dit tevens het hoogste aantal punten van de wedstrijd was, werd ook beslag gelegd op de wisselprijs. Rode Kruis. De collecte welke in onze gemeente gehouden werd voor het Rode Kruis, heeft het prachtige bedrag opgeleverd van 1179,30. Korfbal. Zaterdag speelde Zeelandia I tegen Scampolo uit Zaamslag. Hoewel Zee landia veel sterker was dan Scampolo, werd er toch behoorlijk korfbal ge speeld. Eindstand 171. De aspiranten speelden thuis tegen De Poel en won nen op het nippertje, n.l. met 21. A.s. zaterdag speelt Zeelandia I een thuiswedstrijd tegen Volharding uit Yerseke. Wanneer het niet te licht op gevat wordt, zullen beide punten wel in Kruiningen blijven. Zeelandia II speelt tegen een der grootste kansheb bers voor het kampioenschap, n.l. Vios II uit Krabbendijke. Hier zal de uitslag niet ver van een puntenverdeling lig gen. De aspiranten spelen thuis tegen de Vitesse aspiranten. Vorige wedstrijd werd gewonnen met 63, dus ook nu kunnen ze een overwinning hehalen. Uitslag schaakcompetitie. De onderlinge schaakcompefitie van de schaakclub „De Zwarte Dame" al hier is thans beëindigd. De einduitslag van het seizoen 1959-'60 luidt als volgt: 1. J. W. Hasman, 12 pnt.; 2. J. Karel se, 11% pnt.; 3. B. Cok, 10 pnt.; 4. P. A. Huisson, 8 pnt.; 5. J. Vogel, 7% pnt.; 6. W. A. Verbeek, 7% pnt.; 7. D. H. Volbeda, 7% pnt.; 8. J. A. Gommers, 6% pnt.; 9. J. van Oosten, 5% pnt.; 10. M. Schrijver, 5% pnt.; 11. H. van de Berg, 5 pnt.; 12. J. Quakkelaar, 4% pnt.; 13. J. Waverijn, 4 pnt.; 14. A. J. Dek, 4 pnt.; 15. M. J. Kole, 3 pnt. Niet geklasseerd: 16. W. Karelse; 17. W. Zuijdweg; 18. L. Kooiman; 19. G. Dam mers. Demonstratie Veilig Verkeer. Een viertal wagens van de Veilig Verkeersgroep arriveerde maandag op de Markt, waar gelegenheid was ken nis te nemen van diverse verkeerstech nische zaken en o.a. gelegenheid was zijn verkeers-reactievermogen te laten testen, 's Avonds trok een der luid sprekerwagens door het dorp, vooraf gegaan door E.M.M., waarna in „Ons Dorpshuis" een verkeersfilm met toe lichting werd gegeven. Burgemeester Schipper betreurde het dat er voor deze voorstelling niet méér belangstelling was. Noot van de redactie: Deze geringe belangstelling valt zeer zeker te betreu ren, want de verkeersdiscipline op Kruiningen is heus niet om over naar huis te schrijven! Gepromoveerd Vrijdag 10 juni is aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbe geerte dhr. J. L. H. van de Griek, op een proefschrift: „Onderwijzers in on betaalde buitenschoolse functies". Pro motor was Prof. Dr. G. Kuiper. Dr. van de Griek is geboren te Rilland, maar woont vanaf zijn jeugd te Am sterdam. 'l Voetbalwedstrijd. Woensdagavond werd op het sport terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een ambtenarenelftal en een elf tal samengesteld uit de in Rilland-Bath wonende militairen behorende tot de Kon. Luchtmacht. Nadat burgemeester Jobse de aftrap met een fiere schop had verricht, namen de militairen het heft' in handen, doch de ambtenaren- verdediging wist doelpunten te voor komen. De rust ging in met een dubbel blanke stand. Na de rust ging de strijd gelijk op. De amtenaren lieten het eer ste doelpunt van de wedstrijd aanteke nen, even later gevolgd door een twee de. De luchtmacht nam hier geen ge noegen mee en wist de achterstand te verkleinen tot 21. Door Bruijnooge werd de stand gebracht op 31. Na dat Spies voor de luchtmacht de stand op 32 had