PFAFF Van IJsseldjjk-Sooep KRIESEMER blouses Mapjes postzegels KNITTAX Zomerweer Taxi's Autoverhuur Ds. D. Ruys een net meisje Jac. Bauer KORTE GOLFJES Van der Peijl - Yerseke SCHRIJF- en TELMACHINES Van der Peijl - Yerseke BOEKBESPREKING BURGERLIJKE STAND WEWIC0 WEMELDINGE COLLIER ARM BAN D BROCHE OORHANGER EN RING Ruissen-Harihoorn uw eigen wereld |J Z0ETEWEIJ jacks en broeken LEGE PANNEN M. SALM „Hemelleven" Holleman REPARATIES KUNSTGEBITTEN Gevraagd Lacor - Yerseke m )or ïe- em ;ze st, is. an le lde -1 tie de len er lse len en. ida ;ijn ?e- ?e- la- de st- >se oe- an- )or der ng ien h iet de om vo ls t- be- djn nu net oik ra- en nt- -Id, fan hr. in B. tag or- rde eze al as, tras ten len dat id" can ien, een /an er- rde na- een roset op de borst. Na afloop werd in het sportgebouw nog een filmvoor stelling gegeven. Ook had de prijsuit reiking plaats. A. v. d. Schraaf tien maal damkampioen Dhr. A. v. d. Schraaf heeft de af gelopen maanden bij het door de dam club „Kgpelle" gehouden onderling dam- toernooi weer getoond, de sterkste te zijn. Voor de zevende achtereenvolgen de maal werd hij plaatselijk damkampi oen. Deze nog jeugdige speler heeft nu tien maal het kampioenschap op zijn neem weten te schrijven. De voorzitter, dhr. J. C. Walrave, deelde op de gehou den jaarvergadering deze uitslag mede en feliciteerde dhr. v. d. Schraaaf met het behaalde succes. Dank zij het win nen van de degradatiewedstrijd tegen St. Laurens met 128 wist men een plaats in de hoofdklasse te behouden. Een mooie prestatie boekte ook het lid Iz. op 't Hof die het kampioenschap van Zeeland behaalde in de eerste klasse. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. J. C. Walrave, C. van Liere en C. Sul- sters herkozen. In de kascontrolecom missie werd benoemd dhr. C. Blanken- burgh. Het ledental bleef op 17 stabiel. Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „O.W.T.B." te Kapelle werd met 105 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Pt. St. Maxence. De snelheid van de eerste duif bedroeg 1093.77 m per minuut en die van de laatste 936.66 m per minuut. De uitslag is: 1 P. Glas; 2, 9 en 20 P. I. Butler; 3 en 24 M. Bruinooge; 4 en 23 C. Slabbekoom; 5 A. Luteijn; 6, 7, 18 en 22 J. C. Nijsse; 8 en 26 A. A. van Driel; 10 en 17 Jac. Schrier; 11 J. de Schipper; 12 J. op 'tHof; 13, 16 en 19 J. L. de Jager; 14, 15 en 21 J. H. C. Poleij; 25 J. J. Rid derhof. DE ag- rijd jke. -3. ste en ONTWORSTELD LAND Onder deze titel verschijnt brj Firma G. W. den Boer te Middelburg een uniek fotowerk over Nederlands boeiendste provincie: Zeeland. Over ons prachtige gewest, dit ont moetingspunt van land en water, van verleden en heden, is thans een mag nifiek boek verschenen. In opdracht van het Provinciaal Bestuur van Zeeland stelden de journalist G. A. de Kok en de econoom Drs. M. C. Verburg een voortreffelijk fotoboek over Zeeland samen. Een werk dat zij de titel gaven van „Ontworsteld Land". Het is een boek, dat uitmunt door zijn doordachte opzet en evenwichtige ihdeling. Tekst en foto's zijn tot een geheel samen gevoegd. usix In dit kloek uitgevoerde boek wordt in een drietal hoofdstukken de relatie geschetst tussen de zee, het land en de Zeeuw. En uit de prachtige foto's en de suggestief geschreven tekst rijst het boeiende beeld op van het Zeeland van vandaag: een