fP.h PcLikPwuh ten YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE KRABBENDIJKE BURGERLIJKE STAND Korfbal. Heden speelt het senioren twaalftal van „Volharding" de thuiswedstrijd te gen no. 2 van de ranglijst, Zeelandia I uit Hansweert. Omtrent de uitslag valt niet veel te zeggen, doch aan spanning zal het vermoedelijk niet ontbreken. In de uitwedstrijd werden de punten ge deeld (33) en thans zal het wellicht weer niet ver van een gelijk spel af liggen. Indien „Volharding" de laatste twee nog te spelen wedstrijden echter in winst weet om te zetten, zijn ze kampioen. Ook de aspiranten moeten nog twee wedstrijden spelen en indien zij daaruit in totaal drie punten be halen, zijn ze kampioen. Heden moeten ze hun laatste uitwedstrijd spelen, te gen S.S.S. uit Colijnsplaat. Hopenlijk brengen ze de punten weer mee naar huis Zie verder advertentie. P. de Koeyer boekt fraai succes bij het handboogschieten. Dat onze Zeeuwse jeugdkampioen P. de Koeyer nog steeds in een uitsteken de vorm verkeert, heeft hij vorige week weer bewezen tijdens de nationale jeugddag van jeugdkampioenen in het handboogschieten, welke onder auspi ciën van de Nederlandse Bond van Handboogschutterijen door de schut tersvereniging „Stiphouts Welvaren" aldaar werden georganiseerd. 28 jeug dige kampioenen uit de diverse distrik- ten bonden hier de strijd aan. Er werd j geschoten in acht banen, terwijl er twee 1 series van 25 schoten gemaakt moes ten worden. Ondanks dat Piet nog niet helemaal gewend is aan zijn nieuwe boog, welke hij pas enkele weken be zit, wist hij in deze 2 series met resp. 176 en 165, totaal 341 punten beslag te leggen op de 15e plaats. A. Loden uit Venraay werd met 206 en 212, totaal 418 punten de overwinnaar. Een mooi succes dus voor Piet, die tevens nog een vermelding kreeg als de verst ko mende deelnemer. Het volgend seizoen komt Piet uit bij de senioren en on getwijfeld zal hij ook daar tot zeer goede prestaties komen, gezien het enthousiasme en doorzettingsvermogen wat hij bezit, daar hij praktisch elke avond in de „doel" enige series gaat maken. Piet, zo doorgaan en veel suc ces! V oetbalnieuws. Vorige week zaterdag trokken de ju nioren B naar Hansw. Boys B. Ook nu ging het niet zo best en met een 62 nederlaag keerden zij terug. Yerseke III won zijn eerste wedstrijd thuis tegen Kloetinge II met 62. Een verdienste lijk resultaat, al heeft dit elftal nog enkele zwakke plekken, zodat we onze verwachtingen niet al te hoog stellen. Yerseke I speelde zondag op eigen veld een vriendschappelijke wedstrijd tegen de 3e klasser R.C.S. uit Souburg. Het was alweer een poosje geleden dat we Yerseke I in eigen omgeving tussèn de lijnen zagen. Hierdoor viel de voor uitgang van het spelpeil van dit elftal des te meer op. Het werd een verdien de 21 overwinning voor onze jongens. Voor dit weekeinde staat er een vol ledig programma te wachten. Zaterdag kunnen we thuis beide juniorenelftallen zien spelen en wel de B junioren tegen Kruiningen B en -de A junioren tegen Wolf aartsdijk A. Yerseke III gaat de Westerschelde over om de strijd aan te binden tegen Driewegen (bij Temeuzen) Zondag speelt Yerseke I zijn eerste thuiswedstrijd in deze competitie en wel tegen Oostburg. Over het algemeen ligt het spel van Oostburg Yerseke niet zo goed en bovendien is Oostburg stellig geen zwakke tegenstander. Wan neer men de gasten niet onderschat, zien we echter voor Yerseke I wel een overwinning. Yerseke II tenslotte speelt uit tegen Volharding I te Ovezande. Een zware opgave voor Yerseke om deze wedstrijd te winnen. in de reparatiekosten van vervoer middelen en machines, enz. enz. Finan ciële hulp werd in totaal verleend aan 174 minder-validen en tot een bedrag van 362.159,34 op A.V.O.-initiatief bij eengebracht. Sta er even bij stil hoe veel kwartjes en dubbeltjes en ja, ge lukkig ook guldens en rijksdaalders de A.V.O.