Dmgl Elkanders Lasten TAXI'S - et? Goedkopere Gloeilampen JAN WISKERKE Taxi's Autoverhuur Chocolade of bonbons? INGEZONDEN Auto-Industrie in het Oosten Voordeelweek No. 1 ADRI BAUER Tuinbouwver. Wemeldinge J. BURGER KORTE GOL F JES Jac. Bauer De Rooy's 1 kg vet Spek f 1,38 1 groot blik Tonijn f 0,75 1 groot blik Sinaasappelsap f 0,82 8 Spaanse sinaasappelen 98 cent LUNCHSCHOTEL 150 gram Leden kunnen dubbele Prinsesse- bonen opgeven bij de secr. Opgaven worden ingewacht voor of op 5 maart a.s. "z^ojuiót verscheen VAN DER PEYL onge' jaar voor jofd- het dui- I ten N.C. ijkse op- 'oord eree, rver- M. uden ,kker laat- ge- ,,Op ;reeg ieze- van ring. Lie ver- 1400 lijkse iging l om nken J uurs- J. M. iff. dinge ir. H. e se- Chr. n het :f op be- be- ?e en komen van hart- en vaatziekten. Wer kelijk een aannemelijk motief om, zeker wanneer u de veertig gepasseerd bent, matigheid in deze te betrachten. Het vet in de voeding kunnen we on derscheiden in Het onzichtbare vet, dat in allerlei in onze voeding gebruiken, b.v. om te bakken en te braden en om ons brood te besmeren. Het onzichtbare vet, dat in allerlei levensmiddelen voorkomt zonder dat wij daar zo zeer bij stilstaan. Denkt u b.v. eens aan mayonaise, slasaus, room, vette vleeswaren en de meeste soorten gebak. Juist deze laatste groep kan ons on gemerkt veel vet leveren. Enige kies keurigheid is hier dus wel gewenst, terwijl het ook aanbeveling verdient om bij de bereiding van het voedsel met overleg te werk te gaan. U doet er goed aan, ervoor te zorgen dat u een vetsoort gebruikt, die tevens vitamines levert. Dit betekent, dat in het algemeen de voorkeur gegeven moet worden aan boter en margarine als vi tamine A- en D-leveranciers boven b.v. de slachtvetten, die deze vitamines niet bevatten. Ook met wat minder vettigheid is het mogelijk smakelijke en voedzame win- tergerechten samen te stellen. En waar schijnlijk zult u daaraan graag uw krachten wijden als u bedenkt, dat u uw voeding op die manier nog beter en gèzonder kunt maken. Profiteer van de huidige stand van de voedingswetenschap: wees zuinig met vet! pen. De kleine lampjes van 25 Watt, die meestentijds voor schemerlampen en gangverlichting in aanmerking kwa men, worden minder gekocht. De 150 Wat lamp, die tot voor kort geen markt vond, komt er daarentegen ge leidelijk in. Het ligt wel in de lijn der verwachtingen, dat het verbruik van lampen in Nederland komende jaren nog zal toenemen, omdat de toepassing van meer lichtpunten in een kamer veld wint. Zag men vroeger slechts één grote lamp in het midden van de huis kamer hangen, tegenwoordig prefereert menigeen een lichtspreiding door het gebruik van leeslampen, plafond- en muurverlichting, deels voorzien van sterke gloeilampen of buizen. ge ittien lisch- N.V. De lende 'eten: pelle, in en nge. 'ieren heeft sloten 5 mei ;rach- n dit te or- i het er H. In de b, die isteld, ar. H. êrslag lit als >t lid d ge- e Ka- ir een ïiveau werd aning- ijdens hotel han- Bij de n. J. ll her- ecom- labbe- Sfeder- l geen staat a haar u na- rdeert. vaarde en uit ebruik* stegen evolen tellen, mstan- in de eelheid at het ledelijk n wel- rnstige slijk in nd. En esterse iekten, ingsge- minder uik in- f voor- O Niet alleen in ons land is de prijs van de gloeilampen verlaagd. Ook in het buitenland is er een daling in de prijzen te constateren. Het is dus nog de vraag, of de aandrang van onze minister van economische zaken wel zo nodig is geweest. Reeds in voorgaand jaar is de al gemene prijsdaling ingetreden, terwijl in Nederland de prijzen nog op het zelfde niveau bleven. In het Verenigd Koninkrijk bedroeg