DAMPO U ROL Thtd&twfj BABYDERM de Vo&igeschfwten Babyverzorging Niets overtreft AlvWillegen Gzn YERSEKE klokjes TEL:223 - KRPELLE Z B WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH Huidgenezing HANSWEERT KRABBENDIJKE SCHQRE WAARDB Benoeming. Aan de Chr. Wilhelmina Kleuter school te Vlissingen, is met ingang van 1 maart a.s. als kleuterleidster be noemd, onze dorpsgenote mej. Elly Verdonk. Aantal baden badhuis. In de maand januari werden in het badhuis aan de Bernhardstraat 970 ba den genomen door volwassenen en 329 door kinderen, totaal 1299. Yersekse jury in het televisiejournaal. De Zeeuwse jury voor het Eurovisie songfestival, die dit jaar in Yerseke zetelde, was woensdagavond te zien in het televisiejournaal. Had men de avond te voren kunnen zien hoe het er voor de schermen toeging, nu kon men een van de jury's aan het werk zien en het was wel aardig dat men juist die in Yerseke had gefilmd. Rumoer op de Dam. Vorige week zaterdag kreeg dhr. B. het weer eens te kwaad met zichzelf. Na eonsumering van een hoeveelheid sterke drank vervoegde hij zich in de avonduren aan het café N. op de Dam, met het bevel hem nog meer geestrijk vocht te serveren. Toen aan dit ver zoek niet werd voldaan wou dhr. B. tot handtastelijkheden overgaan, doch één der gasten, dhr. K., kwam de ca féhoudster te hulp. Dhr. B. trok een mes en dreigde hiermede een bloedbad aan te richten. Zover kwam het niet, want met behulp van een apparaat waar men de biljartballen mee pleegt te verplaatsen, werd hem de toegang tot het café ontzegd. Dhr. B. ging naar huis om zwaarder materiaal en ver scheen nu gewapend met een hakmes. Hij trof het slecht, want intussen was ook de rijkspolitie aanwezig, die hem snel tot andere gedachten wist te bren gen en natuurlijk proces-verbaal op maakte. GOUD ZILVER OPTIEK-UURWERKEN Gevonden voorwerpen. Gevonden een autoped (rood met geel), een paar fietstassen en een grij ze want. Inlichtingen ter secretarie. Bond van Plattelandsvrouwen. Voor de Bond van Plattelandsvrou wen van de afd. Wemeldinge werd door de Erven Lucas Bols in de zaal van dhr. Verschuure een avond verzorgd met een film over het distilleerbedrijf en verschillende praatjes over likeuren en de samenstelling van cocktails. Aan deze avond was een quiz verbonden met prijzen bestaande uit Bols artikelen, teewijl verder nog het een en ander weyd verteld over de toepassing van li keuren bij de bereiding van spijzen. Het geheel van deze avond was keurig ver zorgd en zeer interessant voorde aan wezigen. Voetbal. Wemeldinge I trok zaterdag naar Veere om daar voor de competitie een wedstrijd te spelen. Wemeldinge behaal de een verdiende zege met 41. We meldinge II behaalde een 30 zege op Kapelle. Over deze wedstrijd valt zeer weinig te zeggen, daar hij wel tot de slechtste van de competitie behoort. Kapelle was niet volledig. Vastgelopen. Het motorschip „Agmafi I", geladen met steenkool en op weg van Duitsland naar België, is zondag bij Wemeldinge op een zandbank gelopen en vast blij ven zitten. Het bergingsvaartuig „Wal rus" van Van der Tak maakte contact. Het gelukte toch niet om de „Agmafi I" vlot te slepen. Maandag, toen de po sitie van het schip slechter werd, zette de „Walrus" alles op alles, doch met een uitgeworpen anker en schroefkracht lukte het nog niet, waarop de passeren de sleepboot „Joma" ter hulp werd ge roepen. Met vereende krachten gelukte het de „Agmafi I" vlot te krijgen. Feestavond. De buurtvereniging Wilhelminastraat hield in het Herv. Jeugdgebouw een feestavond. Deze avond trad op het ca baretgezelschap uit Roosendaal „Kla veren 5". Deze brachten een gevarieerd programma, hetgeen bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. De muzikale omlijsting werd verzorgd door een band uit Yerseke, welke de aanwezigen tot in de kleine uurtjes gezellig bijeen hield. het groot aantal woningzoekenden, de toepassing dier wet nog niet gemist kan worden. Kruiningen neemt als plat telandsgemeente een aparte plaats in en wel als gevolg van de aanwezigheid binnen zijn grenzen van verschillende diensten en instellingen met veel wis selend personeel. De voorzitter, burge meester Schipper, dacht hier aan de douane, rijkswaterstaat, marechaussee en de provinciale boot. Dhr. Pouwer zag in opheffing der wet een bedrei ging der economisch zwakkeren. Dhr. Witte heeft in het voorstel van de mi nisters toch ook veel goeds opgemerkt. Volgens hem moeten de sporen van een abnormale tijd langzamerhand uitgewist worden. Bovendien zijn de huurwonin gen in Kruiningen voor een groot ge deelte in handen van de woningbouw vereniging, in het bestuur waarvan de overheid genoegzaam is vertegenwoor digd om een rechtvaardige toewijzing van woningen te garanderen. Het parti culier initiatief zal z.i. door de ophef fing der wet bevorderd worden. Dhr. Weststrate had ernstige bedenkingen. Waarom deze maatregel alleen in een provincie als Zeeland? Eerst ontneemt men deze provincie de mogelijkheid tot industrievestiging en daarna suggereert men dat er voldoende woningen zijn. Dhr. Griep is principieel voor ophef- fing dezer overheidsmaatregelen, doch kan het standpunt van B. en W. wel delen. Verschillende leden stonden af- j wijzend tegenover 't ministeriële schrij ven op grond van taktische overwegin gen. Zij vrezen minder toewijzing van bouwvolume. Het voorstel van B. en W. j werd tenslotte z.h.st. aangenomen. Het voorstel van G.S. tot wijziging der gren zen van de gemeenten Krabbendijke, Kruiningen en Waarde werd aangeno men onder voorbehoud dat de boerderij van dhr. J. M. Nieuwenhuijse bij de ge meente Kruiningen zal blijven. De wij ziging die nodig was i.v.m. herverkave ling in de polder Waarde, behoeft vol gens de raad niet tot gevolg te hebben dat inwoners overgaan naar een andere gemeente, waartegen deze bewoners bo-1 vendien zelf ernstig bezwaar hebben. I Overigens zijn de wijzigingen niet van groot belang, doch wel wenselijk om- dat de grenzen niet dwars door de ka- veis behoren te lopen. Z.h.st. werd voorts de rekening van de instelling voor maatschappelijke zorg over 1958 goedgekeurd. Aan de fa. Gebr. Lucasse uit Kloosterzande zal de uitvoering op gedragen worden van de grond-, rio- lerings- en bestratingswerken in het Eindje de Rondte. Met deze uitvoering is een bedrag van 97.648,gemoeid. Het voorstel van B. en W. tot het toe kennen van een voorschot op een sa larisverhoging in de vorm van een uit kering ineens werd aangenomen. Dhr. G. Willemse informeerde naar de mo gelijkheid van de böuw van goedkopere woningen, waarop de voorz. antwoordde dat in de toekomst wellicht van parti culiere zijde in die zin iets is te ver wachten. Andere leden waarschuwden tegen de bouw van woningwetwoningen van mindere kwaliteit dan de reeds ge bouwde, waarvan verscheidene reeds kleine gebreken vertonen. C.H. Kiesvereniging. De leden van de C.H. Kiesvereniging te Kruiningen, die destijds zijn uit getreden, hebben zich weer bij die kies vereniging aangesloten. In het dorps huis werd onder leiding van dhr. Mr. J. W. van Gelder, secretaris van de C.H.U. een z.g. constituerende verga dering gehouden, waarin een nieuw be stuur werd gekozen bestaande uit dhrn. J. Blok, secretaris, M. J. Ie Clercq (Hansweert), B. J. de Jonge, S. Roo sendaal, J. Lako en H. C. Maat. Een voorzitter werd in deze vergadering