Rodenstockbril Stowa horloges YERSEKE men voor '3 tegen (mej. Oom, dhrn. J.Kruiningen adjudant 'tJong; groeps- KRUININGEN Zojuist ontvangen het allernieuwste in Ongekende modellen WEMELDINGE HANSWEERT RILLAND-BATH A j j. de Koeyer en D. van Boven). Het j commandant Verkeersgroep Middelburg i laatste voorstel is nu om iedere ver- adjudant Eleveld met de opperwacht- Rijkspostspaarbank. Gedurende de m.»d j.nu.ri 1U80 «fc** RfS'oS a°e° werd aan het postkantoor Yerseke en ressort ingelegd 61.136,33 en terug betaald 27.435,56. In dat tijdvak wer den 17 nieuwe boekjes uitgereikt. kennen Jubileum bij P.T.T. Naar wij vernemen viert de vooral in de omgeving van de Damstraat be kende post P. Vader op 9 februari a.s. zijn zilveren jubileum als besteller bij de P.T.T. Het zal deze vriendelijke en behulpzame postbode, die dan tevens zal worden bevorderd tot besteller eer ste klasse, wel niet aan belangstelling ontbreken. Raadsvergadering. Vrijdag 29 januari kwam de raad in openbare zitting bijeen voor de eerste keer in 1960, onder voorzitterschap van burgemeester A. C. Willemsen. Aanwe zig 10 leden; afwezig dhr. C. Pekaar (P.v.d.A.). De voorzitter wenste alle raadsleden met hun huisgenoten een ge zegend 1960. Dankbaar constateerde hij een kleine vooruitgang in het inwoner tal (15). De bouwactiviteit was in '59 meest particulier, met een ruimere in tree in' '60. Veel aanvraag van jong gehuwden naar nieuwe woningen. Voor een volledige voorziening zouden we nog 135 woningen nodig hebben. In 1959 kregen we 3 nieuwe scholen, 1 kleuter school en 2 andere. De nieuwe brochure die onze gemeente uitgaf, had een goe de ontvangst en geopend oor. We zullen het beste er maar van hopen. In 1959 werden in onze haven 13,5 miljoen mos selen aangevoerd; mosselschelpen en landbouwprodukten ruim 21 miljoen kg, ongeveer 5 miljoen kg meer dan in '58. We kregen vorig jaar o.a. een nieuwe brandweerkazerne, de dijk werd voorzien van uitwijkplaatsen en diverse sloten gedempt. We hebben twee dingen Koster wil maar direct aan de Ned. Herv. Kerk verkopen en breekt daar voor een lans. Dhr. D. van Boven wil verkoop ten algemenen nutte voor iedereen. Voor de laatste maal waar schuwt de voorzitter om in deze verga dering geen besluit te nemen; dat doen we een volgende vergadering. Aldus be sloten. De rondvraag leverde geen bij zonderheden op. Feest in de Lepelstraat. Dinsdag was de Lepelstraat al vroeg in feestelijke stemming. Alle bewoners hadden de vlag uitgestoken, want het was feest, groot feest. De voorzitter van de buurtvereniging Lepelstraat, dhr. C. de Visser, vierde die dag zijn zestig jarig jubileum als koopman, 's Middags hield dhr. De Visser een druk bezochte receptie in hotel Nolet, terwijl 's avonds een feestavond gegeven werd voor fa milie, vrienden, buurtbewoners en ge nodigden. Burgemeester Willemsen schetste in een pittige rede dhr. De Visser als een goed en betrouwbaar koopman, die al betaalde als hij nog broodnodig; industrieterrein met aan-1 geen eigenaar was. Zo safe als de bank. voerwegen en een nieuwe haven. We hopen met Gods hulp in goede harmonie samen te werken tot heil van onze ge meente. Als oudste raadslid beantwoord de dhr. C. J. Gebraad namens de raad met dank en de beste wensen. Dat God ons moge zegenen op geestelijk en stof felijk terrein, dat we Gods Woord tot richtsnoer mogen nemen, dit wensen Namens de buurtvereniging sprak dhr. M. van Oosten. Hij memoreerde de tijd dat dhr. De Visser nog deel uitmaakte van de gemeenteraad, waar hij trouw met zijn kadondertje op