provincie waarin sinds de eerste dag is geworsteld met het water, een gewest met een ondernemende be volking, een intensieve landbouw en visserij en een bloeiende industrie. Prijs 17,50. Verkrijgbaar bij Boek handel van der Peijl. Van 1319 mei 1960 KRUININGEN. Geboren: Pieter, zv. Pieter Jansen en Pietemella Willemina Oele. Huwelijksaangifte: Adriaan Jansen, 24 j. en Barendina Jacomina Westveer, 22 j. te Wolphaartsdijk. Over de maand april 1960 KRABBENDLJKE. Geboren: Christina, dv. C. Nieuwenhuijse en M. Lobbezoo; Cornelis Abraham, zv. C. Janse en N. M. J. Kasse; Frans Jan, zv. J. Water man en M. N. Dominicus; Neeltje Ja- coba Maria, dv. J. M. Visscher en N. M. J. Slabbekoom... Leendert Samuël, zv. J. I. Zuidweg en W. Jobse; Arie Jacob, zv. J. Kriekaard en D. Kop. Ondertrouwd: A. C. Fijan, 33 j. en T. J. A. van Doorn, 25 j.; J. van Iwaar- den, 25 j. en M. B. de Waard, 19 j. Gehuwd: H. J. Neels, 21 j. en N. G. Huissen, 19 j.; M. K. van Iwaarden, 24 j. en B. Hennekij, 21 j. Overleden: T. Slabbekoom, 88 j. KAPELLE. Geboren: Maarten, zv. M. C. Nieuwenhuize en A. C. A. Mol; Jo hannes Willem Jan, zv. A .de Jager en J. v. d. Bosch; Franciscus Huibrecht, zv. F. J. M. Janssens en W. Danker; Maatje Pieternella, dv. H. A. v. d. Vrie en W. Slabbekoom; Christiaan Samuël, zv. A. S. van Liere en L. Salm. Gehuwd: Johannes Pieters, 28 j. te Vlissingen en Janna de Jager, 22 j.; Adriaan Matthijs Glerum, 28 j. te Goes en Johanna Wisse, 23 j.; Pieter Kra mer, 28 j. te Goes en Geertriuda Ka- tharina Lena Sinke, 21 j.; Pieter van Pienbroek, 46 j. en Janna Nieuwdorp, 46 j.; Marinus van Noorden, 28 j. te Kruiningen en Maria Slabbekoom, 27 j.; Pieter Gerard Karelse, 23 j. te Krui ningen en Maatje Dina Kant, 21 j. PREDIKBEURTEN Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. W. Slik. 2.30 uur: Eerw. Heer A. Sieders. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 10 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 10 en 2.30 uur: Ds. P. J. Mietes, A'dam. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 9 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. 2.30 u.: Ds. Metting v. Rijn, Vlissingen. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 10 uur: Ds. J. Mortier. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 10 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Muller, Heere. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 10 uur: Dhr. van Zweden, Yerseke. Kr abbendjj ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur: Ds. J. van der Klaauw. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. N.m. bed. H. Doop. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Jeugddienst. Ds. A. P. van der Made uit Rotterdam. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 10 uur: Ds. J. van der Leek. -3 Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. N.m. bed. H. Doop Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) 10 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) .10 uur: Ds. J. van Dijken. