Filmnieuws PRIMA LEESBRILLEN Laat het schone WEMELDINGE dezer dagen heropend. De winkel, die naar de eisen des tijds en modern en overzichtelijk is ingericht, biedt op het gebied van de kantoorboekhandel een grote keuze. Ongetwijfeld zal door ve len een bezoek aan deze mooie zaak worden gebracht. Vele bloemstukken versierden de winkel. Van deze plaats wensen wij dhr. en mevr. Hamelink succes. KRUININGEN HANSWEERT niet aan uw oog voorbijgaan. Raadpleeg tijdig uw oogarts, de voorgeschreven bril heeft OPTIE K VAN WILLEGEN R1LLAND-BATH KRABBENDIJKE FEUILLETON Het meisje uit de molenpolder WAARDE KAPELLB-B1EZELINGE Foor naar SCHORE Gevonden voorwerpen. Gevonden een vulpotlood, een dames collier en een bruine pullover. Inlich tingen ter secretarie. Kolentoeslag. Blijkens een in dit nummer opgeno men advertentie kan ter gemeente secretarie weer kolentoeslag worden aangevraagd. De verstrekking geschiedt alleen aan hoofden van gezinnen en alleenstaanden, die een eigen huishou ding voeren. Niet in aanmerking ko men: Personen, die- met uitzondering van een eigen zelfbewoonde woning, meer dan 1000,bezitten; alleen staanden, die meer dan 1400,per jaar inkomen hebben, en gezinnen van twee personen, die meer dan 1800, per jaar inkomen hebben. Nadere in lichtingen worden versterkt ter secre-1 tarie. Aangeraden wordt zoveel moge- lijk bewijsstukken, als eigendomsbewij zen, spaarbankboekjes enz. mede te brengen. Voetbalwedstrijd Zaterdagmiddag om 2 uur zal het elftal van ,,Het Kanaal" de strijd aan binden tegen de racingclub „Scarlet". Dit is het bedrijfsteam van de fa. Gebrs. Lindenbergh, kwekers van de beroem de „Scarlet Pimpernel". Ongetwijfeld zal het aan spanning niet ontbreken, aangezien beide ploegen over goede spelers beschikken. De opbrengst van deze wedstrijd zal worden besteed aan een nog nader te bestemmen liefdadig doel. - Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank alhier werd over de maand september ingelegd een bedrag van 33.773,22; terugbetaald werd 5.064,11. Er werden 4 nieuwe boekjes uitgegeven. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in de maand september ingelegd een bedrag van 130.429,36 en werd terugbetaald 67.778,27. Het saldo spaargelden aan het eind van de maand bedroeg 2.679.085,12. Acht nieuwe boekjes werden uitgereikt. Najaarsvergadering. Woensdag werd door de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Wemeldinge de najaarsvergadering gehouden in het gebouw der Evang. zondagsschool. In die vergadering onder leiding van de presidente mej. J. Dekker, werden di verse verslagen uitgebracht, n.l. door mevr. F. Geluk-de Jonge van de ver gadering te Utrecht, door mej. F. Prins van de voorjaarsvergadering te Vlis- singen. Mevr. E. Dagevos-van Dalen gaf een verslag van de reis naar Lim burg. Als afgevaardigde naar de voor jaarsvergadering te Goes werd benoemd mevr. Ruissaard-van Baal. Ook kwam de najaarsvergadering ter sprake, die op 22 oktober te Utrecht wordt gehou den. Het winterprogramma werd nader besproken. Na de pauze behandelde dhr. W. C. Sinke, verduidelijkt met kleuren dia's, het onderwerp „Kris en kras door Europa". Bij voldoende deelname zal een cursus in Engels en volksdansen worden gegeven. Ook zal een boeken- circulatie worden gehouden. Geslaagd, dus gefelictieerd. Onze dorpsgenoot dhr. J. Kroon slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor het eerste gedeelte van het exa men Gemeente-administratie II. Mars O.K.K. Ter sluiting van het zomerseizoen zal O.K.K. zaterdagavond om 7.30 uur een mars door het dorp maken. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I een uitwedstrijd tegen Spui. Deze wedstrijd die met 4 invallers werd gespeeld, werd verlóren met 32. Zaterdag a.s. trekt het eerste naar Mevo. Als daar niet van gewonnen wordt, gaat het er som ber uitzien voor het eerste elftal. Het tweede elftal speelde thuis tegen Wis- senkerke en won deze wedstrijd met korfbalcijfers, 92. Wissenkerke speel de met 9 man. Zaterdag bindt men thuis de strijd aan tegen Rilland II. De ju nioren bleven de baas over Kloetinge en wonnen met 41. N.C.V.B. De Ned. Chr. Vrouwenbond verga derde in haar gebouw aan de Noorde lijke Achterweg. Mevr. Stomp-Beeftink hield een meditatie over het onderwerp „Goed voorbeeld geven". Dhr. Witte- veen üit Goes behandelde het onder werp „De vrouw en de economie". Collecte. De alhier gehouden collecte voor de Reclassering heeft opgebracht 91,28. Modernisering. De kantoorboekhandelwinkel van on ze dorpsgenoot dhr. W. Hamelink werd Voetbal. Kruiningen II speelde voor de compe titie een uitwedstrijd tegen Middelburg IV. De hoofdstedelingen wonnen deze ontmoeting met 50. Aanrijding. Zaterdagmiddag had in de Zouteweg een aanrijding plaats tussen een brom fiets en een motor met zijspan. De 50- jarige J. Th. B. uit Goes kwam op zijn motor van het erf van het café Nolet gereden en wilde de Zouteweg oprijden. B. schonk niet voldoende aandacht aan het verkeer over die weg, want juist op dat moment kwam de 26-jarige P. A. H. uit Hansweert op zijn brommer aangereden uit de richting van de Ka naaldijk. H. kon niet verhinderen, dat hij met zijn brommer op de motor in reed. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De motor werd slechts licht beschadigd. De brommer, pas 14 dagen in gebruik, liep aan de voorzijde nogal ernstige schade op. Benoeming. Mej. J. J. de Visser alhier is per 1 oktober j.l. benoemd als leidster aan de Nutskleuterschool te Bergen op Zoom. Actie voor een muziektent. Ten bate voor de bouw van een mu ziektent te Hansweert zullen a.s. zater dagmiddag 3 oktober huis aan huis de loten worden verkocht, door leden van de zangvereniging „Zuiderstemmen", bijgestaan door vrijwilligers. „Schelde- galm" zal ter animering een muzikale rondwandeling maken. Voetbal. Afgelopen zondag speelde Hansw. Boys I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Lebo I. Lebo nam de leiding met 01 en na de rust zelfs met 02. Maar al gauw werd de eer gered door Eddy Theenaart en vlak voor het einde werd het 22. Hansw. Boys II speelde tegen Kwadendamme en won met 42. Hansw. Boys B I speelde tegen hun clubgenoten Hansw. Boys B II. Het eerste won met 80. Oostsluis weer in gebruik. Na een week stremming van de oost- sluis, waarbij nieuwe ralis voor de rol deuren zijn aangebracht, is deze zater dag weer in bedrijf gegaan. Schadevaring. Bij het meren is het Nederlandse mo torschip „Leonard Hendrik" op de stei ger voor de middensluis tegen een paal gevaren, waardoor deze ernstig bescha digd werd. Na borgstelling mocht de schipper zijn reis voortzetten. Aanrijding. Maandagmorgen botste een personen auto op een voor hem rijdende tractor op het kruispunt RijkswegStations straat. De bestuurder van de luxe auto, dhr. A. K. uit Oost- en Wets-Souburg schijnt verblind te zijn geweest door het zonlicht. De tractor werd bestuurd door dhr. B. B. uit Kruiningen. De 3 inzittenden van de auto bekwamen lich te verwondingen van glassplinters. In de melksalon van dhr. Polderman werd de eerste hulp verleend. De luxe auto werd zwaar, de tractor licht bescha digd. Opril Grote Markt Goes Teleioon 2039 KAPELLE(Z.B.) Telef. K 1 102-223 Waterproof-schokvrij enz. vanaf f 59.75 Maskeradebal. Zaterdag werd in de zaal van 't Wa pen van Rilland een maskeradebal ge houden, uitgaande van de badminton club „Rillandia" en ten bate van de kas dezer vereniging. Er was een ta melijke belangstelling. