's Winters meer vet? YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE RILLAND-BATH WAARDE SCHORE KAPELLE-BIEZELINGE DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES Gevonden voorwerpen. Gevonden een zilverbon, een voetbal shirt, voetbalschoenen, sportschoenen en een aantal kledingstukken. Terug te bekomen ter gemeentesecretarie. V oetbalnieuws. Vorige week zaterdag verloor een verzwakt Yerseke III met 6 invallers met 81 van Zaamslag I. Ook voor de B-junioren was het een slechte dag, want met niet minder dan 90 verloor men van Hansw. Boys B. Zondag wa ren de resultaten aanzienlijk beter. Yerseke II won thuis met 50 van 's-Heer Arendskerke II, terwijl Yerseke I op eigen veld met 41 van Ria won. De mannen van Ria kunnen voorlopig hun snor laten staan. Er wordt n.l. pas geschoren na een overwinning. Over de wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Bei de elftallen speelden zonder veel sa menhang, met Yerseke iets meer stoot kracht. Na rust speelde Yerseke met meer overleg, wat naast enkele goede aanvallen ook twee doelpunten oplever de. Ter verontschuldiging van de spe lers zou men kunnen zeggen dat de scheidsrechter het niet steeds tot voet bal liet komen. Blijkbaar zeer onder de indruk van het rondschrijven van de K.N.V.B. om ruw spel tegen te gaan of sjreng te straffen, blies hij wel wat te veel op zijn fluit. Hij was dan ook be slist de slechtste speler binnen de lij nen. Toch een genoeglijke middag langs de lijn en hopelijk tot de volgende overwinning a.s. zondag. Voor zaterdag slechts één wedstrijd junioren B thuis tegen Rillandia B en ook zondag maar één partij en wel Yerseke I thuis tegen 's-Heer Arendskerke I. Vergadering Oranjevereniging. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer betreffende de vergadering van de Oranjevereniging die gehouden wordt op woensdag a.s. in de school Damstraat. Laten leden en bestuurders van buurt- en andere verenigingen aanwezig zijn en helpen een feest te organiseren voor mei a.s. Ledenvergadering Chr. School. In de school aan de Nd. Achterweg hield de vereniging voor chr. volks onderwijs haar ledenvergadering onder voorzitterschap van Ds. K. W. Slik. Behandeld werden de verslagen van se cretaris en penningmeester en de kas controlecommissie. Ds. Slik vertoonde enkele filmstrips over het Heilige Land en over Vincent van Gogh. Aanvaring. In de buitenhaven alhier zijn twee binnenvaartschepen met elkaar in bot sing gekomen. Het betrof de schepen „Soli Deo Gloria" en „St. Jozef". De „Soli Deo Gloria", die met voedermeel geladen was en de haven binnenliep, deed dit langs de westzijde van de ha- vendam. Langs dezelfde zijde verliet op dit moment de „St. Jozef" de haven. Dit schip was geleden met gerst. Een aanvaring volgde. Beide schepen liepen averij aan de boeg op. Jaarfeest Vrije Evang. Vrouwenbond. Woensdag hielden de vrouwenbonden der Vrije Evang. Gemeente haar jaar feest in het kerkgebouw. Het program ma van deze avond bestond uit samen zang en als hoofdschotel het toneelstuk „Het blanke negermeisje", welk toneel stuk bij de vele aanwezigen zeer in de smaak viel. De opening werd gehouden door mevr. Niewöhner naar aanleiding van Psalm 8. Het slotwoord werd ge sproken door Ds. J. G. Niewöhner. Uitvoering „Volksonderwijs". In het Jeugdgebouw werd een to neeluitvoering gegeven door de afd. Wemeldinge van de vereniging „Volks onderwijs". Tijdens deze avond, die met een hartelijk welkomstwoord door de voorzitter van de plaatselijke afdeling, dhr. C. P. Phernambucq geopend werd, voerde de toneelclub „Jong Leven" uit Krabbendrjke het toneelspel „Verbroken banden" op. Dit vrij ernstige spel werd op goede wijze ten tonele gebracht. Aan het slot sprak