Thcdetne BABYDERM de VooïgescM&üen Babyverzorging A3 vWillegen Szn YERSEKE klokjes WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE WAARDB RILLAND-BATH KAPELLE- BIEZELIN GE Bridgen. Woensdagavond werd de laatste ron de gespeeld van de parencompetitie 1959-'60 om de wisselbeker van de bridgeclub Yerseke. De einduitslag is als volgt: 1. Heren Van GoorDek. 2. Mevr. VeldmanDhr. v. d. Post. 3. Mevr. HuijsseDhr. Ossewaarde. 4. Mevr. v. d. BergDhr. Bom. 5. Mevr. MarteijnDhr. v. d. Berg. 6. Heren De JagerHuijsse. 7. Heer en mevr. Nolet. 8. Dames De RijkeNolet. Gevonden voorwerpen. Gevonden een stropdas, een kinder wantje, een paar gele kinderhandschoen tjes, een groen kinderhandschoentje en een bruine dames glacéhandschoen. Te rug te bekomen ter gemeentesecretarie. Opbrengst collecte. De vorige week gehouden collecte voor de t.b.c.-bestrijding van de ver eniging „Draagt Elkanders Lasten" heeft in onze gemeente 186,73 opge bracht. Zowel gevers als geefsters en de vele collectanten van harte dank hiervoor. Een paar flinke jongens. De 14-jarige ambachtsscholier Jan Everse en de 11-jarige leerling van de lagere school der Geref. Gemeente Frits Bustraan hebben laten zien dat de jeugd van tegenwoordig het nog zo slecht niet doet. Zij namen het initiatief ook iets te doen voor de actie 4 x Z...N van Johan Bodegraven voor de bouw van een kinderziekenhuis in Paramaribo. In een week tijds haalden deze jongens met een collectebus het mooie bedrag bij elkaar van 404,09. Ze gaan dit nu op. de een of andere manier aanbieden, doch wij willen vanaf deze plaats deze beide jongens nu reeds een pluim op hun hoed of pet steken, omdat zij heb ben laten zien dat zij geen moeite en werk ontzien voor hun medemensen. Van harte dank, Jan en Frits. 25 jaar padvinders. Het was op 10 maart. 1935 dat Ir. H. ten Bokkel Huinink en S. Blokpoel uit Goes in Yerseke de Ridder Boude- wijngroep van de Ned. Padvinders op richtten. Deze oprichting vond plaats op aandringen van een aantal leerlin gen van Mulo en H.B.S. Al spoedig kwam er schot in de onderneming en werden er clubavonden en -middagen gehouden. Nadat dhr. Ten Bokkel Hui nink uit Zeeland vertrok heeft dhr. Blokpoel de groep nog enige tijd ge leid en kwam vervolgens dhr. C. de Visser als leider naar voren. Ook hij heeft de groep een tijdlang alleen moe ten leiden, totdat hij hulp kreeg van dhrn. J. J. van Loo en Alb. Goeman, die tegenwoordig nog steeds als hop man de leiding van de groep hebben. In de loop der jaren bleven de groep de moeilijkheden niet bespaard. We denken alleen nog maar aan de vele zorgen die men had over clublokalitei ten, terreinen en leiding. Toch wist men sjand te houden en heeft de groep nu de beschikking over een prachtig groepslokaal aan de Kijkuit, dat men onlangs nog heeft uitgebreid om alle padvinders te kunnen opnemen. Men heeft nu een groep van 16 welpen met 2 leidsters en een groep van 16 ver kenners. In de loop der jaren zijn meer dan 200 jongens padvinder geweest van de Ridder Boudewijngroep. Men gaat nu het 25-jarig bestaan op feestelijke wijze herdenken op 25 en 26 maart a.s. met een grote feestrevue in zaal No let. Dat men dan hoopt vele oud-leden daar te treffen spreekt vanzelf. Wat de activiteiten van de padvinders betreft, mogen wij o.a. vermelden dat deze al in 1936 begonnen met het organiseren van Sint-Nicolaasfeesten en Kerstvie ringen voor ouden van dagen en zie ken. Dat men verder in 1938 «n 1939 actief deelnam aan de oefeningen voor de luchtbescherming en ook na de oor log in 1945 hulp verleende bij evacué's, speelgoedinzamelingen hield en boeken