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig, ge duldig gedragen lijden onze lieve Opa Jan de Rooij Yerseke: Rita, Jacob en Jantje de Rooij Ko, Rita, Jan, Digna, Rienie, Fransje Sinke Harlingen: Jantje en Corrie de Rooij Tilburg: Jos, Jantje en Marga Sinke Yerseke, mei 1960 Denkt U er aan dat op MAANDAG 23 MEI de grote gaat beginnen Grijpt Uw kans op een gratis dagje uit Koopt bij de Wewico-winkeliers Bij iedere japon een passende Ruime keuze Lage prijzen WEMELDINGE Haven Yerseka Telefoon 390 Vraagt vrijblijvend demonstratie Papegaaistraat 4 Goes Telefoon 01100-2944 tijd voor SPORTKLEDING Bekijk onze colletle eens van STURKA, voor heren zowel als voor jongens zonder chauffeur Volkswagen en Chevrolet Garagebedrijf Tel. 413 - Kruiningen TE KOOP in elke hoeveelheid Oude Boogaert 29 D.V. Hemelvaartsdag a.s. 7.30 uur in school Damstraat, Yerseke over: „Zal ik hiernamaals mijn geliefden herkennen?" is voordeliger A.s. zaterdag 5 tompoucen van f 1, voor 75 ct 250 gr gesorteerde koekjes 65 cent Malse bolussen enz. Zie onze etalage. A.s. DINSDAG OLIEBOLLEN Geniet van onze voordelen Sneller, beter en goedkoper! L. GRIMM Lange Ville 9 Yerseke voor hele of halve dagen Zwitsers import in het duurdere genre Voorradig in vele tinten en modellen 15 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling - Inzenden: uiterlijk tot woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad J 0,25 extra Te koop gevr. in zeer goe de staat zijnd wandelwagen tje. - E. Jansa-de Landme ter, Yersëfe. Extra aanbieding, mooie charmeuse jujion kant '2,07. Wit katoenen petty- coats 3,97. Schuimrubber pettycoats 5,60. Prachtige charmeuse Lino onderjur ken m. bp. kant 3,97. Prach tige nylon onderjurken, mo derne kl. 7,95. - Nout Sin ke, Ygrseke. Bijzonder koopje! Mooie overhemden in verschillen de ruitdessins in alle heren- maten 5, 6, 7 zolang' de voorraad strekt voor 5,95! (Normale waarde 7,25.) Tóch nog gratis spaarzegels Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Autokaarten, zakatlassen, reisgidsen, veraangenamen uw reis. Komt U eens zien! Van der Peijl, Yerseke. Gevraagd: Woning te huur of te koop (gem. Yerseke). Brieven onder no. 20-1, Bur. Yerseksche Courant te Yer seke. Voor dinsdag en vrijdag een werkplek gezocht. - Meule- meesterstraat 17, Yerseke. Jongensblouses 10, 12, 14 jaar m. lange mouw 4,90. Jongensblouses 10, 12, 14 jaar m. korte mouw 3,90. J. de Neef, Tel. 416, We- Een tube Kemt haarcrème prima haarborstel voor 1,95. - Kapsalon D. Boo- gert, Yerseke. Zojuist ontvangen Waaronder assortimenten Nederland en Indonesië OPENBARE ULOSCHOOL TE KRUININGEN Leerlingen, die 6 klassen der L.S. hebben door lopen, kunnen worden ingeschreven voor de nieuwe cursus die in september 1960 begint. De school leidt op voor de MULO- diploma's A (Middenstandsdiploma in begrepen) en B, terwijl de mogelijkheid bestaat een diploma machineschrijven te behalen. Tijdens de eerste twee leerjaren behoeft geen schoolgeld te worden betaald. De boeken worden in bruikleen verstrekt. Aanmelding zo spoedig mogelijk bij het hoofd der school, IM. STEL, Markt 14 KOOPJES I I I •ill 1b' Ingeruilde gebruikte W 00 b j[hrr; sb ie* met garantie Telefoon 532 Dames! Bescherm uw ny lon kousen met de nylon jarretelles, zeer praktisch, zojuist ontvangen, alsook dames nylonkousen in don kere tinten vanaf 2,20. