Prcseh* hesnden PRIMA LEESBRILLEN ZENUWRUST Tube95ct Hamea-Gelei YERSEKE nodig voor rustig denken en werken en goede nachtrust Mijnhardt's Zenuwtabletten WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Voor naar WAARDE KAPELLÉ-BlEZiiLlNGE Prijzen vlootschouw. Door de hiervoor aangewezen jury werden tijdens de vlootschouw op don derdag 3 september voor de mooist en best versierde schepen de volgende prij zen toegekend: 1. ZZ 9; 2. YE 64; 3. WR 198; 4. TH 18; 5. YE 7; 6. YE 194; 7. YE 20; 8. YE 4; 9. YE 156; 10 YE 96. De ZZ 9 van Gebrs. Schot uit Zierikzee wist voor de derde ach tereenvolgende maal beslag te leggen op de wisselbeker en heeft deze nu de finitief in haar bezit gekregen. Bridgen. Woensdag werd in hotel Nolet de eerste bridgedrive gespeeld voor dit seizoen. Ie prijs mevr. Van den Berg dhr. J. Bom; 2e pr. Dhrn. HuijsseVan den Berg; 3e pr. Dhrn. MeeuseVan den Berg. Dezelfde avond werd er ook een board script wedstrijd gehouden. Ie prijs mevr. Bom; 2e pr. mevr. Os- sewaarde; 3e pr. mevr. De Jager. Gevonden voorwerpen. Gevonden een paar kinderklompjes en een kunstgebit. Terug te bekomen ter gemeentesecretarie. Opbrengst collecte. Tijdens de feestelijkheden vorige week donderdag werd in onze gemeente de Zeeuwse collecte gehouden, die bruto 159,99 opbracht. De ongetwijfeld vele gevers en geefsters en collectrices van af deze plaats dank. Slot Zeeland Presenteert. De feestelijkheden rond Zeeland Pre senteert IV werden vrijdagavond be sloten. Om half acht maakte de op tocht, begeleid door de harmonie „Mo zart" nog een korte route door het dorp, waarbij ook een bezoek werd ge bracht aan de Burenpolder, die men de vorige dag niet kon opnemen in de route. Van half negen tot tien uur gaf de mandolinevereniging „Excelsior" on der leiding van haar dirigent dhr. B. Leijs een populair concert op de Paar denmarkt, waarvoor heel veel belang stelling bestond. In de pauze werden de prijzen van de optocht bekend ge maakt en uitgereikt. De uitslag was als volgt: 1. Buurtver. Dam, 107 pnt. 2. Buurtver. Stenge, 96 pnt.; 3. Vissers ver. Yerseke, 93 pnt.; 4. Zangver. „Ex celsior", 87 pnt.; 5. Buurtver. Kerk- hoek, 86 pnt.; 6. Alb. de Leeuw, 84 pnt.; 7. J. de Kunder, 82 pnt.; 8. Padvind- sters, groep mevr. Vette, 80 pnt.; 9. Padvindsters, Zeesterretjes, 76 pnt. Dit waren de toegekende prijzen voor de wagens. In de afdeling kleinere groe pen behaalden de beide Mosselventer tjes met 97 pnt. de eerste prijs, onder eervolle vermelding wegens buitenge woon aardige opzet, afwerking en ori ginaliteit; de 2e prijs ging naar de Mosselfee met 42 pnt. en de 3e met 36 pnt. naar het groepje Zuidweg. In het bijzonder worden de chauffeurs en chauffeuses van tractoren en auto's be dankt die de wagens door het dorp trokken. De buurtversieringen vielen enigszins tegen en de jury kon dan ook slechts vier prijzen toekennen. De eer ste prijs ging met 67 pnt. naar de Le pelstraat, de 2e met 53 pnt. naar het Schuttershof, de derde met 48 pnt. naar de Kerkhoek en de vierde met 36 pnt. naar de Wilhelminastraat.Yerseke heeft het jaarlijkse feest weer gehad. Het gaat elk jaar in stijgende lijn, een voor beeldige organisatie, met een voor elk aantrekkelijk programma. Laten we hopen dat men zo zal doorgaan. Onze oester- en mosselcultuur is het zeker waard. Vergadering schaakclub. Onder voorzitterschap van dhr. C. P. Phernambucq vergaderde dinsdagavond de Wemeldingse schaakclub „Sealto". In verband met een tekort aan leden om een tiental in de strijd te brengen werd besloten om dit seizoen niet deel te nemen aan de competitiewedstrijden uitgeschreven