Moeder Baby-huidje Overspannen Zenuwen *1ABYDERMS?.eEDERZALF goede zonnebril ven Van VVillegen WEMELDINGE VAN WILLEGEN Waterproof-schokvrij enz. vanaf f 55.— HANSWEERT KRUININGEN RILLAND-BATH M KRABBENDIJKE WAARDE BURGERLIJKE STAND ÏÏL-1'-.-. 'iVtLÊCCN l-r.n f KAPELLE-BIEZELINGE PREDIKBEURTEN Postduivenvlueht. Op 1 mei werd door de postduiven vereniging „De Deltavliegers" met 35 duiven deelgenomen aan een vlucht uit St. Ghislain. De uitslag was: 1 Jac. Ridderhof; 2 en 7 P. de Boe, Katten- drjke; 3 M. Pieterse; 4 en 8 Jac. Rid derhof; 5 W. van Stel; 6 Gebr. van Stel. De uitslag van de wedvlucht uit Pont St. Maxence met een deelname van 64 duiven is: 1, 8 en 14 G. Felius, Kat- tendijke; 2 en 6 P. de Boe, Kattendijke; 3, 7 en 14 M. J. Nelisse; 4 M. Jere- ihiasse; 5 en 16 A. van Iren, Katten dijke; 9 M. Pieterse; 10 en 11 Jac. Ridderhof; 12 en 15 Gebr. van Stel. Voetbal. Een gecombineerd elftal van Wemel- dinge speelde zaterdagavond tegen een elftal van de veteranen. De veteranen deden het nog best en het mocht het gecombineerde elftal niet gelukken te winnen. Voor de veteranen was dat een goede prestatie. Eindstand 11. Uitstapje junioren. De Wemeldingse voetbaljunioren, die in hun afdeling op voortreffelijke wijze beslag hebben weten te leggen op de eerste plaats en tevens kampioen zijn geworden, zijn dinsdagavond op het ge bied van hun sport wel erg verwend. Het bestuur van de v.v. Wemeldinge had namelijk het plan opgevat om de junioren voor hun uitnemende presta tie te verrassen door het bijwonen van een voetbalwedstrijd van formaat. Bui tengewoon opgetogen stapten zij dins dagavond dan ook het Feijenoord-sta- dion te Rotterdam binnen om getuige te zijn van het grote voetbal-evenement FeijenoordFluminense, de Braziliaan se kampioensploeg. Genietend van het op wonderen gelijkend spel van de voet balhoogheden zagen zij nu werkelijk een altijd zwoegende en dribbelende Kees Rijvers, een Coen Moulijn met zijn snel le rushes, een nimmer wijkende spil Walhout en anderen als Cor van der Gijp, Jan Klaassens en Eddy Pieters Graafland. Hoewel zij als echte aan hangers van het Nederlandse voetbal Feijenoord een 12 nederlaag zagen lijden, toch waren zij verrukt en op getogen over het vertoonde spel van de misschien aanstaande landskampioen, doph niet in mindere mate over de beWegelijkheid der Brazilianen. Enigs zins onder de indruk verlieten zij het grote stadion, doch toen zij even buiten Rotterdam op de terugweg van ver versingen waren voorzien, was de We meldingse kampioensploeg in vorm en keerden zij in een buitengewoon ge zellige stemming behouden huiswaarts. Veilig Verkeersexamen. Tijdens het een dezer dagen gehou den schriftelijk verkeersexamen slaag den de volgende Wemeldingse kinderen. Openbare Lagere School: Johan Eij- ke, Adrié Dagevos, Jaap van Oosten, Koos Schouwenaar en Adrie de Hooge. Christelijke School: Gerard Wisse, Pietje van Wijngaarden, Adrie Mieras, Jan 4e Schipper (met lof), Jos van Elsaetoer, Willy Daane, Anneke West- strate, Gerard Schouwenaar, Anton de Vos, Catrien Brouwer, Ina Jobse, Jan J. Dekker, Gabri de Jonge, Koos van Nimwegen, Cor Veerhoek, Corrie de Mul, Thea Vleugel, Yvonne Slik, Lenie van Stel, Dien Vleugel, Piet de Bour- graaf, Schippersschool: Marleen Pik, Dies Theunisse (met lof), Frans Schets (met lof), Jannie Ooms, Chris Cornet, Piet van de