naar toe ging. Het was toen een gouden tijd voor ons dorp. Vele verbeteringen werden uit gevoerd, want hij was een goed raads lid. Toen de bezetting kwam werd dhr. we de voorzitter en de raadsleden in De Visser naar huis gestuurd, want die meester Eekman, benevens de rijkspoli tie van Yerseke dhrn. Van Egdom, Kraak en Walhout. Het geheel was geen „droge avond", vooral niet toen ge dienstige dames en heren rondgingen met gebak en „nat". En toen de wij zers van de klok naar half elf liepen kwam de muzikale omlijsting door de bekende Frans Scheele. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderhandschoentje en een aantal artikelen op het sport veld, zoals sportschoenen, dassen, broe ken, enz. Af te halen op het gemeente huis. Collecte voor Tuindorp-Oostzaan. Een groöt aantal dames hebben zich aangemeld als collectante voor de te houden collecte voor de slachtoffers van de watersnood in Tuindorp-Oost zaan. In de loop van volgende week zal men de burgerij een lijst aanbieden. We hopen dat onze gemeente in het landelijk beeld geen slecht figuur zal slaan. Laat ons allen een steentje bij dragen voor hen die alles of een groot gedeelte van hun bezittingen kwijt zijn en daarbij bedenken dat wij hetgeen ons lief is nog hebben. Dat is heus wel een offer waard. Daarom bevelen wij deze collecte wel zeer bij U aan. Voetbalnieuws. Vorige week werden alle wedstrijden afgelast. Ijs en weder dienende staan voor het a.s. weekeinde de volgende wedstrijden op het programma. Zater dag gaat Yerseke III naar de koploper in deze afdeling, S.V.D. I uit Driewe gen. Ook Yerseke II moet zondag op bezoek bij nummer één van de ranglijst en wel Kruiningen I. Yerseke I ten slotte krijgt bezoek van Breskens I, een ploeg waar men geen voorspellingen aan kan wagen. Laten we alleen maar het beste hopen voor onze jongens. Autobotsing. Vorige week zaterdag had een bot sing plaats op het kruispunt Lepel straatVierstraat tussen een personen auto bestuurd door mevr. N.-v. d. V. uit Kruiningen en een personenauto bestuurd door dhr. L. v. d. K. uit Ar- nemuiden. Mevr. N., komende uit de Vierstraat verleende geen voorrang aan ruime mate toe. De centrale werkplaats voor invaliden in Goes is gereed geko men. Als blijk van waardering zullen de gezamenlijke gemeenten een geschenk aanbieden. Met alg. st. werd aangeno men daarvoor 2 cent per inwoner be schikbaar te stellen. Dhr. P. J. de Leeuw merkt op dat de gasbegroting met een tekort van 33.000,uit de bus is gekomen, ver boven de raming. Dit beaamt de voorzitter, maar geluk kig gaat het nu de goede kant uit dank zij een groter gasgebruik. Een paar stukjes grond in de Zanddwarsstraat worden verhuurd aan de bewoners. Het oude brandweergebouw aan de Stokvis straat 2a wordt verhuurd aan P. van den Berge als schoenmakerswerkplaats voor, ;3,50 per week. Dit gebruik is voor' 3 jaar. Een nieuwe geldlening 75.000,werd ondergebracht bij de Bank voor Ned. Gemeenten. Wat moeten we met het voormalig schoolgebouw aan de Dreef doen, de oude school der Ned. Hervormden? De schoolver. aan de Kakeldans en die der Geref. Gemeente moeten beide een nieuw gebouw hebben. Is het nu mo gelijk dat die oude school geschikt ge maakt wordt? De besturen der Geref. school Kakeldans en die van de Geref. wisten nog beter hoe het moest. Hij de auto die voor haar van recht uit de bleef zijn koopmanschap trouw en er Lepelstraat kwam en had bovendien werden vele noodslachtingen uitgevoerd. een vrlJ gr°te snelheid. Een botsing was Waar plotseling al die noodslachtingen I onvermijdelijk