dhr. Phernambucq een dankwoord. Dhr. M. L. Markusse ten slotte namens „Jong Leven". Aanvaring. Maandag ontstond een aanvaring in de buitenhaven. Het kustvaartuig „Ja cob Peekman", dat met mosselen op weg was naar Wemeldinge, kwam bij het binnenvaren van de haven met de met ijzer geladen „Leobert" in botsing, welk schip de haven verliet richting Rotterdam. De „Leobert" liep bij deze aanvaring nogal wat schade op. Uitvoering C.J.V. De C.J.V. afd. Wemeldinge hield vrijdag en zaterdag haar jaarlijkse uit voering in het Herv. Jeugdgebouw. Voor de pauze werden enkele schetsjes opgevoerd. Na de pauze werd opgevoerd het toneelspel in 3 bedrijven „Poive- rientje wint de laatste slag", welk stuk op een prima wijze werd gespeeld, het geen ook bleek uit het daverend ap plaus. Het slotwoord werd gesproken door Ds. J. G. Niewöhner en Ds. K. W. Slik. Korfbal. Een gehavende W.K.V.-ploeg speelde tegen een sterke Zeelandia-combinatie. Deze namen na 20 min. reeds een 30 voorsprong, die tot de rust gehand haafd bleef. Na de rust speelde W.K.V. plotseling veel beter dan voor de rust en kreeg een overwicht. Vooral het middenvakspel was van uitstekend ge halte. W.K.V. had echter veel pech en vele schoten draaiden uit of van de korf en pas na een half uur spelen scoorde de voortreffelijk spelende Ko Sonke tegen. Enige minuten voor het eindsignaal bracht Zeelandia de stand op 41, waarmee het einde kwam. Hedenmiddag spelen de aspiranten van beide ploegen te Hansweert tegen el kaar. Benoeming. De Action Chretienne Oriente te Straatsburg, waarvan de Stichting Morgenlandzending te Utrecht een on derdeel vormt, heeft benoemd tot do cent in de Kerkgeschiedenis aan de North East School of Theology te Bei roet, dhr. E. M. Top, kandidaat in de theologie alhier. Feestavond buurtvereniging. Vorige week vrijdag werd door de buurtvereniging „De Nijverheid" een feestavond georganiseerd voor de leden in hotel „Korenbeurs", waarvoor veel belangstelling was. Na een kort ope ningswoord door de voorzitter, dhr. P A. Kakebeeke, die in het bijzonder de nieuwe buurtgenoten welkom heette, werd door een groepje leden een bont programma ten beste gegeven, wat zeer in de smaak viel. Onder muzikale lei ding van Corry Sinke-Westveer werd een wereldreis gemaakt, waarbij op de diverse pleisterplaatsen veel werd ge- dergelijk bekend gezelschap van be- overwinning. De voorz. dankte de be roepsspelers is voor Kruiningen zeker j zoekers uit Wolfaartsdijk en sprak de iets biizonders en is te danken aan de hoop uit dat in 't vervolg nog meerdere wedstrijden zullen gespeeld worden tussen beide ploegen. Aan deze neder laagcompetitie wordt deelgenomen door de clubs uit Krabbendijke, Waarde, Wolphaartsdijk, Heinkenszand, Woens- drecht, Bergen op Zoom, Goes, Putte (België) en Rilland-Bath. iets bijzonders en is te danken aan activiteit van de Kunstkring Oostelijk Zuid-Beveland. Een activiteit, die het culturele leven ten plattelande, i.e. Oostelijk Zuid-Beveland ongetwijfeld ten goede zal komen. Oliebollenactie. De oliebollenverkoop door de leden van de Geref. jeugdvereniging „Gejos" alhier voor de aktie 4 x Z...N heeft een batig saldo opgeleverd van 530,81. De leden van deze vereniging danken de bevolking van Kruiningen, Hans- weert en Oostdijk hartelijk voor de spontane medewerking. Bovendien haalden Frans Krombeen, Ko Jille en Lauw Lavooij voor hetzelf de doel een bedrag op van 160,met het verkopen van kaarten. Voetbal. Ook de afgelopen zondag moesten de Hansw. Boys weer het onderspit del ven tegen koploper Kaaise Boys. Hoe wel de Boys in het veld heus niet zo ver de mindere zijn, de doelpunten, die tenslotte de wedstrijd beslissen, ont breken. Met de rust stonden ze gelijk, 11, door een