verstuurde, o.a. naai de militairen in Indonesië. Ook aan diverse acties voor het Rode Kruis hielpen de padvinders mee, terwijl men tijdens de ramp hulp bood waar maar mogelijk was. Vermel denswaard is nog de hulp die de leden van de padvindersgroep boden bij het ongeluk door de V I ontploffing in de Stenge. De organisatoren van acties doen dan ook nimmer tevergeefs een beroep op onze padvinders. Dat vele jongens een opleiding krijgen tijdens hun lidmaatschap waar zij later hun voordeel mee kunnen doen, zullen de oud-leden kunnen getuigen. Wij wensen de Ridder Boudewijngroep vanaf deze plaats nog zeer vele jaren toe in Yer seke en feliciteren hen met dit mooie jubileum. Feestavond Metaalbewerkersbond. Vorige week vrijdagavond hield de afd. Yerseke van de Metaalbewerkers- bond aangesloten bij het N.V.V. een feestavond ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan. Zaal Nolet was tot de laatste plaats bezet, togn de dis trictsbestuurder dhr. Leenmans uit Breda een feestrede uitsprak. Het ge zelschap „Klavervijf" uit Roosendaal bracht de cabaretrevue „Lachen is Le ven", waarvan de aanwezigen volop ge noten hebben. Met een gezellig bal werd deze avond besloten. Geslaagd. Te Breda slaagde voor costumière mej. Lina Bom alhier. Voetbalnieuws. In het afgelopen weekeind werd een bijna volledig programma afgewerkt door de v.v. Yerseke. Zaterdag verloren onze junioren B met 54 van Krui- ningen B, doch Yerseke III won met 32 van Rilland H. Zondag was het voor ons eerste elftal een zware dag. Met niet minder dan 70 werd Yer seke I door Oostburg I verpletterd, een resultaat om liefst maar gauw te vergeten. Yerseke II deed het beter en won met 42 van Patrijzen II. Voor a.s. zaterdag staan er geen wedstrijden op het programma, terwijl zondag Yer seke I bezoek krijgt van Steen I. „Doe Open", voor de vluchtelingen. Voor de actie van de Nederlandse jeugd „Doe Open" trok zaterdagmid dag de drumband van „Mozart", ge volgd door de brandweerauto en een groep collectanten door het dorp om de nu reeds bekende sleutels aan de man of de vrouw te brengen. Hierin is men op bevredigende wijze geslaagd, of schoon er nog wat sleutels over waren. Deze laatste heeft men getracht van de week te verkopen, want het jeugd- comité in Yerseke is niet van plan ook maar één sleutel terug te sturen. La ten we hopen dat ze hierin zijn ge slaagd, want het doel is het zeker ten volle waard! GOUD-ZILVER OPTIEK-UURWERKEN TEL.-223 - KAPELLE Z B. Collecte. De gehouden collecte voor het alge meen sociaal fonds voor de volksge zondheid „Draagt Elkanders Lasten" heeft alhier opgebracht het mooie be drag van 243,56. Voetbal. Wemeldinge II speelde zaterdag een thuiswedstrijd tegen De Beren II. De Beren, die met één gelijk spel uit de gespeelde wedstrijden komt, kon ook nu geen overwinning boeken en ver loor met korfbalcijfers van Wemeldin ge. Dit was al gauw te zien en tot een goede en gevaarlijke aanval op het We- meldingse doel is het dan ook niet ge komen. De ruststand was 40. Na de rust ging de stand gelijkmatig omhoog. Zo won Wemeldinge deze eenzijdige wedstrijd met weinig hoogtepunten met 90. Zaterdag trekt men naar Borssele. Niet zo'n gemakkelijke opgave, doch een gelijk spel moet toch te behalen zijn. De junioren wonnen met 81 van Kapelle. Spaarbank. Bij de Coöperatieve Boerenleenbank alhier is over de maand februari aan spaargelden gestort voor een bedrag van 67.986,83 en terugbetaald voor een bedrag van 53.480,71. Het saldo bedroeg 2.857.641,02. Er werden in deze periode 5 nieuwe spaarboekjes uit gereikt. Baden. In het badhuis alhier werden in de maand februari 540 