en de béide wagens wer A on nrnorur hooohodiovj Do thI/otjaI iti< vandaan kwamen was een raadsel, maar had W.K.V. een 40 voorsprong geno men. De doelpunten werden gescoord door J. Stomp 2 x, P. Stomp en W. Verhage. Vedo had nu niets meer in te brengen en werd met snelle combi naties door W.K.V. overspeeld. N. v. d. Linden wist na een snelle combinatie met J. Stomp de stand op 50 te bren gen, alvorens Vedo tegen scoorde, 51. In de tweede helft speelde Vedo veel te hard, wat afbreuk deed aan het spel. R. Alink voerde de score op tot 71; J. Stomp scoorde no. 8. Wanneer in de volgende wedstrijd, zaterdag tegen D. O.S. '55, een gelijk spel behaald wordt kan W.K.V. zich kampioen van zijn poule noemen. Tuindorp-Oostzaan. Op verzoek van het Rampenfonds heeft het Ned. Roode Kruis ten bate van de slachtoffers in Tuindorp-Oost zaan, in ons land een collecte gehou den. Deze collecte, welke werd verzorgd door 19 vrijwilligers, bracht in onze ge meente 589,23 op. Iedere Een bril van topklasse KwalUeitsbrillen Een creatie vol gratie Kapelle (Z.-B.) Tel. 0 11 02 - 223 den ernstig beschadigd. De rijkspolitie heeft proces-verbaal opgemaakt. Dit is weer een botsing op dit gevaarlijke ze waren er. Hij hoopte dat dhr. De Visser nog lang zijn beroep uit zal blij- ven oefenen. Namens de buurt werdkruispunt. Wij vroegen de postcomman- hem een mooie koekoeksklok aangebo-dant der rfikapolitie of dit kruispunt den en een vulpenset. Dhr. De Visser"let overzichtelijk genoeg was of wei- dankte geroerd voor deze gaven en in e oorzaa-k er toe leidt dat hier regel- een geestige rede ging hij zijn leven als mati& ongelukken gebeuren. Hij deelde koopman eens na. Zoals hij begonnen is I ons m«;df dat dit kruispunt zeker met als jongen van 12 jaar. Later met een gevaarlijker is dan de andere kruis- hondenkar en weer later met een paard Punten, met name Paardenmarkt-Kerk en wagen. Ten slotte met een Ford Pleln en meerdere in de gemeente, doch vrachtauto. Het was een pracht avond voor allen. Coöp. Raiffeisenbaük „Yerseke". Bij haar afdeling spaarbank werd in de maand januari 1960 Ingelegd 160.033,68 Terugbetaald 89.228,40 Er uit- Overschot 70.805,28 werden 17 nieuwe boekjes gegeven. Vergadering N.C.V.B. Vorige week donderdag kwam de N.C.V.B. weer bijeen voor haar maand- Gemeente hebben evenwel geen interes-1 vergadering. Mevr. Boogaard opende de se. .Wat nu Moet die oude school ge-vergadering en gaf daarna het woord hvilllrr lir.-TVdon •\ir\rIV dnwnnkn n O CD a bruikt worden voor dorpshuis, moeten we gaan verkopen? Ook de Ned. Herv. Kerk kan het voor de jeugd gebruiken. Hoe is de gedachte van de raad? Dhr. C. J. Gebraad wil de oude school ver kopen aan de Ned. Herv. Kerk. Dat is goed voor de Kerk, die gebrek heeft aan een gebouw voor catechisatie enz. Als het een verenigingsgebouw is voor alles, dan is het misschien morgen een theater enz. Dat is tegen het principe van dhr. Gebraad. Dhr. Koster kan zich met de doelstelling van dhr. Gebraad verenigen. Hij is bang voor een dorps huis en zou niet gaarne in dit bestuur zitten. Mej. Oom wil in tegenstelling met deze heren, dit gebouw ten volle benutten voor de jeugd. Dit is haar in ziens een algemeen belang. De voorz. meent in antwoord op mej. Oom, dat aan Ds. Poelman uit Arnemuiden, die kwam spreken over „De zonde tegen de Heilige Geest". Met veel aandacht werd er geluisterd. Nadat Ds. Poelman op veel vragen geantwoord had, ein digde spreker de vergadering, die weer druk bezocht was. „Houdt afstand" Ja, daar was donderdagavond in twee