de prijsdaling van 9 tot 26 Aangetekend zij daarbij, dat de verbeterde levensduur de pro- duktie van de gloeilampen nadelig be- invloedde, want elke lamp gaat zo'n 1000 branduren mee en vervanging komt dus steeds minder voor. Wel is er een merkbare tendens, dat het pu bliek steeds sterker lampen gaat ko- Waterproof-schokvrij enz. vanaf f 59.75 Onze gehele voorraad horloges en wekkers is door de Keuringsdienst van Waren gecontroleerd op gevaarlijke uitstraling en in orde bevonden. Eén dezer dagen zal er weer een be roep gedaan worden op uw offervaar digheid. Dit beroep wordt gedaan t.b.v. het Algemeen Sociaal Fonds voor de Volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten", instelling van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Door dit fonds wordt hulp verleend aan de leden en hun huisgenoten, die door ziekte zijn getroffen. Hiervoor is ongeveer 400.000,per jaar nodig, hetgeen langs allerlei wegen bijeenge bracht moet worden. In 1959 was het aantal openbare col lecten voor ons fonds zeer gering, door dat het fonds niet voorkwam op het collecteplan. Daardoor is 1959 voor ons fonds een zeer ongunstig jaar geweest en moest dit met een tekort worden afgesloten. Dit tekort kan thans door uw offervaardigheid worden wegge werkt. Ook thans wordt regelmatig een be roep op ons fonds gedaan. Deze arbeid kan alleen worden verricht, wanneer ook U ons hiertoe in staat stelt. U kunt dit zo noodzakelijke werk steunen door uw geldelijke bijdrage, doch ook door uw medewerking als collectant (e). Onze plaatselijke commissies kunnen U hierover alle gewenste inlichtingen ver strekken. Gezondheid is het hoogste goed. La ten wjj dan een offer brengen voor hen, die dit moeten missen. VROUWENWERELDGEBEDSDAG 4 MAART 1960 In 144 landen over de gehele wereld wordt- op talloze plaatsen elk jaar op de eerste vrijdag van de lijdensweken de Vrouwen wereldgebedsdag gehouden. Het comité te Yerseke nodigt alle vrouwen van alle gezindten hartelijk en dringend uit om op vrijdag 4 maart a.s., 's avonds 8 uur samen te komen in de kerk van de Vrije Evangelische Gemeente alhier. Het comité: A. BOOY-VOORBIJ J. J. BOGAARDS-LOEN Mej. BIJL, Kapiteine L. d. Heils H. REI JEN G A-C APEL J. H. DE JONGE-DE JONGE door Japan 15.000 geëxporteerd, een vooruitgang van 50 vergeleken met 1958. BURGERLIJKE STAND De automobielindustrie in India is ook op gang gekomen. In 1959 zijn in dit land 36.468 automobielen geprodu ceerd, tegen 26.788 in het voorgaande jaar. Het betreffen zowel personen- als vrachtwagens, jeeps en autobussen. Daar komt bij, dat de Indiase auto mobielfabrieken nu gebruik kunnen maken van binnenlandse toeleverings bedrijven. Betrok men voorheen de on derdelen uit het buitenland, dit zal in de toekomst niet meer noodzakelijk zijn. India is ook een zelfproducerend auto- land geworden. Een grote concurrent van India is Japan, dat zich tracht op te werken tot autoleverancier van het verre oos ten. De produktie bedroeg daar afgelo pen jaar 262.814 automobielen, hetgeen een aanmerkelijke stijging betekent van 40 Van dit aantal auto's werden er Van 1826 februari 1960 YERSEKE. Geboren: Susanna Jannetje, dv. Cornells Timmerman en Johanna Huberta Paauwe. Huw.aangifteLeendert Schipper, 28 j. en Wilhelmina den Herder, 21 j.; Jo- zias van Stee, 22 j. en Maria Adriana Proost, 23 j. Gehuwd: Aloijsius Judocus Maria Stobbelaar, 25 j. en Klazina Danker, 21 j. Van 1925 februari 1960 KRUIN1NGEN. Geboren: Huibrecht, zv. Marcelis Cornelis Potter en Maria den Boer; Geertruida Pieternella Mag- dalena, dv. Hubrecht Oostdijk en Lena Moerman. Gehuwd: Jacob Pieter Bauer, 36 