u Wenst u een GROTE SORTERING van GOEDE KWALITEIT in P. PAAUWE - YERSEKE is 25STE JAARGANG No. 49 14 MEI 1960 Maatje Francina Dekker Wed. van J. Weststrate KORTE GOLFJES ZOETEWEIJ LEGER DES HEILS YERSEKE Opwekkingssamenkomst De kappers van Yerseke maken bekenddat met ingang van a.s. MAANDAG 9 MEI de tarieven zijn gewijzigd Knippen f 1. Kinderen t/m 12 jaar f 0,75 Scheren f 0,45 kostuums kombinaties overhemden dassen sokken enz. Koopt dan in de speciaalzaak VOOR VADER EN ZOON e taait roets Plaatselijk Nieuws YERSEKE en, nz. :lke het ilen LN aak ndc itcn U1S 29 I» Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor het medeleven tijdens haar ziekte en bij het heengaan van onze ge liefde vrouw, moeder, be- huwdmoeder, dochter, zuster en tante Cornelia Elizabeth vf- geh. Dan li. dJt. - /Aer n Inzonderh^ w'id aan Dr. Polder man en Dr. Ampt voor de geneeskundige „rulp en Zr. Noordhoek voor de liefderijke ver pleging Uit aller naam, M. VAN STEE Yerseke, mei Dam 4 Voor de vele blijken van belangstelling tijdens haar ziekte en medeleven na het overlijden van on ze geliefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder betuigen wij onze harte lijke dank, inzonderheid aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor hun ge neeskundige hulp en zus ter Noordhoek voor de liefderijke verpleging Uit aller naam, D. J. Weststrate Yerseke, mei 1960 Schuttershof 22 15 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; bjj vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Als U zelf een leuk sport- vest wilt breien, doe het dan eens met de nieuwe Pinquin sportwol in tweed effect. Breit zeer voordelig en kost slechts 1,90 per bol. - Van IJsseldijk-Snoep. Lees- en studieboeken, ro mans, jeugdlectuur, atlassen enz. levert U: Boekhandel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. In meisjesschoenen hebben wij het mooiste en modern ste. EmVe met anti-slijta- gezolen. Zie etalage's. I. Hage, Yerseke. Een mooie collectie post zegels voor verzamelaars. Mapjes in een grote sor tering en diverse prijzen. - Boekhandel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Naait U zelf een japon of rok, kom dan eens bij ons kijken en ook U zult ver rukt zijn van de kleuren en kwaliteiten. Neem dan ook tegelijk een Simplicity pa troon mee, want goed ge knipt is half genaaid. - Van IJsseldijk-Snoep. Grote sortering flats en da mespantoffels reeds vanaf 3,50. Damespantoffels met hakken 6,50. - X. Hage, Yerseke. 1960 I Haven Yerseke Telefoon 390 Zondag 8 mei n.m. 6 uur in de zaal van het Leger des Heils, Dominicusstr. 3 onder leiding van een aantal heilsofficieren en heilssoldaten TOEGANG VRIJ Geldkistjes in diverse af metingen, winkelkassa's. Boekhandel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. r - Paardemarkt 11 Telefoon 623 Goedkope en oersterke jon gensschoenen. No. 27 9,75; no. 28—31 11,25; no. 32 —35 12,50; No. 3640 13,75. In bruin en zwart. X. Hage, Yerseke. Lange lederen jassen, jek kers, vesten, damesmantels en -jasjes, beter en voor deliger by St. Antoine, Roosendaal. Bezoekt aan huis, ook 's avonds. Een welkom geschenk voor Moederdag is parfum, eau de cologne, lipstick, crème puf, Angel-face of nagellak. Drogisterij Harthoom. Lekkere eetaardappelen. Jan van den Dorpel, Van Randwyckstraat 20, Yer seke. Voor uw baby en kleuter hebben wij een zeer mooie voorjaarscollectie jurkjes, vestjes, truitjes en blouses in een zeer populaire prijs klasse en in het aparte genre. - Van IJsseldgk- Snoep. Zoekt U praktische en nut tige cadeaus, zie dan onze sortering katoenen, kanten en voorgetekende kleedjes. Baddoeken ook met bijp. washandjes. Losse en doos jes zakdoeken, merk „Obe lisk". Jorzo theedoeken, da mes nachthemden, pyama's, grote sortering schorten in diverse modellen. Nylon dameskousen in licht, don ker, taupe en zwart. Ont- bijtlakens, gehord, slopen en overhanddoeken, alles aan voordelige prijzen. - A. C. Baay, Yerseke. Hoera, ze zijn er weer, de mooie sterke jaeger sport- kousjes v.a. 1,45. Sokjes van dezelfde kwaliteit v.a. 1,35. Alle met nylon versterkt. Mooie gekl. crêpe mous sokjes v.a. 1,33. - Nout Sin- ke, Yerseke. Bruidsjapon, wit, maat 