PUR O L Burgerlijke Stand V.h&clLk&euht&n Koop nü IVOROL YERSEKE WEMELDINGE Yt/aterprool-schokvrij enz. vanaf f 55.— Huidgenezing KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Boven de negentigers. Onderstaand lijstje geeft de namen onzer medeburgers die boven of dit jaar de 90ste geboortedag hopen te berei ken. De volgorde is gesteld naar gelang van de ouderdom; de oudste hunner werd in 1864 geboren. Wed. J. Schip per; C. Zoeteweij; G. Bos; J. Joris; M. van Steveninck; A. C. v. d. Burght; H. Niewenhuize; D. Verschuure; A. Hoe- beke; Wed. v. d. Have; M. Paauwe; Wed. J. de Herder; D. Kosten; Wed. Sinke-Kosten. Lezing door Prof. Dr. Rijk. Naar wij van welingelichte zijde ver namen heeft Prof. Dr.* C. A. Rijk zich bereid verklaard te Yerseke een lezing te houden over zijn in 1958 gemaakte reis door Israel en de Verenigde Ara bische landen. Zoals bekend schreef hij hierover zijn „Bezinning op bijbelse grond", een werk dat bij katholiek en protestant zeer gunstig werd ontvan gen. Daar 't zijn plan is a.s. zomer an dermaal het Heilige Land te bezoeken, zal de voordracht gehouden worden na zijn terugkeer, waarvan alsdan nader bericht zal worden gedaan. Ongetwijfeld zal 't ook hier niet aan belangstelling ontbreken, temeer daar de schrijver in zijn jeugd de dorst naar 't schone zocht te lessen bij het L.O. te dezer plaatse. Wielrennen. In Beek (L.) werd de eerste rit om het kampioenschap van Nederland voor profs en onafhankelijken verreden. Piet Rentmeester eindigde in deze zware koers, welke onder zeer slechte weers omstandigheden werd verreden, op de negende plaats.Zaterdag neemt Piet deel aan de ronde van Feijenoord te Rotterdam. V oetbalwedstrijd. Vorige week zaterdag werd op het sportterrein aan de Marijkelaan een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tussen het tweede elftal van Yerseke en het zomeravondvoetbalelftal van de belastingdienst „Inter Scaldis" uit Goes. Het bleek dat de spelers van Yerseke het doel beter konden vinden dan de belastingmannen en legden deze dan ook een 20 nederlaag als voorlopige aanslag op. Schoolvoetbal. Zaterdag 30 april, Koninginnedag, zullen op het sportterrein aan de Ma rijkelaan de traditionele voetbalwedstrij den tussen de leerlingen van de open bare lagere school en de Herv. school weer gespeeld worden. De „tweede" elf tallen zullen om kwart over één in het veld komen, de „eerste" elftallen om half drie. Door boekhandel Van der Peijl is weer een nieuwe wisselbeker beschikbaar gesteld. Muzikale rondgang. Zaterdagmiddag vier uur zal de har monie Mozart" een muzikale mars ma ken door het dorp ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. Secretarie gesloten. -■i"' De gemeentesecretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger en het bu reau van de burgerlijke stand zullen op 5 mei voor het publiek gesloten zijn in verband met de bevrijdingsdag. Meifeest. Blijkens advertentie in dit nummer wordt op dinsdag 3 mei a.s. een mei feest gehouden in zaal Nolet, waar het bekende cabaretgezelschap „De Vol treffers" uit Vlissingen zal optreden. Als spreker zal aanwezig zijn dhr. J. H. Scheps, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid. Ongetwij feld zal er voor deze avond veel be langstelling bestaan, temeer nog omdat de entree zeer laag is gehouden. Denk om uw