YERSEKE aan de leidsters en leider een fraai ca-voor de cokesfabriek te Sluiskil en zal WEMELDINGE RILLAND-BATH WAARDE HANSWEERT KAPELLü-BlEZuLINGE KRABBENDIJKE Kleine brand. Vorige week zaterdag werden "Wij op geschrikt door het brandalarmsein. Het bleek dat een geparkeerde auto op het Kerkplein in brand was geraakt, doch de brandweer behoefde geen dienst te doen omdat de brand reeds was geblust door de politie en voorbijgangers. Aanhangwagen van de dijk. Op tweede kerstdag schoof een met mosselen geladen aanhangwagen van de fa^fiW. uit Wemeldinge van de op rit van de dijk langs Polen af en kwam in een benarde positie aan de rijkhei- j ling terecht. Met behulp van een kraan wagen van de AMZ kon de wagen weer op de dijk worden getrokken. Persoon- 1 lyke ongelukken déden zich niet voor. Groene Kruis. Naar we vernemen komt het helaas in onze gemeente nog wel eens voor dat een gezin geen lid js van her. Groene Kruis. In hoofdzaak zijn dit jonge ge zinnen of gezinnen, die zich in de ge meente hebben gevestigd. Dat dit niet deau en had bij elk cadeau een passend vervoerd worden door de firma G. Éer- I symbool gevonden, n.l. „Het licht op land uit Rotterdam. De kraan zal dooi de kandelaar", „Een pelgrimsreis" en-de drijvende bok „Simson" op de dek- de „Avondmaalsviering". Nadat door schuiten geplaatst worden. De „Sim- dhr. A. Veerhoek een dankwoord was son" zal via Vlissingen naar Sluiskil gesproken mede namens de scheidende j varen, om daar de kraan weer op de leidsters, werd deze kérstfèestviering j wal te zetten. Vaartuigen van Rijks wen. Door de kindeten -die de zondags school verlaten, werden enkele verzen gezongen. Aan hen werd een kerk- bijbeltje aangeboden of een kinderbijbel. Na afloop kregen alle kinderen een kerstcadeau. Voor dit feest was een collecte in de gemeente gehouden, die 405,opgebracht heeft. van de zondagsschool besloten met dankgebed door Ds. K. W. Slik. Geslaagd en gefeliciteerd. Onze dorpsgenoot dhfPl A. Gijssel slaagde te Amsterdam voor het examen R.E.M.E.G., dat is diploma hulpmonteur bromfietsen. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen bio logie dhr. A. C. Drinkwaard alhier. Diefstal. De kapitein van het motortankschip „Pam 14" kwam tot de ontdekking dat eèn bankbiljet van 100,op onver klaarbare wjjze uit zijn portefeuille was vèrdwenen. Hij deed aangifte bij de .-rijkspolitie te water, die een onderzoek instelde. Daarbij bleek dat de 20-jarige opvarende matroos L. S. zich het bank- waterstaat en Rijkspolitie te water es- corteren. Het transport zal dinsdag-KettmSbotsm&' avond Hansweert passeren en woens- j Verleden week botsten op de rijksweg dag zal de overtocht naar Temeuzen aanvaard worden. Feestavond buurtvereniging. Op vrijdag 1.1. hebben de leden Vrin de buurtverenigingen Nieuwstraat en Hoofdstraat alhier in zaal „Zeelandia" een feestavond gehouden. De* avond werd gevuld door de mandolinevereni- ging „Excelsior" uit Kruiningèh onder leiding van dhr. B..Leijs. Daarna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. niet minder dan 4 auto's op elkaar. De schade, gelukkig alleen materieel, was i aanzienlijk, temeer daar een der bot sende auto's, een vrachtauto van Van der Burg uit Schiedam, in brand vloog. Gelukkig kon de brand spoedig geblust worden. De auto's waren een waar ob stakel voor het overige verkeer en het kostte geruime tijd voor alles van het wegdek opgeruimd was. De rijks- en verkeerspolitie namen de zaak in on- derzoek, om de schuldige aan te wy- zen. Voetbal. Zondag ontvangen de Boys de kop- Vergadering N.C.E.B. loper uit hun afdeling, 'h.