nog niet gekozen. heeft nog naar het stoffelijk overschot gezocht, maar niet gevonden. Er kwa men spoedig enkele schepen die de „Emérance", welke niet geladen was, naar Hansweert sleepten. De; schipper en de vrouw van zijn zoon en haar zes maanden oud kind bleven ongedeerd. De „Halle" is na een spoedreparatie in Vlissingen naar Rotterdam doorgeva ren. Voetbal. Afgelopen zondag moesten de Hansw. Boys I uit tegen Nieuw-Borgvliet. Ze keerden terug met een nederlaag van 51. De eer voor de Boys werd gered door Wim Back. Het 2e van dé Boys speelde het beter klaar en won maar liefst met 10;2 van Robur II uit Goes. Het eerste elftal van de junioren won met 60 van Kruiningen, het tweede verloor met 13 van Kapelle. De Boys ontvangen a.s. zondag op het gem. sportterrein Renesse. Gezien de resultaten vajL.deze club mogen de Boys bij voorbaat al op een warme ont vangst rekenen en er hard voor moeten vechten om één of twee punten hier van af te snoepen. Willen ze echter uit die gevaarlijke hoek op de ranglijst ko men, dan zullen ze toch winstpunten uit deze wedstrijd moeten halen. Het twee de elftal ontvangt 's-Heer Arendskerke en hier geven we de Boys de beste kansen op de volle winst. Onfortuiniyk gevallen. Na het sluiten van de café's alhier werd er maandagavond door een tien tal schippers een ruzie op de vuist be slecht, waarbij rake klappen vielen. Na dat de gemoederen wat tot rust waren gekomen, ging ieder naar zijn schip. Een Franse schipper was daarbij zo onfortuinlijk, dat hij bij het aan boord gaan kwam te vallen. Hij liep daarbij ernstige kwetsuren op aan zijn hand, zodat hij te Goes in het ziekenhuis on der doktersbehandeling moest worden gesteld. Roerketting gebroken. Dinsdag heeft het Belgische motor schip „Renada", dat geladen en onder weg was van Gent naar Duitsland, bij het binnenvaren zijn roerketting ge broken, waardoor het stuurloos was en op de oosthavendam liep. De sleepboot „Seraing" was er het eerst bij én wist de „Renada" weer vlot te tèekken, waarna het schip voor een onderzoek in de vluchthaven gemeerd werd. tion steeds drukker wordt. Zo werden aan het station Rilland in 1957 voor 62.000,kaartjes verkocht. In 1959 was dit reeds 91.000,terwijl er in Rilland dubbel zoveel auto's zijn als een paar jaar geleden. Wel een bewijs dat een veiliger weg hard nodig is. Dhr. Rijk (K.V.P.) als oudste raadslid dank te de voorz. voor zijn duidelijke rede. Voorts deelde de voorz. mede, dat de aanvrage om een brievenbus te plaat sen in het bouwplan rond de Herv. kerk is afgewezen. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het dienst jaar 1958 met in ontvangsten en uit gaven een bedrag van 13.444,92 werd goedgekeurd. De gemeenterekening '58 werd voorlopig vastgesteld als volgt: Gewone dienst, inkomsten 913.452,90, uitgaven 909.964,35, batig slot 3.488,55. Kapitaaldienst, inkomsten 7.394.967,96, uitgaven 6.948.436,30, batig slot 446.531,66. Een voorstel om het ambtenarenreglement en het ar- beidsovereenkomstbesluit te wijzigen, werd aanvaard, evenals het voorstel om aan het gemeentepersoneel een voor schot van 9 van de maandwedden toe te kennen. Aan de vereniging Het Handelsonderwijs te Goes zal een sub sidie verleend worden van 35,per leerling afkomstig uit deze gemeente. Voor een geschenk aan de nieuwe werk plaats voor minder validen te Goes werd een bijdrage van 2 cent per inwoner beschikbaar gesteld. Het voorstel van de Minister van Maatschappelijk Werk om de woonruimtewet 1947 buiten wer king te stellen, werd niet aangenomen. Het voorstel van B. en W. om dhr. P. G. Windhorst met ingang van 1 maart a.s. als gemeentetimmerman te benoe men werd aangenomen. Het