NIEUWS-EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZUID-BEVELAND oveRöenkinq Voor de balie: IjlMMÊwiH Weienschappelijk verantwoorde schoonheidspreparaten VAN WILLEGEN Plaatselijk Nieuws 25STE JAARGANG No. 45 16 APRIL 1960 REDACTEUR: J. A. WESTSTRATE - ROUAANSE KAAI 21 MIDDELBURG TELEF. 01180—2453 Abonnementsprijs bjj vooruitbetaling 1,25 per kwartaal Franco per post 2,50 per halfjaar UITGEVERSMAATSCHAPPIJ „DE SCHELDEBODE" Verschijnt des zaterdags DRUK Fa. F. VAN DER PEYL KRUXNINGEN ADMINISTRATIE J. M. C. VAN DER PEYL - KRUININGEN MARKT 19 - TELEF. 01130—381 GIRO 28426 Advertentieprijs 1-25 mm 2,50 verder 10 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief In te zenden vóór donderdag 12 uur Waarlijk Hij heeft onze krank heden op Zich genomen en onze smarten heeft Hij gedra gen door Zijn striemen is ons genezing geworden. Jes. 53 4, 5b. Op hoe ontzaggelijke wijze is deze profetie in en door de Man van Smarten vervuld! Zij brengt ons met onze ge dachten naar het kruis van Golgotha. Daar werd het hoogtepunt der eeuwige ontferming Gods bereikt. Daar werd der wereld zonde en smart gedragen door de Enige, die ze dragen kon voor de we reld. Daar werd het mysterie der ver lossing geopenbaard en stelde de uit- nemendste liefde het leven voor ons, kranken, doodschuldigen vijanden Gods. Staan wij heden eens peinzend stil bij dat kruis. Wij zijn zo gewoon geraakt aan dat teken der verlossing, dat wij wel vaak voorbij zien wat het ons heeft te zeggen. Zal het ons toch brengen de eeuwige vertroosting, die de Vader voor ons bestemd heeft, dan moet het ons eerst zelf hebben leren kennen als doemwaardigen, dia de eeuwige toorn van de Heilige hebben verdiend. Eerst dan, als zo het kruis over ons leven heeft geoordeeld, brengt het ons de volheid der vertroosting in leven en in sterven. Eerst dan kan de Man van Smarten Zijn werk aan ons doen. Eerst dan kunnen Zijn doorboorde handen ons genezend aanraken. Moge de gezegende Heiland alzo tot ons kunnen komen. Een gebroken en verslagen hart zal Hij aannemen. O Man, van Smart, Dat ieder voor U kniel', Gij droegt aldus De krankheid onzer ziel. (Uit een dagboek) De gemiddelde leeftijd komt steeds j hoger te liggen, de geest van de tijd eist, dat wij er jong blijven uitzien en al kunnen wij ons nog zo jong voelen, het uiterlijk moet ook meewerken om de indruk van gezondheid en kracht te accentueren. Met „wij" zijn dan in hoofdzaak de jonge en niet meer zo jonge vrouwen bedoeld. Oude vrouwen bestaan niet meer in deze tijd van wetenschappelijk verantwoorde schoon heidspreparaten en goede verzorging van het lichaam. Een gezonde huid geeft een stralend uiterlijk. Maar eist een verzorging met dag- en nachtcrème en een tonic met reinigen de kracht. Men heeft zich afgevraagd of de jeudige toestand van de huid ver oorzaakt of althans bevorderd wordt door bepaalde hormonen die misschien in het ouder wordende organisme niet meer in dezelfde mate geproduceerd worden en of door toediening van die hormonen op de huid deze zou kunnen „verjongen". Nu is het ouder worden een verschijnsel waaraan alle weefsels en organen deelnemen en de hormoon- klieren verouderen mee. Dit neemt niet weg dat een aanvullende toediening van hormonen bij oudere mensen bepaalde ouderdomsverschijnselen kan verminde ren. Zo heeft een hormoon-crème, mits wetenschappelijk samengesteld, zoals dit o.m. gebeurt in Oss, een bepaalde wer king op de huid. Men heeft daar het endoeil-hormoon ter beschikking, dat