door de K.N.S.B. Hier op kwam uit de vergadering het voor stel om gedurende de tijd dat niet aan de competitie wordt deelgenomen het lidmaatschap van de K.N.S.B. op te zeggen. Dit wegens het tekort aan spelers en mede door de financiële po sitie der vereniging, daar zij de hoge kosten niet dragen kan. Na enige in terne aangelegenheden ter tafel te heb ben gebracht, komt het .voorstel ter sprake om de damliefhebbers van We- meldinge tot zich te trekken. Men wil trachten om de schakers en dammers te combineren in één vereniging. Be sloten wordt om dit seizoen een onder linge competitie te spelen en ter af wisseling enige vriendschappelijke wed strijden tegen de verenigingen uit de omliggende gemeenten. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en opende het schaakseizoen 1959-'60 in de hoop dat nog vele schaak- en damliefhebbers zich als lid zullen opgeven. Motorschade. Woensdagmorgen kreeg het Belgi sche motorschip „Jean" van de rederij „Intermas" uit Gent, terwijl het van uit Wemeldinge vertrokken was in de richting Dordrecht, enkele kilometers buiten de haven van Wemeldinge ern stige motorschade. Verder varen was niet meer mogelijk en zo werd hulp afgewacht van passerende vaartuigen. Door het motorvissersvaartuig YE 156 werd de „Jean" op sleeptouw genomen en te Wemeldinge binnengebracht. Van uit België zijn monteurs gekomen en hebben de schade hersteld, waarna het vaartuig de reis kon voortzetten. Geslaagde feestavond. De parlevinkers van de vereniging „Het Kanaal" alhier organiseerden een avond, die gezellig in elkaar zat. Al lereerst werd een voetbalwedstrijd ge speeld op het gemeentelijk sportterrein. De parlevinkers brachten het niet tot een overwinning. De douane uit Hans- weert blonk uit door met 51 deze wedstrijd te winnen. Toch was ook hier het doel der parlevinkers bereikt, n.l. het uniformfonds van O.K.K. ontving de opbrengst van deze wedstrijd. Om half acht stelde de muziekverenging „Euphonia" uit Goes met haar drum band zich op bij de Loo. Een muzikale rondgang door het dorp trok vele men sen mee tot over de sluizen, waar door genoemde muziekvereniging een con cert werd gegeven onder leiding van de dirigent dhr. A. v. d. Cingel. Voor de middensluis was de Gulf 24 ge meerd, omgeven door verschillende ver sierde schepen, die het geheel tot een fraai uitvoeringsplekje markeerden. Na het concert van „Euphonia" trad op dezelfde plaats op het dansorkest „The Orpheans". Op de tonen van deze mu ziek begaven velen zich aan boord van de Gulf 24, waar gelegenheid was om een dansje te doen. Het was dan ook al laat toen de festiviteiten werden be sloten. Een geslaagde avond, bijgestaan door het bijzonder zachte weer. Korfbal. De korfbalvereniging W.K.V. speel de zaterdag een thuiswedstrijd tegen Luctor B. Wemeldinge, dat voor de rust een prima partij speelde, kwam tot een mooie ruststand, 20. Na de rust was het met Wemeldinge niet meer zo goed, men zakte af. Daar profiteerde Luctor van en bracht toen de stand op gelijke voet, n.l. 22. Muziek. De muziekvereniging O.K.K. nam za terdag deel aan het festival te Kloe- tinge in verband met het 60-jarig be staan van de muziekvereniging „Excel sior". O.K.K. speelde onder leiding van de dirigent dhr. A. v. d. Cingel. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I een thuiswedstrijd tegen Krabbendijke. Al spoedig bleek dat de beide elftallen aan elkaar gewaagd waren, alhoewel Wemeldinge meer schietkansen kreeg dan Krabbendijke. De ruststand was 11, wat ook de eindstand werd. Jam mer dat de scheidsrechter vreemde be slissingen nam, vooral in de laatste minuten. Wemeldinge II haalde 2 pun ten binnen en een beker, die beschik baar gesteld was door het gemeentebe stuur van Waarde ter gelegenheid van de opening van het nieuwe sportveld aldaar. Het werd een duidelijke over winning voor Wemeldinge, 52. De ju nioren speelden op Yerseke en behaal den een overwinning met korfbalcijfers, n.l. 11—0. Bij alle wedstrijden werd een minuut stilte betracht ter nagedachtenis aan de oud-voorzitter en het erelid van de K.N.V:B., dhr. K. J. J. Lotsy. Zaterdag speelt het tweede elftal thuis tegen Borssele en het eerste trekt naar Serooskerke. Boerenleenba nk. Bij de Boerenleenbank alhier is over augustus 1959 aan spaargelden ingelegd voor een bedrag van 115.987,07 en terugbetaald voor een bedrag van 57.046,83. Het saldo aan het einde der maand bedroeg 2.616.434,03. Er wer den 10 nieuwe boekjes uitgegeven. Lony, gefeliciteerd! Bij de onlangs gehouden ballonwed strijd van de Ringorganisatie. te We meldinge kwam Lony Schouwenaar als hoofdprijswinnares uit de bus. Haar ballon was het verst gekomen, n.l. in Frankrijk. Zevenjarig jongetje aangereden. Te ongeveer vier uur had maandag middag een ernstige aanrijding plaats, waarbij de 7-jarige M. P. Houtman zeer ernstig werd gewond. Het jon getje werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis Oostwal te Goes vervoerd, alwaar het te ongeveer 6 uur is overleden. Het kind kwam uit de richting Kruiningen over het fietspad langs de Rijksweg gereden en wilde de Rijksweg oversteken bij de le Vlietweg. Toen het de Rijksweg bijna over was, werd het gegrepen door een personen auto komende uit de richting Krabben dijke, bestuurd door de 63-jarige mevr. J. J. v. P. uit Amsterdam. Het ventje kwam in de naast de Rijksweg gelegen sloot terecht. Dr. P. Allewijn alhier, die eerste hulp verleende, achtte on middellijke overbrenging naar het zie kenhuis gewenst. Een van de passeren de automobilisten, dhr. J. Beukelaar, Eendrachtsweg 4 te Tholen, bood direct aan het slachtoffer te vervoeren, het geen helaas niet meer heeft mogen baten. Voetbal. De competitie is weer begonnen en Kruiningen I en II speelden hun eer ste wedstrijd. Voor Kruiningen I waï het begin hoopgevend, want op eigen terrein werd 's-Heer Arendskerke II een 61 nederlaag toegebracht. Het tweede elftal speelde tegen Lewedorp- se Boys II en verloor op onfortuinlijke wjjze met 21. De postduiven. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" al hier werd met 19 jonge duiven deelge nomen aan een wedvlucht vanuit Cha- teauroux, afstand 548 km. De duiven werden zaterdagmorgen om 7 uur ge lost en de eerste bereikte haar hok op zondagmorgen om 9 uur. De laatste prijswinnende duif werd des maandags geklokt. De uitslag was: 1 P. A. Ka- kebeeke; 2 A. Boone; 3 A. I. Neve; 4 H. C. Poleij; 5 Steenpoorte-Buijze. Geslaagd buurtfeest. Door de buurtvereniging „De Nijver heid" werd zaterdagmiddag een kinder feest georganiseerd op de speelweide achter de Boerenleenbank. Vooraf werd een optocht gehouden met ketelmuziek. De diverse spelen, als koekhappen, touwtrekken, steltlopen, hindernisbaan enz. vielen zeer in de smaak bij de jeugd, evenals de versnaperingen die hen werden aangeboden. Onder luide toejuichingen van jong en oud werd een „kruiwagenrace" gehouden door de dames, waarna de heren een gekostu meerde voetbalwedstrijd speelden tegen de oudere buurtjeugd, welke in een 21 overwinning voor de jonge garde eindigde. Al met al een middag, waar op met genoegen kan worden terug gezien en die zeker voor herhaling vat baar is. Herstelling aan de sluizen. Vrijdag 4 september is de Rijkswater staat begonnen