lokalen van de school aan de Dam straat geen sprake van, want men zat gezellig naast en bij elkaar om een examencursus te volgen in „Veilig Ver keer". Vele weken hebben een 49-tal deze cursus gevolgd onder leiding van de opperwachtmeester (postcomman- dant) dhr. M. C. van Hoepen. En nu zaten zij daar om o.a. ook het „Houdt afstand" straks in praktijk te brengen, er tot heden weinig belangstelling is Dat dit en vele, vele andere voorschrif- getoond bij 't gemeentebestuur. Dhr. J. j ten nodig is, is voor geen tweeërlei Jde Koeyer wil het gebouw ten al- j uitleg vatbaar, want de pers maakt er gemenen nutte bestemmen, b.v. bij ca- helaas elke dag melding van, o.a. lamiteiten. Dat kan altijd, zegt de voor- „Voor doodrijden van drie zusters 3 zitter, dan nemen we een en ander in jaar geëist; ook 10 jaar niet achter het beslag. Dhr. P. J. de Leeuw wil het gebouw ten algemenen nutte doen be stemmen. Bij verkoop zou spr. willen voorstellen dat een ieder er van kan profiteren. Dit gebouw zal om zo te zeggen voor een koopje gegeven wor den en dan meent spr. dat iedereen daar van mag en kan profiteren. Dit is voor de voorz. verstandig. De uloschool heeft stuur"; „Rit onder invloed: twee do den", enz. enz. Het is te hopen dat de cursisten die de lessen in „Veilig Ver keer" onder leiding van de „opper" ge volgd hebben, „onder invloed" komen voor een rustig en veilig verkeer, èn voor henzelf, èn voor hun medemens, èn voor de dieren! Voor deze laatste avond van de cur- Vergadering weegbrug „Bonzijbrug". In het Ned. Herv. Jeugdgebouw ver gaderde de weegbrug "^Bonzijbrug" on- b.v. groot gebrek aan een lokaal en zal sus was de examencommissie samenge- j der voorzitterschap van dhr. P. J. J. dat verschillende ongèlukken zijn te wijten aan te grote snelheid en geen acht slaan op de verkeersregels. Ook nu weer werd geen voorrang verleend, waardoor de botsing volgde. Daarom is er maar één oplossing, niet te hard rij den, uitkijken en de Verkeersregels in acht nemen. Waar wij overigens niets aan toe te voegen hebben. Song-festival. Voor het jaarlijkse song-festival dat via radio en televisie wordt uitgezon den en waar de Nederlandse vertegen woordiger of vertegenwoordigster door een twaalftal jury's, verdeeld over elke provincie, wordt gekozen, zetelt de ju ry voor de provincie Zeeland dit jaar in Yerseke en is ook samengesteld uit Yersekenaren. De uitzending is op dins dagavond 9 februari. voor dames en heren 17 steens, waterdicht, schokvrij enz. voor f 39,75 Kapelle (Z.-B.) Tel. 0 1102-223 t.z.t. toch moeten huren. Dhr. Van steld uit dhrn. J. Borrie, - isv Schaik zag gaarne de Ned. Herv. Kerk 1 en J. Th. Bleuzé. Aan alle dames- en j taris-penningmeester, dhr. M„ C. Lrn- het gebouw toegewezen. Historische heren-cursisten, waaronder er zelfs bij denbergh, bleek dat er in 19 rechten heeft die kerk toch zeker. Spr. j waren die naar de zestig gingen en ook voelt niets voor een stichting. Wethou- nog boven de zestig, kon het diploma, der Van Boven meent dat het besluitwaarvan zeer vele met lof, worden uit- van 1956 moet nagekomen worden en gereikt en dat geschiedde door burge als we dannemen dat iedereen dezelfde meester Willemsen aan ieder persoon rechten heeft, is het een alg;emeen be- lijk met een hartelijke gelukwens en lang dat iedereen kan profiteren van met zijn bekende humor, wat telkens het gebouw. Net zo goed een korfbal- onderbroken werd met een daverend vereniging als een andere sportvereni- j applaus. Thijs Hovestadt sprak uit naam ging. Dhr. J. C, Sinke neemt aan, dat