Boogaart, Sonja de Veur, Gerda Kik, Ina 'Karelse, Klaus Schipper, Jan Hubers. Dr. W. F. Gnirrep overleden. Zondag overleed op 72-jarige leeftijd in het ziekenhuis „Oostwal" te Goes dokter W. F. Gnirrep. Hij werd geboren op '31 januari 1888 te Amsterdam. Na een korte tijd gepraktiseerd te hebben in Stad aan 't Haringvliet, vestigde Dr. Gnirrep zich in 1918 te Wemeldinge. Eind 1953 deed hij zijn praktijk over aan Dr. A. J. Eckhardt. Tevens werd in 1953 Dr. Gnirrep gehuldigd in ver band met het feit dat hij 35 jaar in Wemeldinge arts was. Ook werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oran je Nassau. In Dr. Gnirrep heeft Wemeldinge niet alleen een groot geneesheer verloren, maar tevens iemand die heel veel ge daan heeft voor diverse verenigingen, waarin hij een stimulerende kracht was. Ook in de oorlog bleek Dr. Gnir rep een goed vaderlander te zijn en me nigeen bleef door zijn toedoen uit de handen der vijand. Woensdagmiddag werd het stoffelijk overschot onder grote belangstelling ter aarde besteld. Een groot aantal kran sen en bloemstukken dekten de baar, die werd gedragen door leden van de Rode Kruiscolonne van Wemeldinge. Aan de groeve werd gesproken door burgemees ter C. N. F. van Sas. De begrafenis- dienst werd geleid door de Ned. Herv. predikant Ds. K. W. Slik. Aan het slot van de droeve plechtigheid sprak de Weled. Heer Heynert, zwager van de overledene, een dankwoord. Gevonden voorwerpen. Gevonden een bruin ledexen porte- monnaietje en een jongensjasje (rood met zwart). Inlichtingen ter secretarie. H.M. de Koningin bezoekt Wemeldinge. Bij het gemeentebestuur is officieel bericht binnengekomen, dat H.M. de Koningin tijdens haar aanstaand bezoek aan Zeeland ook een bezoek hoopt te brengen aan Wemeldinge en wel op woensdag 18 mei. Volgens het program ma zal Hare Majesteit om 12.45 uur aankomen bij de amtbswoning van de burgemeester, waar 't gemeentebestuur Haar zal ontvangen. Vóór het vertrek uit Wemeldinge wordt gereden naar het laboratorium van 't Rijksinstituut voor Visserijonderzoek, waar Hare Majesteit zich op de hoogte wil stellen van de tot dusver bereikte resultaten met betrek king tot de kunstmatige oesterteelt. Het vertrek van het laboratorium is be paald op 13.45 uur. De route van de koninklijke stoet door Wemeldinge is als volgt: Hoogeweg, Dorpsstraat, slop van Traas, Reepweg en terug over de Reepweg, slop van Traas, Dorpsstraat, Wilhelminastraat, Westelijke Kanaal- weg (tot Bonzijbrug). Het gemeente bestuur verwacht natuurlijk, dat alle langs de route wonende ingezetenen de vlag zullen uitsteken. Op de inwoners wordt een beroep gedaan, en met na me op de jongeren boven 16 jaar, om mee te helpen aan de versieringen, welke langs de route zullen worden aangebracht. Helpers voor het maken van erepoorten en versieringen kunnen zich melden vóór het Ned. Herv. Jeugd- gebouw op maandag 16 mei a.s. des avonds om 7 uur. Getracht zal worden voor invaliden plaatsen te reserveren. Opgaven hiervoor op maandag a.s. tus sen 9 en 12 uur ter gemeentesecretarie. KAPELLE(Z.B.) Telef. K 1 102-223 Onze gehele voorraad horloges en wekkers is door de Keuringsdienst van Waren gecontroleerd op gevaarlijke uitstraling en in orde bevonden. gemeente vert$e>$3ij. Zij zal hier uur aankomend Naaat zij Wemel- Bezoek H.M. Koningin Juliana. H.M. de Koningin zal tijdens