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15 Yerseke. Ook voor uw grasveld heb ben wy een geschikte ga zonmaaier. - Fa, O. Koster. Koopje! Kinderwagen, half engels. - H. Lamper, Bek hof 12, Yerseke. Te koop een divan. - Juli- anastraat 19, Yerseke. Voor een fijne diepvries kip naar De Spar. Prijzen Vhn- af 3,95. - „De Spar", Tel. 689, Yerseke. Vanaf heden straatfoto's, 1,25 per 2 stuks, 80 ct. p. stuk. - Kantoorboekhan del W. Hamelink, Wemel- dinge. Jasperse blyft voordeliger! Bonbons 49 ct. Echte choc. 52 ct. Rumbonen 38 ct. Agar 22 ct. p. 100 g. Si- nasstaafjes 38 ct. Nogat- blokjes 38 ct. IJscups 45 ct. Alle soorten toffees Verk., v. Melle en Gilda. Alle soor ten drop 33 ct. Boterkoek jes 69 ct. Pinda en bit. koekjes 55 ct. Oesters 49 ct. Frou, ei en kokoskoek jes 59 ct. Br. speculaas 39 ct. Biskwie 32 ct. p. 250 g. Examen? Neem dan een goede vulpen mee. Dat geeft U zelfvertrouwen. - Van der Pejjl, Yerseke. Balastore koordjes vindt U in Wemeldinge alleen bij Jan Knook. Sturka damespantalons in terlenka, gestreept en effen tinten. Bijzonder leuk is onze collectie tuinbroeken voor meisjes groot en klein. Van IJsseldijk-Snoep. Te koop: Complete huiska mer, best. uit 2 clubs 4 stoelen tafel dressoir, alles in goede staat. - Te bevr.;, J. A. van Es, Emma: straat 4, Wemeldinge. -Heeft U een nylon kleding stuk dat grauw is of U een andere 'kleur wilt geven? Met de nieuwe nylon lintjes verf kunt U zelf in enkele minuten een nieuwe leuke tint geven. Voorradig in 24 kleuren. - Drog. Harthoom. Te koop: Kookhaardje. Ma- rijkelaan 48, Yerseke. Prima elastieken step-ins 3,104,00. Crêpe mous step- ins 5,25. Jarretelgordels 2,25. Elastieken verband- gordels 1,25. Hygia perio- dique pantalons 2,40. Hygia oplosverband 60 ct. p. 10 st. Nout Sinke, Yerseke. Speciale aanbiedingJonge v.v. witte kaas 500 g slechts 119 ct. Geurige ham 150 g 65 ct. - v. d. Burght, Em- mastraat 14, Yerseke. Blikvruchten. 1 bL aard beien en 1 bi. ananas samen 99 ct. Pracht abrikozen p. pot slechts 89 ct. - v. nd. Burght, Emmastraat 14. Na de schoonmaak een fleurig nieuw schortje! U ziet er dan steeds verzorgd uit. Ook in schorten hebben wij steeds het nieuwste en altijd iets aparts en onze collectie is bijzonder groot. Gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Ontvangen: Jongens- en meisjes crêpe mous skisok ken, wit, gekleurd en effen tinten, in alle maten, in verschillende dessins. Oók voor heren een ruime sor tering en in alle soorten. - A. C. Baay, Yerseke. Lange lederen jassen, jek kers, vesten, damesmantels en -jasjes, beter en voor deliger bij St. Antoine, Roosendaal. Bezoekt aan huis, ook 's avonds. Bijzonder koopje! Mooie charmeuse meisjesonderjur ken met ruime strook en kantje, maten 45 t/m 100, pracht kwaliteit van Jansen en .Tilanus, slechts 1,95, 2,45, 2,95. Ongelooflijk goedkoop- Textielhandel Snoep-van Willigen. Werkster gevraagd 1 dag per week. - I. Fluyt, Pr. Julianastr. 36, Wemeldinge. Ontvangen: Wit kat. kin- der-onderjurkjes m. feston, in wijd petty-coatmodel, zeer praktisch, vanaf m. 45 tot 90. Zie de etalage! A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Een fijne ijstaart met de feestdagen vanaf 1,50 tot 3,—. - „De Spar", Lepel straat, tel. 689, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Wy ontvingen een grote zending heren mouse-crèpe ankiets in nieuwe dessins en kleuren, ook multi-color. Pracht kwaliteit en voor delig in prijs. Ook grote keuze in jongens- en meis jessokjes. Gratis spaarzè- gels! - Textielhandel Snoep- van Willigen. Het is de wetenschap ge lukt een nieuwe, zeer ac tieve huidbalsem te ontwik kelen, die U snel van puist