belasting. Van de gemeente-ontvanger vernamen wij dat de aanslag reinigingsrechten per 1 mei is vervallen en dat er nog een aantal klanten van de ophaaldienst zijn die deze rechten niet hebben be taald. We raden deze lieden dan ook aan nog vlug even te gaan betalen, men verdient er de vervolgingskosten mee. Benoeming. De heer P. Datema, onderwijzer te Wormerveer, is met ingang van 1 sep tember a.s. benoemd als onderwijzer aan de Chr. Ulo alhier. Korfbal. Het begint er op te lijken dat W.K. V. zich langzamerhand aan het veel snellere en betere 2e klas peil aan zal passen. Vooral in de 2e helft van de wedstrijd tegen Scampolo werd goed en snel gecombieenrd. Met een goed schot opende Louis Bretveld de score en na dat de Scampolo-verdediging uit positie gespeeld was, scoorde Nel van der Linden op fraaie wijze, 20. Met deze staled brak de rust aan. Kort na de hervatting verkleinde Scampolo met een verrassend mooi afstandsschot de ach terstand, maar Ko Sonke bracht W.K. V. in veiliger wateren, 31. De volgen de aanval bracht de Scampolo verdedi ging met snel en goed combinatiespel keer op keer aan het wankelen. Pech voorkwam een scoreverhoging en twee doelpunten werden afgekeurd, alvorens R. Alink de stand op 41 kon brengen. Enige seconden voor tijd scoorde Scam polo 42, waarmee het einde kwam. Bevrijdingsfeest. Het programma voor a.s. donderdag is door de Oranjevereniging als volgt samengesteld, 's Morgens om 8 uur zal klokgelui het dorp wekken tot het feest. Om 9 uur aubade van de schoolkinde ren voor het gemeentehuis. 9.30 tot 11.30 uur kinderspelen op het sportveld. 14 tot 16 uur volkspelen op het sport veld. Om 17 uur de ronde van Wemel- dinge. Start en finish op de Dorpsstraat voor het gemeentehuis. De route die ge volgd zal worden is: Dorpstraat, Wil- helminastraat, W. Kanaalweg, Prins Bernhardstraat, Prinses Julianastraat, Prinses Beatrixweg, Koningin Emma- straat, Zd. Achterweg, Wemeldingse Zandweg, Dorpsstraat. Er is door de Oranjevereniging verzocht om allen de vlag uit te steken, zodat Wemeldinge geheel in feesttooi zal zijn. Duivenvluchten. Door de postduivenvereniging „De Deltavliegers werd op 17 april met 58 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Moescroen. De uitslag was als volgt: 1, 2 en 12 P. de Boe, Kattendij- ke; 3, 6, 7, 9 en 10 M. J. Nelisse, Kat- tendijke; 4 en 5 M. Jeremiasse; 8 Gebr. van Stel; 11 en 13 G. Felius, Katten- dijke; 14 M. Pieterse. De uitslag van 24 april van de vlucht uit St. Ghislain en met een deelname van 69 duiven was: 1 en 10 M. Pieter se; 2 M. Visser; 3, 14 en 16 M. Jere miasse; 4 G. Felius, Kattendijke; 5 P. de Boe, Kattendijke; 6 en 9 A. van Iren, Kattendijke; 7 en 17 W. van Stel; 8, 12 en 15 Gebr. van Stel; 11 en 13 Jac. Ridderhof. Bevrijdingsbail. Donderdag 5 mei zal het bevrijdings feest worden afgesloten met een groot bevrijdingsbal in de garage van de A.M. Z. Muziek van het show- en dansorkest „The Caledonians" uit Roosendaal. Voor nadere bijzonderheden zie advertentie elders in dit blad. Voetbal. Wemeldinge I speelde zaterdag een bekerwedstrijd tegen S.V.D. Wemeldin ge bleef de baas in deze wedstrijd en won met 41. De volgende bekerwed strijd zal de beslissende zijn, dan zal n.l. de finale gespeeld worden. Wemeldinge II speelde op Nieuwdorp tegen het 2e elftal van die naam. Wemeldinge, dat