voorstel om over te gaan tot oprichting van een stichting tot exploitatie van het dorps huis, kostte nog al enige bespreking. B. en W. hadden een lijst overgelegd van zeven verenigingen, die zitting wil len nemen in het bestuur. Dhr. Walra ven (P.v.d.A.) vond dit aantal te wei nig. Er zijn volgens hem wel 15 ver enigingen die daarvoor in aanmerking kunnen komen. De voorz. zei dat alle verenigingen zijn aangezocht. Verschil lende verenigingen hebben geen be zwaar tegen de exploitatie van het dorpshuis maar wensten geen deelname in 't bestuur. Het alg. st. ging men ak koord om een stichting in het leven te roepen. De vaststelling van de statu ten gaf weer stof tot praten. De heren Rijk (K.V.P.) en J. Walraven (P.v.d.A.) r.nmnletA Rahv/Horm-Sof mof n<-il/4orchc*®lc on BBQlk H Complete Babyderm-Set met Dokteraboek err voor navulling der Set: Poeder-Zalf-ölie-Zeep Vergadering aandeelhouders. Donderdag vergaderden de aandeel houders van de weegbrug „Station Ril land" in het „Stations Koffiehuis" onder voorzitterschap var) dhr. L. J. Bruin zeel. De aftredende "bestuursleden dhrn. L. J. Bruinzeel, Joh. Blok en A. J. Colpaart werden bij acclamatie hérko- zen. De rekening sloót met een nadelig saldo van 450,19. Het weegloon voor particulieren werd weder vastgéèteld op 35 cent per ton. Hét afgelopen jaar werden totaal gewogen: Voor aandeelhouders 11.220.3,66 kg Voor particulieren 9.673.643 kg Hervormde Vrouwenvereniging. De Hervormde Vrouwenvereniging „Wees een Zegen" vergaderde deze week onder leiding van haar presiden te, mevr. Blok-Wondergem. Na afdoe ning van de huishoudelijke zaken, hield mej. L. Blok een lezing, toegelicht met voorbeelden, over „Huishoudelijke voor lichting". Voetbal. Kruiningen I, dat vorige week Yer seke II op bezoek kreeg, liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met 60 werd deze match gewon nen. Het tweede van Kruiningen had meer moeite met Noormannen II. Pas in de laatste seconden van de wedstrijd viel de beslissing. Kruiningen won met 3—2. Raadsvergadering. In de raadsvergadering van de ge meenteraad van Kruiningen, die woens dag bijeenkwam, werd uitvoerig gespro ken over het schrijven van de ministers van maatschappelijk werk en van volks huisvesting en bouwnijverheid, inzake het buiten werking stellen van enkele artikèlen van de woonruimtewet. B. en W. stelden voor de ministers te berich ten, dat voor deze gemeente, gezien Collecte. De collecte voor het Rampenfonds ten bate van de slachtoffers in Tuindorp- I Oostzaan heeft alhier opgebracht een I bedrag van 1715,69. E.M.M. kwam weer goed voor den dag! Vrijdagavond gaf onze Kon. Harmo nievereniging „E.M.M." haar jaarlijkse muziek- en toneeluitvoering. Na een kort openingswoord door de voorzitter, dhr. C. Karelse, verscheen op (door) het scherm van een reusachtig televisie toestel, de drumband die trommelend en blazend de zaal in marcheerde en met de „muziek" samen een pittige openingsmars ten beste gaf. Het mu ziekgezelschap voerde daarna enige muzieknummers uit, waarbij ons voor al opvielen het Andante in G van Ba tiste G. Mol en Die lustige Witwe van Lehar-Mellema, door hun zeer verzorg- I de uitvoering. Het toneelgezelschap voerde op het blijspel in 3 bedrijven van Cees Lau „Dominé wint de pot". Dit aardige, geestige stuk hield de aandacht van het talrijke publiek tot het éinde toe gevangen, wat zeker niet in de laatste plaats te danken- is aan het feit, dat de 'Spelers stuk voor stuk hun rol op een uitnemende wijze ty peerden. Na afloop bleven nog velen tot in de „kleine uurtjes" gezellig bij- Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder Over boord geslagen en verdronken. Donderdagmorgen