douchebaden ge nomen. Filmavond. In de Vrije Evang. kerk werd door Ds. J. G. Niewöhner en dhr. K. J. van Veen een film vertoond over de waters nood 1953. Ook werden enkele docu mentaires vertoond. Gemeenteavonden. In het Ned. Herv. Jeugdgebouw wer den de gemeenteavonden gehouden, uit gaande van de Ned. Herv. Kerk alhier onder leiding van Ds. K. W. Slik. Als spreker was aanwezig dhr. Van der Weijden. Deze gaf een uiteenzetting over het werk en doel van het Insti tuut „Kerk en Wereld" te Driebergen. Aan het eind van zijn rede liet dhr. Van der Weijden de aanwezigen zien hoe het leven zich daar afspeelt en de natuurrijke omgeving. Na de pauze kwamen de kinderen van het Internaat voor Schipperskinderen voor het voet licht. Deze voerden onder leiding van mej. De Later een vlaggespel op ge titeld „Nederland", hetgeen op prach tige wijze werd uitgevoerd en gezien het applaus door alle aanwezigen op prijs werd gesteld. Hierna voerden le den van de Jonge Kerk afd. Wemeldin ge een lekenspel op getiteld „Michel". Ds. K. W. Slik sprak aan het slot een dankwoord tot de medewerkenden en sloot de avonden met dankzegging. Uitvoering. Woensdag werd in de Ned. Herv. kerk een uitvoering gegeven door het Ned. Herv. Kerkkoor met medewerking van de muziekvereniging O.K.K., het meisjeskoor en kinderkoor. Het pro gramma bestond uit 15 nummers, w.o. samenzang met koren, O.K.K. en orgel. Ds. K. W. Slik opende deze uitvoering. Hierna werden de zangnummers uitge voerd, afgewisseld door muziek van O.K.K. en orgelsoli door dhr. C. Phi- j lipse. Als solo uit het meisjeskoor zong Paula Paauwe „Niet plukken", Een solo in het kinderkoor werd gezongen door Rietje Hamelink, n.l. „Jezus goede Her der". Het meisjes- en kinderkoor zon gen onder leiding van mej. M. Veer- hoek. Het geheel stond onder leiding van de dirigent dhr. A. van der Cingel. Het koororgel werd bespeeld door mevr. L. Zuydweg-Schouwenaar. Nadat het jubelprelude Psalm 138 samen was ge zongen met begeleiding van orgel en O.K.K., sloot Ds. Slik deze uitvoering met dankgebed. Gebedssamenkomst. Vrijdagavond werd in de Vrije Evang. kerk alhier een gebedssamenkomst ge houden door de vrouwen van alle ker kelijke richtingen. Deze jaarlijkse sa menkomst werd geleid door mevr. Slik- Guittaart, mevr. Niewöhner-Spijker en mevr. Van der Hiele-Lagendijk. Jaarvergadering vrouwenvereniging. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging „Dorcas" alhier hield haar jaarlijkse feestvergadering in het Jeugdgebouw. Deze jaarvergadering werd geleid door mevr. N. Slik-Guittaa'rt en werd be gonnen met een gezamenlijke koffie tafel. Het verdere programma bestond uit zang, muziek en schetsjes. Ds. K. W. Slik sprak het slotwoord. Zwemgclegenheid. In hotel Smits werd een vergadering gehouden om te komen tot een betere zwemgelegenheid in Wemeldinge. In deze vergadering, die bijgewoond werd door leden van de vereniging „Het Ka naal" en de winkeliersvereniging „We- wico" werden de wensen kenbaar ge maakt en voorgelegd aan de heten des kundigen van Rijkswaterstaat en Vis- serijpolitie. Deze heren, die hun volle medewerking gaven, zetten de moeilijk heden en ook de mogelijkheden uiteen, aie aandachtig werden gevolgd. De eer ste gedachte ging uit naar de hoek aan de Zeedijk tussen Nieuwendijk en Storm en Zandpolder. Ook werd de .Franse Trap" nog bestudeerd. Er werd een commissie gevormd, bestaande uit dhrn. Jac. de Baar, Jac. Dagevos, J. Dagevos, M. J. Geluk en A. P. Schou- wenaar. Tevens werd gevormd een werkcomité bestaande uit 15 personen. Men is nu in volle gang om de betref fende vergunningen te krijgen bij ver