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag een uit wedstrijd tegen The Gunners. De Ril- landers weerden zich terdege, hetgeen beloond werd met een 2—1 overwin ning. Rillandia II trok naar Kloetinge II en bracht ook de winst mee naar huis. Ze wonnen n.l. met 20. Rillan dia III speelde te Kapelle tegen het tweede elftal. Ook hier waren de Ril- landers de baas en wonnen met 42. De Rillandse junioren speelden tegen de Krabbendijkse junioren. Deze match eindigde in een gelijk spel, 22. Bond van Plattelandsvrouwen. Woensdag 23 september kwam de afd. Krabbendijke van de Bond van Plattelandsvrouwen bijeen voor het hou den van de najaarsvergadering, onder voorzitterschap van mevr. I. Woutersen ten Have. Allereerst brachten mevr. L. Kakebeeke-Waghto en mevr. Van der Endt-Weststrate verslag uit over het zomereisje naar d^ K.V.T. fabriek te Moordrecht. Daarna werd het winter programma besproken. Hierna volgde een bestuursverkiezing, aangezien de presidente, mevr. I. Woutersen-ten Have reglementair niet herkiesbaar was. Mevr. J. Blok-Dekker werd met grote meerderheid van stemmen tot presiden te gekozen. Als nieuw bestuurslid werd mevr. J. Smallegange-de Koeyer geko zen. Na de pauze vertoonde mevr. L. Roos-Oosten Beekman aardige kleuren dia's over Zwitserland. Voetbaluitslagen. Het eerste elftal van Krabbendijke speelde een competitiewedstrijd tegen Terneuzense Boys. Hoewel Terneuzen aanvankelijk met 10 voorstond, toon de Krabbendijke de sterkste te zijn. Een overwinning van 31 was het re sultaat van hun kordaat optreden. De junioren speelden een wedstrijd tegen hun makkers uit Rilland. Zij deelden de puntjes, 22. Raaüsvergallerlng. Dinsdagavond vergaderde de raad der gemeente voltallig. Een voorstel van B. en W. om de aansluiting van de Oostweg met de Rijksweg dusdanig te verbeteren, dat het verkeer recht op de weg komt bij de kruising, werd z. h.st. aangenomen. Een bijdrage aan Rijkswaterstaat groot 4500,werd hiervoor gevoteerd. Alleen dhr. West- strate zag enige bezwaren. Teveel bochten in de weg en een te groot be drag waren aanleiding voor zijn be zwaren. Tot onderwijzer in vaste dienst werd met alg. st. gekozen dhr. J. J. Korstanje te Goes, zulks onder voor waarde dat deze vrijstelling krijgt van militaire dienst. Tot vakonderwijzeres voor nuttige handwerken, werd mevr. Overbeeke bereid gevonden. Burgemees ter Cnossen sprak woorden van dank voor de diensten die mevr. Overbeke verrichtte tijdens de vakature. Verder werd besloten de nieuwe riolering door de Dorpsstraat en de J. W. Frisostraat door te trekken, plus verbetering van het weg'dek. Hiervoor is een bedrag van 130.000,nodig. Nu er een nieuwe riolering komt, zal de afvoer van het water moeten geschieden door een pers leiding, welke in de Westerschelde uit mondt. Deze komt in het verlengde van de Zuidweg. Hierna was de begroting 1960 aan de orde. Deze blijkt een te kort te hebben van 23.370,63, maar dit tekort kan aangevuld worden uit de algemene reserve, welke na aftrek king nog 10.000, bevat. Er zal bij het Rijk een beroep gedaan worden op een verhoogde bijdrage. Zonder veel geharrewar werd de begroting aangeno men. Dhr. Van Ham informeerde naar het mededelingenblaadje. Dit verschijnt weer aan het eind van het jaar. Dhr. Weststrate was tegen de subsidie voor de muziek en alle posten voor ver zekeringen. Bij de rondvraag informeer Zuidhollandse roman door HENK VAN HEESWIJK 17) Later in de avond kwam het ijs en het drankje en Heieen volgde precies de voorschriften op. De boerin had haar aangeraden een poosje te gaan slapen, maar Heieen wilde er niet van weten. Ze bleef de nacht bij Dirk waken. „Ik ben het gewend", zei ze, „want ik heb brj mijn moeder ook vaak hele nachten opgezeten". Zo was het volk naar boven gegaan. De boer en de boerin hadden nog even naar de patient gekeken, doch deze lag ogenschijnlijk in een rustige slaap, zo dat zij, enigzins gerustgesteld, eveneens r.aar bed waren gegaan. Een klein olielampje verspreidde een spaarzaam licht in de slaapkamer, waar Dirk lag. Onafgebroken hield Heieen het oog op de jongeman, die gedurig onrustiger werd. Hij begon heen en weer te draaien en z'n hoofd te bewegen. Dan legde het meisje haar koele hand op het gloeiend