goal van Eddie Theen- aart. Na de rust scoorden Hansw. Boys niet meer, de gasten nog drie maal. Hansw. Boys II verloor met 21 van Kwadendamme. Het jeugdelftal B I won maar liefst met 91 van Yerseke. Gezellige avond Ouden van Dagen. Donderdag 18 februari hebben de ouden van dagen van Schore en Hans- weert een gezellige avond gehad in „Zeelandia". Door de toneelvereniging uit Schore werd opgevoerd „Een huis vol verrassingen", hetgeen door alle noten. Na de pauze, waarin een verlo-aanwezigen zééi werd gewaardeerd. ting werd gehouden, werd door de eigen toneelclub een kolderstuk in twee be drijven opgevoerd, getiteld „Zuster Poppey". Speelsters en spelers kweten zich op uitnemende wijze van hun taak en de lachsalvo's en het applaus bewe zen wel dat het gebodene op prijs werd gesteld. De dames kregen na afloop een bloemetje, terwijl de heren met een ro kertje werden bedacht. Tot vroeg in de volgende morgen bleef men bijeen om de beentjes nog eens van de vloer te doen. Plattelandsvrouwen. De afd. Kruiningen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield in „Ons Dorpshuis" haar voorjaarsver gadering. Mevr. In 't Anker-van Iwaar- den bracht verslag uit van de op 20 okt. 1959 gehouden najaarsvergadering te Goes. Hierna volgde het verslag van de kascommissie bij monde van mevr. Vogelaar-de Zeeuw. Het jaarverslag was weer op rijm gemaakt door de se cretaresse mevr. K. Drever-van Hekke, hetwelk altijd erg op prijs wordt ge steld. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Baarens herkozen. De dames J. Mol-Janse en K. Drever-van Hekke wa ren niet herkiesbaar wegens periodiek aftreden. In hun plaats werden geko zen mevr. Griep-Weststrate uit Waar de en als nieuwe secretaresse mevr. E. in 't Anker-van Iwaarden uit Schore. De presidente bracht de beide aftreden de bestuursleden dank voor het vele onbaatzuchtige werk dat ze in het be lang van de vereniging gedaan hadden en beide dames mochten een mooi boek- werk in ontvangst nemen met de hand- tekeningen der aanwezigen er in ge- plaatst. Zowel mevr. Mol als mevr. Drever dankten allen voor al het in de terugliggende jaren gestelde vertrou wen. Na de pauze kreeg Ds. A. J. Mooij het woord, die op prettige, dui delijke wijze een lezing hield over zijn reis naar Israel, toegelicht met prach tige kleurendia's. Vooraf waren kleu rendia's vertoond van het reisje naar Brugge. De presidente bracht namens de aanwezigen de spreker dank voor de interessante lezing. Vergadering „Renloc". De wielerclub „Rentoc" hield dezer dagen zijn jaarlijkse algemene verga dering onder voorzitterschap van dhr. J. van Langevelde. Jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De penningmeester had ondanks de vele uitgaven voor de wed strijd voor beroepsrenners in het af gelopen jaar nog een klein batig saldo overgehouden. Bij de bestuursverkiezing werden de beide aftredenden, dhrn. J. van Langevelde en M. van Parel her kozen. Het bestuur werd uitgebreid tot 7 leden. Gekozen werden dhrn. P. van de Parel en Joh. Meijer. Besloten werd het a.s. seizoen wederom een koers voor professionals en onafhankelijken te houden. Door het organiseren van enkele attracties zal men trachten de grote kosten, die aan een dergelijke koers zijn verbonden, enigszins te ver minderen. Uitvoering Kunstkring. Zaterdag 27 februari komt de toneel groep „Studio" te Amsterdam naar Kruiningen. Dit gezelschap (directeur dhr. Han Surink) zal in het dorpshuis opvoeren 't blijspel „Scherts om Nerts" door Peter Coke. Het optreden van een Kerknieuws. Gekozen tot diaken der Geref. Ge meente alhier dhr. M. Murre, in de va- kature van P. Beeke. Opbrengst collecte. De collecte ten bate van de slacht offers in Tuindorp-Oostzaan heeft