j. en Adriana Petronella Stuij, 32 j. Over de maand januari 1960 KAPELLE. Geboren: Jacob Jan, zv. F. W. Veerhoek en M. L. Snoep; Cornelis, zv. Joh. Beeke en J. "Lokerse; René, zv. C. Coomans en W. M. Bruel; Suzanna Johanna, dv. C. A. van Strien en J. E. Daane. Gehuwd: Francois Willem Buize, 24 j. te Wemeldinge en Sophia Cornelia Goedegebure, 19 j. Overleden: Willem van Liere, 91 j.; Dina Smallegange, 80 j., echtgen. van M. Gijzel; Leuntje Glerum, 72 j., echt- gen. v. C. van Oosten; Geertrui Maatje Kleppe, 62 j. PREDIKBEURTEN Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. C. den Engelse, Rilland. 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. K a p e 11 e Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. D. Schneider, Biezelinge. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. K. W. Slik, Wemeldinge. 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. v. Leeuwen, Krabbendijke 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. P. A. Bohlmeijer, van Souburg. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v. m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlóssingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Kapiteine C. J. Bijl. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. C. van Burgeler. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. J. Mooij, Schore. 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 30 en 2.30 uur: Dhr. Ligtelijn, R'dam. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr., Hans- weert. 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Heden zaterdag 27 fe bruari gedenken onze zwager en zuster Leendert Kosten en Adriana de Jonge hunne 25-jarige echt vereniging Uit aller naam, Wed. P. v. d. Piasse de Jonge Yerseke, februari '60 Receptie van 45.30 uur in bovenzaal „Oester- beurs" Heden, 27 februari, gedenken onze gelief- j de oom en tante Leendert Kosten en Adriana de Jonge hunne 25-jarige echt- I vereniging Mina en Johan Huibrecht Gabri en Jo Nelly Cor I Annie i Yerseke, februari '60 Voor de blijken van be langstelling en mede leven bij het nog onver wachts overlijden van onze geliefde man, va der, behuwd-, groot- en overgrootvader Stoffel Jumelet Echtgen. van C. Kik betuigen wij onze harte lijke dank Uit aller naam, Corn. Jumelet-Kik Yerseke, 27 febr. 1960 Schuttershof 7 Voor de zeer vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en medeleven na het overlijden van onze geliefde moeder, dochter, zuster, behuwd zuster en tante Jacomina van Velzen Wed. van J. Milhous betuigen wij onze op rechte dank. Inzonder heid aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de ge neeskundige behandeling en Zr. Noordhoek voor de liefderijke verpleging J. Milhous Fam. v. Velzen Fam. Milhous Yerseke, 27 febr. 1960 en toch 10 duikertjes en toch 10 duikertjes 50 gram Ham - 50 gram Bacon - 50 gram Snijworst 75 Cent CPro\iteer in de zel\bedieninq van Station Kruiningen-Y erseke Telefoon 01 130-441 Boerinnen, neem nu nog een fijne pluche avonddoek van- of 67,50. Zwart pluche netten vanaf 84,Ge kleurde en zwart pluche halsnetjes 13,Flinke maat en gevoerd. - A. C. Baay, Yerseke. - ^\/\/\/N^^\/V^/yVYVYYYY\ 15 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; bjj vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Voor de schoonmaak begint kunt U nog vlug zelf een leuk kussen of lopertje ma ken. Wij hebben veel hand werkmateriaal met mooie patronen. - Van IJsseldijk- Snoep, Yerseke. Voor de feestdagen diep vries kabeljauw, soep- en braadkippen en paling. Vishandel Boers, Yerseke. Te koop: Drie geiten voor 60,M. v. d. Pas, Van Tienhovenstr. 