van alle cursisten en overhandigde dhr. we na de onteigening der gronden naast l Van Hoepen een prachtige bureaulamp de Ned. Herv. kerk een ereschuld te-1 voor zijn belangeloze lessen. „Zegt het genover die Kerk hebben. Hij is voor j met bloemen"Dat ondervond mevrouw het voordeel voorstander van algemene verkoop; geen onderhoud enz. voor de gemeente, geen gemeentelijke exploita tie of zo. Het nieuwe voorstel is nu of we moeten gaan verkopen of zelf exploiteren. Voorstemmen is veranderen van 't besluit '56. Bij stemming zijn 7 stemmen voor en 3 tegen; tegen mej. Oom en dhrn. J. J. de Koeyer en D. van Boven. Het tweede voorstal is nu: moeten we gaan verkopen zodra we het gebouw in handen krijgen. 7 stem- Van Hoepen, haar aangeboden door mevr. Stevense-Sinke. Mede namens zijn vrouw dankte dhr. Van Hoepen al len voor de prachtige geschenken. Ko Sonke, de concierge, werd ook niet ver geten, hij kreeg uit handen van de „op per" een envelop met inhoud en Ko zei: „Dank je wel!" Dhr. Borrie feli citeerde namens de Bond voor Veilig Verkeer. Dank werd gebracht voor de medewerking aan het gemeentebestuur en aan dhrn. groepscommandant van M. Barends Dekker. Uit het verslag van de secre- Ister, dhr. 'ïU C. Lin denbergh, bleek dat er in '1959 op de weegbrug in totaal 10.041.904 kg ge wogen is. In het bestuur werden dhrn. M. C. Lindenbetgh en J. van Overbee- ke herkozen. Tot weger werd herbe noemd dhr. J. Moerman en tot hulp weger dhr. P. J. Dekker Jzn. Geslaagd en gefeliciteerd. Te Bergen op Zoom slaagden voor het praktijkdiploma machineschrijven onze dorpsgenoten C. J. de Schipper, A. J. Karelse, A. A. Glerum, G. J. Da gevos, P. G .van de Boomgaard en L. de Best. Rijkspostspaarbank. In de maand januari is op het post kantoor alhier aan spaargelden in gelegd 36.690,67, terwijl terugbetaald werd 14.239,43. In deze periode wer den 11 nieuwe boekjes uitgereikt. Korfbal. W.K.V. heeft op een zwak en soms veel te hard spelend Vedo II een ruime 81 zege behaald. Binnen 10 minuten Leetuurinzameling Ned. Roode Kruis. Het is ons een genoegen U hier weer een overzicht te kunnen geven van de leetuurinzameling over het jaar 1959 door middel van het lectuurhuisje. Of schoon het verheugend is dat wij lan delijk gezien wat betreft de tijdschrif ten met 12% en wat betreft de boe ken met 35 zijn vooruitgegaan, moe ten wij echter tot onze teleurstelling constateren dat Kruiningen hierbij ver geleken wel wat ten achter is gebleven, daar de opbrengst wat betreft de tijd schriften met 13 acheruitgegaan is, en de boeken op hetzelfde peil zijn ge bleven. Het komt ons voor dat dit wel voor enige verbetering vatbaar is, als we er ook de cijfers over 1957 even bij nemen. 1959 1958 1957 Tijdschriften 1.497 kg 1.727 kg 2.103 kg Boeken 44 ex 44 ex 62 ex Wij zullen dus allen ons beste beentje voor moeten zetten om in 1960 de op brengst van 1957 weer te bereiken, of te overtreffen. Kunnen wij ook op uw medewerking rekenen U helpt dan vele zieken aan een prettig tijdverdrijvings- middel. Het lectuurhuisje staat ook op uw bijdrage te wachten in de Burg. Elenbaasstraat naast de brandweer kazerne. Bij voorbaat hartelijk dank! Publieke verkoping. Woensdag werd in de Korenbeurs" alhier ten verzoeke van de wed. P. van de Velde-Steenpoorte ten overstaan van notaris J. J. van Dijke in het openbaar een woning aan de Irenestraat 11 ver kocht. Hoogste inschrijver was dhr. Ant. de Bel alhier voor 7437,Ko per was dhr. H. C. Dek alhier voor 7450,—. Ned. Jeugd Rode Kruis. Enkele leden van de jeugdclub Obad- ja zullen