U HACCOU Verpleeghulpen en leerling-zieken- verzorgsters vanaf de leeftijd van 17 jaar. Huishoudelijke Assistenten Leeftijd vanaf 16 jaar. TENNIS RACKETS I ROOI ROOVERS SPOmVTIKElIH-lEWWAHH Weekenders Wij vragen voor de verpleeginrichtingen met medische reaktiveringscentra „Der Boede"-„Ter Poorte" te Koude- kerke Lagere schoolopleiding. Ook ouderen komen in aan merking. Meisjes beneden 17 jaar kunnen in de verple ging worden geplaatst als voorproefzuster. Wij bieden aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Koudekerk© is een druk bezochte badplaats in de nabij heid van Middelburg en Vlissingen. Per fiets zijn de strandhuisjes van de inrichtingen in 7 min. te bereiken. Wij willen U graag mondeling of schriftelijk inlichten. Ons adres is: Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Mid den-Zeeland", Dam 73 te Middelburg. in alle bekende merken, zoals DUNLOP, SLA- ZENGER, DONNAY enz. En reeds vanaf f 17,85. Wam 82 VIIsslaen Tel. 3361, Eigen reparatie- en bespannings inrichting. ETALEREN WIJ IN DE NIEUWSTE DESSINS EN KLEUREN. 5t. Jacobsstraat 8, Vliss. Solex te koop gevraagd. Moet beslist in prima staat zijn. Brie ven onder no. 2687, bureau De Scheldebode. Zomerprijzen in Televisie, f 100,- en f 200,- korting. Volledige garantie. Prima service. Betalin gen op gemakkelijke voorwaar den. J, Bayens, T.V.-handelaar, Hendrick Avercamplaan 10, Vliss. Te koop: Kaptein Mobylette. Van Turnhoutstraat 29, Oost Souburg. Te koop: 3 stuks T.L.S. armaturen met buizen (dubbel) voor winkel als nieuw, zeer goedkoop f 55,— De Looff, Scheldestraat 40, Vliss. Te koop: late Zetaardappelen 28 x 35 Klasse A, plm. 150 kg. Te bevr. Na 6 uur. M. Brasser, Vliss.straat 34, Koudekerke. Te koop: Furore Zetaardappelen 25 kg. J. Brasser, Ferd. Bollaan 12, Vliss Te koop: z.g.a.n. Wasmachine (Miele) bijna niet gebruikt. Kas teelstraat 52, Vliss. Te koop: elektr. Wasmachine (snelwasser) met wringer. Quaars Vine, van Goghlaan 13, Vliss. Te koop: i.g.s.z. Bakfiets. St. Al- degondeparklaan 4, West-Soub. Te koop: Kinderledikant en 2-p. Spiraal. Beciusstraat 29, Oost- Souburg. Het Kaashuis Hollandia, Breestr. 14, stukken voordeliger. Belegen botervet, zwaar belegen pittige, Meikaas oud, overjarige brokkel- oud, alle vier f 1,59 per pond. Komijne Kaas Pan Pan, zeer lek ker f 1,50 per pond. Alles met 15 zegels. Allerbeste kwaliteit Boerenhoofd- kaas 28 ct per ons en die echte Boerenleverworst van 18 ct per ons, vindt U alleen in Keurslage rij Schouwenaar, Bellamypark 16 Vliss. Te koop: Phoenix Herenrijwiel (Sport Populair) pracht fiets f 80. Bloemenlaan 99 bov., Vliss. Na 6 uur. Gevraagd: 2-pers. Opklapbed m. ombouw. Brieven onder no. 2686 bur. De Scheldebode. Te koop: i.g.s.z. witte Engelse Kinderwagen, hoog model. Bad- huisstraat 40, Vliss. Te koop: Meisjesfiets en Jongensfiets leeft. 10-12 jaar en Deur van 105 x 220 cm en 7 Baddingen en korte planken en Wandelwagentje. Havendorp 396, Vliss. We hebben nog stoofperen, goudreinetten, Golden Delicious, Jonathans. Sperciebonen 78 ct p. grote pot. Sinaasappels 15,12 of 10 voor een gulden. Citroenen 3 voor 25 ct. Grapefruit 4 voor 'n gulden Centrum, Kerkstraat 6. Te koop: goed onderhouden Van Berkel Snelweger. Bouwen Ewoutstraat 15, Vliss. Te koop: z.g.a.n. jongens Col bertjasje leeft. 