NIEUWS-EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZUID- l'/2 1 PK elektromotor RIJWIEL lange bakens huishoudster 25STE JAARGANG 2 APRIL 1960 J. A. WESTSTRATE - MIDDELBURG UITGEVERSMAATSCHAPPIJ „DE SCHELDEBODE' Verschijnt des zaterdags DRUK Fa. F. VAN DER PEYL KRUININGEN J. M. C. VAN DER PEYL - KRUININGEN Zaterdag 26 maart 1960 750 t. 220/380 V (weinig gebruikt) en een 1340 t. 220/380 V DRUKKERIJ Van der Peijl KRUININGEN 1 J. Z0ETEWEIJ J POLDERMAN C. DE VISSER Joz. Slabhekoorn P.T.T. AMBTENAAR KORTE GOLFJES REDACTEUR: ROUAANSE KAAI 21 - TELEF. 01180—2453 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 1,25 per kwartaal Franco per post 2,50 per halfjaar m- ADMINISTRATIE MARKT 19 - TELEF. 01130—881 CHBO 28425 Advertentieprijs 1-25 mm 2,50 verder 10 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief In te zenden vóór donderdag 12 uur L, j Tweede blad Te koop Haven Yerseke Telefoon 390 Bescherm u tegen de kou met Badkamerkachel Elektrische deken (kussens) Verwarmingslamp Infraphil of hoogtezon Té koop een partijtje platte sternberg pannen en een partij RAMEN Telefoon 530 - Yerseke Volgende week verse van 9 t/m 13 meter Verkrijgbaar bij GEBR. v. d. JAGT- VOGELAAR Tel. 583 en 376 Voo r een groot of klein moet u bij zijn Schuttershof 12 Yerseke Telefoon 639 vraagt een P-G. ongeveer 50-60 jaar Brioven bureau Yarsaksa Courani 15 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Nu wordt het weer tijd voor sla, dus ook voor sla olie. Wij hebben voor U een grote fles voor slechts 1,38. Fa. J. A. Heijboer Zn., Kruiningen. Voor uw handels- en fa miliedrukwerk kunt U te recht in ons modern inge richt bedrijf. - Fa. F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Alles voor baby! Dat vindt U bij ons in een geweldige sortering! Voor een com plete uitzet kent U toch onze speciale condities Maar ook voor een cadeau tje slaagt U prettig en heel voordelig! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Tricotbest 3 sterren nylons, zo sterk, zo mooi, zo goed koop! Ook in de moderne, donkere kleuren indian cop per en mordoree. - Textiel handel Snoep-van Willigen. U weet toch dat wij in kin derkleding steeds 't nieuw ste brengen en altyd iets aparts De nieuwe voor jaarszendingen komen re gelmatig binnen en onze prijzen vallen altijd mee! - Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Bij Jasperse gaat de prijs verlaging normaal door. Slaolie grote fles 98 ct. Ca cao 250 g 85 ct. Appelmoes 1 1-blik 65 ct of 3 jampot voor 89 ct. Vet spek 65 ct. p. 500 g. 8 but.repen 1,-. Abrikozen op sap 1 1-pot 98 ct. Echte honing p. jam pot 85 ct. Ananas van 119 voor 85 ct. Phoenix bier 4 pullen halen, 3 betalen. Pudding (koud) 2 pakjes 49 ct. Spercibonen 1 1-blik 95 ct. 2 bus soepgroente 45 ct. Makreel p. blik 400 g 62 ct. Goud koffie v. Nelle van 1,88 voor 1,63. Ronda korsetten die ieder roemt om hun buitengewoon prettige pasvorm geven ook U een perfect figuur. Wij hebben ze in vele modellen en alle maten. Past U eens vrijblijvend - Textielhan del Snoep-van Willigen. Lees- en studieboeken, ro mans, jeugdlectuur, atlassen enz. levert U: Boekhandel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West- strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Onderjurken in nylon en charmeuse brengen wij in diverse prijsklassen. Reeds vanaf 7,95 hebt U een pracht nylon onderjurk, rijk met kant bezet. Wij hebben ook mooie bijpassende ny lon