Burgerlijke Stand Rodenstockbril BOEKBESPREKING YERSEKE WEMELDINGE j KRUININGEN HANSWEERT Kwaliteiisbrillen Een creatie vol gratie r k\a 'Hl LIEG EN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLB-B1EZELINGE Gevonden voorwerpen. Gevonden een zwarte kous. Terug te bekomen ter gemeentesecretarie. Op het politiebureau kan worden af gehaald een snoer witte kralen, een sleuteltje, een ring met sleutels en een glacé dameshandschoen. Uitwijkplaats Havendijk. Vorige week is men begonnen met het maken van een uitwijkplaats voor het verkeer op de Havendijk, ter hoog te van het kantoor der fa. Verwijs- Janse. Wanneer dit gereed zal zijn volgt nog een uitwijkplaats ter hoogte van de kuiperij van dhr. Blieck. Een grote verbetering, tenminste wanneer men deze uitwijkplaatsen niet gaat gebrui ken als parkeerplaats, want dan schiet men er niets mee op. Hopelijk zullen betrokkenen dit inzien en hun mede werking verlenen aan een betere rege ling van het steeds drukker wordende verkeer over deze dijk. Voetbalnieuws. Vorige week zaterdag was het voor de jurtióren een beste dag. De junioren A wonnen de uitwedstrijd tegen Robur A met.J21 en de junioren B de thuis wedstrijd met 10 van Kapelle B. Voor al de overwinning van onze B-junioren was prettig, omdat dit de eerste was in vijf wedstrijden. Yerseke III kon het thuis tegen Rillandia II niet bolwerken en véfloor met 20. Ook Yerseke I stelde ons zondag teleur, want het ver loor met 54 van Lewedorpse Boys. Vooral voor de rust waren de Boys een klasse beter dan Yerseke. Men kon echter het te hoge tempo voor dit elf tal niet volhouden en na de rust was het Yerseke dat de toon aangaf. Een 40. ,achterstand werd bijna volledig ingehaald. Yerseke II deed het beter en behaalde een niet verwacht gelijk spel tegen Kortgene 1 met 22. Voor het a.s. weekeinde staan de volgende wedstrijden op het programma. Zater dag Yerseke junioren A tegen Nieuw- dorp A. Yerseke IIIDe BererP I van Baarland en Yerseke B uit tegen Krab- bendijke B. Zondag de thuiswedstrijd Yerseke ILuctor I uit Heinkenszand en Yerseke II uit tegen Patrijzen II. Vergadering Oranjevereniging. Wjj verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer betreffende de vergadering a.s. dinsdag van de Yers^lj^e Oranjevereniging. Op deze vergadering is iedereen hartelijk wel kom, in het bijzonder de bestuursleden van buurtverenigingen en alle andere verenigingen, zoals sport-, jeugd- en culturele verenigingen. De Oranjever eniging heeft dringend behoefte aan uitbreiding van haar bestuur, wil zij in de toekomst haar taak nog kunnen vervullen. Wij hopen dan ook dat deze j Iedere vergadering in alle opzichten zal mo- j gen slagen. „InstuiP'-avonden. Een dezer dagen vergaderde onder voorzitterschap van dhr. W. Wedekind het bestuur van het „Instuif'-comité der Ned. Herv. kerk alhier. Ook dit komende winterseizoen zal getracht worden om de jeugd zo aangenaam mogelijk bezig te houden. Mocht er van de zijde van de jeugd een voorstel zijn om deze avonden zo vlot en gezellig mogelijk te laten verlopen, dan kunnen zij deze voorstellen kenbaar maken in een té plaatsen ideeënbus. Van dhr. M. J. Geluk is reeds de toezegging ont- vangert'dat hij op één der „Instuif"- avonden een televisieprogramma zal verzorgen. Na enige zaken van interne aangelegenheid te hebben besproken, werd besloten om met de „Instuif"- avonden te beginnen op 17 oktober. Aanvaring. In de havenmonding van de buiten haven alhier had een