-collectebussen moeten bevatten om dit alles mogelijk te maken. En vindt U niet, dat onze gehandicapte medeburgers ook récht hebben op een kans een zoveel mogelijk normaal le ven te leiden? Weet dan, dat ongeveer 8 van elke honderd Nederlanders op enigerlei wijze gehandicapt zijn en dat gedurende 1958 bij de A.V.O. 7151 per sonen stonden ingeschreven. Daarvan werden er 413 geplaatst in particuliere en overheidsdienst en op beschuttende werkplaatsen, 64 aan huisarbeid gehol pen, 221 aaneigen bedrijf of nering en 2159 op velerlei andere wijze. Weet dan ook, dat er dus nog 4239 hulp zoekenden bleven ingeschreven en dat dit aantal elk jaar weer stijgt tot 7 8 duizend! Sta er even bij stil hoeveel er komt kijken om hen een redelijke kans op arbeid en levensgeluk te ge ven. Sta er even bij stil, bij uw ge handicapte landgenoten, en help hen die kans te geven door de A.C.O.-col- lecte in de week van 28 september tot 3 oktober a.s. mild te gedenken. Geeft wat uw hart U ingeeft! Gevonden voorwerpen. Gevonden een damespolshorloge. In lichtingen ter secretarie. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I een thuiswedstrijd tegen Veere I. Voor de rust ging het spel gelijk op, gezien de ruststand, 22. Na de rust waren wel de schietkansen gelijk, maar Veere wist ze beter te benutten en won dan ook deze sportieve wedstrijd. Eindstand 34. Wemeldinge II speelde uit tegen S.V.D. H. S.V.D. werd overspeeld en Wemeldinge won glansdijk. Eindstand 03. Wemeldinge B II moest in de Boys A I zijn meerdere erkennen en verloor met 10. Zaterdag speelt We meldinge II thuis tegen Wissekerke I, terwijl het eerste elftal naar Spui op bezoek gaat. Om van Spui een puntje mee' te brengen zal wel niet lukken, alhoewel het is en blijft voetbal en met iets meer geluk dan in voorgaande wed strijden zit er misschien nog een puntje in. Sta er even bij stil! Kunt U gaan en staan waar U wilt en horen en zien wat U wilt? Zo ja, gelukkig dan maar, want dan loopt U geen kans op een plaatsje in het jaar verslag van de A.V.O. (De Nederland se Vereniging Sociale Zorg voor Min der-validen) In het jaarverslag wordt namelijk gesproken van het verstrek ken van 18 rolstoelen, 36 invalide wagens al of niet gemotoriseerd, 20 auto's en scootmobils voor degenen die er het slechtst aan toe waren. Ook is er sprake van 2 bestelwagens, 5 motor carriers, 1 aanhangwagen en ook nog een paardewagen; dit alles teneinde de betrokkenen een zelfstandig bestaan te verschaffen. Die zelfstandigheid werd ook bevorderd door bijdragen in han- delsgeld, verbouwingskosten en derge lijke in 34 gevallen. Voor een aantal minder-validen, die aan huis gebonden waren, werd voor lonende huisarbeid gezorgd, waartoe in 8 gevallen de aan schaffing van brei- en ladderophaal machines nodig was. Voor 10 personen werden studiekosten betaald; 12 gehoor apparaten werden verstrekt en aan 9 personen de nodige kunstledematen. Een aantal ingeschrevenen werd voorts nog gehoipen door bijdragen in de ver- pleegkosten in een revalidatie-centrum, Voetbal. Vorige week speelden zowel Kruinin gen I als II thuis, en wel resp. tegen Volharding 1 en II. In beide wedstrij den was de ruststand 10 voor Krui ningen, terwijl de einduitslagen waren dat Kruiningen I en 51 en Kruinin gen II met 40 had gewonnen. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kruiningen be sloot in zijn op dinsdagavond gehouden vergadering tot aankoop van de garage van dhr. C. C. de Jonge alhier. Deze garage vormde voor het verkeer van de Hoofdstraat naar de Brouwerijstraat een ernstig obstakel. Bovendien zal ook uit aesthetisch oogpunt een be langrijke verbetering worden verkre gen. Omtrent de kosten, die gemaakt zullen moeten worden voor de aange bouwde woning, kunnen B. en W. thans nog geen raming maken. Deze zullen echter zo laag mogelijk worden gehou den, omdat de desbetreffende woning toch reeds aanmerkelijk in waarde zal stijgen als de garage is verwijderd. Z. h.st. besloot de raad het voorstel van B. en W. te aanvaarden. Eveneens z.h. st. werd besloten