slips van 3,50 met de zelfde kant gegarneerd. Van IJsseldijk-Snoep. Nylonsweaters met korte en lange mouw, nieuwe voorjaarstinten. Na talloze wasbeurten nog als nieuw! De, ideale dracht voor ieder kind. - Textielhandel Snoep- van Willigen. Voor de schoonmaak ont vangen: Wit en crème gor dijnkant in verschill. breed tes. Keukenbont in de nieuwste patronen. Keuken en tafelkleedjes. Gebord. overhanddoeken, boorband en benen ringen aan voor delige prijzen. Zie etalage. A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Lenteactie 26 maart-9 april. Voor de schoonmaak ont vangen mooie tafelzeiltjes, 115 cm breed 4,00 p. me ter; 140 cm breed, wollen rug, 6,50 p. meter. J. de Jonge Zoon, Telef. 372, Kruiningen. Gelegenheid tot het con tracteren van suikerbieten bij P. J. Dekker, Dorpsstr. 26, Tel. 423, Wemeldinge. Cotilla ondergoed "met fran se charme is prettig in het dragen en charmant om te zien. U komt er op terug. Slipjes v.a. 1,95. Hemd-1 jes met rechte bovenkant v.a. 2,85. - Van IJsseldijk- Snoep. Neem Kek voor het reini gen en opfrissen van tapij ten, stoffering, bekleding enz., met speciaal spons 2,15. - Drog. Harthoorn. Uw documenten zijn veilig door een isolatie van as- best-cement in de All-Safe documentenkist. - Boek handel F. van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Ook in vlees en kaas grote prijsverlaging! Ham 38 ct. Rookvlees 55 ct. Gehakt 33 ct. Ontbijtspek 37 ct. Snij- worst en metworst 39 ct. Palingworst 42 ct. p. 100 g. Edammers 1 kg thans 2,19. Lunchkaasjes kg na 1,28. Jonge vv kaas 64 ct. Half belegen kaas 67 ct. p. 250 g. Oude pikante witte en komijne kaas 85 ct. p. 250 g. Knakworst p. pot 8 stuks 98 ct.; p. bus 6 stuks 85 ct. Alle soorten smeerkaas. - Jasperse. Te koop 2 fauteuils en 4 stoelen en ligstoel. Dorps straat 19, Wemeldinge. Bijbels in oude en nieuwe vertaling, kerkboeken voor alle gezindten levert U: Boekhandel van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. De nieuwste modellen in „Emve" meisjesschoenen in citroenkleur en met onver woestbare zool. - I. Hage, Yerseke. Wij ontvingen de nieuwe gaine van Lastina, de rui ten 2 en de Tiger girdle van Peter Pan. Deze girdles maken U werkelijk nog slanker. Probeer U ze eens, U weet: eenmaal Lastina, altijd Lastina! - Van IJs- seldijk-Snoep, Yerseke. I-ange lederen jassen, jek-. kers, vesten, damesmantels en -jasjes, beter en voor deliger by St. Antoine, Roosendaal. Bezoekt aan huis, ook 's avonds. Ook op het gebied van Be ha's brengen wij werkelijk het beste wat er op dit ge bied gemaakt wordt. De naam Peter Pan en Lastina waarborgen een perfecte coupe. Reeds vanaf 2,85 in poplin en vanaf 4,95 in voorgevormde cup. - Van IJsseldijk-Snoep. In koekjes en snoepjes de laagste prijzen en hoogste kwaliteit. Heerlijke bonbons van 65 voor 52 ct. Echte Betke choc. 52 ct. Choc, si- nasstaafjes 38 ct. Nogat- blokjes 38 ct. Croquant choc. 40 ct. Eng. drop 28 ct. Jamaica rumbonen 38 ct. p. 100 g. Alle boterkoek jes 69 ct. P.K.