schillende instanties. Er zal dan ook enig spelmateriaal moeten komen, even als badhuisjes, hetgeen uiteraard ge financierd moet worden. Maar ook daar wordt hard aan gewerkt en iedér zal z'n steentje te zijner tijd bij kunnen dragen. Gelukkig is het dat er wordt gewerkt aan de zwemgelegenheid in ons dorp, die tot op heden toch wel hopeloos was. Hopenlijk mag vooral de jeugd dit streven van 't comité kracht dadig steunen. „De Kroon" vierde feest! Dinsdagavand hield de buurtvereni ging „De Kroon" haar jaarlijkse feest avond in hotel „Korenbeurs". De zaal was geheel gevuld, toen de voorzitter, dhr. J. L. D. Schrier hèt openingswoord sprak en o.a. mededeelde dat het ge zelschap Baby den Toonder uit Middel burg voor de gezelligheid zou zorgen. Nu, daar hebben ze voor gezorgd, en hoe! Op geestige, onderhoudende (en nóóit vulgaire) wijze heben ze kans ge zien de aandacht van de aanwezigen uren lang gespannen te houden. Vooral het optreden van Wim de Graaf als conferencier verwierf veel bijval. Zijn creatie van Maria Callas was onbetaal baar. In de pauzes werden de aanwezi gen door de dames van de buurt ge laafd en gespijzigd. Tot in de zeer late uren bleef men gezellig bijeen. Contactavond Herv. Gemeente. Zoals elk jaar op bid- en dankdag gewoonte is geworden, hield de Herv. Gemeente woensdagavond een contact avond in de grote zaal van „Ons Dorps huis". Na een openingswoord van Ds. van Burgeier en samenzang, werd op gevoerd het toneelspel „Guido de Bres". Dit stuk verplaatste ons naar de troe bele tijden van de 16e eeuw, aan de vooravond van de 80-jarige oorlog. Het 'stuk werd door de nog zeer jonge to neelvereniging zeer goed vertolkt. De spelers kweten zich stuk voor stuk uit nemend van hun taak. Ook de costu mes en het decor waren zeer goed ver zorgd. Het was een zeer mooie avond. Voetbal. Zaterdag speelde Kruiningen I op eigen terrein vriendschappelijk tegen Kloetinge I. Het was een matige ver toning, die door 4e ga.sten met 10 gewonnen werd. Kruiningen III speelde tegen Waarde II. Het werd een gelijk spel, 33. Kruiningen II speelde voor de competitie tegen Domburg II en kwam met een royale 70 overwinning huiswaarts. Deze week ontvangt Krui ningen I bezoek van Robur II uit Goes. Het is de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen en Kruiningen heeft in deze ontmoeting ongetwijfeld de beste papieren. Met bromfiets gevallen. Op de vrij donkere Stationsweg al hier reed zaterdagavond een verloofd paar op een brommer in op een even eens verloofd paar, dat zich te voet op deze weg bevond. De bromfiets, be stuurd door dhr. I. A. K. uit Waarde reed waarschijnlijk iets te veel links van de weg, terwijl de wandelaars (ten on rechte) aan de rechterkant liepen. Door het krachtige remmen viel de brom fietser op de weg, waardoor hij een lich te hersenschudding opliep en per zie kenauto naar huis moest worden ver voerd. De wandelende heer J. V. alhier bekwam lichte kwetsuren. De beide da mes kregen geen letsel. Wielrijder aangereden. Maandagavond omstreeks 10 uur is op het kruispunt RijkswegZanddijk een wielrijder aangereden door een per sonenauto. Uit de richting station Krui ningen kwam de 30-jarige Ambonees A. H. over de Zanddijk gereden per rij wiel. Bij het oversteken van de Rijks weg moet hij een weifelende houding hebben aangenomen .toen over deze weg uit de richting Goés een personenauto naderde. H. werd door de met grote snelheid rijdende auto, bestuurd door dhr. K. uit Amsterdam, gegrepen en tegen de grond gesmakt. Dr. P. Alle- wijn, die eerste hulp verleende, con stateerde o.m. een gebroken rechterarm en achtte ^overbrenging