aanvaring plaats tussen het uitvarende 1205 ton meten de met gasolie geladen motortankschip „Esso Nederland 64" en het binnen komende 376 ton metende en met rijst geladen motorschip „Luctor". Beide vaartuigen bekwamen averij onder de waterlijn. Voetbal. Wemeldinge I speelde zaterdag thuis tegen Terneuzense Boys I. Wemeldinge bleek al direkt na de aftrap iets van plan te zijn in deze wedstrijd. Spoedig was het dan ook 10. Meer en meer trok Wemeldinge in de aanval en zeer verdiend werd deze wedstrijd dan ook gewonnen met. 4—-2. Wemeldinge II had met De Beren I niet veel moeite. Eind stand 06. Zaterdag speelt Wemeldinge II thuis tegen Nieuwdorp II. Geen ge makkelijke opgaaf, een gelijk spel kan echter wel behaald worden. Wemel dinge^ trekt naar Wolfaartsdjjk I. Schroefschade. Het Belgische motorschip „Favorite" liep met schroefschade de haven van Wemeldinge binnen. Een duiker van het bergingsvaartuig „Arendsoog" stel de een onderzoek in, waaruit bleek dat de schroef ten dele van de as w$s ge lopen. Na het aanbrengen door de dui ker van een nieuwe schrqqf, kon de reis worden vervolgd. Dijke alhier twee woningen in het open baar verkocht. De woning Beatrixstraat 9, eigenaar A. Hamelink, bracht op 8900, Hoogste inschrijver was A. J. Boone te Kruiningen voor 8888,88. Koper werd dhr. M. Boone Mz. te Kruiningen. De woning Nieuwstraat 24, eigenaar erven J. van Koeveringe, ging voor een bedrag van 1510,De hoogste in schrijver hiervoor was J. Witte alhier voor 1500,Koper werd dhr. P. Weststrate te Wemeldinge. Voetbal. Kruiningen I was vorige week op bezoek bij Robur II in Goes. De over- Vvinningenreeks werd voortgezet en met 70 werd Robur aan de zegekar ge bonden. Het tweede elftal was Té gast bij Noormannen II in Westkapelle. Zij keerden met een kleine nederlaag, 21, huiswaarts. Deze week ontvangt Krui ningen I Kwadendamme I, wat o.i. een overwinning voor Kruiningen kan wor den. Voor het tweede elftal ligt een nederlaag in het verschiet, nu kop loper „Jong Ambon" uit Middelburg op bezoek komt. Aan de reserves de taak, hun huid zo duur mogelijk te ver kopen. Slachtoffer ter aarde besteld. _Onder overweldigende belangstelling is onze door een noodlottig ongeval om het leven gekomen dorpsgenoot, dhr. L. van der Hart, maandag -ter aarde be steld. Leden van het personèel van het Ziekenfonds hebben de overledene graf waarts gedragen. Vele bloemstukken dekten de baar. Namens het Zieken fonds werden woorden van dank ge sproken voor het vele werk door Van der Hart verricht. Dhr. Luteyn sprak namens school en oudercommissie. Ver der waren leden en afgevaardigden van Zuiderstemmen, wandelsportvereniging, Instuif en C.J.M.V. aanwezig. Ds. J. Bronsgeest sprak een gebed uit, waar na dhr. Weststrate namens de familie dankte voor de betoonde belangstelling Voetbal. Afgelopen zondag speelden de Hans- weertse Boys I tegen De Schutters. Na 20 minuten spelen namen De Schutters de leiding, 01. Spoedig daarna werd de stand echter gelijk gemaakt, 11. De rust ging echter in met een I2 achterstand. Na de rust waren de Boys ontegenzeggelijk in de-meerderheid en uit een corner wisten ze weer gelijk te maken, 22, wat ook de eindstand werd. Hansw. Boys II speelde gelijk tegen Volharding' I met 44. Hansw. Boys B I verloor van Krabbendijke met 12 en Hansw. Boys B II verloor van Kruiningen met 01. Goed afgelopen. De Belg A. J. de B. uit SJabijoek reed zaterdagavond met zijn scooter vanaf de Valckenisseweg de Rijksweg op. Juist passeerde er op dat moment een personenauto bestuurd door P. R. uit Yerseke. De chaffeur remde uit alle macht en wist nog juist de scooter te missen. Een betonnen paaltje weitij ge raakt en het spatbord werd enigszins gehavend. De berijder van de scooter en de inzittenden van de auto kwamen met de schrik vrij. Begrafenis M. IloeW.'