10 jaar en Blazers Paul Kruqerstr. 70 ben., Vliss. Te koop: Kookhaardje. Berlage- straat 84 (Fort), Vliss. Weer een nieuwe zending wol len damesvesten ontvangen, wol met Danlon, div. kleuren f 9,75. Steketee, Scheldestraat 28. Te koop: 2 Ladders (16 sports) en dubbele Trapladder (10 sports) samen voor f 12,50. Jan Ver- meerlaan 9, Vliss. Te koop: Tafel en 4 stoelen. Na 5 uur. Paul Krugerstraat 342 I, Vliss. Te koop: prima Meerlanders, 16 ct per kilo. Vliss.straat 24, Kou dekerk^ Gevraagd: nette Jongen om te .varen. 15 jaar. J. Goeseye, Gra- vestraat 105, Vliss. Voor al Uw rijbewijzen slaagt U het beste bij Autorijschool M. Elshout, Bloemenlaan 71, Telef. 4268, Vliss. Scherp konkurreren- de prijzen. Te koop: half Eng. Kinderwagen, wit, ReiSwieg, Centrifuge en licht grijs Mantelpak, maat 40. Adres bur. De Scheldebode. Wie ruilt een ruime oude boven woning voor iets kleinere. Brie ven onder no. 2688, bur. De Scheldebode. Een pracht kwaliteit Jongens- pyama's, gestreept flanel, vanaf 3,50 tot 5,50, van 2 tot 14 jaar. Steketee, Scheldestraat 28. Zware wolHn Jongenstruien, grof gebreid, van 3 tot 13 jaar, f 7,50. Steketee, Scheldestraat 28 Te koop: Rookfauteuil met kus sens en Barkast, samen f 17,50. Jan Vermeerlaan 9, Vliss. Te koop: orgel met eikenhouten kast, 18 registers, doorl. harp. Zeer geschikt voor zaaltje. Adres Vliss.straat 111, Oost-Souburg. Te koop: 4 stoelen, rooktafel, dressoir en pluche tafelkleed. Paul Krugerstraat 3441, Vliss. Gevraagd: Hulp in de huishou ding voor halve of hele dag, Mevr. Blondé, Parklaan 5, Vliss. OOKTERSDIENST. Dokter A. M. Kostense, Paul Krugerstraat 240, Tel. 3933. APOTHEKERSDIENST Apotheek J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22, Tel. 2066. DIENST VERLOSKITNDIGEN Mej. A. H. Stoik, Van Dishoeckstraat 199, Tel. 3838. UITWISSELING. Russische en Amerikaanse instituten wisselen momenteel in grote hoe veelheden plant- en zaadgoed uit. Vooral voor veredelingsmateriaal voor fruit is veel belangstelling van beide zijden. Deze kort geleden begonnen uitwisseling besluit een periode van zeer veel jaren, waar in kontakt op deze wijze uitgesloten was, aldus de Tuinderij. DE 25e BOEKENWEEK (26 maart-2 april 1960) Het boek is in 's mensen leven een teer punt, Dit blijkt al hieruit, dat een boekenliefhebber zich smartelijk gewond voelt, wanneer hij een ander hoort zeggen „ik lees nooit een boek, daar heb ik geen tijd voor het is al mooi als ik de krant inkijk." Een boekenliefhebber is altijd een soort propagandist en eigenlijk zou hij niets liever willen dan die ander maar meteen bekeren. Voor de liefhebber immers is zijn lektuur in zekere zin even noodzakelijk als z'n dagelijks brood. Gelukkig de mens die weet, dat hij bij brood alleen niet leven kan hij bezit de gave zich boven zijn stoffelijke noden te verheffen. In deze tijd van een hoog opgevoerd levenstempo, uitgedrukt in het snelverkeer, het straatlawaai en de reklameschreeuw, is het boek het enige middel dat de mens uit zijn aktiviteit in de kostbare stilte voert, waar hij tot rust komt en tot zelfinkeer. Vergeet even