BIJVOEGSEL BEHORENDE BIJ DE SCHELDEBODE No. 19 - DONDERDAG 31 MAART 1960 TERUGVERDIENEN Lezen en schrijven. Boekenweek- Reklame. 5 cent. Van der Hoeven 6 Knuijt Gebr. Van den Berg SCHOONMAAK! Gebr. Van den Berg HIJ, DIE STERVEN MOET. Jules Dassin's filmbewerking in cinemascope-beeld van Kazantzaki's boek „Christus wordt weer gekruisigd" de opvoering van een pas siespel in een Grieks dorp wordt bittere werkelijkheid in de spannin gen tussen mens en medemens. De regisseur is, anders dan in het boek, uitgegaan van het menselijk konflikt, zodat de film zich vanaf de eerste meters kenmerkt door een overweldigende authenticiteit, een levensechtheid, die het geheim is van Dassin's werk. Deels ook te verklaren uit het feit, dat alles werd opgenomen in een oorspronkelijke omgeving, op Kreta. Daar juist deze film iets te zeggen heeft in de weken voor Pasen, besioten de besturen van Vrijz. Hervormden en Rem. Kring alhier, deze te doen vertonen in het kader van een Gemeente-avond, op donderdag 31 maart om 8 uur in het Alhambra-Theater. Ook niet-leden zijn welkom, Emigranten I Per vliegtuig of boot naar Uw land van bestemming Bespreek deze mogelijkheden eens met ons, wij verzorgen Uw reis gaarne op beide manieren. Wm H. Muller Co. N.V. Boul. de Ruyter 14, Tel. 2171, Vliss. Wie ruilt mijn eengezins Schel- dewoning, dicht bij de stad, voor kleinere beneden Scheldewoning Brieven onder no. 2691, bureau De Scheldebode. Fe koop: i.p.s.z. wit emaille ko- lenfornuis. Na 4 uur. Van de Manderestraat 22, Vliss, Fe koop: Petroleumkachel. Van de Manderestraat 2 bov., Vliss. Te koop wegens overkompleet nieuwe crème Keukenuitzet. Tooroplaan 27, Vliss. Te koop: i.z.g.s. zijnde Geyser „Junckers", 2 jaar gebruikt. Dr. Stavermanstraat -15, Vliss. Te koop: 2 clubs, 4 stoelen, ook afzonderlijk en modern Colbert jasje Ift. 11-13 jaar. Adres bureau De Scheldebode. Te koop: Wandelwagentje. Si- mon de Vliegerlaan 14. Vliss. Te koop: enige mooie Dameshoe den (modellen). Koopje. Beursstr. 7, Vliss. Te koop: witte Bruidsjurk met toebehoren, maat 38-40. Tevens te koop gevraagd: i.g.s.z. Verre- jker Vismarkt 17, Middelburg. Banketbakkersleerling gevraagd. Brood- en Banketbakkerij Fa. Speckens, Betje Wolffplein, Tel. 2188 Vliss. Fe koop: een radio, goed speel baar. Badhuisstraat 83 ben., Vliss. Foto Rep. Bedrijf H. P. van Wijk voor Uw Bruidsreportage en Kinderreportages aan huis I Vrij blijvend advies. Groenewoud 58, Tel. 3375, Vliss. Te koop: Herenrijwiel f 15, Te bevragen: W. Tholenlaan 8, Vliss Te koop: Gitaar i.g.s.z. Breewa- terstraat 41, Vliss. Verdrijf de voorjaarsmoeheid en koop bij Drogisterij „De Vijzel" Betje Wolffplein 1, Vliss. een fles van die echte' Pleegzuster Bloed- wijn of een flakon Tonicum en na korte tijd zult ook U zeggen: „Hè, ik voel me weer zo fit als een hoentje". Wacht niet langer maar doe het nu I Fe koop: Huisorgel f 125, Brieven onder no. 2690, bureau De Scheldebode. Fe koop: late Zetaardappelen (Meerlanders) 28 x 35, plm 150 kg, Klasse A. M. Brasser, Vliss.