-, pinda- en bitt.koekjes 55 ct. Oesters 49 ct. Eikoekjes, kokos en frou 59 ct. p. 250 g. Alle soorten Verk., Van Melle en Gilda toffees. Gemeng de toffees 200 g 49 ct. Jasperse, Yerseke. Onze voorjaarssortering in sokken en stropdassen is als vanouds weer enorm groot. Denkt U aan de kousen- kaart voor gratis kousen of sokken? Van IJsseldijk- Snoep, Yerseke. Jonge konijnen te koop. - Bierweg 33, Wemeldinge. Jasperse is voor de schoon maak ruim gesorteerd in pracht sponzen, le kwali teit zeemleer, bezems, bor stels, dweilen, enz. enz. Peli boenwas 58 ct. met stof doek voor 20 ct. Begint U met de schoon maak? Wij hebben voor U alle soorten borstelwerk, dweilen, stof- en wafeldoek jes, sponzen, kastpapier, prima zemen, kortom alles wat U nodig hebt. - Drog. Harthoorn. Te koop een kuikenren, lang 2 m, breed 60 cm en diep 60 cm. - C. Filius, Bu- renpolderweg 8, Yerseke. Lenteactie 26 maart-9 april. Zojuist ontvangen dames- vesten fijn en grof gebreid. Vraagt ons succesartikel „Astor" truitjes vanaf 4,25; „Astor" damesvesten vanaf 6,90. Ook in geel en linde groen. - J. de Jonge Zn., Kruiningen. Popeline, dit jaar de grote mode voor kinderkleding'. Wij ontvingen prachtige jacks en jasjes, schitterend van kwaliteit en afwerking. Leuke vlotte modellen, die ook uw kind zo graag draagt. Textielhandel Snoep-van Willigen. Te koop: Een planeettrek ker met nieuwe motor 6 PK. Ploeg, schijfeg, cultiva tor, luchtbanden en ploeg- wielen, alles nieuw. - P. J. Hillebrand, Oostkapelle, Te lefoon 353. Maakt U zelf uw kleding? Kijk dan even bij ons voor uw garnering. Steeds grote sort, sierknopen, ceintuurs, ritsen e.d. Ook regelmatig voordelige coupons. - Gez. Harthoorn. Mooie nylons 1,95 in don ker en lichte kleur. Moder ne naadloze nylons 2,97. Zeer sterke rekbare stretch nylons 3,95. Crêpe mous kousen beige en zwart 3,45. Nout Sinke, Yerseke. Voor de boerinnen een gro te keuze in schortebont, gebl. kamgaren, rouwbont, daagse mutsen, gewone en beste stoffen doek en beu ken, nog enkele grijze broe kedoeken, gr. maat, slechts 6,95, m. bijp. zijden beu ken. A. C. Baay, Yerseke. Lenteactie 26 maart-9 april. Wederom ontvangen grote zending coupons voor zo- merjaponnen en rokken. Kans op mooie prijzen. J. de Jonge Zoon, Tel. 372, Kruiningen. Wij ontvingen weer de don kere Elbeo nylons in cacao- en bronskleur. U loopt er werkelijk voordeliger mee! Van IJsseldijk-Snoep. Te koop gevraagd eiken kabinetten, bureaus, kisten en tafels, koperen ketels en potten, knop- en uiltjes- stoelen. - Nout Sinke, Yer seke. Wij ontvingen de nieuwste grys suède heren- en jon gensmolières. Op Italiaanse leest. Voor slechts 13,95. I. Hage, Yerseke. Ruim gesorteerd in alle soorten Ronda korsetten en Prettyform BH's. - Van Nimwegen-Heyboer. Te koop opvouwb. wandeP wagentje. - A. Pekaar, Em- mastraat 17, Yerseke. Mooie kanten kleedjes in alle maten en zeer lage prij zen, v.a. 45 ct. Gebloemde wasechte kleedjes v.a. 1,25. Mooie salontafelkleden 5, Nout Sinke, Yerseke. Koopjes! By het opheffen van onze reparatie-afdeling voor rijwielen en bromfiet sen nog verschillende 2e hands rijwielen, enkele fra mes, steps en kinderrijwie len. - Rijwielhandel Hage, Wemeldinge. Wilt U dit jaar liever een sportief vest of draagt U een dunnere kwaliteit? Be kijk onze collectie eens, wij hebben voor elke beurs en voor iedere smaak een vest. Van IJsseldyk-Snoep. Voorradig tuin- en bloem zaden. Ook hebben wij tuin- netten, vogelverschrikkers, A.S.F.-korrels, tuinmest en potgrond. - P. J. Dekker, Dorpsstr. 