alles wat van buiten op U aankomt en zet U stil neer met een boek. Verdiep U in uw lektuur en laat U er door meeslepen. Ze schenkt U nieuwe ge dachten, beelden, inzichten. Want in een boek is een ander mens aan het woord en deze dwingt U te luisteren. En luisteren is een grote kunst. Dat is de betekenis: van het boek en zo ontelbaar veel boeken zijn er in een oneindig grote verscheidenheid, dat er altijd één bij is: dat U boeit. Om aan deze eenvoudige waarheden ruchtbaarheid te geven, begon men in het jaar 1932 boekenweken te houden ;j tijdens de bezetting moesten ze worden overgeslagen, vier jaar lang, zodat de Boeken week van' 1960 de 25e is geworden. Deze 25e Boekenweek, van( 26 maart tot 2 april, staat dus nu voor de deur. De 25e Boekenweek zal op de gebruikelijke manier wor den geopend met een gala-avond, ditmaal in het Amsterdamse Con certgebouw, op vrijdag 25 maart. Tijdens die week worden overal in den lande avonden gehouden, lezingen gegeven in zalen en op scho len van allerlei aard, meestal met medewerking van de boekhandel georganiseerd, ledereen zal in zijn eigen woonplaats daarvan wellicht iets bemerken. Ook ontvangt ieder die in die week voor ƒ5,— boeken koopt het traditionele Boekenweekgeschenk, dumaal een fijn en spannend ver haal ,,De Zalenman". Wie „De Zalenman" geschreven heeft, weet nog niemand men mag er naar raden uit een lijst schrijversnamen achter in het boekje opgenomen en men kan daarmee een prijs ver dienen. Bovendien bevat elk exemplaar van Het Geschenk een bon die recht geeft op aankoop (voor f 2,50) van een schitterend uitge voerd groot formaat platenboek, getiteld „In 26 letters". Dit boek geeft overwegend illustratief maar ook in bondige tekst een kundig overzicht van de betekenis van het geschreven woord voor het men selijk leven het demonstreert o.a. de invloed die de vrijheid van drukpers heeft gehad, voorts wat het boek heeft uitgewerkt op de samenleving, de godsdienst, de gezondheidsleer, wat het bijdroeg tot de uitvindingen, de ontdekkingsreizen, de sociale verbeteringen, de wetenschap. En natuurlijk niet in de laatste plaats komt hier aan de orde het genot, het amusement dat het boek de eeuwen door geschon ken heeft en hoe innig het verbonden is met de 'liefde, met het le- ven. van elk mens individueel, van zijn kindsheid tot zijn grijze ouder dom, heel zijn ontwikkeling door. Een boek, kortom, ,,ln 26- letters", dat men grijpen moet eer het te laat is, want de oplage tegen deze belachelijke lage prijs, is natuur lijk beperkt. Tenslotte is er de gebruikelijke verzenbundel voor de jeugd speciaal, een bloemlezing ditmaal van overwegend feestgedichten van onze Nederlandse dichters, vanzelfsprekend getiteld „De Muze viert Feest". Dit fraaie, vrolijke en hups versierde boekje kost maar negentig cent. De Muze viert Feest, wel een goede karakteristiek van deze 25e Boekenweek. Maar als de Muze feestviert, dan moeten de lezers de feestgangers zijn. En de werkelijke leuze van deze zilveren Boeken week moge luiden DE LEZER VIERT FEEST I Laat het dan deze keer vooral een boeiend, meeslepend feest worden ook voor hen die anders nooit tijd hebben.

Scheldebode | 1960 | | pagina 8