ï? Kaaise Boys De Chr. Landarbeidersbond hield uit Fijnaart. Dë2e' ploeg staat momen- haar vergadering onder voorzitterschap juist is wordt men pas gewaar als mem biljet had toegeëigend. Tegen hem werd hulp nodig heeft. Men moet dan de volle kosten betalen, of kan geen hulp krijgen. Daarom is lid van het Groene Kruis even hard nodig als uw huishuur. Geeft U vandaag nog op, het is uw eigen belang! Gevonden voorwerpen. Gevonden een paar leren handschoe nen (zwart). Inlichtingen ter secreta rie. Voetbal. Wemeldinge II speelde een thuiswed strijd tegen Krabbendijke II. Al direct na de aftrap bleek dat beide ploegen elkaar niet veel toegaven. Toch was het Krabbendijke dat de leiding nam. Voor de rust echter, wist Wemeldinge de ge lijkmaker te scoren. Na de rust ging het weer gelijk op en toen de stand 22 was, werd het spel feller en werd er stukken beter gespeeld. Een door Krabbendijke gemaakt doelpunt werd op advies van de grensrechter door scheidsrechter Veerhoek afgekeurd. Te gen deze o.i. juiste beslissing van de scheidsrechter werd door Krabbendijke protest aangetekend. Zaterdag speelt Wemeldinge I thuis tegen Mevo. Als enthousiast gespeeld wordt, kan het 2 punten opleveren voor Wemeldinge. Zwaar transport. Dinsdag 5 januari zal een bijzonder transport de sluizen van Wemeldinge passeren. Een zware kraan, bestemd voor de cokesfabriek in Sluiskil en ge bouwd door de Fa. Braat uit Rotter dam, zal door het transportbedrijf G. j dan ook proces-verbaal opgemaakt. Benoemingen. Dhr. J. Klap, sluiswachter alhier, is benoemd tot hulpsluismeester en reeds als zodanig in dienst getreden. Dhr. J. Veerhoek alhier, controleur bij de algemene inspectie van het Mi nisterie van Landbouw en Visserij, is met ingang van 15 december j.l. be noemd tot onbezoldigd ambtenaar van het het korps rijkspolitie voor het ge hele grondgebied van het rijk. Vergadering Volksonderwijs. In de School met de Bijbel aan de Noordelijke Achterweg hield de Ver eniging voor Chr. Volksonderwijs een ledenvergadering onder voorzitterschap van Ds. K. W. Slik. Bij de bestuurs verkiezing werd dhr.C. P. Hamelink gekozen in de vakature van dhr. A. Kosten, die niet herkiesbaar was, ter wijl dhr. J. A. Schipper werd herkozen. Een bestuursvoorstel tot statutenwijzi ging alsmede tot verzoek van ver lening 'op de rechtspersoonlijkheid der "vereniging werd aangenomen. Tot slot Vertoonde Ds. K. W. Slik een bijbelse filmstrip over het Nieuwe Testament. Een en ander werd door de voorzitter duidelijk toegelicht. teel 4 punten vdor op no. 2 Oud-Gastel. Dit wordt voor de Boys lijkt ons een zeer zware opgave, toch behoeven ze gezien de laatste wedstrijden, n.l. 5 punten uit 3 wedstrijden,; deze strijd by voorbaat niet als verloren te beschou wen. De uitwedstrijd was ook een eer volle 21 nederlaag en nu ze het ter reinvoordeel hebben, geloven we niet dat Kaaise Boys bij' voorbaat al een gewonnen Wedstrijd zal spelen. Kunnen de Boys hier winst uit halen, dan be hoeven ze het verdere verloop van de competitie ook niet meer zo donker van dhr. J. Kriekaard in de zaal van de Geref. kerk. Deze avond was aan wezig dhr. Den Hollander, ditmaal niet als spreker, maar om in een vrije be spreking op vele vragen een antwoord te geven. De talrijke vragen die gesteld werden bewezen, hoe nuttig zulk een avond kan zijn en dat er ondanks de c.a.o. nog al eens verschillen zijn tussen werkgever en werknemer. Zanguitvoering. De zangvereniging der Geref. Ge meente hield tweede-'kerstdag een uit- ïn"te "zien Kaaise" Bovs" zal echter wel i voering ln haat.