al hier opgebracht 663,86. Begin van brand. Zaterdagmiddag ontstond in de keu ken van dhr. G. de Vos een brandje. De bewoner bemerkte dit toen hij even zijn woning had verlaten. Gordijnen en overgordijnen en plafond waren al aar dig beschadigd. Met toegeschoten hulp werd erger voorkomen. Een brandend gasstel is vermoedelijk de oorzaak ge weest. Bouw Herv. Jeugdcentrum. De plannen om alhier een Hervormd Jeugdcentrum te bouwen, lopen niet erg vlot. Het was de bedoeling om dit te plaatsen in het bouwplan rond de Herv. kerk. Dit werd echter niet toe gestaan. Later is men er in geslaagd om grond te kunnen aankopen van de Gebr. Saman aan de Valckenisseweg. Het schijnt dat het ook daar niet toe gestaan zal worden. Uitvoering gymnastiekvereniging. Zaterdagavond hield de gymnastiek vereniging „W.I.K." haar jaarlijkse uit voering in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland", onder leiding van dhr. Hoeks uit Bergen op Zoom. De voorzitter, dhr. C. van Gorsel, sprak een welkomst woord en deelde mede dat het ledental het afgelopen jaar nog al heel wat is geslonken, dat grotendeels we) te wij ten is aan de noodzakelijk geworden contributieverhoging. De oefeningen werden zeer correct uitgevoerd Een drietal dames uit Bergen op Zoom ver toonden o.a. Hongaarse dans en klas sieke balletoefeningen, hetgeen zeer in de smaak viel bij de aanwezigen. Na afloop dankte de voorzitter de leider, dhr. Hoeks, hartelijk voor zijn werk zaamheden en bood hem tevens een aar dige verrassing aan. Voetbal. Rilland I speelde zaterdag j.l. tegen Sprang I. De Rillanders verloren de wedstrijd met 02. Rilland II kwam in 't veld tegen 's-Heer Hendrikskinderen en won met 20. Nieuw kerkorgel. In het kerkgebouw van de Geref. Gemeente alhier zal binnenkort een nieuw orgel worden geplaatst, dat een bedrag van 25.000,zal vergen. Het Eindles. Maandagavond werd in het kantoor van de veiling de eindles gehouden van de cursus motortechniek voor de tuin bouw. Door de leider der cursus, dhr. A. van Bremen, werden aan de cursis ten vragen gesteld, die vlot werden beantwoord. Door de commissie van toezicht, bij monde van J. Griep, wer den de getuigschriften uitgereikt. De geslaagden zijn: F. Westveer, M. van Koeveringe en M. Westveer, allen te Waarde; S. Stevense te Rilland-Bath; M. Staal, K. Overbeke, M. van Iwaar den, H. Mol, H. Zwemer en J. Schou ten. Door de oudste cursist werden en kele woorden gesproken en een boeken- bon overhandigd aan de leraar der cursus. Ongeval. Een 4-jarig meisje liep verleden week tegen de rijdende auto van dhr. G. Houtekamer aan. Na voorlopig behan deld te zijn werd het kind voor onder zoek naar het ziekenhuis gebracht, maar kon spoedig terugkeren, zij het met een gebroken been. Voetbal. Zaterdag speelde Waarde I een wed strijd tegen Driewegen en bleek hier net de sterkste te zijn. Zij wonnen met 32 en wisten in de ranglijst weer een plaats op te schuiven. Zaterdag zullen zij de strijd aanbinden tegen Kapelle II, welke wedstrijd wel iets zwaarder zal zijn. Waarde II speelde een vriend- yan ^anlPe ,°n, i schappelijke wedstrijd tegen Rilland III, waar de bezoekers wel heer en mees ter waren op het veld met 91. Dit fonds heeft nog niet lang geleden ook gezorgd voor een nieuwe fraaie voorgevel in deze kerk. Naar aanlei ding van een bezoek, dat de adviseur van de orgelcommissie van het Ram penfonds, dhr. Hulsman, organist van de St. Joriskerk te Amersfoort, aan de kerk heeft gebracht is dit bekend ge worden. Bij dit bezoek waren o.a. aan wezig burgemeester J. C. W. Jobse' en de organist van de kerk, dhr. J. v. d. Maas. Het orgel zal gebouwd worden door bekende orgelbouwers in Leider dorp. Filmavond ontspanningsvereniging. Vorige week