31, Yerseke. Te koop gevraagd en klein vul- of emmerkacheltje. Brieven aan Bur. Yersek- sche Courant te Yerseke. liet. zonder chauffeur Volkswagen en Chevrolet Garagebedrijf Tel. 413 - Kruiningen Polycolor kleurshampoo, de make-up voor uw haar. Ge makkelijk zelf te doen en veel voordeliger. Gr. tube 1,95. - Drog. Harthoorn. De vrouw die een goed fi guur en gezondheid op prijs stelt, draagt een Camp korset. Alleenverkoop Hol- lestelle, Yerseke, tel. 594. Prima eetaardappelen 15 ct. p. kg. - H. Poelman, Wijn gaardstraat 22, Yerseke. Prachtige turnpakjes, voor geschreven model en kleur van Jansen en Tilanus. Ook enkele stuks in 2e keus, kleine foutjes, héél goed koop! Witte shirts en broe ken. Witte sweaters. Mouse crêpe slips, de ideale dracht in blauw, zwart, geel, rood, wit, dus alle clubkleuren. Met gratis spaarzegels! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen, Yerseke. Te koop een witte keuken kachel, een ronde salontafel en twee glas in lood deuren. J. v. d. Dorpel, Van Rand- wyckstraat, Yerseke. Prima flanellen meisjes-, jongens-, dames- en heren- pyama's en damesnacht hemden (tot maat 52) in alle maten aan voordelige prijzen. - A. C. Baay, -Yer seke. Reclame kaas: 1 bol witte Edammer 225 ct. 500 gram Edammer witte 120 ct. 250 gram Ed. wit 65 ct. 250 g jonge volvette wit 65 ct. Komijne blokkaas aan het stuk alleen per 500 g 99 ct. Hiervoor moet U zijn bij Luteyn, Tel. 208. Te koop: C.Z. motor 125 cc. Slotstraat 49, Kruiningen. Ook in vlees en kaas blijft Jasperse de baas. Magere ham 39 ct. Snijworst en metworst 39 ct. Ontbijtspek 38 ct. Gebr. gehakt 35 ct. Gel. lever 55 ct. Saks 36 ct. Palingworst 42 ct. Rook vlees 55 ct. p. 100 g. Heer lijke vette kaas 69 ct. p. 250 g. Oude witte en kom. 36 ct. Pan-Pan 29 ct. Rook kaas 38 ct. Komijne smeer kaas 30 ct. p. 100 g. Lunch- kaasjes kg 1,40. Edammers 1 kg 2,40. Knakworst 8 stuks pot 98 cent. Extra aanbieding! Pracht witte 2-pers. flan. lakens 5,75. 1-pers. slechts 4,44. Profiteert ook nog van de extra lage prijzen der Reu- manella lakens, 1-pers. 7,95, 2-pers. 8,95. - Nout Sinke, Yerseke. Zulke goedkope en... ster ke jongens- en meisjes- pyama's zie je haast ner gens! Leeftijd 2 jaar slechts 3,65, 14 jaar 5,98. - J. de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. Vanaf heden droge vis, ma kreel, bokking, zure haring, rolmops, nasi goreng, zoute vis, stokvis, worst en vis in blik, blikgroenten. - Vishan del Boers, Yerseke. Weekendshirts in de aller nieuwste kleuren en des sins en prijzen die beslist meevallen. - J. P. Pleune, Kerkplein 3, Yerseke. Met het voorjaar een nieuw kostuum Onze stalencol- lectie is verrassend mooi! Ook de damescollectie is zeer apart. - J. P. Pleune, Kerkplein 3, Yerseke. Reclame-aanbieding. Teddy flanel voor 6 onderleggers slechts 10,Beperkte voorraad. - Gez. Harthoorn, Yerseke. De kous is af met het merk Vasana! The best of all! Alleen verkrijgbaar bij Hol- lestelle, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Leuke wijd-uitstaande schuimplastic petty-coats. Moderne tinten. In dames- en meisjesmaten. Met apar te garnering. Héél voorde lig! - Textielhandel Snoep- van Willigen. Gratis spaar zegels! Zojuist weer ontvangen de nieuwste donkere naadloze nylons, 2,97 Fijne zwarte nylons, 2,95. Zwart zijden kousen 1,89. Fijne zwart wollen kousen 4,- Nout Sinke, Yerseke. Als U kousen koopt, koop dan de beste die er zijn, en neem dan Elbeo. Er zijn wel andere, maar beslist geen betere. - Van IJssel- dijk-Snoep, Yerseke. Wij ontvingen prachtige nieuwe jasschorten met mouw, leuke dusters met kort mouwtje, schattige fantasieschortjes in duster- model. Alles