-kerkgebouw. Deze in te zien. Kaaise Boys zal echter wei njet aneen door de plaat- voorsnrone te behouden en HanswSI vereniging gezongen, maar de Bovs daafentelen om mt onderste koren uit Middelburg en Wolfaartsdijk Boys daarentegen om uit de onderste Krabbendijke gekomen om regionen te komen. Daar Kaaise Boys J A1* een een harde ploeg is, echter een faire tegenstander, verwachten we met een goede leiding een pittige wedstrijd. Het 2e elftal ontvangt de reserves van 's-Heer Arendskerke. .n iSieD hun kunnen te tonen. Al met al een mooie en leerzame avond voor muziek- en zangliefhebbers. Uitvoering „Erato". Vorige week donderdag werd in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland" een uitvoering gegeven door de muziekclub j vorige vergadering de stemmen staak- Raadsvergadering. Donderdag 17 ^december kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd benoemd dhr. A. Waterman, met algemene stemmen. Het voorstel om de toren te verlichten, waarover in een „Erato" onder leiding van de dirigent j ten, werd nu aangenomen met 5 stem .11. A T~X ii-i"Ij *U Hf Winn TTAAVl OM O toOTOn Do OOTYVIVI 1 OOIO VQT Eerland worden uitgevoerd. De kraan, hen goedgekeurd, die 1257DOO kg weegt, heeft een breed- te van 15 meter en een hoogte van 25 meteri' -Dat het transport een secuur werkje zal wezen blijkt uit de door- vaifftopeningen die gepasseerd moeten worden. De totale breedte van het transport is ml. 15.75 meter, terwijl de doorvaartopeningen van sluis en brug- competitie, gen slechts 16 meter bedragen. n Vergadering korfbalvereniging. De korfbalvereniging „Zeelandia" hield zijn jaarlijkse algemene vergade ring in de „Korenbeurs" alhier onder leiding van de vice-Vóorzittér, dhr. J. Waverijn. De jaarverslagen van de se cretaris en de penningmeesteresse wer- De rfPffedende be stuursleden, mej. M. St'foosnijder en dhr. W. van 't Hof Wéfclëij beiden her kozen. In de twaalftalcommissie werd dhr. A. Blok. De voorzitter, dhr. M. KRLIININGEN Aerts, sprak een welkomstwoord, -tot 1 de vele aanwezigen, waarna de club een muzikaal programma afwerkte. Na de pauze werd een toneelspel opgevoerd door de leden, getiteld „Sproetie neemt de leiding", dat zeer accuraat werd voordragen. Na afloop volgde een ge zellig bal Kerstavond N.C.V.B. Donderdagavond werd in het Herv. Jeugdgebouw een kerstavond gehouden door de afdeling van de N.C.V.B. on- men voor en 2 tegen. De commissie van advies ingevolge 4s..Woonruimtewet '47 werd herbenoemd. De begroting 1960 werd, behoudens enkele opmerkingen, goedgekeurd. De vijfjaarlijkse afreke ning voor de bijz. school over de pe riode 1948-1952 en 1953-1957 werd vast gesteld. Bij de rondvraag informeerde dhr. C. Goud naar de beplanting van de Hoofdweg. Het plan hiervoor is ge reed. De aanleg van trottoirs aan beide zijden van de Hoofdstraat zal in een nieuw te maken wegenplan