uitsluitend op de huid werkzaam is en dus geen invloed heeft op andere iichaamsfunkties. Dit bijzondere huid hormoon stimuleert de cel-delingen van de huidcellen en bevordert de voeding van deze cellen door verhoogde opname van druivensuiker, waardoor een betere teint ontstaat. Dag en nacht in de weer. Het endoeil-hormoon is dag en nacht voor u in de weer. De nachtcrème met dit hormoon herstelt, terwijl u slaapt, het vochtevenwicht in de huid, het weef sel wordt versterkt en de huid is bij het ontwaken weer soepel geworden. De dagcrème voorkomt uitdrogen door vochtverlies en is een gezonde basis voor poeder en make-up. 's Avonds dient de huid gereinigd te worden met een tonic. Elk spoortje van stof en vuil wordt dan verwijderd, ter wijl een vermoeide huid erdoor gestimu leerd wordt. Na het reinigen wordt de nachtcrème opgebracht. En ook in de ochtend komt de reinigende tonic weer van pas, waar na de dagcrème aan de beurt komt. Nieuw is ook een vloeibare crème, zonder endoeil-hormoon, die zowel over dag als 's nachts kan worden gebruikt en een sterk bevochtigende werking heeft. Deze kan voor elke huidsoort en door jong en oud in plaats van de dag en nachtcrème worden aangewend. Van dit principe van huidbevochtiging en daardoor verbetering van de huid is ook gebruik gemaakt bij dag- en nacht crèmes. Spiegeltje, spiegeltje aan de wand, Zo blijf ik de schoonste van het land! Vrouw, dankt de wetenschap. Wij vrouwen, hebben veel te danken aan die wetenschapsmensen, knappe koppen, stuk voor stuk medici en pro fessoren, die studeren en proeven nemen om steeds verder te komen op de weg ter vervolmaking van het uiterlijk van de vrouw, dat uiterlijk, dat zowel in haar particuliere leven als in haar baan zo belangrijk kan zijn. Immers een goed uiterlijk geeft zelfvertrouwen en dat zelfvertrouwen kunnen wij verwerven dank zij een Nederlandse industrie en dank zij Nederlands vakmanschap en doorzettingsvermogen. geen in deze zaak overigens de ver dachte was. De vriend bedacht allerlei methoden om harten te veroveren. Geen deugde. Omdat de getuige zo bleu was. Zodat de vriend tenslotte toezegde, dat hij het wel even zou fiksen. De verdachte zou dus zorgen voor een afspraakje. Hij zou met het meisje op een ijzeren hek gaan zitten, wat opzij van de weg. Daar zou hij haar voor zichtig voorbereiden op de gloedvolle liefde van de getuige. Als zij dan alleen nog maar „ja" hoefde te zeggen zou hij weggaan. En dat zou voor de ge tuige het sein voor de aanval betekenen. Hij hoefde dan alleen nog maar te voor schijn te komen om zijn arm om haar middel te slaan. De strategie was vrij duidelijk en een voudig. Op de bewuste avond lag de getuige op enige afstand in het struweel verborgen. Het was mei. Ergens zong een nachtegaal, en dat had hij nog nooit eerder zo mooi gevonden. Even later passeerde de vriend het struikgewas, in gezellige kout gewikkeld met het be geerde meisje. De vriend-verdachte zette zich op het ijzeren hek, zoals was afgesproken. Hij begon wat romantische volzinnen te declameren, geheel volgens krijgsplan. Maar wat was het resultaat De verschrikte getuige zag in de sche mering hoe de verdachte haar omhelsde en verdere dingen deed, die men van huwelijksmakelaars niet verwacht. Even later ging hij volgens afspraak weg. Maar niet alleen. Hij hield het meisje stevig omarmd. De volgende morgen volgde een korte doch hevige uiteenzetting, waarbij, de verdachte de getuige een blauw oog heeft getimmerd, hetgeen