met de voorbereiding van het verwisselen van de looprails voor de roldeuren aan het binnenhoofd van de oostsluis alhier, hetgeen eerder reeds is geschied met de roldeur in het buitenhoofd. Bij het vernieuwen van de rail wordt gebruik gemaakt van een klemconstructie om de Dinbalk welke in de vloer zit. Op vrijdag 18 septem ber wordt begonnen met het uitdrijven van de roldeur, waarna deze in het dok wordt gedreven voor verhoging en herstelwerkzaamheden. Daarna worden de rails vernieuwd, waarna de roldeur weer wordt ingedreven. Tevens wordt cfiT buiténfoldeur verwisseld. Het ver hogen van de waterkering van de slui zen is momenteel ook in volle gang, zodat deze winter kan worden ingegaan met een volledig verhoogde waterkering. Ouden van Dagen op stap. Maandag 7 september zijn de ouden van dagen een dagje uit geweest. De reis ging naar Walcheren, waar ze o.a. de Deltawerken, Domburg en Vlissin- gen hebben bezocht. Bij de terugkeer in Hans weert werden de oudjes door de burgerij en het muziekgezelschap „Scheldegalm" ontvangen en op het dorpsplein mochten de oudjes nog en kele vreugdepasjes maken met muziek van Scheldegalm, waarna burgemees ter Schipper het woord nam en ieder een hartelijk bedankte, die aan deze tocht had meegewerkt. Voetbal. Zondag werd er een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tussen Hansw. Boys I en Yerseke I. Yerseke won de wedstrijd met 71, daar de Boys niet in topvorm verschenen. Hansw. Boys speelde tegen Yerseke II. Deze wed strijd eindigde in een 11 gelijk spel. De Boys ontvangen zondag op het gem. sportterrein als eerste tegenstan der voor de competitie 4e klasse K.N. V.B., Noordhoek. Daar de Boys nog nooit in de Brabantse afdeling ge speeld hebben, is ons hierover wat de sterkte aangaat weinig bekend. We menen echter dat hef spelpeil der Bra bantse clubs over het algemeen hoger ligt dan dat der Zeeuwse clubs. Daar de oefenwedstrijden der Boys door het vele malen moeten uitkomen met ver schillende invallers ons niet veel ge leerd hebben aangaande de sterkte, is hier moeilijk een voorspelling aangaan de de uitslag te doen. We hopen echter dat de Boys niet te lang moeten wach- Hen om weer eens geheel volledig te kunnen uitkomen, want puntenverlies ïinden beginne kan op het laatst der competitie wel eens funest zijn. Het "tweede elftal ontvangt Kruiningen I, wat dunkt ons een nederlaag voor de preserves wordt. De junioren B I gaan naar Krabbendijke om de junioren van Krabbendijke te bekampen. Zijn ze even schotvaardig als afgelopen zaterdag, dan kunnen ze hier ook 2 punten rijker worden. Voetbal. De voetbalclub Rillandia III trok za terdag naar Borssele I. De gastheren wónnen met 62. Rillandia II toog naar Driewegen en behaalde een gelijk spel, 22. Rillandia I speelde op eigen terrein tegen Dinteloord. Dinteloord won deze match met 52. In deze wed strijd bleek wel, dat de Rillanders de training nog hard nodig hebben, om gunstige resultaten te verkrijgen in het vervolg. Geslaagd concert. Zaterdagavond was het druk op het dorp. De harmonie E.M.M. van Krui ningen met de fanfare Rillandia maak ten een muzikale rondgang door Ijet dorp. Na afloop werd door de'harmo nie E.M.M. een concert gegeven op het plein voor de openbare school. Begun stigd dóór prachtig1'weer, was "érvoor dit concert een uitermate grote be langstelling. Na afloop kwam de ge mengde zangvereniging „Crescendo" uit Kruiningen op 'tpódium. Zowel zang als muziek viel zeer goed in de smaak bij het publiek, hetgeen wel bleek uit het veelvuldig applaus. De voorzitter van „Rillandia", dhr. Koppejan, sprak dhr. Holster, dirigent