- straat 39, Koudekerke. Voor machinaal knoopsgaten, zig-zagwerk, stofgespen en cein tuurs J. v. d. Capellelaan 3, Vliss. Fe koop: een Wandelwagen, Aquarium (inh. 80 Itr) met toe behoren en Gabardine Regenjas maat 50. Nieuwendijk 5 A, Vliss. Fe koop: Jongensfiets (10-14 j.) moet opgeknapt, f 10, Schuit- vaartgracht 53, Vliss. Fe koop: Step op luchtbanden f 10,— en een half Eng. Kinder wagen. Houg, Berlagestraat 41, Vliss. Te koop: 2-pers. houten Ledi kant, 3-delig Bedstel en 1-pers. Opklapbed, kompleet. Glacisstr. 1, Vliss. Ouders van emigranten I Be spreek nu Uw reis naar Uw kin deren in Canada en U.S.A.. U kunt nu nog profiteren van de goedkope wintertarieven per schip. Alle inlichtingen Wm H. Muller Co. N.V., Boulevard de Ruyter 14, Tel. 2171, Vliss. Gevraagd: Dienstmeisje voor he- 'e dagen, zelfstandig kunnende werken. G. Kotoun, Walstraat 88 Fel. 2744, Vliss Te huur n.euwe 6-pers. Simca, Opel 1960 en Volkswagen 1960 Vraagt ons speciaal kontrakt ta rief. Paul Krugerstraat 188, Fel 4018, Vliss. Vakantie 1960. Gaat U dit jaar „eens per vliegtuig naar Uw va kantiebestemming. Zeer lage ta rieven, inclusief hotel. Folders en inlichtingen bij Wm H. Muller 8* Co. N.V., Boul. de Ruyter 14, Fel. 2171, Vliss. Dit is de oplossing, leder die zich onze super snelle eenvoudig te bedienen „ORION" breimachines aanschaft, kan thuis gemakkelijk een zeer behoorlijk inkomen verdienen. Wij geven gratis onderricht en wol en garanderen Uw afname tot het gehele bedrag van de aanschaf fingswaarde van de machine, van de hierop door U vervaardigde artikelen. Ook leverbaar op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Vraagt alle gewenste inlichtingen bij: M. P .ROOS' Machinehandel, Prinsengracht 1117, Amsterdam-C Aanvragen worden in volgorde van binnenkomst behandeld. Ter kennismaking met onze SCHELDEBODE- SCHRIJFBLOK van f 1,20 ontvangt iedere koper daarbij een pakje met 25 prima goed gegomde witte enveloppen van 45 ct voor Alléén deze week. Boekhandel Noordstraat 44, Vliss. Ombouw op alle spanningen van elektromotoren, dynamo's- trans, formatoren, stofzuigers etc. On der volledige garantie. 15 jaar ervaring. Zeeuws Wikkelbedrijf, Spuistraat 29, Tel. 3803 en 4265 Vliss. Ontvangen: een partij export Gladiolenbollen in diverse kleu ren, 30 stuks voor 1 gulden. De Nooijer's Zaadhandel, Pas- poortstraat 13, Souburg. Voor Uw verhuizingen groot of klein, moet U bij de fa. Jonge- oier en Luitwieler zijn. Nieuwstr. 30, Tel. 2794, Vliss. Voor uitstekende luxe wagens zonder chauffeur naar Gebr. Van Fraassen en Zonen, Schelde- straat 98. Tel. 2175, Vliss. HEEFT U NOG RADIO DISTRIBUTIE Nu een eigen toestel reeds vanaf f 1,25 per week. Bellamypark 6, Vliss. 10 rijlessen 60 minuten voor 55,— in nieuwe Opel Record, door erkend en gediplomeerd BEA instrukteur. Gratis gehaald en gebracht. Bonds-Autorijschool „Adri Hameeteman", Ravesteyn- plein 19, Tel, 3558, Vliss. Fel. 3077, Besteldienst Crucq. Tel. 3077, Depot Benegas. Fel. 3077, Sottegemstraat 66. Fe koop aangeboden: moderne lotaal gereviseerde Stofzuigers onder volle garantie. Zeeuws Wikkelbedrijf, Spuistraat 29, Te- lefoon 2803 en 4265. Vogelliefhebbers. Vanaf heden verkopen wij nu ook de welbe kende GéDé produkten. De Nooijer's Speciaalzaak, Paspoort- straat 13, Souburg. Chr. Hoornick vraagt te koop alle soort enhout, hard- en zacht gebruikt. Magazijn Paardenstr. 