met invallers in het veld kwam, wist de stand zo laag mogelijk te houden, al lukte het niet om een puntje mee te pikken. Ze verloren met 12. De ju nioren B I werden zaterdag kampioen en nog wel zonder zelf in het veld te komen. Doordat Krabbendijke, dat 1 punt minder had dan Wemeldinge, van Hansw. Boys verloor, werden de We meldingse junioren kampioen met 26 punten uit 16 gespeelde wedstrijden. Proficiat, junioren. Concert. O.K.K. zal zaterdagavond op de mu ziektent aan de Dorpsstraat een con cert geven ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. Koningin Juliana. Collecte. De Emmabloemcollecte alhier heeft opgebracht 540,29. Bekerwedstrijd. Een elftal van de O.L.S. en de Chr. School zullen zaterdag een wedstrijd spelen op het sportveld om de beker die beschikbaar is gesteld door de Oranje vereniging. De beker is thans in het be zit van de O.L.S. V riendschappelijk. Een combinatie van overheidsambte naren speelt zaterdag een wedstrijd te gen „Het Kanaal" op het sportveld aan de Bonzijweg. Opbrengst voor een na der te bepalen doel. Gevonden voorwerpen. Gevonden een portemonnaie met in houd. Inlichtingen te verkrijgen ter ge meentesecretarie. VAN WILLEGEN KAPELLE(Z.B.) Telef. K 1102-223 Onze gehele voorraad horloges cn wekkers is door de Keuringsdienst van Waren gecontroleerd op gevaarlijke uitstraling en in orde bevonden. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder Duivensport. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" al hier werd met 107 oude duiven deel genomen aan een wedvlucht vanuit St. Ghislain, afstand 112 km. De duiven werden gelost om 8.20 uur en de eerste arriveerde om 9.54.04 uur. De uitslag was: 1, 8, 9 en 19 H. C. Poleij; 2, 22, 23 en 24 K. Tjarks; 3, 10 en 17 A. Boone; 4, 5 en 13 H. M. Dek; 6, 11 en 18 A. I. Neve; 7 Steenpoorte-Buijze; 12 J. Oele Jzn. 14 en 21 J. J. Oele; 15 en 26 M. Poleij; 16 en 20 J. L. D. Schrier; 25 M. Blok; 27 P. A. Kakebeeke. Uitvoering „Jong Crescendo". Zaterdag 7 mei a.s. geeft het Jeugd koor „Jong Crescendo" zijn jaarlijkse uitvoering in „Ons Dorpshuis" alhier. Ditmaal wordt niet zoals gewoonlijk een operette opgevoerd, doch een soort „bon te avond" gegeven. Het programma ver meldt o.m. liedjes voor koor en kleinere ensembles, solo's, speelliedjes, schetsjes j uit het schoolleven en een tweetal zang spelletjes, n.l. „De geleende koekepan" en „Jan Lustig". Al met al een zéér ge- varieerd en aantrekkelijk programma, dat, naar we vernemen, zoveel mogelijk „non stop" zal worden afgewerkt. Voor nadere bijzonderheden zie men de des betreffende advertentie in dit blad. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C. V.B. vergaderde in het dorpshuis onder leiding van de presidente, mevrouw C. Koolstra-Steketee. Ds. M. den Boer uit Zaamslag hield een boeiende causerie oyer „Blijdschap in ons leven". Een col- lekte voor de aktie 4 k ZN brach£ een mooi bedrag op. Opbrengst collecte. De Emmabloemcollecte heeft te Krui ningen opgebracht 148,46 en te Hans- weert 80,80. Bevrijdingsfeest. Uit het ons verstrekte programma van de Oranjevereniging „Prinses Beatrix" ontlenen wij voor 5 mei o.m. het vol gende: In de voormiddag voetbalwed strijden voor de schooljeugd en een ge kostumeerde voetbalwedstrijd voor le den van verenigingen. In de namiddag optocht voor