organiseerde de nieuwe ontspanningsvereniging alhier een film avond voor leden en donateurs. Tevens waren uitgenodigd de leden van de afd. Rilland-Bath van de Ned. Plattelands vrouwenbond. De avond werd gehouden in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland". De opening geschiedde door dhr. C. van Gorsel. Onder de films die vertoond werden waren o.m. drie plattelandsvrou wen in Amerika en het leven op een Amerikaanse boerderij. Tenslotte werd nog vertoond de lancering van de ra ket „Pionier" in 1958. Uitvoering buurtvereniging. Vrijdagavond hield de buurtvereni ging* „Onderlinge Vriendschap" te Bath haar jaarlijkse uitvoering in de zaal van dhr. F. Blok. Er werd een toneel stuk opgevoerd getiteld „Sproetie neemt de leiding. De muziekclub „Erato" uit Rilland verzorgde het muzikale gedeel te. Muziek en toneel werden prima uit gevoerd. Na afloop volgde een gezellig bal. Biljarten. In de zaal van ,,'t Wapen van Ril land" werd een biljartwedstrijd ge speeld tussen R.B.C. alhier en S.N.A. te Wolphaartsdijk. Met een verschil van 160 caramboles behaalde R.B.C. de Spelavond. De Jeugdwerkcommissie van de Her vormde Gemeente van Schore en Vlake organiseerde in het verenigingsgebouw weer een „Spelavond" voor leden van de verschillende jeugdverenigingen, waarvoor als steeds veel belangstelling bestond. De volgende prijzen werden toegekend. Voor schieten: le prijs Kees Wisse (31 pnt.); 2e pr. Gerard Bal (31 pnt.); 3e pr. Henk v. Koeveringe (29 pnt.). Voor tafeltennis: le prijs Piet Ka- relse Mz.2e pr. Henk van Koeveringe. Voor sjoelen: le prijs Piet Karelse Jz.; 2e pr. Dingenis Stevense; 3e pr. Adrie Lepoeter. Voor piekbord: le prijs Adrie Lepoe ter; 2e pr. Han Martijn. Voor knikkerbord: le pr. Lenie Veer- hoek; 2e pr. Jan Jansen. Voor radjah-spel: le pr. Willy Kod de. Uitvoering „Jonge Kracht". Het tamboer- en pijperkórps „Jonge* Kracht" gaf zaterdagavond haar jaar lijkse uitvoering. Het programma voor de pauze bestond uit muziek. De hoofd schotel vormde de opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Pietje de dui vel". Dit stuk werd vlot en keurig ten tonele gebracht. Feestavond N.C.L.B. De afdeling Biezelinge van de N.C. L.B. gaf vrijdagavond haar jaarlijkse feestavond, waarvoor een goede op komst bestond. Na een welkomstwoord van de voorzitter, dhr. Chr. Goeree, bracht dhr, J. Godeschalk het jaarver slag uit. De hoofdbestuurder, dhr. M. D. den Hollander reikte het gouden bondsinsigne uit aan dhr. A. Bakker voor zijn vijfentwintig jarig lidmaat schap. Tenslotte werd ten tonele ge voerd het blijspel in vier bedrijven „Op eigen geërfde grond". Dit stuk kreeg een zeer goede vertolking. Ziekenzorg voteerde extra gift. De vereniging ziekenzorg te Bieze linge hield onder voorzitterschap van dhr. L. de Koeyer haar jaarvergadering. De penningmeester, dhr. Joh. van Lie- re bracht verslag uit en deelde de ver gadering mede, dat het kassaldo 1400 gulden bedraagt. Naast de jaarlijkse bijdrage van 100,aan de vereniging voor wijkverpleging, werd besloten om een eenmalige extra gift te schenken van 150,---, De aftredende bestuurs leden dhrn. P. J. Kloosterman en J. M. Fraanje werden herkozen. Jaarvergadering tuinbouwvereniging. De tuinbouwvereniging te Biezelinge hield onder voorzitterschap van dhr. H. Zuidweg haar jaarvergadering. De se cretaris-penningmeester, de heer Chr. Smallegange, gaf een overzicht van het afgelopen jaar. Het ledental bleef op 74 stabiel en per eind december be droeg het kassaldo 249,80. De be stuursleden, dhrn. Chr. Smallegange en J. Hengsdijk werden herkozen. Bouwvergunning. De gemeente heeft vergunning ge kregen tot het bouwen van achttien woningwetwoningen voor het technisch- 2 en administratief