van beide gezel schappen, hartelijk toe en dankte voor hetgeen ze hadden laten horen. Op een vraag van dhr. Koppejan aan het pu bliek of het gewenst zou zijn volgend jaar de beide gezelschappen weer uit te nodigen, klonk een daverend ap plaus ten bewijze dat het publiek hier hartelijk mee instemde. Vervolgens gaf de fanfare „Rillandia" nog een con cert, dat evenals de beide vorige met aandacht werd beluisterd. Raadsvergadering. De raad der gemeente Krabbendijke kwam dinsdagavond in vergadering bfj- een. Aanwezig alle leden. Burgemees ter L. Cnossen deed allereerst enige mededelingen en ingekomen stukken af. Hierbij kwam naar voren dat het op gebroken wegdek van de Dorpsstraat aan de Roelshoek wordt gebruikt. De burgemeester deelde verder mee, dat er ondanks de geruchten, die in de dag bladen zijn gepubliceerd, geen onder zoekingen op woning- en vestigings- gebied door de gemeente zijn gedaan. Een geschenk voor de Prov. Griffie in Zeeland werd geschonken in de vorm van ruim 800,— voor de Vereniging van Ned. Gemeenten afd. Zeeland. Het gebouw in de Noordweg (voorheen dis tributiekantoor) wordt verbouwd. De kosten hiervan bedragen 11.700, Dhr. O. van Dijk werd met algemene stemmen gekozen tot waarnemend ge meentesecretaris en als zodanig be ëdigd. Voor uitbreiding van het leer lingenmateriaal werd aan de school op Geref. grondslag een bedrag van 700 gulden toegekend. Voorschot op hun extra vergoeding werd verleend aan de Herv. school, school met de bijbel, u.l.o., l.o. en kweekschoolonderwijs, resp. voor de bedragen van 434,50, 469,80 en 1568,81. De benoeming van een ge meentewerkman in vaste dienst lokte bij dhr. Weststrate enige discussie uit. Hij vond een bedrag van 36.000, aan arbeidsloon te hoog voor de ge meente. Bij stemming (61) werd dhr. D. Wagenaar aangesteld in vaste dienst. Enige percelen grond van particuliere bezitters werden in de Oostdijk aan gekocht. Enkele straatlantaarns zullen geplaatst worden op de Roelshoek. Tot plaatsvervangend lid in de woningcom missie werd dhr. H. J. van Harn ge kozen. Deze hield zijn benoeming even aan, omdat hij eerst inlichtingen wens te over de gang va® zaken in deze commissie. Zo kwam de rondvraag, waarin dhr. Weststrate vroeg naar de woningverdeling. De burgemeester was van meftfrrg; géért \éfêïSg* uit temóe ten brengen in een openbare vergade ring. Hiermee was dhr. Van Harn het helemaal niet eens en er ontstond dan ook een heftige discussie over woning verdeling tussen dhrn. Engelse, West strate en Van Harn enerzijds en de burgemeester anderzijds. Dhr. Van Harn merkte op: „Hoe langer je wacht om te trouwen, des te vlugger een huis en iemand die inwoont in een kleine ruimte, gaat men voorbij". Verder merkte dhr. Van Harn nog op dat het opbreken van een weg voor het leggen van nieuwe riolering ook nog anders kan gebeuren. Dhr. Weststrate vond het tenslotte een schandaal dat de mu ziek een rondgang door de gemeente maakte, toen Ds. Bel de vorige dag ge storven was. Kapelle (Z.-B.) Tel. 0 1 102-223 Opening sportveld. Zaterdagmiddag werd in aanwezig heid van een aantal genodigden het bijeen in een der loodsen van M. van Om half drie kwamen de genodigden bijeen in een door loodsen van M. van Houte, staande bij het sportveld. Bur gemeester A. Lokker sprak een be groetingswoord en schetste de tot standkoming van dit fraaie, moderne sportveld. Dank bracht hfj aan de Ne derlandse Heide Mij. voor de aanleg van dit veld en de afwerking. Verheu gend is het ook volgens spreker, dat een kleedlokaal gelijktijdig kon worden geplaatst. Het is de plaatselijke voet balvereniging