kreeg het Belgi sche motorschip „Emérance" een aan varing met het Oostduitse 6724 ton me tende zeeschip „Halle" nabij de Schaar van Valkenisse. De „Emérance" wilde nog voor het zeeschip langs aan de an dere kant van het vaarwater komen. Dit mislukte, waardoor de „Emérance", die van Terneuzen naar Antwerpen voer, ter hoogte van de stuurhut werd geramd door de „Halle". De getrouwde soon van de schipper zag het gevaar aankomen en verliet de stuurhut. Hij werd hierdoor overboord gegooid. Men Samen 20.894.009 kg Dat is ruim 3 miljoen kg minder dan vorig jaar. Volgens de voorzitter waren er minder suikerbieten, aardappelen en uien. Jaarvergadering C.J.V. Het Christelijk Jongeren Verbond afd. Rilland-Bath hield dinsdag j.l. haar feestvergadering in de zaal van ,,'t Wa pen van Rilland" onder leiding vgn dhr. J. P. Walrave. Na opening én zang werd een tableau opgevoerd getiteld „De verloren zoon". Na de pauze werd door de leden een toneelstuk opgevoerd getiteld „Spel met een droom", dat goed werd voorgedragen. Dhr. M. v. d. Marei, jeugd-ouderling, sloot de bijeen komst met dankgebed. Vergadering Vrouwenvereniging. De Herv. Vrouwenvereniging „Dorcas" vergaderde vorige week in het Herv. jeugdgebouw onder leiding van de pre sidente, mevr. Den Engelse-Hol. De presidente sprak een hartelijk woord van welkom tot dhr. Klaassen, die in deze bijeenkomst present was om een lezing te houden over „De toverijen in Afrika". Deze causerie werd door de leden met grote aandacht gevolgd. Na dat de presidente de spreker dank had gebracht, werd de avond gesloten met dankgebed, door dhj\ Klaassen. Raadsvergadering. Maandagavond kwam de raad der ge meente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. C. W. Jobse. Afwezig met kennis geving dhr. Brandenburg (P.v.d.A.). De voorz. hield een overzicht der Zaken over 1959 en noemde het afgelopen jaar voorspoedig. De bevolking nam toe [mét ruim 300 zielen, dit is in hoofdzaak té danken aan het feit dat vele woningen bezet zijn door militairen. Ook particu lieren zaten niet stil, evqnals de mid denstand. Er kwamen twee nieuwe win kels gereed en drie middenstandsbedrij- ven werden uitgebreid en vernieuwd. De groei der bevolking is zo zoetjes aan weer wat geluwd en in 1960 zal de groei niet groot zijn. Het gemeente bestuur zit echter niet stil. Er staan op het programma de bouw van zes be jaardenwoningen, waarvan drie reeds in aanbouw. De huur zal 8,15 per week bedragen, terwijl nog een toeslag volgt van 2,zodat de oudjes met 6,15 per week klaarkomen. Verder zal het nieuwe dorpshuis in dit jaar gereed zijn en zeer waarschijnlijk zal een be gin gemaakt worden met de bouw van een Herv. kleuterschool. (De tekening van deze school werd bekeken en viel zeer in de smaak bij de raadsleden.) De burgemeester noemde aanleg van een rijwielpad vanaf het dorp naar de rijksweg zeer urgent. Met enkele cijfers toonde hij aan dat de weg naar 't sta- hadden bezwaar tegen artikel 5, waar in beschreven is dat de gemeente een subsidie zal verstrekken gelijk aan het exploitatietekort. Dhr. Rijk zou deze bepaling liever geschrapt zien. Ook dhr. Walraven voelde daar niet voor. De voorz. zei dat de raad (in casu B. en W.) invloed uitoefenen op de gang van zaken. Het voorstel werd tenslotte aanvaard. Vervolgens werden de leden van het stichtingsbestuur benoemd. Na mens B. en W. burgemeester J. C. W. Jobse; namens de raadsleden dhr. L. Beurkens (C.H.); als vertegenwoordi gers van de diverse verenigingen mevr. H. A. C. E. Kakebeeke-Inckel en dhrn. J. Koppejan, W. C. v. d. Werff, W. Vos, A. G. Wiskerke, J. A. Kamps en C. van Gorsel. In de rondvraag infor meerde dhr. R. Rijk (K.V.P.) naar de vergoeding voor de r.