-' Dinsdagmiddag vond alhier op de algemene begraafplaats onder enorm j grote belangstelling de begrafenis van dhr. M. Hoek plaats, die vrijdags daar voor na een langdurig lijden was over leden. De overledene was reeds enige jaren werkzaam als zaakvoerder van de Vereniging Landbouwwerk in Oos telijk Zuid-Beveland en stond in hoog aanzien by zijn superieuren en de ar beiders. In het vérenigingsleven ont brak hij ook niet. Ondanks zijn drukke werkzaamheden heeft hij als bestuurs lid veel werk verzet _o.a. voor de Herv. Kleuterschool, voor de Oranjevereni ging „Juliana" en de toneelvereniging, waarvan hij leider was, benevens voor de oudercommissie der o.l. school. Ver schillende afgevaardigden van de di verse verenigingen en scholen waren op de begraafplaats aanwezig. Ook Bur gemeester Jobse en de gemeentesecre taris A. Haek gaven door hun tegen woordigheid blijk van hun belangstel ling. De dienst werd geleid door de Herv. predikant Ds. C. den Engelse, die de familie en aanwezigen troost woorden toesprak naar aanleiding van de woorden: „Ten dage dat ik riep, hebt Gij mij geantwoord; Gij hebt mij bemoedigd met kracht in mijn ziel", waarna spr. met het Onze Vader ein digde. Een zwager van de overledene dankte spr. en de aanwezigen voor hun langstelling. Op verzoek werden er „geen toespraken gehouden. Dhr. Hoek bereikte de leeftyd Vsm 46 jaar. Geslaagd. Onze dorpsgenote, Lony Seghers, slaagde te Bergen op Zoom voor het diploma typen. as DC K p.ll. (Z.-B.) Tel. 0, 223 Benoeming. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school dhr. G. J. van Elk te Zoelen (Gld.). Voetbal. De voetbalclub Rilland I speelde za terdag tegen S.S.C. De Rillanders ver loren de wedstrijd met 12. Rilland II speelde tegen Yerseke III en won met 20. Rilland III had als tegenstander Nieuwdorp II. Ook deze wedstrijd was voor de Rillanders niet gunstig. Uit slag 24. De junioren B I, die tegen Kloetinge B II speelden, hadden meer succes en wonne met 82. Aan de grond gevaren. Donderdagmorgen raakte het Belgi sche motorschip „Fijlgia 3", eigendom wan dhr. Huygebaert te Gent, op de Westerschelde bij Bath aan de grond, 's Avonds slaagde het tankschip „Vic tor H" van dezelfde eigenaar er in het schip vlot te krijgen. Het bleek, dat het schip lichte schade onder de wa terlijn had opgelopen. De lading bestond uit stookolie. Het heeft de reis naar de bestemmingshaven Antwerpen kun nen vervolgen. Causerie over „Het Deltaplan". De heer Beenhakker, districtsbestuur der van het C.N.V. te Middelburg, hield maandagavond in de consistorie der Ned. Herv. kerk een bespreking over het onderwerp „Het Deltaplan", die met veel aandacht werd beluisterd Voetbal. Tijdens het voetballen tegen het eer ste elftal uit Sluis deed zich weer ieen ongeval voor. Een speler uit Sluis kreeg (per ongeluk) een trap tegen het li chaam. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen, maar kon -léter toch naar huis veryoerd worden. De wedstrijd eindigde met 42 in het voordeel van Krabbendijke. installatie en afscheid. In het bijzijn van vele aanwezigen werd in de zaal Verburg afscheid ge nomen van dhr. Noteboom, die de Vei- lings als directeur gaat verlaten. Als zijn opvolger werd geïnstalleerd dhr. A. Dommisse. De voorzitter der vei lingsvereniging, dhr. Van der Werff, memoreerde in zijn openingswoord de afgelopen jaren met dhr. Noteboom als directeur. „Deze Noteboom deed het bijzonder goed tussen al onze appel- en perebomen", aldus spreker. Dhr. Note boom was 9 jaar als directeur aan de veiling verbonden. Als geschenk werd een enveloppe met inhoud aangeboden. Dit voor aankoop van een koelkast. De nieuwe directeur, welke ook door dhr. Van der Werff werd toegespro ken, is al vanaf 1943 in dienst van de veiling. Dat dhr. Dommisse tot volle tevredenheid heeft gewerkt, blijkt wel uit het feit, dat er voor dé vakature geen kandidaten zijn opgeroepen. Hier na werd het woord gevoerd door tal van sprekers, o.a. dljr. Rammeloo in de kwaliteit van directeur van de veiling Terneuzen, waar Krabbendijke nauw mee samenwerkt, burgemeester Cnos- sen namens diverse verenigingen en de gemeente, Ir. Hennik, Rijkstuinbouw- consulent, dhr. P. J, Dekker namens de Prov. Comm. van Véilingen, dhr. Lenshoek namens de veiling Goes, dhr. Allewijn namens de handel. Na alle sprekers dankten dhrn. Dommisse en Noteboom voor de vele bloemstukken en gelukwensen. Dhr. Noteboom bood de veiling een bel ten geschenken aan, om het aanvangsuur van het veilen te luiden. Deze had als inscriptie: „Als ik luid, veilt K.E.O. fruit". Kerknieuws. De Kerkeraad der Geref. Gemeente alhier heeft een beroep uitgebracht op Ds. Chr. van Dam, predikant te Rot terdam-Zuid. Opbrengst collecte. De opbrengst van de Zeeuwse col lecte bedroeg 34,50. Raadsvergadering. Dinsdagavond kwam de raad der ge meente bijeen onder voorzitterschap van De voorzitter "van"de" Ned". Chr. Land- burgemeester A. Lokker. Ingekomen arbeidersbond afd. Rilland-Bath, dhr. was een verzoek van de afd. Waarde A. v. d. Klooster, opende en sloot de der Z.L.M. voor het beschikbaar stellen Publieke verkoping. Woensdag werden in de Korenbeurs ten overstaan van notaris J. J. van bijeenkomst met gebed. Kerkbouwactie. De collecte voor de Herv. kerkbouw actie heeft alhier ruim 3900,op gebracht, terwijl nog een toezegging van 400,gedaan is en nog verschei dene girostortingen zullen volgen. van een lokaal van de oude school voor het geven van een tweetal cursüssfen, n.l. gladiolenteelt en ziektebestrijding, wat werd toegestaan. De begroting 1958 moest een wijziging ondergaan in verband met het verplicht verhogen van de huur van de woning van het schoolhoofd, wat heerkomt op 4,80 per maand. Daar de huur voor deze woning volgens de mening der leden veel te hoog ligt, werd aangenomen om vanaf 1 januari '59 deze als ambts woning te verklaren. De begroting 1959 moest op verschillende posten worden veranderd in verband met uitgaven voor aankoop grond en krotwoning en vernieuwing schoolplein kleuterschool. Goedkeuring werd verleend aan een voorstel van B. en W. om over te gaan tot aankoop van een strook grond ten oosten van de achterzijde woningen Parkzicht, ter breedte van 1.80 m, tegen 60 cent per m2, dit voor het leggen van een verharde weg. De be woners aan de westzijde staan een strook grond voor dit doel af voor een eenvoudige afrastering. Aan K. Water man werd optie verlèënd voor eeh strook grond naast zijn sorteerloods van 14 m breed, tegen een vergoeding van 2,50 per half jaar. Subsidie werd toe gekend aan de commissie voor gezins verzorging van de Ned. Herv. Kerk in de Kring Kruiningen voor het in dienst stellen van een gezinshulp. Aan de christelijke stichting voor school- en beroepskeuze wef^U voor maximaal 2 gevallen subsidie verleend 10,per geval. Besloten werd het kleedlokaal op het sportveld te verzekeren, met aantekening dat de S.G.P.