worden ver werkt. Op een vraag van dhr. J. F. Goud over de verbouwing van de wo ningen aan de Wilhelminastraat deelt de voorzitter mede, dat dit al aardig der leiding van mevr. Koole. Na ope- dhr. B. Boudeling herbenoemd, terwijl ning door de presidente werd de kerst- opnieuw werden benoemd mej. F. Meij- litUrgie behandeld. Het kerstvèrhaal o er en dhr. M. Moens. Teleurgesteld was werd voorgedragen döó'r de dames pie- op begint te schieten. Dhr. K. van Hou° men over het verloop van de promotie- ieman, Polderman én Frölich. De op- komst was zeer De d&nwëzlgen hebben veel genoten. waarvan men Kerstmiddag bejaarden. groter ''wachtingen had gekoesterd. Algemeen I was men van oordeel, dat de kansen in deze competitie door een samenloop van omstandigheden niet naar behoren Ip.scle versierde zaal van het Jeugd- gebfcmw werd de jaarlijkse kerstmiddag konden worden benut„. mede door een gehouden voor de bejaarden van deeigenaardige regeling van het bonds- Ned. Herv. Kerk. Ongeveer 90 bejaar- bestuur Na afloop vari"dè vergadering den wsrien aanwezig toen Ds. K. W. werd door enkele léden een gezellige Slik deze kerstmiddag opende en een avond aangeboden iri' verblind met het goed. Door dhr. Woutersen werden di- welkomstwoord uitsprak, in het bijzon- behaalde kampioenschap. Enkele schets- verse dia's vertoond, o.a. van het ^loe der tpjt burgemeester C. N. F. van Sas. i jes werden op voortreffelijke manier mencorso te Zundert en fruitcorso "te ten tonele gebracht, en vooral „De Goes. De aanwezigen werden getrac- teerd op thee met cake, terwijl allen nog een pakketje fruit mee naar huis Gezellige middag bejaarden^,. Aan de bejaarden uit dezè gemefente werd vorige week een gezelligemiddag gepresenteerd door de afdeling Rilland- Bath van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen. De opkomst was zeer Na de opening las dhr. N. de Leeuw het kerstevangelie voor uit Lukas 2, waarna Ds. Slik naar aanleiding van het voorgelezene stilstond bij het won der van het kerstgebeuren. Door dhr. O. ten Haaf werd met het' flanelbord geïllustreerd het leven en werken der Eskimo's. Het meisjeskoor „De Riet vogels" onder leiding van de dames A. Koster en M. Veerhoek voerden een kensts^tate uit. Burgemeester van Sas S6 heten* Het kerstevangelie werd voor- een notabel der Herv. Kerk werd ge sloot deze mooie kerstmiddag met een dankwoord. Tragisch ongeval. Op weg met een transport naar Duitsland is de ongehuwde P. Mathijsse uit Krabbendijke dodelijk verongelukt. De mtguaffeur dhr. E. Wisse uit Wemel- dinge "bestuurde de auto van zijn va der, dhr. G. Wisse. Het ongeluk ge beurde in Duitsland. De chauffeur E. W. ,vveïd licht gekwond. Op tweede kerstdag" werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld. De chauffeur was eeri zwager van het slachtoffer. Na 24 kerstfeestvieringen. Zoals andere jaren hield men in het jeugdgebouw een kerstfeestviering voor de schipperskinderen enkele dagen vroeger, daar op het Kerstfeest de kin deren aan boord vertoeven. Deze vie ring werd geopend door dhr. A. Veer hoek. Dhr. A. Dominicus vertelde op dubbelganger" oogstte veel applaus, jh Kerstmiddag Plattelandsvrouwen. De Bond van Plattelandsvrouwen afd. Kruiningen en Omstreken vierde ln' „Ons Dorpshuis" haar kerstmiddag. Het was voor de presidente mevr. Sonke- Klos eeri waar genoegen