wagens, groepen, vereni gingen enz., wielerwedstrijd, estafette loop en volksspelen zoals ringrijden op fietsen, kruiwagenrijden, autopedwed strijd, rolschaatsenwedstrijd, enz. Een van de hoogtepunten uit het program ma zal o.m. zijn het bezoek hetwelk Hans de Weerd, de eerste inwoner van Hansweert, met zijn familie> vrienden en verwanten aan ons dorp zal bren gen. Dit gezelschap wordt te omstreeks 9 uur op het Dorpsplein verwacht en zal de gehele dag te Hansweert ver toeven. Op 30 april zal aan de schobljeugd een filmvoorstelling worden geboden en stelt de Oranjevereniging de school jeugd des avonds in de gelegenheid om voorafgegaan door „Scheïdegalm" een lampionoptocht te houden. Op 4 mei des avonds te 7.30 uur zal er een samenkomst zijn "in de Ned. Herv. kerk ter herdenking van de oor logsslachtoffers, in welke dienst zullen spreken Pastoor Mabesoone en Ds. Bronsgeest. Feestavond. De personeelsvereniging van de werf heeft in haar lokaliteit een zeer ge slaagde feestavond gehouden. De voor zitter, dhr. P. Eëman, opende de avond en sprak er zijn vreugde over uit dat ondanks de ziekten de opkomst bevre digend was, waarna de conferencier het woord werd gegeven. Een driemans bandje wist de stemming er behoorlijk in te houden. Er werd een verloting ge houden teneinde de kosten zoveel mo gelijk te beperken. De prijzen waren be schikbaar gesteld door de Hansweertse middenstand. Collecte-opbrengsten. De Synodale paascollecte bracht ruim 300.op. De opbrengst van het le kwartaal '60 voor Hemava was 74,20. De Simavicollecte heeft dit jaar zowat het dubbele opgebracht van vorig jaar. Toen was het bedrag 64,nu 112,05. Bravo, Hanswest! i Voetbal. De Boys spelen zondag op het gem. sportterrein hun eerste K.N.V.B. beker competitiewedstrijd tegen Hontenisse I, dat als no. 3 op de ranglijst geëindigd is achter Steenbergen en Zeeland Sport. Het zal dan voor. de Boys ook niet mee vallen om van deze sterke 3e klasser een puntje te bemachtigen. Het zal in deze hele bekercompetitie een zware strijd worden, want zowel Terneuzen I als Steen I, bij welke clubs ze zijn in gedeeld, zullen wel te zwaar zijn. Ze ker de 2e klasser Terneuzen, welke club er op gebrand is zo ver mogelijk in de bekercompetitie door te dringen. In elk geval zijn het tegenstanders waar wat van te leren valt. Diamanten bruidspaar. Deze week vierde het echtpaar Van Ertvelde-Schwieben hun 60-jarig huwe lijksfeest. Met alle kinderen tezamen is deze dag gevierd. Dhr. Van Ertvelde, die nu 82 jaar is, kwam reeds als klei ne jongen naar Hansweert. De bruid is 86 jaar. Beiden genieten nog een goede gezondheid. Voetbal. Zaterdag speelde Rilland III tegen Wissenkerke. De Noordbevelanders won nen met 41. Bijzondere toeren. Vrijdagavond was er op het sportter rein een Duits gezelschap uit Dussel- dorf, dat ongekende kunsten uithaalde. Deze luchtacrobaten werkten op hoge stalen draden. Eén der acrobaten ont vouwde op de 32 meter hoge mast de Nederlandse driekleur'. Voorts reed een motor tegen een stalen draad op en een luchtheld op sokken liep met een 25 kg wegende balk in zijn handen tegen de zelfde draad op. Het waren wel bijzon dere toeren die werden uitgevoerd. Ruim batig saldo. De bazaar voor cfe biljartclub R.B.C. heeft het respectabele bedrag van. 761 gulden opgebracht. Hiervan heeft het bestuur