haar bezoek aan Zeeland ook enige tijd in onze om 2 dinge heeft bezocht, zal zij aan de grens der gemeente doodde 'burgemeester worden begroet en komt ze langs de volgende route ons dorp, bignen: Vlake- brug, Zouteweg, Zanddijk, Zandweg, Hoofdstraat, Markt, Burg. Elenbaas- straat, Burg. Vogelaarstraat, Clercq's- wegje, Berghoekstraat, Elenbaasstraat,. Rijksweg. H.M. zal ih onze gemeente ongetwijfeld een hartelijke ontvangst te beurt vallen, wat wel in de eerste plaats tot uiting moet komen door het uitsteken der vlaggen van de huizen langs de route. In het Dorpshuis biedt het bestuur van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland H. M. een lunch aan, waaraan ook de burgemeester zal aanzitten. H.M. vertrekt weer uit Kruiningen om kwart over drie. Daarna wordt Hansweert bezocht. Hier loopt de route langs de Boomdijk, Schoolstraat, Nieu we Kerkstraat, Kanaalstraat, Lange Geer, Schoolstraat, Boomdijk, Zeedijk richting Biezelinge. 1 Een gedeelte van de Markt te Krui ningen en het Dorpsplein te Hansweert zal gereserveerd worden voor school kinderen en bejaarden. De postduiven. Met 89 duiven werd dopr de P.V. „De Vrijheidsduif" alhier deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, afstand 258 km. De duiven werden om 6.20 uur gelost en de eerste arriveerde om 10.14.39 uur; ze had een snelhejd behaald van 1103.08 m pér minuut. De uitslag was: 1, 8 en 19 M. B. Blok; 2, 5, 14 en 22 Steenpoorte-Buijze; 3 G. de Bruine; 4 M. Poleij; 6, 7 ën 17 J. L. D. Schrier; 9, 20 en 21 K. Tjarks; 10 H. C. Poleij; 11 H. M. Dek; 12 J. J. Oele; 13 en 18 A. I. Neve; 15 M. Eck hardt; 16 P. A. Kakebeeke. Slaapkamer van woning brandde uit. In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twee uur, is'brand ontstaan in de woning van dhr. P. H. A. Pol derman, landbouwer en wethouder de zer gemeente. Een slaapklier op de bovenverdieping, waarin een van de zoons sliep, brandde nagenoeg geheel uit, waardoor aanzienlijke schade ont stond aan huisraad eh kjeding, terwijl de benedenverdieping enige waterscha de opliep. De brandweer, die snel ter plaatse was, had het 'Véhlr spoedig on der de knie. De bewoners konden zich bijtijds in veiligheid stellen. De oorzaak van de brand is onbekend, de schade wordt door verzekering gedekt. Lichtmast gekraakt. Vrijdagmiddag om kwart voor twee is op de Rijksweg alhier een truck met oplegger door onbekende oorzaak van de rijbaan afgeraakt en tegen een grote lichtmast gereden, die als een lucifer afknapte. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de weg naar de Veerhaven. De voorzijde van de wagen werd zwaar beschadigd. De 46-jarige chauffeur H. V. uit Moergestel liep geen letsel op. De truck is eigendom van de bierbrou- wérij „De Schaapskooi" uit Tilburg. Met bromfiets gevallen. Vrijdagmiddag kwam op de Rijksweg tlissen f:de Vlakebrug en de Zanddijk mevr. B. E. de Jonge-de Poorte met lï&ar bromfiets te vallen, waardoor ze zo ernstig werd verwond, dat over brenging na'óiljeen ziekenhuis te Goes noodzakelijk, bleek. Prachtig resultaat. De W.S.V. „Kruiningen'ój; nam op 7 mei deel aan de Bev-rijdings-herinne- ringstochten te Vlaardingen, die waren uitgeschreven door de W.S.V. „Liberty" aldaar. De Kruiningse wandelaars heb ben zich daar van hun beste zijde laten zien, want onder gerenommeerde wan delsportverenigingen uit Vejilo, Deven