tot het aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, groot 214.000,te gen een rente van 4% Deze gelden zijn benodigd voor de aankoop en het bouwrijp maken van grond in het uit breidingsplan Eindje de Rondte. Te Hansweert werd een perceel grond aangekocht van dhr. J. Nelis. Dit per ceel is gelegen achter de openbare la gere school en zal hopenlijk spoedig kunnen worden aangewend voor de bouw van een nieuwe school. De leden van de commissie van advies, bedoeld in de woonruimtewet, t.w. mej. H. Burger, dhrn. M. J. Ie Clercq, A. West- strate, P. A. Westdijk en A. Kievit wer den allen herkozen. Ook dhr. J. L. F. Kaijser werd herkozen als lid van de commissie van toezicht op het sport terrein. In de rondvraag werd door dhr. A. Weststrate (P.v.d.A.) een belangrijk punt aangesneden, waaruit nog een vrij lange discussie ontstond. Weststrate informeerde n.l. naar de mogelijkheden tot verbetering van de accomodatie van de haven en kaden te Hansweert. Een lijndienst op Engeland overweegt thans de mogelijkheid om Hansweert als voor haven te gebruiken. De bestaande ac comodatie is weliswaar tamelijk ge brekkig, maar zou niettemin bruikbaar zijn. Deze rederij onderzoekt thans het vervoersaanbod. De voorzitter, burge meester A. Schipper, zegt, dat Krui ningen niet is aangewezen als ontwik kelingskern, en dat zulks een ernstig nadeel is. Dat Goes als zodanig wel is aangewezen en daardoor gemakkelijker zal kunnen komen o.a. tot de aanleg van een insteekhaven, ondanks het feit dat onlangs in het landbouwblad van de Z.L.M. werd vermeld dat 60 van alle landbouwprodukten, die in Zeeland worden verscheept, te Hansweert wor den verladen, kan slechts bevreemding verwekken. Dat het gemeentebestuur ongeveer 6 maanden geleden aan Ged. Staten inlichtingen inwon over een mo gelijkheid tot aanleg van een insteek haven in het kanaal door Zuid-Beveland en tot nu toe hierover niets vernam lijkt ongelofelijk, maar is niettemin waar. B. en W. overwegen thans per soonlijk contact op te nemen met Ged. Staten. De raad vroeg zich af hoe het mogelijk is, dat Goes grote plannen kan maken voor havenoutillage voor coasters, terwijl te Kruiningen zelfs de geringste verbetering bij de Rijkswater staat op bezwaren stuit. Bovendien zal Goes in de toekomst door het kanaal door Zuid-Beveland open vaarwater moeten vinden, immers het Deltaplan zal de Oosterschelde afsluiten. Men dient zich ernstig af te vragen of hier met verschillende maten wordt ge meten. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C. V.B. vergaderde onder leiding van de nieuwe presidente, mevr. C. Koolstra- Steketee. Als bestuurslid werd gekozen mevr. A. van Langevelde-van Weele. De vroegere gewestelijke presidente, mevr. De Jong-Bikker te Middelburg sprak over „Arbeidsvreugde". Zoutwaterschade. In het dorpshuis sprak een vertegen woordiger van de N.V. Rath Doode- heefver over de zoutschadebehandeling en de regeling van de vergoeding door het Rijk. Genoemde firma, die als be hangselfabrikant veel met vochtige en zoute muren te maken heeft, maakt reeds meer dan 20 jaar studie van dit probleem. De uiteenzetting hierover was duidelijk en zeer interessant. Wordt Hansweert tussenhaven? De Hollandse Stoomboot Maatschap pij N.V. in Amsterdam, die een vracht- dienst onderhoudt op Shoreham (En geland), heeft een marktonderzoek gehouden in Zeeland, voornamelijk Zd.- Beveland. De maatschappij ziet in Zd.