de vele aan wezigen namens het bestuur welkom -kregen. Bij monde van dhr. A. Polder ,man werd het bestuur van de Platte landsvrouwen hartelijk dank gezegd voor deze fraaie en gezellige middag. Verkiezing ambtsdragers. Bij de gehouden herstemming gelezen door mevr. M. Mooij-van Zeben. Het toneelstukje „Het Bloemenvrouw- tje" werd op verdienstelijke wijze naar voren gebracht door eigen leden. Mede door de prima entourage en het goede spel viel dit kerststukje zeer in de smaak. Na de pauze met de gebruike lijke tractatie las mevr. Baarens-van Aalst het kerstverhaal voor „Antiekje" van mevr. Doekes-de Wilde. Tussendoor werden verschillende kerstliederen ge zongen, begeleid met "pianospel van mej. L. Blok. De afdeling kan terug zien op een goed geslaagde kerstmid dag. Verkiezing ambtsdragers. Als ouderling der Herv. Gemeente werden gekozen dhrn. D. Nouwt en-D. H. Volbeda. Dhr. G. Reijnhout werd als ouderling herkozen. Als kerkvoogden werden gekozen dhrn. P. Allewijn en Adr. Dek Mz. Dhr. J. Lako, die aftre dend was als diaken, is als zodanig her kozen. boeiende wijze het kerstverhaal. Het vrije verha^J werd verteld door dhr. I A. Veerhoekr Dit handejde over zigeu-1 - nerkinderen,. hetgeen door de kinderen, Noodlottig ongeval, aandachtig werd aangehoord. De af- Vorige week maandagavond werd tredenden werden toegesproken door het 9-jarige Heleentje Griep door een Ds. K. W. Slik. motor aangereden op de Haögweertse Op tweede kerstdag hield men in de gtraatweg, terwijl zij met een vriendin- Herv. kerk, die geheel bezet was, de 'rietje uit een tuintje de weg op kwam kozen dhr. J. van den Boomgaard Dhrn. J. Elenbaas en A. Th. Koole werden gekozen resp. als ouderling en diaken der Geref. Kerk. Inzameling voor Fréjus. De in deze gemeente gehouden in zameling ten bate der slachtoffers van de watersnoodramp in Zuid-Frankrijk heeft het kolossale bedrag van 789,20 opgebracht. Voetbal. Voor de competitie speelde vorige week Rilland I tegen The Gunners uit Breda. De Rillanders wonnen deze match met 42. Rilland II kwam in het veld tegen S.V.D. H en verloor met 1—2. Biljarten. De biljartclub R.B.C. hield vorige wqek een kerstavond. De club speelde tegen de biljartclub „Onda" uit Krab bendijke. Mgt een gelyk spel (44) eindigde de wedstrijd. De voorzitter, dhr. Roelands, reikte daarna de prijzen uit aan de spelers van de A- en B- ploeg van de Rilland?^ club. In de A- ploeg werd no. 1 dhr. P. Meesters, in te vraagt wie het behang moet betalen wat loshangt in de woningen aan de Wilhelminastraat. Dit zal nader worden bezien. Eventuele verplaatsing van de lantaarn aan de Wilhelminastraat zal nader worden bekeken. Nadat het plan voor de restauratie van het gemeente huis ter inzage verstrekt was aan de raadsleden, werd de vergadering ge sloten. Een kerstverrassing. Een lid van de sportclub Waarde had dezer dagqp,het geluk wel mee met de voetbalpool-. Met 14 goede uit slagen valt hij in de 2e prijs. Mooi resultaat. De rondgang voor de viering van het Kerstfeest met dé kinderen der zon dagsschool -bracht 7'337,op. Benoeming. Tot concierge van het kerkelyk cen trum is door de Kerkvoogdij aangesteld mevr. J. Dek-Waterman. Verkiezing ambtsdragers. Tot diaken in de Ned. Herv. Kerk is gekozen dhr. Joh. Blok in de vakature J. J. Straub, die hiervoor heeft bedankt. Kerstfeestviering. Zaterdag