inmiddels 500,overgemaakt aan „Sport Steunt Zonneveld". lA U .611 Drie gezinnen dakloos door brand In de nacht van vrijdag op zaterdag om ongeveer 2 uur werd de burgerij op geschrikt door het loeien van de br: weersirene. Het bleek dat er brand uitgebroken in één der woningen aan de Emmastraat, in het nieuwe bouwcom plex „De Zandbaan", waar bijna alleen militairen wonen. De bewoners werden opgeschrikt door een harde knal. Toen de bewoner op onderzoek toog bleek de gang reeds vol rook te staan en in de huiskamer laaiden de vlammen reeds hoog op. In nachtgewaad renden de be woners de straat op. De bewoner V. D. waarschuwde allereerst zijn buren, die eveneens gedwongen werden hun huizen te verlaten. Er ging nog al enige tijd verloren, alvorens de brandweer werd gewaarschuwd. Toen het alarm werd vernomen, was de brandweer in een mi nimum van tijd ter plaatse. Onder lei ding van de ondercommandant W. Lob- bezoo, werd het vuur met zes stralen bestreden. Gelukkig was de brandvijver vlak bij de plaats des onheils. De brand woedde zeer fel en sloeg al spoedig over naar de belendende woningen, zo dat 3 gezinnen dakloos werden. Eén ge zin was niet tegen brandschade ver zekerd. De betreffende gezinnen zijn ondertussen bij familie en kennissen on dergebracht. De belangstelling was bij zonder groot. Onder de vele aanwezigen waren o.a. burgemeester Jobse, beide wethouders en de gemeentesecretaris. Sleutelbeen gebroken. Eén der buurtbewoners, de militair N. de G„ die zich naar de brand wou begeven, had te veel haast en gleed uit in zijn woning en kwam zodanig te val len, dat hij zijn sleutelbeen brak. Dr. Kamps verleende de eerste hulp. Van het groene laken. De biljartclub R.B.C. speelde zater dag tegen de club uit Woensdrecht. De club van Woensdrecht won met een verschil van 5 caramboles. Duivensport. Zaterdag hield de postduivenclub „De Luchtpost" een wedvlucht van Tilburg over een afstand van 66 km. De uitslag was: 1 A. Overmaire; 2 en 14 C. de Bruine; 3 en 19 J. Polderman; 4 B. J. Huips; 5 en 15 P. Hillebrand; 6, 7, 12, 16, 17 en 22 M. Sentse; 8 J. van Stel; 9, 11, 20 en 23 C. Coremans; 10 en 18 F. Hillebrand; 13 C. Zweers; 21 J. Al- mekinders; 24 en 25 C. de Meester. Interkerkelijke dienst. Ter herdenking van de bevrijding zal op 4 mei een interkerkelijke dienst wor den gehouden in de Geref. kerk, uit gaande van de Ned. Herv. Gem., Geref. Kerk en Vrije Evang. Gemeente. Als sprekers treden op Ds. de Jonge, Yer seke, Ds. C. den Engelse en Ds. Ph. Stoffels alhier. Vergadering Vrouwenvereniging. De Herv. Vrouwenvereniging kwam woensdag bijeen. Als spreker trad op Ds. Mooij van Schore, die een lezing hield over Israel, toegelicht met dia's, hetgeen door de dames zeer werd ge waardeerd. Autobotsing. Vrijdagmiddag had er op de Rijksweg een botsing plaats tussen een vracht auto uit Middelburg en een militaire jeep. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd,. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De botsing ontstond doordat de vrachtauto ging inhalen om te passeren. V erkeers telling. Vorige week werd een verkeerstel ling gehouden bij het r.