-fractie tegen was. Aan dhr. H. Blok werd evenals vorig jaar een vergoeding toegekend voor bezoek aan de b.l.o.-school te Goes van zijn zoontje. Ilh de rondvraag wees dhr. C. Goud op de noodzakelijkheid van het schoonmaken van sloten langs de gemeenteweg Hoofdstraat en vroeg naar de mogelijkheid om meerdere bo men te planten. Hier zal aandacht aan worden besteed. Dhr. J. F. Goud zag gaarne een vroegtijdige toewijzing van de twee te bouwen woningwetwoningen. Besloten werd reeds bij het begin van de bouw dit te dogn. Tevens werd op zijn verzoek besloten op Gawge een lichtmast bij te plïftf&en. Verkoping. In hotel „De Zwaan" werd door no taris J. C. Kram ten verzoeke van de erven Glas-van Maris publiek verkocht het woonhuis met erf en tuin aan de Dijkwelsestraat 57, groot 5 a en 70 ca. Hoogste inschrijver en tevens koper werd dhr. A. Hollestelle uit Yerseke voor de som van 13.333,Voor deze verkoping bestond grote belangstel ling. Om de damtitel. Door de leden van de damclub „Ka pelle" werden voor het persoonlijk dam kampioenschap de volgende partyen gespeeld: H. A. van de VrieA. van der Schraaf 02; Iz. op 'tHofC. Blankenburgh 11; A. van der Schraaf J. C. Walrave 11; Iz. op 'tHof-J. Hoogstrate 2—0; J„HoogstrateC. van Overloop 02; Iz. _op 'tHof—L. Schip per 20; C. Blankenburgh—C. Sulsters Baden. Gedurende de maand september wer den in het badhuis van de vereniging voor wijkverpleging 990 douchebaden genomen. Muzikale rondwandeling. Ter gelegenheid van de „Aktie 1 of 27", welke gedurende de maand oktober door de middenstandsvereniging „Han delsbelangen" wordt gehouden, maakte het muziekkorps „Ons Genoegen" za terdagmiddag een muzikale rondgang door de dorpen Kapelle en Biezelinge. Laatste beker-hengelwedstrijd. De hengelaarsvereniging „De Kapelse Kanaalvissers" hield zaterdagmiddag in het kanaal door Zuid-Beveland haar laatste beker-hengelwedstryd van dit seizoen. Er Werd door 39 leden aan de wedstrijd deelgenomen, die in totaal 4210 gram vis wisten te verschalken. Deze middag werd tevens de grootste bot van dit seizoen gevangen. Henge laar M. Eversdyk Pzn. was de geluk kige. De vis woog niet', minder dan 330 gram. De einduitslag van de beker wedstrijden zal bekend worden ge maakt op de algemene vergadering, die binnenkort gehouden zal worden. Voor het internationaal hengelconcours dat zaterdag 17 oktober in het kanaal door Zuid-Beveland gehouden zal worden, verwacht H.V.K.Kj. grote belangstel ling. Het aantal deelnemers wordt ge schat op rond 250. Voetbal. Een gevoelige nederlaag leed het eer ste elftal in de uitwedstrijd tegen Me- vo I. Met niet minder dan 72 moest de thuisreis aanvaard worden. Welis waar moest Kapelle met een drietal invallers de strijd aanbinden, maar het speelde vooral in de tweede helft een uitermate zwakke wedstrijd. Het twee de Wist het ook niet tot een overwin ning te brengen tegen Colijnsplaatse Boys. Het werd een 43 overwinning voor de gasten. De A-junioren speelden op eigen veld eep wedstrijd tegen Goes A I. Volgens de verwachting won Goes met 2-0. Filmavond. Door de Rekkense Inrichtingen werd dinsdagavond in hét-verenigingsgebouw „Obadja" een filmavond gegeven. De belangstelling hiervóór