niet voor de wind ge gaan. Tot tweemaal toe werd hun veld ontnomen en waren zjj genoodzaakt sinds 1953 hun voetbalschoenen op te bergen. Enkele weken geleden kon weer worden overgegaan tot oprichting van een vereniging. De voorzitter der ver eniging, dhr. C. van Houte, kon niet nalaten zijn bijzondere dank uit te brengen aan het dagelijks bestuur der gemeente en de raad voor hun spon tane medewerking en tevens aan de uitvoerders van de Heide Mij. Namens de adoptiegemeente voerde burgemees ter A. A. C. de Vos van Woerden het woord. Hij herinnerde aan de rampda gen van 1953, toen de bevolking van Waarde het zwaar te verduren had. Grote waardering zei spreker te heb ben voor hetgeen thans in Waarde is tot stand gebracht. Vervolgens over handigde burgemeester De Vos de voor zitter der vereniging een voetbal. Fe licitaties werden eveneens uitgebracht door dhr. A. Maillie namens de Ned. Heide Mij.) dhr. H. Klein uit Rilland namens de K.N.V.B. afd. Zeeland en dhr. M. P. Schouwenaar namens de voetbalvereniging Wemeldinge. Door de Ned. Heide Mij. werd een beker over handigd aan de vereniging. Nadat de muziekvereniging „Vooruit" met vro lijke marsmuziek een rondgang over het veld had gemaakt, werd door de bur gemeester de aftrap gedaan voor de eerste wedstrijd, tevens de eerste com petitiewedstrijd, tegen Wemeldinge II, die de Waardse spelers goed de baas konden, wat zeer begrijpelijk is. Wemel dinge wist dan ook met 52 de over winning te behalen en kon tevens de door de gemeente beschikbaar gestelde beker in ontvangst nemen, die na af loop door wethouder A. H. Mol werd uitgereikt. Opbrengst collecte. De collecte voor de kankerbestrijding bracht alhier 158,31 op. Raadsvergadering. Tijdens de vrijdagavond gehouden openbare vergadering is besloten het gebruik van vogelschrikapparaten bij algemene politieverordening te regle menteren. Het besluit kon echter niet met algemene stemmen genomen wor den, want dhrn. J. Slabbekoorn, L. de Koeyer, J. Zuidweg en J. de Jager stemden tegen. Vooral dhr. J. de Jager (A.R.) was gekant tegen deze verorde ning, waarbij men ontheffing aan moet vragen wanneer men deze apparaten wil gebruiken. Ook zijn voorstel om het vrij gebruik tot een zekere straal te beperken, kreeg geen gehoor. Spre ker was van mening, dat men met de reglementering een beslissing gaat ne men naar een zeker bureau en dat men de moderne techniek er mee in de weg zal staan. Er zijn echter teveel klach ten binnengekomen, aldus burgemees ter H. G. van Suylekom. Besloten werd ook tot het instellen van een erepen ning en oorkonde der gemeente. Men zal deze toekennen aan personen, die zich jegens de gemeente of de gemeen- schap in hoge mate verdienstelijk heb ben gemaakt. Gedacht wordt in de geest van belangrijke diensten aan de gemeenschap, 25- of meerjarige jubi lea, enz. Raadslid L. de Koeyer vond het wel een luxe instelling, maar de voorz. zette uiteen dat het steeds meer landelijk wordt ingevoerd. Het werd tenslotte met algemene stemmen aan- genomen. De legesverordening werd herzien en gebracht op het huidige loon- en prijspeil. Men bereikt met deze herziening voorts een duidelijker om- schrijving. Men zal hierdoor een ver- moedelijke meeropbrengst verkrijgen j van 500,Voor het geschenk aan de nieuwe provinciale griffie zal de gemeente een eenmalige bijdrage geven van 5 cent per inwoner. Op de vraag j van dhr. L. de Koeyer hoe groot dit geschenk moet worden, deelde dé voor zitter mede, dat 'dft f IB.0Ö0,-- zal kosten. Op het verzoek van het bestuur der kleuterschool te Schore om be schikbaarstelling van gelden voor aan schaf