gebracht, was het links buiten Gabriëlse die de partijen op ge lijke voet bracht, 33. Enige minuten daarna floot scheidsrechter Moerland voor de laatste keer van deze bijzonder prettige wedstrijd. De opbrengst, die bestemd was voor de Rillandse bejaar densociëteit, bedroeg pngeveer 55, Opbrengst collecte. ,a ar De jaarlijkse inzameling ten bate van het Ned. Rode Kruis heeft in deze ge meente 736,68 opgebracht. Ongelukkig gevallen. De heer J. K., die aan het opruimen was op zijn schuurzolder, kwam toen hij struikelde over een kist, te vallen op de betonnen vloer. Dr. Kamps con stateerde een zware hersenschudding en achtte overbrenging naar het zieken huis te Goes noodzakelijk. Veilig Verkeersdag. Maandag werd alhier een Veilig Ver keersdag gehouden, 's Middags reed de auto van Veilig Verkeer door de ge-: meente, waarbij verkeersaanwijzingerr werden gegeven. Later op de dag werd een filmvoorstelling gegeven voor de schoolkinderen in ,,'t Wapen van Ril land". 's Avonds was er een voorstel ling voor volwassenen, die maar zeer matig werd bezocht. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging al hier heeft deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Pont St. Maxence. De uit slag was: 1 en 3 J. Polderman; 2, 4, 7 en 13 M. Senpse; 5, 8 en 11 F. Hil- lebrand; 6 A. van Overmaire; 9 en 10 C. de Meester; 12 en 15 Jac. van Stel; 14 S. J. Prevo; 16 C. de Bruine. Gymnastiek. Op de aspirantendag die zaterdag j.l. te Kapelle werd gehouden, werd ook deelgenomen door de gymnastiekver eniging W.I.K. alhier. In de afdeling driekamp meisjes 1012 jaar behaal den ze een 3e prijs met 39.3 punten; in de driekamp jongens 1012 jaar be haalden ze eveneens een 3e prijs, met 40.5 punten. Brandweer behaalde tweede prijs. De vrijwillige brandweer, die zater dag heeft deèlgenomen aan de brand weerwedstrijden te Heinkenszand, be haalde aldaar een tweede prijs. Examen E.H.B.O. Vrijdagavond werd de E.H.B.O-cur sus, gegeven door Dr.'Kamps, besloten met een examen. Geslaagd zijn de da mes J. C. v. d. Griek-Eversdijk en M. Walraven-van Houte en dhrn. J. Q. van Roozendaal, G. A. Kodde en L. van Driel. Reis ouden van dagen. Het comité, dat de jaarlijkse reis voor bejaarden organiseert, heeft be sloten dit jaar de reis met luxe auto's te maken naar Arnhem, waar o.a. een bezoek gebracht zal worden aan het openluchtmuseum. De datum is bepaald op woensdag 29 juni a.s. Een mooi succes. Mej. Matty Riemens behaalde zater dag op de athletiekwedstrijden te Rot terdam twee medailles en een eerste prijs voor kogelstoten en speerwerpen. Rode Kruiseollecte. De gehouden Rode Kruiseollecte al hier bracht het prachtige bedrag van 721,30 op. Collecte-opbrengst. De collecte voor het Rode Kruis heeft alhier opgebracht 389,25, wat neer komt op 0,38 per inwoner. Verkeersfilm. Dinsdag werd alhier de Veilig Ver keersdag gehouden en werd voor de schooljeugd een film vertoond. In de avonduren maakte „Vooruit" een rond gang, waarna in zaal Koeman enkele films werden vertoond. Burgemeester A. Lokker sprak hier een inleidend woord. De belangstelling was zeer ma- «g- n Rijkspostspaarbank. Bij het kantpor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werd gedurende de maand mei ingelegd 17.229,16 en te rugbetaald 11.668,25. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 7. Opening diepvriescentrale. Dinsdagavond werd door burgemees ter H. G. van Suylekom de officiële opening verricht van de voor particu liere rekening gebouwde diepvriescen trale in het voormalige „Spaarstroom". In zijn toespraak prees de burgemeester het initiatief dat hier is uitgegaan en sprak de hoop uit, dat ze in een grote behoefte mag voorzien. De centrale heeft 32 boxen elk met een inhoud van 200 liter. De mogelijkheid is aanwezig, dat er nog 10 boxen bijgebouwd wor den. Na afloop der bezichtiging vertrok het gezelschap naar het sportgebouw, waar mej. R. J. J. Lansu, electro- huishoudkundige bij de P.Z.E.M. een uit gebreide voorlichting met film gaf over de vele mogelijkheden van de diepvries methode. Voetbal. Op het gemeentelijk sportterrein werd deze week een vriendschappelijke voet balwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de Jongelingsvereniging op Geref. grondslag en een elftal van het Kon. Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have N.V. Het elftal van Van der Have bleek over de beste papieren te beschikken en won met 73. Vijfjarig jongetje reed onder auto. Zaterdagmorgen omstreeks kwart over tien reed het vijfjarige jongetje J. B. op de hoek KerkpleinOoststraat Bizelingsestraat mèt zijn fiets onder een uit de richting Ooststraat komen de personenauto, bestuurd' door dhr. J. v. L. uit Kattendijke. Het knaapje kwam er met lichte verwoncjinjjfcn aan knie en hoofd af. Dr. Fagee Schaeffer verleende de eerste hulp. Zowel de auto als de fiets werden licht beschadigd. Uitreiking Landsteinerpenningen. Tijdens een daartoe belegde bijeen komst zijn in het wijkgebouw te Kapel le door de plaatselijke afdeling van het Nederlandsche Roode Kruis vorige week aan vier bloeddonors landsteinerpennin gen uitgereikt. Dit waren dhr. T. van Raaijen, Schore, dhr. J. A. Viergever, Goes, mevr. Viergever-Hasselmeijer, Goes en dhr. H, W. ter Haar. Op deze bijeenkomst werd door de colonnecom mandant majoor I. J. Risseeuw, voorts medegedeeld, dat de instructeur der co lonne, dhr. J. A. Viergever uit Goes, door het commando van het R.K.K. was bevorderd tot toegevoegd officier in de rang van eerste luitenant. Aspiranten-gymnastiekwedstrijden. Ruim vierhonderd aspiranten van der tien gymnastiekverenigingen hebben zaterdagmiddag op het gemeentelijk sportterrein ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van „Olympia" een sportieve strijd geleverd. Voor „Olym pia" was het een grote feestdag, want niet alleen won het de speciale prijs voor de beste prestatie, ook haar leider en penningmeester, dhr. Chr. Welleman, mocht uit handen van de voorzitter der kring, dhr. Jac. Becht uit Bergen op Zoom, voor zijn 24-jarig lidmaatschap, 20-jarig penningmeesterschap en 15- jarig leiderschap, het diploma van ver dienste in ontvangst nemen. Hartelijke woorden richtte dhr. Becht ook tot de jubilerende vereniging. Als aandenken bood dhr. Becht de vereniging „Olym pia" een herinneringsbeker aan. De voorzitter van „Olympia", dhr. J. j. Ganseman, bood dhr. Welleman, die de vereniging gaat verlaten, een platen speler aan. Dit alles gebeurde in de raadszaal tijdens de ontvangst door het gemeentebestuur. Ook burgemees ter H. G. van Suylekom sprak een fe licitatiewoord. Nadat dhr. Welleman nog een dankwoord had gesproken, be gaf het gezelschap zich naar het bor des, waar een défilé van de deelnemen de verenigingen werd afgenomen. Des avonds werden er op het sportterrein demonstraties gegeven, waaraan onder meer medewerkten de dames- en heren- ploeg