tweede kerstdag werd in de Ned. Herv. kerk het kerstfeest ge vierd met de kinderen der zondags school, onder leiding van Ds. G. E. Huizing, die de kerstvertelling vertel de. Een kerstverhaal werd verzorgd door mej. A. Allewyn. Acht leerlingen verlieten dit jaar de zondagsschool, die allen een zang- en leesbijbeltje mee kregen. De kerk was geheel gevuld met kinderen en belangstellenden. Voetbal. Zaterdag 19 december moest het eer ste elftal een»uitwedstrijd spelen tegen Spui. Met een flink gehavende ploeg de wedstrijd moest gespeeld worden met vier Afvallers probeerde men er van te maken wat er van te maken viel. Met 42 wist Spui te winnen, de B-ploeg werd-dhr., M. van de Kloos- maar het had ook evengoed andersom ter no. 1. De prijzen bestonden uit rol- kunnen zijn. W lades. kerstfeestviering met de kinderen uit ons dorp. Dhr. A. Veerhoek opende de avond en leidde deze aan de hand van een kerstliturgie. Ds. K. W. Slik ver telde aan de kinderen het kerstverhaal. Het vrije verhaal werd op boeiende wij ze verteld door de bekende vertelster mej.,L. Schipper. Ds. Slik, die de af hollen. Op dat moment kwam dhr. C. J. 1 van V. uit Krabbendijke op zijn motor van de sluizen in dé richting Kruinin- gen. Het meisje liep tegen dë' motor-1 rijder aan en werd tegen de grond ge slingerd. Eerst liet het zich aanzien, dat zij alleen een beenbreuk had op gelopen, maar op weg naar het zieken- trederiden toesprak en hen persoonlijk huis te Goes, is zij overleden. Uit het een riijbeltje overhandigde, hoopte hen alien ee mogen ontmoeten op de cate chisatie. Hierna volgde het afscheid van de leidsters mej. M. Burger en mej. L. Schipper en dhr. A. Veerhoek. Met bijzondere dankwoorden richtte Ds. Slik zich tot de scheidende leidsters en lei der en zag de achtergrond van het af scheid met deze 24 jaren net het ont gaan van een jubileum. Dit is het werk van hen altijd geweest op de zondags school. Niet hun werk, maar het werk dat hun zo lief was, dp,t was het mo tief van hun werken altijd geweest. Namens de Gemeente overhandigde hij politioneel onderzoek blijkt dat de mo torrijder geen schuld treft. Bijzonder tramsport. Een kraan, die 125.000 kg weegt, een breedte van 15 mete£ en een hoogte van 25 meter heeft, zaf'op Twfee aan el kaar verbonden dekschuiten, het kanaal door Zuid-Beveland op dinsdag 5 en woensdag 6 januari passeren. Dit zal een secuur werkje worden, daar het transport 15.75 m breed is en de door meter is. De kraan is gemaakt bij de Kerstfeestvieringen. De Jeugdraad der Geref. Kerk be legde op 24 december een kerstwijdings- dienst in de Geref. kerk. De avond werd gevuld met samenzang en Schriftlezing. Declamatie werd op voortreffelijke wij ze verzorgd door dhr. Florusse uit We meldinge, terwijl de muziekvereniging „Concordia" voor de muzikale omlijs ting zorgde. Herv. zondagsschool. De zondagsschool begon in de middag van tweede kerstdag met de kerstfeest zijn. Autobotsing. Op de hoek Van der BiltlaanStati onsstraat kwam dhr. J. B. uit Biezelin- ge, die een vrachtauto bestuurde van de firma S. G. P. uit Kapelle, in botsing met een personenauto, bestuurd door J. M. uit Kapelle. Dhr. B. die de Van der Biltlaan kwam uitgereden, verleende geen voorrang. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Beide voer tuigen liepen materiële schade op. De politie stelt naar de oorzaak een on derzoek in. Verkiezing ambtsdragers. Tot notabelen bij de Hervormde Ge meente te Biezelinge zijn herkozen dhrn. de gemeentebegroting voor 1960. In zijn toelichting zeide burgemeester H. G. van Suylekom, dat ondanks het tekort van rond 50.000,de gemeente er altijd nog gezond en sterk voorstaat. Onbillijk vond de burgemeester het, dat er ten aanzien van de financiële ver houding tussen rijk en gemeente geen rekening werd gehouden met gemeenten waar groeikracht in zit. Men kan het eigen beleidin de begroting dan ook nietl kristalliseren. De raad kon ak koord gaan mee het garanderen van een geldlening ten behoeve van de stichting protestants christelijk streekziekenhuis. Voordat tot artikelsgewijze behandeling van de begroting werd overgegaan, zei de voorzitter, dat het tekort van 50.000 gulden op de gewone dienst voor een groot deel te wijten is aan de perslei ding. Hiervoor zal echter getracht wor den een verhoging te krijgen op de al gemene uitkering per inwoner. De res terende 30.000,- zijn het gevolg van hogere kosten voor krankzinnigenwezen 4000,onderwijsposten en techni sche dienst. Het saldo der nog niet af geschreven kapitaalswerken beloopt een bedrag van 3.228.340,64. Dit wordt gefinancierd uit vaste geldleningen ad 2.188.787,12, eigen kapitaal 12.482,50 en 332.476,26 reserve's en 21.876,75 waarborgsommen. De kapitaalbehoefte bedraagt derhalve per 1 januari 1960 672.718,01, hetwelk gefinancierd wordt uit kasgeldleningen en credieten in re kening-courant. De rentepost beloopt een bedrag van 54.179,77, dat om geslagen over de diverse hoofdstukken een percentage van 3,1322 bedraagt. Voor volgend jaar zal ook de grond exploitatie herzien moeten worden, ter wijl getracht zal moeten worden zoveel mogelijk grond in erfpacht af te geven. De voorz. voorzag, dat er in 1960 veel bouwgrond benodigd zal zijn. Naast de 18' woningwetwoningen die de gemeen te hoopt te mogen bouwen, zijn er op de deze week gehouden samenkomst voor particuliere woningbouw met fi nancieringsregeling, weer 16 serieuze gegadigden bijgekomen. Gedacht wordt dan ook om tot uitbreiding van stra ten te komen als een verdere doortrek king van de J. A. Molstraat, een even tuele straataanleg Vroonlandseweg Ooststraat te Kapelle en naast de Waardekensstraat te Biezelinge de aan leg van een parallelstraat. Vermoedelijk zal in januari de nieuw te bouwen kleu terschool aanbesteed kunnen worden, terwijl nu ook de Z.L.M. met een de finitief plan is gekomen voor de bouw van een geheel nieuwe tuinbouwschool. Men wil deze zelfs in september 1960 in gebruik nemen. Bij de algemene be schouwingen zeide dhr. C. J. Tramper (P.v.d.A.) dat er een fout gemaakt was in de aanleg van het sportterrein door het controlehokje inplaats van by de achteringang naar de vooringang te doen verhuizen. Ook vroeg hij of de sportcommissie goed functioneerde, om dat ons geregeld klachten bereiken. Hy achtte het ook niet juist, dat er geen aandacht aan was geschonken dat de brandweer 25 jaar bestond. De voorz. wees er echter op, dat de brandweer al langer bestaat, maar dat men nu tot deze gedachte is gekomen door het ju bileum te 's-Heer Arendskerke. By de artikelsgewijze behandeling vroeg dhr. A. de Neef (P.v.d.A.) nogmaals in de Oostweg een brandkraan te willen aan brengen. Dhr. J. M. Zuidweg (C.H.) vond