was matig. Ver toond werd de film „Ontspoord", die het probleem van de jeugd behandelde. Des middags was ér een kindervoor stelling, waarvoor wel grote belang stelling bestond. Gedraaid werd de in de Oostenrijkse Alpen opgenomen film „De geheimzinnige wildstroper", als mede enkele tekenfilmpjes. Propaganda-avond Bijbelkioskvereniging In de consistorie der Ned. Herv. kerk te Biezelinge werd dinsdagavond een propaganda-avond gehouden voor de Ned. Bijbelkioskvereniging. De leiding hiervan was in handen van dhr. Bek- ker, propagandist der vereniging. Er was voor deze avond een gevarieerd programma samengesteld, dat bestond uit solozang van dhr. Henk v. Monsjou uit Bussum, koorzang door het man nenkoor „Zang en Vriendschap" te Ka pelle, declamatie van dhr. Chr. te Win kel en samenzang onder leiding van dhr. Van Monsjou. Van de gelegenheid verzoek-gramofoonplaten te draaien met geestelijke liederen, werd een gre tig gebruik gemaakt. Ds. D. Schneider opende de bijeenkomst en sprak aan het eind een slotwoord. Ds. J?Wan Dijken sprak het dankgebed uit. Van 915 oktober 1959 KRUININGEN. Geboren: Pieternella Lenie, dv. Leendert Jan Paauwe en Pieternella Paauwe; Susanne Jantien, dv. Jan Oljans en Suzanna Neeltje He lena Kramer; Theodorus, zv. Petrus de Blok en Adriana Kesselaar. Huw.aang.Gommert Laurus van de Griek, 23 j. te Rilland-Bath en Marina Harthoorn, 20 j. Overleden: Leendert van der Hart, 48 j., echtgenoot van Dina Lourina Pol derman. Over de maand september 1959 KAPELLE. Geboren: Adriaan, zv. A. de Schipper en L. A. van der Jagt; Eveline Klazina, dv. P. Ganseman en C. Lokerse; Adriana, dv. M. Bruinooge en M. M. C. Blok; Jacob Adriaan, zv. J. van Dalen en A. Ars; Joos Christi- aan Nicolaas, zv. N. A. Griep en T. C. Kole; Jacoba Sara, dv. J. Dekker en A. W. van de Vrie; Yvonne Jeanette Maria, dv. A. de Jager en S. H. J. Nijenhuis. Gehuwd: Frangois Willem Veerhoek, 22 j. te Wolf aartsdijk en Maria Leintje Arnoldia Snoep, 18 j.; Hugo Jan Pol derman, 26 te Kruiningen en Anna Wilhelmina Rietveld, 23 j.; Pieter Ni colaas Oom, 25 j. te Kruiningen en Neeltje Sonke, 19 j.; Frans Klooster man, 31 j. en Jannetje Jacoba Rijn, 22 j.; Izak Leendert Boer, 25 j. te Wol- faartsdijk en Maatje Schipper, 20 j. Overleden: Marinus Landman, 63 j.; Maria van Maris, wed. van M. Glas, 71 j. Met pentekeningen van Hein Kray. Gebonden 4,90. Het is er dan! En men kan z'n hart ophalen aan de nieuwe belevenissen van Maartje de Wit, de onvergetelijke wildebras uit de bekende radioserie „De Jeugd vliegt uit". Dit boek is het derde deel. En hier in is Maartje wat ouder geworden; ze ontdekt onverwachts dat ze geen kind meer is, dat ze plotseling volwassen is geworden. Maar vóór het zover is, schiet ze nog menige bok, haalt ze nog veel dwaasheden uit en ziet ze nog heel wat spoken, figuurlijk zowel als let terlijk. We beleven het stormachtige, bruisende slot van haar bakvistyd. Oude bekenden ontmoeten we en van zelfsprekend Piet, de medisch student, die zo goed fietsen kan repareren... Die twee zijn het zéér eens samen! „Maartje ziet spoken" is een waar dige aansluiting op de voorafgaande delen, het zit vol spanning, het bruist van levenslust en het ademt een ge zonde romantiek. Wij twijfelen er niet aan of dit boek zal met evenveel ani mo „verslonden" worden als „Maartje de Wit" en „Maartje vraagt de aan dacht". Het hele gezin kan weer genieten'. Verkrijgbaar bij Boekhandel van der Peyl.

Scheldebode | 1959 | | pagina 2