-k. kleuterschool betreffende de huur van het Patro naatsgebouw. Er is gevraagd 400, doch het rijk stelt voor 300,De voorz. zei da[t reeds gereclameerd is, doch nog geen antwoord ontvangen. Dhr. Walraven (P.v.d.A.) zou gaarne nog een lichtpunt zien bij de woningen in de Valckenisseweg (klein-grondbezit) en aan de 2e weg bij de woningen over de spoorweg. Dat zal bekeken worden. Voorts zou hij ook de bezoekers van de raadsvergadering een consumptie wil len verstrekken evenals de raadsleden. Ook dit zal besproken worden. Daarna sluiting. Vergadering Oranjevereniging. De Oranjevereniging „Juliana" hield haar ledenvergadering op donderdag 4 februari in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland" onder leiding van de voorzitter dhr. J. A. Boot. De voorz. memoreerde het 25-jarig bestaan der vereniging. De jubileumviering is destijds uitgesteld, wegens bijzondere omstandigheden, o.a. het overlijden van de secretaris dhr. M. Hoek. De vergadering herdacht dit ver scheiden door enkele minuten stilte. De penningmeester had een flink saldo, n.l. ruim 1500,—. De aftredende bestuurs leden dhrn. C. J. V? d. Sande, C. A. van Weele, C. Hirdes en M. Bolier werden allen herkozen. Wegens toenemend aan tal leden werd het bestuur met 2 le den uitgebreid. Gekozen werd mevr. Hoek-Noteboom en dhr. C. Oreel. Als secretaris werd gekozen dhr. A. Rou- schop. De voorz. deelde nog mede dat op 8 maart weer een verenigingsavond gehouden zal worden. De P. Krijnse, oud-dirigent en ook nog van de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk. De voetbalvereniging „Rillandia" had nog bloemen gepresenteerd. De voorz. dank te allen voor hun goede wensen, waar na nog een muzikaal programma werd uitgevoerd. Ook de drumband en sig naalafdeling lieten zich horen o.a. on der leiding van dhrn. C. van Hercules en J. Derksen, waarna Fako's Ster Ca baret de avond verder vulde. Een ge zellig bal sloot deze avond. Oprichting bejaardenvereniging. De bejaarden uit deze gemeente, die reeds lange tijd des vrijdagsmiddags bij elkaar komen voor een gezellig praatje, hebben thans een vereniging opgericht. Deze vereniging heeft tot doel de so ciale positie der bejaarden te verbete ren. Met 17 leden werd gestart. Als voorzitter werd gekozen dhr. W. Vos, als secretaris dhr. A. Polderman, als penningmeesteresse mevr. Prevo-v. d. Vliet. Besloten werd om deel te nemen aan het stichtingsbestuur van 't dorps huis, waarvoor dhr. W. Vos zal optre den. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag tegen E.E.C. en verloor met 34. Filmavond C.N.V. Donderdagavond werd in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland" een filmavond gehouden, uitgaande van het C.N.V. Be halve de hoofdfilm „Echo der bergen" werd nog vertoond het 50-jarig bestaan van het C.N.V. Beide films vielen zeer goed in de smaak van het publiek. Des middags werd een kindervoorstelling gehouden. De avond werd geopend en gesloten door dhr. J. Pol alhier. Kerknieuws. Ds. M. Blok uit Rijssen heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Geref. Gemeente alhier. Thans heeft de Kerkeraad wederom een twee tal geplaatst, n.l. Ds. C. Hegeman, Ge- nemuiden en Ds. W. C. Lamain uit Grand-Rapids "U.S.A., waarvan met meerderheid van stemmen is beroepen Ds. Lamain. V oetbaluitslag. Zaterdag speelde het eerste elftal uit Krabbendijke een wedstrijd te Hoek. Hoek, dat tot voor kort ook één der kandidaten was voor het kampioenschap verloor met 81. Krabbendijke staat nu reeds met één been op het kampi oenschap. Zij behoeven maar één punt meer in de wacht te slepen, en ze kun nen de vlag