PFAFF TAXI'S RESTANTEN QUAAK Kruiningen Burgerlijke Stand KNITTAX J. A. 8 VhQ.diicfxQ.Uht^ centrifuge u ADRI BAUER opruiming nog Op alle andere goederen nog enkele dagen 10 pet korting Fa. A. Hollestelle Zonen Stalen slaapkamerstoelen en nachtkastjes 40 pet korting Keukenstoelen met plastic gestoffeerd 30 pet korting KOR T E O O Ij FJJS POLDERMAN Voetbal. Zaterdag speelde het eerste elftal van Kapelle haar voorlaatste wedstrijd in de competitie, tegen Tern. Boys I. De Neuzenaren waren overtuigend de meer dere en wonnen deze wedstrijd dan ook met 7—2. Zaterdag zal het eerste elf tal haar laatste competitiewedstrijd spelen en wel tegen Serooskerke op eigen terrein. Raadsvergadering. Wanneer de plannen doorgang zullen vinden, zal Kapelle in 1961 haar derde conservenfabriek krijgen. Deze mede deling deed burgemeester H. G. van Suylekom tijdens zijn nieuwsjaarsrede in de vrijdagmiddag gehouden raads vergadering. Sprekend over de grote bouwactiviteit die er ongetwijfeld het komende jaar zijn zal, vertelde hij dat zich weer een conservenindustrie voor vestiging heeft aangemeld. Naar wij menen te weten zou het Kouwenbergs conserven C.V. uit Zundert zijn, die te Kapelle eén fabriek wil bouwen voor diepvriesprodukten van zacht fruit en groenten. Deze fabriek, die reeds een vestiging te Zundert heeft, bezit tevens dochterfabrieken in België en Duits land. Naast de reeds bestaande, zal dit dan de derde fabriek worden voor deze gemeente. Zoals bekend wordt er mo menteel met man en macht gewerkt aan de bouw van de Cor Oostroms conser venfabriek N.V., die per 1 mei a.s. zal moeten kunnen draaien. De derde fa briek zal beginnen met een mancapaci teit van 125, maar het ligt in de be doeling deze op te voeren tot 250 man. Over de grondaankoop zijn reeds be sprekingen met diverse particulieren gevoerd, terwijl men zal trachten ook deze fabriek te bouwen met gebruik making van de kernfinanciering, waar over deze week besprekingen zijn ge voerd. Over de verdere activiteiten deelde de voorz. mede, dat er nu reeds 35 aanvragen zijn voor de bouw van een woning in de particuliere sector. Alle aanrvagen zijn zo goed als in gediend en er is alle hoop, dat ze een vergunning zullen krijgen. Verder ver wacht het gemeentebestuur iedere dag de goedkeuring voor de bouw van de 18 woningwetwoningen voor het staf personeel van de Cor Oostroms Conser ven N.V. Wat de bouw van de nieuwe kleuterschool betreft, deelde de voorz. mede, dat waarschijnlijk binnen veer tien dagen de aanbesteding zal kunnen volgen. Verder zijn er plannen tot de bouw van een nieuwe boerenleenbank, terwijl ook op stapel staat de bouw van een nieuwe tuinbouwschool, welke nog dit jaar met een geheel nieuw leer plan zal komen. De voorz. voorzag dan ook, dat het een jaar zou worden van bruisende activiteiten. In deze verga dering besloot de raad ter voorziening in nieuwe bouwgrond een perceel boom gaard en bouwgrond aan te kopen van dhr. D. Ganseman, ter grootte van 1,92 ha voor de som van 75.026,Het nieuwe bouwplan beoogt de doortrek king van de Vijverstraat naar de Djjk- welsestraat en de woning van dhr. Jac. de Jager zal hiervoor dan ook in de toekomst aangekocht moeten worden. Deze straat zal dan aansluiting geven op de J. A. Molstraat, de Dreef, ter wijl ook verbinding verkregen wordt met de straat die uitloopt op de War- retjes. Op de vraag van dhr. J. M. Zuidweg (C.H.) hoeveel Woningen er in dit plan gebouwd kunnen worden, deel de de voorz. mede, dat hij dit wel op 120 schatte. Ook zal in de volgende vergadering een plan ter tafel komen om te Biezelinge een nieuwe straat aan te leggen die parallel zal lopen met de Waardekensstraat. Met algemene stem men werd tot grondaankoop besloten. Eveneens besloot de raad met alg. st. tot aankoop van een perceeltje grond van dhr. C. Bierens te Tholen voor de bouw van een rioolgemaal. Het bedrag ex art. 55bis der L.O.