naar het zieken huis St. Joanna te Goes noodzakelijk. Het rrjwiei van dhr. H. werd geheel vernield, terwijl de auto lichte bescha digingen opliep. Opbrengst collecte. De collectie voor de aktie „Doe Open" ten bate van de vluchtelingen heeft al hier opgebracht 242,—'. Demonstratie. De firma Hovestadt De Jonge hield donderdagavond in het dorpshuis een demonstratie met een grote verschei denheid van Philips artikelen. Na een filmvertoning werd ook een leuke quiz gehouden, waaraan werd deelgenomen door mevr. G. Reijnhout, mevr. P. E. de Keijzer en dhr. C. Meijaard. Ze be haalden als prijs resp. een schemerlamp, een elektrisch strijkijzer en dito koffie molen. Raadsvergadering. Woensdag 16 maart a.s. komt de ge meenteraad bijeen. De agenda vermeldt o.a. voorstellen tot: Voorlopige vast stelling van de gemeenterekening over 1958, het verlenen van een tegemoet koming in de kosten van het gebruik van een eigen auto ten behoeve van de gemeente, het verlenen van een rente loze geldlening aan de muziekvereniging „Scheldegalm" te Hansweert voor de aanschaffing van muziekinstrumenten. Jaarvergadering V.A.R.A. De afdeling Kruiningen-Hansweert van de V.A.R.A. hield haar jaarverga dering onder voorzitterschap van dhr. C. Slabbekoorn in de Korenbeurs al hier. In deze vergadering werd uiteen gezet waarom de V.A.R.A. zich verzet tegen de commerciële televisie. Na het huishoudelijk gedeelte hield de bekende schrijver Willem van Iependaal een voordracht over „Volkstaal en Volks humor". Deze bekende schrijver vertel de over de verschillende soorten taal, maar vooral over de vele soorten hu mor. Humor uit „De Lijmkit", zoals dit gedurende 5 jaar iedere week voor de radio in een vervolghoorspel ten ge hore werd gebracht, maar ook de boe ven- en galgenhumor, zoals de schrij ver dit in „De commissaris kan me nog meer vertellen" heeft verhaald. Al met al een prachtige avond, waar veel werd gelachen en de prettige verteller Van Iependaal een dankbaar applaus werd gebracht. In de pauze kon men uit een boekenstand van de Fa. van der Peyl boeken kopen. De schrijver voor zag zijn boeken van zijn handtekening. Benoeming. Dhr. A. A. W. Koop, onderwijzer aan de o.l. school alhier, is tot onderwijzer benoemd aan de uloschool te Rolde (Dr.) Voetbal. Afgelopen zondag speelden de Hansw. Boys I tegen N.S.V. Ze begonnen met de wind I, maar dat kon Eddy Theen- aart, die goed op schot was, niet be letten de stand op 01 te brengen. Jan van Eykeren stond weer net als in de glorietijd, toen de Boys kampioen wa ren, in het doel. Het was net of hij niet weg geweest was. Tien minuten voor het einde werd een goede combinatie tussen André Wesdorp, Piet Verschure en Bram Wesdorp afgerond met een doelpunt van de voet van de laatste. De Boys kwamen zodoende met een 20 zege huiswaarts. Ook Hansw. Boys II kwam weer met een paar puntjes thuis. Ze wonnen van 's-Heer Arends- kerke met 50. Deze week spelen de Boys I uit tegen Cluzona en de Boys II tegen Patrijzen. In een vergadering tussen bestuur en elftalcommissie is besloten dat dhr. Nieuwenhuize belast zal zijn met de samenstelling van het le elftal. Vergadering oranjevereniging. Vrijdag 4 maart hield de oranje vereniging „Prinses Beatrix" een alge mene ledenvergadering in Kaj Munk. Staande de vergadering werd besloten ter gelegenheid van de herdenking der bevrijding op 5 mei a.s. een feest te organiseren. Teneinde de hieraan ver bonden kosten te kunnen dekken, zal de inwoners door middel van intekening op lijsten om financiële steun worden verzocht. Na bedoelde inzameling zal met de samenstelling van het program ma een begin