personeel van de N.V. Cor Oostrom's Conservenfabriek. De woningen zullen op drie verschillende plaatsen worden gebouwd, te weten: zes in de Van der Biltlaan te Kapelle, jj vier op het Waardekenshoekplein en acht aan de Abdijstraat te Biezelinge. Oranjevereniging besloot tot feestvieren De Oranjevereniging te Kapelle heeft in haar gehouden vergadering besloten om de nationale herdenking op 5 mei a.s. feestelijk te vieren. Men wil trach ten om evenals voorgaande jaren dit feest gezamenlijk met Biezelinge te or ganiseren. Bij de afdoening van het huishoudelijk gedeelte werd de heer H. J. Blok bij acclamatie herkozen. In de vakature van dhr. Joh. Wabeke, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd gekozen dhr. J. C. Wirtz. Dhr. H. J. Burger bracht als secretaris verslag uit en dhr. A. J. van Stel deed dit als waarnemend penningmeester. Tot lid van de kascontrolecommissie werd ge kozen dhr. Jac. van Oosten. Kolenbond „Ons Voordeel". De kolenbond „Ons Voordeel" te Ka pelle heeft over het afgelopen jaar een omzet behaald die op hetzelfde niveau lag als het jaar daarvoor. Dit werd medegedeeld door de secretaris-penning- meester, dhr. J. A. van Neuren tijdens de gehouden jaarvergadering in hotel „De Zwaan". De leiding was in han den van dhr. Jan Nijssen Czn. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. J. Ganseman-Wisse en C. v. d. Kuijl her kozen. Tot lid van de kascontrolecom missie werd benoemd dhr. Chr. Slabbe- koorn. Voetbal. Een spannend duel was de ontmoe ting van zaterdag tussen Kapelle II en Borssele I, welke tenslotte door Bors- sele met 2—1 werd gewonnen. Hoewel Kapelle met enkele juniores als reser ve de strijd moest aanbinden, bleek het voor Borssele al vrij vlug, dat Kapelle zich zo maar niet gewonnen zou ge ven. Kort voor het verstrijken van de eerste helft nam Borssele de leiding, maar enkele minuten later bracht Ka pelle de balans weer in evenwicht. Het duurde hierna tot een kwartier voor higt einde voordat de gasten weer een voorsprong namen, die zij zich niet meer lieten ontfutselen. Over een tekort aan vet in de Neder landse voeding behoeven wij ons geen zorgen te maken. Van oudsher staat de Nederlandse keuken bekend om haar machtige vette winterkost, die u na tuurlijk zelf ook kent en waardeert. Dat er over het algemeen veel waarde aan vet wordt gehecht moge blijken uit het feit, dat het gemiddeld vetgebruik" sinds de laatste oorlog sterk gestegen is en thans 1% maal de aanbevolen hoeveelheid bedraagt. Toch heeft men vast kunnen stellen, dat het onder de huidige levensomstan digheden niet noodzakelijk is om in de winter voor een extra grote hoeveelheid vet te zorgen. Het is zelfs zo, dat het verhoogde vetgebruik vermoedelijk nauw verbonden met het gestegen wel vaartspeil van de bevolking ernstige gevaren met zich meebrengt. Een hoog vetgebruik werkt namelijk in sterke mate overvoeding in de hand. En juist de overvoeding schijnt de Westerse mens vatbaar te maken voor ziekten, die in lsindën met sobere voedingsge woonten naair verhouding veel minder voorkomen. Zo blijkt o.a. een hoog vetgebruik in vloed te hebben op het veelvuldig voor- •grrri.Mi Bim en Bam in een opgeruimd huis Bim heeft het in huis graag netjes En hij vond het goed dat Bam, Om de boel aan kant te krijgen, Bezem, dweil en stoffer nam. In een luie stoel gezeten, Keek hij het aandachtig aan En toen Bam des avonds klaar was, Zei hij: „Keurig, goed gedaan!" Het was tijd voor bed geworden. Bim, van al het kijken moe, Stapte uit zijn luie stoel en Daad'lijk naar zijn bedje toe. Overal liggen zijn kleren, Maar Bam vat de slaap nog niet. „Heb ik daardoor lopen zweten?" Denkt de stakker vol verdriet...

Scheldebode | 1960 | | pagina 2