voorhoofd van de lijder, het geen een goede invloed uitoefende, want dan werd hij weer een poosje kalm. Niet tegenstaande gloeide Dirk van de koorts en van tijd tot tijd ververste Heieen het ijs op zijn borst. Een tijdje lag hij dan rustig en dan zat Heieen te denken over het ongeval. Het was eigenaardig, dat er een ongeluk voor- speld was door het zogenaamde luiden van die bel. Ondanks het feit, dat het meisje in het geheel niet bijgelovig was en evenmin als het andere perso neel de bel had gehoord, bleef het een eigenaardig geval. Was het toeval? Was het inderdaad een bestiering van het noodlot? Of was het een misdaad Met een schok werd Heieen uit haar overpeinzingen gestoord: een misdaad Neen, dat kon niet. Hoe kwam ze in eens op zo'n dwaas denkbeeld? Onzin, wie zou de jonge boer met moed wil een balk op het hoofd laten vallen? Zo ver als ze wist had Dirk geen vij de dhr. Weststrate naar enige on bewoonbare huizen, maar de woning nood speelt hier een rol. Dhr. Engelse merkte op dat de oprit aan de Roels- hoek na enkele weken reeds kapot is. Deze zal gerepareerd worden. Voetbalnieuws. Zaterdagmiddag werd alhier een com petitiewedstrijd gespeeld tegen Borssele. Vanaf het begin waren de gasten heer en meester van het veld en was het wel te zien, dat hoe de gastheren ook zwoegden, dit een zware partij zou worden. Doch niettemin, veel doelpun ten waren niet te veroveren. De rust ging in met 20 voor Borssele. Na de rust kwam Waarde wel meer in de aanval, maar een doelpunt kon niet gescoord worden. Borssele kon de doel man nog eenmaal passeren en kwam het einde met een 30 overwinning voor die club. Waarde kan toch tevre den zijn over deze match, gezien het vlotte en sterke spel der tegenpartij. Voetbal. Het eerste elftal, dat zaterdagmiddag op bezoek ging naar Serooskerke, speelde vooral in de eerste helft een prima partij. Na de rust echter zakte het spelpeil snel, wat een gevolg was van het ruwe en forse spel van de gastheren.' Voordat thee gedronken werd, nam Kapelle de leiding door Kousemaker, die met een hard schot doelman Tax het nakijken gaf. Na de rust kreeg Serooskerke in de 17e mi nuut een penalty te nemen, die keeper Spruit wist te stoppen. Met nog 11 mi nuten te spelen was het weer Kouse maker die doorbrak en een diagonaal schot afvuurde, dat de bal in de uiter ste hoek buiten bereik van Tax deed belanden (02)Tlrie minuten voor het eind kreeg de thuisclub haar tweede penalty, die nu door de rechtshalf be nut werd (12). Op eigen terrein speel de het tweede een wedstrijd tegen Ril landia III. Ondanks een overwicht moest Kapelle toch met een 42 nederlaag genoegen nemen. De A-junioren, die een voorwedstrijd speelden tegen Luc- tor A I, wonnen met 70. Voor zater dag staat het eerste elftal een zware tegenstander te wachten. Dan komt na melijk Veere I op bezoek. Het tweede gaat naar Wissenkerke. Korfbal. Op eigen terrein bond Elto I zater dagmiddag de strijd aan tegen haar sterke rivaal Togo I. Na een zeer span nend duel wist Elto tenslotte met de winst te gaan strijken, 74. Grote belangstelling voor moedercursus. Maandagavond werd in het wijk- gebouw de eerste lesavond gehouden van de uit vijftien lessen bestaande moedercursus. Groot was de belang stelling, want niet minder dan 56 moe ders hadden zich hierover aangemeld. Gezien deze grote belangstelling werd besloten de cursus te splitsen in een middag- en een avondcursus. Als do cente zal optreden wijkzuster Fuyk- schot. „Aktie 1 of 27". De middenstandsvereniging „Handels belangen" gaat gedurende de maand oktober een reclamecampagne voeren onder het motto „Aktie 1 of 27". Dit houdt in, dat van de 27 verkoopdagen die deze maand heeft, de vereniging een gemiddelde verkoopdag gaat berekenen met als attraktie, dat op alles wat op deze dag gekocht is, een reduktie ge geven zal worden van 50 ongeacht de grootte van het aankoopbedrag. Het blijft echter niet bij deze aktie alleen, want de gehele campagne wordt at- traktief gemaakt door op alle in deze maand vallende zaterdagen een feeste lijk programma saWien te stellen. Zo zal op 3 oktober een sterrit georgani seerd worden voor brommers .fietsers, wandelaars, auto's en motoren, ja zelfs voor bus- en treinreizigers. Ze zal een oriëntatie-opdracht omvatten, welke zal voeren door de dorpen Kapelle en Bie- zelinge en omliggende binnenwegen. Deze eerste zaterdag zal voqrts op treden de uit 60 personen bestaande Kapelle (Z.