kunnen worden gemaakt. Inplaats van dhr. Luteyn werd als be stuurslid gekozen dhr. Y. Kuipers. muzikale noot. Ds. den Engelse sloot met dankgebed. Benoeming. Benoemd te Bergen op Zoom voor arbeid onder de militairen te Ossen- drecht en voor het pastorale werk te Hoogerheid, Ds. Ph. Stoffels, Geref. predikant alhier. Uitvoering van 't Nut. Het nutsdepartement Krabbendijke gaf vorige week een uitvoering in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland". Als gasten waren aanwezig de leden van de afd. Plattelandsvrouwen met hun echtgenoten. De voorzitter, dhr. A. Hack, sprak een welkomstwoord spe ciaal tot het college van B. en W. en de spreker van deze avond, dhr. C. J. Ponte, die een causerie hield over het vliegwezen. Dhr. C. van Gorsel droeg enkele gedichten voor. Een forum on der voorzitterschap van burgemeester J. C. W. Jobse beantwoordde schrifte lijke vragen op velerlei gebied. Enkele dames voerden op de eenakter „Schoe nen van een ander". De voorzitter dankte alle medewerkenden aan deze avond en bood de spreker, dhr. Ponte, een boekenbon aan, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef onder de muziek van de Victoriaband uit Ber gen op Zoom. Organist benoemd. Benoemd tot organist van de Geref. Gemeente dhr. J. Slinger alhier. Vluchtelingenhulp. Vandaag wordt de grote collecte voor de hulp aan vluchtelingen, die verblij ven in kampen, gehouden. Een poging om deze mensen een rooskleuriger leven te geven. Deze collecte wordt gehou den door middel van speldjesverkoop. Bij gunstig weer zal de drumband haar medewerking hieraan verlenen. De col lecte gaat uit van de diverse jeugd verenigingen, in samenwerking met het gemeentebestuur. Geslaagd. Te Breda slaagde voor coupeuse leid ster mej. Forra Sinke alhier. Vergadering Groene Kruis. De afd. Waarde van het Groene Kruis kwam in vergadering bijeen op vrijdag 4 maart in café Koeman. Nadat de voorzitter, dhr. M. Waterman het ver loop van de vereniging over 1959 had geschetst, werd rekening en verant woording gedaan. Aangenomen werd een bestuursvoorstel de contributie voor 1960 te bepalen op 7,— per lid. Tot bestuurslid werd herkozen dhr. Ant. Krijnsen. Tot lid van de t.b.c. en wijk verpleging, wegens het bedanken van dhr. C. Mol, werd benoemd dhr. M. Wa terman Mz. Vergadering bloembollentelers. Donderdag 3 maart vergaderde in de zaal van dhr. A. Koeman alhier de pas opgerichte afdeling „Waarde en Om streken" van Bloembollencultuur te Haarlem. De voorzitter, dhr. M. Hart- hoorn te Oostdijk-Krabbendijke, opende Cnmnlptfi Babvrierm-Set met nnktArahnok an BBh - - Complete Babyderm-Set met Doktersboek en voor navulling der Set: Poeder-Zalf-Olie-Zeep Voetbal. Zaterdag j.l. speelde Rilland I tegen Good Luck. Good Luck won met 81. Rilland II kwam uit tegen Yerseke III en verloor met 23. Rilland III bond de strijd aan met Krabbendijke II en won met 32. Duimtop verspeeld. De aannemer J. van de Sande had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden met zijn duim in aanraking te komen met de schaafmachine, met het gevolg dat hij de top van dat lichaamsdeel moet missen. Dr. Kamps verleende de eerste hulp. Filmvertoning. Zaterdag werd in het patronaats gebouw „De Ark" een film gedraaid, getiteld „Scampolo" met in de hoofdrol Romy Schneider. Er was veel belang stelling voor deze prachtige film. Vergadering studievereniging. De studievereniging O.D.S. van de Gëref. Gemeente hield haar eerste jaar vergadering onder leiding van dhr. A. G. van Vreeswijk, die meedeelde dat er voor ,dezg vereniging een goede belang stelling bestaat. Momenteel is er een bibliotheek