van spelmateriaal werd gunstig beschikt. Er zal een bedrag gevoteerd worden van 450,-. De woningwet woning Waardekensstraat 11 werd ver- I huurd aan dhr. J. Brouwer en de wo ningwetwoning Molenwater 2 aan dhr. J. van de Velde. Hiermede zal de Fa. J. G. van Willigen-van Strien ook de gelegenheid krijgen een modern en groot winkelpand te gaan bouwen op de hoek Van der BiltlaanKerkplein. I De delegatie verkoop bouwterrein werd wederom met vijf jaar verlengd zonder wijziging in voorwaarden. Op de vraag i van dhr. J. de Jager of er geen rond- zendbriefje gestuurd zou kunnen wor- dén, wanneer er grond verkocht wordt, deelde de voorzitter mede, dat dit in- derdaad zal gebeuren. Bij de behande- j ling van het verzoek om vestiging in de gemeente van een fruitverwerkende industrie, ging de raad in besloten zit- I ting over. Na afloop werd besloten tot |j aankoop van grond en doorverkoop hiervan aan deze fabriek, alsmede tot het geven van een garantielening onder J hypothecair verband. Voor wat betreft I het geven van een garantielening stem- rien dhrn. A. de Schipper en F. van Hoorn, resp. Vrije Lijst en V.V.D., te gen. Voor verdere gegevens omtrent de vestiging van deze fabriek, zie verslag I elders in dit blad. De rondvraag lever de geen stof voor behandeling op. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal op eigen terrein de eerste Cónï- petitiewedstrijd, tegen Wolfaartsdjjk I. Voor de rust toonde Kapelle zich over- tuigend de meerdere wat dan ook re sulteerde in de ruststand, 31. Na de thee werden de bordjes in het eerste kwartier verhangen. Het laatste half uur ging de strijd echter geljjk op. Ka pelle won verdiend met 3—2. Het 2e elftal, dat op bezoek ging naar Krab bendijke II, ging met 50 ten onder, nadat het met de rust tegen een 10 achterstand aankeek Ook de beide ju- niorenelftallen legden het loodje en ver loren resp. met 101 van Hansw. Boys i en 50 van Yerseke B I. Oogst van de straat. Op het groepsbureau van de rfjkspo- j litie te Kapelle zijn inlichtingen te be- j komen over de aldaar als gevonden I voorwerpen aangegeven goederen. Dit zijn: Een bankbiljet van 10,een dameshoed, een armband met steentje, I een bril, een damesvest, een colbert- F jasje, een gummihandschoen en een ha- f mer. A. J. V. WILLEGEN Gzn. - Tel. 223 - Kapelle Z.B. Wedvluchten. Door de postduivenhoudersvereniging „O.W.T.B." werd deelgenomen aan een wedvlucht voor jonge en oude duiven vanuit St. Ghislain, afstand 116 km, met als uitslag: Jonge duiven, in con- cours 46, snelheid eerste duif 983.71 m per minuut. 1, 5, 6, 7 en 8 P. I. Butler, Biezelinge; 2 en 3 A. A. van Drlel; 4 Jac. Schrier; 9 J. L. de Jager; 10 P. Glas, allen te Kapelle. Oude duiven, in de vlucht 30 dieren, snelheid eerste duif 944,31 meter per minuut. 1, 2, 4, 6 en 7 Gebr. van Stel, Wemeldinge; 3 J. H. C. Poley; 5 F. van Buël; 8 en 9 Jac. Schrier, allen te Kapelle. „Jong Excelsior" op bezoek. Het tamboer en pijperkorps „Jong I Excelsior" uit Goes heeft zaterdag een bezoek gebracht aan haar zustervereni- i ging „Jonge Kracht" te Biezelinge. j Des middags maakten de korpsen een mars door de dorpen Kapelle en Bie- zelinge, terwijl men dit des avonds herhaalde door het dorp Biezelinge. Na afloop van de avondmars gaven de korpsen gezamenlijk op het schoolplein een concert. De belangstelling was goed. Wandeltochten. Zaterdag organiseerde de gymnastiek- vereniging „Olympia" te Kapelle en de wandelsportvereniging „Kruiningen" vanuit Kapelle wandeltochten. Zowel in dividueel als in groepsverband werd er door 242 personen aan deelgenomen.

Scheldebode | 1959 | | pagina 2