40 te koop. - Te bezichtigen Noordzandstraat 32, Yer seke. Voor de boerinnen: Nieuwe zijden en stoffen doeken en beuken. Ook aparte beuken met bijp. stoffen doeken. Steeds voorradig de pluche avonddoeken, halsnetjes en grote pluche netten. - A. C. Baay, Yerseke. Tuinslang vanaf 0,45 per meter. Gazonsproeiers van af 1,90 en beregenings- slang. - C. van Kruiningen, Yerseke, tel. 217. Een nuttig cadeau voor moeder vindt U bij ons, o.a. nylonkousen, handschoenen, thee- en baddoeken, kleed jes en zakdoekjes. - Gez. Harthoorn. Goedkope ijzersterke plas tiek sandalen, 2427 2,50, 28—31 2,95, 32—35 3,50, 36—39 3,95. - I. Hage, Yerseke. Mooie kanten bedspreien, prachtige patronen en zeer sterk, 2-pers 10,80, 1-pers. 9,50. Ook zeer mooi chenille 2-pers. bedspreien, slechts 25,90. - Nout Sinke, Yer seke. Voor moeder een sierpot of mooie kop en schotel aan voordelige prijzen. - K. Everse, Yerseke. Dolblij zal moeder zijn met een cadeautje uit onze enorme collectie luxe- en huishoudelijke artikelen. Coks Geschenkenhuis, Krui ningen. Beter stencilvrerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Ook een leuk artikel van Brabantia of Tornado is ze ker welkom. - Everse, Yer seke. Uw documenten zyn veilig door een isolatie van as- best-cement in de AU-Safe documentenkist. - Boek handel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Voor een gasfornuis of com- foor naar K. Everse, erk. gas- en waterfitter. Gazonmaaiers vanaf 37,95. Bladharken vanaf 1,75 en kantenscharen. - C. van Kruiningen, Yerseke. Een praktisch geschenk voor Moeder zijn Elbeo kou sen. In zeer veel moderne donkere tinten voorradig en... ze loopt er veel langer mee. - Van IJsseldijk-Snoep. Voor de schoonmaak steeds keukenbont in diverse kleu ren, wit en crème gordijn kant in verschillende breed te. - A. C. Baay, B. Sinke- laan 15, Yerseke. Met dit mooie voorjaars weer draagt U toch zeker een leuk sportoverhemd. Neem dan een Terlenka sportoverhemd of een No- Iron. Voorradig in zeer veel moderne dessins. Doe uw keus in de zaak met de grote sortering. - Van IJs seldijk-Snoep. tel. 639 :ans verauoDeia en wij grepen ae ansen, welke de zich snel ontwikkelen de techniek bood. Nederland heeft een ander gezicht gekregen: het is metter daad industrieland geworden. Ons klimaat, waarin de handelsgeest zo uitmuntend kon gedijen, bleek bij een goede bodemverzorging, zeer ge schikt om industriële capaciteiten tot veel grotere inspanning aie i\eaerianu zich getroost op het gebied van weten schappelijk onderzoek, steeds meer de wieg van nieuwe ontwikkelings mogelijkheden. Ons leven en dat van onze kinderen staat immers niet stil bij 1960. Onze economie heeft met de 21 miljard gul den aan investeringen in de industrie een i 3 prijzei srradig >04 }D NT (ES ie en the particuih jijverdie' ■hikt v<x e. Brieve w. PW s 37, Gif sitie van de metaal-verwerkende nij verheid. Ze werd mee gedragen door de snelle groei van de aardolie-industrie. De elektrotechnische industrie kwam tot verdere ontplooiing, omdat ze de grotere generatoren en transformatoren wist te bouwen waaraan onze elektri sche centrales thans behoefte hebben. De chemie snelt voorwaarts, de petro chemie rond de Nieuwe Waterweg gebundeld volgt op de voet. De soda- fabriek van Delfzijl is een hoofdstuk apart. Wat zijn er rond haar wordings geschiedenis geen zuchten geslaakt in verband met mogelijke gevolgen op de internationale markt! Met de soda kre gen wij een nieuwe grondstof binnen het bereik van velerlei nieuwe indu strieën. De textielindustrie wist ver hoging van kwaliteit te paren aan een verhoogde mate van samenwerking, waardoor ze tot dusver op bevredigende wijze de toenemende concurrentie het hoofd wist te bieden. Het was een ge weldige inspanning, nadat Nederland op zo vlotte wijze het Indonesische af zetgebied was kwijt geraakt. Fabrieken die jaar in jaar uit niet anders dan grove katoentjes voor „de Oost" had den gemaakt, gingen kwaliteitsgoede ren fabriceren die het moesten kunnen opnemen tegen het beste van de Zwit serse, Duitse, Franse of Italiaanse markt. En het lukte boven verwachting. Gelukkig kregen wq bij onze pogin gen nieuwe