hijsen. Filmavond. Door de besturenbond van het C.N.V. werd dinsdagavond een filmavond be legd in de zaal Verburg. Vertoond werd de film „Echo in de bergen". Hierbij was niet alleen een mooi verhaal ver filmd, maar de aanwezigen, die talrjjk waren, konden genieten van prachtige natuuropnamen in de omgeving van Ti- rol. In de middaguren was er een film gedraaid voor de kinderen. Raadsvergadering. Op dinsdag 16 februari hoopt de ge meenteraad in openbare zitting bijeen te komen. Voornaamste punten van de agenda zijn: Voorschotten verstrekken aan de diverse scholen voor het leer jaar 1960. Voorts grenswijziging tussen Waarde, Kruiningen en Krabbendijke. Dit beteken^ 'èen verlies voor Krabben dijke van ruim 23 ha grond. En ten slotte een grondige verbetering van de straatverlichting. Dampo bij Verkoudheden Vader, Moeder en Kind Feestavond T.O.P. De buurtvereniging T.O.P. Langstraat, Schore gaf vrijdagavond in het feeste lijk versierde verenigingsgebouw haar traditionele uitvoering. Na het openings woord door de voorzitter dhr I. J. Dre- ver, werd het toneelstuk opgevoerd „Een huis vol verrassingen", dat zeer verdienstelijk voor het voetlicht werd gebracht. Het was een avond vol echte humor en aan 't eind van de klucht kregen de spelers een daverend applaus te horen. In de pauze werd een ge slaagd verloting gehouden. Het muzi kale gedeelte werd verzorgd door „De Rythme Stars" uit Hoogerheide. Na afloop bleef men nog geruime tijd ge zellig bijeen. Landbouwers vergaderden. Vrijdagavond' kwamen de leden van de plaatselijke afdeling Z.L.M. in een toneelgroep gecombineerde vergadering bijeen met zal het programma verzorgen. Voorts hunne dames aan een gezamenlflke kof- jzei de voorz. nog, dat besloten is om fietafel. Een openingswoord sprak de zitting te nemen in 't stichtingsbestuur voorzitter, dhr. C. Mol, die ook welkom van het dorpshuis. De jubileumavond heette B. en W., dhr. W. Sinke van het zal gehouden worden in november a.s. landbouwhuis te Goes en mej. Van der Voorts dat de federatie van oranje- Leeden. Laatstgenoemde hield een met verenigingen deze zomer in Bergen op plaatjes toegelichte lezing over haar Zoom efen congres 'zal houden, waaraan reis naar Majorka en Spanje, wat de een trip mét autobussen door Zeeland is aanwezigen zeer boeide. Dhr. Sinke verbonden. Hét deel te nemen. bestuur hoopt hieraan toonde enkele landbouwfilms. Verder werden onder leiding van mej. Van der Leeden enkele spelen gehouden. De ruim 100 aanwezigen hadden een genotvolle avond. Ombouwing oude school. Naar wij van bevoegde zijde verne- welkomde in 't bijzonder burgemeestermen, zijn de plannen om te komen tot en wethouders, Dr. Kamps en dhr. en een cultureel centrum in een gevorderd mevr. Damman-v. d. Tak uit Bath, alle stadium; de plannen zijn klaar en de ereleden. Burgemeester Jobse sprak na- goedkeuring wordt spoedig verwacht, mens het gemeentebestuur ,dhr. J. A. Het betreft hier de oude schoolgebou-' Feestavond muziekvereniging. Vrijdag werd de 2e avond gehouden van de muziekvereniging „Rillandia", ter gelegenheid van het 70-jarig be staan. De voorz., dhr. Koppejan, ver- Boot namens de oranjevereniging „Ju liana" en bood tevens een enveloppe met inhoud aan. Dr. Kamps voerde het wen, die verbouwd zullen worden en gemodérniseerd. De bedoeling is een gymnastieklokaal, een repetitielokaal woord namens de ontspanningsvereni- voor de muziekvereniging en voor het ging. Verschillende felicitaties waren .J'geven van cursussen vooral op land- nög schriftelijk binnengekomen, o.a. van dhr. A. A. Mol, oud-voorzitter en dhr. en tuinbouwgebied, die hier veelvuldig worden gegeven.

Scheldebode | 1960 | | pagina 2