in de nieuwste Favorita structuurstoffen, Felisol, dus blijvend kleur echt. - Textielhandel Snoep- van Willigen. Gratis spaar zegels. Wilt u een mooie doos fijne Wij zijn ruim gesorteerd Alleen verkoop LINDT-PRODUKTEN ie vensmiddelen bedrijf YERSEKE het 500ste Prismaboek Gids voor de Neder landse kunst f 1,25 BOEKHANDEL YERSEKE - KRUININGEN Lange lederen jassen, jek kers, vesten, damesmantels en -jasjes, beter en voor deliger bij St. Antoine, Roosendaal. Bezoekt aan huis, ook avonds. BÜ een nieuw overhemd hoort ook een nieuwe das. We hebben een pracht sor tering. - J. P. Pleune, Kerk plein 3, Yerseke. De nieuwste modellen in schorten in gewone grote en extra grote maten (ook verpleegstermodellen in wit en gekl.) Zie de etalage. - A. C. Baay, Yerseke. Bij Jasperse 55 prijsverla gingen, dus weer voordeli ger. Soepballen 30 stuks 55 ct. Varkensvlees 200 g blik 65 ct. Leverpastei blik 200 g 49 ct. Appelmoes 1.- blik 65 ct. ój 3 ja^npotteh voor 89 ct. Spercibonen p. l.-blik 95 ct. Ananas groot blik van 119 voor 85 ct. Droptoffees 200 g 43 ct. But.repen 8 voor 1, Hagelkorrels 39 ct. Echte choc.hagel 65 ct. Zachte zeep 500 g 38 ct. Abriko zen op sap pot 500 g 85 ct. 2 pakjes pudding AJP 25 ct., enz. enz. Na onze goedkope aanbie dingen in jongens- en meis jestruien verkopen wij deze week alle restanten in lan ge broeken aan sterk ver laagde prijzen. Koop nu goedkope broeken! Zie eta lage! - Textielhandel Snoep- van Willigen, Yerseke. Als U zelf naait kunt U onze Simplicity patronen beslist niet missen. Kies uit een keur van modellen en het belangrijkste is, dat wij ze praktisch alle voor radig hebben. - Van IJssel- dijk-Snoep, Yerseke. Ook in koek en snoep het voordeligst bij Jasperse! Pindarotsjes 48 ct. Choc, sinasstaafjes 38 ct. Nogat- blokjes 38 ct. Betke choc. 52 ct. Rumbonen 38 ct. Eng. drop 28 ct. Agar 22 ct. Tegen de hoest alle soor ten drop 33 ct. per 100 g. Ook vijgen 25 ct. p. 250 g. Alle soorten boterkoekjes 69 ct. Pinda- en bitt.koek- jes 55 ct. Kokos, frou en eikoekjes 59 ct. Biskwie 32 ct. Bruin speculaas 39 ct. P- 250 g. Wij hebben nu ook het be kende duplo-vlies ceintuur band. Als U nu zelf naait kunt U geen verschil uit een confectie ceintuur zien. Wij ponsen er ook de bij passende kleuren nestels in. Zag U reeds onze leuke knopen waardoor U een reep stof kunt heenhalen? Zeer aparte sortering in sierknopen. - Van IJssel- dijk-Snoep, Yerseke. Het ondergoed van Cotila is buitengewoon goed van pasvorm. Zeer mooie mo dellen in strapless met rij ke kantgarnering. Ook het nieuwe rechte model met mooi kantje afgewerkt is buitengewoon geslaagd. Kies uit vele modellen bij de zaak met de betere merken. Van IJsseldijk-Snoep. Zoekt U héél mooie, héél sterke, maar toch héél goedkope nylons Neem dan Tricotbest 3 sterren. Pracht nylons, vanaf 1,98. Onovertroffen! Alleenver koop: Textielhandel Snoep- van Willigen. Gratis spaar zegels Beter stencilvverk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453. Middelburg. Het voorjaar is er nog niet, maar een heerlijk warm vest kunt U toch wel ge bruiken. Elke dag komen er nieuwe modellen binnen. Het apartste goed uit bin nen- en buitenland vindt U alleen in de betere zaken, koop daarom bij Van IJs- seldijk-Snoep, Yerseke. Voor uw handels- en fa miliedrukwerk kunt U te recht in ons modern inge-, richt bedrijf. - Fa. F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Wij ontvingen nu reeds bui tengewoon mooi kindergoed met Franse charme, geen seriemodellen maar stuk voor stuk een juweèltje. Koop nu de keuze nog groot is. - Van IJsseldijk- I Snoep, Yerseke.

Scheldebode | 1960 | | pagina 3