van het Zebra-keurkorps. Muzikale rondgang. Het muziekgezelschap „Ons Genoe gen" maakte donderdagavond ter ge legenheid van het behalen van een eer ste prijs op het muziekconcours te Koudekerke op tweede pinksterdag, een muzikale rondgang door het dorp. Vanzelfsprekend trok dit gebeuren, bij de jeugd grote belangstelling. HERVATTING VAN ACTIE „WIJ DOEN MEE" Het comité „Wij doen mee" deed twee jaar geleden bij het tienjarig be staan van de Staat Israël een beroep op Nederlandse Christenen van alle ge zindten om door in te schrijven op Is raels Ontwikkelingslening daadwerkelijk mee te doen aan Israels opbouw. Een uit dezelfde personen bestaand Comité beveelt thans de nieuwe (Tweede) Ont- wikkelings lening aan in verband met het a.s. bezoek van Premier Ben Goeri on aan Nederland. Naar de secretaris van „Wij Doen Mee" Ds. F.: Kuiper ons meedeelt, acht dit comité Israël één der lichtpunten in onze wereld en vraagt het alle Neder landse Christenen bij deze bijzondere gelegenheid opnieuw als uiting van sympathie voor en vertrouwen in de jonge Joodse Staat met Israëls opbouw mee te doen door in te schrijven op deze inmiddels uitgegeven nieuwe Ontwikke lingslening. Het comité heeft zich met deze op roep reeds rechtstreeks gericht tot allen, die indertijd aan zijn oproep ge hoor gaven en toen tezamen voor ca. een half miljoen dollar op de eerste lening intekenden. Het comité is als volgt samengesteld: Dr. C. P. Gunning (Voorzitter), Prof. B. A. M. Barendse O.P., Ds. H. Dekker, Prof. Dr. A. Mey, allen te Amsterdam, Prof. Dr. J. L. Mey Jr., Groningen, Prof. Mr. W. P. J. Pom- pe, Utrecht, Ds. C. J. Sikkel te Amster dam, en Ds. F. Kuiper te Amsterdam (secretaris). Het adres van het comité „Wij Doen Mee" is Raamgracht 4, Am sterdam. VAN DE REDACTIE Nu reeds in diverse bedrijven de vrije zaterdag gedeeltelijk is of wordt ingevoerd, doen zich ook weer problemen voor. Eén daarvan is, dat de „koop"- dag voor onze huisvrouwen, van ouds de zaterdag, meer en meer zal worden verschoven naar de vrijdag. Voor onze winkeliers zal deze verschuiving in de naaste toe komst zeer zeker merkbaar zijn. In verband met reeds eerder uit gesproken verlangens, hebben de uitgevers van „De Scheldebode" en de „Yerseksche Courant" be sloten om met ingang van 1 juli a.s. het blad een dag vroeger te doen uitkomen. Het gevolg hiervan is, dat de advertenties van onze opdracht gevers een dag eerder onder het oog van de lezers komen, terwijl deze ook hun nieuws een dag eer der ontvangen. Wij vertrouwen, dat dit besluit zowel in het belang van adver teerders als lezers en tot weder zijds genoegen zal uitvallen. Van 10—17 juni 1960 YERSEKE. Geboren: Maatje Adriana, dv. Aarnout Sinke en Magdalena Sara de Jager; Izaak, zv. Jan Danker en Elena Boone; Cornelis Jacobus, zv. Adriaan Cornelis Meijaard en Martina Magrieta Augusteijn. Gehuwd: Cornelis Pieter Nieuwenhui- ze, 27 j. en Luise Geipel, 23 j. Huw.afk.: Jacobus Spijk, 40 j. en Ja- coba van den Broek, 31 j. te Zeist. Van 916 juni 1960 WEMELDINGE. Geboren: Jeannet, dv. Pieter van Stel en Helena Hendrika Leendertse; Robert, zv. Pieter Ooster- lee en Bastiana Adriana Schouwenaar. Van 916 juni 1960 KRUININGEN. Geboren: Adriana Su- zanna, dv. Adriaan Oostdijk en Suzanna Spruit; Willem Jan, zv. Willem Foppe en Janna Meulpolder. Overleden: Dirkje Margaritha Nieu- wenhuizen, 82 j., wed. van J. G. Tref fers.

Scheldebode | 1960 | | pagina 2