-B.) Tel. 0 1102-223 kinderdrumband uit Breda. Deze zullen een mars door de gemeente maken en op verschillende punten een show programma ten beste geven. Op zater dag 10 oktober zal het muziekkorps „Ons Genoegen" een promenadeconcert geven, terwijl op 17 oktober een pijper- dag georganiseerd zal worden. Diverse bekende korpsen zijn hiervoor reeds uitgenodigd. Op deze dag zal voorts een internationaal hengelconcours ge houden worden, hetwelk georganiseerd I wordt door de plaatselijke hengelsport- I club „De Kapelse Kanaalvissers". Schuurtjes afgebrand. Omstreeks kwart voor vijf brak in het schuurtje achter de woning van de heer N. W. aan de Eeweg alhier brand uit. Het vuur, dat gretig voedsel vond, spaarde ook het aangebouwde schuur- tje van mevr. de wed. J. niet. Beide ft brandden dan ook tot de grond toe af. Naar de oorzaak tast men tot nog toe I- in het duister. Wel is bekend, dat vlak j voor de brand in het schuurtje van dhr. W. een pan met aardappelen stond te koken op een petroleumstel. De brandweer van Kapelle was spoedig ter plaatse. Enkele waardevolle gebruiks voorwerpen en huishoudeijlke artikelen werden een prooi der vlammen. De schade kan geschat worden op enkele duizenden guldens, die echter door ver zekering wordt gedekt. WOLPHAARTSPIJKf A.N.W.B. Propaganda-avond. Op 7 oktober a.s., aanvang 8 uur zal Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. in de zaal van Hotel Ossewaarde alhier een propaganda-avond organiseren wel ke zowel voor leden als niet-leden vrij I toegankelijk is. Kinderen beneden de 18 jaar zonder geleide worden echter niet toegelaten. Door middel van een gezellig praatje, de vertoning van en- t kele interessante reis- en verkeersfilms en een eenvoudige expositie van bonds- uitgaven en bladen, zal op prettige wijze doel en werk van de A.N.W.B. j en de zo populaire Wegenwacht nader worden toegelicht. Vrijdag, zaal Nolet, Yerseke: Audie Murphy, de man met de stalen zenuwen in een origineel en onderhoudend wild west verhaal, „De slag om het vrou wenfort". Terwijl in Amerika de bur geroorlog woedt, besluit de noordelijke kolonel Chivington tot een ongerecht vaardigde „strafexpeditie tegen de In dianen. Zijn luitenant Hewitt voorziet dat hierna de roodhuiden hun strijdbijl op zullen graven en haast zich naar zijn geboortestreek in Texas, waar al leen vrouwen en kinderen zijn achter gebleven, terwijl de mannen in het zui delijke leger vechten. Hij verzamelt hen en maakt een strijdbare groep van hen. De bandieten denken het vrouwengarni- zoen te kunnen ringeloren manr komisa van een koude kermis terug. Een af mattend beleg volgt en de munitie dreigt op te raken. Na een felle strijd wacht Hewitt bij zijn regiment de krijgsraad, maar inplaats van dat slaat Ann Martin hem in de boeien van het huwelijk. Een origineel en onderhou dend wild-west verhaal. Vrouwen op de barricaden tegen bloeddorstige Indianen. Op zaterdag om 4 uur een spannen de en komische jeugdfilm „Het geheim van de toverknikker". Om 6.45 en 9 uur een kleurenfilm uit het fantastische tijdperk der bepluim- de ruiters, die onder kleurige vanen uit duistere burchten uitreden. Deze film verhaalt over de sensationele levensloop van een jongen uit het volk, die rech terhand des konings werd. Boeiend en spannend van begin tot eind. Zaterdag 3 oktober, 4 uur, 6.45 uur en 9 