ter, Amsterdam en Rotterdam, wisten zij op de afstand 25 kpi de eerste prijs te behalen. Zij verwierven daarbij te vens de beschikbaar gestelde wissel beker. Ook op de 10 en 15 km behaal den zij een prachtig resultaat, n.l. een le en een 5e prijs. De W.S.V. „Liber ty" heeft thans besloten om op Hemel vaartsdag met 4 groepen deel te nemen aan de Luctor et Emergo-tochten al hier. Voetbal. Afgelopen zondag speelden de Hansw. Boys I uit tegen Terneuzen I. Hoewel Terneuzen in de 2e klasse van de K.N. V.B. speelt en de Boys in de 4e klasse, wisten de Boys te winnen met 31. De Boys ontvangen zondag voor de bekercompetitie Steen. Na dë' onver wachte overwinning van de Boys op Terneuzen is deze wedstrijd van belang geworden, want indien Hontenisse a.s. zondag een tamelijk grote nederlaag zou krijgen van Terneuzen en de Boys behaalden een tamelijke overwinning op Steen, zouden de Boys winnaar in hun poule zijn geworden, waiit bij ge lijk aantal punten bjj de eindstand be slist het doelgemiddelde. Een spannen de wedstrijd mogen we. dan ook ver wachten. Ernstig ongeval. Bij de overweg Kruiningen-uYerseke is de inwoner van Hansweert P. v. B. met zijn brommer komen te vallen. De juiste toedracht van het ongeil is on bekend. De berijder kWam zo erïistig te vallen, dat medische hulp moest worden ingeroepen. De art£j aehtte overbrenging naar het ziekenhuis in Goes noodzakelijk. Dezelfde avond is hij evenwel per ziekenauto na^r huis ver voerd. De brommêx was zwaar bescha- d's4 ,.T - Bevrijdingsfeest. Het bevrijdingsfeest werd door klok gelui geopend, waarna de padvindsters- groep Jeanne d' Are de vlag hees. Kort daarop kwam Hans de Weert met z'n familie efi kennissen met de boot bij de kleine sluis aan en werd door 't Oranje comité verwelkomd, waarna het gezel schap achter het drumkorps van Schel- degalm haar Kaj Munck ging. Hier sprak burgemeester Schipper en zei o.a. dat de Hansweertse bevolking reden te over heef},.om deze dag met gepaste vreugde door te brengen, als we terug denken aan de jaren 1940-'45 en dat we nu verlost zijn van de tyrannie, die toen over ons land heerste. Dhr. J. Griep, voorzitter van de oranjevereniging „Beatrix", heette Hans de Weert en z'n familie van harte welkom. Hans de Weert sprak een dankwoord uit en hij raadde de Hansweertse bevolking aan om van het oude veerhuis een Schelde- museum te maken. Voorafgegaan door Scheldegalm gingen allen naar het sportterrein, waar een paar schoolelf tallen tegen elkaar speelden om een beker. De o.l. school won van de r.-k. school, zodat de beker in het bezit blijft van de o.l. school. Na de middag werd een optocht gehouden waaraan prijzen verbonden waren. De eerste prijs werd toegekend aan een wagen „Vakantie- vreugd"; 2e pr. Polyhymnia,; 3e pr. Sneeuwwitje en de zeven dwergen; 4e pr. Eerste hulp bij ongelukken; 5e pr. Carnavalsgroep; 6e pr. De Nederlandse vlag. Na deze optocht werden er volks spelen gehouden. Aan de yurgchillende wedstrijden deden de „oudjësvan 1800" ook mee en vooral het kruiwagen rij den was uitermate spannend en het verwekte tevens grote hilariteit. Des avonds werd de vlag gestreken door de padvindersgroep Jeanne d' iyaarna iedereen meeging om verder in zaal Zeelandia een genoeglijke avond door te brengen. Omstreeks 10 uur verliet 'Hans cje Weert met z'n familie het feest en sprak als zijn mening