26, Wemeldinge. Vanaf heden verkrijgbaai- lunchkaasjes 1,25 per stuk. Hele Edammers 2,25 per stuk. - Fa. J. A. Heijboer Zn., Kruiningen. Wij ontvingen leuke kin derschoenen, merk Shoe- Flex. In de nieuwste kleur en onverwoesbaar onder werk. - I. Hage, Yerseke. Te koop een kinderledi- kantje met bedje, in prima staat, 25,Julianastraat 10, Wemeldinge. Wegens beëindiging der zaken te koop prima Ber- kel snelweger. - M. Bolier, Langeville 20, Yerseke. - gemcKen. wy zuigen gewoon het bloed op van een malarialijder. Onze bondgenoot, de ma lariaparasiet, dringt zich door onze maagwand heen en komt dan langs onze speekselklieren bij een volgende steek weer terecht in een gezond men selijk lichaam. Daarmee is de kringloop gesloten. Die mens wordt rillerig en krijgt koorts. Hij wordt lusteloos en kan niet meer werken. Het eten smaakt hem niet meer en zijn lichaamskracht wordt daaroor verder verzwakt. Voor dat hij sterft, komen andere Muskieten zijn bloed opzuigen om de ziekte weer verder te verspreiden. Op die manier hebben wy al miljoenen mensen doen omkomen. Op het ogenblik hebben wij nog 1200 miljoen mensen over de gehele wereld in onze greep. Elk jaar moeten er twee miljoen van hen sterven. Tien tot vijftien procent van de kindersterfte in de wereld staat op onze naam. In sommige delen van Afrika bereiken wij zelfs een succes van vijftig procent van de sterfte onder de kleine kinderen. Helaas is er voor ons in Nederland op dat gebied weinig meer te beleven. Hier is de malaria vrijwel uitgeroeid, maar in Zuid-Europa, in Azië, in La tijns Amerika en in Afrika zijn er grote gebieden, waar we nog altijd volledig heer en meester zijn. We maken niet alleen mensen ziek, maar we verlammen daardoor boven dien het economisch leven in de landen, waar we nog heersen. In Mexico ver oorzaken we jaarlijks een schade van 175 miljoen dollar. In Thailand gaan een nieuwe grootscheepse aanval van de mensheid tegen ons zal worden gelan ceerd. Dat zal gebeuren in tientallen landen tegelijkertijd en met een con centratie van hulpmiddelen, zoals de wereld die nog nooit heeft gezien. Wilt u weten, wat ik heb ontdekt? Enige tienduizenden gezondheids teams staan in de eerste linie klaar voor de aanval. Zij zijn toegerust met enkele miljoenen tonnen verdelgings middelen. Honderden miljoenen huizen in de door ons bezette gebieden zullen zij binnendringen met hun sproeiers en verstuivers om ons het voortbestaan onmogelijk te maken. Er zullen tien tallen miljoenen bloedproeven worden genomen en overal in de wereld zijn de ziekenhuizen en de klinieken bevoorraad met onvoorstelbare hoeveelheden medi camenten. De moerassen, waarin wy leven en waarin wij ons vermenigvuldi gen, zullen worden drooggelegd. Dui zenden vervoermiddelen staan gereed, variërend van schepen en vrachtwagens tot olifanten en kamelen toe. Honderden laboratoria, in vele landen, werken samen om nieuwe verdelgings middelen te vinden en om proeven te nemen met ons weerstandsvermogen. Dat weerstandsvermogen is ons laatste wapen. Er zijn in ons miljardenvolk families, die in de loop van enkele Mus kietengeneraties al een weerstand heb ben ontwikkeld tegen D.D.T. of tegen andere moderne bestrijdingsmiddelen. Die weerstand moet verder worden aan gekweekt omdat wij anders met de to tale vernietiging worden bedreigd. Wy testamenten komen. Voorts is uw me ning onjuist, dat men zou kunnen be palen, dat de langstlevende alles zou kunnen krijgen. Dat kan niet, omdat de kinderen recht hebben op hun wettelijk erfdeel. Dat kan hun niet worden ont nomen. Een heel andere kwestie is, of u schei ding en deling kunt voorkomen. Dat kan óók niet: als maar één van de erf genamen die scheiding en deling wenst, dan moet het gebeuren. We kunnen ons voorstellen, dat dit voor de langst levende erg