met 200 boeken. Op deze vergadering werden enkele onderwer pen behandeld. Dhr. Ph. de Leeuw sprak over „Het leven van David", dhr. J. Pol over „Tussen eerste en tweede we reldoorlog" en dhr. J. Slinger over „Augustinus". Er volgde een vlotte be spreking over deze onderwerpen. Kerknieuws. jn O Bij de deze week gehouden verkie zing voor een notabel der Herv. Kerk in de vakature van dhr. H. E. Stevens, werd gekozen dhr. J. Kooman. Vergadering N.C.L.B. De afd. Rilland-Bath van de NlC.L. B. en de Ned. Chr. Onderofficieren Bond vergaderden tezamen in ,,'t Wa pen van Rilland". De vergadering, die een feestelijk karakter droeg, werd geopend met gebed door de voorzitter van de N.C.L.B., dhr. A. van de Kloos ter, die speciaal wethouder Frangoys en Ds. C. den Engelse begroette en ook de districtsbestuurder van het C.N.V. dhr. Beenhakker. Daarna werd de lei ding overgenomen door dhr. Timmer man, voorzitter en van de Ned Chr. On- deroff. Bond. Dhr. Beenhakker wees in zijn toespraak op het belang van het lidmaatschap van een chr. vakbewe ging. De toneelclub uit Biezelinge van het C.N.V. voerde een toneelspel op ge titeld „Op eigen geërfde grond", dat zeer goed werd voorgedragen. De „Spa- rio's" uit Krabbendijke zorgde voor de met een welkom aan de leden en gaf daarna het woord aan de secretaris. De memoreerde de oprichtingsdag der afdeling, 4 februari 1960 en een schrif telijke aanvraag tot goedkeuring van deze oprichting. De voorzitter wees o.m. op de betere rechtspositie van telers bij aansluiting bij deze afdeling. Verder werd besloten een bloembollencursus op brede basis aan te vragen ,een gladi- olenproefveld met wat nieuwe en be kende rassen aan te leggen, terwijl aan het bestuur als adviseur werd toe gevoegd de controleur M. P. Krijnsen alhier. Na een geanimeerde gedachten- wisseling sloot de voorzitter deze ver gadering met de wens dat de leden on derling hun bevindingen met gladiolen- teelt enz. zullen uitwisselen. Val met bromfiets. Vrijdagmiddag kwam dhr. B. te val len met zijn bromfiets en wel zodanig, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Deze constateerde een armontwrichting en het slachtoffer moest zich naar het ziekenhuis begeven om de arm te laten zetten. Een zoon van dhr. K. kwam zater dagavond op weg naar het Kruiningse station met zijn brommer te vallen en bleek een zware hersenschudding te hebben bekomen. Per ziekenauto is hij huiswaarts vervoerd. Dr. Allewijn ver leende eerste hulp. Gezamenlijke feestviering. Ook dit jaar zullen de oranjevereni gingen van Kapelle en Biezelinge bij de viering van de nationale bevrijdingsdag op 5 mei gezamenlijk een feestprogram ma samenstellen. De oranjevereniging te Biezelinge, die onder voorzitterschap van dhr. Joh. van Liere haar algemene vergadering hield, sprak zich uit voor een gezamenlijke organisatie. Bij de be stuursverkiezing werd dhr. J. Gode schalk herkozen. In de eerste jaarver gadering werd ook het reglement vast gesteld. Tot bode werd benoemd dhr. T. Verhaagen. Tot leden van de kas controlecommissie werden benoemd de heren J. N. Bakker, H. van de Velde en M. Staal. Het eerste jaar kon blij kens het jaarverslag van de penning meester, dhr. J. Walrave worden af gesloten met een klein batig saldo. Het ledental ging met forse sprongen om hoog. Het steeg van 114 tot 160. Weegbrugvereniging had lagere omzet. De weegbrugvereniging te Kapelle heeft het afgelopen jaar een aanmer kelijk lagere omzet gehad. Er werden 5.318.000 kg suikerbieten gewogen, ter- wijl dit in voorgaande jaren soms zeven miljoen kg was. Men schrijft de lagere

Scheldebode | 1960 | | pagina 4