arbeidsplaatsen te scheppen, de steun van buitenlandse industriëlen: 124 buitenlandse vestigingen (waarvan ruim de helft Amerikaans) en 117 ge mengd Nederlands-buitenlandse bedre ven werden in de laatste industrialisa tie-nota genoemd. Ze brachten boven dien een eigen sfeer van werken mee, eigen technische kennis, eigen produk- tie en organisatie-methoden, waarvan Nederlandse bedrijven hebben kunnen leren, dank zij het feit, dat deze in dustrie veel onderdelen voor hun pro- duktie bij Nederlandse fabrieken heb ben uitbesteed. Naar schatting hebben de buitenlandse vestigingen ons tot dus ver. 25.000 afbeidsplaatsen opgeleverd. Daarnaast hebben wij onze teleurstel lingen gehad; er zijn failissementen ge- mij dat het altijd 21 maart moet zijn. Wat is juist? Vraag van T. K. U hebt inderdaad gelijk. Dit jaar be gon de lente op 20 maart en wel precies om 15.43 uur. De narigheid van de niet vaste seizoendata schuilt in het feit dat een jaar nu eenmaal niet precies 365 dagen telt, maar 365 dagen 5 uren, 48 minuten en 46 seconden en daaruit volgt dus ook dat de seizoenen niet netjes een geheel aantal dagen tellen, waardoor dergelijke verschuivingen kunnen ont staan. Bovendien spelen nog andere fac toren, waaronder de elipsvorm van de aardbaan om de zon, een rol. Tapijtkever. Waaraan is de tapijt kever te herkennen vraagt A. v. d. G. te R. De tapijtkever lijkt wel wat op een lieveheersbeestje, doch is iets kleiner en heeft beige-bruine schilden in tegen stelling dus met het lieveheersbeestje, dat rode schilden heeft. Inplaats van zwarte stippen heeft de tapijtkever witte ronde of langwerpige-dwarse vlek ken op de schilden. Uit uw beschrijving moeten we dus opmaken dat u dan ook werkelijk met de tapijtkever te maken hebt. De larven zijn donker gekleurd, stekelharig en lijken op het eerste ge zicht wel wat op een pissebed. Deze zijn het, die grote schade kunnen aanrichten aan wollen stoffen, tapijten, veren bont en borstels en zelfs zijn ze in meel aan getroffen. Tulpen in bloei brengen. -Wat is de oorzaak dat mijn madame lefeber tul pen slechts een jaar in bloei komen.j Het daarop volgend jaar vertonen zij j slechts een groot blad, waaraan ver schillende kleine bollen zitten als men ze uit de grond neemt. De madame lefebre is een goede tulp voor verwildering, die dus niet elk jaar uit de grond genomen behoeft te wor-1 den en elk jaar bloeit, al wordt de bloem dan wat kleiner. Hoe is de grond en hoe is de bemesting? Wanneer u weer tulpen of andere bollen planten wilt, ga dan van te voren de grond goed los- maken en bemesten met verteerde stal- mest, want als u het alleen op het re- i LoneeisLUK JjrieKonmgenavond" Deze titel luidt: ..Twelfth Night" Piet Rentmeester behaalde zijn derde overwinning. Ook deze week kwam Piet Rentmees ter tot buitengewone prestaties. Na de fraaie resultaten in Berg aan de Maas en in Vlissingen was Piet in Beverwijk ook heel goed op dreef. In de laatste kilometers legden hij en de voor eigen publiek rijdende Coen Niesten de ove rige renners volledig hun wil op. In een adembenemende eindsprint, waar Gerrit Voorting ook aan deelnam, kon Niesten de bloemen in eigen huis houden; eer vol eindigde Piet op de tweede p'aats. In St. Martens-Lierde (B.) was Piet Rentmeester ongenaakbaar. In deze koers ging hij met drie Belgen vrij spoe dig na de start aan de haal. Toen zijn metgezellen na ruim 100 km enigszins verslapten, zette Piet met nog 40 km voor de boeg alleen door. Terwijl de 3 renners door het peleton ingelopen wer den en het peleton alles samenbundelde om ook Piet in te rekenen, hield hij schitterend stand. Met 1.10 min. voor sprong werd hij fraai winnaar, de 154 km in 4 uur 5 min. Het is thans dui delijk dat Piet in een uitstekende con ditie verkeert. Dit weekeinde start hij weer in België. WATERGETIJDEN WEMELDEN GE Van 1521 mei 1960 Dinsdag 17 mei: Laatste Kwartier Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 6.36 7.21 8.11 9.12 10.33 11.54 0.23 7.02 7.49 8.36 9.44 11.07 1.03 12.10 0.35 1.28 2.25 3.33 4.56 6.11 1.01 1.54 3.02 4.27 5.46 6.48 Te Yerseke 5 minuten later Te Hansweert 30 minuten vroeger

Scheldebode | 1960 | | pagina 1