-k. klooster aan de Tweedeweg. Zoals uit de aantallen blijkt, is het hard nodig, dat de plan nen van het gemeentebestuur, om een rijwielpad naast de weg aan te leggen, doorgang kan vinden. De uitslag was: I II III Autobussen 17 20 37 Vrachtauto's 55 59 114 Personenauto's 179 180 359 Landbouwtractoren 7 8 15 Motoren en scooters 9 6 15 Bromfietsen 160 167 327 Rijwielen 60 608 1216 Driewielers 3 2 5 Vee 112 Voetgangers 59 48 107 (I verkeer naag het dorp Rilland; II van het dorp naar de Rijksweg; III totaal.L Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. Vergadering Mannenvereniging. Dinsdagavond vergaderde de Herv. Mannenvereniging onder leiding van dhr. M. Schouten. Dhr. J. van Baren behandelde een dogmatisch onderwerp in plaats van esp bjjbelbespreking. Na de pauze was het woord aan de plaat selijke predikant Ds. van Leeuwen met als onderwerp „Het probleem der Schriftkritiek. Mooie prestatie. De 16-jarige J. Kriekaard Cz„ die enige tijd geleden het Zeeuwse jeugd kampioenschap dammen veroverde, heeft in de week van 18 tot 23 april meegespeeld voor het kampioenschap jeugddammen van Nederland. Al de pro vinciale kampioenen kwamen in Apel doorn bijeen om elkaar te meten. Onze dorpsgenoot veroverde daar een mooie en tevens verdiende 4e plaats. Gefelici teerd, Jan! Niet plezierig. Toen de echtgenote van dhr. W. v. d. Berge vorige week even een paar hui zen verder naar de slager ging, kwam ze na haar terugkeer tot de onaangena me ontdekking dat vreemden(?) haar huis waren binnengedrongen door de niet afgesloten deur en uit een dressoir vijfentwintig gulden hadden ontvreemd. Autobotsing. Toen woensdagavond dhr. Teneu uit Krabbendijke de Rijksweg afsloeg met zijn auto naar de havendijk, werd hij van achteren gegrepen door een luxe auto. De afslaande auto, een bestelwa gen van L. van Houte te Waarde, werd van achteren zwaar beschadigd. De per sonenauto vertoonde aan de voorkant deuken. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Voetbal. 6 ZEiW Zaterdag speelde Waarde I een ne derlaagwedstrijd tégen Driewegen (Z.- VI.) en wist hier een winst te maken van 31. Voetbal. Het tweede elftal ging zaterdagmid dag op bezoek bij Colijnsplaatse Boys II. In een uitermate spannende wed strijd werden de punten broederlijk ge deeld, 44. De A-junioren, die op eigen terrein uitkwamen tegen Robur A I, moesten met 14 het onderspit delven. Een heitje voor een karweitje. De door de padvinders vorige week gehouden actie „Een, heitje voor een karweitje" heeft bruto 105,38 op gebracht. Ook dit jaar liepen de kar weitjes uiteen van werkzaamheden in Wissel tijdig uw oude zilveren dubbeltjes in op bank of post kantoor. Na 16 mei kunt U ze niet meer kwijt de tuin, schoenen poetsen, boodschap pen doen, enz. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „O. W.T.B." hield haar eerste wedvlucht van het nieuwe seizoen vanuit Moes croen. Er werd met 78 dieren aan deel genomen. De snelheid van de eerst aan komende duif bedroeg 930.60 meter per minuut. De uitslag is: 1, 3, 7, 9, 12, 17 en 19 Jac. Schrier; 2, 13 en 14 A. A. van Driel; 4 en 15 F. van Buël; 5 en 18 J. L. de Jager; 6 en 8 P. Glas; 10 A. v. d. Does; 11 P. Hengsdijk; 16 J. H. C. Poleij. Bloesemrit „De Kapellekensjacht". Zaterdagmiddag werd onder grote be langstelling de door de middenstands vereniging „Handelsbelangen" georga niseerde bloesemrit „De Kapellekens jacht" verreden. Zowel start als finish waren in de Van der Biltlaan. Aan de rit was ook een oriëntatietraject ver bonden, waarbij het