- Beveland een mogelijkheid als export- gebied voor groenten en fruit naar Engeland. Zij heeft nog niet kunnen beslissen om Hansweert als tussenhaven te gebruiken. Voetbal. De Boys zijn er niet in geslaagd winst te behalen uit de wedstrijd tegen de Grenswachters, ze verloren n.l. met 20, hoewel het tot de laatste minuten duurde eer de nederlaag een feit was, want het bleef tot vijf minuten voor het einde met een 10 achterstand mo gelijk de gelijkmaker in te schieten. Door het fantastisch keepen van de Grenswachter doelman en het zeer har de spel der verdedigers lukte het de Boys-aanval echter niet te scoren. Spe len de Boys echter steeds zo enthou siast als in deze wedstrijd, dan kunnen ze toch wel met vertrouwen de compe titie ingaan. A.s. zondag ontvangen ze de kampioen van het vorig seizoen Le- wedorpse boys, deze wedstrijd is bedoeld als oefenwedstrijd daar beide verenigin gen deze dag vrij zij?! van competitie voetbal, toch mogen we wel een inte resante wedstrijd tegemoet zien, daar Lewedorp met zijn midvoor Raas altijd voor de nodige spanning kan zorgen. Hansweertse Boys II speelt voor de competitie tegen Kwadendamme I, deze wedstrijd vangt aan om half drie. Hansw. Boys II speelde afgelopen zondag tegen Cortgene en verloor daar met 31. De junioren van B I wonnen van We meldinge B I met 10. B II won van Yerseke BI met 62. Krijgt Hansweert een muziektent? In tegenstelling tot de meeste Zuid- bevelandse dorpen bezit het dorp Hans weert geen muziektent. Wanneer voor festiviteiten, sportevenementen e.d. een beroep moet worden gedaan op muziek- en zangvereniging of andere verenigin gen om in het openbaar op te treden, moet telkenmale een provisorisch bouw sel worden opgericht. Teneinde aan deze onhoudbare toestand een einde te maken, is door de plaatselijke vereni gingen in beginsel besloten om met de toegezegde medewerking van het ge meentebestuur te trachten een muziek tent te verkrijgen. Uit de besturen der plaatselijke verenigingen, o.a. Kon. Har monievereniging „Scheldegalm", zang vereniging „Zuiderstemmen", oranje vereniging „Prinses Beatrix", wieier- comité „Hansweert" en „Hansweertse Belangen" is een actiecomité gevormd, zich ten doel stellende om bij de op handen zijnde jubilea van de muziek- en zangverenigingen gebruik te kunnen maken van een voor Hansweert pas sende tent. Door bedoeld comité zijn diverse burgers en zakenlieden verzocht de actie financieel te steunen, terwijl verder een verloting zal worden geor ganiseerd. Wij wensen Hansweert veel succes met deze actie. groting 1959 en een voorstel om het kruispunt RijkswegOostweg dusdanig te verbeteren, dat er beter uitzicht op de Rijksweg is bij het oprijden hiervan. Auto in de sloot. Nabij het tennisveld aan de Rijksweg kwam dinsdagavond een grote Duitse vrachtauto met aanhangwagen in de sloot terecht. Oorzaak hiervan was dat een passerende auto, afkomstig uit Heinkenszand en bestuurd door mej. J. Cappon, te laat een tegenligger, die zonder licht reed, opmerkte en de vrachtwagen sneed. Hierdoor ontstond een kleine botsing, maar de vrachtwa gen week uit naar rechts, waardoor hij in de sloot terecht kwam en ernstig werd beschadigd. Wonderwel liepen de chauffeur en zijn bijzitter slechts lichte verwondingen op. De andere morgen heeft een takelwagen van de A.M.Z. het hele stel op de weg gezet en weg gesleept. Vergadering Vrouwenbond. De N.C.V.B. vergaderde voor de eer ste maal in dit seizoen. Als spreker voor deze avond was uit Arnemuiden overgekomen Ds. Poelman, welke als onderwerp had „De dokter aan een ziekbed, wat een sterfbed wordt". Dit belangrijke onderwerp werd uitvoerig door de spreker toegelicht. De presi dente deelde mede, dat op D.V. 20 ok tober de jaarvergadering wordt gehou den. Geslaagd. Te Bergen op Zoom slaagde voor ty piste mej. Anneke Kopmels alhier. Voetbal. Zaterdagmiddag werd op eigen veld een competitiewedstrijd gespeeld tegen Rilland III, welke eindigde met 31 voor Waarde. De eerste overwinning in dit seizoen. Het was een matige wed strijd met enkele goede momenten. In het laatste kwartier moest wegens een verzeerde voet een Rillandse speler op geven en werd met tien man verder gespeeld, waarin ze nog een doelpunt wisten te maken. Zaterdag is er weer een thuiswedstrijd, tegen Borssele, wat een zware partij belooft te worden. Filmavond. Zaterdagavond werd in het parochie huis „De Ark" een film vertoond, ge titeld „Romance am Blauen Meer", die zeer in de smaak viel van het publiek. Concert. Zaterdagavond arriveerde het mu ziekgezelschap „Haecht" uit België, op weg was naar het fruitcorso in Goes, waar zij muzikale medewerking moesten verlenen. Bij het gemeentehuis liet het korps zich horen, waarbij een goede belangstelling van de burgerij was. Na afloop werd een koffiemaaltijd gebruikt in het café ,,'t Wapen van Rilland". Vervolgens werd de reis naar Goes voortgezet. De bedoeling was om ook nog een muzikale wandeling door het dorp te maken, doch aangezien ze een uur te laat arriveerden, moest dit deel van hun programma vervallen. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag tegen V.V.N. De Rillanders waren niet op gewassen tegen de Brabantse ploeg. De Brabanders versloegen Rillandia met 51. Rillandia II bond de strijd aan met de club uit Kats. Ook in deze match moesten de Rillanders het loodje leggen. Kats won met 3—0. Rillandia III speelde tegen Waarde. Ook deze club moest een nederlaag accepteren. Waarde won met 30. Auto-ongeval. Bij het afslaan van de rijksweg naar de Westweg nabij het Shellstation, werd dhr. P. v. d. Maas aangereden door een achterop komende auto, bestuurd door P. Rodegem uit Heerlen. Deze bemerk te de voor hem stilstaande auto te laat en een botsing was onvermijdelijk. Beide auto's werden ernstig beschadigd, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Voetbaluitslagen. In het kader van de voetbalcompe titie speelde Krabbendijke I tegen Wol- faartsdijk I. Geen van beiden kon de ander de baas. De eindstand was 11. Het tweede elftal bracht het er tegen Nieuwdorp II minder goed af. Zij ver loren met 60. Raadsvergadering. De raad der gemeente komt dinsdag avond om 8 uur bijeen in openbare zit ting. Het voornaamste punt op de agenda is het aanbieden van de begro ting 1960. Verdere punten zijn o.a. het benoemen van een onderwijzer aan de openbare lagere school, wijziging be de nieuwkomers het een en ander ver telde over de structuur en levensge woonte van de gemeente. Vervolgens werden diverse tekeningen voorgelegd van de woningen die voor dit personeel gebouwd zullen worden. Vooral de da mes toonden hiervoor grote belang stelling. Verder op de dag bracht men nog een bezoek aan de veiling en maak te men een rondrit door de boomgaar den en de gemeente, 's Middags bracht men een bezoek aan Walcheren, waar o.m. de Deltawerken in ogenschouw werden genomen te Veere en Vrouwen polder. Ook des zaterdags bracht men nog diverse bezoeken, o.m. aan de stad Goes. De nieuw te vestigen bewoners toonden zich uiterst tevreden over hun nieuwe gemeente van vestiging. Collecte. De te Kapelle-Biezelinge gehouden collecte voor de kankerbestrijding heeft opgebracht 428,25. Marsoefening „Ons Genoegen". Donderdagavond maakte het muziek korps „Ons Genoegen" een muzikale rondgang door de gemeente. Het korps rukte niet uit voor het brengen van een serenade of iets dergelijks, doch het deed dit om wat meer marsroutine op te doen. Dat een en ander vooral bij de jeugd belangstelling trok, behoeft geen nadere verklaring. A. J. v. WILLEGEN Gzn. - w. m - iup<Ue lb. Voetbal. Op eigen terrein speelde zaterdag middag het eerste elftal haar derde competitiewedstrijd, tegen Hoek I, die een 53 overwinning opleverde voor de gasten. Kapelle liet in de eerste helft het beste spel zien, maar in de tweede helft bleken de rollen omgedraaid. De rust ging in met een 21 voorsprong voor Hoek. Kousemaker scoorde vlak voor de rust de gelijkmaker, die de scheidsrechter afkeurde wegens buiten spelpositie. Het tweede elftal, dat op bezoek ging naar Borssele, moest met 50 het onderspit delven. De B-juni- oren verloren van Krabbendijke B I op eigen veld met 30, terwijl de A-juni- oren een 21 overwinning meebrachten uit Kloetinge. Om de damtitel. De leden van de damclub „Kapelle" begonnen deze week met het spelen van de onderlinge damcompetitie. Slechts een viertal partijen konden worden uit gespeeld, waarvan de uitslagen als volgt zijn: C. van LiereL. Schipper 20; J. J. GansemanH. A. van de Vrie 02; Chr. KorstanjeL. Schipper 20 en C. van LiereIz. op 't Hof 02. Wedvluchten. Door de postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" werd deelge nomen aan een tweetal wedvluchten, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Jonge duiven Parkeston, afstand 193 km, snelheid eerste duif 835.14 m per minuut. 