uur in het dorpshuis de film „Fanfare". Het is volledig overbodig deze film aan te bevelen, want de tien tallen prolongatie's in heel Nederland bewijzen wel dat dit zo maar niet een film is, maar „Fanfare". Het verhaalt over een fanfarekorps „Kunst en Vriendschap" in Lagerwiede, een plaats je dat tegen Giethoorn ligt. In het mu ziekgezelschap vormen zich twee par tijen. De ene partij was vierkant voor Krijns (Bernhard Droog), al waren zij het er wel over eens dat hij steeds weer bij dezelfde passage met een vals nootje op zijn hoorn het hele effect verknoeide, maar, vonden zij, daarom hoefde Geursen (Hans Kaart) niet zo hatelijk te lachen. De andere partij stond vierkant achter Geursen. De strijd werd zo hevig, dat zij elkaar met bom bardon en hoorn te lijf gingen. Kort en bondig: de gekste dingen gebeuren daar in dat vredige ^agerwiede. Voor af o.a. de bijzonder mooie kleurenfilm van Bert Haanstra: „Glas". anden. Hij had wel eens woordenwisse ling met deze of gene, maar dat was toch niet een motief, om dadelijk mis dadig op te treden. En werkelijke ruzie had ze Dirk nooit zien maken. Neen, dat denkbeeld moest ze zich uit het hoofd bannen. Wie zou Dirk zoiets kun nen aandoen? 'tWas natuurlijk louter een ongeluk, maar toch, maar toch... „Je zult haar voortaan met rust laten". Heieen schrok op. Dirk werd weer onrustig en begon te ijlen. Ze legde haar koele hand weer op zijn voor hoofd, hij mocht immers niet spreken, had de dokter gezegd, want dan kon de wond weer gaan bloeden. En nu had hij toch gesproken, zij het dan ook in koortstoestand. „Je blijft van het meisje af; ze is geen gewone meid, ze is een huisge noot". Wat moest ze doen? Hoe kon ze dat ijlen doen ophouden „Dirk", riep ze zacht: „Dirk". Maar de zieke antwoordde niet, hoewel hij door haar stem weer rustiger scheen te worden. Je blijft van het meisje af, had hij gezegd, ze is geen gewone meid, maar een huisgenoot. Wat zou hij daar mee bedoelen? Och, het was onsamenhan gend; in zo'n toestand wist je niet, wat je zei. Of zou hij haar bedoelen? Je bent geen gewone meid, maar zult als een huisgenote behandeld worden, had hij gezegd, toen ze pas op de Beldam ge komen was. Maar... Plotseling ging haar een licht op. Thijs Vermeulen'. Die bedoelde hij. Ze had immers Thijs de deur uitgeslagen met een nat stuk wasgoed, hetgeen Dirk had gezien, want naderhand had de jonge boer Thijs onderhanden ge nomen over zijn onbeschoft gedrag je gens haar en hem, die altijd de varkens verzorgde, naar het land gestuurd om stekels te hakken. Ja, Thijs had wel een hekel aan de jonge boer, maar tot zoiets verschrikkelijks zou hij toch niet in staat zijn! Dat kon ze niet geloven. Neen, die gedachte wierp ze ver van zich. En die goeie Dirk, die voor haar in de bres was gesprongen lag hier nu met ijlkoorts, machteloos. Plotseling opende hij z'n ogen en keek haar een moment doordringend aan. „Heieen", riep hjj. Dadelijk legde zij haar vinger op zijn mond. „Stil, Dirk, niet spreken, dat is niet goed. Zijn ogen kregen een angstige uit drukking. Tastend zocht hij haar hand „Heieen, ik ben zo bang, zo bang..." Ze greep onmiddellijk zijn hand vast. „Je hoeft niet bang te zijn, Dirk. Ik blijf toch immers bij je? Ik ben er nu toch ook?" Ze trachtte kalm te blijven, maar in wendig vreesde ze, dat de wond wgeij zou gaan bloeden. Hij sloot de ogen. „Dan is het goed", prevelde hij. „Blijf bij me, Heieen, ik kan je niet meer missen. Ga niet weg". Nee, ik ga niet weg. Ga maar rustig slapen, Dirk, ik blijf steeds bij je. Wil je nog wat drinken?" Hij knikte. Ze gaf hem wat fris wa ter te drinken, bevochtigde z'n hoofd en polsen en vatte op nieuw zijn hand. „Zo, Dirk, nu moet je weer kalm gaan slapen. Ik blijf bij je". Hij knikte nog eens. „Het is goed, Heieen, blijf bÜ me' want ik houd zoveel van je". (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1959 | | pagina 2