ujt, dgt de Hansweertenaren kunnen feeëtëh,'1 feoals werd beweerd. Mijnhardt's Zenuwtabletten bare school. De aanvoerder, A. Bruin- ooge, mocht een fraaie wisselbeker in ontvangst nehien. Burgemeester Jobse hield een herdenkingsrede, die besloten werd met een driewerf hoera. Om 8 uur werd geconcerteerd door „Rillandia" en „Erato", afgewisseld met demonstraties van de gymnastiekvereniging W.I.K. Jaarvergadering Kleuterschool. Dinsdag j.l. werd de jaarvergadering gehouden van de Herv. Kleuterschool onder leiding van de voorzitter, dhr. J. A. Boot. Hij kon de aangename mede deling doen dat de bouw van een 4- klassige nieuwe school op 17 mei zal worden aanbesteed. In het bijzonder bracht hij dank aan burgemeester Job se voor de bijzondere yver die hij heeft betracht om de bouw van deze school te bevorderen. Het batig saldo over 1959 bedroeg 328,42. De inkomsten bedroegen 15.801,38, de uitgaven 15.472,42. De begroting voor 1960 werd vastgesteld op 18.585,05 met een nadelig saldo van 50,05. Vóór de be stuursverkiezing herdacht de voorzitter het overlijden van dhr. M. Hoek, die veel voor de school heeft gedaan als penningmeester en secretaris. Op zijn verzoek werd een ogenblik stilte be tracht te zijner herdenking. Dhr. M. Bo- lier werd als bestuurslid herkozen. In de vakature wijlen dhr. Hoek werd ge kozen mevr. Glas. Er werd nog een damescomité benoemd bestaande uit de dames mevr. Hoek, mevr. De Goffau, mevr.' Kamps, mevr. Zuijdwegt en Zr. Vos, die zullen trachten gelden te ver zamelen voör aanbieding van een aan denken, te presenteren bij de opening der nieuwe school. Opbrengst collecte. De collecte voor de Gezamenlijke Mi litaire Fondsen welke afgelopen zater dag werd gehouden bracht 55,96 op. Bij de herdenkingsdienst op 4 mei van de Geref. en He^v. Kerk werd aan de uitgang gecollecteerd voor de vluch telingen. Deze colïecte bracht 112,01 I op. Benoeming. Mej. C. Hoekman is met ingang van 1 september benoemd als hoofd van een nieuw gebouwde kleuterschool te Zwijn- drecht. Mej. Hoekman is momenteel onderwijzeres aan de kleuterschool al hier. Niet erg betrouwbaar. Het 1%-jarig zoontje van D. Huis- sen werd door een hond van zijn oom aangevallen en in het gezicht gebeten. Niet minder dar),, negen wonden werden gemaakt, waaruit het bloed rijkelijk vloeide. Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" te Kapelle werd deelgenomen met 121 duiven aan een wedvlucht vanuit St. Ghislain. De snelheid van de eerst aankomende duif bedroeg 1124,49 meter per minuut en van de laatste 928,64 meter per minuut De uitslag is: 1, 7, 15, 18 en 19 J. C. Nrjsse; 2, 5, 8, 9, 13 P. I. Butler; 3, 10, 21 en 27 A. Lutepn; 4 en 30 J. H. C. Poley; 6 en 24 J. L. de Jager; 11 F, van Buël; 12 J. de Schipper; 14, 20, 25 en 26 A. A. van Driel; 16 en 29 Jac. Schrier; 17 J. J. Ridderhof; 22 P. Hengsdijk; 23 M. Bruinooge; 28 C. Slabbekoom. Spoedeisende raadsvergadering. In een spoedeisende zitting heeft de gemeenteraad te Kapelle dinsdagavond met negen tegen twee stemmen beslo ten de aanbestedingssom van 115.000,- voor de bouw van het rioolgemaal an nex persleiding te verhogen met een bedrag van 13.890,voor het slaan van een stalen damwand voor de bouw put. Nog geen week geleden werd het zelfde voorstel door de raad met vijf tegen zes stemmen verworpen. Zoals reeds vorige week werd medegedeeld, heeft de