-wet 1920 werd voor 1960 vastgesteld op 43,96 per leerling. Raadslid L. de Koeyer maakte bezwaar tegen de administratiekosten die aan de bijzondere lagere scholen gegeven zullen worden. Naar zijn me ning was vorig jaar besloten hiervoor een bedrag van 1,25 beschikbaar te stellen per leerling en nu is er slechts rekening gehouden met 1,Alsnog werd besloten het bedrag van 1, per leerling te verhogen tot 1,25. Van elf personen was een verzoek ingeko men om een premie voor het plaatsen van een septictank, alsmede één aan vrage voor woningverbetering. Besloten werd alle aanvragen toe te wijzen. Een en ander hield tevens in dat de post op de begroting voor woningverbete ring nu met 600,verhoogd zal worden. Bij de rondvraag vroeg raads lid A. de Schipper om het Vroonland van een betere straatverlichting te voorzien. Dit stuk verlichting komt pas voor verbetering in aanmerking bij de tweede etappe. Er zijn inmiddels al lan taarns voor in bestelling, zo antwoord de de burgemeester. Dhr. C. J. Tram per zou gaarne zien dat de aansluiting DijkwelRijksweg verbeterd werd. De i Brede Watering van Zuid-Beveland is niet genegen de weg te verbreden, zo lichtte dëf burgemeester toe, maar ze heeft wel toegezegd er enkele uitwijk- 1 moglijkheden bij te maken. Dhr. L. de Koeyer vroeg, nu er weer een industrie bij komt, die zijn afvalwater op de Schelde moet lozen, of de zwemgelegen- heid nu toch niet in gevaar zal komen. Zou het misschien toch niet beter zijn de leiding wat verder over het schor te leggen Maar de voorz. stelde hem gerust door te zeggen, dat het bureau RIZA te Den Haag verklaard heeft, dat er absoluut geen gevaar bestaat. Het afvalwater zal nu eerder wat minder I vuil worden, nu er straks zoveel te meer spoelwater geloosd zal moeten worden. Dhr. J. M. Zuidweg juichte wel toe dat er weer een industrie bij komt, maar zullen er op de duur toch geen span ningen komen op de arbeidsmarkt, zo vroeg hij. De cultuur in onze gemeente vraagt in de zomer toch al veel werk krachten, die nu al grotendeels van buiten moeten worden aangetrokken. Maar de voorz. wees dhr. Zuidweg er 1 op, dat de hele politiek er op gericht is om daar bouwvolume te geven, waar voldoende werkgelegenheid is. SCHORE Vergadering buurtvereniging. Onder voorzitterschap van dhr. I. J. Drever kwam de buurtvereniging T. O.P. uit de Langstraat alhier bijeen in café ,,De Sport". De bestuursleden I. J. Drever en L. Mange werden her kozen. 5 februari a.s. zal door eigen leden het toneelstuk worden opgevoerd „Een huis vol verrassingen". Van 2127 januari 1960 WEMELDINGE. Geboren: Geertruida Tona, dv. Arie Klop en Prina de Heere. Van 22—28 januari 1960 KRUININGEN. Geboren: Ronald, zv. Willem Frangoijs en Maria Dingentje Kempeneers; Jacobus Frans, zv. Johan nes Harthoorn en Neeltje Geertruida de Bourgraaf. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. W. Slik. 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen, Krab- bendijke. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Dr. B. Knoppers. Ger^fGem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Hansweert Ned. Herv. Kerk j 9.