jes, pukkels, meeëters e.d. bevrijdt. Jade huidbalsem zorgt voor een gave en ge zonde huid. - Drog. Hart- hoorn. Onze collectie kinderjasjes in wol en popeline is dit seizoen héél geslaagd! Apar te modelletjes en de prijzen vallen altyd mee. U slaagt bij ons goed en voordelig! Gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi- gen. Jasperse blijft voordeliger! Limonadesiroopol 85 ct. 8 zware but.repe|icjl,Soep- ballen 49 ct. Rozijnen 49 ct. Hagelkorrels 39 ct. Ech te choc.hagel 65 ct. Vlok ken 49 ct. p. 250 g. Haring filets 52 ct. Ontbijtkoek 39 ct. Pruimen 55 ct. 250 g. Pickel p. jampot 49 ct. Ho ning p. pot 85 ct. Verse pinda's 54 ct. p. 250 g. 2 pak lucifers 39 ct. Makreel 62 ct. p. groot blik. Histor verven vindt U in Wemeldinge alleen bij Jan Knook. Bybels in oude en nieuwe vertaling, kerkboeken voor aHte gezindten levert U: Boekhandel van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Kruiningen, Tel. 381. Jasperse blijft voordeliger! Magere ham 38 ct. Rook vlees 55 ct. Snijworst 39 ct. Ontbytspek 37 ct. Paling worst 42 ct. Lever 55 'ct. Leverkaas 45 ct. Hamkaas 40 ct. p. 100 g. V.V. kaas 64 ct. Oude witte kaas 85 ct. Oude k. kaas 90 ct. Pan Pan 69 ct. p. 250 g. Edam mers 1 kg nu 2,09. Lunchkaasjes 1 kg 1,28. Knakworst p. pot 8 stuks 98 ct. Varkensvlees 65 ct. p. blik 200 g. Gehakt 54 ct. p. blik 200 g. Het allernieuwste Trenco nylonshirt nu voorradig in gestreept en effen. Abso luut no-iron, en heerlyk licht in het dragen. - Van IJsseldijk-Snoep. Een mooie collectie post zegels voor verzamelaars. Mapjes in een grote sor tering en diverse pryzen. - Boekhandel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. In textiel is Jasperse het voordeligst! Lonneker werk kleding. Effen en geruite overhemden, ook per meter. Spijkerbroeken. Pracht in terlock Tima en Sesa. Mooie nylonkousen. Heren- en kindersokken. Grote sorte ring lakens en slopen. Bad doeken en theedoeken. Mooie kindersportbroeken. Kinder blouses 2,10. Japonstoffen hebben wij steeds in het aparte genre. Als U zelf naait, doe het dan eens met een Simpli city patroon, dan is uw succes verzekerd. - Van IJsseldijk-Snoep. Lees- en studieboeken, ro mans, jeugdlectuur, atlassen enz. levert U: Boekhandel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Koraal sponsen en zemen alleen bij Jan Knook, Yjfpr meldinge. Voor de kille avonden is een vest een onmisbaar bezit. Koop daarom in de zaak met grote sortering, en kies uit een Dik, Dun, Mohair, Shetland, Bouclé of een Fil d' ecosse vest. - Van IJssel dijk-Snoep. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453,,-^iddelburg. Voor de._kamende pinkster dagen moet U toch beslist zo'n gemakkelijk Terlenka overhemd aanschaffen. Luchtig in het dragen, ge makkelijk in de wafcjten praktisch onverslijtbaar. Wij hebben ze voorradig in vele moderne tinten. - Van IJs- seldijk-Snoep. Uw documenten zijn veilig door een isolatie van as- best-cement in de All-Safe documentenkist. - Boek handel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Kleuter- en kinderjurkjes in een zeer voordelige prijs klasse. Bijzonder leuk kin derjurkje met smockwerk reeds vanaf 4,95. Twee delige jongens- en meisjes babypakjes in bijzonder leuke moderne tinten. Kom eens kijken, U slaagt be slist beter bij Van IJssel- dijk-Snoep.

Scheldebode | 1960 | | pagina 3