aannemer met het graven van de bouwput grote moeilijkheden gehad. Tot twee maal toe stortte de put ten gevolge van de slechte grondstructuur in en was de bouwput alleen nog maar te realisèren door het slaan van een damwand. Het technisch adviesbureau van de Nëd. Gemeenten te Amersfoort, die de opdracht voor dit ontwerp had gekregen, adviseerde de kosten van de damwand voor hun rekening te nemen, maar de raad ging in meerderheid hier mede niet akkoord, omdat naar hun mening het adviesbureau fouten had gemaakt, temeer doordat men vooraf sonderingen had gemaakt. Het besluit werd genomen onder de restrictie, dat geen nevengevolgen meer voor reke ning van de gemeente genomen zullen worden en onder protest van de fou tieve werkwijze van het technisch ad viesbureau. ZEEP Donderdag is de laatste dag van de zilveren dubbeltjes. Lever ze vóór of óp die dag in by bank of postkantoor. Nadien hebben ze geen andere waarde dan de zilverwaarde, en die is gering! Voetbal. De voetbalclub Rillandia III speelde zaterdag tegen Borssele. De uitslag was 24. Opbrengst collecte. De collecte die vorige week werd ge houden voor de Gezamenlijke Militaire Steunfondsen heeft opgebracht 179,83. Bevorderd. Dhr. A. J. Schout, klerk ter gemeen tesecretarie alhier, is bevorderd tot ad junct-commies. Gouden bruiloft. - Het echtpaar H. Prevo-v. d. Vliet, herdacht donderdag 12 mei hun gouden huwelijksfeest. Deze heugelijke gebeur tenis werd met familie en vele kennis sen feestelijk gevierd. Beide oudjes zijn nog kerngêzónd. 4 Aanrijding. Op het kruispunt RijkswegStations straat had maandagmorgen een aanrij ding plaats tussen een auto bestuurd door dhr. J. G. Verlare alhier en een motor. De bestuurder van d&u^uto wil de vanaf de Rijksweg dp ^t^uSnsstraat inslaan. De achterop klmende motor rijder, P. D. J. T. uit, Össendi ccht die wilde passeren, merkte t,è' laat,v^.t V. wou afslaan, zodat hij op dfe ifiüto in reed. T. werd van de motor 'geslingerd en bekwam schaafwonden aan de be nen. Dr. Kamps verleende i de éerste hulp. Dhr. V. kwam met de schrik vrij. Beide voertuigen werden danig bescha digd. Bevrijdingsfeest. Het bevrijdingsfeest, georganiseerd door de oranjevereniging Juliana", werd op donderdag 5 mei begunstigd door prachtig weer gehouden, 's Mor gens om 8 uur werd het feest jpgezet met een muzikale rondgang door de muziekvereniging „Rillandia". Van 8 8.15 uur volgde klokgelui en werd. yan vele woningen de driekleur gehesen. Vervolgens werden kinderspelen gehou den op het sportveld. Daarna volgde tractatie der schoolkinderen. Om half twee werd een optocht opgesteld, waar aan „Rillandia" met drumand en trom petters muzikale medewerking verleen de. Vervolgens Werd een voetbalwed strijd gehouden tussen de leerlingen der qpenbgre en christelijke school. De uit- slage was 40 in 't voordeel der opeg- Bevrijdingsfeest. Het bevrijdingsfeest werd des mor gens ingezet om 8 uur met klokgelui en er werden vele vlaggen uitgestoken. Om 9 uur werd door de schoolkinderen voorafgegaan door de muziekvereniging „Vooruit" naar het gemeentehuis ge marcheerd, waar het Wilhelmus werd ten gehore gebracht. Burgemeester Lokker hield hier een korte toespraak naar aanleiding van de bevrijding. Daarna werd afgemarcheerd naar het sportveld, waar diverse kinderspelen plaats vonden en tractatie. Te 1.15 uur werd een wielerwedstrijd