hem een bon kostte wegens mishandeling. ,,'t Is ook eigenlijk geen werk, als de bemiddelaar er met de bruid vandoor vond de officier. „Maar ik ben ook zo bleu, edelacht bare", riep de verdachte smartelijk. „Ze heeft het verkeerd begrepen. Ze dacht dat ik mijzelf bedoelde en toen sloeg ze de armen om me heen en zo, en nou ja, toen durfde ik niet meer te zeggen dat het eigenlijk voor hèm was. En toen ging hij me de volgende dag nog ver wijten maken ook. Toen heb ik er op geslagen". Dat was vanzelfsprekend een zeer dramatische bijzonderheid. „Heb je haar nu al verteld hoe de vork in de steel zit?" vroeg de officier de verdachte. „O nee", zei hij, „dat durf ik niet". „Ik ook niet", riep de getuige, die ondertussen zijn vriend met andere ogen was gaan bezien. „Een rijksdaalder boete dan maar", zei de rechter. „Eigenlijk moest in het vonnis de voorwaarde worden opgenomen dat ze het samen gaan vertellen", vond de officier. WILLY H. HEITLING. (Nadruk verboden) BIN N ENVERI NGBED HAZET-FABRIEK EN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED ALLE VRAGEN VOOR DEZE RUBRIEK UITSLUITEND TE ZENDEN AAN: REDACTIE „MET RAAD EN DAAD", ROUAANSE KAAI 21, MIDDELBURG met bijsluiting van een postzegel van 12 cent voor doorzending van uw brief KAPELLE(Z.B.) Telef. K 1102-223 Waterproof-schokvrij enz. vanaf f 55. Onze gehele voorraad horloges en wekkers is door de Keuringsdienst van. Waren gecontroleerd op gevaarlijke uitstraling en in orde bevonden. HIJ WAS TE BLEU! „Ik ben nogal bleu, ziet u", vertrouw de de getuige de rechter toe. „Daarom had ik hem gevraagd het karwei voor mij op te knappen", „Hij moest voor u de weg effenen, als ik het goed heb begrepen", zei de rechter. „Juist", antwoordde de getuige. De geëffende weg is niet altijd de beste. Dat is in dit geval gebleken. Want de getuige, een jonge boerenzoon met grote plannen voor de toekomst, heeft zijn schone plannen in duigen zien vallen omdat hij de geëffende weg koos. Hij had zijn oog laten vallen op een jongedochter uit de buurt. Al weken lang kreeg hij hartkloppingen wanneer hij haar ontmoette, en beschroomd groette hij dan het meisje. Hij kende haar overigens al bijna zolang als hij leefde, maar tevoren had hij er nooit iets bijzonder aan gezien. Plotseling was hem echter opgevallen dat zij zich in alles gunstig onderscheidde van haar sexegenoten. Het probleem was vrij moeilijk. Hoe moest hij het aanleggen om verkering met haar te krijgen? Hij sprak er eens over met een vertrouwde vriend. Het- Napoleontische studiën. A. W. vraagt: zoudt u mij kunnen zeggen waar het secretariaat is of het adres van de penningmeester is van de „Ned. Vereniging voor Napoleontische studie- ën". U kunt over deze studievereniging alle gewenste inlichtingen krijgen bij „Maison Descartes" (Institut Francais d' Amsterdam), Museumplein 11, Am sterdam. Huurverhoging 20 Het pand waarin ik woon is gebouwd tussen 1912 en 1914. Na de ramp van 1953 werd het huis alleen van binnen opgeknapt. Huurprijs 9,10. Ben ik de 20 huur verhoging verschuldigd In elk geval moet u beginnen te be talen. Indien uw huis echter gebreken vertoont, die de bewoonbaarheid ernstig schaden, of wat ten gevolge van ver waarlozing, welke aan de verhuurder is te wijten, kennelijk niet voldoet aan de eisen die daaraan uit een oogpunt van onderhoud kunnen worden gesteld, dan kunt u zich met een verzoek (in twee voud) om vervallenverklaring van huur verhoging wenden tot de huuradvies commissie, maar