onder leiding van dhr. H. Dek op dinsdag 9 februari van 16.30 17 uur in het radioprogramma „Voor de jeugd" optreden als jury in een wed strijd tussen twee inrichtingen voor de jeugd. De winnende inrichting zal de poppenkast in ontvangst nemen, die dhr. Dek en zijn helpers (sters) hebben vervaardigd. Deze uitzending geschiedt onder auspiciën van het Jeugd Rode Kruis. Raadsvergadering. Woensdag 10 februari komt de ge meenteraad bijeen. Behandeld zal o.m. worden een schrijven van de ministers van maatschappelijk werk en van volks huisvesting, betreffende toepassing van de woonruimtewet. Voorgesteld wordt te berichten, dat de woonruimtewet voor deze gemeente nog niet buiten werking gesteld kan worden. Verder komt in behandeling het ontwerp tot wijziging van de grenzen der gemeenten Krab- bendijke, Kruiningen en Waarde. Deze wijzigingen zijn gewenst als gevolg van de herVerkavëlingswerken en zijn van ondergeschikt belang. De boerderij van J. M. Nieuwenhuijse te Oostdijk zal echter bij Krabbendijke komen en hier tegen bestaat bij het gemeentebestuur van Kruiningen wel bezwaar. Filmnieuws. Zaterdag 6 februari om 8 uur draait in „Ons Dorpshuis" een nieuwe leuke film van Romy Schneider: „Scampolo" (Overschotje). Het verhaal speelt zich af in het zonnige zuiden van Italië op het eiland Ischia, waar Scampolo vele vrienden heeft en een heerlijk bestaan- tje heefl in het wegbrengen van schone was voj^ een wasserij of gids zijn als de toeristen komen. Op een dag zijn er geen toeristen en zij ontmoet signor Costa, een architect, die echter geen cent meer op zak heeft. Zij doen samen aan een prijsvraag mee in de hoop een prijs te krijgen. Zij wordt verliefd en hij vraagt haar ten huwelijk. Een onge dwongen leuk verhaal, als het ware ge schreven voor het heerlijke, levenslus tige meisje Romy Schneider, na haar sucessen in Sissi, Monpti, nu in Scam polo. Aanbesteding. Vrijdagmorgen had ten gemeentehui ze de aanbesteding plaats van grond-, riolerings- en bestratingswerken in het „Eindje de Ronde" alhier. Be uitslag was als volgt: Fa. Boone &"Besuyen, Goes 104.450,Fa. A. de Bourgraaf Zn., Wilhelminadorp 106.250,Fa. F. Duynhouw^r, Goes 113.000, N.V. v. d. Elsnout De Bont, Raams- donk 98.600,H. den Exter, Goes 105.900,-; M. P. Hol, Hulst 98.320,-; J. Hoogesteger, Wemeldinge 106.346,-; Fa. Imanse De Koning, Goes 107.000,N.V. Wegenbouwbedrijf Joh. de Kroon, Rhenen 108.350,T. en P. de Klerk, Werkendam 125.000,-; Fa. Gebr. Lukasse, Kloosterzande 97.648,—; J. A. Leys, Kapelle 125.000,—; P. Mollet, Hoofdplaat 110.000,N.V. Mabuwat, Zwijn- drècht 105.595,J. den Ouden, Bier vliet 109.000,Fa. C. J. Ruysscher Zn., Biervliet 103.550,—; Fa. G. en A. Sponselee, Kloosterzande 109.500,-; W. v. Vossen, St.-Annaland 103.350,-. Benoeming. Mej. J. Catshoek, leidster aan de openbare kleuterschool alhier, is be noemd tot hoofdleidster aan de open bare kleuterschool te Dreischor. Slaande ruzie! In de buitenhaven werd een Belgi sche schipper door een Nederlandse matroos een gebroken arm geslagen met een roeiriem. Er was een woorden wisseling ontstaan bij het afmeren van hun schip „Van Levius". Na eerste hulp werd de schipper naar het ziekenhuis gebracht en keerde met een gespalkte arm weer terug op zijn schip. De rijks politie te water maakte een proces verbaal op. Aanvaring. Maandagochtend is in 't kanaal door Zuid-Beveland een botsing ontstaan tus sen het Belgische 600 ton metende mo torschip „Salf I", dat met stukgoed ge laden was, en de voor anker liggende Franse sleepschepen „S.S. A 42" en „Maréchal Foch", resp. met 1400 en 1700 ton kali geladen. De „Salf I" voer naar Wemeldinge en de kapitein is waarschijnlijk door de verlichting van de Vlakebrug misleid, waardoor hij de ankerverlichting van de Franse sleep schepen niet gezien had. Door het roer om te gooien en achteruit te draaien werd de aanvaring grotendeels ver zacht. Hoewel de „Salf I" en de „Ma réchal Foch" ernstig schade aan de kop opliepen en de „Salf I" nog zijn anker verspeelde, konden de schepen, nadat de schade onderzocht was, hun reis voortzetten. Scheepvaart op het kanaal. Gedurende de maand januari 1960 passeerden door het kanaal door Zuid- Beveland de volgende schepen. Opvaart: 2.615 geladen schepen met een inhoud van 1.440.165 ton en 647 ledige met een inhoud van 208.277 ton. Afvaart: 1.722 geladen schepen met een inhoud van 950.692 ton en 1.353 ledige met een in houd van 611.303 ton. Tot de rijnvaart behoorden de volgende schepen. Op vaart: 1.016 geladen schepen met een inhoud van 728.813 ton en 72 ledige met een inhoud van 62.851 ton. Af vaart: 687 geladen schepen met een in houd van 523.097 ton en 62 ledige met een inhoud van 26.275 ton. In nationa liteiten waren de schepen verdeeld in 3.760 Nederlandse, 1.773 Belgische, 266 Duitse, 268 Franse, 251 Zwitserse, 13 Luxemburgse, 2 Engelse en 4 Oosten rijkse. Tkmws Tere huicJ? jLstcéi ivoBabyderm.zeep Verkoping. Donderdagmiddag werd in de zaal van dhr. A. van Hoek, door notaris J. J. van Dijke te Kruiningen, publiek ge veild een woonhuis aan de A. Butijn- straat, met erf groot 4.15 are met recht van erfpacht van 54 ca tuingrond. Hoog ste inschrijver dhr. A. in de Weij H.Pz. voor 6000,Koper dhr. Joh. van Houte alhier voor 6600, Aanbesteding. Donderdagmiddag werd in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland" een aan besteding gehouden door het bestuur van de calamiteuze Zimmermanpolder van het herstel, vernieuwing en onder houd tot 31 december 1960 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiings- werken. Inschrijvers waren: L. v. d. Klippe, Vlissingen f 21.000,L. Dek ker, Vlissingen 20.950,P. de Regt, Terneuzen 21.400,—; M. van de Velde, Bruinisse 20.500,F. Warren, Osse- nisse 19.900,Herwig, Willemstad 19.895,G. en A. Sponselee, Kloos terzande 20.499,—; W. Vlot, Slie- dreeht. Aanvaring. Woensdagavond is op de Schelde bij Bath het Britse vrachtschip „Filleigh" met het Belgische kustvaartuig „San tiago", grpot 1300 br.t. in aanvaring gekomen. Beide schepen kwamen van Antwerpen. Bij Bath ramde de Britse boot het Belgische schip aan stuur boordzijde achter de brug. De „Santi ago" kreeg een_ gat ter hoogte van de machinekamer, die spoedig vol water geraakte. De kapitein liet zijn schip aan de grond zetten. Het Britse schip raakte even na het ongeval ook om hoog. Uit Antwerpen voeren de sleep boten „Yves Gerling" en „Catherine Letzer", ter assistentie uit. De beman ning van de „Santiago" werd overge nomen door eerstgenoemde sleepboot. De kapitein echter bleef aan boord. Des nachts arriveerde het Belgische ber gingsvaartuig „Salvator", tevens was uit Rotterdam een bergingsvaartuig uitgevaren van Van der Taks Bergings Mij. Beide schepen waren nog betrek kelijk van jonge datum, n.l. van 1957 en 1954. Aan verwondingen overleden. De 42-jarige mevr. Hoogenboom-Fre- deriksen uit Middelburg, die betrokken was in een verkeersongeval alhier, dat op 1 november 1959 op de Rijksweg ge beurde, is thans in het Gasthuis te Middelburg aan de nverwondingen, die zjj daarbij opliep, overleden.

Scheldebode | 1960 | | pagina 2