6, board, ijzerwerk, zowel nieuw als Fel. 3540, Huis-adres Westpoort straat 10. Tel. 2573. Furkenburg's zaden zijn weer zo als altijd uit voorraad te verkrij gen bij De Nooijer's Zaadhandel, Paspoortstraat 13, Souburg. Nieuwe Zig Zag naaimachines, tegen zeer verlaagde prijs. In- ichtingen en te zien Steenhuis- straat 31, Vliss. Kijk, Keur, Kies een Empo-, Edelman-, Eroba- of een Rudge- rijwiel bij A. Jansens Zn., Coosje Buskenstraat 146-148, Tel. 2137, Vliss. 'Reparatie, Onderhoud en Ver huur van Schrijfmachines. Van Berkel, Nieuwendijk 9, Vliss. Gaat U verhuizen Dan naar 'n voordelig adres en met overdek te auto. Glacisstraat 123, Vliss. Tel. 3700. JOHANNES-PASSION. Aquariumliefhebbers, Liquifrij is onmisbaar voor Uw jong broed. Aquavarens uit voorraad lever- oaar. De Nooijer's Speciaalzaak, Paspoortstraat 13, Souburg. H.H. Kippenhouders I Wij leve ren 8-weekse Wimaus hennen 3,75. Wimaus overtreft alles d.i. bewezen. A, Gideonse, Schroe- weg 8, Middelburg. Nieuwe Autoboxen te huur tus sen Singel en Paul Krugerstraat. Paul Krugerstr. 188, Tel. 4018. J. M. Groen, Begrafenisonder nemer, Hogeweg 161, Tel. 2772, Vliss. Vrijdag 18 maart gaf de Vlissingse Oratoriumvereniging een uitvoe ring van de Johannes-Passion van J. S. Bach, voor een tamelijk bezet te St. Jacobskerk. De uitbeelding van dit lijdensverhaal is ten volle door de aanwezigen meegeleefd. Hierin werden we weer herinnerd aan de tragiek vaan de Christus, die bij het Joodse volk in ongenade viel. De komponist heeft in dit werk de gemoedsstemming van massa en enkeling in sterke akcenten weergegeven. De koralen zijn hierin geweldig, deze hebben een schoonheid van klank en de stemvoering is onovertroffen. Bijzonder valt op de behandeling van de tenor-partij, welke steeds een prachtige melodische lijn heeft. De contra-puntiek in de overige delen is echter nooit doel, maar steeds middel van uit drukking. Hiermede heeft Bach o.a. bewezen zijn tijd ver vooruit te zijn. Door zijn grote vaardigheid en kennis der theorie, weet Bach gedurfde tonen tegen elkaar te zetten, waardood deze dissonanten scherp en vaak sterke uitroepen suggereren. De opbouw in lang en kort gebroken akkoorden, nauwe en wijde liggingen der drieklanken en meerdere fraaie vondsten, roepen stemmingen op, die de toehoor der in ruime mate mee beleefd. Dit alles heeft de V.O.V. op keu rige wijze gezongen, gesteund door een goed bezet orkest en een vijftal bekwame solisten. Prijzenswaardig, dat een aantal leden van Middelburgs- en Vlissings Mannenkoor hebben geassisteerd. Het staande aanhoren van het slotkoor door het auditorium was de dank aan dirigent Kuiler, die het toonwerk in al zijn schoonheid tot ons heeft doen komen. Wel heel jammer, dat het orgel moest zwij gen. Vele jaren geleden was er in dezelfde kerk een uitvoering van de J.-P. door de Gemengde Zangvereniging. Men had toen een klein pijporgel op het koor gebouwd. Dit instrument vervulde de taak, die organist en komponist J. S. Bach aan het orgel had toebedacht. L. NU EEN STOFZUIGER Erres vanaf f 1,50 per week, zonder vooruitbetaling. Bellamypark 6, Vliss. Te koop: wollen Tafelkleed en Dressoirloper, 2-pers Spiraalma tras, houten Schoorsteenklok, Eng. Theetafel, 2 Armstoelen, ronde Tafel en 2 Schilderijen. Hogeweg 49, Vliss.

Scheldebode | 1960 | | pagina 6