eerst betalen en daar na eventueel de beslissing van de huur adviescommissie afwachten. Huurverhoging 1957. Mag ik de huurverhoging van augustus 1957 als nog berekenen De huurprijs van 31 maart 1960 is doorslaggevend voor de berekening van de nieuwe huurverhoging. Dat de door u bedoelde woning nu beneden de grens van 5,ligt moogt u niet meer ver anderen door de 25 huurverhoging nu nog te berekenen. U kunt u echter wel wenden tot de huuradviescommissie, doch dit heeft geen zin als die woning gebreken vertoont; in dit geval de ge breken eerst opknappen en daarna vra gen om huurverhoging. Vingerplant met gele vlekjes. Ik heb een paar vingerplanten waarvan de bladeren kleine gele vlekjes krijgen, daarna worden deze geel en daarna zwart. Wat kan de oorzaak zijn? De toegezonden bladeren zaten vol met spuitmijten en eieren. Dat plotse ling zwart worden zal daar ook wel mee in verband staan. Droogte en warmte bevorderen deze spuitaantasting en zwart worden van de bladeren. U ziet het alweer, als u planten of stekjes krijgt, eerst goed nakijken op ziekte of dergelijke, ook al zegt het spreek woord, een gegeven paard niet in de bek zien. U heeft met dat middel wel suc ces gehad, doch de fout is geweest, dat u ca 14 dagen daarna niet meer ge spoten hebt, want toen waren er al eieren uitgekomen en die eieren worden door dat middel niet gedood! Bestrijding: spuiten met 200 cc Gusathion, gemengd met 100 g tedion op 100 1 water. Na 14 dagen weer spuiten met 150 g Kel- thane of 100 cc chloorbenzilaat (Gesa- spint) gemengd met 100 g Tedetion op 100 1 water. Deze bespuiting secuur en op de juiste tijd toepassen. Deze mid delen kunt u wel in een goede zaak in bestrijdingsmiddelen krijgen of bij een loonsproeier. Zet de planten ook op een z.g. eilandje, dus op een schotel in een sierpot en vul deze met water tot aan de rand van de pot (vochtige lucht). Geel geworden veren hoedje. Hoe kan ik een wit verenhoedje, dat geel geworden is, weer wit krijgen? vraagt A. G. te doen is, daar meerdere scheuten moeten komen uit de knol, dus naast de steeds gevormde stengel. Als de knollen nog jong zijn, willen ze wel eens maar één stengel vormen. Later bij het ouder worden gaat het meestal beter. We vrezen echter dat dit een indivi duele eigenschap is van deze knol en daar is nu eenmaal niets aan te doen. We willen u aanraden nog wat geduld te oefenen. Condensvocht. Dames v. L. schrij ven: Condensvocht loopt langs het pla fond, ondanks het feit dat wij altijd met open ramen slapen. Wat te doen? Uit uw summiere beschrijving menen wij op te maken, dat het condensvocht langs het plafond en het houtwerk naar beneden druipt. In dat geval zal het plafond en zullen evt. ook de muren extra geïsoleerd moeten worden, wat b.v. uitgevoerd kan worden door het aanbrengen van zachtboardplaten op ca. 5 cm afstand, en wel zodanig, dat ven tilatie tussen muur en board mogelijk is om schimmelvorming te voorkomen. YERSEKE Oesterverzending. Over de maand maart 1960 werden de volgende aantallen oesters verzon den, met ter vergelijking de cijfers over het vorige jaar: 1960 113.828 1.378.244 245.300 549.300 166.000 37.900 40.000 1959 105.775 1.116.885 183.500 12.600 124.766 68.630 Door de veren voorzichtig af te ne men met een mengseltje van meel en van dit goed geslaagde experiment. Van Nederland België Engeland Frankrijk Duitsland Zwitserland Diverse landen Totaal 2.530.572 1.612.156 Tot en met 31 maart 1960 verzonden 26.820.44 stuks, is 6.293.260 stuks