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. 2.30 uur: Ds. A. J. Mooij, Schore. Op dinsdag 2 februari hoopt onze geachte II voorzitter, de heer fj C. DE VISSER zijn 60-jarig jubileum als koopman te vieren. X Wij hopen dat de receptie in Hotel Nolet van 2.305 uur druk bezocht zal worden Buurtvereniging Lepelstraat en Wijngaardstraat O O Met grote blijdschap geven wij U kennis van de voorspoedige geboorte van ons dochtertje ANNELIES P. BOOGERT L. BOOGERT- HOOGESTEGER Yerseke, 29 januari 1960 Beatrixstraat 10 Tijdelijk adresKraamkliniek Oostwal, Goes Op vrijdag 5 februari j a.s. hopen onze gelief- j de ouders en groot- ouders P. J. Westveer en J. Westveer-de Wee j hun 40-jarig huwe- j lij ksfeest te vieren Dat zij nog lang ge- i spaard mogen blijven I is de wens van hun I kinderen en klein- i kinderen Yerseke, januari 1960 j Sandeestraat 4 Receptie van 7-8.30 uur in de bovenzaal hotel I „Oesterbeurs" Heden overleed tot onze grote droefheid, geheel onverwachts, onze geliefde vader, behuwd- en -grootva der Abraham van Velzen Wedn. v. Cath. Coramee in de ouderdom van 81 jaar Mede namens verdere familie, Putte: W. VAN VELZEN J. W. VAN VELZEN- ZUIJDWEG BRAM BETSY WILLY Amsterdam: M. ARENDS VAN VELZEN J. W. A. ARENDS AREND INEKE Yerseke, 24 jan. 1960 Damstraat 12 De begrafenis heeft plaats gehad woensdag 27 januari Vraagt vrijblijvend demonstratie Papegaaistraat 4 Goes Telefoon 01100-2944 Ondergetekende maakt bekend, dat met ingang van a.s. maandag 2 fe bruari, de schoenmakerij "r/ ;ig 9S is gevestigd in de Stokvisstraat Beleefd aanbevelend, P. M. v. d. BERGE Gelieve voor het afwik kelen van zakeh van wij len Abr. van Velzen zich te vervoegen bij W. VANVELZEN Grensstraat 4 Tel. 01645—495 PUTTE (N.-Br.) Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke 2.30 uur: Ds. C. den Epgelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Bouwknegt, Den Haag. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. Alink, Apeldoorn. Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 2.30 uur: Ds. C. den Engelse, Rilland. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Gs, G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. K. W. Slik, Wemeldinge. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. D. Schneider. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. C. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 3 februari, 7.30 uur: Ds. Steenblok. a v sijjPT: li 91 ,'9/n Voor de betoonde be langstelling en mede leven bij 't onverwachts overlijden van onze zeer gèliefde moeder, behuwd- en grootmoeder Suzanna Sonke Wed. van Jan Brik betuigen wij onze harte lijke dank Familie Brik Yerseke, januari 1960 Havenstraat 10 Station jjKruiningen-Y erseke Telefoon 01130-441 Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en na de thuis komst, danken wij allen hartelijk. Fam. L. Bakker- Verburg Café, Yerseke ■)b tiiv,"- Tot 3 februari duurt onze Wij hebben nog vele koopjes Nog enkele Broeke doeken heb ben we voor de prijs van f 6,75 Ook ontvangen, de nieuwste Avonddoeken abloaqBWg c' YERSEKE 15 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Te koop: Een mooie kin- j derwagen, z.g.a.n. - Schel- 1 destraat 4, Hansweert. Gevraagd Speciale aanbieding in re gelbare strijkijzers met con trolelamp, nu 20,Ho- vestadt De Jonge. Moet weg! Wij ruimen op partij rieken 7,50 per stuk. Ballastschoppen ƒ4,— per stuk. Bezems 1,— per i stuk. - Fa. J. Zoetewey, Tel. 390, Yerseke. Carosseriebedrijf