1, 2 en 8 J. op 'tHof; 3 J. H. C. Poley;; 4 J. L. de Jager, allen te Kapelle; 5 B. Vuyk, Wemeldinge; 6 P. I. Butler, Biezelinge; 7 M. Pieterse, Wemeldinge; 9 Jac. Schrier, Kapelle; 10 J. Ridderhof, Wemeldinge. Jonge duiven Chateauroux, afstand 546 km. 1 en 3 M. Pieterse, Wemeldinge; 2 J. L. de Jager; 4 J. op 'tHof, beiden Ka pelle. Brandje. Zaterdagmiddag omstreeks half vier brak op tot nog toe onverklaarbare wijze brand uit in een houten schuur tje van dhr. J. L. de Jager aan de Goessestraat. Ondanks het feit dat de meeste leden van de brandweerploeg naar het fruitcorso te Goes waren, wist men toch een tweetal leden van de brandweerploeg te bereiken, die ge holpen door omstanders en omwonen den het vuur vlug meester wisten te worden. In het schuurtje bevonden zich een stapel spoorbiels, waaraan het vuur gretig lekte. De schade bedraagt en kele honderden guldens. Een vroege Sint-Nicolaas. Een vroege Sint-Nicolaas werd het dinsdag voor de bewoners van de be jaardentehuizen uit Kruiningen, We meldinge, Yerseke, Kattendijke en Ka pelle. Des middags verscheen er name lijk een deputatie van de veilingsver eniging „Kapelle-Biezelinge en Omge ving", welke fruit aan kwam bieden afkomstig van de praalwagen waar mede men vorige week had deelgeno men aan het fruitcorso te Goes. Bij het aftuigen van de wagen, besloot de vei ling om het vrijgekomen kwaliteits- iruit, ruim 500 kg appelen, peren, prui men en druiven, aan te bieden aan de bejaardentehuizen in hun rayon. Dat deze vroege St.-Nicolaassurprise bij de oudjes een goed onthaal vond, behoeft verder geen betoog. Cor Oostroms personeel bezocht Kapelle Vrijdag en zaterdag bracht, het staf personeel van de Cor Oostroms Con- servenfabriek zoals bekend gaat deze fabrikant te Kapelle een nieuwe fabriek bouwen een bezoek aan Kapelle. In hoofdzaak gold het bezoek een verken ningstocht. Vrijdagmorgen werd het gezelschap op het gemeentehuis ont vangen door burgemeester H. G. van Suylekom, die na een welkomstwoord Van 1825 septembeer 1959 YERSEKE. Geboren: Suzanna Jozina Maria, dv. Marinus Witkam en Jaco- mina Maria Doene; Johannes Jacob, zv. Ferdinandus Zoeteweij en Pieternella Wilhelmina van Oost. Overleden: Clasina Siereveld, 73 j. Huw.aangifte: Marinus Philippus van Stee, 26 j. te Bruinisse en Sara Maatje de Jager, 21 j.; Jan Jacobus Hoekman, 25 j. en Jacoba Kosten, 20 j. Van 18—25 september 1959 KRUININGEN. Geboren: Geertruida Agatha, dv. Aldert Anne Wilko Koop en Helena Maria Modderkreeke. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 u.: Ds. J. v. Leeuwen, Krabbendijke Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Vasseur, Kampen. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Kapiteine C. J. Bijl. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. W. C. van Burgeler. 2.30 uur: Ds. D. Schneider, Biezelinge. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. 6.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Rilland-Bath 10 uur: Ds. C. den Engelse. 2.30 uur: Ds. J. Brgnsgeest, Hansweert Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Ribberink, Over- schie. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Penninga, R'dam. Krabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 2.30 uur Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing. 2 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. A. J. Moojj, Schore. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Bieeelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. D. Schneider. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. P. Braridsma uit Sneek.

Scheldebode | 1959 | | pagina 2