meer dan 't vorig seizoen in dezelfde periode. Benoeming. Met ingang van 1 april 1960 is onze vroegere dorpsgenoot C. A. Polderman, thans rayoncommandant der Rijkspolitie te Raamsdonk, benoemd in de functie van rayoncommandant Europoort in de rang van opperwachtmeester. Jeugduitvoeringen V.Z.O.S. Vorige week zaterdag hield onze plaatselijke gymnastiekvereniging V.Z. O.S. haar jaarlijkse jeugduitvoering, welke ditmaal op een geheel nieuwe leest was geschoeid. Ditmaal werd de uitvoering n.l. in het gymnastieklokaal gehouden, 's Middags kwamen de jon gens en meisjes van de le en 2a klas aan de beurt en 's avonds de klassen 2b en 3. Tevens bevatte het prograrhma verschillende nummers, welke het ka rakter droegen van een openbare les, terwijl ook het technisch programma zelf verschillende nummers bevatte, die voorheen op het toneel niet gebracht konden worden. De toelichting, die hierbij gegeven werd door de directeur, werd zeer op prijs gesteld. Ongeveer 130 meisjes en jongens werkten aan deze uitvoering mee, terwijl de publieke be langstelling zeer bevredigend was. Het geheel stond onder leiding van de di recteur dhr. Van Boven, die door een aantal leidsters en voortumsters werd geassisteerd. Het werden een paar goed geslaagde uitvoeringen en het deed voorzitter Ossewaarde genoegen, toen hij in zijn slotwoord gewag kon maken magnesia. Mooi worden dergelijke hoed jes nooit meer, want de veren worden gauw beschadigd. Meelwormen kweken. F. H. te D. vraagt: hoe kweekt men meelwormen? Hebben ze veel ruimte nodig? Planten ze zich snel voort en hoe? De vissers kweken meestal zelf hun de leidsters Henny Rouw en Ada de Koeijer, werd onder aanbieding van een herinnering op passende wijze afscheid genomen. Voorts vernamen we nog dat voor deelneming aan de aspirantenwed strijden met avonduitvoering, welke V. Z.O.S. op 28 mei a.s. alhier organiseert, voorlopig ruim 600 gymnasten hebben ingeschreven. meelwormen door een snee brood voch- PM_79n(,Hi.n6t tig en warm weg te zetten, waarna er Faaszangaiensr. al heel spoedig z.g. leng in komt, een De Geref. Jeugdcentrale wekt allen op draderige massa als begin van de meel- om zondag 17 april a.s. des avonds om wormteelt. Daarna wordt het broedsel 7-30 uur de Paaszangdienst bij te wo- in meel gemengd, waarna ze zich weer heel spoedig zullen vermenigvuldigen. Veel plaats is er dus niet nodig. Ook kunt u in een winkel van visserij artike len of voor het aquarium wat meelwor men kopen, dan heeft u al vast een be gin. nen in de Geref. kerk aan de Dam straat. Voor het programma wordt ver der naar de advertentie in dit blad ver wezen. WATERGETIJDEN WEMELDINGE Van 1723 april 1960 Knolbegonia. H. v. d. L. schrijft: Ik heb een knolbegonia in een pot staan al 2 jaar en elk jaar schiet hij uit. Maar het wordt steeds een rechte dikke sten- Zondag gel zonder zijscheuten en boven in de Maandag top komen de bloemen. Dat moet toch Dinsdag zo niet? Kunt u mij laten weten hoe ik Woensdag hem moet behandelen j Donderdag De plant is een knolbegonia, omdat VrÖdag de knol massief is. Een hyacinth met Zaterdag losse schubben als een ui is een bol- Te Yerseke 5 minuten later gewas. We vrezen, dat er niet veel aan Te Hansweert 30 minuten vroeger april: Laatste Kwartier HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. 7.27 7.46 0.50 1.09 8.13 8.41 1.35 2.07 9.20 9.55 2.33 3.17 10.45 11.31 3.47 4.53 12.16 5.24 6.15 0.55 1.33 6.34 7.14 2.00 2.35 7.31 8.03

Scheldebode | 1960 | | pagina 1