een bijdrage van 2,per in woner voor de gemeenschappelijke technische dienst duur. De voorz. was het "hiermee echter niet eens, maar zei wel te vinden, dat de kleinere gemeen ten er meer van profiteren dan Ka pelle. Dhr. J. Slabbekoorn (S.G.P.) verzette zich tegen een subsidie aan het Humanistisch Thuisfront, maar de voorz. lichtte toe, dat men als raad re kening heeft te houden met alle lagen van de bevolking. Dhr. L. de Koeyer (C.H.) zou gaarne een begroting voor twee jaar tegelijk willen hebben, maar de voorz. antwoordde hierop dat dit by de gemeentewet niet mogelijk is, al voelde hij er ook persoonlijk veel -voor. De begroting werd tenslotte evenals die van het woningbedrijf en die van het burgerlijk armbestuur zonder stemming vastgesteld met de aantekening dat de heer J. Slabbekoorn tegen posten als subsidie enz. geacht wenste te worden tegen te hebben gestemd. De vier wo ningwetwoningen in de Ooststraat wer den weer verhuurd aan de oorspronke lijke bewoners, t.w. dhrn. Oele, Van Dalen, Pais en Bosman. Door dhrn. A. de Schipper (Vrije lijst), J. M. Zuijd- weg (C.H.) en L. de Koeyer (C.H.) werd een pleidooi gehouden om de sub sidie voor het instuifwerk te verhogen tot 250,—. Gevraagd was een bijdra ge van 500,maar B. en W. hadden gemeend met een bedrag van 120,— te kunnen volstaan. De voorz. was ech ter van mening, dat het zwaartepunt dient te liggen bij de kerk, hoewel hij het belang van het opvangen van de jeugd niet wegcijferde. Daar het ech ter om twëë commissies gaat, besloten B. en W. ria uitvoerig overleg de post te verhogen tot 232,50, zijnde de huurbedragen die de commissies moeten betalen. Dhr. J. Slabbekoorn (S.G.P.) stemde tegen, evenals ook tegen de 100,bijdrage aan het tiekronings- fonds voor de internationale tuinbouw tentoonstelling Florjade, die in 1960 te Rotterdam gehouden zal worden, om- viering door middel van tractatie aan J j_, de Koeyer en P. J. Kloosterman, alle kinderen. In de avond kwamen zij i T0t kerkvoogd werd herkozen dhr. Jac. weer bijeen om het feest voort te zetten j. de jonge, rondom de kerstboom. Onder leiding van dhr. J. Koster werd het feest ge- vaartbreedte van sluizen en bruggen 16 wierd, met o.a. een kerstverhaal jvjan dhr. J. Schouten Jz. en het kerstevan- firma Braat te Roterdam en is bestemd I gelie werd verteld door Ds. van Leeu- Raadsvergadering. De gemeenteraad zich donderdagmiddag zig gehouden met de :e Kapelle heeft geruime tyd be- vaststelling van dat deze naar alle waarschynlijkheid ook zondags géópend zal zyn. Het Zeeuwse ccjinsultktiebureau Voor alco holisme wérd één subsidie toegekerjp van 25,de stichting dienst voor geestelijke volksgezondheid te Zeeland 100,en het Zeeuwse Wit-Gele kruis voor interne kraamzorg 25 cent per in terne verzorgingsdag. Alle overige ver zoeken werden afgewezen. By de rond vraag deed de burgemeester nog1 de mededeling, dat diverse onderhanden zijnde werken waartoe onder meer de bouw van de conservenfabriek, een snelle uitvoering hebben. Dhr. F. van Hoorn (V.V.D.) vroeg waarom de bouw van de woningwetwoningen in de Van der Biltlaan nu plotseling in blokjes van twee moet plaatsvinden. Het per soneel van de Cor Oostrom's Conserven heeft hierom gevraagd, aldus de toe lichting. De huur zal rond de 11, komen te liggen. Dhr. J» M. Zuidweg

Scheldebode | 1959 | | pagina 2