gehouden op gewone fietsen, gevolgd door een voet balwedstrijd van Waarde I tegen de brandweer, die na verenging eindigde in een 32 overwinning voor Waarde. Hen werd een herinneringsbeker over handigd. Enkeitel volksspelen werden nog gehouden, ^oals tonnetje rijden, hindernislopen. pi stoelendans, waarna door „Vooruit" op de tent een populair concert ten gehore werd gebracht. In de avonduren trad in zaal Koeman Het Gezellentoneel uit Bergen op Zoom op met „Het hoedje van Marius",, waar mee ze een groot succes oogstten. Dank zij het mooie zomerweer kan Waarde op een geslaagde bevrijdingsdag terug- Bescherm uw ogen met een Kapalle (Z.-B.) Tel. 0 1102-223 03öil< i Rijkspostspaarbank. B(j het bijkantoor van de rijkspost spaarbank te Kapelle werden geduren de de maand april 127 inleggingen ge daan tot een bedrag va»' 14.853,05. Het aantal terugbetalingen beliep 46 tot een bedrag van 17.353^89. Er wer den geen nieuwe boekjes uitgegeven. Geslaagd. Aan de Etudes Universitaires Inter nationales te Brussel slaagde voor eco nomisch doctorandus dhr. C. J. Huissoon te Kapelle. Vicaris als hulpkracht. De Hervormde Gemeente te Kapelle zal de komende winter naast haar eigen predikant een vicaris als hulp krijgen. De Kerkeraad en Kerkvoogdy hebben dit na gezameniyk overleg besloten. Reeds enkele jaren wordt vooral voor de wintermaanden de behoefte gevoeld aan een hulpkracht omdat het kerke- werk te omvangrijk wordt, om dit al lemaal door één predikant te laten be hartigen. De aanstelling van een vicaris zal echter alleen voor de wintermaan den plaats hebben. Van 28 april11 mei 1960 WEMELDINGE. Geboren: Hendrik Jo han,' zv. Derk Jan Tjoonk en Fieter- nella Ruissen. Gehuwd: Cornelis Johannes Schipper, 25 j. en Cornelia Michelina Beenen, 20 j. te Heerewaarden; Marinus Scheele, 30 j. te Yerseke en Maatje Helena Lu- teijn, 22 j. Van 6—12 mei 1960 KRUININGEN. Geboren: Johanna Ma ria Geertruida, dv. Marinus Antonius Satink en Mariea Johanna Ogier; Hen- dricus Theodorus Jozef, zv. Theodoras Jozef Rysdijk en Irena Johanna Ver- bruggen; Peter, zv. Pieter Abraham Huisson en Willemijntje Adriana van der Vlies. Huw.aangifte: Mathijs Joseph Bar- tels, 34 j. te Meerlo en Adriana Dym- phina Maria van Kruijssen, 24 j. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Prof. Dr. W. C. van Unnik uit Utrecht, Jeugddienst. 2.30 uur: Prof. Dr. W. C. van Unnik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrge Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. D. Schneider, Biezelinge. 2.30 uur: Ds. Kloosterman, Vlissingen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Donderdag 19 mei, 7.30 uur: Ds. W. Hage, Middelburg. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30, 2 en .6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 u.: Ds. Penninga, Rotterdam Kr abbendjjke Ned. Herv. Kerk #.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 ,uur: Ds. J. van der Klaauw i v&erefv.Gmu,, 9.30, 2 uur: Dék-Gt-A. Zyderveld uit Capelle 'aan de URfeSèll 9.30 u. H. Avondm.;,2J ui' Nabetrachting W a aVd e Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Le#k. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Tj. M. Haitjema (jeugd dienst); 2.30 uur Ds. D. Schneidef. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk i 10 en 2.30 uur: Ds. J. van DJjken.

Scheldebode | 1960 | | pagina 4