Tocht het Gebruik dan Pressofix tochtband. - Van der Peijl, Yerseke. Stenge 16 Yerseke Telefoon 647 9d„ mlil I - 0 -- Zdji die irtl aanmerking i^ilTé'fi komen voor een stukje TUINGROND in het nieuwe bouwplan Burenpolder, worden verzocht zich hiervoor in verbinding te stellen met de directeur gemeen tewerken (spreekuren 's woensdags- en 's za terdagsmorgens van 10 tot 12 uur) Vogel- en duivenliefhebbers Prima hok te koop, 2 x 1,80 m. - Steketee, Damstraat 179, Yerseke. Te koop: Step op lucht banden-, Meidam 6, Krui ningen. Boerinnen! Doet uw voor deel en koopt nu nog een broekedoek voor slechts 6,95. Bijpassende zijden beuken nog beperkte voor raad, dus haast U! - A. C. Bagy, B. Sinkelaan 15, Yer seke. Adverteert ia dit blad i I Ook de uitverkoop is een vertrouwenszaakDaarom is onze seizoenopruiming weer een groot succes, want J ieder weet dat wij uitslui tend de allerbeste kwalitei ten leveren aan sterk ver laagde prijzen! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Deze week pond Noga- tientjes voor 59 ct. Trico- letta snoepjes voor bij de thee 150 g voor 55 ct. Vers gebrande pinda's 63 ct. per pak. Gesorteerde caramels 35 ct. per 100 gram. Choc, sinasstaafjes 49 ct. p. 100 gram. Bakkerij v. d. Maale, Dorpsstraat 100, Wemeldin- fféV. Is het drogen van uw was een probleem? Een brengt u de oplossing Voor ruime keus naar Kiuiningen, telefoon 348 Hansweert, telefoon 47 7 Te koop: Een in prima staat zijnde kinderwagen. - Berghoekstraat 20, Krui ningen. Ook in de laatste week van de opruiming hebben wij nog vele koopjes! Favorita schortjes nu 3,75. Kin dersokjes 1,25. Jongenssok ken 1,25. Jaeger borstrok ken, grote maten 1,75. Ne- veda damestruitjes, korte mouw, breimodellen 6,90. Van IJsseldijk-Snoep. Onze opruiming duurt voort Coupons vk)or rokstoffen in mooie sortering. Dé laatste restanten voor sterk ver laagde prijzen! 10 kor ting op vele 'artikelen. J. de Neef, Tel. 416, We meldinge. Koopje!! Zojuist ontvangen partij witte K.T.W. onder jurken van 5,95 nu 3,95. Firma J. de Jonge Zn., Kruiningen, Tel. 01130-372. Jasperse blijft het voorde ligst in snoepjes en koek jes! Echte choc. 52 cent. Rumbonen 38 ct. Nogat- blokjes 38 ct. Agar 22 ct. Sinasstaafjes 38 ct. Drop kogels 20 ct. 100 g.Advo- kaat-, choc.- en ges. toffees 49 ct. p. 200 g. Hoestmelan- ge 24 ct. Alle soorten drop 33 ct. Paul Keyzer boter koekjes 69 ct. Pinda- en bitterkoekjes (taai) 55 ct. Kokos, frou en eikoekjes 59 ct. Bruin speculaas 39 ct p. 250 g. Voor een goed verzorgde huid en betere make-up vraagt U natuurlijk een Margret Astor produkt. Ai- le art. voorradig. Lipstick en nagellak ook in dezelfde tinten. Alleenverkoop voor Yerseke: Drog. Harthoorn. Warme herenflanellen 4,25. Extra zware kwaliteit 5,50. Dikke wollen jaegerhemden 6,40, alle m. voorsl. Lange interlock h.onderbroek 2,80. Extra zwaar interlock K. T.W. 4,75. Dikke gemolt. onderbroeken 6,60. - Nout Sinke, Yerseke. Voor 4,85 koopt U bjj ons een pracht wollen wieg- of wagendekentje in de mo derne gele kleur, voor ledi- kantjes 7,75. Leuke wollen babysokjes 1,80. Grote ke per flanellen trappelzakken 2,97. - Nout Sinke, Yerseke Op alle overhemden die niet in de opruiming zijn, deze week nog 10 kortoing! J. P. Pleune, Kerkplein 3, Yerseke. Centrifuge's in verschillen de merken voorradig.Vraagt inlichtingen of demonstra tie. Hovestadt De Jonge. In maat 37 hebben we nog enkele overhemden voor de prijs van 5,- J. P. Pleune, Kerkplein 3, Yerse ke. Een sieraad in uw huiska mer is een mooie ets van kerk en toren. Prijs 14,50. Boekhandel van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. De uitverkoop is bijna voor bij! Profiteert nu nog van onze bijzonder lage prijzen, er zijn nog talloze koopjes! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen, Yerseke. Bij Jasperse le soort vlees waren en kaas en toch het voordeligst! Magere ham 39 ct. Rookvlees 55 ct. Snij- worst 39 ct. Saks. Lever worst 35 ct. Echte both.- worst 25 ct. Palingworst 42 ct. p. 100 g. Knakworsjt pot (8 stuks) 98 ct. Var kensvlees, blik 200 g 65 ct. Lunchworst 200 g blik 79 ct. Soepballen 55 ct. VV kaas 30 ct. Oude witte en komijne 36 ct. Pan-pan 30 ct. p. 100 g. Lunchkaasjes y2 kg 1,40. Edammers 1 kg 2,50. Kinderjasjes, zeer bijzonde re aanbieding, gevoerd met pracht wattine voering en afknoopbare capuchon voor- slechts 17,90. - Van IJs- seldijk-Snoep, Yerseke. Te koop: Kinderwagen met bedje, z.g.an. A. Koopman, Bierweg 35, Wemeldinge. Grote partij coupons voor rokken. Steeds nieuwe des sins. Vanaf 3,35. Zie de etalages bij Firma J. de Jonge Zoon, Kruiningen. In de All-Safe documenten- kist zijn uw waardepapie ren beschermd tegen brand en waterschade. - Boekhan del van der Peyl, Tel. 381, Kruiningen. Is uw petty-coat niet stijf genoeg meer Met een strook schuimplastic van 1,50 staat elke petty-coat weer prachtig uit! - Tex tielhandel Snoep-van Willi- gen- Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. In zelfbinders hebben we nog reuze koopjes. - J. P. Pleune, Kerkplein 3, Yerse ke. We ruimen nog op over hemden voor 5,6,25, 8,25, 11,—. J. P. Pleu ne, Kerkplein 3, Yerseke. Opruiming van prima ver- schill. kleuren wol, ook ba bywol, nu slechts 1,98 p. 100 g. Sokkenwol nu 1,89. Zwarte stopsajet nu 1,85. Nog vele koopjes, zie de etalage! - A. C. Baay, Yer seke, B. Sinkelaan 15. Coupons, wollen stoffen wel ke aan zeer voordelige prij zen er uit moeten! Beperk te voorraad. - Van IJssel- dijk-Snoep, Yerseke. Restanten ondergoed ver kopen wij deze week nog eens extra voordelig! Vele artikelen voor halve prijs. Zorg dat U er bij bent! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Lange lederen jassen, jek kers, vesten, damesmantels en -jasjes, beter en voor deliger btf St. Antoine, Roosendaal. Bezoekt aan huis, ook 's avonds. Boerinnen! Te koop prach tige nieuwe muts. Punt, kant en pluimkant. Alles bijpassend. Ook voorradig beste tipmutskantjes en een nieuwe pluimkant. - J. de Jonge Zoon, Kruiningen, Tel. 372. Jasperse blijft toch voor deliger Grote ontbijtkoek 40 ct. 8 zware butterscotch repen 1,Drups 3 rol 25 ct. Hagelkorrels 39 ct. 2 bus soepgroente 45 ct. Spliterwten 39 ct. p. 500 g. Pindakaas, jampot van 79 voor 59 ct. Vlokken 49 ct. Echte choc.hagel 65 ct. p. 250 g. Appelmoes 3 pot 89 ct., p. 1-blik 65 ct. Zachte zeep 38 ct. p.p. Libelle kof fie 1,62; 2e pak halve prijs 81 ct. Ananas groot blik v. 119 voor 85 ct. Nog enkele prachtige zui ver wollen Van Wijk dekens met 20 korting! Van 59,75 voor 47,80, van 49,75 voor 39,80. De al lernieuwste dessins in zeer fijne tinten. Na de oprui ming gelden onherroepelijk weer de vastgestelde prij zen. - Textielhandel Snoep- van Willigen. Naar Jasperse voor klom pen, klompsokken, lieslaar zen, knie-, kap- en kleuter laarzen. Ook alle soorten pantoffels. IJzersterke werk sokken. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Kruiningen, Tel. 381. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg.

Scheldebode | 1960 | | pagina 3