onplezierig is, als b.v. het huis verkocht zou moeten worden om ieder het zijne te kunnen uitbetalen. Hierop is wel iets te verzinnen. De beide echtelieden moeten dan in hun testa ment bepalen, dat het vruchtgebruik van de woning wordt gegeven aan de andere echtgenoot. Dat brengt met zich mede, dat de langstlevende dus in de woning mag blijven wonen. Het is het beste, dat u deze kwestie samen met uw vrouw bespreekt met de notaris. Gaat u daar binnenkort heen. Motten in wol. Wij hebben een zak ongesponnen schapenwol 8 jaar op een schuur laten liggen. De wol was bedoeld om een slaapzak te vullen. We hebben die wol, die enorm vuil was, 4 x in lauw sop in de wasmachine gewassen. Zou na viermaal wassen eventueel on gedierte nog kunnen leven en indien de zak klaar is, deze misschien helemaal stuk vreten? Of bestaat er een middel om de wol in te spuiten, voordat wij met vullen beginnen? Aldus de vraag van J. H. te G. Carbolineumvlek. Hoe kan ik car- bolineum verwijderen uit een winter- manteltje? Aldus R. J. t. V. Dat zijn moeilijk te verwijderen vlek ken. Het beste is het manteltje te laten behandelen door een goede stomerij. Wilt'u het zelf doen, dan dient u ons op te geven van welke stof het man teltje is gemaakt. Zeemijl. A. W. R. vraagt: Hoeveel meter bedraagt een zeemijl? Een mijl is een lengtemaat. Er be staan verschillende eenheden van die naam. Nederlandse mijl of kilometer 1000 meter. Geografische of Duitse mijl 7408 meter. Engelse zeemijl 1851,051 meter. Franse mijl of „lieu ma ritime" 5556 meter en een gewone Engelse mijl 1609 meter, een Noorse mijl 11300 meter. Lakens en slopen bewaren. Het beste is deze textielgoederen te bewa ren in plastic zakken en bovendien ver pakt in blauw papier. Controle af en toe is wel aan te raden. Dit is het ant woord op de vraag van v. D. Windmolen bouwen. Hoe moet ik een windmolen bouwen? Wat voor ma teriaal kan ik het beste gebruiken? Zijn daarvoor tekeningen in de handel, en waar kan ik deze tekeningen ver krijgen? Aldus vraagt A. d. G. Tekeningen voor het bouwen van een modelmolen kunt u bestellen bij de ver eniging „De Hollandse Molen", Regu liersgracht 9, Amsterdam of bij „De Muiderkring", Nijverheidswerf 1721, winkelbetimmering plaatste. De fantas tisch goede verlichting werd geheel door dhr. Van Oeveren uitgedacht en ver zorgd, de verwarming door de Fa. A. van der Burght te Wemeldinge, terwijl Fa. M. de Koeijer voor de verdere af werking zorgde met prima aangepast schilderwerk. Wij wensen de familie Paauwe veel succes toe in deze pracht- zaak. Filmnieuws. Zaterdag 2 april draait in zaal Nolet de schitterende verfilming in cinema scope van het beroemde dagboek van het Amsterdamse joodse meisje: „Het dagboek van Anne Frank". Deze film verhaalt over de lotgevallen van de joodse familie, die gedoemd is enkele jaren als onderduikers te huizen op een zolderkamertje, achtervolgd door de da gelijks terugkerende angst gearresteerd te worden. Een pakkend en ontroerend filmwerk. WATERGETIJDEN WEMELDINGE Van3—9 april 1960 Maandag 4 april: Eerste Kwartier Zondag Maandag Dinsdag I Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Te Yerseke 5 minuten later I Te Hansweert 30 minuten vroeger HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. 7.45 8.06 1.06 1.25 8.32 8.56 1.45 2.18 9.35 10.13 2.41 3.22 10.59 11.43 4.01 4.57 12.22 5.36 6.19 0.54 1.30 6.46 7.15 1.53 2.25 7.39 7.59

Scheldebode | 1960 | | pagina 1