er om ging zo wei nig mogelijk strafpunten op te lopen. Zo moest er met een gemiddelde snel heid gereden worden, waarbij men on derweg diverse controleposten had in gericht. Des avonds werden in het vei- j lingsgebouw de prijzen uitgereikt door de voorzitter van „Handelsbelangen", dhr. H. J. Blok. De uitslagen zijn: Catagorie gemotoriseerd: 1. J. Vader, 1 Vlissingen, 1 straf punt; 2. H. K. Kra mer, Kapelle en 3. P. Meeuwsen, 's-Heer Hendrikskinderen, 2 strafpnt.; 4. M. J. de Dreu, Kapelle en 5. C. Mallekote, Kapelle, 4 strafpnt.; 6. Joh. Eversdijk, Kapelle en 7. M. Veerhoek, Kapelle, 6 strafpnt.; 8. D. Vos, Delft; 9. J. Mol, Driewegen; 10. A. Jongepier, Seroos- kerke; 11. P. Huybrechtse; 12. M. Gan seman, Kapelle; 13. J. Ganseman, Ka pelle; 14 P. Westveer, Kapelle en 15. A. Eversdijk, Kapelle, allen 7 strafpnt. Categorie fietsers: 1. J. M. v. d. Vrie, 2. Trio Nelly de Jonge, Suzan de Jonge en Francien Herselman, allen te Kapelle. Voor de beste deelnemer buiten Zuid- Beveland voorzover zij niet al in de prijzen waren gevallen, gingen extra prijzen naar 1. D. Preister, Terneuzen en 2. J. Dam, Stampersgat. Voor bijrijders was er aan deze bloe semrit ook een attractie, namelijk het verzamelen van „Kapellekens". De prij zen hiervoor gingen naar: 1. B. Borsje, Hansweert; 2. Hans Ganseman, Kapel le; 3. W. van Woerden, Utrecht. Oostrom's Conservenfabriek nadert voltooiing. Met de bouw van het fabriekscomplex Cor Oostrom's Conserven N.V. aan de Abdijstraat is men zo goed als klaar. Momenteel is men druk bezig met het overbrengen van materialen uit de oude fabriek en wordt de laatste hand ge legd aan het plaatsen van machines en dergelijke om over enkele dagen met de verwerking van asperges te kunnen be ginnen. De fabriek zal zich speciaal toeleggen op exportverwerking van zacht fruit als aardbeien, frambozen en bramen. In totaal zal deze industrie in het seizoen werk kunnen verschaffen aan ongeveer 200 personen. Opening café-restaurant „De Caisson". Onder grote belangstelling is dins dagmiddag het aan de rijksweg bij de Smokkelhoek te Biezelinge nieuw ge bouwde café-restaurant „De Caisson" officieel in gebruik genomen. Burge meester H. G. van Suylekom verrichtte de officiële opening en prees in zijn toespraak het initiatief van de eige naar, de aannemer J. A. Leijs te Ka pelle door op deze voor het toerisme toch zo mooie plaats een dergelijke zaak te beginnen. De eigenaar sprak tot slot een dankwoord, waarna tot be zichtiging van het pand werd over gegaan. Ook van de gelegenheid tot re cipiëren werd druk gebruik gemaakt. A. J. V. WILLEGEN Gzn. - Tel. 223 - Kapelle Z.B. Van 2229 april 1960 YERSEKE. Geboren: Jacomina Pieter- nella, dv. Johannes van der Have en Klasina Kingma; Lena, dv. Johannes Minnaard eai Maria Jobse. Gehuwd: -August Johan van Oostveen, 26 j. te Rotterdam en Janna Helena Rouw, 22 j. Huw.afk.: Kornelis Willem Zondervan, 24 j. en Cornelia van Dullemen, 24 j. te Goes. Van 22—^8 ajjml WEMELDINGE. Huw.aapgiftgj Mari- nus Scheele, 29 j. te Yerseke'en Maatje Helena Luteijn, 22 j. Overleden: Adriana van de Schraaf, 83 j„ echtgenote van Jacobus Wabeke. Van 22—28 april 1960 KRUININGEN. Overleden: Jobje En- gelbert, 88 j„ wed. van Lambertus Men- heere. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek.

Scheldebode | 1960 | | pagina 2